Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74751) sasa311 válasza BogyóBP (#74750) üzenetére


sasa311
veterán

Én is kaptam ilyet, valami erdei gyümölcsös. Ugyan ez, teljesen alkalmatlan kosárba. Marad a spomb.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#74752) Batib válasza BogyóBP (#74750) üzenetére


Batib
őstag

PVA BAG MIX. Asszem ez a kulcs kifejezés. [link]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74753) BogyóBP válasza Batib (#74752) üzenetére


BogyóBP
addikt

Jó hát én már láttam olyant is aki a method kosarat PVA zacskóba csomagolta szerintem annál már nincs lejjebb. Spomb al nemtudom mekkorát tudnék dobni ha pl feeder spombot használok. Egy 80g dobosúlyú bot nemigazán alkalmas rá azt hiszem :D

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#74754) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, melegszik a víz.... :) 1 óra alatt a harmadik.. :K

(#74755) BlackmMmDog válasza BogyóBP (#74750) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

De-de :K őszi horgász találkozon ezt használtam.
Keverési tanács: 2 egység pellethez 1 egység víz.

(#74756) BogyóBP válasza BlackmMmDog (#74755) üzenetére


BogyóBP
addikt

Na majd kiprobálom de addig is maradnak a jól beváltak :D

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#74757) @mriya@ válasza galervin93 (#74749) üzenetére


@mriya@
őstag

Az ország déli, és keleti felén mondtak nagyobb, de nem komoly esőt.
Iszonyú régen volt csapadék. :((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#74758) saen válasza @mriya@ (#74757) üzenetére


saen
veterán

Szerda-péntek között a met.hu országos csapadékot jósol. Mennyiség az kérdéses, de ha igazuk van akkor sok helyen lesz. Az biztos, hogyha három napig esik non-stop, akkor se kell árvízveszéllyel számolni.

(#74759) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Szines főzsinorból van valakinek jól bevált kimondottan feederezéshez való típusa? 18-20 as méretben érdekelne de nem találok. A Velvet elég jó de sajnos kb 270m nél elvágtam a zsinort így 30-40m a kukába ment amit bánok. A 300m 18 as matrix horizon meg ugye füstszínű bár nagyon lágy de kiesik.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#74760) Horvi válasza BogyóBP (#74759) üzenetére


Horvi
őstag

Én most ezt raktam fel erre a szezonra.

Hello darkness, my old friend...

(#74761) galervin93 válasza saen (#74758) üzenetére


galervin93
őstag

Sőt a java még csak utána jön, jelen állás szerint hétvégén még akár síkvidéken is van esély havazásra. Persze az OMSZ-nál is óvatosak, hála az égnek, nem is kell még ezt nagy dobra verni, csak felesleges támadási felület lenne, ha mégsem úgy lesz.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#74762) B.i.L válasza Zoli bácsi (#74737) üzenetére


B.i.L
senior tag

Igazad van l respect :R
nagyon hasznos

Horgászni mentem...B.i.L

(#74763) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, ma megtört a jég! Szákolgattam rendesen.... Eddig azt hiszem idén 5X voltam peccantani, 1 kis bodorka jött a Rábán..Tavon mozdítás sem volt.
Érezhetően melegedett a víz az utóbbi napokban, kijöttek a halak a sekély részbe.
Csontival kezdtem a hagyományos feederen, a method meg kis waftersal ment be. Hamarosan csontival fogtam egy 6kg körüli pontyot. Iszonyatosan benyelte a horgot, alig bírtam kiszedni.. Át is váltottam csalitüskés horogra, és waftersre. Jó volt az elgondolás, ezután minden hal szájszélben akadt. Volt hogy mindegyik boton egyszerre volt kapás, mindegyiken egy méretes körüli potyka.
Fogtam ám aranyhalat is.... ;] Elmondtam a kívánságaimat, azt mondta inkább süssem meg...... :B

