Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40501) philoxenia válasza Lauda (#40500) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyalogátkelőhely megjelöléséhez nem elegendő általában az útburkolati jel...
18.9. Kijelölt gyalogos-átkelőhely
a) A „Kijelölt gyalogos-átkelőhely” jelzőtáblát a gyalogos-átkelőhely útburkolati jelének menetirány szerinti kezdeténél, illetve előtte 2 méter távolságon belül kell elhelyezni.
b) Ha a 18.9. a) pontban említett elhelyezés
ba) a járdán vagy útpadkán levő, a táblát takaró akadály (pl. fa, villanyoszlop stb.) miatt nem biztosítható, a táblát a kijelölt gyalogos-átkelőhely előtt, ahhoz a lehető legközelebb kell elhelyezni,
bb) a járda lekerekítő íve miatt nem biztosítható, a gyalogos-átkelőhely útburkolati jelének menetirány szerinti kezdete után, ahhoz a lehető legközelebb is elhelyezhető.
c) A 18.9. ba) pontban említett esetben a tábla alatt a tényleges távolságot mutató „Távolság” kiegészítő táblát is el kell helyezni. Nem jelölhető azonban ilyen módon a kijelölt gyalogos-átkelőhely, ha ezáltal az útkereszteződés a tábla és az átkelőhely közé esne.
d) A jelzőtábla az úttest bal oldalán és/vagy az úttest felett megismételhető. A megismétlés főleg íves vonalvezetésű szakaszokon, osztottpályás utakon, egyirányú forgalmú utakon, vagy párhuzamos közlekedésre kijelölt utakon, továbbá a jobb oldalon elhelyezett tábla kevésbé kielégítő láthatósága esetében indokolt.
e) Mellőzhető a tábla alkalmazása az útkereszteződésnél levő olyan gyalogos-átkelőhelynél,
ea) amelynek forgalmát fényjelző készülék irányítja, kivéve az útkereszteződés nélküli, csak gyalogosok irányítására szolgáló fényjelző készüléket,
eb) amely előtt ugyanabban az útkereszteződésben az egyenesen haladó járművezető már másik - jelzőtáblával jelzett - kijelölt gyalogos-átkelőhelyet keresztezett,
ec) amelyre bekanyarodó jármű vezetőjének a gyalogosok részére a jogszabály19 szerint a bekanyarodás miatt egyébként is elsőbbséget kell adni.
f) Kijelölt gyalogos-átkelőhely ideiglenes vagy végleges megszüntetésénél
fa) a gyalogosok figyelmét a kijelölt gyalogos-átkelőhely megszűnésére feliratos táblával fel kell hívni, és
fb) a megszűnt kijelölt gyalogos-átkelőhelyre az úton „Gyalogosok” veszélyt jelző tábla alkalmazásával a járművezetők figyelmét - legalább 3 hónapig - fel kell hívni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40502) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az utolsó pont, hogyan értendő?
(6) A párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten tilos
a) járművel az úttest felezővonalát - a balra bekanyarodás, illetőleg a megfordulás esetét kivéve - átlépni;
b)222 két járműnek - az egy nyomon haladó jármű melletti elhaladást kivéve - ugyanabban a forgalmi sávban egymás mellett haladni;
c) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt másik jármű mellett elhaladni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40503) Lauda válasza philoxenia (#40501) üzenetére


Lauda
félisten

Tudom, hogy nem, hianyzik is onnan a tabla. Az autosnak viszont az az ervenyes, amikor o ott jar.

(#40504) Lauda válasza philoxenia (#40502) üzenetére


Lauda
félisten

Az elozesi kavarc miatt van igy megfogalmazva.

Alapbol:

(8) Tilos előzni:

a) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt;

Azonban:

III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak

c) Előzés: járművel az úttesten azonos irányban haladó jármű melletti elhaladás. Párhuzamos közlekedés esetében a különböző forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek egymás melletti elhaladása nem minősül előzésnek.

Ezert mashogy nem tudjak ezt erthetoen megfogalmazni, minthogy:

(6) A párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten tilos

c) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt másik jármű mellett elhaladni.

