Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74501) 4Grider válasza DonThomasino (#74499) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hart-okat használok fenék közelben húzva, vagy emelgetve. A matt színezésűek (színesek) tartják a színüket, a fényesek (ezüst és arany) viszont foltosan kimattulnak/kopnak. És nekem pont az utóbbiak jöttek be jobban (süllő, harcsa, balin). Egy ideig újra fújtam őket minden peca után, aztán elegem lett és áttértem a pofátlan Frenetic-féle koppintására (Frenetic Silly Jig), ott az ezüst tartja a színét.
Szerk.:
Ja, harcsás helyeken a gyári gyenge horgokat mindenképp cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#74502) ObiWan13


ObiWan13
tag

Sziasztok.

Kezdő horgász vagyok és ez a fajta horgászat érdekel.
Kinéztem egy orsót (Benzar Classic Method Feeder Runner Orsó 6000) és egy botot (Eurostar Master Class 3,3-as botot).
A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy évi 5-10 alkalomra ez a párosítás megfelelő e.
Minden építő kritikát szívesen fogadok :DD

(#74503) Steady74 válasza ObiWan13 (#74502) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nem ismerem sem az orsót sem a botot, a párosítás abból a szempontból nem ok szerintem, hogy az orsó mérete nagy a bothoz. Kisebb orsóval jobban jársz. Amúgy milyen vízen, milyen halfajra, milyen távolságra és milyen módszerrel tervezel horgászni?

(#74504) Zoli bácsi válasza ObiWan13 (#74502) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ebből a bot sorozatból van szinte mindenem, a pickertől a distance feederig.
Ebben az árban nincs jobb, vedd bátran.
Ennél jobbat csak több pénzért kapsz, azért megjegyzem a Nevis Vanity sorozatot, vagy a SW Dart2 feedert...Esetleg valamelyik Leeda bot, vagy az olcsósított klónja, a Silstar RC10 sorozat. Azt hiszem 20e. alatt nagyjából ezek a vehetők, jól felsoroltam..... :U

Az orsó nagy lesz rá, szerintem. Legolcsóbban akkor jársz, ha elballagsz a legközelebbi LIDL-be, és veszel egy harmincas nyeletőst, 6500ft. Nagyjából tízezer forintig nem igazán mernék mást ajánlani. Ez is kompromisszumos, a féket le kell szervizelni vétel után, ez van, kis pénz, kis foci..Ez az árkategória ilyen.
Tízezer körül a Döme Carp Fighter LCS, négyezres elég lenne neked.
Ha nem ragaszkodsz a nyeletőfékhez, a fenti Dömésből van sima elsőfékes.
Mindenképp valami kisebb orsót keress, ekkora botra felesleges a nagy orsó. :)

(#74505) galervin93 válasza galervin93 (#74493) üzenetére


galervin93
őstag

A mai peca már jobban sikeredett, bár az első bő óra megint egy "rossz hellyel" telt, kerestem egy kevésbé kagylós placcot, ott fél órán belül volt kapás. Jött pár gyönyörű dévér, meg persze az elmaradhatatlan gébek.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#74506) horcsog válasza smokiii1 (#74475) üzenetére


horcsog
tag

Jó lesz az a matchbot hozzá , nyílt vizeken, nem túl akadós pályákon. Bár vannak akik balatoni nád előtt is finom cuccal nyomják. Az nem túl bölcs dolog vsz. :) Akadóban kell a bojlis bot . Nyílt vízen finom cuccal a keszegfélékből is sokat foghatsz így pontyozás közben. Akadóban nagy henteskampó horgok miatt nem , de ott is rendszeresen piszkálják a csalit a keszeg hiába a durva cucc.

Matchen is van, hogy leteszem akár a főólmot is a fenékre. Pl felerősödik a szél, vagy a pontyok miatt. Az nem egy klasszikus feltolós vagy felfektetős úszózás , de a lényeget tekintve ugyanaz csak általában elhúzza kapásnál nem kiemeli. Klasszikus felfektetősnél 1 pontban közel a horoghoz az ólmozás ott általában emeli az úszót . Az egyik legizgalmasabb módszer vsz a látvány ahogy emelkedik az a nagy úszó vagy egy pillanat alatt fekszik a vízen . Főleg ha akadóban vagy és nem adhatsz zsinórt és egy rendesebb jószág jött. :) Ott aztán a horogkiegyenesítéstől a bottörésig bármi benne van.

