Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40051) philoxenia válasza Lauda (#40047) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos a fuvarszervező a múltkor a DHL raktárat se találta meg itt, pedig elég jól látszik. "Menj és majd ott lesz valahol!"

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40052) Calogero válasza Lauda (#40048) üzenetére


Calogero
addikt

Ezzel a Gartner KG céggel se szállíttatnék semmit. ;]
Téged meg a végén beperelnek üzletrontásért :P
:DD

[ Szerkesztve ]

(#40053) Lauda válasza philoxenia (#40051) üzenetére


Lauda
félisten

Sajnos kozuluk a legtobb csak az irodaban latja ezeket a monitoron es fogalmuk sincs hogy mukodik a valosagban a fuvarozas. Mikor irjak, hogy mit tokolsz annyit, indulj mar. Persze ha visszairod, hogy ha leborul az aru es elpatkolnak paran mesz-e helyettem a bortonbe, akkor csend van egesz nap. :D Nyilvan ez csak elmeleti, mert en sosem indultam el anelkul, hogy bikara le lett volna minden rogzitve. Volt, hogy tobb ideig tartott a fel s lerakodas/lekotozes, kioldozas, mint maga az ut. A biztonsag a legfontosabb, en senkinek a temetesere nem fogok menni amiatt, mert nem megfeleloen volt rogzitve a cucc.

(#40052) Calogero En semmi rosszat nem irtam a cegrol, ezek mind a soforok "muvei", nyilvanosan megtalalhato dolgok. :P Mind az aru, mind az auto biztositva van, senkit sem er kar a biztositon kivul. Ezert is fontos, hogy mindig legyen cmr az aruhoz, mert anelkul nincs az aru biztositva. Persze sok hugyagyu ezt sem erti meg.

[ Szerkesztve ]

(#40054) tibcsiworld válasza gs20 (#40043) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Egyébként amit vitattam, igaz lehet, ha mindenkivel következetesen járnának el, akkor lehet nem ül volán mögé az ittas, és nincs ebből baleset! Jogos, csak a záróvonalnál ne az alkoholszonda legyen az első!!!

(#40055) mephi666 válasza Lauda (#40053) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem meg egy ismerősöm unkatestvérének a bátyja hallott olyat, hogy egy sofőr gépét megrakták 40 tonnával, pánikolt, nem akarta elvinni és rászólt a főnöke telefonon, hogy "akkor hagyja ott a kulcsot, menjen haza ahogy akar és majd megy valaki, aki elviszi az árut..." :U ...persze ez nem kellett és elvitte inkább ő...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40056) Elemental válasza mephi666 (#40055) üzenetére


Elemental
addikt

Ismerősöd unokatestvérének a bátyja nem az ismerősöd unokatestvére szintén? :)

(#40057) TaaT


TaaT
veterán

Odaát úgy látszik már tombol a zombi apokalipszis :U

Give them hell Ukraine!

(#40058) htc07 válasza TaaT (#40057) üzenetére


htc07
addikt

itthon is, egyszer ülj fel pesten egy metróra, és nézd meg hány zombi van belezuhanva a mobiltelefonjába :DDD

(#40059) deicide válasza TaaT (#40057) üzenetére


deicide
veterán

Tetszik a hatóság válasza, már ha az hivatalos. :)
Itthon tuti azonnal levetetnék.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#40060) gs20 válasza deicide (#40059) üzenetére


gs20
tag

Tetszik? :Y
Nekem annyira nem. Képzeld el ha ezzel szarral karambolozik és oldalba kap egy személyautót, feltűzi az egész családot.
Vagy elüt egy gyalogost, biciklist.
Vagy csak szimplán fél méterre a seggedbe bújik.
Nem veszélyes? Nem veszélyeztet? Nem ijesztő?
Szerintem instant headshot a tulajnak is, meg a válaszolónak is...

Szerk: amúgy szvsz kamu, ilyen civilizált országban tuti nincs...