Amúgy..Ez milyen hibrid..? Fogtam már, bár nagyon ritkán.
SZóval élveztem a napsütést, meg hogy rendszeresen kapás, és szákolás történt.
Methodon óvatos húzkodás lett, óvatosan meghúztam, súly van, szépen húzok valamit kifele...Na, kisponty, gondoltam.... Néha egy-egy megugrás, féket is meghúzta, aztán jön mint a kisangyal. Szinte a víz tetején húzatta magát kifele, hamar megláttam, hogy 4kg körüli amur. Jött, bambán. Hohó, láttam én már ilyet! Megböktem a szákkal, csapott egyet-kettőt, mint aki föladta...Jóvan' hideg a víz, gondoltam .Merítettem, letettem a parton. Na ekkor kezdődött a móka.....A Vario method kosár leesett, a horog kiakadt, bele a merítőbe. Próbáltam lefogni óvatosan, kárt ne tegyen magába......Iszonyú táncba kezdett. Nem lett semmi baja, ment vissza, de teljesen meg voltam lepve, nekem az amur tipikusan nyári hal. Nemrég még jég volt....Március van... :U
Amúgy Dovit hideg vízi fűszeres waftersre jött. Nem sokat variáltam a csalikon, ezek voltak használatban.

Jót szórakoztam, végre az idő is jó, halak is elindultak.. :C

(#74764) diablo1984 válasza Zoli bácsi (#74763) üzenetére


diablo1984
veterán

Ér valamit ez az aktivátor gél? Működik?
Van már nekem annyi aromám, de még idén halbő pecában nem volt részem, így még statisztikázni sem tudok, hogy mi működik és mi nem, nem tudom nálad most jelentett-e valamit.

(#74765) BlackmMmDog válasza diablo1984 (#74764) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

mango most jól megy, csaliban is . Promixet nekem jobban tetszik, van HD is

Intenzív vizeken jelent, van olyan amikor túlsók már

(#74766) 4Grider válasza diablo1984 (#74764) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem a Velencei-tavon nem vált be, érezhetően több Mohosz pontyot (28-33 centi közötti példányok) fogtam a használata nélkül, mint a használatával. Dunán dettó.
Nekem a felszínre fújós method spray-k egy fokkal jobban beváltak, de az adott területen és időszakban bevált jó minőségű kaját (pl. promix etetőanyagok) véleményem szerint inkább visszahúzzák.

(#74767) BogyóBP válasza Zoli bácsi (#74763) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ami ilyen mézes palack szerü izében van, és gél állagú az az aktivátor? Pontosan ilyen.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#74768) diablo1984 válasza 4Grider (#74766) üzenetére


diablo1984
veterán

Igen, ilyen véleményekre lennék kíváncsi, mert én még statisztikázni nem tudtam idén, a methodot ősszel kezdtem jobban el, de azóta a hakak sem esznek még annyira, hogy lássam a difit

(#74769) iceQ! válasza diablo1984 (#74764) üzenetére


iceQ!
addikt

Promix pellet és HD csalik amiket használok. Aktivátor gél hosszan fejti ki hatását. Mindig használom,jó és minőségi cucc.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74770) jjohn


jjohn
aktív tag

Meg volt az első dunai peca, nem sok minden, de élmény.
Főzsinór 0,25 Carp expert, előke 80 cm Nevis Vision 0,16 , rakéta etető kosár 50 gr,10-es Gamakatsu horog. Tímár folyóvízi sajtos piros és csalinak csonti. Először voltak csipkelődések, de semmi érdemleges egy sneci lett öngyilkos.
Kb. 20-25 méteren jött a potyek, közelebb nem volt kapás.

(#74771) diablo1984 válasza iceQ! (#74769) üzenetére


diablo1984
veterán

Melyik aktivátort használod? A promix pellet az szerintem általános, szerintem mindenki azt csomagolja. HD csali alatt mit értesz?

(#74772) WarninShotZ válasza BlackmMmDog (#74765) üzenetére


WarninShotZ
tag

Igen, a mangó az elmúlt pár évben nagyon megy minden téren, de kb minden gyártó mangós akármilye.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#74773) iceQ! válasza diablo1984 (#74771) üzenetére


iceQ!
addikt

Haldorado.

