Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78151) zzz03


zzz03
őstag

Ha rendelek kinabol (ebay-rol) egy rugos kest vamosoknal fent akadhat atvilagitasnal? ara miatt nem kellene, viszont ugye rugos kest elvileg nem hordhatsz magadnal kozteruleten. de en ugye csak a lakasomba szeretnek vele tojast hamozni...

(#78152) aytukabozs válasza zzz03 (#78151) üzenetére


aytukabozs
addikt

sztem megválaszoltad magadnak.
vagy ha még nem, akkor nyugodtan tedd meg. :D

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#78153) klaczi válasza bl4ze (#78150) üzenetére


klaczi
aktív tag

Remek! A trac-it oldalon Hong-Kong szerepel. A 17 Track meg Kuala Lumpurban találja.
Ahogyan én kihámozom mindkét helyről elküldték.
Tiszta röhej az egész.
"Csak tudnám, hogy csinálja"

[ Szerkesztve ]

(#78154) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Szeretnék egy táskát venni de nem tudom ennek a típusnak a gyűjtőnevét. Nem tudok rákeresni. Arra kell hogy beletegyek egy nagy PC házat és abban szállítsam. Téglatest ami cipzárral záródik, füle van és esetleg vállpántja.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#78155) Graphics válasza tknof1871 (#78154) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ITX ház :D

Szerintem ilyet nehezen fogsz amúgy találni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78156) Zeki válasza tknof1871 (#78154) üzenetére


Zeki
nagyúr

utazótáska vagy sport táska.

(#78157) trebrona válasza tknof1871 (#78154) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#78158) FіkuszKukіsz válasza Bluesnail (#78149) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Szintén zenész.

Romanes eunt domus

(#78159) Endura69 válasza Bluesnail (#78149) üzenetére


Endura69
csendes tag

Nekem október 28.án rendelt és október 31.én feladott kis csomagom jött meg egy hete :)
Viszont 3 csomag (11.11.-i rendelés)még nem jött meg,de bizakodom.

Te is fiam,Bluetooth?

(#78160) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Gyors kérdés:
Ugyanaz a termék eBay vagy Aliexpress?
A különbség, hogy eBay-en olcsóbb egy kicsit, viszont Aliexpress-nél közvetlenül a gyártótól van a rendelés.
Erről a termékről van szó:

eBay

Aliexpress

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#78161) bl4ze válasza Dolphine (#78160) üzenetére


bl4ze
veterán

Én Ebay párti vagyok, én ott venném PayPal-lal :)

.:. bl4ze .:.

(#78162) sszemtelen válasza sszemtelen (#78139) üzenetére


sszemtelen
őstag

A mai nap megérkezett a csomag. Belehúzott a Posta :)

(#78163) aytukabozs válasza aytukabozs (#78141) üzenetére


aytukabozs
addikt

hát én nem látom a táltosodást, :(
tegnap már bementem a kézbesítő postára hogy ez mi hogy pénteken náluk volt a pakk, és én meg még nem kaptam meg, de persze elhajtottak hogy csak a feladó tehet panaszt.
Erre ma még1* megjelenik hogy "arrival at delivery office"...

Nem fura ez?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#78164) zotyi87


zotyi87
újonc

Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni a következőben:
Rendeltem egy kínai webshop-ból egy mobilt.
Egy jobb telefont kaptam ami 100 USD-vel többe kerül.
Úgy döntöttem megtartom a készüléket.
A kínaiak viszont ki akarják fizettetni a különbözetet.
Paypal-os fizetés történt.
Szerintetek be tudja ezt hajtani valahogy?Vagy lehet esetleg valami következménye?
Köszönöm a segítséget.

(#78165) rmartin94


rmartin94
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy "idióta" kérdésem: Aliexpressről rendeltem 190 Ft-ért egy USB JIG-et, erre kell vámát vagy áfát fizetni?

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#78166) 206 cc válasza zotyi87 (#78164) üzenetére


206 cc
senior tag

Erre most mit lehet mondani?! Amennyiben korrekt ember vagy úgy kifizeted a különbözetet és minden rendben!...ha már úgy döntöttél megtartod! Persze kérhetsz kis kedvezményt is ...bár nem értem miért küldtek drágábbat?...? ...Maguktól ilyet nem szoktak,vagy ha elcserélték akkot te mondtad hogy nem azt kaptad amit fizettél? A többi megoldás a lelkiismeretedre van bízva....ezért kár volt regisztrálni,ha ezt itt kell megkérdezned?! Persze ez az én véleményem csupán!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#78167) 206 cc válasza rmartin94 (#78165) üzenetére


206 cc
senior tag

Nem kell...legalább is a jelenlegi törvények szerint! ...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#78168) aytukabozs válasza zotyi87 (#78164) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#78169) Ciccuka válasza Dolphine (#78160) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mindenképp ebay a megbízhatóbb. Ali-n általában több a probléma és nehezebb is megoldani.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#78170) tibcsi0407 válasza zotyi87 (#78164) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mivel egy tisztességes vásárló vagy (miért ne lennél az, hiszen meg is kérdezted, hogy mi a helyes), ezért a legegyszerűbb, hogy postázd vissz és fizettesd velük vissza ennek a költségét, ők pedig küldjék el a vásárolt készüléket.

