Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74801) Zoli bácsi válasza iceQ! (#74796) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem tudom..De szerintem stabilabbak, amiknek a lába kifele terpeszt. Pl. amit PpenoO sporttárs linkelt. Eleve kitámaszt a láb oldalra dőlés ellen. Nekem is ilyesmi van (Delphin Bronx, az első generáció), még nem sikerült feldönteni. :)

(#74802) iceQ! válasza Zoli bácsi (#74801) üzenetére


iceQ!
addikt

Igen, nekem is a Bronx van csak a kettes (amit ajánlottál ;) ).

Érdeklődés gyanánt vetettem fel a témát, hogy vajon milyen lehet. Tetszik, de nem fogok venni még egyet, csak hogy legyen :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74803) iceQ!


iceQ!
addikt

Nagyobb pontyokra (8+) milyen csalit érdemes használni? Van itthon 22mm-es wafter, az azért elég nagy hogy egy kisebb potyka felvegye. Ki mit javasolna erre?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74804) KunEmber válasza Zoli bácsi (#74785) üzenetére


KunEmber
senior tag

Höhö. Késélezés ám külön tudomány. Vannak itt közöttünk vérprofik (Spoon), de annyit lelkes hobbistaként elárulhatok, hogy nagyon nehéz normális, használható késélezőt kapni egy bizonyos ár és tudásszint alatt és akkor még az ollókról nem is beszéltünk.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#74805) sasa311 válasza iceQ! (#74803) üzenetére


sasa311
veterán

Ez totál hely függő. Nyilván 24es meg dupla 24es bojlival tudsz szelektálni, de igazából egy 5 kilós ponty már bármit felvesz... Illetve intenzív tavakon nekem a kis csali jobban adja a nagy halat, mert ilyen helyen a nagy hal már óvatos... Persze ha sok a fehér hal akkor muszáj szelektálni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#74806) PpenoO válasza KunEmber (#74804) üzenetére


PpenoO
őstag

Nem olyan nehéz, Lansky szetteket itthon is lehet kapni.

(#74807) Zoli bácsi válasza iceQ! (#74803) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem akkora csali már önmagában kiszelektálja a kisebb pontyokat. Ha biztosra akarsz menni, tedd föl hóemberként, tehát egy süllyedő bojlit könnyíts ki vele. Vagy ha olyan a felhajtóereje, tegyél fel kettőt a hajszálelőkére.
Tipp: Ha felteszel kettőt, és felemeli a horgot, akkor sincs para..Egy sörétólmot nyomsz az előkezsinórra, és a sörét távolságával a horogtól tudod szabályozni, mennyire lebegjen. Mondjuk én a horog tövéhez, vagy a hajszálelőkére szoktam nyomni. Ha növényes az aljzat, akkor van értelme jobban elengedni....
Horgot felemelő waftersekhez elég szokott lenni egy 0,2gr-os sörét. :)

(#74808) diablo1984


diablo1984
veterán

Feedeemaniás waftert, syrupot, aromákat használ valaki?
Mik a tapasztalatok? Melyik íz a bejövős?

(#74809) iceQ! válasza Zoli bácsi (#74807) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszönöm és neked is sasa. Ez az olmos trükk tök jó most, láttam már ilyet hogy oldják meg.

Kipróbálom jövőhéten. :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74810) BlackmMmDog válasza diablo1984 (#74808) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Bcn wafterst használtam.
Mangoja nem jött be.

(#74811) Daidalosz válasza horcsog (#74787) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Külföldi oldalakon azért találni néha eladót. (Utoljára asszem 200 € körül láttam.) A 4000-es tökéletes harcsapergetésre, a nyíregyházi gyorsot is meg lehet fordítani vele.

