Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22027) Stenly válasza gpatrik (#22012) üzenetére


Stenly
tag

H!
Most vettem 1 Samu WB 600-at. 4. kompakt gépem. :Y

Sorrendben:

Nikon E885
Canon PS A590IS
Olympus mju-1040
Samsung WB 600

Ezen törzsfejlődésem kapcsán úgy érzem nem kevés tapasztalattal rendelkezem.

A Nikon sem volt tökéletes mint az utána következők sem azok. De azt a színvisszaadást és életet, ami ennek a gépnek a képein megjelenik egyik sem tudja! Amikor megvettem a Canont azt hittem az újak még ennél is jobbak. Hát nem.

Igaz ,h a C képein több a részlet, de fakó színei és mattos stílusa mosottság érzését adja.

Az O színei a rangsorban a 2. helyet kapja. Érdemes az Olympus kompaktokra odafigyelni.

A Samu nagy tudású, gyors, intelligens. Egész jó a képminőség. De valahogy a Nikon még most is eszembe jut.

A következőkre jutottam végül a kompaktos képvisszaadás terén. A kompakt legyen avagy rendelkezzen:

1/1,7" méretű érzékelő (minél nagyobb annál jobb) ami kevesebb felbontással párosul. Ez utóbbi manapság alsó hangon 10 MP, ami túlzó egy kompaktban sztem. 5 MP max lenne optimális. Tévúton járnak a gyártók. Merem állítani.

(A DSLR képileg jó és már megfizethetőnek tartom. De a kis tömeg és ahasználhatóság semmivel sem pótólható!)

Hajrá kompaktok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.