:)

(#40505) philoxenia válasza Lauda (#40504) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na igen, csakhogy ha szigorúan vesszük, akkor a legtöbb belvárosi négysávos úton lámpás forgalomirányítás mellett is "szaggatottan" kéne akkor a két sávban haladni? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40506) Lauda válasza philoxenia (#40505) üzenetére


Lauda
félisten

Biztosan megvan erre valahol a megfelelo paragrafus, hogy lampas iranyitasnal ez nem ervenyes. Multkor ha emlekszel arra az esetre, hogy lampas iranyitasnal nem kotelezo a gyalogos atkelohely tabla sem.

[ Szerkesztve ]

(#40507) mezis válasza Lauda (#40506) üzenetére


mezis
nagyúr

És akkor mi van, amikor a lámpa csak sárgán villog, vagy teljesen sötét ? Gyalogosok erre az esetre ki vannak képezve ? :F

mezis

(#40508) Lauda válasza mezis (#40507) üzenetére


Lauda
félisten

Kizart, hogy a lampa sargan villogna, vagy teljesen sotet lenne. :U

(#40509) mezis válasza Lauda (#40508) üzenetére


mezis
nagyúr

Még a Nap is el-el tűnik időnként, pedig az atomhajtású ! :DDD

mezis

(#40510) Lauda válasza mezis (#40509) üzenetére


Lauda
félisten

:D :D

(#40511) Byk01 válasza philoxenia (#40505) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha ugyanakkora sebességgel haladnak, akkor nem haladnak EL egymás mellett.

Ellenben mi van, ha közvetlenül a zebra előtt egy autó (nyilván műszaki okok miatt) áll? Amellett nem lehet elmenni?
Pl fél órája senki nem ment el amellett az autós mellett, aki a zöld lámpánál elindulva és jobbra bekanyarodva megállt a zebrán, hogy az utasát kitegye :W (igaz, ebben szerepet játszott az is, hogy szemből jöttek, így lehetőség sem volt rá)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40512) philoxenia válasza mezis (#40509) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az fúziós... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40513) Byk01 válasza philoxenia (#40512) üzenetére


Byk01
senior tag

Attól még atom (hidrogén atom, hélium atom) :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40514) philoxenia válasza Byk01 (#40513) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A benzinmolekula is atomokból áll... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40515) htc07 válasza philoxenia (#40514) üzenetére


htc07
addikt

az atom is néhány protonból és elektronból áll... :U

offtrain!!4

[ Szerkesztve ]

(#40516) mezis válasza philoxenia (#40514) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor most az autódat egy atomreaktor hajtja ? :U
htc07: Lehetnek ott még neutronok is...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#40517) philoxenia válasza mezis (#40516) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A napot sem atomreaktor hajtja...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40518) mephi666 válasza Lauda (#40500) üzenetére


mephi666
nagyúr

2014-ben ment el ott a guglisautó, azóta festettek a zebrán és szerintem táblát is helyeztek ki (ma megnézem, ha arra járok), meg ott a tábla kb 50m-el arrébb, ami figyelmeztet is az iskolásokra

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40519) customer114 válasza htc07 (#40515) üzenetére


customer114
senior tag

a proton is néhány kvarkból áll... :U

(o.. o.. off combo)

(#40520) Lauda válasza mephi666 (#40518) üzenetére


Lauda
félisten

:R Az rendben van, hogy ott egy "gyermekek" jelzotabla.

q) „Gyermekek” (84. ábra); a tábla azt jelzi, hogy a gyermekeknek az úttestre lépésével fokozottan számolni kell;

Valoszinu van a kozelben ovoda vagy iskola, ilyenek kozeleben szoktak ezeket kihelyezni. A gyalogos atkelohely tablahoz viszont ennek nincs koze.

(#40521) philoxenia válasza Lauda (#40520) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Még szigorúbb... [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40522) Lauda


Lauda
félisten

[link] :C Face video.

philoxenia Nagyon helyes! :K

philoxeniaNémet nyelvű videó indiai (ha jól látom) oldalon.