[ Szerkesztve ]

E=MZ²

(#40061) Nkboy válasza gs20 (#40060) üzenetére


Nkboy
senior tag

Sok a feltételes mód :DDD

Szerinted veszélyes. Oké! Szerinted fejlövés a megoldás. Oké! Akkor ki a veszélyesebb Te vagy Ő? ;]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#40062) htc07 válasza Nkboy (#40061) üzenetére


htc07
addikt

Aki szándékosan veszélyeztet másokat, én sem puszit küldenék neki. :D

(#40063) Lauda válasza deicide (#40059) üzenetére


Lauda
félisten

Pontosan nem tudom mi a valasz, szerintem fake az egesz. Gondolom reszletezni nem szukseges. ;)

(#40064) amargo válasza deicide (#40059) üzenetére


amargo
addikt

szerintem ez csak egy komment. ugyan nem ismerem, hogy jelzi az fb a kommenteket, de latszik, hogy mogotte ki van takarva egy név, tehat valaszkent érkezett.
nyilvan a kommentelonek is van igaza, de egy bringast gyalogost nem feltetlen fog ledozerolni, ott számít, hogy ott vannak-e a tuskek vagy sem..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#40065) TaaT


TaaT
veterán

Itt az Ada County Sheriff's Office face oldala, bár ha ezt a kérdést üzenetben kapták akkor nem csoda hogy nem látszik.

Deicide: Itthon a műbizonylat nélküli vadrácsot is levetetnék, nemhogy a belőle kiálló dárdákat. :) Utóbbiakért még egy kiadós zsanettozás is kijárna a kedves autósnak, amivel nagyon egyetértek. :K

Annak mondjuk örülök hogy idehaza ilyeneket nem engednek utcára. :U

Give them hell Ukraine!

(#40066) stickermajom válasza TaaT (#40065) üzenetére


stickermajom
addikt

Annak mondjuk örülök hogy idehaza ilyeneket nem engednek utcára.

Az a baj, hogy szokás szerint itt átestek ugye a ló túloldalára, és gyakorlatilag semmilyen módosítást nem engednek az utcára :))

(#40067) TaaT válasza stickermajom (#40066) üzenetére


TaaT
veterán

Ezt nekem nem kell mondanod. :DDD :(((

műszaki előtt - után

Give them hell Ukraine!

(#40068) Lauda válasza stickermajom (#40066) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez jo. Az a kerekbol kiallo ize is nagyon veszelyes tud lenni ha kozel vagy a masikhoz. A bohocok menjenek zart palyara bohockodni.

(#40069) stickermajom válasza Lauda (#40068) üzenetére


stickermajom
addikt

Nagyon nem jó. :( Itt nem a kerekekből kiálló izékról van szó, hanem a TaaT által is linkelt nagy felniről például. Gondolom ő sem bohóckodni akar vele, hanem szimplán tetszik neki.

(#40070) Lauda válasza stickermajom (#40069) üzenetére


Lauda
félisten

Az auto gyarto megadja, hogy milyen meretu felni es milyen meretu gumi szerelheto fel az autojara. Amennyiben ezt betartod, akkor atmegy muszakin. Ha az a felni a gumival nem ment at, akkor nem felelt meg a gyarto altal eloirt kovetelmenyeknek. Ezert nem a magyar muszaki vizsgaztatas a hibas. A gyarto ezt tartja biztonsagosnak az autojan. Hogy kinek mi tetszik az nem fontos.

(#40071) stickermajom válasza Lauda (#40070) üzenetére


stickermajom
addikt

Hogy kinek mi tetszik az nem fontos.

Akkor csak tekints ki egy kicsit nyugatra én azt javaslom :) Főleg, hogy gyanítom a nagy felnik a széles gumikkal nem kicsit tapadtak jobban, mint az acél a virsligumival..

[ Szerkesztve ]

(#40072) TaaT válasza Lauda (#40070) üzenetére


TaaT
veterán

"Az auto gyarto megadja, hogy milyen meretu felni es milyen meretu gumi szerelheto fel az autojara."

:P

A felnimnek van TÜV papírja, amelyben motorkód szerint szerepel az autóm hogy minden probléma nélkül fel lehet rá rakni. De kitörölhetem vele mert az NKH-nál a megkeresésemre azt mondták nem tudnak németül, fordítassam le (~60000ft). Mondtam kössz. És Unio ftw.

Give them hell Ukraine!

(#40073) Lauda válasza TaaT (#40072) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ezt irtam az elobb is. Hogy a gyarto megadja. amit a gyarto megad, azt tudja az nkh is. Hogy a felni gyartojanak megvan erre a tipusra az engedelye, teljesen mas kerdes. Valoszinu ezert mondtak, hogy ha errol viszel egy hiteles magyar forditast, akkor elfogadjak. Szerintem teljesen logikusan mukodik.

Mit gondolsz, a nemet hatosag elfogadna egy magyar fecnit?

