Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40401) FF23 válasza raczger (#40400) üzenetére


FF23
senior tag

Mert úgy ül, mint a lef.osott kilométerkő. Már a 9 órás tartásnál is majdnem teljesen nyújtva van a karja, ha ~11 órán túl kellene tekerni, akkor a válla menne utána és elvesztené az ülés támasztását. Kapaszkodik.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#40403) FF23 válasza Kalandor (#40402) üzenetére


FF23
senior tag

Majdnem

Én kétszer is egyenesnek látom, amikor felkapja kicsivel 10 óra fölé. Amúgy tökmindegy :)

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#40404) bambano válasza FF23 (#40401) üzenetére


bambano
titán

"majdnem teljesen nyújtva van a karja": ami, mint tudjuk, a helyes kormányfogás.
majdnem teljesen nyújtott kar, 9-3 óra. befekszel az ülésbe, ráteszed a kezed a kormány tetejére. ha pont a csuklódnál van a teteje majdnem nyújtott karral, akkor jó az üléstámla távolsága.

engem az érdekelne jobban, mi a bánatot kell masszírozni egy audi tt automata váltóján.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40405) customer114 válasza bambano (#40404) üzenetére


customer114
senior tag

Tanuló vezetőkön kívül még nem láttam embereket, akik alkalmaznák ezt a csuklóval mérem le, hogy jól bele vagyok-e satuzva az ülésbe módszert. :D

(#40406) TaaT válasza customer114 (#40405) üzenetére


TaaT
veterán

Én kipróbáltam a múltkor, kb 5centivel van hátrébb döntve a háttámla "mint kéne" :)

Give them hell Ukraine!

(#40407) FF23 válasza bambano (#40404) üzenetére


FF23
senior tag

Lehagytad a mondat elejét.
Úgy helyes, hogy 9-3 óránál megfogva, elengedés nélkül, kezeket keresztezve jobbra-balra a legnagyobb kormánymozdulatot lehet véghezvinni úgy, hogy a váll, felsőtest nem mozdul el a háttámlától.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#40408) Elemental


Elemental
addikt

Kinyújtott karral fogd a kormányt, az ülést engedd le annyira, hogy a kormány teteje legyen egy vonalban a szemeddel. Ez a helyes. Nem kell mellébeszélni :)

(#40409) philoxenia válasza Elemental (#40408) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kamionban a padlón ülnél.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40410) customer114 válasza Elemental (#40408) üzenetére


customer114
senior tag

Ekkora hülyeséget . :C :DD

(#40411) FF23 válasza Elemental (#40408) üzenetére


FF23
senior tag

a kormány teteje legyen egy vonalban a szemeddel

Sötétben én is így megyek, hogy ne vakítsanak a fényszórók...Sokkal kevesebbet megyek csukott szemmel :))

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#40412) Lauda


Lauda
félisten

:U

(#40413) TaaT válasza Lauda (#40412) üzenetére


TaaT
veterán

Kéne egy youtube link, mert gondolom ezt a videa-t nem lehet külföldről megnyitni. :)

Give them hell Ukraine!

(#40414) #48525824


#48525824
törölt tag

[link]

máshol se jobb a helyzet.

(#40415) Lauda


Lauda
félisten

(L:/dl/upc/2016-02/15/19543_hmivskyj2qntcswi_parkolano.jpg)(/L)

az anya leparkolt a csatorna mellett, de valószínűleg elfeledkezett a kézi/rögzítőfékről, így az autó megindult a víz felé. :U

(#40416) mezis válasza Elemental (#40408) üzenetére


mezis
nagyúr

Én ezt a "kinyújtott karral" vezetést a kormány szervóval együtt megjelent divatnak, a versenyzők majmolásának tekintem. (Érdekes módon a Zsigulik korában még senki nem gondolt nyújtott karral vezetni. Illetve láttam egy embert, aki aki azért vezetett nyújtott karral, mert az ülést annyira hátra döntötte, hogy szinte fekve vezetett. Ezt a vezetési stílust valahol Afrikában szedte össze.)
Hosszabb távon kényelmesebb valamennyire behajlított könyökkel fogni a kormányt és ha mégis szükség lenne nagyobb erőkifejtésre, az is menni fog.

mezis

(#40417) TaaT


TaaT
veterán



Give them hell Ukraine!

