Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40901) TaaT


TaaT
veterán

Remélem senki sem felejtette el ezt, aranyba kéne foglalni. :) [link]

Kedvenc kommentem.

"I don't blame her, I blame the idiot she bribed to get her license."

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#40902) Lauda válasza TaaT (#40901) üzenetére


Lauda
félisten

A jogsiszerzesnek mondjuk ehhez nincs sok koze. :)

(#40903) TaaT válasza Lauda (#40902) üzenetére


TaaT
veterán

Az hogy nem tud egy Y-t megcsinálni nincs köze a jogsihoz? :Y

Give them hell Ukraine!

(#40904) amargo válasza biker (#40898) üzenetére


amargo
addikt

Én 10 -en éve 60 környékén megcsúsztam a tukorjegen, amikor az országútról még csak a kanyarodóba indexeltem. Az auto segge egy pillanat alatt mellettem volt. érzésre alig tűnt fel, éjjel is volt es a csillogást így sem vettem eszre.. a rántópad ennél kemenyebb volt, de hasonlít.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#40905) Lauda válasza TaaT (#40903) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nincs. Te mindenre emlekszel, amit tanitottak altalanosban? :)

(#40906) TaaT válasza Lauda (#40905) üzenetére


TaaT
veterán

"Szerintem nincs."

Topik zárható.

Give them hell Ukraine!

(#40907) Lauda válasza TaaT (#40906) üzenetére


Lauda
félisten

Javaslom fuss neki ujra, vagy annyira ertelmes, hogy menni fog. ;)

(#40908) TaaT válasza Lauda (#40907) üzenetére


TaaT
veterán

Én ott helyben elvettem volna tőle a jogsit, itteni szóhasználattal élve utána fejbe is lőttem volna. :)

Give them hell Ukraine!

(#40909) Lauda válasza TaaT (#40908) üzenetére


Lauda
félisten

Elhiszem, en meg mindig nem errol beszelek. Inkabb hagyjuk.

(#40910) TaaT válasza Lauda (#40909) üzenetére


TaaT
veterán

Vagy írd le mire gondolsz, vagy tényleg hagyjuk. :)

Give them hell Ukraine!

(#40911) tibcsiworld válasza TaaT (#40901) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

És "ezek" köztünk járnak! Huhhh! Szerintem érdemes lenne 5-10 évente újravizsgáztatni minden jogosítvánnyal rendelkezőt!!!

Y - hogy nincs köze a jogsihoz? Kölcsönadnám neki a kombim, mert azzal csak tolatva lehet parkolni tisztességesen, de a sajátjával hogy parkol le egyáltalán? (ha netán tolatni kell. ha más nem, kiparkolásnál???)

(#40912) Lauda válasza TaaT (#40910) üzenetére


Lauda
félisten

Anno mikor tanult vezetni, megtanitottak neki. Valoszinu azota nem alkalmazta ezt a megfordulasi lehetoseget, ezert elfelejtette. Amit nem hasznalunk, azt egy ido utan elfelejtjuk, ezert kerdeztem, hogy mindenre emlekszel-e, amit tanultal altalanosban. :) Lathatoan az auto kezelesevel is problemak vannak, valoszinuleg ritkan is vezethet. Belekerult egy olyan szituacioba, ami nehezseget okozott neki, gondolom be is panikolt, vegulis megoldotta. Ez az ember mikor szerezte a jogositvanyt, egesz biztosan joval konnyebben es gyorsabban megoldotta ezt a feladatot. Ezert irtam, hogy a videon latottaknak nincs koze a jogsi megszerzesehez.

(#40913) TaaT válasza Lauda (#40912) üzenetére


TaaT
veterán

Csoda hogy a légzést még nem felejtette el. :U

Ettől függetlenül az ember nincs vezetésre alkalmas állapotban, ön és közveszélyes, jogsit kettétépni, és hívni nekik egy taxit (tudom 2009-es a vid, de akkor is)

tibcsiworld: Bezony, anno amikor autókozmetikában dolgoztam volt olyan nő akinek ha nem fordultam meg a kocsijával hogy előremenetben menjen ki akkor nem tudott kiállni a parkolóból.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#40914) Lauda válasza TaaT (#40913) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom akkor annak a nonek is kettetepted a jogsijat. :U

TaaT :DD

Van olyan kolleganom, aki nem tudja a kocsija tipusat, szinet es rendszamat sem, csak az elso 1-2 beture emlekszik es hogy opel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#40915) TaaT válasza Lauda (#40914) üzenetére


TaaT
veterán

Kellett volna :K

Give them hell Ukraine!