Aktivátorból szinte meg van mind. Amit keverék ahhoz nyomom. Minden ízhez a sajátját. Leginkább.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74774) smokiii1 válasza Zoli bácsi (#74763) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Én is fogtam már hasonlót. Az enyém (meg ez is szerintem) ponty-kárász hibrid lehet. Esetleg vörös szárnyú keszeg-ezüstkárász hibrid.

(#74775) smokiii1 válasza galervin93 (#74761) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Akkor az jó döntés volt hogy még nem raktam fel a nyári gumikat? :)

(#74776) diablo1984 válasza Zoli bácsi (#74763) üzenetére


diablo1984
veterán

Koi kárász. Az ezüstkárász összeívik a pontyfélékkel könnyen.

(#74777) Zoli bácsi válasza diablo1984 (#74764) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Véleményem szerint igen. Amikor mindkét készségen mangós wafters volt, és mindegyiket megküldtem aktivátor géllel, akkor történt hogy egyszerre volt mindkét boton hal.
Nem hittem ezekben az aktivátorokban, de be kell látnom, ha használom, előbb van kapás. Persze eddig hiába használtam, míg el voltak ülve a halak..Szóval nem varázsszer, de segít. :K

BogyóBP :Igen. Bár vannak Dipek, aromák, aktivátorok....Már én sem igazodok el mi micsoda..... :B

(#74778) jansky1 válasza BogyóBP (#74759) üzenetére


jansky1
senior tag

Sokszor ajánlgattam: Nevis Endura superior class. Én nagyon szeretem. Évi kb. 30 pecát tolok vele, annyit simán bírnak, de volt olyan, hogy le sem cseréltem őket.

(#74779) BlackmMmDog válasza BogyóBP (#74759) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Asso vált be legjobban méretpontos [rózsaszín] , [citromsárga], rózsaszínt használtam ;] négy szezonon keresztül

Amit meg használok a Trabucco XPS Long Cast Fluo [link] , nem méretpontos és hamar kopik/összeugrik (Február ott vannak a dobon)

(#74780) B.i.L válasza diablo1984 (#74776) üzenetére


B.i.L
senior tag

Én is ezen gondolkodtam,helytálló lehet.
Igazából a kárász ráívik mindenre,ezért is szorítja ki a fajokat.
Mondom ezt úgy,hogy Halászati őr,és Tógazdai képesítésem van,de a biztosat komolyabb vizsgálattal lehet megtudni. Kárásszal kapcsolatban,már mind hibrid,nincsen un.:tiszta faja,pont a ráivások miatt.

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#74781) iceQ! válasza Zoli bácsi (#74777) üzenetére


iceQ!
addikt

Van a spray is, azt is próbáld ki. Az gyorsabban fog oldódni a vízben, míg a gél tovább tart és lassabban indul be. Én úgy szoktam, hogy egy kis gél + 1-2 fújás spray.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74782) galervin93 válasza smokiii1 (#74775) üzenetére


galervin93
őstag

Felelős. Téli még úgy-ahogy elmegy nyári(as) körülmények között, fordítva ez nem igaz. Sokan elsietik, mintha muszáj lenne, nem szabad...

Grillo, A Zéé, köszi a sződligeti dolgokat! (kicsit megkésve) Hát nem túl bíztató...
Haver volt ma a Dürer-kertnél, neki feederen semmi, mellette úsztatva egy srác sok apróság, pár tenyeres keszeg.

#74707 iceQ!
Amiket írtam, azok mind jók tavasszal! Szerdán lehet kinézek, hosszú előke, és most kifejezetten pontyra próbálok menni. TTX és/vagy kukoricás kaja, még nem döntöttem. :)

De előtte még holnap délután-este RSD, meg akarom már nézni az esti fényváltást, gyanúsan azt mondják sokan hogy akkor lehet igazán fogni... Szintén hosszú előke, de keszeg a cél. :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#74783) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszi iceQ!, és diablo1984 sporttársak!