(#74812) hermanyi válasza KunEmber (#74804) üzenetére


hermanyi
őstag

Spoon bicskáit én is néztem ,gondolkodtam is ,hogy beszerzek tőle 1 et , de valahogy az a forma amit látok tőle valamiéért nekem nem jön be . Majd ha csinál nekem skiccet egy rendes bicskárol akkor beruházok rá. Mindenki dicséri a kezét . Már csak az ízlésén kell csiszolni :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74813) @mriya@ válasza iceQ! (#74803) üzenetére


@mriya@
őstag

Én fogtam 18 kilósat 10mm-es popuppal, de 6 kilósat is 20mm-es bojlival. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#74814) Daidalosz válasza saen (#74790) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Nekem sajnos nincs ilyenem, de egy barátom négyezresével pergettem párszor. Annak a maga kategóriájában nem túl nagy a súlya, és zsinór is fér rá, amennyi kell.
Utoljára én zsíroztam. Az egész szerkezet kiváló minőségű, bronz-acél csigakerekes hajtómű, óramű pontos illesztések, hatalmas csapágyak, hatalmas lamellák a középfékben. A hajtómű befogásának módja egyedülálló a világon, ettől rendkívül stabil. Szerintem az utóbbi évtizedek egyik legjobb peremorsója.

[ Szerkesztve ]

(#74815) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Nem teljesen értem a zsinorfeltöltési dolgot. Adott ez a shimano Ci4+ 5500 XTC orsó a nagyobbik dobszűkítővel ami elvileg 200m 20 asra redukálja le a feltöltendő zsinór mennyiséget. Nade! Ha mondjuk a cél 18 as feltöltése akkor ez a kép fogad kopaszon: [kép]
Ez szerintem alul van töltve. Ha teszek alá 2mm magasságig alátét zsinort és úgy tolom rá a 18 asból a 300m ert akkor ezt kapom: [kép] [kép] [kép] . Tehát igazából több nem megy rá inkább csak púposodik a dob és a zsinorkép is. Ellenben néhány oldalon most pl a 14000 ezres modellt találtam meg ami csak dobban tér el az elv ugyanaz: [link] Valahogy az alsó peremig van szarásig töltve tök szépen mégsem púpos a zsinorkép. Ezt hogy érték el? Levettek az alátétből? Hátha valaki okosabb nálam mert érdekelne a megoldás. :R

Szerk: Jut eszembe azt hiszem nem ment fel az összes 18 as valahol kb 270m nél elvágtam.
Furcsa az is hogy ebben az orsóban a wormshaft gear perselyekben van és simán cserélhető csapágyakra nemtudom van e értelme nemtudom pontosan milyen szerepet tölt be ez a tengely elvileg a dob fel alá járásáért felel illetve ebbe kapcsolodik a pawl gear ocillátor is ami elvileg a zsinorfektetést csinálja de passzolom a dolgot lehet csak a dobemelésért felel.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#74816) Spoon16 válasza hermanyi (#74812) üzenetére


Spoon16
tag

:)
Ez több okból sem fog menni
-nem dolgozom skicc alapján
-nem nagyon szoktam tudni reprodukálni egy korábbi darabot

de próbálkozni mindig lehet :K

[ Szerkesztve ]

(#74817) BlackmMmDog válasza BlackmMmDog (#74652) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ma voltam pecázni a Benkóban, kb. 15-en voltunk lent. Kápás nélkül megúsztuk. Siralmas a helyzet, szeptemberben volt 360kg telepítve (37ha víz terület ). :(
Halőr is már a Füzes tavat ajánlotta. :DDD

(#74818) hermanyi válasza Spoon16 (#74816) üzenetére


hermanyi
őstag

azért kell neked a skiccet csinálni ,hogy melyet tudsz . :D

A legalsó forma tetszik . :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74819) Spoon16 válasza hermanyi (#74818) üzenetére


Spoon16
tag

Az egy “steak-kés” szerűség,baromi régi. Még talán megvan valahol készen,majd megkeresem.

(#74820) hermanyi válasza Spoon16 (#74819) üzenetére


hermanyi
őstag

Arra is kell . Szalonnázni . :K :K :K

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74821) saen válasza BogyóBP (#74815) üzenetére


saen
veterán

Tied magasabbra rakja a zsinórt. Próbáld ki egy kicsi alátéttel a dob alatt. Hozzá kell adnod, nem elvenni.