(#40916) negroo válasza TaaT (#40913) üzenetére


negroo
aktív tag

Én meg tudok olyan buszvezető csajt aki ik260 jablonkán tolató személyzetel nem mert megfordulni.:) Ja és már nyugdijjas és balesetmentes.:)

(#40918) Lauda válasza Kalandor (#40917) üzenetére


Lauda
félisten

Irtam hogy gondok vannak az auto kezelesevel. Lehet nem ult 10 evig kormany mogott, nem ismerjuk a hatteret. En is azt mondom, hogy ne nagyon eroltesse a kozlekedest. Es meg mindig tartom, hogy a videon latottaknak a jogositvany szerzeshez semmi koze. Akkor tudta, most mar nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#40919) customer114 válasza TaaT (#40901) üzenetére


customer114
senior tag

Jesuska. Mi ez a "zene" alatta. :D Mintha 90es évekbeli vetélkedő ending-et néznék. (tipp: beírta keresőbe a készítő, hogy "soundtrack contains the word woman"? ;] ;]

(#40920) Byk01 válasza Lauda (#40918) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha most így vezet, akkor teljesen irreleváns, hogy mit tudott akkor, amikor megszerezte a jogosítványát. Most vezet (a videón 6-7 éve), most kell tudnia, minek milyen következményei vannak. Ha viszonylag nyugodt körülmények között sem képes kezelni az autót, akkor mi várható tőle igazi stresszhelyzetben, egy balesetveszély során?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40921) philoxenia válasza Byk01 (#40920) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezzel kezdődött. Na most nekem rutinon nem volt az y, forgalmi vizsgán szintén nem tehát nekem is ment volna enélkül a jogsiszerzés... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40922) Byk01 válasza philoxenia (#40921) üzenetére


Byk01
senior tag

És az oktatód engedett volna vizsgázni, ha nem tudod az Y-t?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40923) philoxenia válasza Byk01 (#40922) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

:N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40924) Byk01 válasza philoxenia (#40923) üzenetére


Byk01
senior tag

Akkor mégiscsak van valami köze az Y-nak a jogosítvány megszerzéséhez :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40925) tibcsiworld válasza Lauda (#40912) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

"ezert kerdeztem, hogy mindenre emlekszel-e, amit tanultal altalanosban."

Ott van olyan, hogy sinus, cosinus, tangens, ... amit az emberek 90% soha nem használ utána, elfelejti.

De aki autót vezet, az csak beparkol, meg kiparkol, tehát tolatni is KELL!!! Ez az egyed nem tud! Kérdés, hogy hogyan parkol? 2x6 perc? :(

(#40926) Lauda válasza Byk01 (#40924) üzenetére


Lauda
félisten

Tenyleg nem ertitek, vagy csak direkt csinaljatok? Hihetelen.

(#40927) brd válasza Lauda (#40926) üzenetére


brd
nagyúr

Úgy néz ki, te nem érted. :) Teljesen mindegy kellene legyen, hogy konkrétan csinált-e már egyáltalán Y fordulót. Ha teljesen hivatalos úton szerezte a jogosítványt, tudnia kellene, hogyan kell úgy kanyarodni, hogy egy Y-szerű fordulót hajtson végre. Ha Y-t konkrétan nem is csinált, legalább merőleges parkolóhelyre biztosan kellett neki beállnia-kiállnia, tolatva is, és ez sem sokkal másabb. Ha ennyit sem tud valaki megtenni, annak tényleg nem való jogosítvány, és az is kérdéses, hogyan kapta meg egyáltalán (bár a videoban végül is megoldotta sofőr, csak a szintidő volt magas :) ).

The only real valuable thing is intuition.

