Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75651) KunEmber


KunEmber
senior tag

Skacok, nem akarok most szerelni, meg minden ilyenek. Ha a hosszú előkés, kosaras szerelékre a keszeges előke helyett csalitüskés, 10-es horgot tennék beeső pontyra (monofil zsinórral) akkor mekkora legyen az előke hossz? 20 cm?

Kérlek titeket egy órán belül tegyétek meg javaslataitokat :DDD

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#75652) sasa311 válasza saen (#75650) üzenetére


sasa311
veterán

Lehet lapkas Horogra csalitusket kötni, csak nem praktikus :)
[link]
Vagy pl german rig.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#75653) BlackmMmDog válasza KunEmber (#75651) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

:K

(#75654) Steady74 válasza KunEmber (#75651) üzenetére


Steady74
Topikgazda

16,8cm javasolt. ;]

(#75655) KunEmber válasza Steady74 (#75654) üzenetére


KunEmber
senior tag

:DDD

Köszi kutya.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#75656) galervin93 válasza Steady74 (#75654) üzenetére


galervin93
őstag

:D
Após meg otthoni helyi öregek tolják ilyen method-alagút öszvérrel. Gyakorlatilag sima alagútkosár nagyon rövid, 10-15 centis előkével, és simán fogják a halakat...
Ugye a ponty nem fogja megnézni, hogy ugyan method kosárba vagy alagútba van-e tömve a kaja... Rászív a kajára, ha ott a csali arra is, és pamm. Egynek megteszi! De amúgy egy felszerelt method kosaras szerkót simán lehet pl. létrán is tartani egy végfüllel a végén. A hosszó előkés szerkó forgóját/gyorskapcsát levágja az ember, leveszi a kosarat, köt egy végfület, és mehet is fel a method szerkó. Még csúszni is fog, ha nem nagyok a csomók. Visszafele ugyanez pepitában. Van vagy két perc. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#75657) balou84


balou84
csendes tag

Sneci.hu-n ma 12% kedvezmény van.
Kupon: TOBISZULINAP
Ingyenes szállítás 15ezer feletti vásárlás esetén.

(#75658) KunEmber válasza galervin93 (#75656) üzenetére


KunEmber
senior tag

Alagút, Tornado Roquefort párosra eddig csak fél kiló feletti dévér jött a Csőhidin. ;)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#75659) Sungoo válasza KunEmber (#75658) üzenetére


Sungoo
addikt

Nagyon szépek.
csak érdekességként: nem horgászom még mindig, de a sült keszeget nagyon szeretem. Szombaton kimentem a piacra, és szembesültem azzal, hogy 1 kiló élő keszeg 1600 forint. Azt hittem, seggre esem. Kétszer kérdeztem rá, hogy esetleg nem elírás-e.

(#75660) KunEmber válasza Sungoo (#75659) üzenetére


KunEmber
senior tag

Kíváncsi vagyok mit tartogat a nap: merítő és a ponty.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#75661) Sungoo válasza KunEmber (#75660) üzenetére


Sungoo
addikt

A fej látom, hogy Duma Gábor. A nyél is?

(#75662) PpenoO válasza KunEmber (#75660) üzenetére


PpenoO
őstag

Jó vékony alu :)

(#75663) diablo1984 válasza KunEmber (#75660) üzenetére


diablo1984
veterán

Emelni nem, csak húzni, majd a merítőfejjel emelni...

(#75664) gg72 válasza sasa311 (#75628) üzenetére


gg72
veterán

Akkor ne variáljak, maradjon a Browning?

(#75665) Sungoo válasza PpenoO (#75662) üzenetére


Sungoo
addikt

Alu? :F

(#75666) galervin93 válasza KunEmber (#75660) üzenetére


galervin93
őstag

Fogyóeszköz. :D Ahogy diablo sporttárs írja! Emelni már csak a legvégén, és minél meredekebb szögben.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#75667) PpenoO válasza Sungoo (#75665) üzenetére


PpenoO
őstag

Vicc akart lenni, mindig megy az alu/kompozit/carbon vita :DDD

(#75668) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. 0,18mm es zsinor az még jó lehet távdobáshoz vagy az már túl vékony még dobo előkével is? Trabucco S-Force Xps Velvet Pro Cast 300 <-- ezt a zsinort szeretném majd megvenni mert tapintásra és funckióra is nagyon tetszett igaz nekem 20 as volt de már az is olyan volt mintha 18 as lenne. Jelenleg most Tubertini Gorilla Sinking van 18 asban rajta de nem volt annyira igazán sinking.. :F

