Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36301) b.vr válasza b.vr (#36300) üzenetére


b.vr
őstag

(mármint persze e-m5 :) csak már nagyon ráálltam gondolatban az e-m1-re)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#36302) FEDman válasza ROBOTER (#36297) üzenetére


FEDman
addikt

A legvalószínűbb, hogy a GM1 a GX7 szenzorát kapta, valószínű egy picit más hangolással. Amúgy szerintem a DXOmark mérései alapján is alig van különbség a GM1 és a GX7 között.

Az a kicsi meg ami a két Pana váz között van azt nem okozhatja a GM1 egyedi zárszerkezete, nem lehet, hogy amiatt kellett kicsit másképp hangolni a szenzort?

Egy biztos, míg a méréseken egy hajszállal elmarad a GX7-től, addig gyakorlatban a GM1 valószínű szintén az új vibrációmentes zárszerkezetnek köszönhetően pixel szinten érezhetően kicsit élesebb képeket gyárt.

(#36303) ROBOTER válasza FEDman (#36302) üzenetére


ROBOTER
addikt

Amennyiben a GM1-ben elektronikus első redőny van, a GX7 mérését pedig mechanikus redőnnyel végezték, ez simán lehet a különbség oka. Pont a jel/zaj-dinamika miatt nincs elektronikus zár mindenhol.

(#36304) FEDman válasza ROBOTER (#36303) üzenetére


FEDman
addikt

Ha jól tudom a GM1-ben már nincs teljesen mechanikus zár, az első redőny minden esetben elektronikus.

(#36305) Studi válasza ROBOTER (#36303) üzenetére


Studi
addikt

Elvileg a GX7 full elektronikus vagy full mechanikus zárakat tud, míg a GM1 hibridet és full elektronikusat, így a helyes összehasonlítás a full elektronilus lenne, de nem hoszem, hogy így mérnének bárhol is.

(#36306) need válasza b.vr (#36301) üzenetére


need
addikt

nagyon ráálltam gondolatban az e-m1-re

az mit jelent..? fantázia kép ilyesmi..? ;) volt már amúgy a kezedben EM1..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#36307) MrChris


MrChris
nagyúr

aki makrózni akar van most egy 4/3-os 35/3,5 a zindexen 25e-ért! mmf adapterrel elég olcsó és rendes, jó minőségű makró obi AF-al.

(#36308) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha a Sigmának 4/3-ra voltak üvegei, vajon miért nem csinál m4/3-ra is? Tudom, van egy 19-es és egy 30-as üvege, de azért 4/3-ra több volt.

[ Szerkesztve ]

(#36309) Studi válasza HollyBoni (#36308) üzenetére


Studi
addikt

Azért, mert a Sigmának sok lencséje volt APS-C-s DSLR-re, amikre tudott 4/3 bajonettet tenni. Ellenben mirrorless rendszerekre nincsenek kész objektívjei, a milc obikínálatot gyakorlatilag a nulláról építik most fel ők is.

(#36310) Gondwana válasza HollyBoni (#36308) üzenetére


Gondwana
addikt

... majd, ha eladták a beragadt raktárkészleteket a 4/3-okból...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#36311) Studi válasza HollyBoni (#36308) üzenetére


Studi
addikt

PS: meg van egy 60-as is. :) Sony E bajonettre ugyanez a kínálat amúgy.

(#36312) HollyBoni válasza Studi (#36311) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ja, akkor eredetileg arra tervezik, és rátesznek egy M4/3 bajonettet? Szóval lehetne sokkal kisebb is?

(#36313) Studi válasza HollyBoni (#36312) üzenetére


Studi
addikt

Mindenképp, elég csak abba belegondolni, hogy a 17/2.8 és 20/1.7 mft obik is beleférnek a palacsinta designba, ehhez képest nagy a 19/2.8-as Sigma. Mindössze 2mm-el kisebb átmérőben, mint a 2FÉ-el erősebb PanaLajka.

Amúgy vállalható méretű még így is, de biztos, hogy APS-re tervezik.

(#36314) MrChris válasza Studi (#36313) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezekkel a méretekkel, súllyal és fényerővel nehéz labdába rúgni. :F Bár olcsóbbak, de nincs sok értelme azért megvenni, hogy a hátrányai miatt hamarosan eladó legyen...

(#36315) Studi válasza MrChris (#36314) üzenetére


Studi
addikt

Árban nem rosszak újonnan, előbb-utóbb tán lesz használt piacuk is.

