Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70701) smokiii1 válasza saen (#70679) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Én is kész szerelékkel szeretem szállítani a botokat. Aztán ha kimegyek a vízpartra csak az etető anyagot kell bekeverni, kipakolni és dobhatok is be. Viszont háromrészes botoknál kicsit macerásabb.

(#70702) BlackmMmDog válasza BlackmMmDog (#70697) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

*Csonkítást (nem tudom miért javít bele a telefon)

Ha már Gödöllőn voltam, megnéztem a helyi horgászboltot. Vettem valami pisztácia-ananász csalit és hozzá való 8/0-ás horgot :DDD

(#70703) galervin93 válasza Sungoo (#70699) üzenetére


galervin93
őstag

Jaj hát ez a (volt) Kecskéscsárdai Lápi-póc. Kedves emlékek, volt vagy három "csapatépítő" bulizós-pecás alkalmunk munkatársakkal, hú de jók voltak. :DDD Nagyon kellemes környezet, igaz hal nem volt sok (kárász azért akadt rendesen), cserébe van saját büfé, medence, mindenféle sütős-főzős lehetőségek. A fentebbi beillesztetett képen ott a medence is, hú de jókat fürödtünk benne kissé spiccesen. :DD :DD Idén is voltam egyszer, igaz csak fél napos bulin és nem volt peca. Jó kis hely lenne, mi is beszéltük, hogy ha lenne suska simán belevágnánk. :D

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70704) hermanyi válasza galervin93 (#70686) üzenetére


hermanyi
őstag

Holnap megyek Árasztóra ,de nem a lépcső felé hanem a másik irányba . Hátha ott jobb lesz . Asszony rábólintott a pecára . Nem volt occo :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70705) Steady74 válasza hermanyi (#70704) üzenetére


Steady74
Topikgazda

kuponoztál érte, mi? :D

(#70706) @mriya@ válasza Sungoo (#70696) üzenetére


@mriya@
őstag

Én csak laknék ott, nem vállalkoznék. 😁

Amit mutatsz, az a D.G. féle tó?

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70707) @mriya@ válasza hermanyi (#70698) üzenetére


@mriya@
őstag

Pest megye, tőlem 8 kilométernyire. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70708) Sungoo válasza galervin93 (#70703) üzenetére


Sungoo
addikt

Igen, ez volt. Régebben volt rendes gazdája, telepítve is volt szépen. Volt egy céges privát verseny. Kinéztem, azt mondja a főni, nevezzek. Mondom nincs semmi nálam. Adtak kölcsön, üvegbot, 40-es zsinór, olyan csigában, meg se lehetett feszíteni. Csalit a parton guberáltam, amit a többiek elszórtak. Megnyertem! :DDD Futnom kellet, mert a rodpodos, feederes kollégák agyon akartak verni. Ott a kukoricával fogott csuka is.

[ Szerkesztve ]

(#70709) hermanyi válasza Steady74 (#70705) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem nyilatkozom :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70710) galervin93 válasza hermanyi (#70704) üzenetére


galervin93
őstag

Na kíváncsi vagyok! Én mindig felfele megyek, sőt a fák között meg a sódertelep alatt is szoktam tolni, ez utóbbi hasonló pálya mint a Rózsa utca, csak van víz és sodrás is, tiszta kavics az alja pár terméskővel, remek vízben állós úsztatós pálya (is). Csak győzze az ember a cipekedést. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70711) Batib


Batib
őstag

Hátha valakit érdekel. Akciós SBS csalik.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#70712) hermanyi


hermanyi
őstag

Reggel.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70713) Szilágyi84 válasza hermanyi (#70712) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Hűha nem fagytál meg és volt valami fogás ennyire reggel ?

(#70714) galervin93 válasza hermanyi (#70712) üzenetére


galervin93
őstag

Helyzet? Tűkön ülök. :DDD

---

Holnapi verseny fain lesz, eső, szembeszél, törpeharcsa, mit lehetne még kívánni? :N

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70715) diablo1984 válasza galervin93 (#70714) üzenetére


diablo1984
veterán

Mit lehetne kívánni? Gépet, fenékjáró küllőt! :))

(#70716) hermanyi válasza galervin93 (#70714) üzenetére


hermanyi
őstag

Reggel evett úgy fél 9 ig . Alábecsültem az Októberi reggelt ,és kissé alul öltöztem igy a hideg északi szél nyert . Összepakoltam hazajöttem :D Az utolsó órában egy kapásom nem volt .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70717) KunEmber válasza hermanyi (#70716) üzenetére


KunEmber
senior tag

Vegyél példát rólam. ;] Két pulóver, vastag kabát, vízálló héjnadrág, bakancs, sapka. Ha 10 fok felett van az idő. Az alatt minden réteg x2.