Ezzel mi a problema? :)

[ Szerkesztve ]

(#40523) philoxenia válasza Lauda (#40522) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Német nyelvű videó indiai (ha jól látom) oldalon.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40524) mephi666 válasza Lauda (#40520) üzenetére


mephi666
nagyúr

az a narancssárga balra végig az iskola... ha a zebránál a sarkon benézel balra, ott is kint van ugyanez a figyelmeztető tábla már 30as kiegészítő táblával... oké, hogy reggel 6:40kor nem feltétlenül kell még iskolásokra számítani, de ha lendületesen megérkezik a böszme kőoszlopos kerítés mögül egy gyerek a járdán (aminek a zebra a folytatása), akkor illene megállni is... valószínű akkor még nem sok gyerek mászkál ott, de általában ilyenből van a baleset, hogy "úgyse szoktak ott ilyenkor jönni" ...aztán majd egyszer mégis

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40525) Byk01 válasza mephi666 (#40524) üzenetére


Byk01
senior tag

" de általában ilyenből van a baleset, hogy "úgyse szoktak ott ilyenkor jönni" ...aztán majd egyszer mégis"

Még megboldogult "kislánykoromban", úgy a 90-es évek elején fordult elő többször, hogy a szombati buli után hajnalban haverom vitt haza. A házunkig egyszer volt olyan kereszteződés, ahol elsőbbséget kellett (volna) adni. Itt mindig lassítás nélkül ment át, mondván "ilyenkor úgysem jön erre senki". És nem is jött. Egy alkalommal fordult elő, hogy lassított a kereszteződésnél ... és jött is egy autó a másik úton. :)

Ezt csak egy érdekes történetként írtam, nem azért, hogy bármit is igazoljak.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40526) mephi666 válasza Byk01 (#40525) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, még 10-15éve volt pesti barátném, hetekig blicceltem, amikor fent jártam nála... amikor gyakrabban kezdtem járni, vettem inkább bérletet: ahogy felszálltam a villamosra, 2percen belül már meg is mutathattam az ellenőrnek :D kb hasonló szituáció, csak ti rosszabbul is járhattatok volna

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40527) Byk01 válasza mephi666 (#40526) üzenetére


Byk01
senior tag

Főleg én járhattam volna rosszabbul, mert jobbról jött az autó :)

De úsztam már meg jobb egyben olyat is, hogy álltunk harmadikként a piros lámpánál, és amikor zöldre váltott, az asszony el akart indulni, de lefulladt (sose szokott lefulladni). A helyünkön (hangsúlyozom, harmadikok voltunk, tehát két autó már átment akkor a zöldön) keresztben olyan 70-80-as tempóval átszáguldott egy zöld Astra kombi.

Mindezt a XVIII. kerületi Rendőrkapitányság előtt.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40528) mezis válasza Byk01 (#40527) üzenetére


mezis
nagyúr

Hát mert tudta, hogy mindenki kint van, járőrözik, aki meg bent van az meg adminisztrál. :DDD
Lehet, hogy azzal a logikával száguldott, hogy látott benneteket megállni, ez csak azért lehetett, mert pirosra váltott a lámpátok, akkor meg az övé zöld lesz, vagyis hajrááá á á á. ? :F
Tapasztaltabb ismerősöm többször figyelmeztetett, hogy nem szabad LOGIKAI ALAPON vezetni. Nézni kell, többször is egy-egy irányba, meg kell győződni,....

mezis

(#40529) mephi666 válasza mezis (#40528) üzenetére


mephi666
nagyúr

van egy ilyen vicc is:

Amikor a taxi átrobog a piroson, az utas felszisszen.
- Ugyan, - mondja a sofőr - mi taxisok minden piroson áthajtunk!
Aztán a küvetkező zöld lámpánál megáll.
- Most miért állt meg?
- Hátha jön egy másik taxis.