(#36316) Studi


Studi
addikt

Pár napja írtuk a 45/1,8-as túlkínálatot, erre egy órán belül írta ki pollai és FEDman is az indexre, hogy elkelt... :-)

(#36317) hegyimorc válasza MrChris (#36314) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ezt úgy írod, mintha baromi nehéz, rohadt nagy és kitzoom-sötét lenne :D

Én anno azért vettem egy 30/2.8-t, mert nem találtam 25/1.4-et normális áron (sőt, annál drágábban sem :) ), és gondoltam, amíg nincs addig egy próbát megér. Ha nem találtam volna 25-öst, még most is használnám, mert kellemes meglepetés.Volt értelme megvenni.

Olyan nagyon nem lóg ki a sorból, súlyban és méretben sem csak mindenki tudja, hogy lehetne kisebb, könnyebb, fényerősebb ... és drágább de, ezt már nem annyira szeretjük tudni ;]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#36318) HollyBoni válasza hegyimorc (#36317) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem speciel a méret nem nagy gond, csak azért kérdeztem hogy eredetileg NEX-re lett e tervezve.

(#36319) HollyBoni


HollyBoni
veterán

[link]

Nem rossz megoldás. Azt írja nem vignettál, de mikor Photoexpon próbálgattuk a 7.5-ös Samyangot, fókuszálásnál picit elcsúszott az ujjam és csomószor belelógott a képbe, szinte nem is tudtam úgy megfogni hogy ne lógjon bele csak nagyon hülye pózokban.

(#36320) Mercutio_ válasza MrChris (#36307) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akinek van 25-45 közötti AF-es obija az meg vehet tőlem alá 18-ért kozgyűrűket amik mindent atvisznek és még a 30k-s adaptert is megsoroljak :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36321) Studi válasza Mercutio_ (#36320) üzenetére


Studi
addikt

Adapter azért van az e-bayről ólcsóbban is! :P :DDD

(#36322) madgie válasza Studi (#36321) üzenetére


madgie
titán

Közgyűrű is :DDD

(#36323) Mercutio_ válasza Studi (#36321) üzenetére


Mercutio_
félisten

Érdekes módon mégis rengeteg qrvalusta ember ezzel csak addig dobalodzik amíg azt a választ nem kapja, hogy "akkor lehet menni rendelni" :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36324) madgie válasza Mercutio_ (#36323) üzenetére


madgie
titán

Bleee :))

Persze ki tudja, ideér-e valaha :)) Utálok már nagyonkeletről rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#36325) Studi válasza madgie (#36324) üzenetére


Studi
addikt

Nekem egyszerű a képlet: tracking numberes mind ideért, tracking number nélküli pedig egy se távolkeletről.

(#36326) HollyBoni


HollyBoni
veterán

14 milis palacsinta mennyiért szokott menni használtan? Nagyon gondolkozom egy 14 + Panasonic nagylátó előtétlencsén, mindig is vágytam egy nagylátóra és az az ekv 21mm F2.5 nem rossz ennyiért. Egyedül az a baj hogy szűrőt nem tudok tenni rá. :(

[ Szerkesztve ]

(#36327) Studi válasza HollyBoni (#36326) üzenetére


Studi
addikt

40 körül a reális.

(#36328) schawo válasza Studi (#36325) üzenetére


schawo
titán

Én sosem fizetek trackingért, ha filléres cuccról van szó. Mégis eddig minden megjött, egy apróság kivételével.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36329) rbalint88 válasza HollyBoni (#36326) üzenetére


rbalint88
addikt

a normál ára (alkualap) 35-45 között szokott lenni. most két elvadult 60ezres ajánlat van fenn indexen, amúgy semmi. bezzeg mikor én akartam eladni...

(#36330) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Köszi!

Mondjuk az árából kijönne a Samyang halszem is. Az is nagyon tetszik, csak halszem, és F3.5. Kéne mindkettő. :O

(#36331) rbalint88 válasza HollyBoni (#36330) üzenetére


rbalint88
addikt

olyan ez, mint a háború: pénz, pénz és egy kis pénz kell hozzá :)

(#36332) HollyBoni válasza rbalint88 (#36331) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hát igen, az nem sok van, a legdrágább obim eddig egy Canon FD 24mm F2.8 volt 16 ezerért. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36333) rbalint88 válasza HollyBoni (#36332) üzenetére


rbalint88
addikt

dobsz egy képet a gépről azzal az obival?

(#36334) MLaca


MLaca
őstag

ej, de barmi jó gép ez a G6.. :K

http://mlzphoto.hu/

(#36335) eeXaa válasza MLaca (#36334) üzenetére


eeXaa
addikt

...esetleg valami konkrétum?

(#36336) rbalint88 válasza eeXaa (#36335) üzenetére


rbalint88
addikt

ha tippelnem kellene, beszámolta a GH3-ba.