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70718) Steady74 válasza KunEmber (#70717) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:D
Idén januárban -8 oC-ban 1 vékony thermo futófelső+mellény, egy thermo futónadrág+rövidgatya, titokzokni, vékony sapka, vékony kesztyüben futottam és majdnem melegem volt :)

(#70719) szgzuri válasza hermanyi (#70716) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Népsziget, télikabát, jégeralsó, öt dévér, egy jász, egy kettes márna, plussz két sistergős kapás, egyik rosszul akadt, másik megtépett.

(#70720) vendingo válasza Steady74 (#70718) üzenetére


vendingo
veterán

Én hajnalban 1 pulcsiban + esőkabátban tekerek melóba erdőn keresztül. Az első dombig fázok :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#70721) KunEmber válasza Steady74 (#70718) üzenetére


KunEmber
senior tag

A különbség uram, a mozgás intenzitásában rejlik. Más, ha a puha valagaddal a prémium MAP szivacson üldögélsz három órácskát, és megint más, ha eközben 30 km-rel arrébb teszed át a székhelyed :)

Viccet félre téve: futva én sem fázok.

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70722) @mriya@ válasza Steady74 (#70718) üzenetére


@mriya@
őstag

Én pedig 15 éve egy fűtetlen/hűtetlen helyiségben dolgozom. :U

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70723) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Tartatlan banda, mi lesz veletek januári éjszakán menyhalazáskor? He..? ;]
Reggel hazajött asszony éjszakából, szokásos forgatókönyv, hozott kávét nekem, lefeküdt, én meg keltem. Szép derült idő volt ablakon keresztül, mondom ki kéne nézni horgászni, addig sem zörgök itthon..Közel a tó, ha nagy a sár hazajövök. Kiléptem az udvarra....Újratervezés..... ;] :Y
Amúgy egyre több előrejelzés átlagnál hűvösebb telet jósol. Minden évben ez van, de idén tényleg bejöhet nekik, elég meggyőző az okfejtésük. Befogadott macskánk is hidegre készül, egész nap kaját kunyiz (Sokat megy szivatóval biztos..), meg minden nap egeret fog az udvaron, azok is húzódnak befele.
Majd meglátjuk....

(#70724) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#70723) üzenetére


@mriya@
őstag

Minden ősszel jönnek a jóslatok, hogy milyen lesz a tél.
Tavaszra biztosan fogjuk majd tudni. 😈

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70725) Steady74 válasza @mriya@ (#70724) üzenetére


Steady74
Topikgazda

(#70726) @mriya@ válasza Steady74 (#70725) üzenetére


@mriya@
őstag

Kb. ennyit hiszek el belőlük. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70727) hermanyi válasza @mriya@ (#70726) üzenetére


hermanyi
őstag

egyszer csak bejön nekik :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70728) @mriya@ válasza hermanyi (#70727) üzenetére


@mriya@
őstag

az tuti :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70729) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Mivel tegnap reggel nagyon fázós voltam, ma összekaptam magam, asszony megint éjszakás volt (gyanús nekem.. ;] ), hozta a kávémat, felöltöztem, bepakoltam Ignisbe....Kémleltem az eget, nem úgy tűnt hogy eső lenne, inkább kissé ködösnek tűnt csak. Volt még egy kevés erjesztett kukorica, azt is betettem, tudom hogy értelmetlen ilyenkor, de mondom inkább a halaknak adom, mint kidobjam.
Elindultam 5 fokban, a Rábca fele a Hanyi utakon már ezt mutatta az Ignis:

Valami mintha szemerkélt volna, de inkább csak ködszitálásnak tűnt.
Odaértem a Rábcához, sehol senki. Behúztam az ikszet, lefotóztam a vizet, jó a szint, de furcsán habzott.