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75669) sasa311 válasza gg72 (#75664) üzenetére


sasa311
veterán

Én évekig hallgattam fateromtól, a szomszéd "mesterhorgásztól" és a helyi boltosoktól, hogy ugyan az csak más matrica, ugyan ott készül a blank, csak drágább de nem jobb... Van is itthon egy rakat bot amiket megvettem (és vagy 2 tucat fateromnál) és azt hittem, hogy ez "ugyan olyan jó".
Amíg meg nem vettem az első jobb botot. És akkor rájöttem, hogy mennyivel jobb egy 25Ks Browning mint egy 18Ks *képzelj ide egy bármilyen itthon népszerű budget márkát*.

Nyilván én sem költök 80-100e-t egy horgászbotra, de ebben az olcsó kategóriában szerintem a jobb márkák belépő botjai sokkal jobbak, mint a budget márka közepes terméke.
Aztán persze próbáld ki a vízparton, kérd kölcsön valakitől egy dobásra vagy halra és meglátod neked jobb-e :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#75670) csƵ válasza gg72 (#75625) üzenetére


csƵ
őstag

Simán a Browning. 2 ezer Ft sajnos nem pénz a horgászatban manapság.

(#75671) Sungoo válasza PpenoO (#75667) üzenetére


Sungoo
addikt

:R

(#75672) Interceptor válasza ooloo (#75646) üzenetére


Interceptor
addikt

A poén az hogy hazafelé olyan este 6 után láttunk egy gumihalazó horgászt pont ott ahol mondod :D Akkoriban érkezhetett, mondjuk a víz ellepte a kövezést. Köszi az infókat, megfogadom a tanácsaidat!

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#75673) jansky1 válasza PpenoO (#75667) üzenetére


jansky1
senior tag

Mindegy csak szegecselt legyen! :D

(#75674) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata a kígyós-sal kapcsolatban? Valami Homokpusztai részen vett komám telket, 11-es km kő, milyen lehet ott a kapás? Egy helyi öreg szerint amúr,keszeget nem lehet fogni, sőt igazából elég lesújtó volt a véleménye a halakról is :D

Xbox One: bandymnc

(#75675) gg72 válasza sasa311 (#75669) üzenetére


gg72
veterán

Rendben, kösz csƵ-nek is! :K

(#75676) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Feher hosszu ujju UV szuros polot hol tudok venni? Decaban hianycikk tavaly se volt mar.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#75677) KunEmber válasza Sungoo (#75661) üzenetére


KunEmber
senior tag

A nyél egy Nevis Torrent volt. Sajnos tavaly ősszel picit ráléptem, meg is roppant. De bírta a keszeget, nem is foglalkoztam vele, elfelejtettem. Most pont ott tört el, nem véletlen.

Amúgy képzeljétek el, ma 3 pontyom is elment. Az elsőnél leoldott a kicsi, 16-os keszeges horog, még csontival. A harmadiknál egy rántás után elszakadt a monofil-csalitüskés cucc a horog felett, de a második volt a legérdekesebb. Talán nem is ponty volt... Akasztás után volt egy erős rántás, abból éreztem, hogy ez bika lesz. Mire feleszméltem, benne volt a nádban. Nagyjából 20 másodperc alatt kint volt a folyó közepéről egyenesen kifelé úszva. Ott egy pici rántás és volt-nincs horog megint... Még erőt sem fejtett ki igazából.

Annyira dühös vagyok, ebben a horogkötés témában messze a legrosszabb az eredményességem. Valamit változtatni kell, ez a Drennan kötő másfél év alatt már több tucatszor okozott halvesztést. Hiába nézem meg a videó, nem megy... Váltani kell.

A másik döbbenet ma a HD Tornado Roquefort Cheese wafters volt. Ha a kicsit, ha a közepeset tettem fel, egyből jött rá a hal. Hiába nem telepített tó, hanem élővíz, majdhogynem több hálát adott ma mint a pinki/csonti/kukorica együtt.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#75678) KunEmber válasza Nerazim (#75676) üzenetére


KunEmber
senior tag

Decathlon ;] szörf részleg. Remélem XLes vagy.

Amúgy jó a szürke is, kék is, nem melegebb.

[link]

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#75679) Grillo válasza balou84 (#75657) üzenetére


Grillo
senior tag

Na erre most rárepültem, kicsit fáj, pedig SZÉP kártyára ment...

