Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113651) _q válasza M0ng00se (#113646) üzenetére


_q
addikt

30ezer Ft körül használtan lehet kapni LG Nexus 5-öt. 4.9 colos ugyan, de a kamera is elég szép, kijelző is és nagyon gyors. Az aksi lehetne nagyobb, de egyébként minden rendben van vele.

[ Szerkesztve ]

(#113652) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Az UPC kínálatából melyik telefon van olyan szinten ami napi használatban megállja a helyét úgy mint: telefonálás, fotózás, navigáció és internetezés (a 720p kijelző nem gond csak 5,2"-nál ne legyen nagyobb ha nem muszály) és hardverileg van olyan szinten mint legalább a Samsung Galaxy S3 LTE (2GB RAM-os verzió) ?

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#113653) jerry311


jerry311
nagyúr

22k HUF-hoz mi a legközelebbi okostelefon amit érdemes megvenni?
Fő felhasználás: WhatsApp és Viber.
Új androidos telefon, hosszútávra.
Méret nem lényeges, kinézet sem.

[ Szerkesztve ]

(#113654) _q válasza jerry311 (#113653) üzenetére


_q
addikt

Hosszútávra a minimum a Xiaomi Redmi 4A 2/32GB B20 szerintem (35.000Ft aprón árulnak újonnan, bolti garanciával), esetleg [Homtom HT17 pro] (27.000Ft), ami kicsit olcsóbb, de erről nem sokat tudok, hardverben hasonló mint a xiaomi.

(#113655) beg válasza jerry311 (#113653) üzenetére


beg
veterán

22 ezer és a hosszútávra kizárja egymást :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#113656) jerry311


jerry311
nagyúr

Egy indiai kollégám anyjáról van szó. Igazából már a 22k HUF is a felső határ nála, mert az indiaiak még a viccben szereplő skótoknál is spúrabbak.
Elsőre egyébként azt mondtam neki, hogy 35k HUF környékén már lenne valami, amire rögtön be is vette a szívgyógyszerét. ;]
Egyébként lenne rá pénz, csak hát a spórolás... :U

(#113657) tusik


tusik
tag

Üdv Mindenki.
Szeretnék egy jó telefont venni és a segitségeteket kérném.
Samsung-ot nem.
ár: 40-50 körül
dual sim
LTE váltogatni lehessen a 2 sim közt (gyári romon)
legyen külön SD slot, (de nem égetően fontos)
5" kijelző
2gb ram 16 rom minimum
aksi 4000 körüli, hogy ne kelljen fél naponta töltőre dugni
itthon vásárolnám, tehát kellene a gari ami gyártói lenne a legjobb
fontos hogy amikor az egyik kártyán megy a mobilnet akkor a másik tudja fogadni a hivást.
használtam Lenovo P70-et, jó lett volna az igényeimnek csak sim kártyákat nem lehetett váltogatni LTE szempontból, és volt külön SD slot.
a másik Huawei P8 Lite, annak elég gyengécske az akksija
Valahol a kettő ötvözete lenne jó, elég sokat használom a netet de főleg megosztva laptopon.
Játék nem "játszik". Zenét nem hallgatok róla.
Telefonálni sms, néhány fénykép néha navi, és hosszabb távban gondolkodom.
Ha ilyet tudna valaki ajánlani megköszönném. Azt hiszem minden igényem leirtam.
Köszönöm aki elolvassa és válaszol, és megirná hogy mért pont azt a készüléket ajánlja pro-kontra.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#113658) _q válasza jerry311 (#113656) üzenetére


_q
addikt

A gond azzal van, hogy hosszú távra biztos nem lesz annyiért. De még rövid távon se igazán ami új telefon lenne. Sőt még a használtak között is inkább a 30 ezres kategóriától kezdődik, csak ott meg a hosszú táv zárja ki a dolgot, mert ugye az már nem mai darab, 3-4 év múlva már igen csak "gyenge lesz".

