Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#12801) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Lenne egy CM 212 ami jó áron van, viszont láttam, hogy kijött a 212 plus is.Mennyivel hüt jobban, hogy közvetlen érintkeznek a hőcsövek a procival?Megéri inkább azt venni?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12802) Henk válasza Ace Ventura (#12801) üzenetére


Henk
veterán

Attól függ milyen jó áron jutsz hozzá a simához. A Plus már pwm-es ventivel van szerelve, lefogatót is több fajtát tartalmaz és közvetlenül érintkezik a procival a hp. Olyan 3 fokkal jobb az új, itt egy teszt ebben megtalálod.

(#12803) Ace Ventura válasza Henk (#12802) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Jó lett az új avatarod, nem is láttam eddig:)
4K-ért van használtan itt a PH-n, arra fáj a fogam.
7K körül van a 212plus ujonnan PCX-en.3-4 fokért nem biztos, hogy kiadok +3 K-t.
PWM-es AC ventim van itthon, szerintem ugyanolyat tesznek azokra is.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12804) Henk válasza Ace Ventura (#12803) üzenetére


Henk
veterán

Láttam az apróban azt, de állítólag már akkor volt rá vevő. Egy pillanatra én is elgondolkodtam rajt, hogy csajom gépébe jó lenne. Nem tudom milyen ventit tettek rá, de úgy nézem tágabb tartományban szabályoz mint az AC, 600-2000rpm. Viszont a Plus elég hiánycikk, a napokban panaszkodtak többen is, hogy nem tudták rendelni.
Köszi, a tiéd is elég testhez álló úgy nézem. :)

(#12805) Drakuf


Drakuf
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy milyen hűtőt ajánlotok tuningra d0 steppinges i7 920-as processzoromhoz? Mugen 2-őn szemeltem ki magamnak, de nem vagyok benne biztos, hogy jó választás lenne. Előre is köszi!

(#12806) Henk válasza Drakuf (#12805) üzenetére


Henk
veterán

Az árkategóriájában az egyik legjobb hűtő. Van még pár hűtő ami jobb talán pár fokkal, de nem számottevő, viszont drágábbak. Prolimatech Megahalems, Thermolab Baram, TRUE viszont ezekhez venti sem jár azt is külön kell megvenni. A TR-hez még 1366-os lefogatót is venned kéne.

(#12807) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Sziasztok!

Szeretnék a mostani hűtőmnél jobbat vásárolni, viszont nem tudom, hogy a CM Elite 331-es házamba beleférne-e egy Scythe Mugen 2. Valaki esetleg bele tudta préselni? :)
Ahogy néztem egy Ninja valamivel kisebb nála, az lehet jó lenne...
Ha más nem marad, akkor várok egy Hyper 212 Plusra :U

Z Fold 4

(#12808) Drakuf válasza Henk (#12806) üzenetére


Drakuf
tag

Köszi szépen a gyors választ! :)

(#12809) geza12


geza12
aktív tag

Üdv.
Szerintetek AMD Athlon 7750re milyen hűtést lenne érdemes tenni, mert a gyári egy semmirevaló. :O
A választ előre is köszönöm. :R

(#12810) i are robot


i are robot
senior tag

Üdv!

Egy Gigabyte EP45-ös alaplapra (LGA775), C2D 8400-ashoz, és ilyen házba vennék procihűtőt. A ház nem túl nagy, a leírás alapján 185 mm széles, és nem is akarnám a procit nagyon húzni, a hozzártők szerint milyen hűtőt érdemes választani, ami nem is túl drága? Tehát ne legyen batár nagy mert nem biztos hogy befér a házba, és nem is biztos hogy szeretnék 10+ K-t kiadni érte, tehát valami költséghatékony megoldás érdekelne. Előre is köszönöm!