Nézelődök néha az Xfish webáruházában.
Annyira tolják ezeket az olcsó márkákat, mindenhol a top eladásokban van.
Már szinte mindenből van olcsósított....Zsinór, orsó, botzsák, bot....Aprócikkek.... Most éppen csalikat dobott fel a FB.-on. [link] De nem merek rendelni semmi ismeretlent...
Vásárolt már valaki Ikon, Hokkaido, Mistrall terméket?
Én el nem hinném, hogy ez a 290ft-os olló vágja a fonott zsinórt... [link]
Az ezer forintos ollóim sem akarják elvágni..... :((
De kíváncsi lennék, ha valaki rendelt ezekből az olcsó holmikból, mi a tapasztalata. A "Hokkaido"-ra keresgéltem a neten, Lengyel cég. Azt hiszem a Mistrall is az. Persze attól lehet jó, csak gyanúsan olcsó......... :U

(#74784) iceQ! válasza Zoli bácsi (#74783) üzenetére


iceQ!
addikt

Zsinór vágásra én köröm vágó ollót használok :DDD
Ilyet:

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74785) Zoli bácsi válasza iceQ! (#74784) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Monofil zsinórt elvágok én is mindennel.... :D
A fonottal van a baj, mert van ugyan ami vágja, csak bolyhos a zsinórvég, utána macerás lehet pl egy vékony szilikoncső darabot ráhúzni.
Ezek a fajták jöttek be: [link] , ezek elég jól vágnak.
Pár ollómat ki kellett dobnom, mert megpróbáltam éleztetni, egyik rokon vett ilyen LIDL-es kés és olló élező gépecskét....Megkértem élezze meg az ollóimat...Hát, sokkal rosszabbak lettek...... :O

(#74786) diablo1984 válasza Zoli bácsi (#74785) üzenetére


diablo1984
veterán

Nekem is ez a delphin van, hibátlanul teszi a dolgát.

(#74787) horcsog válasza Daidalosz (#74728) üzenetére


horcsog
tag

Ritka cucc, kevés lehet kint magyar horgászoknál ebből az ABuból , és ki az az elvetemült aki eladja. Keresek egy könnyű harcsapergetőmre orsót 40-es körüli méretben, arra jó volna egy ilyen abu szekrényben tartott állapotban, jó áron. :) Nem is tudom mi lenne most a reális ár egy ilyen orsóért , mert nem forog a piacon.

(#74788) horcsog válasza Zoli bácsi (#74675) üzenetére


horcsog
tag

Használtam ilyen orsót a 90-es években. Nagybátyámé volt és ő nem használta , és kölcsönadta , gyerekként kevés cuccom volt. Shakespeare koppintás , de az eredeti amiről másolták azért más minőség . nem bírná ki azt a gyűrődést mint az eredeti. Van rokoni , baráti körben aki még használja azokat a shakespeareket harcsázni is ma is. Lassan 40 éves orsók és max a festék ütődött meg rajtuk egy kicsit. Igaz anyag is van bennük. Nem a súlycsökkentés volt a cél mikor elkészültek.

(#74789) horcsog válasza Daidalosz (#74728) üzenetére


horcsog
tag

Megnéztem most 2 hirdetést dobott fel itthonról az egyik 2018 -as a másik meg teljesen törlődött már. Az új ára 2000-es évek elején 80 környéke volt. Akkor azért az még pénz volt . Az ára miatt van ilyen kevés nálunk. Lehet a svédeknél kellene megnézni ott biztos többet eladtak. Ilyenen nem lesz valószínű .:) Bár sose lehet tudni mert pár hónapja vettem 2007-8 -as sportex carat botot ami nem sokat volt a vízparton és 30 környékén adták. Azt se gondoltam volna ilyen még van valahol. Carat 4-es azt akarom majd harcsázásra befogni, kellene rá egy nem túl nehéz de masszív orsó. Pl mint ez az abu. :)

(#74790) saen válasza horcsog (#74789) üzenetére


saen
veterán

Nekem van itthon egy, a legkisebb méret. Még faterom vette anno amikor gyártották és árulták. Egy elpusztíthatlan tank, de használni ma vannak jobb orsók. Nehéz és iszonyat pici a dobátmérő, lényegi zsinór nem fér rá és ennyihez nem kell ez a robosztus belső.
Ezeknek inkább eszmei értéke van, én is azért tartom meg, mert szeretem azt amit képvisel, de használni nem használnám.