(#74822) BogyóBP válasza saen (#74821) üzenetére


BogyóBP
addikt

Majd megnézem hogy ez a megoldás e bár kétlem hogy a gyárban erre nem figyeltek. Asszem van a dobozba alatet gondolod hogy csak ez lenne a helyzet?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#74823) KunEmber válasza PpenoO (#74806) üzenetére


KunEmber
senior tag

Értem én, de ebben az országban 15 ezres gyémánt vagy köves élezőt, jó, ha 0,1% vesz magának. Nekem épp DMT és Work Sharp van, de jellemzően a baráti körömben egy - egy komplett háztartásnak nem ér annyit a teljes kés-készlete, mint itt egy rendes élező. Én erre gondoltam.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#74824) jjohn válasza KunEmber (#74804) üzenetére


jjohn
aktív tag

Ez egy jó élező, vadászok is használják és dicsérik. [https://www.decathlon.hu/p/ketoldalu-gyorselezo/_/R-p-163155] Persze ha már az él egy durung akkor nem tudom mit tesz. Akkor jön képbe az igazi késélező szaki, vagy aki már csinált ilyet és jól tudja, nem égeti szét az élet.Képek 0

sasa311 Azzal is szelektálhatsz, ha bojlit elengeded a horog öblétől 1,5-2 cm-t, ha a kicsi felszívja még nem akad meg a horog, de ha a nagy felhörpinti akkor megakad.

[ Szerkesztve ]

(#74825) iceQ! válasza jjohn (#74824) üzenetére


iceQ!
addikt

Én vettem egy ilyet és ezzel élezem a késeket otthon, végén meg áthúzom bőrön is. Tartós él marad és a 7-8 kés meg van egy félóra alatt.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74826) atok666 válasza BogyóBP (#74815) üzenetére


atok666
őstag

Sztem nem keves az a zsinor az elso kepen.

Atok

(#74827) jjohn válasza iceQ! (#74825) üzenetére


jjohn
aktív tag

Még ezt láttam a henteseknél, pedig náluk az éles kés létfontosságú. Nem lehet nagyon rossz, ha ők is használják.
https://maiakcio.com/wp-content/uploads/2021/03/kir-13-1.jpg

(#74828) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Amúgy én vittem el hirdető, késélező szakihoz késeket. Nem kellett volna..
Eleve cipész, de mellette vállal kulcsmásolást, késélezést.
Volt egy [link] ilyen tőröm, még MOL kútnál vettem akciós pontokért féláron.
Hátizsákban szokott lenni. Nem igazán volt éles. Összeszedtem pár kést mellé, és elvittem a "szakihoz".
A tőrről lecsiszolta a fogazott részt. illetve minden kés pengéje össze-vissza volt karcolva, mély karcokkal, de éle nem volt..
Nem reklamáltam mert amúgy cipészként jól dolgozik, haveri áron. A tőrt meg nagyon elbarmolt késeket kidobtam, ami még használható, horgászdobozba ment.
Ezek után, hogy a rokon (jóindulattal ugyan, segíteni akart) tönkretette az ollóimat, a szaki a késeket.....Én aztán többet nem éleztetek semmit.
Itthon szerelek a legtöbbet, ha elmegy az éle az ollóknak, 1-2 év, kidobom, aztán veszek egy sima ollót, meg egy fonottzsinór vágó fogót....
Mondjuk szerintem az élüket az etetőanyagos zacskók, gumik (erőgumi, szelepgumi) veszik el legjobban. Cserélni kellene már a Delphin [link] ollót is, kezd szálkásan vágni. Kb 2 éve használom, már érezhetően rosszabbul vág. Szálasodó lesz a vágás, bolyhos, nem egyenes.
Veszek egy újat, rossebb se élezteti, csak rosszabb lesz.
Jut szembe, vettem egy ilyet [link] Még ki sem próbáltam, majd megnézem hogy vágja a fonottat.....Bár már nem hiszek a csodákban, vettem már annyi ollót, ami vágja a fonott zsinórt...Aztán mégsem. :)

