Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78451) szmyky válasza brekes (#78450) üzenetére


szmyky
aktív tag

Valami webes felület csak van, hogy bizonyítsad, hogy mennyibe került a termék, amit vettél!
Ez kell a dhl-nek, hogy megálapítsák a költségeket.
Remélem érthető, amit írtam.

De ha azt akarod elérni, hogy ők keressenek árat a neten rá, akkor hajrá, nem biztos, hogy jobban jársz.

Nem értem az összefüggésedet a rámutató link(a termékre) és a jó kapcsolat között!

[ Szerkesztve ]

(#78452) brekes válasza szmyky (#78451) üzenetére


brekes
tag

Ez az eladó nem hirdet sehol, skypeon tartom vele a kapcsolatot. Esetleg ha számlát kérek tőle? Mindenképp webes felület kell?

(#78453) aytukabozs válasza brekes (#78452) üzenetére


aytukabozs
addikt

:C
ugyis kell egy kis izgalom ide.
majd írd meg mennyit szabtak ki rád az általuk talált ár alapján... :)
(Mert ha mutatsz nekik egy beblöffölt számlát,
amin irreálisan alacsony ár van, akkor ez lesz).

Tök életszerű hogy te vagy az egyetlen vevője, vagy ha nem, akkor minden vevője csak úgy szimszalabimm rátalál, anélkül hogy hírdetne... ;]

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#78454) beg válasza brekes (#78450) üzenetére


beg
veterán

Fizetési bizonylatot kérnek be. Bankszámla kivonat, paypal bizonylat.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78455) aytukabozs válasza beg (#78454) üzenetére


aytukabozs
addikt

hát nem érted hogy ő hozomra kapja az árút...?
:))

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#78456) brekes válasza beg (#78454) üzenetére


brekes
tag

Én értem, de hogyan ha nincs? Én még ezért nem fizettem.

(#78457) beg válasza brekes (#78456) üzenetére


beg
veterán

Akkor hatósági árat határoznak meg. Amivel elég rosszul fogsz járni mert nekik a vastagabbik ceruzás google keresőjük van.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78458) Bornie127 válasza brekes (#78456) üzenetére


Bornie127
senior tag

Nem megoldható, hogy gyorsan kifizesd? Lenne számlád, nem kellene rajta görcsölni.
Amennyiben nem megoldható, akkor marad a hatósági árazás, ahogy beg is írta.

(#78459) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Jól értelmezem az infókat, hogy az USA rendelést, ami 23.96€ még terheli 27% és 2500Ft kezelési költség?
:R

(#78460) peestike válasza ekrisztian (#78459) üzenetére


peestike
senior tag

Igen, jól. (elméletileg :) )

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#78461) ekrisztian válasza peestike (#78460) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ok, köszi!

de megverem az asszonyt :D ilyen sz@rokat rendeltet.

[ Szerkesztve ]

(#78462) tibcsi0407 válasza beg (#78457) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ugyanígy jártam a Mi Band 2-vel. 40$ körüli ár után állapította meg a NAV az ÁFA értékét.
Bár azt azért hozzátenném, ha valaki már annyit vásárolt, hogy ilyen jóban van az eladóval, akkor a vámkezelés dolgaival tisztában kellene lennie. :U

https://utdetailing.hu/

(#78463) Janaboy válasza brekes (#78456) üzenetére


Janaboy
veterán

Vamaru nyilatkozatot kell kitolteni, lenyegeben egy papir, amiben leirja az elado az erteket, szarmazasi orszagot, megnevezest stb.

Ha nem irrealis az ar, azt elfogadjak ugyis.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#78464) djnice válasza tibcsi0407 (#78462) üzenetére


djnice
veterán

Mert hagyjátok magatokat :D
Én vitatkoztam a vámossal, hogy nem annyi az ára mert akcióban vettem stb, az lett az eredménye hogy hirtelen eltűnt a csomag :D