(#40074) TaaT válasza Lauda (#40073) üzenetére


TaaT
veterán

"Mit gondolsz, a nemet hatosag elfogadna egy magyar fecnit?"

Az a magyar fecni legyen mondjuk a jogosítványom? :P

Amúgy nem véletlen linkeltem az első képet amin egy gyári GTI van. :)

Give them hell Ukraine!

(#40075) Lauda válasza TaaT (#40074) üzenetére


Lauda
félisten

A jogositvanyod kozos unios szabalyozas alapjan keszult, elfogadott okmany. Hosszabb tavu/vegleges ottartozkodas eseten azt is honosittatni szukseges. A felnis dolognak ehhez nincs koze.

Csak azt probalom mondani, hogy ha viszel egy magyar nyelvu igazolast arrol, hogy az a felni megfelel az autodra, akkor el fogjak fogadni. Nemetorszagban nemet nyelvu kellene. olaszorszagban pedig olasz nyelvi igazolas. Ha ez nem ertheto, hat sajnalom. :)

[ Szerkesztve ]

(#40076) TaaT válasza Lauda (#40075) üzenetére


TaaT
veterán

"Ha ez nem ertheto, hat sajnalom."

Én értem, csak nem akarom elfogadni. ;)

Tanuljanak meg németül az NKH-nál, más dolguk úgy sincs nagyon. :U

Give them hell Ukraine!

(#40077) stickermajom válasza TaaT (#40076) üzenetére


stickermajom
addikt

Hivatalosan a nagy felnire is kéne először engedélyeztetési eljárást indítani, nem? Nemrég totalcaron is volt egy cikk a hazai helyzetről..

[ Szerkesztve ]

(#40078) TaaT válasza stickermajom (#40077) üzenetére


TaaT
veterán

A fene se tudja, azt már nem kérdeztem meg tőlük.

A nagy felnit azért kezeljük úgy hogy gyárilag volt ekkora kerék négyesgolfon.

A cikben szereplő calibra gazdája nekem több év asztalcsapkodást és több százezer magyar királyi forintot emlegetett papírozási ügy gyanánt. Na ez nem Eu konform az biztos. :U

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#40079) Lauda válasza TaaT (#40076) üzenetére


Lauda
félisten

Ez mar a te dolgod. :) Szerintem ez igy nagyon orosz rulett. Tortenik veletlen valami baj, nagyon elfognak kapalni. Mint az 50-es apirral jaro ''nagyrobogosok''. Amig nincs baj, addig nem piszkalnak. Veletlen kifordul eleje valaki, megnezik a motort, azonnal megy szakerto ele es joparszazerres bunteteseket szabnak ki. Ezen kivul nincs ervenyes bizti, mivel az segedmotorra szolt.

(#40078) TaaT Amelyiket gyarilag azzal adjak ki, azt mindenhol elfogadjak. Valoszinu olyan tipus, sportfutomuvel stb. Egy mezei golfot ne keverjunk vele.

A C Corsara is rateszik a 17 es afolotti felniket 1 centis gumival es nem jo (amellett, hogy teljesen szabalytalan). Nincs rugozas, nincs menetkomfort, tonkreteszi sec-pec a futomuvet. Nem veletlenul vannak a szabalyozasok. Nekem a gyari konyveben meg az is le van irva, hogy xy motorkodu corsan nem lehet pl 175/65 R14-es teli gumi, az enyemen meg lehet. Az opel ezt valamiert igy talalta biztonsagosnak. Fogadjuk el, nem akarnak rosszat nekunk.

[ Szerkesztve ]

(#40080) Lauda válasza TaaT (#40078) üzenetére


Lauda
félisten

Csak annyit tennek hozza, hogy en is gyulolom a burokraciat, ez viszont szerintem nem egy olyan bonyolult ugy es egy ervenyes magyar nyelvu dokumentummal lerendezheto. Nincs esetleg megoldas arra, hogy kuldjenek neked egy magyar nyelvu igazolast? Miert kerul olyan sokba leforditani? ;)

[ Szerkesztve ]

(#40081) stickermajom válasza Lauda (#40080) üzenetére


stickermajom
addikt

Hivatalos fordítás sajnos ennyi, nem elég a sarki angol tanárnál. Nekem egy pár soros zárójelentés magyarról angolra fordíttatása lett volna 20 rongy. :(

(#40082) TaaT válasza Lauda (#40079) üzenetére


TaaT
veterán

"Valoszinu olyan tipus, sportfutomuvel stb. Egy mezei golfot ne keverjunk vele."