Még mindig szitált valami, mondom lekeverem az etetőanyagot, betetek, aztán vagy eláll, vagy mit nekem egy kis szitálás....
Első körben gondoltam beetetem a vödör alján megmaradt erjesztett kukoricát, talán egy fél kiló maradt a Maros Mixes vödörben, de lével kb félig volt a vödör. Rosszul foghattam meg, ahogy vettem ki leesett a teteje, és kb fél liter lé a csomagtartóba borult....
Megdermedtem, milyen szag lesz itt, de rájöttem hogy nylon van leterítve a csomagtartóba, az jól felfogta. Villámgyorsan pakoltam ki a csomagtartót, az ülőkés horgászládámat ahogy kitettem felborult, persze a teteje nem volt lezárva..Felborult, az összes aprócikk kiszóródott a fűbe.....
Nem tudom mit mondtam, tuti hogy felsőbb égi hatalom nemi tevékenységre való felszólításával kezdődött...... :U
Szerencsére le tudtam önteni a levet, nem nagyon folyt a nylon alá...Összepakoltam, beszórtam az erjesztett kukoricát. Kevertem két fajta etetőanyagot, method pelletet, meg simát. 1 method feeder, 1 bolo..Ez volt a terv....
Etettem sima etetőanyaggal is, nekiálltam, előszedtem a botokat....Megeredt....
Hát, várunk egy kicsit, nem tűnt egybefüggő felhőnek ami felettem volt...
Vártam...Vártam.....Most már kezdett egybefüggő felhőnek látszani. Esett, szép alkalomhoz illő csendes őszi eső formájában......
Csomagtér nylont begyűrtem az anyósülés elé.... A 4 fok még oké lenne pecázni, de áztató esővel...... :N :N
Elindultam haza. Tömény cefreszag az autóban..El is gondolkodtam, megállítana a rendőr, beszagolna az autóba, fújnám a szondát rendesen....
Hazaértem, autóba cefreszag, tiszta retek az autó kívülről, én is csalódott vagyok.....
Vannak ilyen napok, hogy semmi nem akar összejönni.....Csinálok valami hasznosat, jól teleoffolom nektek a fórumot! :D :D :)

(#70730) Grillo válasza Zoli bácsi (#70729) üzenetére


Grillo
senior tag

Á, ez teljesen ON téma. Vannak ilyen napok, mikor semmi nem sikerül.
De akkor innentől estig csak okosan, mert aztán szarnak be folyamatosan majd az otthoni dolgok is.
Meg pálinkához ne nyúlj,mert a végén még azt is kiöntöd. :DDD

(#70731) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha már gép elé szorultam, nézelődöm....
Ha valakit érdekel, Okuma CB 60 akcióban : [link]
CB 80 is akciós természetesen. [link]
Ennyit megér, a hatvanas erősebb feederre is jó lehet. (Én nagyollottam, de sokan használják)
Szuper fék, természetesen gyorsfék, tökéletes zsinórkép....

(#70732) vendingo válasza Zoli bácsi (#70729) üzenetére


vendingo
veterán

Tegnap kocsival kellett mennem éjjelre melóba. Reggel nem bántam a dolgot. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#70733) sasa311 válasza Zoli bácsi (#70729) üzenetére


sasa311
veterán

Bah, ezek a mai fiatalok.. ;]

Szerda, Harcsa tó. Gyk egész nap esett, fél nap szakadt, néha vízszintesen :(
Viszont megfogtam életem legelső halát bojlival. De azt hiszem ha nem is az utolsó de biztos nem veszem elő a bojlis cuccot max egy két speciális helyen. Finom feederek után mintha egy seprunyellel húznám ki a halat, pedig direkt nem kemény a bojlis bot sem.

szerk
Az okuma cb gyorsfekes?

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70734) Zoli bácsi válasza sasa311 (#70733) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, Okuma CB (Custom Black) gyors fékes, kitűnő, 12kg-os fékerő is elérhető. Írtam is.(Hogy gyorsfékes) :)
Finom feeder, meg a bojlis bot más műfaj. Szerintem is.
Van bojlis botból is finomabb, ami nem seprűnyél, de vagy nagyon lágy dobáshoz, vagy drágább kategória..(Nekem nincs)
Gratula, ilyen egy igazi horgász, az időjárás sem tántorítja el! :)
Én csak amolyan koca horgász, hobbi pecás volnék. :D
A hideget még bírnám, de a hideg, eső, szél....Ebből ha kettő megvan, nekem már nem pecázós időjárás..... :D

(#70735) sasa311 válasza Zoli bácsi (#70734) üzenetére


sasa311
veterán

Igazából felőlem lehet bármilyen hideg (január - februárban is pecáztunk), tőlem akár még az eső is eshet érzéssel, de a széltől kivagyok. A szél + eső kombinációtól meg aztán pláne, mert szerdán is egy órán át kellett az esernyőbe kapaszkodni, hogy azt ne vigye el a szél, miközben a mellkasomra esett vízszintesen az eső... ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70736) Ibituba válasza Zoli bácsi (#70729) üzenetére


Ibituba
aktív tag


Ez mely szakasza a Rábcának?