(#78465) Rick4 válasza ekrisztian (#78459) üzenetére


Rick4
félisten

Azt tedd hozzá, hogy ha nem számtech cucc, akkor lesz rá vám, 3-4%, majd erre jön a 27%., meg a többi. Amerikai autók alkatrészeivel foglalkozom, amennyiben olcsóbb, de teljesen legális megoldást szeretnél, keress privátban.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78466) tibcsi0407 válasza djnice (#78464) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na ezért nem szóltam be érte :D

https://utdetailing.hu/

(#78467) aytukabozs válasza Rick4 (#78465) üzenetére


aytukabozs
addikt

Már miért jönne egy ~23 eurós akármire vám...?
Az egy dolog hogy telekom eszközökre nincs vám 150€ felett sem, de az nem jelenti hogy ami nem az arra meg van az alatt is...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#78468) Rick4 válasza aytukabozs (#78467) üzenetére


Rick4
félisten

Igazad van, tényleg nincs. Tény, nem szoktam 22 euró körüli küldeményeket sem vámkezeltetni, ki is felejtettem, hogy ott még nincs vám.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78469) RVR400 válasza aytukabozs (#78467) üzenetére


RVR400
veterán

Amerikai autó alkatrész... Nem nézel Discoveryt? A legolcsóbb alkatrész is drágább, mint az alsó vámhatár. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78470) ekrisztian válasza aytukabozs (#78467) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Sőt a leírásban meg elég más az infó, szóval én nem tudom mi a pálya.

"Az adatokat az aktuális hónapnak megfelelően mindig hó elején frissítem. Így érdemes lementeni a cikk linkjét.
***** rendelés esetén 2017. februárjában Global Maillel rendelve 39,62 USD-ig biztosan nem fogja meg a vám a csomagokat (vagy maximum csak ellenőrzésre).

Elvileg 22 Euróig rendelhetünk vámmentesen EU-n kívülről, de 10 Euró alatti vámtételt nem kell megfizetni, akkor sem ha 22 Euró felett rendeltünk. Ez a vámtétel a gyakorlatban a 27%-os ÁFA-t jelenti.

Februárban a teljesen biztonságos rendelési határ kiszámítása a 10 Eurós szabály alkalmazásával: 10 (ennyi Euróig nincs vám) x307,95 (Euró árfolyam):0,27 (áfa):287,91 (USD árfolyam) = 39,62 USD. Az összeget hivatalos vámolási árfolyamok alapján számoltam ki. Az árfolyamok mindig egy egész hónapig érvényesek és minden esetben a hó elején adják meg. Ezt a szabályt csak Global Mail esetén alkalmazzák, mert ilyenkor a Magyar Posta hozza házhoz a csomagokat. A szállítási költség nem számít bele a kiszámított Global Mail rendelési határba, mert a csomagokra szállítási költség nélkül, a kedvezményekkel csökkentett termékek árát írják csak rá. Mj: A Global Mail-t a DHL szállítja a határig, ott átadják a Magyar Postának a csomagot, így a vámkezelési szabályok alkalmazásában a Posta gyakorlata a mérvadó. A Postásoktól vehetjük át a csomagokat."

(#78471) bb71


bb71
őstag

Egy kis segítség kellene:
ebay.co.uk rendelés, nem az volt benne, mint amit rendeltem. Eladó elismerte.
Paypalon refund megjelent az imént, de az ebay-en az eladó nyitott egy case-t "Seller wants to cancel this transaction." címmel.

Ilyennel még nem volt dolgom, elfogadjam, vagy ha elfogadom, visszavonhatja a refundot?
Miért nyitotta a case-t, miért nem csak egyszerűen visszautalta az árat?

(#78472) aytukabozs válasza ekrisztian (#78470) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ezt most honnan idézted?
Kéne szólni az írónak hogy a jogszabály amire hivatkozik, nem él már. :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#78473) beg válasza ekrisztian (#78470) üzenetére


beg
veterán

"Hatályon kívülre helyezte: 47/2015. (XII.30.) NGM rendelet 2.§ (7.) Hatálytalan: 2016.01.01-től"

"Hatályát veszti az R1. 51-53. §-a." <-- ez volt az anno régen.

Több mint egy éve nincs már a 10 eurós kivétel. Szólj a cikkírónak mielőtt másokat is belevisz a tájékozatlanságával az erdőbe.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78474) ekrisztian válasza beg (#78473) üzenetére


ekrisztian
senior tag

http://www.zoldhaz.info/iherb-rendeles-vam-otletek

Nincs kontakt, Facebook-m sincs, hogy írjak neki.

(#78475) beg válasza ekrisztian (#78474) üzenetére


beg
veterán

Akkor ez így marad.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78476) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán


Ez vajon már eltűnt az éterben?