(#74829) iceQ! válasza jjohn (#74827) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem rossz, biztos. Ezzel gyorsan megyvagy, viszont én elp*csölök szívesen otthon :D
Mennyibe kerül egy ilyen? (A kő, fenőszíj, paszta, került tizen x ezerbe. Ez kb örök életre elég)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74830) jjohn válasza iceQ! (#74829) üzenetére


jjohn
aktív tag

1990-tól 3600 Ft-ig ha jól emlékszem.
#Zoli bácsi három éve a decaban vettem egy egyszerű recés ollót, volt vagy 360 Ft, eddig jól szuperál. Most már nem látom ezt, de amit árulnak most, azt jónak vélem, kiprobálni nem tudtam, de akialakitását rendben érzem, ez 2690 Ft. Persze a puding próbája az evés, ahogy mondani szokták.
[https://www.decathlon.hu/p/horgaszollo-sw-sc-b-fonott-zsinor-vagasahoz/_/R-p-310463?mc=8560187]

(#74831) Steady74


Steady74
Topikgazda

Kérlek Benneteket, hogy a késélezős témát - bér érdekes, és szívesen olvasom - off-ba tegyétek a továbbiakban, a korábbiakat átbillentettem. Köszi :R

(#74832) jjohn válasza Steady74 (#74831) üzenetére


jjohn
aktív tag

Sorry!

(#74833) jjohn válasza jjohn (#74830) üzenetére


jjohn
aktív tag

#Zoli bácsi
Még a zsinór vágó ollóhoz hozzá tenném, szerintem ez lesz az enyém tesója most. [https://www.decathlon.hu/p/horgaszollo-c-100/_/R-p-329259?mc=8606574] 990 pezó.
Valahogy elkerülte figyelmemet.
Szerintem ugyanúgy jól szuperál mint elődje, persze tudom a deca messze van tőled ahogy említetted egyszer, de ha valamikor útba ejted, ránézhetsz.
Képek 1

(#74834) sasa311 válasza jjohn (#74827) üzenetére


sasa311
veterán

Ilyenem van, nagyon jó. Gyrososok is ilyet használnak a nagy kesekhez, azért vettem, mert oda kell az éles kés.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#74835) iceQ!


iceQ!
addikt

Megvan az IN-LINE quick change beads. Na most egy dolgot nem értek. Alulra rakom a horgot(akasztom), felül pedig azon a kis lyukon át kell hogy fűzzem a fő zsinórt? :F
Ez a kis műanyag darab amúgy kibír egy 8-10 kilós pontyot is akár? :F

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74836) WarninShotZ válasza iceQ! (#74835) üzenetére


WarninShotZ
tag

Igen, a kis lyukon fűzöd át a főzsinórt, megkötöd. A nagyobbik részbe meg kerül az előke. Elvileg kibírja, én azt a tojás alakút szoktam használni, kibírta a 15 kilósat meg a 11.5 kilósat is.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#74837) iceQ! válasza WarninShotZ (#74836) üzenetére


iceQ!
addikt

Én is ezt gondolom egyébként, mivel ha nem bírná ki gondolom lenne mocskolódás a gyártó irányába.

Ez még opció lehet?

Preston Innovations Quick Change Swivels 1

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74838) andrew911 válasza WarninShotZ (#74836) üzenetére


andrew911
tag

De ez hogyan nem csavarodik be forgó nélkül? (Én a Guru Speed Beads-et használom, az pofonegyszerű meg nekem nagyon kézre áll).