[ Szerkesztve ]

(#74507) KunEmber válasza galervin93 (#74505) üzenetére


KunEmber
senior tag

Egész jól sikerült észlelned a kapást, ha még kint a horog vége a géb szájából.

Merre jártál amúgy? Talán szombaton végre idén először én is kijutok.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#74508) diablo1984 válasza KunEmber (#74507) üzenetére


diablo1984
veterán

Biztos amúr volt a gébnek az ükanyja és izomból kapott! :)

(#74509) Batib válasza diablo1984 (#74508) üzenetére


Batib
őstag

Akkor ez az amurgéb?

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74510) Sungoo


Sungoo
addikt

Ilyet sem láttam még, reggel hártyás még a víz, és eszik az amúr.

(#74511) balou84 válasza Sungoo (#74510) üzenetére


balou84
csendes tag

Hol sikerült fogni? :)

(#74512) Sungoo válasza balou84 (#74511) üzenetére


Sungoo
addikt

A kép nem az enyém, csak szoktam követni a kis vizem oldalát. Tőzeges tó, Tápiószentmárton.

(#74513) sasa311 válasza Sungoo (#74512) üzenetére


sasa311
veterán

Tavakban ahol nincs kaja és hozzaszoktak az etetés hét ott esznek.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#74514) iceQ! válasza szgzuri (#74473) üzenetére


iceQ!
addikt

Vettem a Haldorádós, Nevis és a Preston zsinorból egyet-egyet, a Preston volt a legdrágább(2990 Ft), mivel nem azt vettem ha nem a másikat. Az egy erősített változat, az eladó azt mondta, hogy Ő is ilyet használ, de csak 13-t. Azzal is vígan kijön a 8-10es ponty. na ebből vettem 19-et :D

Elkezdem újra kötni az összes horgot csalitüskével már egy másik módszerrel persze.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74515) Steady74 válasza iceQ! (#74514) üzenetére


Steady74
Topikgazda

A Prestont, ha tudod mérd meg, meglepő mennyivel vastagabb, mint a ráírt méret. Azért azt kezeld fenntartással, hogy ki mekkora pontyot fog és milyen zsinórral, mert mondjuk majosligeten el tudod sétáltatni a halat akár egy 15-ös előkével is, ha nem mész a szomszédod idegeire, de egy akadós pályán egy 10-es pontyot azért eléggé érdekes feladat megfogni.

(#74516) galervin93 válasza KunEmber (#74507) üzenetére


galervin93
őstag

Pedig vagy 40 méterre toltam, a szél is fújt, hát nem volt egy könnyű peca az biztos. :) Strand után a játszótérnél voltam.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#74517) iceQ! válasza Steady74 (#74515) üzenetére


iceQ!
addikt

Egyébként a Preston minőségibb zsinórt gyárt, mint pl.: Döme? Bár mondjuk a fő zsinórommal nem volt gond, csak a 18-as horog előkével.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74518) KunEmber válasza galervin93 (#74516) üzenetére


KunEmber
senior tag

Életemben nem horgásztam negyven méterre ;]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#74519) galervin93 válasza KunEmber (#74518) üzenetére


galervin93
őstag

Ott és mostanában még muszáj, bent vannak a törés belső felén. Kint még csak sneci jött. Pláne hogy egy kagylópad miatt még további 5 méterrel meg kellett nyújtani az eredeti távot.
Amúgy én se szívesen dobálok "világgá", amit kedvelek, a legpörgősebb feeder peca ez a 15-20 méteres táv, 2-3 perces ütem... Majd nemsokára eljön az az idő is. :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#74520) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Kipróbálnám a feederezést. :) Erre keresnék egy magamfajta kezdőnek valamilyen botot Balatonra parti keszegezős/déverezős pecára. Mit ajánlanátok?

(#74521) smokiii1 válasza gg72 (#74520) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Carp zoom entrant telepicker, meg egy Döme power fighter vagy carp fighter orsó. Ha elég a 330as bot, meg ahhoz egy négyezres orsó. Kb 20 ezerből megvan. Kezdő szettnek tudom ajánlani.
Bár keszeges/klasszikus hosszúelőkés szerelékkel nem tudom milyen.