Jó dolog a spórolás, szükség is van rá, de van amikor nem célszerű ennyire. Jelen esetben pont a spórolás ára lesz az, ami miatt a végén többe fog kerülni a telefon, mert rájön 1 év múlva, hogy bizony még se elég a 22 ezres telefon és vehet másikat. Vannak helyzetek, amikor kifizetődőbb picit többet adni azért, hogy cserébe hosszú távon ne legyen gond se a szoftver, se a hardver oldalról.

Összegezve, ami elsőnek sok kiadásnak tűnik (+10 ezer Ft), az hosszú távon olcsóbb megoldás lehet, mint most spórolni rajta, de 1 év múlva meg még egyszer 22, netalán észhez kapva 35 ezret kiadni és lesz a nagy spórolásból ∑57 ezer Ft-os kiadás.

Vezesd ezt le neki, hát ha akkor másként látja, ha nem, akkor meg hagyni, hogy legyen az amit szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#113659) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

A kettő közül szerintetek melyiket éri meg inkább megvenni? Samsung Galaxy S6 vagy Samsung Galaxy A5 (2017)?

Nézegettem, hogy most kb. egy árba vannak gyári garanciával. S6 már 2 éves telefon arra már lehet hogy nem fog jönni frissítés, ahogy néztem nem sokban tér el a hardver a 2 között.

(#113660) lezuvius válasza Gabesz1019 (#113659) üzenetére


lezuvius
őstag

S6 mellett szol a remek kamera, eros hardver es a nagyobb felbontasu kijelzo(?) viszont A5nek jobb az uzemideje, vizallo, bovitheto a memoriaja es FM radio is van benne+ tovabb lesz tamogatva szoftveresen.

Atlag felhasznalas mellett szerintem esszerubb valasztas az A5 17.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#113661) jerry311 válasza _q (#113658) üzenetére


jerry311
nagyúr

Köszönöm a válaszokat. :))
Egy Galaxy S2-t cserél le, mert megdöglött végleg. Szóval attól nem nagyon félek, hogy a jövőben nagyon panaszkodni fog a lassúság miatt.

(#113662) thomeef


thomeef
őstag

Hali, LG G4-em cserélném lassan hasonló kamera tudású (opt. stabilizátoros) telóra, csak kisebb megoldásban, mert a G4 nagyságát nem bírom megszokni... :(

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#113663) lezuvius válasza thomeef (#113662) üzenetére


lezuvius
őstag

Galaxy S6, S7, Htc 10 vagy Lg G5 kozul valasztanek.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#113664) thomeef válasza lezuvius (#113663) üzenetére


thomeef
őstag

Aha, köszi, szétnézek köztük. Esetleg kisebb? 5" alatti? Vagy ne is álmodozzak? :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#113665) Sgr_A válasza thomeef (#113662) üzenetére


Sgr_A
addikt

Iphone 6s

(#113666) lezuvius válasza thomeef (#113664) üzenetére


lezuvius
őstag

Tudtommal az iPhone 7 csak.

Tapsi75
6s plus rendelkezik OIS-sel de a sima 6s nem.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#113667) Gruba


Gruba
csendes újonc

Sziasztok!

Samsung Galaxy S7 vagy Honor 8? Esetleg ha valakinek van valami infója a Samsung Galaxy A5 (2017)-ről, akkor esetleg az is egy opció nálam. Olvastam teszteket, néztem videókat is, viszont ami érdekelne még, hogy hangoskönyveket milyen minőségben játszanak le mondjuk tömegközlekedés mellett. A jelenlegi tulajdonosok között van aki hallgat hangoskönyvet és tud erről nyilatkozni? A Samsung mellett szól még, hogy vízálló. Sokat mászkálok az utcán így legalább nem kell attól tartanom, hogy mi lesz a telefonnal ha leszakad az ég. Viszont a munkahelyen több kollégának is van Honor-ja és dicsérik. Előre is köszi a válaszokat!