(#36337) Gondwana válasza HollyBoni (#36330) üzenetére


Gondwana
addikt

... és a GH1 még multiaspect is. Pàrszor màr sajnàltam, hogy eladtam a 7.5/3.5-öt, nem mindent vàlt ki az a 21mm.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#36338) madgie válasza Gondwana (#36337) üzenetére


madgie
titán

Majd panózunk, ahol lehet :D

(#36339) MLaca válasza eeXaa (#36335) üzenetére


MLaca
őstag

semmi különös, csak vettem egyet másodgépnek és állati jó (lásd cikkem róla). meg vagyok elégedve, ráadásul most 20 ezerrel olcsóbb, mint máskor (20 ezerért tetszőleges kiegészítőt lehet mellé választani).

http://mlzphoto.hu/

(#36340) Parci válasza MLaca (#36334) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ej, de baromi jó gép ez az e-p1 :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36341) madgie válasza Parci (#36340) üzenetére


madgie
titán

E-P1? Hö? :)

(#36342) MLaca válasza Parci (#36340) üzenetére


MLaca
őstag

jaja, jó is volt az :)

http://mlzphoto.hu/

(#36343) Parci válasza madgie (#36341) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amennyiért most szórják, nem lehetett ott hagyni. igazából semmi baja annak a váznak, sőt. és most jöhet a 25/1,8... :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36344) madgie válasza Parci (#36343) üzenetére


madgie
titán

Én is így voltam vele, enni nem kér és egy ékszer az a váz.
(az LCD-je kivételével, az nagyon gáz)

(#36345) Parci válasza madgie (#36344) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tervezett stylus 1 mellé egy fényerős fixszel nekem tökéletes lesz. :K bár még várnom kell, mire huszonezres árban találok ilyen obit :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36346) jjeahh válasza Parci (#36343) üzenetére


jjeahh
nagyúr

engem már sok mindenben idegesít :DDD persze ettől még szeretem, vannak nagyon jó tulajdonságai...pl a váz anyagát, masszivitását, szépségét imádom, még mindig mindenki megcsodálja, a kijelző napfényben is jól látható, a festett ezüst műanyag expógombot leszámítva a gombokat is szeretem, a testreszabhatóságát is, a képek színeit...
utálom, hogy magas iso-t nem bírja, nincs evf, a kijelző felbontása gagyi, a nézetek között váltogatni kell (pl segédrács, vízszintjelző, mf segéd stb), nem lehet őket egy kijelzőre pakolni, most télen, erős fényben zavar a dinamikahiány is, sokat manuálozok, ezért nagyon kéne valami manuálfókusz segéd..
valszeg a hibái ellenére viszont sosem adom el, ha leváltom sem, a családban marad :) a tesómnak pl. minden igényét simán kielégíti

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36347) madgie válasza jjeahh (#36346) üzenetére


madgie
titán

És az AF működése mondjuk a 45/1.8-cal beltérben? Attól dobtam egy hátast, mennyire f*s :D (nem csak hogy vadászik folyamatosan az AF, de ész nélkül rekeszeli a keresőképet)

(#36348) HollyBoni válasza rbalint88 (#36333) üzenetére


HollyBoni
veterán

(#36349) rbalint88 válasza HollyBoni (#36348) üzenetére


rbalint88
addikt

nem rossz! kb ilyesmi méretre számítottam. ha lesz olcsón, lehet meglépek egyet, hogy legyen ilyen gyútáv is.
apropó, ha valakinek van nem használt Pentacon Six - m4/3 adaptere, átvenném!

(#36350) kamilyon04 válasza Gondwana (#36337) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

Én örülök, hogy eladtad. :DD
Te használtan vásároltad?
Azért kérdezem, mert a hátsó lencsetagot tartó leszorító-elem meglazult, a lencse elkezdett lötyörögni, és borzalmasan szar képe lett az amúgy lenyűgöző felbontású objektívnek. Amíg úton voltam, addig próbálgattam visszacsavarni kézzel, több-kevesebb sikerrel. Amikor hazaértem és előkerült a műszerész csavarhúzó, akkor láttam, hogy nem én vagyok az első, aki leszereli az objektív fenekét. Nem tudod, hogy alakulhatott ez így? :N
Remélem sikerült végérvényesen megoldanom a problémát.
Más samyang 7.5 tulajnak volt hasonló gondja?

HollyBoni, szerintem nyugodtan próbálj rá a halszemre, A feldolgozás során lehet szépen vágni, meg visszagörbíteni is a torzítást. Egyébként szerintem a korrigált UVA objektív is legalább olyan torz érzetet ad, csak ott egyenesek a vonalak. Én ha piszkálom a torzítást, akkor általában megállok a kettő között valahol.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.