(#40418) tibcsiworld válasza TaaT (#40417) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ritka tehetség az orosz nép! :)

(#40419) TaaT válasza tibcsiworld (#40418) üzenetére


TaaT
veterán

Máshol is előfordul ilyen nem csak az oroszoknál. :)

Ezt meg összenyomták. :)

Give them hell Ukraine!

(#40420) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Reggel 6-kor találkoztatok már sztrítrészerrel? Én egészen máig nem. Reggel a pirosnál betalált egy 40es pali egy toyota carinával. Hajnali 6 órakor esőben :U

nyertem ;]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#40421) customer114


customer114
senior tag

Ki tátogott ma a kocsijában fél9 és 9 között? :DDD

(#40423) Lauda válasza Kalandor (#40422) üzenetére


Lauda
félisten

Biztonsagi ov? ;] Legzsakhoz kotelezo!! :DDD

(#40424) TaaT


TaaT
veterán

Elvakít a nap, hallom a szirénát, mit csináljak? Hát még szép hogy kifordulok. :U [link]

Give them hell Ukraine!

(#40425) philoxenia válasza Lauda (#40423) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ott van a vállain, ekkora légzsákhoz négypontos dukál, az mér' baj, ha színben megy a blúzhoz? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40426) HoaryFox


HoaryFox
őstag

No, srácok, lenne egy gyors kérdésem (lehet nem jó helyre írom :B )

[link]

Itt jövök a beállított helyen Rácalmás felé és van ugye gyorsítósáv a bal oldalamon (a jobb forgalmi sáv mellett). Terelővonal van. Szabad ezt a sávot használni előzéshez, ha senkit nem zavarok vele?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#40427) Lauda válasza HoaryFox (#40426) üzenetére


Lauda
félisten

Nem.

f) terelőnyíl (151. ábra); azt jelzi, hogy a forgalmi sávot - a sávváltoztatásra vonatkozó szabályok megtartásával - a jelzett irányban el kell hagyni;

Amennyiben telen ho fedi a jelet vagy lekopik, mar elozhetsz ott is.

(#40428) Logitech válasza HoaryFox (#40426) üzenetére


Logitech
aktív tag

Szerintem igen, vége a záróvonalnak, ha befejezed a sáv elfogyása előtt akkor szerintem OK.

(#40429) HoaryFox válasza Lauda (#40427) üzenetére


HoaryFox
őstag

De teszem azt, a terelővonaltól kezdődően én sávot váltok, kielőzőm a járművet és a terelőnyilak általá jelzett irányban elhagyom a sávot, mert ugye vége.

Ez így jó, nem? :U

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#40431) Lauda válasza Kalandor (#40430) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt en is csak ugy tudom felfogni, hogy ha ott egy jelzes, ami a sav elhagyasara kotelez, akkor abba a savba nem mehetek at.

FF23 A parhuzamos kozlekedesnel lenyeges ez csak, amugy jol emlekszel.

[ Szerkesztve ]

(#40432) FF23 válasza HoaryFox (#40426) üzenetére


FF23
senior tag

Nekem valami olyasmi rémlik, hogy lekanyarodó, meg ahogy mondtad gyorsítósávok, nem tekintendők külön forgalmi sávnak, tehát nem használható párhuzamos közlekedés szerint, csak a kikanyarodók besorolására.
Ha onnan két sáv lenne, akkor egy kék táblán jelezve lenne.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#40433) mezis válasza Lauda (#40427) üzenetére


mezis
nagyúr

És ha kifordult éppen abba a sávba, mellette jobbról van egy igen lassú, akkor satufék és besorol a lassú mögé ? :F

Gyakorlatban az előzni kívánt jármű sebességétől (lassúságától) függ az, hogy biztonsággal elvégezhető ott egy előzés vagy sem. (Meg a bekanyarodóktól ! )

Egy traktor előzésénél bocsánatos bűnnek lehetne tekinteni...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#40434) Lauda válasza mezis (#40433) üzenetére


Lauda
félisten

En ugy ertelmezem, hogy abba a savba athuzodni nem lehet a masikbol. Ha te a gyorsitoban vagy azt csinalsz amit akarsz, csak hagyd el a savot, mielott elfogyna.