(#70737) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

[BENZAR CONCOURSE METHOD FEEDER 420] ,berakom hátha valakit érdekel

(#70738) hermanyi válasza BlackmMmDog (#70737) üzenetére


hermanyi
őstag

Volt a kezemben , pecáztam is vele . Nekem nem tetszett.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70739) sasa311 válasza BlackmMmDog (#70737) üzenetére


sasa311
veterán

Mondjuk 80-90K-ért az egyik utolsó dolog, ami eszembe jutna, hogy Benzar botot vegyek :Y

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70740) BlackmMmDog válasza hermanyi (#70738) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

ebben az árban az ellenfele a By Döme TEAM FEEDER Gold 420H
csak mifelénk nem nagyon látni ilyen botokat használat közben :O

nálunk csak Delphin Magma m3 method van :DDD , sokan dicsérik ,de nem az igazi :U
35e árban nem rossz, de valamikor be kell ruházni jobbra

(#70741) @mriya@ válasza sasa311 (#70739) üzenetére


@mriya@
őstag

Nálam 20 ezer a lélektani határ. :B

De most rendeltem 200 horgot, és 100 forgót Kínából. :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70742) Zoli bácsi válasza Ibituba (#70736) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ez a kezdetén van, Madárvárta felett. Nekem ez a rész van közel, a Rábca kezdetétől (Kis-Rába - Répce összefolyás)Földszigetig szoktam vallatni. Idén kevés sikerrel.... :D
Van pár fa a zsilip alatt, nyáron is árnyékos.
Térképen itt van: [link]

Szerk: Basszus...Google szorgos robotjai olvasgatnak bennünket....
Ha beírjátok a Google keresőbe, hogy "Királytói zsilip" a képtalálatok közül az első 10 képből nyolcat én készítettem, és ebből a fórumból való....... :D
Mondják Madárvártai, meg Királytói zsilipnek is, ezek vannak közel, de nem tudom igazából mi a hivatalos neve.... :D

[ Szerkesztve ]

(#70743) jansky1 válasza @mriya@ (#70741) üzenetére


jansky1
senior tag

Nem tudom mi kéne, hogy én is ennyit költsek egy botra, vagy orsóra. :F

(#70744) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

A "Mester" új szériájáról meg szót sem ejtetek..? ;]
Ej-ej...... :U
Kíváncsi leszek az árára. Itt találkoztam vele amúgy: [link] Végén van róla szó.


jansky1: Szép kártya? :D

[ Szerkesztve ]

(#70745) smokiii1 válasza @mriya@ (#70741) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Nekem is az összes botom 15-20 ezerbe került, orsó maximum 25. Őszintén szólva elképzelni sem tudom miképpen nyújt ezeknél többet egy 70-80 ezres kategória.
Persze sejtem, hogy modernebb anyagok, tartósabb, könnyebb hasonlók, de hétköznapi pecára szerintem felesleges drágább cucc.

(#70746) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#70744) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Nem lesz egy lágy bot, minél nagyobb távolság a cél :)

(#70747) Sungoo válasza Zoli bácsi (#70742) üzenetére


Sungoo
addikt

Nincs ebben semmi, a google motorja ad találatot a fórumos képfeltöltések közt is, főleg ha le is van írva a helyszín. :)

(#70748) galervin93


galervin93
őstag

Egy élmény volt a mai verseny, Vámosmikola, Ipoly holtág, kb. 200 méter hosszú es 15-20 méter széles, ezt ültük körbe szűk 30-an. :DDD Törpe és ponty, erre lehetett számítani, ez is volt a felhozatal. Nekem csak előbbi sajna, de abból vagy másfél kiló, természetesen 5 dekájával. :DD Pár potyka elesett, de volt amelyiknél többet nyomott a sok törpe. Csapatverseny volt meg bulipeca, szóval nem tudom mire lett volna elég egyéniben, de valahol középtájékon. A végére már a törpe is szenvedősen jött, egy szem csonti orrba, két szem pinki, vékony trágyagili megcsípve... Ja és persze eső, szél ahogy kell. :DDD De jó buli volt. :)

Nem csak az eső, de a csütörtökön kifőtt friss szilva is jólesett. :DD :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70749) jansky1 válasza Zoli bácsi (#70744) üzenetére


jansky1
senior tag

Van szép kártya. Biztos igénytelen vagyok. Legdrágább szettem egy 420 vanity xh, okuma cb60 orsóval. Azt hittem, hogy tök jó lesz távolra horgászni, de nagyon elő sem kerül. Ami mindig bevetésen van, az az eurostar master class mh 390, fekete 50-es by döme orsóval, meg egy 330 pluto feeder egy 30-as okumával. Tök jól elvagyok velük.

(#70750) Sungoo válasza Zoli bácsi (#70744) üzenetére


Sungoo
addikt

Ezek már simán boilis bot kategória. Nem tudom, meddig fog még fajulni ez az irány, ezekkel már egy kispolskit fel lehet rángatni a Duna aljáról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.