(#113668) Dluinet válasza Gruba (#113667) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hangoskönyvet Mx player-rel játszok le.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#113669) juuzer válasza Gruba (#113667) üzenetére


juuzer
addikt

Egyértelműen S7 :) mindenben jobb, mint a másik 2 készülék :)

A hangoskönyet nem tudom, de ha gondolod holnap letesztelem és megírom PÜ-ben ha annyira nem sürgős a dolog :)

Vamos a la playa.

(#113670) Gruba válasza juuzer (#113669) üzenetére


Gruba
csendes újonc

Sony Xperia M-et fog váltani a telefon, de azért meglesem a mostanin mit tud az MX player. Írd meg attól a véleményed nyugodtan, több véleménynek is örülök, valamint Dluinet-nek is köszönet a válaszért :))

(#113671) Dluinet válasza Gruba (#113670) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Smart AudioBook Player 30 napig ingyenes, aztán $2
annyit megér

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#113672) Gruba válasza Dluinet (#113671) üzenetére


Gruba
csendes újonc

Kívánságlistába felvéve, új telón felrakom, az a pár dollár nem pénz érte, ha jól végzi a dolgát. Köszi, hogy szóltál! :)

(#113673) sebo


sebo
tag

Sziasztok!

Nővéremnek keresek telefont egy Nokia Lumia 520 után.
Szinben feketét szeretne és jobban szereti a "szögletesebb" telefonokat.
Miket ajánlanátok ezek alapján a paraméterek alapján?

- Árkategória.
50-60.000Ft
- Használt vagy új?
Kizárólag új.
- Hol vennéd meg?
Mindegy. Lehet független is vagy Telekom függő.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel?
Hosszabb távra.
- Mire használnád?
Normál felhasználás.
(telefonálás, internetezés, e-mail, csevegőprogramok (elsősorban Viber), illetve nem árt, ha néha tud vele készíteni 1-2 vállalható minőségű fényképet)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Androidot szeretne.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Maximum 4,7"

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#113674) Enigma1945


Enigma1945
őstag

sziasztok! nagy bajban vagyok a választás terén! Kérlek segítsetek!

A telefon játékra kell, és minden multimédiás dologra! kamera, videó, film, stb stb
fontos hogy a játékokat szépen vigye!

Amikkel szemezgetek

Galaxy S5 SM-G900F Ez a telefon vízálló?
LG G3

Melyik a jobb választás?

Köszönöm mindenkinek! :R :R

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#113675) Helltak válasza Enigma1945 (#113674) üzenetére


Helltak
őstag

Szia!
Ha a játék nagyon fontos, akkor mindenképp az S5 a jobb.
G3 hardvere kevés a QHD felbontáshoz, ezáltal kevesebb FPS van a komolyabb játékoknál.
Igen, az S5 vízálló! Anno, medencéztem vele jó párszor. Arra kell figyelni, hogyha vízbe teszed, utána kb 30 percig ne használd a jack ajzatot. Hagyni kell rendesen kiszáradni.

Vivo X100 Pro

(#113676) bul07


bul07
nagyúr

Egyik ismerősömnek kellene majd ajánlanom egy telefont holnap délután(ezért is kérdezek és nem keresek, persze keresek én de rövid az idő)
Olyan kellene ami
-hardveresen jóval erősebb mint a Samsung A5(2016)[link]
-5-5.5" között van
-Samsung legyen
-és dual SIM-es lenne a legjobb

Azért legyen hardveresen erősebb mint a A5(2016) mert ma teszteltünk egy alkalmazást és ezt a telefont is majd 100%-on használta, ami nem előnyös több órán keresztül

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#113677) Ájvé válasza bul07 (#113676) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát ez nagyon az alkalmazástól függ. Árat nem írtál, de akkor S8 akkor, az elvileg nem fog akadni. Van belőle dual is cirka 300-ért.