(#78477) *miklos*


*miklos*
csendes tag

Skacok!
Mondjatok már néhány slágerterméket, amit érdemes Kínából behozni. Én már vettem egy androidos tv boxot, az bőven megérte, mert se vámot, se áfát nem nyomtak rá, de azóta nem találok semmi olyat, ami olcsóbb lenne.

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#78478) Rick4 válasza *miklos* (#78477) üzenetére


Rick4
félisten

Rossz topibba írsz, az az ebay-es kütyüs topic lesz. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78479) azbest válasza beg (#78473) üzenetére


azbest
félisten

biztos jók a hivatkozások? (Nem a jogtár direkt linkelés problémájára gondolok, hanem a tartalmára)

2016. évi XIII. törvény
az uniós vámjog végrehajtásáról [link]
A jogszabály mai napon (2017.02.17.) hatályos állapota.

32. A Vámkódex 109. cikkéhez
68. § (5) A vámhatóság által kiszabott, illetve visszautalandó, jogcímenként kis összegű, tíz eurónál vagy az 51. § (1) bekezdése szerinti árfolyamon átszámított forintösszegnél kevesebb egyéb terhek összegét - kivéve a jövedéki termék után kiszabott egyéb terheket - nem kell megfizetni, illetve visszafizetni. Az így meg nem fizetett összeget a vámigazgatási eljárás lezárásával egyidejűleg törölni kell, a vissza nem térítendő összeget pedig bevételként köteles elszámolni a vámhatóság. Nem kell megfizetni, illetve visszafizetni azt a tíz euró alatti, egyéb teher különbözetet, valamint visszafizetni azt a tíz euró alatti vámtúlfizetést, amely az egy határozatban egy vagy több jogcímen kiszabott és megfizetett összeg különbségéből keletkezett. Az így keletkezett tartozást a vámhatóság utólag törli, a túlfizetést pedig köteles bevételként adónemenként belső bizonylattal előírni és elszámolni.

Nem azért vették ki a rendeletből, mert bekerült a törvénybe?

Egyébként a 11/2016. (IV. 29.) NGM rendelet[link] büntetéses tészénél benne van most is, hogy
5. § (3) Ha a (2) bekezdés alapján az érintett vámok és egyéb terhek jogcímenkénti összege a 10 EUR-t nem haladja meg, úgy nem kell vámigazgatási bírságot kiszabni.

ami összhangban van azzal, hogy amit nem kell befizetni, azért bírságot sem adnak

[ Szerkesztve ]

(#78480) aytukabozs válasza *miklos* (#78477) üzenetére


aytukabozs
addikt

Annak az ideje már lejárt hogy kis odafigyeléssel bárhol belenyúltál csupa féláras dologba ütköztél.
Mamár folyamatos monitorozás mellett lehet kifogni csak az akciókat.
És ja, nagyon sok mindent egyszerűen nem éri meg kintről rendelni.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#78481) beg válasza azbest (#78479) üzenetére


beg
veterán

Na én nem tudom :) A paragrafusok között mindig elveszek.
De ez gyanúsan az mint ami régen volt.

Ez volt a régi:
"A vámszerv által kiszabott, illetve visszautalandó, jogcímenként kis összegű, tíz eurónál kevesebb vámot, nem közösségi adót és díjat - kivéve a jövedéki termék után kiszabott nem közösségi adót és díjat - nem kell megfizetni, illetve visszafizetni. Az így meg nem fizetett összeget a vámigazgatási eljárással egyidejűleg törölni kell, a vissza nem térítendő összeget pedig bevételként köteles elszámolni a vámszerv. Nem kell megfizetni továbbá, illetve visszafizetni azt a tíz euró alatti, nem közösségi adó- és díjkülönbözetet, valamint visszafizetni azt a tíz euró alatti vámtúlfizetést, amely az egy határozatban kiszabott és megfizetett összeg különbségéből keletkezett. Az így keletkezett tartozást a vámszerv utólag törli, a túlfizetést pedig köteles bevételként adónemenként belső bizonylattal előírni és elszámolni."
15/2004 PM rendelet 51§ (4.) alapján"