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40530) Byk01 válasza mezis (#40528) üzenetére


Byk01
senior tag

A logika nem játszhat, mert nem láthatott minket a házaktól :)

Egyébként bennem maradt rendesen ez az eset, pedig már jópár éve volt. Még mindig lassítok ezen a sarkon, ha zöldem is van, és benézek jobbra, nem jön-e valaki.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40531) mephi666 válasza Byk01 (#40530) üzenetére


mephi666
nagyúr

nálunk ami hasonló volt: ex-el jártunk napi szinten melóba, nem volt még jogsim, ő vezetett... ebben a kereszteződésben kanyarodtunk jobbra minden reggel... ide vezető úton kezdett szépen bevillanni az esti álmom... (általában nem emlékszem rá ébredés után nem sokkal mit álmodtam, de ha nap közben hasonló helyzet alakul, beugrik az egész...) szépen elkapott a dejavu, hogy álmomban is így jöttünk kocsival, csak ebben a kereszteződésben telizöldre jobbról nagyobb sebességgel megérkezett egy biciklis (holttérből, látszódik street-en, ahogy slégan becsatlakozik a bringaút a zebrához, sövény is nagyobb volt) és átborult a motorháztetőn, mert kifordultunk elé... ahogy ideértünk, telizöld, mondtam neki hogy lassítson kicsit... jött is egy bringás jobbról, annak rendje szerint... ex mondta, hogy simán elkenjük, ha nem lassít és figyel jobban, mert nem látta...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40532) TaaT


TaaT
veterán

Emberünknek malaca volt :U [link]

Give them hell Ukraine!

(#40533) AMD Power válasza TaaT (#40532) üzenetére


AMD Power
titán

Isten vele volt az tuti... :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40534) whitezo88 válasza TaaT (#40532) üzenetére


whitezo88
nagyúr

retardáltak eleve beláthatatlan kanyarban előztek...

(#40535) MaciG


MaciG
addikt

(#40536) Zozzant válasza MaciG (#40535) üzenetére


Zozzant
addikt

Amelyiknek megadják. :W

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#40537) Byk01 válasza MaciG (#40535) üzenetére


Byk01
senior tag

49.§ (3) Megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművek találkozása esetében - egymás közti viszonyukban - az általános szabályok az irányadók.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40538) tibcsiworld válasza MaciG (#40535) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Majd a harmadiknak! :)

Ha megadják!

(#40539) Lauda válasza MaciG (#40535) üzenetére


Lauda
félisten

Idiotak. :W

(#40540) TaaT


TaaT
veterán

Azt írják +12fok volt, és rámentek a jégre :U

Azért szépen kihúzták a partra :( S8

Give them hell Ukraine!

(#40541) mezis válasza TaaT (#40540) üzenetére


mezis
nagyúr

Anno, még az átkosban fagypont alatti hőmérsékleten a Balatonba is beleszakadt a Trabant.
(A horgász járatta a motort, hogy ne fázzon...)
Ez itt alant kis segítséggel ugyan, de csak átjutott a túlpartra ! :DDD )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#40542) TaaT válasza mezis (#40541) üzenetére


TaaT
veterán

Olcsóbb lett volna megkerülni :B Bár aki +12fokban rámegy a jégre az ilyeneken nem gondolkozik. :D

Ez meg :Y

Give them hell Ukraine!

(#40543) TaaT


TaaT
veterán

Kéziféket behúzni. [link]

Give them hell Ukraine!

(#40544) AMD Power válasza TaaT (#40543) üzenetére


AMD Power
titán

Kellemetlen.... :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40545) stickermajom


stickermajom
addikt

Szépen megpuszilta a fát. :( Elsőre pedig azt gondoltam, hogy előzött és elvesztette az uralmát a gépsárkány felett.

(#40546) Lauda válasza stickermajom (#40545) üzenetére


Lauda
félisten

Szegeny, meg jo hogy mas nem serult meg.

(#40547) Elemental válasza TaaT (#40543) üzenetére


Elemental
addikt

Lehet, hogy tutajt akart csinálni :)

(#40548) Byk01 válasza Elemental (#40547) üzenetére


Byk01
senior tag

Gáz volt, hogy a haveroknak van hajója, ő meg csak egy autóval jár :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40549) TaaT


TaaT
veterán

Ezt a minist is mi lelte. [link]

Give them hell Ukraine!

(#40550) Lauda válasza TaaT (#40549) üzenetére


Lauda
félisten

Talan jobboldali durrdefekt, hirtelen visszakapta es kesz is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.