(#12811) Henk válasza i are robot (#12810) üzenetére


Henk
veterán

Ha tényleg ilyen keskeny a házad akkor az álló hűtők nagy része nem is fér be mert általában 160mm magasak. Ha jó hűtőt akarsz ami elfér és nem 10k feletti akkor nézd meg az AC freezer xtreme-t. Ha nem kell ennyire komoly akkor hyper tx3 vagy freezer 7 pro.

(#12812) i are robot válasza Henk (#12811) üzenetére


i are robot
senior tag

Ha tényleg ilyen keskeny a házad akkor az álló hűtők nagy része nem is fér be mert általában 160mm magasak.

Igen, ez a legnagyobb bajom. Köszi a tippeket, megnéztem őket, valamelyik biztosan jó lesz. Az AC Freezer Extreme-ről csak annyit, hogy van egy újabb Rev2-es változata, érdemes arra vadászni (miben más mint az elődje), vagy jó lehet az első verzió is?

(#12813) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

X4 620ra milyen hűtő lenne a legjobb válsztás? (hyper tx3, arctic freezer 64 pro)

(#12814) b1sti


b1sti
senior tag

És Phenom II 810esre is érdekelne. Köszönöm!

(#12815) Henk válasza i are robot (#12812) üzenetére


Henk
veterán

Csak annyi a különbség, hogy a rev.2-es több lefogatót tartalmaz.(am3, stb.) A te szempontodból nem lényeg.
babu87: a 2 közül a tx3 jobb.

(#12816) tgulyas


tgulyas
senior tag

Hali egy kérdésem lene milyen hütö ez CM Hyper 212 plusz ? egy I7 920 ra lene CM 690-es házba.

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#12817) Daert


Daert
őstag

Hali.
Bocs,egy "kicsit" off leszek.
Adott egy CM Z600.Ha váltanék AM3-ra,akkor ezt a hűtőt probléma nélkül fel tudnám tenni az új foglalatra?
Csak mert a CM honlapján AM3 kompatibilisnek írják,a hűtőm dobozán pedig Am2+-ig van jelölve. :F
Esetleg lehet hozzá venni AM3-as lefogatót? :U

(#12818) kongo válasza Daert (#12817) üzenetére


kongo
csendes tag

Ezek a foglalatok kompatibilesek CPU hűtők esetében.

(#12819) Gr3GoRi


Gr3GoRi
tag

Hi All!
Q9550-re akarok vmi jó hűtést. Néztem már át pár tesztet és edddig a Scycthe Mugen 2 és a Prolimatech Megahelm/Shadow-t látam a legjobbnak. Ti melyiket ajánljátok?

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#12820) Henk válasza tgulyas (#12816) üzenetére


Henk
veterán

Nagyon jó hűtő, elég az i7-re is hacsak nem extrém tuningot tervezel.
Daert: úgy tudom az am2-am3 ugyanaz a felfogatás.
Gr3GoRi: a Proli pár fokkal talán jobb, de drágább is és nem adnak hozzá ventit külön kell megvenned. A Mugen2-vel legfeljebb a mérete lehet probléma, nem mindenkinél fér el, főleg a magas hűtésű ramoknál necces.

[ Szerkesztve ]

(#12821) TESCO-Zsömle válasza Gr3GoRi (#12819) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyértelmű, hogy az utóbbi. Kivétel a Shadow, mert az semmivel sem nyújt többet a simánál, csupán fekete...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12822) TESCO-Zsömle válasza Gr3GoRi (#12819) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De sztem döntés elött nézz még utána ezeknek:

Xigmetek HDT1283
Xigmatek HDT1284

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12823) Henk válasza TESCO-Zsömle (#12822) üzenetére


Henk
veterán

Az S1283 most nagyon jó áron van, 7700-ért ajándék. :K

(#12824) TESCO-Zsömle válasza Henk (#12823) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért mondtam. Ha jól tudom a legnagyobb HDT-s hűtők ezek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12825) Haart válasza Henk (#12823) üzenetére


Haart
addikt

Nemtudom de ez a 1283 nagyon hajaz a cm féle hyper 212 plusra :D Nemtudom hogy jobb-e.

