Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40651) amargo válasza tibcsiworld (#40650) üzenetére


amargo
addikt

ha jol tudom Ok kamionoznak. de nem is ertem, hogy egy kamion vagy busz miert ne satuzna? van valami repulo uzemmodjuk, amivel atugorjak az akadalyt?

szerk: most latom, hogy altalaban. nos altalaban senki nem satuzik szerintem, sot sokan nem is mernek.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#40652) MaciG válasza amargo (#40651) üzenetére


MaciG
addikt

Busz nagyon ritkán satuzik, csak ha már tényleg nincs más (mondjuk szakadék szélén), inkább törjön a kaszni, vagy az sérüljön aki vétkes és ne az ártatlan utasok.

BANZAII

(#40653) philoxenia válasza tibcsiworld (#40650) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elég egyszer satuznia, ha belemész annyi... Ellenberger sokan nincsenek tisztában a légfék működésével, nagyon sok olyan baleset van, mikor a kamionba szállnak bele hátulról, ráadásul alá is szaladnak a pótnak általában...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40654) negroo válasza MaciG (#40652) üzenetére


negroo
aktív tag

Hát nem tudom, de logikusan gondolkozva feltételezük, hogy te felelsz az utasért mikor elötted be satuznak akkor is belé rongyolsz, mert kivédeni nem tudod és saját magadnak nem akarsz gondot. Sokkal olcsóbban megussza a dolgot. Igaz vigyázz rá, hogy csak törés legyen! Sok kollega emiatt szívta meg a dolgot, de saját hibájukból kifólyólag. Olyan eseteket pár kivételével volt tanujuk így a másik fél vitte a primet jogsi nélkül és veszélyeztetés jog cimen fél millka. Sőt bkv kihalóban új buszokon kamera is leledzik. A lényege a dolognak, hogy az utasért Ő felel és mondhatja azt is, hogy a személyi sérülés érdekében csak intenziven fékezet. Így ha kétséges a szitu, akkor már a buszos melett áll a zászló. Ezt csk tájékoztatóan mondtam el. üdv

(#40655) tibcsiworld válasza amargo (#40651) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A félreértés elkerülése érdekében még egyszer, mert nem fejtettem ki a gondolatom teljesen. (Ez sajna születési rendellenességem! :) )

Szóval nem azt mondta, hogy a kamion és a busz nem tud satuzni!

Egy eset: Győrbe befelé az 1-en 2 sáv, én külsőben! Belsőben autó, és áll! Én meg lassítok, de még majdnem 50-el a körforinál! Akkor láttam meg, hogy a korforgalomból nem indexel kifelé a kocsi, hanem felém tart tovább! (ez ott nagyon nem szokás) Satu! Belógtam rendesen a körforgalomba, a feleségem a hányás küszöbén, és épp hűtőt vittünk, az meg a nyakunkba, és csattant az ülésen! Nah egy ilyen eset nem történik meg egy busz/kamionnal, mert egyrészt látja az utat jobban, másrészt sokkal óvatosabban és lassabban közelíti meg az ilyen helyzeteket! Hamarabb fékez, ... . Mint egy igazi spórolós, mint én! De vannak esetek, amikor az idő számít!

A kamion ha árut visz, vagy a busz tuti sokkal, sokkal óvatosabb, mint egy személygépkocsis. Ha meg nem a ő a ludas, akkor egy marha miatt tuti nem kockáztatja az utasai/áruja épségét, inkább lebontja a buszt, de talán a busz kapna a legkevesebbet egy szgk-val szemben!

Nah így értettem! :)

philoxenia:
személy szerint tisztában vagyok, hogy egy kamion fékrendszere az áruhoz is van "némileg" méretezve! Egy új nyerges tuti hamarabb megáll, mint egy Favorit!
Ha a seggébe is mászok valakinek, akkor a motorfék és a lábam a féken van! Ez a minimum! Szerintem!