Ezzel kiegészítve:
"Nem közösségi adók és díjak: valamennyi olyan fizetési kötelezettség, amelynek kiszabása, beszedése, ellenőrzése a vámhatóság hatáskörébe tartozik, így különösen a jövedéki adó, az általános forgalmi adó, az energiaadó, a regisztrációs adó."
2003. évi CXXVI. törvény a közösségi vámjog végrehajtásáról 1§ (12.) alapján"

Az újban meg vámról és egyéb teherről van szó, ami jelentsen bármit, nem határozzák meg, hogy abba az áfa is beletartozik. Innentől kezdve megint csak a kavarás van :) Azzal nem vagyunk kisegítve, ha az áfát nem sorolják ide.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78482) azbest válasza beg (#78481) üzenetére


azbest
félisten

Ha az 51-53 erre vonatkozott, azon a környéken az árfolyam számításról volt szó és tényleg van ami hatályok kívül van :)

A 2016. július 20-i ügyfélfórumon elhangzott előadások [link]
Vámtartozás-vámbiztosíték-vámfelügyelet pdf-ben van valami erről

De nem mondom, hogy okosabb lettem tőle.. az fja 88 lehet a megoldás kulcsa
Azt hiszem ez a sokszor hivatkozott FJA [link]

88. cikk

A vámtartozás közlése alóli mentesség
(A Vámkódex 102. cikke (1) bekezdésének d) pontja)
(1) A vámhatóságok eltekinthetnek attól, hogy a Vámkódex 79. cikke vagy 82. cikke szerinti, a szabályok be nem tartása miatt keletkezett vámtartozást közöljék, amennyiben az érintett behozatali vagy kiviteli vám összege kevesebb mint 10 EUR.
(2) Ha a vámtartozást eredetileg a behozatali vagy kiviteli vám olyan összegével közölték, amely kevesebb volt a fizetendő behozatali vagy kiviteli vám összegénél, a vámhatóságok eltekinthetnek a vámtartozás közlésétől az összegek közötti különbségek tekintetében, ha az kevesebb mint 10 EUR.
(3) Az (1) és (2) bekezdésben említett 10 eurós korlátozás minden egyes beszedési intézkedésre alkalmazandó.

Szóval, lehet ez valami hibázás vagy szabálytalankodás esetére vonatkozó rész. De, hogy ott a vele nem élés a nav dia szerint az kérik vagy nem kérik, nem egyértelmű, de lehet nem is érdekes az áfa megállapítás szempontjából. :U

[ Szerkesztve ]

(#78483) beg válasza azbest (#78482) üzenetére


beg
veterán

Megtaláltam közben, igazad lehet.

Ugyanebben a törvényben,
II. FEJEZET
ÉRTELMEZŐ RENDELKEZÉSEK

2.3 egyéb terhek: valamennyi olyan, az áru behozatalához kapcsolódó fizetési kötelezettség, amelynek kiszabása, beszedése, ellenőrzése a vámhatóság hatáskörébe tartozik, így különösen a jövedéki adó, az általános forgalmi adó, energiaadó,

Na most akkor mi legyen? :D

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78484) azbest válasza beg (#78483) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem zárjuk be az összes jogászt egy szobába, míg meg nem tanulnak értelmesen szabályokat gyártani. Az sem baj, ha nem sikerül és mind éhenhal a végére ;]

Amúgy én hajlanék afelé, hogy 10 eur alatt nem kéne fizetni, de valami hivatalosabb és jogászabb értelmezést kellene látni.

[ Szerkesztve ]

(#78485) Mclarenöcsi


Mclarenöcsi
tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis tanácsot tőletek.
Rendeltem a jófogáson egy op-com autódiagnosztikai eszközt.Én azt hittem az eladónak a tulajdonában van a termék.De kiderült hogy külföldről rendeli (amit én is meg tudtam volna rendelni csak gondoltam így gyorsabb lesz és már nem kell rá vámot fizetnem már)Most ő azt mondja,hogy "vámmentes kontingensben jön",és adott egy cn es ragszámot.Én nem hiszem,hogy vámmentesen fog jönni.egy sima cn es ragszámmal.Na most olvastam az előző fórumozó problémáját,egy obd hibakódolvasó eszközzel.Na én nem szeretnék így járni mert valószínű egyenesen az én címemre rendelte meg az eszközt.
Javaslatokat várnék a megoldásra.
A választ előre is köszönöm.