(#74791) horcsog válasza saen (#74790) üzenetére


horcsog
tag

Penn Battle 3-asból a 4000-es méretet néztem ki, az súlyban pont passzolna a bothoz. Csak arra várok hátha lesz valami akció németeknél vagy lesz valami jó használt ami megtetszik. De még nem döntöttem el véglegesen.

Csak használtat úgy vennék ha kézbe tudom venni előtte. Múltkor volt egy nagyon jónak tűnő shimano aernos oceanic. Ritka orsó az is nálunk, pont jó lett volna de nem mertem megvenni anélkül látnám.

Neked milyen méret van ebből az abuból nem a 4000-es gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#74792) saen válasza horcsog (#74791) üzenetére


saen
veterán

Legkisebb méret, talán 1000-es. Orsótest az fix, csak dob kisebb, mint mondjuk a 4000-es.

(#74793) horcsog válasza saen (#74792) üzenetére


horcsog
tag

Nekem minimum a 4000-es mert harcsázni akarom befogni. Könnyű pergetésre tavakon. 80 grammos bottal , már én is megyek a finom horgászat irányába. :) Wobblerezni főleg gondoltam jó lesz nem tudtam otthagyni azt a sportexet . Ha ugyanaz az orsótest akkor érdemes lenne nagyobb dobokat venni hozzá (ha egyáltalán lehet valahol beszerezni) és máris jól tudnád használni nehezebb cuccokon . Csak pótdobot is ki adna el. Annak idején pótdobbal árulták.

[ Szerkesztve ]

(#74794) saen válasza horcsog (#74793) üzenetére


saen
veterán

Az a maximum is, mert nincs nagyobb :N

Nem csak a dob, rotor is más. De mondom, nekem ez csak a polcon marad, ott meg mindegy a méret.

[ Szerkesztve ]

(#74795) 4Grider válasza diablo1984 (#74786) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tényleg hibátlan ez a szerszám, én is mindent ezzel vágok.

(#74796) iceQ!


iceQ!
addikt

Ilyen rod pod-ot használ valaki?

[link]

Kicsi kis kompakt, nagyon megtetszett. Ezt, ha mondjuk stégen használom, nem tud könnyen felborulni? Vagy ez csak kifejezetten olyan helyen lehet használni, ahol föld van, hogy le tudjam szúrni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74797) saen válasza iceQ! (#74796) üzenetére


saen
veterán

Szokás ilyet stégen is használni.

Alacsonyan van a súlypontja, így valószínűleg elég stabil, de ügye nincs feldönthetetlen rod-pod. Ahol lehet mindenképp érdemes leszúrni vagy a stégen legalább úgy elhegyezni, hogy a résekbe legyenek a lábakból minél több, hogy megfogja valamennyire ha megindulna.

Pl stégen behúzott fékkel biztos nem horgásznék ilyennel, mert egy vehemensebb hal berántaná mindkét botot egyszerre.

(#74798) 4Grider válasza iceQ! (#74796) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a középső részét kővel/cementes zsákkal lesúlyozod vagy egy kötéllel lekötöd, akkor egy bottal sem fog feldőlni. Nyilván vannak olyan helyek, ahol használhatatlan (pl. kövezések).

(#74799) PpenoO válasza iceQ! (#74796) üzenetére


PpenoO
őstag

Én ilyet vettem, nem valami nagy durranás, de ami tetszett benne, hogy 2kg feletti önsúlya van és 60-70km/h szélben sem mozdult meg nekem 2 bottal.

(#74800) 4Grider


4Grider
nagyúr

Nekem ez a kedvencem a sok dunai peca miatt (és mert a botzsákba befér, nem kell kétszer fordulni az autótól). Sajnos stégen sok helyet foglal, viszont legalább mindenhol atomstabil.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.