(#12826) Sdi válasza Haart (#12825) üzenetére


Sdi
addikt

Inkább fordítva, mert a 212 plus hajaz a 1283-ra :D

De sokkal rosszabb biztos nem lehet / mármint a Xigma /.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#12827) Gr3GoRi válasza TESCO-Zsömle (#12822) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Köszönöm a válaszokat. Szerintem akkor Prolima lesz. A Xigmatekek mennyivel gyengébbek a Megahelmnél?

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#12828) Sdi válasza Gr3GoRi (#12827) üzenetére


Sdi
addikt

Pár fokkal. Max 5-10. De lehet, hogy még kevesebb.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#12829) Haart válasza Sdi (#12826) üzenetére


Haart
addikt

Teljesen mind1 melyik hajaz melyikre, sztem hütésbeli különbség nemigen van :D Szinte full ugyanazok a tulajdonságaik is. Esetleg a lefogatóban van különbség mert a cmnek bonyolultabb. Kikell venni hozzá az alaplapot, mondjuk engem nemérint mert van egy szép rés a proci alatt a házon :D

(#12830) Sdi válasza Haart (#12829) üzenetére


Sdi
addikt

A hajazást azért írtam, mert a Xigma jóval előbb volt mint a sima 212, nemhogy a 212 plus. Egyébként a Xigmákra is ajánlott / legalábbis Intel cuccnál / az alaplap mögötti lefogatóval való szerelés, mert sokkal jobb hatásfok érhető el, mint a sima pattintóssal. A CM eleve így adta ki a hűtőjét, valószínűleg a jobb teljesítmény érdekében :) .

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#12831) TESCO-Zsömle válasza Gr3GoRi (#12827) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Proli a kapható legerűsebb (tiszta) léghűtés. TRUE Copperre 3°C-ot ver.

Megkockáztatom, hogy TEC-et lehetne alá rakni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12832) Gr3GoRi válasza TESCO-Zsömle (#12831) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Ennyi elég is volt, meggyőztél :K Akkor Prolima lesz...
PcGear-nél már van Shadow is ami jobban tetszik de hogy anyival drágább... :(

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#12833) Henk válasza Gr3GoRi (#12827) üzenetére


Henk
veterán

Max 4-5 fok, az ilyen kategóriájú hűtőknél alig van különbség. http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2419&page=5 mondjuk a Proli sajnos nincs benne, de gondold oda a sor elejére. Persze azért befolyásolja a ház szellőzés is mert van olyan hűtő ami gyengébb ház hűtésnél is jobban teljesít.
3k-val drágább a Shadow? Akkor Neolux-ot a simának. :D
Haart: szerintem inkább az S1284-re hasonlít, azon van 4 hp.

[ Szerkesztve ]

(#12834) masterful87


masterful87
senior tag

Végre megy a gépem!

CPU-n rajta a TX2-t leváltó Mugen2-vel, alatta az MX2-vel (és életem első pasztázásával, vagy inkább a második, mert az elsőt inkább letöröltem, és újrapasztáztam :D ) Sima Everest terheléssel nem bír egyik mag se 50 fok fölé menni! Igaz még csak az asztalom van a rendszer, de a gépben TX2-vel ez 70 fok volt! :)

PS: Viszont elszállt a rendszer tesztelés közben, és most Windows töltésénél kék halállal vége! Csupa szórakozás ez a PC mindig van valami gebasz! :DDD

(#12835) sz.j válasza Sdi (#12830) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... Egyébként a Xigmákra is ajánlott / legalábbis Intel cuccnál / az alaplap mögötti lefogatóval való szerelés, mert sokkal jobb hatásfok érhető el, mint a sima pattintóssal."

De hol lehet hozzá Crossbow-ot kapni?
Mert én S1283-hoz való ACK-I7751 tipusút, 775-ös laphoz, sehol sem találok.