[ Szerkesztve ]

(#74522) hermanyi válasza gg72 (#74520) üzenetére


hermanyi
őstag

nekem lesz occo eladó de asszem még Steadynek is van eladó felesleges rövid feedere ami szintén occo .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74523) Steady74 válasza gg72 (#74520) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Milyen távot kell horgászni ott? 30m-ig 3,3-3,6as botot ajánlanék medium dobósúly tartományban, 30-50 m között 3,6-3,9 botokat kellene nézni médium kategória szintén. Milyen árfekvésben néznél?

iceQ! #74517: szerintem mind Kínában készül, még akár lehet, hogy ugyan ott, gondolom nagyon sok cég nem foglalkozik vele, aki mennyiséget szolgál ki.

[ Szerkesztve ]

(#74524) gg72 válasza Steady74 (#74523) üzenetére


gg72
veterán

Kösz mindenkinek.

Sztem elég lenne a rövidebb bot, szállítás is számít. Max 20ezer körül. Néztem ezt pl., de lehet ez túl rövid és light lenne: [BROWNING HYPERDROME METHOD FEEDER BOT 3,00M 10-50G ]

(#74525) galervin93 válasza gg72 (#74520) üzenetére


galervin93
őstag

Konkrét típust majd mondanak a többiek, de mindenképpen egy lágyabb, finomabb pálcában gondolkozz, ilyen 30-60 gramm dobósúlyig. Hosszban szerintem (főleg ha déli parti sekélyebb víz és/vagy hinaras, köves a part, akkor) 330-360 is kellhet. Egerészni el lehet kevesebbel is, pláne ha mondjuk methodozik az ember és mindegy hova esik, csak csobbanjon... :D De keszegre azért csak jobb a hosszú előke, ott meg a pontosabb dobásokhoz jobban passzolnak a hosszabb botok. :)
Plusz ugyan nem kérdezted, de még egy-két gondolat.
Etetőanyagot nem kell túlgondolni. A leghidegebb időket-vizeket leszámítva, tehát egészen tavasztól őszig a legolcsóbb gyári kaják, akár tisztán (föld, lösz stb.) nélkül abszolút jól működnek! Tuningnak a szokásos angolmorzsa mellett csonti, búza, nyáron csemege jóóó bőven mehet bele! A Balatonon nem fogod túletetni őket. Irdatlan halmennyiséget össze lehet állítani magad előtt, ha kellő kaja megy be. Sekély vízben egészen parádés, ahogy látod forrni a vioet az etetésen... :)
Horgot, zsinórt sem kell agyonfinomítani, egyrészt viszonylag jó méretű halakról beszélünk (25-50 deka jellemzően), másrészt sűrűn dob, bevág, húz az ember. Hidegebb vizeknél 12-es előke, nyáron 14-es bőven mehet! Horogból akár hosszabb szárú csontis (sneci bezavarhat!*), nyáron ha kukoricával, búzával, gilisztával csalizol akkor kerekebb öblű is mehet. Méretet nem kell sajnálni, nyáron akár 12-es is simán jó, de a 14-es szerintem tök univerzális.
*előke hosszával érdemes játszani, méteres vízben öngól egy 50-70 centis előke, ott simán le lehet menni 20-30 centiig. Bénán néz ki, de működik. :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#74526) sasa311 válasza gg72 (#74524) üzenetére


sasa311
veterán

Ilyen hyperdome-om van, csak 330-as. A spicce nagyon durván érzékeny, de maga a bot amúgy nagyon gerinces, ez egy pontyozó bot.

Keszegre vedd ezt, kb 5x érzékenyebb: 
Browning CK wand
Ezzel durván max. 30 métert tudsz meghorgászni.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#74527) gg72 válasza galervin93 (#74525) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm a részletes segítséget! :R Amúgy északi part lenne.

Sasa311: 240es nem lenne túl rövid? Amúgy egy Browning CK Micro Wagler (2.70) match botom van, azt nagyon szeretem, még te ajánlottad. ;)

(#74528) sasa311 válasza gg72 (#74527) üzenetére


sasa311
veterán

Nos, nem rövid, ha nem akarsz 30 méternél messzebb horgászni :DDD Ha igen akkor rövid.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#74529) gg72 válasza sasa311 (#74528) üzenetére


gg72
veterán

Lehet elég lenne, mert stégről vagy mólóról horgésznék és viszonlyag gyorsan mélyül a víz.