https://utdetailing.hu/

(#78171) bb71 válasza rmartin94 (#78165) üzenetére


bb71
őstag

Neked igen. :B

(#78172) rmartin94 válasza bb71 (#78171) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Köszi :D

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#78173) aytukabozs válasza Ciccuka (#78169) üzenetére


aytukabozs
addikt

Háát...
Ez 3 éve még tán igaz is volt.

ebay-paypal vonalon az egyetlen amit előnyként tudok felhozni, az a refunded returns...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#78174) szmyky válasza Ciccuka (#78169) üzenetére


szmyky
aktív tag

Szerintem az Alin tök simán el lehet intézni, ha nem jön meg valami...eddig még minden centem visszafizették!
Vásárlásaim száma: 300felett

[ Szerkesztve ]

(#78175) ans1980


ans1980
tag

Rendeltem aliról egy lámpát, 22 dollár értékben. Ma feladták, kaptam egy ilyen számot: LX123456789CN és itt lehet követni: [link]
Ez most egy normális EMS csomag, vagy kamu? Mert most nézem, a terméknél a free shipping az China post registered air mail. Az EMS 58 dollárért lenne. Nekem furcsa hogy mégis ingyen elküldi EMS-el...

(#78176) szmyky válasza ans1980 (#78175) üzenetére


szmyky
aktív tag

Szerintem csak beírt egy számot, feladottként kezelje az Aliexpress.
Biztos, hogy feladja, de kétlem, hogy gyorspostával teszi ezt meg.

(#78177) joe-ker


joe-ker
senior tag

HobbyAnt-ról rendelt már valaki ha igen hol látom hogy postázták-e a megrendelt árút?
Vagy küldenek mailt?
Előre is köszi!

(#78178) aytukabozs válasza ans1980 (#78175) üzenetére


aytukabozs
addikt

Komolyan az a TN hogy 123456789 vagy csak átírtad? :D
Ha EMS lenne akkor sztem E-vel kezdődne

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#78179) ans1980 válasza aytukabozs (#78178) üzenetére


ans1980
tag

Átírtam csak, hogy a formátumot lássátok! :) Azóta találtam itt a fórumban ilyen formátumú EMS tracking számot. Kíváncsi vagyok végül hogy jön...

(#78180) whiskeys válasza Ciccuka (#78169) üzenetére


whiskeys
őstag

Szerintem is ebay a jobb. Nekem ha valami nem jött meg azonnal küldték a pénzt vissza. És ez kétszer volt csak a közel 200 megrendelt termék után. Tehát csak kétszer volt gond.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#78181) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam, megosztom a tapasztalatomat. Tavaly november 26-án rendeltem az ebay-ről egy apró 20 dolláros DA konvertert. Ez volt az első rendelésem. Ma érkezett meg. azaz 73 nap után.
Szerencsére türelmes ember vagyok, az eladóval most kezdtem levelezésbe, de őszintén szólva már úgy gondoltam, hogy veszett fejsze az ügy, de a kis sárga emberünk nagyon udvariasan kérte, hogy menjek be a postára és érdeklődjek. Bementem, erre azt közölték, hogy éppen most viszi ki a postás. hazarohantam, az értesítő fogadott a postaládában, de még elkaptam a postást a szomszédban :)
Valaki meg tudná mondani, hogy hol dekkolt a cucc idáig? Mert ugyanazon a napon két másik kínai oldalon is rendeltem cuccokat, azok egy része megérkezett Karácsony előtt, egy pedig kevéssel utána.
A nyomkövetés ennyit mutat:

2017-02-07 12:36 Budapest - B..... 1 posta, Kézbesítés regisztrálva
2017-02-06 23:26 Belföldi feldolgozásra továbbítva
2017-02-06 12:47 Célországba megérkezett
2016-12-09 00:10 Célországba elküldve
2016-12-08 13:20 Célországba elküldve
2016-12-07 15:14 Küldemény postai átvétele a küldő országban

Az látszik, hogy 11 napos késéssel adták postára a cuccot de nem hiszem, hogy a hajó 57 napig csordogált volna.

(#78182) szmyky válasza Soká (#78181) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ezeket a csomagos konténereket nyilván tárolják az erre szakosodott telephelyeken, reptéren ill. kikötőben.
Most, hogy ezek mikor kerülnek fel az adott eszközre, amivel Európába szállítják az megint más kérdés!
Lehet, hogy a te csomagod a 70napból 60napot egy raktárban porosodott Kínában!
Mondjuk a tengeri út, ha jól tudom, akár 60nap is lehet, tehát szerintem a mi csomagjainkat repülővel hozzák az EU-ba.
Azért ez a szállítási idő elég ritka, általában 2-3hét alatt megérkeznek a dolgok!