(#78486) Zeki válasza Mclarenöcsi (#78485) üzenetére


Zeki
nagyúr

Már fizettél érte?

(#78487) Rick4 válasza Mclarenöcsi (#78485) üzenetére


Rick4
félisten

Amikor megrendelted, gondolom nem hívtad fel csak rányomtál a gombra...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78488) Mclarenöcsi válasza Zeki (#78486) üzenetére


Mclarenöcsi
tag

Persze elvileg már úton van vagy legalább is kaptam ragszámot.

(#78489) Mclarenöcsi válasza Rick4 (#78487) üzenetére


Mclarenöcsi
tag

Nem mert eszembe se jutott hogy külföldről rendeli.

(#78490) Rick4 válasza Mclarenöcsi (#78489) üzenetére


Rick4
félisten

Na ja, de mindig, mindenkitől megkérdezzük, mielőtt pénzt fizetünk ki bármire is, hogy raktáron van-e, és mikor adja postára, mikor ér ide.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78491) Mclarenöcsi válasza Rick4 (#78490) üzenetére


Mclarenöcsi
tag

Teljesen igazad van így kellett volna.

(#78492) Rick4 válasza Mclarenöcsi (#78491) üzenetére


Rick4
félisten

Remélhetőleg nem lesz belőle bajod, bár nem tudom, hogy fizetted ki neki előre, de legközelebb óvatosan.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78493) Mclarenöcsi


Mclarenöcsi
tag

Akkor csak bízzak a szerencsébe hátha átcsúszik a vámon,vagy abban hogy igazat mondott és vámmentesen jön?

(#78494) Zeki válasza Mclarenöcsi (#78493) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csak mázlival megy át a vámon.

(#78495) nyisziati válasza Mclarenöcsi (#78493) üzenetére


nyisziati
veterán

Ebből nem most volt gond, hogy egy másik srácnak elkapták a cuccát a vámosok, és bezúzatták, mint hamisított terméket?

(#78496) beg válasza nyisziati (#78495) üzenetére


beg
veterán

De, egy fényképes Deák Ferenc kísérettel egyetemben.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78497) ekrisztian válasza Mclarenöcsi (#78493) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Várd meg mi lesz, ha megfogják úgy is szólnak, ha nem akkor boldog leszel.
Tovább gondolva...hogyan bizonyítják rád, hogy te rendeltél ilyet?
Írsz egy levelet, hogy te nem rendeltél külföldről semmit, te magyarországi eladótól rendeltél, erre a névre és számlaszámra fizettél x összeget.
Persze ezt jól kiokoskodtam, miután ma rendeltem 24€ ért az USA-ból :D :W szóval kb ennyit értek hozzá.
De most tényleg, nézzék meg paypal és/vagy forintszámla egyenleget. Te nem rendeltél külföldről..
:R

[ Szerkesztve ]

(#78498) beg válasza ekrisztian (#78497) üzenetére


beg
veterán

Akkor legközelebb inkább tartsd magadban :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78499) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#78476) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Etotalktol van egyébként.. Vagyis lenne.. De már karácsony előtt óta úton van. :W

(#78500) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok!
Először rendelek külföldről, így aztán aggodalmam megnyugtatására lenne néhány kérdésem.
A weboldal, ahonnan rendelek: Dartscorner.
A rendelés tartalmazni fog egy nyílszettet, valamint pár apróságot még (toll, szár és hegyező). Emiatt 3.6 font a szállítási költség.
Ami kérdéses:
1. a fizetés módja. Ugyebár lehet kártyával, amivel könnyű lenne a dolog. Ha ezt a lehetőséget választom, akkor előre el kell utalni a pénzt, vagy amikor megérkezik a pakk?
A másik lehetőség hogy működik körülbelül?
2. erre igaz nem kerül semmilyen plusz költség?
3. milyen metódusokat célszerű csinálni, hogy ne legyen probléma (pl. ha hiányosan érkezne meg a csomag stb.)?
4. milyen árfolyamon kerül kifizetésre az áru (pl.: ha Mastercarddal fizetek más lesz e mint máshogy)?

Bocsánat a nagyon alapvető kérdésekért! Nem az angol tudásommal van gond, csak sajnos fiatalkorú létemre még eddig nem volt külföldi rendelésem, így nagyon tudatlan vagyok ebben a témában. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.