(#74530) iceQ! válasza Steady74 (#74523) üzenetére


iceQ!
addikt

Energofishnek az asszonyék vámkezelnek, ott tuti jön áru Kínából :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74531) BlackmMmDog válasza iceQ! (#74530) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ami nem Kínában készül az hamisítvány! :DDD

(#74532) iceQ! válasza BlackmMmDog (#74531) üzenetére


iceQ!
addikt

:DDD amúgy ja

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74533) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Preston Inertia széria 1-1 ben ryobi ha valaki esetleg azt tervezne venni. Tehát pl a mig az inertia 27 ezer egy ugyanolyan felépítésü ryobi 65 ezeres kategoriában (toda fx 6500, toda 6500).

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#74534) iceQ!


iceQ!
addikt

Nézegetem a Preston method kosarakat. Tegnap kezembe is vettem egy 60g-t, furcsa volt kicsit, hogy olyan "könnyű". Dömés kosár nekem kicsit nehezebbnek tűnt. Ezek a Preston kosarak egyébként minősére jobbak?

Arra jöttem rá a pár alkalommal, hogy a long cast kosaraknál a vezetőszár eltörik. Nem tudom az okát, viszont kicsit zavaró, hogy nem sokat bír. Kosár maga megvan, erre majd ki kell találjak valamit, hogy tudjam ismét használni, mert kidobni nem szeretném. Erre valaki tud megoldást, hogy tudnám ismét használni? Mutatom hol törik el(meg):

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74535) Steady74 válasza BogyóBP (#74533) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Biztos vagy benne, hogy az alkatrészek minősége is ugyan olyan? Kétlem, hogy nettó áron számolva is 2,5x olcsóbban adná a preston az orsóját, főleg, ha tudja, hogy a ryobi milyen áron megy el mennyi.

(#74536) 4Grider válasza iceQ! (#74534) üzenetére


4Grider
nagyúr

Prestonoknál az ICS IN-LINE rendszerű kosaraknál ez cserélhető, begumizott verzióra (stem kit) is. Én nagyon szeretem ezt a rendszert, de már volt miatta kosár elhagyásom, mert a cserélhető szár fárasztás közben néha kimozdul, az ICS kosarak hátulján pedig a főzsinór ennek hiányában ki tud bújni.
És ha már Preston, meg ICS, meg távdobás, erre lett kitalálva a Preston ICS in-line distance method feeder kosár. Vehetsz hozzá hosszabb és rövidebb szárat is, nekem még egy sem tört el. Viszont nekem valamiért jobban adják a halat az alap preston method feeder kosarak (a minimum 45 grammosak), és ahogy elnézem, a versenyeken is többségben vannak.

(#74537) iceQ! válasza 4Grider (#74536) üzenetére


iceQ!
addikt

Nálam konkrétan egy fárasztás közben tört el és ott "fityegett" a zsinóron. Kicsit aggasztó, hogy milyen drága kosár, viszont keveset bír :((
Ennél a dömés cuccnál is van Vario változat, ott lehet cserélgetni a kosarakat, viszont a vezetőszár rövidebb.
Veszek Preston kosarakat, akkor már töltőt is venni kell ami ismét 2 ezer Ft, de mint minden hobbi, drága mulatság lehet ez is.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74538) PpenoO válasza iceQ! (#74537) üzenetére


PpenoO
őstag

Töltheted kézzel is a method kosarat, nagy lehúzás a töltő...mondjuk mi nem az ezen a piacon :D

(#74539) iceQ! válasza PpenoO (#74538) üzenetére


iceQ!
addikt

Próbáltam már, de mivel párszor kicsit jobban megtömtem és nem ázott ki, újra a töltőt használtam :D Egyébként igen, sok sz@r és felesleges vackot árulnak horror áron. Sok műanyag vacak és elkér érte 4-5 ezer Ft-ot. :U

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74540) 4Grider válasza iceQ! (#74539) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Preston töltői (is) kiemelkednek használhatóságban. Egyik-másik új Cralusso és Mivardi töltő közelíti csak meg azt a töltési minőséget és tapadásmentességet, amit ezek a preston quick release method mould eszközök tudnak. 2000 Ft-ért sokkal jobb ár-teljesítményt nyújt, mint egy 500-1000 Ft-os Carp-Expert töltő.
A kézzel/marokkal történő töltésnek/tömörítésnek elég sok ellenzője van, az érvek inkább ellene szólnak.

