Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73604) ubyegon2 válasza csixy (#73597) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Megtaláltam egy külső SSD-n a plasma felrakását, ahogy mondják a fórumtársak, én is felraktam később a spectacle-t, ezek szerint kellett. Semmi feljegyzést nem találtam sajna, ami a blogba ment volna, a history-ban megvannak a parancsok, ha át akarod őket mazsolázni. Azt tudom, hogy nem egyetlen leírás alapján csináltam, mert másképp írta mindegyik, így próbálkoztam.

Itt vannak a kiadott parancsok, de pár csomagra a terminalban kerestem rá, lehet onnan is raktam fel, de ez a rendszer működőképessége után volt. Külön a history parancsai és a term-log-ban minden csomag telepítése/eltávolítása külön látható

#cinnamon+plasma history

term-log

System: Host: LM191Cin-8570p Kernel: 5.0.0-37-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 7.4.0
Desktop: KDE Plasma 5.12.9 wm: kwin_x11 dm: SDDM Distro: Linux Mint 19.3 Tricia
base: Ubuntu 18.04 bionic

Idén még nem volt használva ez a meghajtó, amin a rendszer van, de működik cin/plasma váltás után is rendesen. KDE csomag csak pár darab van fenn, az örökölt csomagokat tudja jól használni a plasma, screenshot épp kivétel volt.

Innen már sima utad van, mivel KDE ismerős fórumtársak segítenek. Ügyeskedj! Nekem ennyi infóm volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.