(#40435) Logitech válasza Lauda (#40434) üzenetére


Logitech
aktív tag

Amit legelőször bemásoltál:
"f) terelőnyíl (151. ábra); azt jelzi, hogy a forgalmi sávot - a sávváltoztatásra vonatkozó szabályok megtartásával - a jelzett irányban el kell hagyni;"

Itt sincs szó gyorsítósávról, igazából nem találom, mi mondja meg hogy valami gyorsítósáv.

Gyakorikérdéseken találtam egy ilyet, de ezt nem tudom honnan másolhatta ki, és mennyire hiteles:
"Lassítósáv, gyorsítósáv: csomópontokban a forgalomból való ki- illetve az abba való becsatlakozást segíti. Rövid, szaggatott vonallal jelölt sáv, iránytól függően nyilakkal a közepén. (Lassítósávnàl általában jobbra, gyorsítónál jellemzően balra mutat a nyíl.)
"

Itt a rövid szaggatott vonal ami érdekes, autópályákon a gyorsítósáv tényleg ilyennel van elválasztva.

(#40436) Byk01 válasza Lauda (#40434) üzenetére


Byk01
senior tag

Mivel ez nincs leírva sehol, ezért ez a te értelmezésed, de konkrétan leírva sehol nincs (mint pl az sem, mi számít gyorsítósávnak, lassítósávnak és kapaszkodósávnak). Viszont, ha nem lehetne behajtani abba a sávba a jobb oldaliból, akkor záróvonalnak kellene ott lenni, aminek a bal oldala mellett szaggatott vonal fut végig.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40437) Lauda válasza Logitech (#40435) üzenetére


Lauda
félisten

Azt miert erdekes, hogy mi a neve a savnak?

A jogszabalyi reszt majd kikeresi akinek van hozza kedve, nagyjabol ezt jelenti a gyorsitosav:

Gyorsítósáv: az úttesten egy másik úttal való kereszteződés után, a többi forgalmi sávtól útburkolati jellel elválasztott rész, amely a mellette levő forgalmi sávba, a kialakult sebességgel történő sávváltás elősegítésére szolgál. [link]

Tehat az a sav, gyorsitosav, mi is lehetne mas.

(#40436) Byk01 Igy van ahogy irtad. Az en ertelmezesem.

Viszont, ha nem lehetne behajtani abba a sávba a jobb oldaliból, akkor záróvonalnak kellene ott lenni, aminek a bal oldala mellett szaggatott vonal fut végig.

Ez pedig a tied.

[ Szerkesztve ]

(#40438) Logitech válasza Lauda (#40437) üzenetére


Logitech
aktív tag

Az egyik oldalról szaggatott, másik oldalon záróvonal megoldás nekem is eszembe jutott.

Ezt én is megtaláltam hogy ezt jelenti a gyorsítósáv, de ez se zárja ki hogy azt másra használd, mint a kanyarodás után gyorsításra, se előzni tilos tábla, se záróvonal, és azért mert majd megszűnik a sáv, annak a végéig el lehet menni. Én is hozzáteszem, hogy szerintem.

Szerk: KRESZ-ben annyi van hogy gyorsítósávon nem szabad megállni, és párhuzamos közlekedésnél ill. jobbra tartás szempontjából figyelmen kívül kell hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#40439) Byk01 válasza Lauda (#40437) üzenetére


Byk01
senior tag

Csak az én értelmezésem abból a jogalkalmazási elvből következik, hogy mindent szabad, amiről nincs leírva, hogy tilos (valamikori tanulmányaimból az rémlik, hogy az állampolgárokra ez vonatkozik, míg az állami szervekre ennek pont a fordítottja, hogy csak azt szabad, ami engedélyezve van).