Amit nagyon sokan vetettek a négyesgolf szemére az hogy a sportos golf és a mezei golf futóműve gyak alig tért el egymástól, amiben meg eltért az a nagy felni számára rosszabb volt (rövidebb rugók).

És ha a legkisebb ok is felmerült volna hogy nem megy fel egy mezei golfra a kerék, akkor nem tették volna bele a TÜV papírba.

Pl a korabeli polora simán fel lehetne rakni a felnimet, osztókör, agyátmérő, minden stimmel csak kicsit nagy lenne a 18" [link] Ajánlja erre az autóra a felni gyártója? Természetesen NEM.

"Miert kerul olyan sokba leforditani?"

"A hiteles fordítás alapára nettó 4,5 Ft/leütés (bruttó: 5,175 Ft/leütés)." Leütés, azaz a szóköz is pénzbe kerül.

BBS RC 330 Gutachten

Ezzel én nem foglalkozok, ott rohadjon meg minden aktatologató kocsog, műszakira megy téli kerékkel akár nyáron is hiszen az úgy szabályos.

Give them hell Ukraine!

(#40083) Lauda válasza TaaT (#40082) üzenetére


Lauda
félisten

Hat az engedelyezesek nem ugy mukodnek, hogy felmegy-e, nem megy fel. ;)

Ez igy tenyleg nagyon huzos lenne. Nem is a muszaki vizsga a gond, arra lehet vinni kolcsonfelnivel is. Ha veletlen tortenik valami, lehet fizetni. Remeljuk neked ebben nem lesz reszed soha. :)

[ Szerkesztve ]

(#40084) mephi666 válasza TaaT (#40072) üzenetére


mephi666
nagyúr

szilveszterkor összefutottam ismerőssel trabant-találkozón, megmutatta a nemrég szerzett 99es 1.8as b vectra-ját... később egy találkozóra érkező srác jött a patkánytuning trabijával, csak lerohadt a cél előtt 200méterrel... a vectraval húzták be, nézem mi a franc van alatta: 205üs gumi :D vectra alatt ahhoz képest virsli volt a 195ös :D ...szerinted milyen műszaki lehet egy ilyenen? (kerékdob is persze ki volt szépen szélesítve)

ui: ja és a lámpánál, ahol ledöglöttek vele áttolták az útkereszteződésen, ahol már a vectra mögé kötötték... rendőrök látták az egészet és kamerázták maguknak inkább telefonnal, mert ilyen jószágot ritkán látnak...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40085) TaaT


TaaT
veterán

Terepjárós bealudhatott vagy nemtudom. [link]

Give them hell Ukraine!

(#40087) htc07 válasza Kalandor (#40086) üzenetére


htc07
addikt

Jó lesz holnap reggel, beül az autóba a sok egybites sofőr "mer' esik a hó", a gumisoknak ez biztos egy profitos hét lesz. :DDD

(#40088) Möhe válasza Kalandor (#40086) üzenetére


Möhe
addikt

Jah.
Sokaknak nem esett le, a havon kívül,hogy az autó nem úgy tapad induláskor,mint száraz időben. Kivág a kereszteződésben az ember elé,de hogy aztán haladjon is azt már nem. Pláne ha sikerül eléggé korán lelassítani az ilyenek mögött.
A másik idióta ez: [link] [link] ,menet közben nem kis darabokat hagy el,viszi a szél/menetszél minden felé a havat, lámpája takarva. Csak a szélvédő legyen "tiszta", hogy kilásson,a többi nem lényeges.

Egy kérdés: azt a biciklist aki előttem csalingázik,és netán eltaknyol miközben én előzési helyzetben vagyok,és pont elém esik, így én meg elütöm,de túléli, azt üthetem még a mentőben? :U

(#40089) negroo válasza Möhe (#40088) üzenetére


negroo
aktív tag

Nem tudom, hogy ez egészséges-e. Mindenki hibázhat és te nyugot szível ütnéd még a mentőben. Én egy kerékpárost láttam elesni ide felraktam, majdnem hogy cserben hagyó lettem.:) Szóval nem lenne etikus a dolog.

