Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70651) BogyóBP válasza galervin93 (#70637) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nekem az összes eddigi walter úszónak amikor vastag antennát (cső) húztam magára az adapterre a tok egyből kijött amibe a karbon szálakat kell tenni. Volt olyan úszom is aminek az utolsó súlyát nem lehetett lecsavarni, stb stb. Nem a legjobb minőség, de tény egy valag antenna van hozzá, amik az Exner úszokhoz is tökéletesen jók, bár azok más anyagból vannak (kivülről :D). Tény hogy már legalább 3 3000ft os nagy walter úszot dobtam ki mert selejt volt ebből kettő antenna tartó hüvelyét pillanatragasztóval visszaragasztottam azóta is jó. Jó úszók amúgy főleg a vastag antenna ami felső testével egyforma vastag a hullámzás nehezen löki el bár hullámzó vizbe szar úszózni de nem lehetetlen. A két Cralusso úszom asszem BEAM típusu a mai napig kiváló állapotban van pedig már az egyiket véletlen kicsit megtört a kalibrálószál akadt be fába a törzse stb és nagyon jól birja. Nekem azok a top úszók a walter úszók csak utána jönnek.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70652) BogyóBP válasza Daidalosz (#70611) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igen legfelül igen de nem középen, természetesen csere lett belőle mert a cseredarabnál nem volt ilyen hang. Kikaptam egy hibásat szokás szerint :DDD

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70653) bercsi válasza BlackmMmDog (#70650) üzenetére


bercsi
aktív tag

Meg valljuk be, sokan csak a zsinórt áztatják itt :D

(#70654) hermanyi válasza szgzuri (#70643) üzenetére


hermanyi
őstag

szeretem én is van belőle pád darab .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70655) BlackmMmDog válasza bercsi (#70653) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Nem könnyű víz az biztos :K Amikor telepítés van a vízpart megtelik pecásokkal, és akkor egy héten keresztül mindennap lent vannak :D :DDD :DDD

Képek a vízről:
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#70656) bercsi válasza BlackmMmDog (#70655) üzenetére


bercsi
aktív tag

Kergessék csak a potyeszokat, nekem jó a keszeg is :)
Itt a híd után milyen a pálya? Szombaton megyek ki, lehet benéznék erre. Mondjuk a versenyládámat is hozni akartam, de ilyen messze tuti nem cipelem be :D

(#70657) csƵ


csƵ
őstag

Hé, Mapbuzik!

(#70658) horcsog válasza smokiii1 (#70623) üzenetére


horcsog
tag

Arra szoktam figyelni az ólmozásnál a jelzőólom - horog távolságnak legalább a duplája legyen a jelzőólom -főólom távolság. Több lehet kevesebb ne. Ha csúszó szerkót használok akkor az úszó alá szoktam kötni egy cérnaütközőt ami nem engedi le a főólomig. Ha nagyon messze akarsz dobni akkor jobb leengedni a főólomig csak akkor lassabban áll be. Legalábbis ilyen kis súlyú úszóknál amiket én használok. Ez ilyen félig fix , vagy félig csúszó szerkó vagy minek hívjam. :) Azt ki kell kísérletezni dobáshoz milyen úszó főólom távolság jó azon a vízmélységen, azzal az úszóval.

Általában hosszú előkét nem hagyok , legtöbbször úgy matchezem fenékre etetek olyan kajával ami vízközt nem bont semmit (küszök és kis bodorkák miatt rengeteg van, + véletlenül se vigye el a halat a vízközti kaja pl szeles időben ) és az eresztéket úgy lövöm be éppen fenék felett legyen a horog még vízközt de pár centire a fenéktől. Ez jó keszegfélékre kárászra és ha bejön a ponty így is rámozdul akkor leteszem fenékre ha volt pontykapás .

De talán a legegyszerűbb ha eleinte olyan helyen horgászol ahol fix úszóval lehet fenéken is .

[ Szerkesztve ]

(#70659) BlackmMmDog válasza bercsi (#70656) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Első két helyen part meredek. Híd környéki rész beton darabokkal megerősítve(tovább nincs akadó). 15 m -re van a törés, ezt pecáznám. :)

(#70660) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Nbbh-n fogtak egy 30825 g-os pontyot :C
[link]

(#70661) hermanyi válasza csƵ (#70657) üzenetére


hermanyi
őstag

Én mint MAP buzi 1 éve tudok erről a pálcárol.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70662) @mriya@ válasza BlackmMmDog (#70660) üzenetére


@mriya@
őstag

Négyen kell, hogy gyömicköljék szerencsétlen halat?! :W

Egy régebbi hír:

"A főszervező megerősítette lapunk azon értesülését, hogy a vizsgálat során szakértő véleményét kérték, és az elkészült dokumentumban a szakember mintegy másfél tucatnyi olyan egyedi ismertetőjegyet talált a Gold Black Carp Team által fogott egyik kapitális pontyon, amely alapján egy másik fényképen is be tudta azonosítani ugyanazt a halat – holott az más adatokkal volt feltüntetve, azaz egy másik fogásnak számított.
Az ilyen csalásnál is súlyosabb vád a csonkítás. – A rendelkezésünkre álló adatok és szakértői vélemény alapján társaságunk mint a halgazdálkodási jog gyakorlója hatósági eljárást kezdeményez a horgászrend megsértése és csonkítás, állatkínzás miatt az említett horgászokkal szemben." :Y

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70663) Steady74 válasza hermanyi (#70661) üzenetére


Steady74
Topikgazda

és még lessük is a képet egy évig legalább :DDD Nem hiszem, hogy a black parabolix-ok cserére érettek meg, márcsak a meglévő információk miatt sem.

(#70664) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha valakit érdekel...Mert engem szerintem igen! Most olvastam ALis FB. csoportban..

Szóval gonosz ócó kici kínaiak lenyúlták az Energofish nagy ötletét, a spiccre szerelhető elemes kapásjelzőt.... ;] [link]
Ez eddig nem lenne érdekes, ezt tudtam eddig is.
A lényeg, hogy tölthető akkut lehet venni hozzá: [link]
Akinek van ilyen világító spicce, vagy felpattintható, esetleg úszót vett....Szerintem az aksi jó ötlet. :K

Ezt a Rábai horgászok! csoportban kéri egy sporttárs (gondolom). Ha van 1 percetek, segítsetek...:

Kedves horgásztársak! Timár Vilmos vagyok, a Széchenyi István Egyetem Vidékfejlesztési Agrármérnök szakos végzős hallgatója és szakdolgozatom témájának a horgászturizmust választottam. Szeretném a segítségeteket kérni, hogy vizsgálhassam a mélyebb összefüggéseket és a lehetőségeket a témában. A kérdőív kitöltése 3-5 percet vesz igénybe. Előre is köszönöm minden kedves sporttársnak a kitöltést!
[link]

(#70665) ivana válasza Zoli bácsi (#70664) üzenetére


ivana
Ármester

A megyék között nincs Budapest.

(#70666) Zoli bácsi válasza ivana (#70665) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Mert nem megye. Ott van amúgy a megyék közt Pest..... :)

(#70667) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#70666) üzenetére


@mriya@
őstag

A legtöbb felsorolásban ott szokott lenni mégis. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70668) ivana válasza @mriya@ (#70667) üzenetére


ivana
Ármester

Mert az, Pest megye székhelye Budapest. De maga Budapest egy külön megye.

(#70669) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Oké, ebbe szerintem ne menjünk bele.... :)
Tudjátok úgy is, én csak segítő szándékkal megosztottam, mert itt többen vagyunk szerintem mint abban a régiós, zárt FB. csoportban. Csak itt legtöbb tag hallga-tag ;) . De azt tippelem, többen olvassák jóval, mint akik beszélgetünk.
Lányom is most készül a diplomájára, tudom nem egyszerű nekik sem..... :)

(#70670) csƵ válasza hermanyi (#70661) üzenetére


csƵ
őstag

Mit kell róluk tudni?

(#70671) smokiii1 válasza horcsog (#70658) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Fix úszóval annyira nem volt baj, azt használtam párszor, de a környéken ami egyik legjobb pontyos víz, ott a parttól 10 méterre már 3-4 méteres víz van. De azért köszi neked is a segítséget! :)

(#70672) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#70669) üzenetére


@mriya@
őstag

Én már kitöltöttem, úgyis mostanában kizárólag Pest megyében horgászom. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70673) galervin93 válasza ivana (#70668) üzenetére


galervin93
őstag

Természetesen Budapest nem megye, mielőtt valaki eltanulja ezt a hülyeséget. :N
Az hogy egyenrangú az igaz, de attól még nem megye.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70674) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Egy videó, érdekességképpen, hogyan NE törjünk feeder spiccet.
Az első bemutatott hiba, horogbeakadás botzsák belsejében...Ismerős nekem... :B
Na, akit érdekel: [link] Szerintem szépen összefoglalja, mit bénázik legtöbbször el az ember. :K

(#70675) hermanyi válasza csƵ (#70670) üzenetére


hermanyi
őstag

Hogy nem hallgattak rám és az Arany szint mégsem hagyták el ,pedig én jeleztem nekik ,hogy nem szerencsés . Nem lesz túl occo ,Suv és sima Black okat felesleges miatta eladni .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70676) csƵ válasza hermanyi (#70675) üzenetére


csƵ
őstag

Hát ez nem sok minden.