(#40928) philoxenia válasza brd (#40927) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapvetően nem arról van szó, hogy a jogosítványt mondjuk tíz éve szerezte és nemigen vezet? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40929) Byk01 válasza philoxenia (#40928) üzenetére


Byk01
senior tag

Biztos velem van a baj, mert én el nem tudom képzelni, hogy valaki ne lenne tisztában azzal, hogy kell egy Y-t megcsinálni. Elméletben szerintem akkor is meg kell lennie, ha soha nem vezetett, és jogsija sincs. Én pl. biciklivel is folyton használom, de ugyanez a mozdulatsor kicsiben, amikor egy kis helyiségből (nem konkrétan "A kis helyiségből" :) ) akarsz valami nagyot kivinni, amivel nem tudsz bent megfordulni. Szóval az Y az élet túl sok területén jelen van ahhoz, hogy elfelejtse az ember, ha egyszer megtanulta, hogy merre kell menni és kanyarodni, ha meg akarok fordulni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40930) biker válasza brd (#40927) üzenetére


biker
nagyúr

Rutinvizsga alapfeladat, mindenkinek kell tudja

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#40931) Lauda válasza brd (#40927) üzenetére


Lauda
félisten

Innen indultunk:

TaaT Remélem senki sem felejtette el ezt, aranyba kéne foglalni. :) [link]

Lauda A jogsiszerzesnek mondjuk ehhez nincs sok koze. :)

Anno levizsgazott. Soha nem kell ujra vizsgazni, ha kozben valamiert nem veszik el a jogsit. Ebbol kifolyolag a tudas megkophat, foleg ha keveset vezet az illeto.

A videon lathato holgyrol nem tudjuk mikor szerezte a jogositvanyat. Annak amit a videon muvelt, nincs koze a jogsiszerzeshez, mert az Y megfordulast lehet, hogy nem csinalta azota egyszer sem es philoxenia peldaja is mutatja, az is elkepzelheto, hogy mar akkor sem ment neki jol, vagy egyaltalan nem.

Reszemrol lezartam.

(#40933) Lauda válasza Kalandor (#40932) üzenetére


Lauda
félisten

Ebben nagyon tevedsz. Akinek nincs egy kis muszaki erzeke, hamar elfelejti az auto kezeleset. Sokkal komplexebb muveleteket es figyelmet igenyel, mint a kerekparozas. A noket ez a problema sokkal jobban sulytja, mint a ferfiakat. Nem tehetnek rola, az agyuk ilyen felepitesu.

[ Szerkesztve ]

(#40935) Lauda válasza Kalandor (#40934) üzenetére


Lauda
félisten

Nem celom a meggyozesed. :) Olvastam errol eleg szakkonyvet es tapasztaltam az eletben.

(#40936) Elemental


Elemental
addikt

Hehe. Párhuzamos közlekedésben megállok a belső sávban gyalogosnak. Már állok kb öt másodperce, mikor szemből elmegy egy majd még egy autó. Ezután elmegy mellettem a külsőben is egy autó. Nah, ezek után végre átmehetett a nagyi a két kisunokájával. gg

(#40937) brd válasza philoxenia (#40928) üzenetére


brd
nagyúr

De, valószínűleg ez lehet a háttérben, én is ilyesmire gondoltam, mert igazából sikerült neki, csak nagyon lassan.

The only real valuable thing is intuition.

(#40938) brd válasza Lauda (#40931) üzenetére


brd
nagyúr

De a jogosítvány megszerzése nem arról szólna, hogy konkrétan tud-e Y fordulót csinálni, hanem arról, hogy a megszerzése közben kifejlődjön egy olyan képesség, hogy ha szükség van rá, akkor ki tudja találni az illető, mit kell ahhoz csinálni, hogy egy akkora helyen meg tudjon fordulni.

The only real valuable thing is intuition.

(#40939) philoxenia válasza brd (#40938) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40940) amargo válasza Lauda (#40933) üzenetére


amargo
addikt

az a durva, hogy en az elejetol ertem mit irsz es nem ertem, hogy a tobbiek, miert nem. ez mar a masodik ilyen ritka pillanat.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#40941) Lauda válasza amargo (#40940) üzenetére


Lauda
félisten

Megertelek. Nagyon egyszeru pedig, mint te is latod. Kezdek belefaradni, hogy lassan a legalapvetobb dolgokat is napokig kell magyarazni, mert nem hajlandoak hasznalni az eszuket az emberek.