(#75680) galervin93 válasza KunEmber (#75677) üzenetére


galervin93
őstag

Nekem gyanúsnak tűnik, hogy a lapka vágja el. Azaz nincs eléggé meghúzva a száron a kötés, és ahogy terhelés alatt felcsúszik, elvágja azt az éles lapka. Főleg kis horgoknál, vékony zsinóroknál jelentkezhet. Egyrészt legyen elég nedves meghúzás előtt a zsinór, másrészt jó erősen húzd meg a száron, amennyire csak lehet. Ha nagyon lentre sikerült, akkor mielőtt teljesen rászorítanád körömmel felhúzod/tolod a lapkáig. A lényeg, hogy meghúzást követően már semmiképpen se mozoghasson, még a legnagyobb terhelésre sem!
szerk.: Dekás tippért köszi, be is rendeltem egy hosszút, kíváncsi vagyok. :R

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#75681) PpenoO válasza KunEmber (#75677) üzenetére


PpenoO
őstag

Én ilyet használok, lekopogom, nem volt még gond a horgokkal. Ennek van Kamasaki változata, na az a kukában landolt, olyan gagyi a minősége.

[ Szerkesztve ]

(#75682) KunEmber válasza galervin93 (#75680) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ooo... Kábé a kötés mindig a szár felénél van, de nem gondoltam ennyire jelentősnek... :O :O :O

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#75683) sasa311 válasza KunEmber (#75682) üzenetére


sasa311
veterán

Szemes horog oszt kész :DDD ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#75684) galervin93 válasza KunEmber (#75682) üzenetére


galervin93
őstag

Pedig de, és nagyban befolyásolja az akadást is. Igazság szerint még az sem mindegy, hogy a lapka előtt, mögött vagy "mellett" megy-e el a zsinór. A legjobb ha a lapka előtt (a horog öble-hegye felől), mert akkor tudja befordítani a horog hegyét a hal szájába.

sasa311
Az sem olyan egyszerű és egyértelmű ám. :) Ráadásul ott mononál nagyon észnél kell lenni, hogy tényleg meg legyen húzva, és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy valahová a csalinak is kerülnie kell, legyen az sima hajszálelőke, tüske stb., ezeket mind "ki kell alakítani", azokat is lehet ezerféleképpen, de legfőképp rosszul... :N

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#75685) Steady74 válasza KunEmber (#75678) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Csak egy teoretikus kérdés: azt írja, hogy egy óránál rövidebb szörfözéshez. Az UV állóság az eddig tart, vagy képes egész nap állni az UV-t? Egyre jobban kell figyelni erre, és ez a kérdés így izgat. Én mondjuk a fehéret használom, ha pecázni megyek.

(#75686) #96241664 válasza Steady74 (#75685) üzenetére


#96241664
törölt tag

Szerintem egész nap, az 1 órás használat másra vonatkozik: [link]

(#75687) horcsog válasza KunEmber (#75682) üzenetére


horcsog
tag

Le is csúszhat a pici lapkás horogról a kötés ha nincs jól meghúzva . Mikor meghúzod ,érzéssel vékony zsinórnál, akkor a lapkához kerüljön a kötés. Ha nagyon megadod a módját még pici fogóval a horog felőli zsinórrészt és kézzel az előke fülénél fogva is meghúzod a végén, egyszerre mindkét irányba . Szerintem ezek a horogkötő eszközök feleslegesek . Nagy méretű lapkás horgokon begyakorlod utána pici horgon is könnyebb.

...

[link] Itt a kuttyogatás fonott zsinórral, erről beszéltem a múltkor. Aztán a radaron 100 harcsa kerülgeti a cuccot. :) Ehhez lehetett köze a zavaros áradásnak is , pezsdülésben persze , hogy jött előző napokban . Amúgy jó ez a dunai sorozat szép felvételek.

[ Szerkesztve ]

(#75688) diablo1984 válasza sasa311 (#75683) üzenetére


diablo1984
veterán

Nekem is egy időben a drennan lapkás horgai váltak be, utána volt egy széria, ami mát kötéskor képes volt elvágni a zsinórt. Meguntam, nem keszeges méretben csak szemes horgot használok, azzal nincs ilyen gondom! :K

(#75689) Spoon16 válasza KunEmber (#75677) üzenetére


Spoon16
tag

Tudom,hogy b@zis meg minden de én évek óta használom: [link] Sose volt vele gondom,a pici 18-as horgot is szépen köti.

[ Szerkesztve ]

(#75690) WarninShotZ válasza Spoon16 (#75689) üzenetére


WarninShotZ
tag

Nem jó a link? Vagy csak nekem nem tölt be?