[ Szerkesztve ]

(#78183) aytukabozs válasza szmyky (#78182) üzenetére


aytukabozs
addikt

Te aztán mázlis rendelő lehetsz, nekem a legutolsó 4 beérkezett regelt csomagom 25, 41, 52 és 56 napra jött meg. :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#78184) tutis


tutis
őstag

http://eustock.eu/ boltnál nincs egyéb költség igaz, csak a termék és a postaköltség?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#78185) beg válasza tutis (#78184) üzenetére


beg
veterán

Nincs semmi más, szlovák telephelyű webshop.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78186) luck66 válasza ans1980 (#78175) üzenetére


luck66
tag

e -packet lesz az,nekem 10-30 nap között szokott megjönni,attól is függ, mennyit áll a kínai vámon,itthon már gyorsan jön 2.-3. nap a kézben,ha nincs papírozás

(#78187) Criminal017 válasza luck66 (#78186) üzenetére


Criminal017
őstag

Az e-packetes TN mennyire működött nálad? Negyedikén feladott motyóm trackingjét még csak nem is találja a rendszer. :DD

(#78188) luck66 válasza Criminal017 (#78187) üzenetére


luck66
tag

akkor az még nincs feladva,csak a számot adta meg. rendesen működik.
ez pl: egy novemberi,a zsúfolt időszakból:

(#78189) Criminal017 válasza luck66 (#78188) üzenetére


Criminal017
őstag

Aha, köszi. Kis kínai trükközik. :DDD
Gondolom összevár pár rendelést, aztán megy a hajóba/repülőbe.

(#78190) bb71


bb71
őstag

Nem vett itt valaki Aszódról 1-2db 128GB-os microsd kártyát az ebay-ről január elején egy ilyen nevű - már megszűnt - s341905 eladótól?

Én szerintem a kis sunyi által az aszódi vevő követési számát RS__5569154CN kaptam meg, amit ma nem tudtak kézbesíteni Aszódon vagy valahol ott a környéken, ami a kartali postához tartozik. Én viszont nem ott lakom. Úgyhogy ebből már claim lesz a PP-n... :((( Ja, mivel úgyis kamu a kártya, mindenképp claim lett volna, aki emlékszik a bejegyzésemre ezzel kapcsolatban - ezt csak úgy brahiból is ki kellett próbálnom.
Nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#78191) Juditta_56 válasza bb71 (#78190) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Én Aszód mellett lakom, és vásároltam is két sdkarit január elején, de szigorúan sinceritytrading-től. Mondjuk, az én hobbijaim valszeg kevésbé költségesek... :P
(A két kártya rendben megérkezett, és mindkettő valódi! :C)

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#78192) ans1980 válasza luck66 (#78186) üzenetére


ans1980
tag

Igen, ezt pont szerettem volna kérdezni. EMS-éknél hogy működik a vám? Ez egy jó nagy doboz lesz, akkor nagy esélyem van hogy bekérik a papírokat? Egyébként vámolási érék alatt van, csak 22 dollár volt. Nekik van saját vámosuk, vagy a postai vámosok csinálják?

(#78193) bb71 válasza Juditta_56 (#78191) üzenetére


bb71
őstag

Miért is költséges? Paypal protection :K

[ Szerkesztve ]

(#78194) tibcsi0407 válasza bb71 (#78193) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mondjuk én a Paypal óriási protection-je mellett majdnem 60k-t buktam két éve...
A Gearbest jóindulatán múlt, hogy nem így lett.

https://utdetailing.hu/

(#78195) luck66 válasza ans1980 (#78192) üzenetére


luck66
tag

ezt e-packet-nek hívják,a posta kezeli,
Az EMS az más,azt nem tudom,hogy ki csinálja és hogyan

[ Szerkesztve ]

(#78196) bb71 válasza tibcsi0407 (#78194) üzenetére


bb71
őstag

Velem meg jópofik voltak és >70000 visszaadtak, holott én 25USD-t kértem. És az én jóindulatomon múlott, hogy a hazug eladó visszakapott tőlem 120USD-t...

Kinek a p... kinek a pné

(#78197) tibcsi0407 válasza bb71 (#78196) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nyilván, amikor szerencséd van, akkor megéri a Paypalt isteníteni. Mikor ez balszerencsébe fordul át, onnantól kezdve a véleményed is fog változni.
Elég, ha Te vagy a 10000-ből egy, akit egyértelmű bizonyítékok mellett is elkaszálnak és rögtön nem fogsz olyan szépen nézni rá.
Nálam ott a Paypal protection, mint olyan megszűnt létezni.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#78198) Ciccuka válasza tibcsi0407 (#78194) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor te még nem ismered az Ali protection-ját. Az jóval rosszabb.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#78199) tibcsi0407 válasza Ciccuka (#78198) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De, ismerem. Nincs még negatív tapasztalatom vele, eddig mindent visszakaptam, ahol kellett. (persze ez semmit nem jelent)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#78200) beg válasza Ciccuka (#78198) üzenetére


beg
veterán

Hidd el, ismeri ő is. Míg az alinál ugyanannyi mennyiségű vásárlásnál mindig nekem ítélte a jogos reklamációkat, addig a paypal 2x semmibe vett. Abból az egyik 200 dollár feletti tétel.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.