(#40942) Lauda


Lauda
félisten

Volt ez a tema multkor: [link]

kerxy

Sziasztok!
Adott az alábbi utca, amire az előtte lévő kereszteződés után kiraktak egy 30-as táblát. Feltehetőleg mivel iskola és óvoda van ha egyenesen tovább megyünk. Azonban az itt jobbra található utca (attól függetlenül, hogy zsákutca) nem oldja fel a korlátozást? Kép, Link

Hetvegen utana tudtam nezni alaposabban, elolvastam ebben a konyvben is a temarol szolo irast es a kovetkezokre jutottam. Hibasan ertelmeztem az azonos szintbeli keresztezodes fogalmat es az adott kepen/linken lathato szakasz valoban utkeresztezodesnek minosul. Igazatok volt, ti irtatok jol! Ha valakit erdekel mit irnak errol abban a konyvben, delutan be tudom irni a lenyeget, nem sokara mennem kell melozni. :)

(#40943) kerxy válasza Lauda (#40942) üzenetére


kerxy
senior tag

Engem érdekel :)
Mert tegyük fel két napig nem megyek otthonról sehova, kihajtok a zsák utcából, ahol zárt parkolónk van, megyek mondjuk 60-al (mikor úgy tudom 50 a megengedett sebesség, mert 2 napja még nem volt tábla mikor oda behajtottam) az elég kellemetlen 30 helyett. És miután kitették a táblát, pár napra már mértek is ráadásul este, pedig a tábla gondolom suli és ovi miatt van, ahova este nem sűrűn járnak.

(#40944) Lauda válasza kerxy (#40943) üzenetére


Lauda
félisten

:) Szerzoi jogi problemak elkerulese erdekeben nem fotozom ki, inkabb leirom a lenyeget.

Azt irja, hogy az utkeresztezodes fogalma funkcionalisan ertelmezendo, vagyis az utak kulonbozo nevenek es szamozasanak nincs jelentosege, csak annak, hogy a jarmuvezetokben kulon ut benyomasat keltik. Az utkeresztezodes tehat szintbeli csomopont. A szinbeliseg nem feltetlenul jelenti az azonos utpalyamagassagot, csak annyit, hogy a kulonbozo forgalmi aramlatok ugyanazt a palyat hasznaljak es nincs kulonszintu kiepites. Ennek kovetkezteben a palyak lehetnek eltero magassagban (pl az egyik palya a jarda magassagaban erkezik). Az ilyen minimalis szintkulonbseggel talalkozo utakat is utkeresztezodesnek kell tekinteni, mivel a szintkulonbseg nem alkalmas az egyes forgalmi aramlatok szetvalasztasara. Ezutan kiter pontosan erre, amit te is kerdeztel, tehat mikor joghatasa van a keresztezodes letenek, valami tilalom feloldasa peldaul es arra a kovetkeztetesre jut, hogy ugyan olyan utkeresztezodesnek minosulnek, mint barmelyik masik, ebbol kifolyolag a joghatasa is azonos a tobbivel. :)

Ez van. :)

(#40945) philoxenia válasza Lauda (#40944) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván, mert nem az utaknak kell szintben egyezniük, csak kell lennie egy szintnek, ahol egymást keresztezik és ott lehetővé válik az egyikről a másikra a ráhajtás.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40946) Lauda válasza philoxenia (#40945) üzenetére


Lauda
félisten

Engem zavar (vagy zavart meg a multkor), ahogy meg van fogalmazva:

k) Útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása.

Ebbe miert kell az azonos szintben?

Miert nem igy irjak?

két vagy több útnak egymásba torkollása, illetőleg elágazása

Utobbi esetben nem allhat fenn semmilyen felre ertelmezes. A neten talalni egy csomo hasonlo kerdest, mint ami itt is felmerult, pont emiatt a rossz megfogalmazas miatt.

Az azonos szintben valo talalkozas teljesen egyertelmu, hiszen a kulonbozo szinteken levo utaknak amugy sincs semmi koze egymashoz, igy ott utkeresztezodes sem alakulhat ki. ;)

(#40947) Byk01 válasza Lauda (#40946) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért, mert az egymásba torkollás (szerintem) a T kereszteződés, az elágazás meg az Y (nem a megfordulás:) ). Amikor meg találkozik a két út, de a találkozási ponton túl is folytatódnak, az a kereszteződés (még "út" nélkül), és amikor a kereszteződés egy szintbe kerül, akkor válik útkereszteződéssé.

És még egyszer: út =/= úttest. Ha a keresztező út a járdával van egy szintben, akkor is szintbeli a kereszteződés.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40948) philoxenia válasza Lauda (#40946) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A nem szintbeni az az aluljáró felüljáró. Mint a közút-vasút kereszteződések.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40949) dragonfx


dragonfx
veterán

üdv
mizu itt?
van valami uj helyetttesem?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.