KunEmber : Kamasaki elektromos horogkötő, egyszerű, gyors, jól köt, nekem bevált. :D

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#75691) KunEmber válasza Spoon16 (#75689) üzenetére


KunEmber
senior tag

Nekem nem tölt be.

Steady és a póló: elárulok egy nagy titkot, én nem használok nyáron sem UV álló ruhát. Felveszek egy sima egyszerű túra-pólót hosszú ujjúban és nem jön át rajta az UV. Igaz, legnagyobb melegben ritkán megyek ki. De mondjuk reggel vagy este 3 órát tökéletes. 11 és 3 között nem vagyok a parton. Meg nagy hasam van, ezek a pólók anorexiásokra vannak kitalálva :DDD

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#75692) Spoon16 válasza Spoon16 (#75689) üzenetére


Spoon16
tag

Így már jó a link ? [link]

Itthon is árulják mindenféle néven. Ha valaki sokat használ kisebb, lapkás horgokat akkor szerintem must have.

[ Szerkesztve ]

(#75693) balou84 válasza Grillo (#75679) üzenetére


balou84
csendes tag

Vígasztaljon, h a folyamatos magas infláció miatt jobban jártál, h most megvetted, mintha vártál volna, bármit is vettél. :) Meg szezonban nem nagyon szokott akció lenni.

[ Szerkesztve ]

(#75694) Steady74 válasza KunEmber (#75691) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ha a vízparton vagyok és tűz a nap egy ernyőt rakok a láda mellé de nem árt az UV-s cucc, tele vagyok anyajeggyel, a bőrgyógyász szerint fedetlen felsőtesttel nem szabad a napra mennem. Inkább vigyázok.

(#75695) saen válasza Steady74 (#75694) üzenetére


saen
veterán

Amit még nem mondanak el ezekről az UV-s cuccokról az, hogy remekül vezetik el a hőt. Ha van légmozgás, sokkal jobb ilyenben lenni, mint bármilyen más normál ruhában. Én nyári hajnalokon hiába van meleg, ha fúj a szél még fázni is szoktam.
Régóta használok ilyeneket, én nagyon szeretem őket. Alin is vannak fillérekért, már nem csak a prémiumkategória létezik.

(#75696) KunEmber válasza saen (#75695) üzenetére


KunEmber
senior tag

Igen, ez így van a sima technikai ruhákkal is. Nekem már az alsógatyám is ilyen horgászatkor.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#75697) galervin93 válasza KunEmber (#75696) üzenetére


galervin93
őstag

+1, ma hajnalban is abban mentem ki a Dunára nem fogni semmit. :DDD Még "mártóztam" is egyet, elakadt az egyik wobbi partközelben, de mivel nem volt mély a víz, és még melegebb is volt mint a levegő, rendesen jólesett. :DDD
A paducok közepesen aktívan mutatták magukat, illetve jászos "szedéseket" láttam. Volt 2 rablás egy kőszórás mögött, valszeg balin, illetve amikor dobáltam ezt a részt volt egy követésem (szinte az orrom előtt fordult valami, illetve rendesen szétrebbentek a halak, de gyanút fogott a koma).

Van egy jó adag keszeges kajám a fagyóban, holnap szerintem eldobálom az RSD-n. Ott mennyire szöszös? Élő Dunán gyakorlatilag semmi nincs érdekes mód. Keszegek bent vannak a mederben, vagy már a törés tetején is lehet fogni őket?

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#75698) smokiii1 válasza galervin93 (#75680) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Nekem az szokta szúrni a szemem, hogy mikor próbálom jobban meghúzni a zsinórt ahogy mondod, olyankor a horog fölötti kb 1-2 cm mintha gyengülne sokszor vagy megnyúlna kicsit. 20-as előkénél igazából annyira nem gond, de pl 14-esen már látványosabb.

(#75699) aladarazurbe


aladarazurbe
csendes tag

Kezdő vagyok pergetésben. Eddig kétszer pergettem és csak egy méreten aluli tüskéshátút sikerült becsapnom (a kapását sem vettem észre ... ) .Vasárnap a napnyugta engem is a Budapesti partvédő kövezésen talált. A stratégiám egy wobbler dobálásában merült ki. A partmenti  visszaforgókat, langókat kerestem, ebben segítségemre volt a szösz, amelynek  annyi az előnye hogy a rakpart fényeinél tudod hol merre folyik a víz a sötétben.

Életem első, méretes süllője.

(#75700) saen válasza aladarazurbe (#75699) üzenetére


saen
veterán

Gratula!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.