(#40090) viharhozo válasza Kalandor (#40086) üzenetére


viharhozo
addikt

Azert ma a rendezett sorokban keresztbe allo BKV-buszok vittek a primet. Mar az elozo is elakadt, de csak jott a tobbi, mer' hatha a joisten csodat tesz. De nem tett.

Uttakaritas persze nincs, mert csak ket centi ho volt.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#40091) Lauda válasza Möhe (#40088) üzenetére


Lauda
félisten

Egy kérdés: azt a biciklist aki előttem csalingázik,és netán eltaknyol miközben én előzési helyzetben vagyok,és pont elém esik, így én meg elütöm,de túléli, azt üthetem még a mentőben?

Igen, utheted. Hulye kerdesre hulye valasz.

[ Szerkesztve ]

(#40092) szebe válasza Möhe (#40088) üzenetére


szebe
őstag

Pirosnál állva jobbról kikanyarodott jobbra egy bringás. Szépen gyökkettővel eltekert a tiltó táblácskája alatt, aztán küzdött tovább az elemekkel.
Ha ledudálod, te vagy a kcsg. :N

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#40093) mephi666 válasza Kalandor (#40086) üzenetére


mephi666
nagyúr

tegnap hazafele találkoztam ilyennel én is :U út 2 szélén álló kocsisorok közül kilépett és elkezdett totyogni előttem... (jó, volt távolság, motorfékkel elég volt lassítani) vicces volt amúgy, kb 0 a gyakorlatom ilyen csúszós úton, 1-2 helyen éreztem csak hogy enyhén csúszkál a gép alattam, de nem volt vészes... direkt csináltam indulás után kisebb féktesztet, hogy megnézzem a tapadást és probléma nélkül hazajutottam a városon át... 3 helyen viszont láttam 10perc alatt elakadt/egymásba csúszott kocsikat... ja meg zsiguli kilinccsel előre jött át sávváltáskor elém, utána minden indulásnál tolta kifelé a gép a seggét... indulásnál ilyen bajom nem volt, mondjuk kb olyan óvatosan kuplungoltam, hogy akár 3asban is indulhattam volna :D ma reggel idefelé már jobb volt a helyzet, de a közútkezelő akkor is elég rosszul vizsgázott (megint)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40094) mezis válasza mephi666 (#40093) üzenetére


mezis
nagyúr

+1 a fékpróbának ! :R
Csúszós úton haladni még csak-csak lehet, pláne első kerékhajtással, lassítani, megállni már sokkal problémásabb. Ezt akár egy-egy gyanúsabb útszakaszon meg lehet ismételni....

mezis

(#40095) philoxenia válasza mephi666 (#40093) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig Bács-Kiskunban legalább sóztak itt-ott, JNSz-ben még azt se, ismerós mondta, hogy a sózó a megyehatáron visszafordult....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40097) Elemental válasza mezis (#40094) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem tegnap este megvolt a kézifékpróba is :) Családot beültettem a kocsiba, és irány az út. De jó volt végre. Lányomnak tetszett, asszonynak kevésbé :) Ilyenkor szakad meg a szívem, hogy nincs hátsós gépem. Amikor kezdtem a vezetést 6 évig hajtottam hátsómeghajtásút (mazda e2200), hóban leginkább az oldala volt elől. Így is poén volt, első kerekessel is meg lehet forgatni, de mégis...

Poén még ilyenkor a sok 20-30-cal közlekedőt előzgetni. Ennyit városban nem előzök egész évben, mint ezekben a havas napokon.

(#40098) mezis válasza Elemental (#40097) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet, hogy neked poén, egyébként felelőtlenség. A közúton közlekedők 99.99%-a szeretne időben, biztonságban célba érni.
Vannak különféle autóversenyek, miért nem ott poénkodsz ?

mezis

(#40099) Elemental válasza mezis (#40098) üzenetére


Elemental
addikt

Már írtam, hogy a nagyobb sebesség nem egyenlő a felelőtlenséggel. Aki 20-szal érzi magát biztonságban, az mehet felőlem nyugodtan annyival (sőt, mindenki jobban jár, ha annyival megy). De sokáig nem fog engem a tükörben látni. :) Viszont, ha megelőzőm, akkor ne eszméljen már fel, hogy jééé, megelőztek, akkor gyorsítok, és utána meg tapad a seggembe.

(#40100) htc07 válasza Elemental (#40099) üzenetére


htc07
addikt

Pedig mindenki tudja, ha valakit megelőzől, az olyan, mintha az anyját szidnád.

Ez becsületkérdés. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.