(#74839) KunEmber válasza jjohn (#74824) üzenetére


KunEmber
senior tag

Gyorsélezőkkel soha nem tudtam azt az eredményt megközelíteni sem, amit kövön vagy gyémánton. És a baltát sem tudtam beletenni. Én most jelenleg ezt tudnám ajánlani annak, aki most akarna venni: WS Benchstone

Ezzel már a japán VG-10 is megfelelően haladós, még is szép élt ad. De aki jobban el akar mélyedni a témában annak mindenképpen a Késportál Késacélok és élezés topicjának kb. 17 ezer kommentjét ajánlanám, utána már fel tudjuk tenni magunkban a kérdést legalább, hogy kell-e egyáltalán bármi :DDD

De nyilván értem, hogy neked és a késeidnek ez egy megfelelő minőségű és árú élező. Az én elvárásaimnak nem az, de ez sem nem baj, sem nem dicsekvés. Nevissel is lehet halat fogni, MAP-pel is, meg 16-os Daiwa Air Z Pro-val is.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#74840) 4Grider válasza andrew911 (#74838) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért lényeges, hogy egy 8-10 cm-es horogelőke csavarodik? Ha igen, miért nem rúgja ki magát? Vagy úgy gondolod, hogy a hal forgolódik rajta és így tépi ki a szájából? Nem jellemző...

(#74841) andrew911 válasza 4Grider (#74840) üzenetére


andrew911
tag

Oké, ezt nem gondoltam át topológiailag...
(De akkor miért van pl. a Gurus cuccon forgó?)

[ Szerkesztve ]

(#74842) WarninShotZ válasza iceQ! (#74837) üzenetére


WarninShotZ
tag

Szerintem keskeny nagyon, legalábbis úgy rémlik. Keszegezni használok ilyet hosszú előkéhez.

andrew911 : nem mondta senki, hogy nem csavarodik be.. :DDD Bár nem vészesen pödri szerintem a zsinórt, de nyílván a legjobb egy pöpec fém forgó, amin könnyű is az előkét cserélni.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#74843) iceQ! válasza WarninShotZ (#74842) üzenetére


iceQ!
addikt

Igen, a dömés kosárnak fém forgója van. Legjobb megoldás. Nem is értem itt miért nem használják ezt.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74844) KunEmber


KunEmber
senior tag

"Én nem használok folyóvízi peca esetén semmilyen powergumit" - újabb Sziszi videó került fel.

LINK

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#74845) WarninShotZ válasza iceQ! (#74843) üzenetére


WarninShotZ
tag

Passz, az tényleg jó, passzol a kosárba, jóféle. Csak ugye az előkecsere meg nem annyira gyors, mint a guru speed beaden. Meg szerintem a speed beaden kívül nem nagyon van így egybe egy csomagban forgó + gumiütköző/kúp/akármi, csak külön, aztán vagy jó, vagy nem. :D

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#74846) iceQ! válasza WarninShotZ (#74845) üzenetére


iceQ!
addikt

Ez a Guru Speed Beads mennyire jó a prestonhoz? Passzol hozzá vagy csak Guruhoz jó?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74847) Horvi válasza iceQ! (#74846) üzenetére


Horvi
őstag

Teljesen jó hozzá. Az ICS amit linkeltem fentebb az azért jó mert egy picit szorul a preston kosár szárába(ahhoz lett készítve) és így nem csúszkál a kosár a zsinóron. Viszont nem szorul annyira, hogy ha elszakad a zsinór akkor a hal hurcolja maga után a kosarat meg az előkét.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#74848) WarninShotZ válasza iceQ! (#74846) üzenetére


WarninShotZ
tag

Nem próbáltam még a guru speed beadet, Steady spori múltkor megjárta vele pl. De szerintem simán jó hozzá, csak nem biztos, hogy beleszorul a szárba pl, de ha nem, az sem baj szerintem.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#74849) andrew911 válasza iceQ! (#74846) üzenetére


andrew911
tag

Én mindenhez a Gurut használom (talán a Haldorádóshoz nem, mert abban van saját), mondjuk én külön szeretem, ha "elhagyós". De átmérőre szerintem nagyobb.

(#74850) iceQ! válasza Horvi (#74847) üzenetére


iceQ!
addikt

Te rendszeresen így használod?

WarninShotZ

Értem, köszi! :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.