(#74541) PpenoO válasza 4Grider (#74540) üzenetére


PpenoO
őstag

Én a haldorádó gumis töltőétől kapok idegbajt, ehhez képest a top mix nyitható műanyag töltője igazi felüdülés. A kézzel töltés hatékonyságával kapcsolatban nem tudok hozzászólni de több magyar és külföldi tuber horgásznál látható ez a technika.

(#74542) iceQ! válasza PpenoO (#74541) üzenetére


iceQ!
addikt

A szilikon töltő? Az Isten csapása. Haverom mutatta nekem a múltkor a Kevén, hogy "milyenjó". Nem jó. Sokkal jobb az alul kinyomós. Nekem az van, tényleg jó.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74543) BogyóBP válasza Steady74 (#74535) üzenetére


BogyóBP
addikt

Figyi lehet belülről nem az a müanyag márka vagy esetleg EZO helyett valami malaysiai csapágy van benne, de láttam mindkét orsót szétszedve és több oldalon is írták ezt, illetve magam is láttam hogy futásra és belső felépítésre is totál ryobi. Meg aztán ott a márkanév amit a ryobi esetében meg kell fizetni. Tuningoltam már fel 3 csapágyas orsót én is 7+1 re ég és föld volt a különbség szóval nincs újj a nap alatt. Kina termel a világ fogyaszt. Az hogy rávan irva hogy engineered in japan csak egy dolog. Amúgy meg én pl nem értem az orsóikat mert 2 ryobi és 1 preston (ryobi klón mondjuk így) van a birtokomba és mind a 3 ugyanúgy fut, terhelésre érezni egy kis kopogást, a ryobikba nagyon meg a prestonban annyira nem, holott a szerkezet amúgy atom simán fut. Sajnálatos dolog mert Nemtudom hogy a kulisszás meghajtás felelős e érte vagy a rosszul hézagolt és illesztett tányérkerék és bronzcsiga. Probáltam hézagolni a ryobikat de felülről már nem lehet többet tenni még a 0,1 esből sem mert akkor már szorul a szerkezet, (az egyik alapból is de ahogy rákerül a szoknya tökéletes) alulról hézagolva meg szinte semmi különbséget nem fedeztem fel. Igazából nem is értem mi okozza az emlitett jelenséget mert szemlátomást minden oké benne, én arra tippelek hogy a tehelés hatására egy bizonyos ponton a csiga felugrik majd visszaesik és ez adja ezt a koppanás jelleget. Ugyanakkor lehet rosszul megmunkált tányérkerék vagy csiga bár azért a 65 ezres ryobi esetében ezt furcsának tartanám..Prestonnál nem tudom mivel belülről tök ugyanaz szerkezetileg így hozzá se nyúltam. A teszt ryobit meg már mindenhogy nézve se jutottam előrébb. Talán annyi még hogyha a hajtókar felfele áll és úgy tekerem akkor tehelésre is sima a futás.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#74544) BogyóBP válasza iceQ! (#74534) üzenetére


BogyóBP
addikt

Jók a preston kosarak igen és a töltője is elég jó. Az a distance kosár amit a kezedbe fogsz pedig kifejezetten nem rossz, és mivel alul vágott így tudod a kosarak súlyát úgy váltogatni hogy nem kell megbontani a szereléket. Ez egy nagyon hasznos dolog szerintem.

A szilikon töltő talán annyiból jobb hogy több kaját tudsz belepréselni mert az oldalán is hagyja kicsit "kifolyni" a cuccot de szerintem is a hozzá való müanyag töltő a jobb.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#74545) ObiWan13 válasza Zoli bácsi (#74504) üzenetére


ObiWan13
tag

Köszönöm kimerítő válaszod, az orsót átgondolom :)
A teleszkópos botokkal kapcsolatban mik a vélemények?
Ezek közt ezt néztem ki: Carp Expert Black Shadow Telefeeder 3,60
A max. szállítási hossz az 120 cm, ekkora fér el biztonságosan az autóban.