(#113678) bul07 válasza Ájvé (#113677) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez az alkalmazás
Android Auto

Ugye a telefon össze van kötve a kocsival, a kocsi kijelzőjén megjelenik a kép amit a telefon küld, GPS bekapcsolva, és ugye ez folyamatosan míg megy a kocsi, ha 2-300Km-re kell menni akkor az sok idő

Hát az ár annyira nem fontos de szerintem 150-200-nál többet nem igen szánna telefonra

Talán
Galaxy S7(Dual Sim) [link]
Galaxy S7 edge (Dual Sim) [link]

Ha százalékosan akarnám leírni ez a kettő hány százalékkal erősebb a A5(2016)-tól?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#113679) Ájvé válasza bul07 (#113678) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát ha nem is ég és föld, de majdnem. Egy tavalyi közép kategóriás telefont hasonlítunk össze egy tavalyi csúcsmodellel. Itt benchmark teszteken fel van tüntetve A5 2016 is pár helyen, 200-300%-os különbség is van köztük és ez elég reális. S7 Edge jobb lehetne S820 miatt, de nálunk ügye Exynos verzió van, ami nem gyenge, de S820 jobb (lenne) azért.

(#113680) Meghivott


Meghivott
addikt

Tudtok mondani megbízható webshopot, boltot, ahonnan bizalommal rendelhetek meg egy Honor 8 készüléket és valóban 2 év gyártói garival kapom? Köszi
Nyilván a feltételek mellett fontos lenne a lehető legalacsonyabb ár.

[ Szerkesztve ]

(#113681) lezuvius válasza Meghivott (#113680) üzenetére


lezuvius
őstag

Minden olyan bolt jo, ahol EU-s modellt kapsz es AFA-s szamlat.
B-tel 108e de az Euronicsban is csak 115e.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#113682) Meghivott válasza lezuvius (#113681) üzenetére


Meghivott
addikt

Azt nem írtam, hogy nem fehér színben... Btel bolti garit ad és csak fehér van, Euronicsban a kék színű 139.000...

(#113683) foxymaci válasza Meghivott (#113682) üzenetére


foxymaci
senior tag

[129.900] itt akcios 2 év gyári gari

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#113684) gyga


gyga
senior tag

Telnornal szandekozunk előfizu hosszabbításra telefont venni. P9 lite vagy J5 2016? Az asszony Samsung fan. Melyiket ajánljátok?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#113685) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Egy Honor 8 újonnan (~110K), vagy egy használt Nexus 6P (~90K) éri meg jobban?

[ Szerkesztve ]

S9+

(#113686) lezuvius válasza Yasuo (#113685) üzenetére


lezuvius
őstag

Honor 8 ujonnan.

Meghívott B-telnel ha EU modell es AFA-s szamla, akkor a Huawei gariztatja
Ezt nem tudtam :)

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#113687) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Amazonon most akciós a Honor 8, 320 euró (100 ezer ft)
Magyarországra 340 lesz, az áfa miatt, de az is 106 ezer körül van.
Én is rendeltem egyet az asszonynak :)
Gondolom ők azért gyári garanciás cuccot árulnak ;], ha jól tudom a Honor-ra is akárcsak a Huawei-re Eu gari van, így ha valami gond lesz vele akkor a magyar szerviz is megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#113688) Dareiosss válasza Meghivott (#113682) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Edigitálnál 115 a fekete, annál jobban nem jársz.

(#113689) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Facebookozásra, FB Messenger, böngészéshez, filmnézéshez melyik telefon alkalmasabb?
- HTC Desire 530
- HTC Desire 630
- Samsung Galaxy J5 2016

(#113690) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok.
A napokban feltettem egy kérdést 100.000Ft-os árkategóriát célozva, telefonvásárlás ügyileg.
Egyértelműen a Honor 8-at ajánlottátok ebben a a kategóriában. Lenne 1-2 kérdésem a telefonhoz.

Mennyi ideig bírja a telefon átlagos használat mellet 1 töltéssel? Kis játék,kis e-mail,kis facebook,messenger stb.

Jó telefon? Nem lövök vele mellé?

Köszönöm.

(#113691) sharp4 válasza Teasers (#113690) üzenetére


sharp4
őstag

Nem bánod meg. 1 napot bír, mint minden okostelefon. Fiókban többet. Kamera jó, játékban sem láttam hátrányát.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#113692) Ájvé válasza timelord1987 (#113689) üzenetére


Ájvé
veterán

Két HTC-t hagyjuk, Samsung vállalható már.