Egyet viszont nem értek: ha a gyorsítósávot a párhuzamos közlekedés szempontjából figyelmen kívül kell hagyni, akkor jelen esetben hogy lehet jobbról elmenni az épp bekanyarodott jármű mellett? Ugye csak az van a kreszben leírva, hogy párhuzamos közlekedés esetén az azonos irányú forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek egymás melletti elhaladása nem előzés. De ez nem párhuzamos közlekedés, mert a gyorsítósávtól még nem lesz párhuzamos közlekedés, tehát ez előzés. Viszont jobbról csak az épp balra bekanyarodni szándékozót (tehát aki le akar kanyarodni az útról, nem rá), az úttest közepén haladó villamost, és a figyelmeztető jelzést használó járműveket szabad (bizonyos feltételek fennállása esetén).

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40440) Lauda válasza Byk01 (#40439) üzenetére


Lauda
félisten

Az egvilagon semmi problema nincs ezzel. Kerdeztek, mindenki leirta amit gondolt.

A masodik bekezdesed viszont logikus, ez felvet egy ujabb kerdest.

[ Szerkesztve ]

(#40441) FF23 válasza Byk01 (#40439) üzenetére


FF23
senior tag

A gyorsítósáv még a kereszteződés része, nem változtatja meg az elsőbbségi viszonyokat, csak megkönnyíti a kanyarodást, besorolást. Egészen a végéig az egyenesen haladónak van elsőbbsége és nem számít előzésnek jobbról elhaladni a bekanyarodott jármű mellett. Igazából mindegy, jobbon vagy balon van ez a sáv.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#40442) Lauda válasza FF23 (#40441) üzenetére


Lauda
félisten

Az egyenest haladonak van elsobbsege, mivel a masik savja szunik meg. Itt az a kerdes, hogy miert is nem szamit elozesnek? Ha nem parhuzamos kozlekedesrol van szo, akkor a mozgo jarmu melletti elhaladas elozes, az allo melletti elhaladas pedig kikerules.

(#40443) Byk01 válasza FF23 (#40441) üzenetére


Byk01
senior tag

A fogalom meghatározásban úgy van, hogy "az úttesten egy másik úttal való kereszteződés UTÁN ...", azaz nem a kereszteződés része.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40444) FF23 válasza Lauda (#40442) üzenetére


FF23
senior tag

Az egyenesen haladónak nem kell figyelembe venni, pont úgy, mintha nem is lenne. A kanyarodás akkor van befejezve, ha gyorsítóból kisorolt a jármű. Az elsőbbségadási viszonyok le vannak rendezve: egyenesen haladó<->kanyarodó jármű. Más tudtommal nem számít.

@Byk01

Persze, fizikailag utána van.

De hagyom, én így emlékszem, majd legfeljebb valaki rámcáfol :)

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#40445) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy keveredett ide a gyorsítósáv. Szerintem az eredetiben besorolást segítő sáv... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40446) Lauda


Lauda
félisten

Julie Geue crowborough-i háza éppen egy vonatállomással szemben található, évek óta parkolnak le a beállóján olyanok, akik vonattal utaznak tovább. Az idén nem bírta tovább, és az egyik autósnak kemény leckét adott: hozatott egy tonna murvát, és a szállítókkal a szabálytalan autó mögé pakoltatta le. [link]

:R :D

[ Szerkesztve ]

(#40447) negroo


negroo
aktív tag

Egy közlekedés moslékjai orosz módra intézve. hehe

(#40448) mephi666


mephi666
nagyúr

tegnap este ugyanez a helyzet volt: indultunk a lámpánál, belsőben mindketten, kereszteződésben kivágott a külsőbe mögülünk a versenyző, majd a besorolósávban visszajött elénk :U nem volt forgalom, következő lámpánál beállt a balra kanyarodóba, mi meg tőle jobbra, mert egyenesen akartunk menni, nézem rég zöld a lámpája, ez meg csak vár és vár... kellett neki kb 5-6 másodperc, mire észbe kapott... ezért kellett annyira sietnie :C

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40449) TaaT


TaaT
veterán

:)) [link]

Give them hell Ukraine!

(#40450) #48525824 válasza TaaT (#40449) üzenetére


#48525824
törölt tag

kb. mint a hungária :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.