(#74546) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Szerintem a töltőnek az előnye, hogy egyforma lesz a töltet. Áramvonalasabb, hosszabb dobásnál elvileg pontosabban repül.
Az első Dömés method kosarakhoz nem kellett töltő. Úgy emlékezem, ezek voltak az első saját márkás kosaraik, de javítsatok ki ha tévedek: [link] Úgy emlékszem, nem fogtam kevesebb halat, mint a mai töltögetős kosarakkal....... ;)
Nekem teljesen jól beváltak a Preston-klón Nevis method kosarak, ezeket használom, meg a "mester" Vario kosarait.
Nevis töltő is jó, sűrűn elmosom a vízparton is, úgy nem tapad bele a kaja. Néha egy pesszentés szilikon spray-vel megfújom a töltő belsejét, egy darabig jobban elválasztódik a kaja. Azért ha valami pesszenik a vízparton nálam, az nem szilikon spray lesz..... ;]
Most a Cralusso szétnyitós töltőiből vásároltam be, de még elfelejtettem vízpartra vinni, kíváncsi leszek milyen a nyomkodós töltőkhöz képest.
Mai nap után úgy tűnik, végre ideért a tavasz...... :C :C :C

Szerk:
ObiWan13: Mire befejeztem az írást, akkor láttam hogy kérdeztél, beleférek még talán a szerkesztésbe..

Röviden: A 360cm-es teleszkópos botnak, amit nézel, a szállítási hossza 120cm. A háromrészes boté 128 cm körül van. Szerintem felejtsd el. Nekem vannak tele feederek, pl Carp Zoom Entrant, 70cm körüli a szállítási méret. Bicajos pecához, meg tényleg elfér az ülés alatt. Ez néha nagy előny. De 10cm a szállítási méretben, szerintem semmi, ha a 120cm elfér, a 128 is el fog.. Viszont a háromrészes bot kecsesebb, könnyebb, és jobb az akciója.
Teleszkópos bot valamennyire kompromisszum, minél több tagból áll, annál rosszabb az akciója, merevebb.
Lehet jó a bot amit kinéztél, de én ha már kompromisszumot kötök, akkor legyen értelme, magyarán, ha teleszkópos a bot, férjen el egy hátizsákban.... ;)
Ezt nézegettem, de lebeszéltem magam tavaly: [link] 88cm szállítási hossz.

[ Szerkesztve ]

(#74547) Zoli bácsi válasza Zoli bácsi (#74546) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Jah, bocs, rosszul értelmeztem, azt hittem a CXP bot szállítási hossza 120cm. De megnéztem, "csak" 113cm. Itt már 15cm van a háromrészeshez képest. Mindenesetre ha el tudod csalni szállításnál azt a 15 centit, szebben dolgozik egy háromrészes pálca.
Tudom, néha sokat jelent az a 15cm..(Kérdezzétek csak meg a csajotokat... ;] )
Szóval ha nincs más megoldás, akkor telefeeder. Ez a CXP bot még elég új, pár hónapja jelent meg. Nem igazán lesz tapasztalat. De Energofish céget (A gyártó) ismerve, ha eltöröd a spiccet, nem fogsz kapni hozzá. Szóval én a fentebb linkelt Delphint ajánlanám, ha belefér a keretbe. Kisebb szállítási hossz, valószínűleg szebben dolgozik mint a CXP bot, és van hozzá spicc, ha törik. :)

(#74548) iceQ!


iceQ!
addikt

Ebben a videóban egy fantasztikus vadvizi tó látható. Ehhez hasonló van Magyarországon amibe hal is van? Úgy elmennék egy hasonló tóra horgászni.

[link]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74549) sasa311 válasza iceQ! (#74548) üzenetére


sasa311
veterán

Van pár privát bérelhető tó ami hasonló illetve pár amin nagyon limitált horgászhely van.
Ezekben 2 közös dolog van általában:
- Nagyon drágák
- Évekre előre kell foglalni ;]

Ilyen napijegyes tavat ami erre hajaz én Pest megyében nem ismerek, de ha valaki tud én is kíváncsi vagyok rá!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#74550) smokiii1


smokiii1
aktív tag

Mivel hétvégén megint fasza idő lesz, arra gondoltam meg kellene próbálni úszozni megint. Sekélyebb vízben, közelebb a parthoz érdemes lenne próbálkozni szerintetek? Esetleg spiccbottal... Vagy maradjak kicsit beljebb match bottal? Kis 2,5 hektáros tó, ami nincs mélyebb 2 méternél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.