(#113693) Teasers


Teasers
tag

Köszi, valamint érdekelne megbízható bolt, ahonnan be tudnék szerezni Honor 8-at, minél olcsóbban, bontatlanul gyári garanciával.
Megbízható GSM boltokra lennék kiváncsi.
Köszönöm

(#113694) ToniSoprano válasza Teasers (#113693) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ha van joy magazinod, vagy tudsz szerezni az euronicsba most ócsón és 2 év rendes gyári garival kapod: [link] vagy MM-ben is: [link] itt magazin sem kell hozzá csak a kupont letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#113695) Teasers válasza ToniSoprano (#113694) üzenetére


Teasers
tag

Köszi!
Az MM-be a 115 ezer ft-ra jön rá még az a 12%?
Az euronicsba pedig a 115-ből jönne még le, vagy az az alja?

(#113696) ToniSoprano válasza Teasers (#113695) üzenetére


ToniSoprano
addikt

115 a vége, 105 körül esetleg itt megpróbálhatod, hátha tényleges gyári garit adnak: [link]

(#113697) Teasers válasza ToniSoprano (#113696) üzenetére


Teasers
tag

Köszi, inkább akkor biztos helyről veszem, megéri plusz 10.000Ft-ot szerintem.

(#113698) adlersson


adlersson
aktív tag

Sziasztok!

Lassan nyugdíjaznám a jó kis Galaxy S4-emet, viszont ezúttal más márkát is szívesen kipróbálnék, így az alábbiakat néztem ki:
- Oppo R9s
- Sony Xperia XA1
- Xiaomi Redmi Note 4X

Sony-m volt régebben, így az akkora újdonság nem lehet, viszont se a MIUI-ról, se a ColorOS-ről nincs személyes tapasztalatom, de előnyben részesítem az olyan OS-t, ami relatíve kevés bloatware-t tartalmaz, illetve igény szerint eltávolíthatóak vagy legalább hasznosak. Hardvereket összehasonlítottam ugyan, de annyira nem ismerem őket, hogy érvekkel alátámasztva tudjak dönteni A vagy B mellett, de a benchmark-ot nézegetve nagy különbség nincs köztük.

Oppo-nál szimpatikus, hogy, a többivel ellentétben, kezeli a 802.11ac-t, ám pl. az Oppo-nál kevesebbe kerülő Xiaomi hasonló hardverrel, de gyengébb kamerával érkezik. B20 nem érdekes, úgyhogy csak emiatt nem választanám a Sony-t.

Semmi különleges igényem nincs egyébként, net, YouTube, térkép stb. kimerítené a mindennapos felhasználást.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#113699) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok.

Érdemes Ebay-es üvegfóliát rendelni 4-500Ft környékén? Vagy érdemesebbberuházni mondjuk XPRO-ra 3500Ft-ért?

[ Szerkesztve ]

(#113700) keep2000


keep2000
tag

Asszony elhagyta a telefonját és az a terv, hogy megkapja az én Xiaomi Redmi 3 készülékemet, én pedig egy szintet feljebb mennék. Ehhez várnék javaslatot.
Beszerzés: itthon vagy EU raktárból, nagyobb kínai márkáktól nem félek.
Ár: 50.000 környékén
Csak új
Hosszabb távra, Telenor használatban.
Méret: 5-5.5" között
Oprendszer: Android

Ami fontos: normális teljesítmény, főleg böngészésben. Wifi, mobilnet, GPS, bluetooth. Nagyon fontos a jó üzemidő, a Redmikben ez tetszett meg. Ha nem is kiemelkedő, de vállalható kamera. Menjen az OTP Smart Bank alkalmazás :)))
Ami nem érdekes: 3D teljesítmény, játék, zene hangminősége. Ezeket simán beáldozom az üzemidőre :)

Igazából a Redmi 3-mal elégedett is vagyok, de akkor most van egy lehetőség feljebb lépni.

Köszönöm

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.