(#40656) philoxenia válasza tibcsiworld (#40655) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ne bízz abban, hogy a kamionos jobban figyel stb. :( Nyolc-tiz ora vezetes es 14. óra munkaidő is lehet mögötte aznap. Ja és ez csak a szabályosan dolgozó kamionos.... Két kártya, mágnes stb. is van ám sok esetben. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40657) Byk01 válasza tibcsiworld (#40655) üzenetére


Byk01
senior tag

Engem egy buszos kapott el hátulról, és azt sem tudta, hogy kerültem elé, pedig mentem előtte pár száz métert a csatt előtt. Az tény, hogy a buszban kisebb kár keletkezett, mint az autómban, ami majdnem gtk-s lett, pedig nem egy opel corsa méret volt.
Az mondjuk tény, hogy utas nem volt a buszon.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40658) amargo válasza tibcsiworld (#40655) üzenetére


amargo
addikt

értem, aláírom tenyleg kevesebb lehet a satuzasuk. azt nem tudom mennyire figyelnek, de egy szgk es kamion talalkozasakor a kamion fog nyerni, az szinte biztos.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#40659) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#40660) customer114 válasza TaaT (#40659) üzenetére


customer114
senior tag

Most, ha ő (she) így tanulta a parkolást...

(#40661) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40662) Byk01 válasza customer114 (#40660) üzenetére


Byk01
senior tag

Az egy dolog, de miért kitámasztották, miért nem emelték le azt az autót (ha már nem úgy szabályos, ahogy ő tanulta)? :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40663) TaaT


TaaT
veterán



Give them hell Ukraine!

(#40664) Calogero


Calogero
addikt

(#40665) amargo válasza Calogero (#40664) üzenetére


amargo
addikt

7,5M is fizette a kotelezo? utana vajon hova raktak vissza az autost b100-ba?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#40666) TaaT válasza amargo (#40665) üzenetére


TaaT
veterán

"A MABISZ által a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB) esetében nyújtható kártérítés maximális összege dologi károk esetén káreseményenként 500 millió forint, személyi sérülés miatti károk esetén káreseményenként 1.600 millió forint."

Give them hell Ukraine!

(#40667) Lauda válasza amargo (#40665) üzenetére


Lauda
félisten

Mikor a kotelezodre karterit a biztosito, adott idoszakot vesznek figyelembe es karesemenyenkent kettot romlik a besorolasod. B10-B8 stb. Legrosszabb besorolas az M4.

(#40668) Lauda


Lauda
félisten

:U

(#40669) Lauda


Lauda
félisten

Buszvárónak ütközött egy kismotoros Tapolcafőn

műszakból hazafelé tartva elaludt a robogón

Ilyet se hallottam meg. :U

(#40670) tibcsiworld válasza Lauda (#40669) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Biztos jó kis munkahelye lehet! :(

(#40671) mephi666 válasza Lauda (#40669) üzenetére


mephi666
nagyúr

volt évfolyamtársam ha nem bírt elaludni, bekapcsolta a porszívót, vagy a hajszárítót mert megnyugtatta és elálmosította a monoton zúgás... a robogónak is hasonló a hangja fix fordulatszámon, lehet rokona volt az illető... (én mondjuk fáradtan beitalozva forza4ben a mugello több km hosszú egyenesében voltam képes bealudni)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40672) customer114 válasza mephi666 (#40671) üzenetére


customer114
senior tag

És reggelig ment a porszívó meg a hajszárító? :F Szomszédok biztos csodálkoztak milyen tisztaságmániás évfolyamtársad. Én a helyébe hard technot hallgattam volna, arra is illik a "monoton zúgás". ;)

(#40674) tboldi válasza Lauda (#40669) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van egy ismerősöm, ő szintén motoron - bár nem robogón, hanem egy Suzuki SV650-en - aludt el 2 éve. Nekiment egy villanyoszlopnak, ripityára törte a jobb oldalát, de már felépült.

(#40675) patomi


patomi
őstag

Talán elfér itt. [link] Hülyék mindenhol vannak.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#40676) mephi666 válasza patomi (#40675) üzenetére


mephi666
nagyúr

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40677) HoaryFox válasza patomi (#40675) üzenetére


HoaryFox
őstag

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#40678) 8th


8th
addikt

(#40679) Lauda válasza 8th (#40678) üzenetére


Lauda
félisten

Tudnam miert hagyjak. Mar az elejen beverni az oldalablakot, kulcsot kivenni/autobol kiszedni.