:U

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12836) Henk válasza sz.j (#12835) üzenetére


Henk
veterán

Csak azt írta, hogy ajánlott nem azt, hogy kapható is. :D
Mikor az Achilles-hez kerestem 1366-os lefogatót azt sem találtam sehol. Ezért kellett lecserélnem pedig jó kis hűtő volt.
Mióta nincs a Senerit azóta a Xigmatek sem olyan könnyen beszerezhető. Pc gear-nél nem kérdezted?

(#12837) Qru válasza masterful87 (#12834) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Örülök, hogy bevált. Hát a PC már csak ilyen üzem... :D

#nincsbennetarcsi

(#12838) sz.j válasza Henk (#12836) üzenetére


sz.j
nagyúr

Csak kombi Crossbow-ot (775/1156/1366) lehet engusz-nál rendelni, sajnos síma 755-ös nincs.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12839) Henk válasza sz.j (#12838) üzenetére


Henk
veterán

Sokkal drágább ez a kombi mint a sima 775? Mert ha más nincs akkor lehet, hogy marad ez, nem? Amikor én kerestem akkor még semmilyen nem volt, Engusz még nem árult Xigma cuccokat akkor.

(#12840) sz.j válasza Henk (#12839) üzenetére


sz.j
nagyúr

Engem nem az ára hanem a "kivitele" zavar.
Mert ha jól látom ez már "lépcsős" és nincs rajta öntapadó felület sem, ezért kérdéses, hogy a hűtő le/fel szerelésnél fixen a helyén marad e (én elég "sűrűn" cserélgetem a hűtőket, ill. tisztitáskor).

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12841) TESCO-Zsömle válasza Henk (#12836) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Webshop-juk még működőképesnek látszik. Tényleg megszűnt a bolt??

Itt kapható (nak tűnik) a leszorító: XIGMATEK Crossbow ACK-I7751

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12842) sz.j


sz.j
nagyúr

Sajnos már réges rég megszüntek .... :W , csak "kint felejtették" a honlapjukat.
Legalább ezt törölnék, hogy feleslegesen ne telefonáljon/írjon senki ...

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12843) TESCO-Zsömle válasza sz.j (#12842) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Milyen kár... Van tőlük egy Antec Phantomom.

Böszme egy dög a maga 3+ kilójával.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12844) Henk válasza sz.j (#12840) üzenetére


Henk
veterán

Hát a képen lehet hátulról mutatják, elképzlhető, hogy van rajt ragacs. Mondjuk én azt külön utáltam, nem lehetett levenni mert leszakadt róla.
TESCO-Zsömle: nekem is volt tőlük egy hűtőm azzal kapcsolatban hívogattam őket, de semmi. Utána hallottam, hogy lehúzták a rolót.

(#12845) Daert válasza kongo (#12818) üzenetére


Daert
őstag

kongo,Henk: Köszönöm. :R

(#12846) TomiLi


TomiLi
addikt

Nem tudom, hogy ezt láttátok-e már ez gyönyörű! És ami a legfontosabb van hozzá gyárilag 1156-os lefogató!!!!

Ha volt már róla szó - elnézést!

Bogyóka

(#12847) Henk válasza TomiLi (#12846) üzenetére


Henk
veterán

Valóban szép, de az ára... Ennyi pénz egy léghűtőért rengeteg, 4k-val drágább mint a sima. Igaz, hogy több lefogató van hozzá meg fekete, de akkor is.

(#12848) TomiLi válasza Henk (#12847) üzenetére


TomiLi
addikt

Igen ez igaz! :R

A fekete verziók mindig drágábbak több ezressel :F

Bogyóka

(#12849) Gr3GoRi válasza TomiLi (#12848) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Én rendeltem egyet magamnak tegnap este PcGearnél. Ma jött mail hogy beszerzés alatt a termék... Nem tudtam megállni hogy ne a Shadow-t vegyem, pedig semmi értelme :W :)

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#12850) kimi02 válasza Henk (#12847) üzenetére


kimi02
őstag

:K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.