(#40680) Calogero válasza Lauda (#40679) üzenetére


Calogero
addikt

Mert nem a saját autójuknak ment neki, azért hagyják.... tudod addig nem baj amíg te nem vagy érintet. :(

(#40681) Lauda válasza Calogero (#40680) üzenetére


Lauda
félisten

Ez is elkepzelheto. :(

No esete a haromszoggel: [link] :))

(#40682) Calogero


Calogero
addikt

[link]

Troli helyében mentem volna tovább...

(#40683) Lauda válasza Calogero (#40682) üzenetére


Lauda
félisten

Kromofagot a parasztjanak.

(#40684) TaaT


TaaT
veterán

A poén a videó végén van. [link]

Give them hell Ukraine!

(#40685) Lauda válasza TaaT (#40684) üzenetére


Lauda
félisten

Kamikaze. :C

(#40686) Byk01 válasza Calogero (#40682) üzenetére


Byk01
senior tag

Miért nem lehet az ilyet elszállítani, a BKV többlet kiadását meg kieső bevételét pedig kifizettetni a tulajjal?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40687) TaaT válasza Byk01 (#40686) üzenetére


TaaT
veterán

Ja, egy ilyen akció után kiszámláznának pár százezer forintot azt azért már a tahó bmw-s is megérezné. :)

Give them hell Ukraine!

(#40688) Byk01 válasza TaaT (#40687) üzenetére


Byk01
senior tag

Meg az utánjárást, amíg visszakapja az autóját. Meg lehetne az ilyeneket nevelni elég egyszerűen.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40689) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#40690) Lauda


Lauda
félisten

azért hajtott árokba egy nő, mert egy bogarat akart elhessegetni öt hónapos gyermeke közeléből. Ám a művelet közben jobbra húzta a kormányt,.... :W

Masik idiota:

:F

[ Szerkesztve ]

(#40691) TaaT válasza Lauda (#40690) üzenetére


TaaT
veterán

A mi utcánkban egy Polo-s nő a macskáját "b@szogatta" a kocsijában menet közben, természetesen a gyereke is ott volt vele, a mi passatunk meg a házunk előtt. :W

Give them hell Ukraine!

(#40692) htc07 válasza TaaT (#40691) üzenetére


htc07
addikt

elvenném a jogsiját, meg a gyerekét is.

(#40693) TaaT válasza htc07 (#40692) üzenetére


TaaT
veterán

Kapott 60000ft pénzbüntetést, és fél évre bevonták a jogsiját. Persze az autó nem jogsival megy hanem benzinnel, úgyhogy ez nem akadályozta őt...

Give them hell Ukraine!

(#40694) patomi válasza TaaT (#40691) üzenetére


patomi
őstag

UU bakker csúnya lett :(

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#40696) Zozzant válasza Kalandor (#40695) üzenetére


Zozzant
addikt

"telezöld" nagyjából azt jelenti, hogy más közlekedőknek is zöld lesz veled együtt és adott esetben elsőbbséget kell adni. Pl. itt jobbra a gyalogosoknak, de a képből nem derül ki.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#40697) Zozzant válasza Kalandor (#40695) üzenetére


Zozzant
addikt

Ja és az útburkolati jel és a tábla érvényesülés sorrendjében "erősebb" mint a lámpa. Jobbra kanyarodhatsz elsőbbségadással. A bal oldali piros pedig majd gondolom telizöldnél el kell engedje a szemből egyenesen vagy kanyarodva haladót vagy gyalogost a zebrán.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#40698) AMD Power válasza TaaT (#40691) üzenetére


AMD Power
titán

Ez tényleg nagyon csúnya lett. A tető javítható még?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40699) mephi666 válasza TaaT (#40691) üzenetére


mephi666
nagyúr

hogy hozta össze ezt a bukfencet? :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40700) m3tr0 válasza Zozzant (#40697) üzenetére


m3tr0
senior tag

Én ezt nem így tudom.
Szerintem a következő a helyes hierarchia: rendőri jelzés, lámpa,tábla,útburkolati jel.
Vagy rosszul tudom? :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.