(#70677) hermanyi válasza csƵ (#70676) üzenetére


hermanyi
őstag

teljesen új blank sőt az egész pálca át van dolgozva . Kimondott finom horgászatra tervezve . Elvileg a Black alá van pozicionálva .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70678) Szilágyi84 válasza Zoli bácsi (#70674) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Jó téma bár nekem nem volt még ilyesmi balesetem viszont múltkor jókat röhögtem a profi szomszédon aki akkorákat nyögött dobásnál mintha rekord versenyre készülne dobásnál ,de sajna kb óránként vesztette a szerelékét olyanokat dobált ,hogy szakadt is.
Én amikor újra elkezdtem horgászni nemrég ismét teleszkópos botokat vettem mint fiatal gyerekkormban voltak ,mert pont az elrakás szét és összeszerelés miatt nem tetszett a bojlis és feeder amiket azóta kipróbáltam már és megszoktam ,de azért nem kedvenc művelet a horgászat során az elrakás amit én sima hajgumival a két végére rácsavarom és lustaságból a szereléket horgot is rajta hagyom, mert valahogy nem tudom rávenni magam,hogy leszedjem a végét.
Lehet csak én vagyok ilyen ,de amúgyse vagyok profi horgász inkább csak hobbi pecás.

(#70679) saen válasza Szilágyi84 (#70678) üzenetére


saen
veterán

Én kész szerelékekkel szeretek járni békéshalazni, azt csak fel kell kötni. Annyi befelér... Vízparton én se kezdek el szerelgetni ha el tudom kerülni, csak viszi az értékes horgászidőt.

(#70680) jansky1


jansky1
senior tag

Mockosz kisz hobbitkák, akarom mondani dévérek nem hagynak békén. [kép]
Vagy a harmincadik :DDD
A képen termékelhelyezés látható :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70681) Steady74 válasza jansky1 (#70680) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R :R :R :R

(#70682) bercsi válasza jansky1 (#70680) üzenetére


bercsi
aktív tag

Ez már szép :)
Merre horgászol?

(#70683) jjohn válasza Zoli bácsi (#70664) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szívesen kitöltöttem neki a kérdőívet.

(#70684) galervin93 válasza jansky1 (#70680) üzenetére


galervin93
őstag

Gyönyörű! :) Hol lehet ilyen jól fogni őket?

Nekem a Duna ma nem adta, igaz a csepeli pálya most nem is az igazi. Remélhetőleg hétfő délután ráérek, úgyis lesz maradék kaja a versenyről, plusz egy indok az ismétlésre. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70685) hermanyi válasza galervin93 (#70684) üzenetére


hermanyi
őstag

Nagyon kicsi a víz :(

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70686) galervin93 válasza hermanyi (#70685) üzenetére


galervin93
őstag

A szél miatt feedereztem, bementem 50 méterig, de egyetlen koncér. Árasztó utcához akartam menni, csak a szembeszél miatt nem volt kedvem, lehet jobban járt volna.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70687) Sungoo válasza Zoli bácsi (#70664) üzenetére


Sungoo
addikt

Kitöltöttem én is, sok sikert a fiatalnak!

(#70688) jansky1


jansky1
senior tag

Régen kavicsbányaként funckionált ez a tó. 14 ha. Csak a tulajdonosok és meghívottak horgászhatnak rajta. Elképesztő mennyiségű ez a méretű keszeg és a kilónál nagyobb kárászok. Nem szokásom bojlozni, de a nagyobbik feederre feltettem 24-es waftert, arra a horogra is felküzdik magukat.
Tök poén, de gilisztával és natur unival pisztráng is fogható. Feketesügér is van. Törpe nincs. :K
Pár régebbi kép.
Viccen kívül, pillanatok alatt megfogható mennyiség. [kép] [kép]

(#70689) Sungoo válasza jansky1 (#70688) üzenetére


Sungoo
addikt

Halparadicsom. :) Óvják meg ilyennek.

(#70690) hermanyi válasza galervin93 (#70686) üzenetére


hermanyi
őstag

hétvégén tervezek egy pár órát ,csak találni kellene mélyebb vizet . Árasztó rettenetesen akadós lett :o

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70691) @mriya@ válasza jansky1 (#70688) üzenetére


@mriya@
őstag

Kinéztem egy birtokot, van rajta egy 5ezer négyzetméteres tó.
Pont elég lenne.
Már csak 295 millió Ft hiányzik hozzá. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70692) mano660 válasza Zoli bácsi (#70669) üzenetére


mano660
tag

Én is kitöltöttem, sikeres vizsgát kívánok!

(#70693) @mriya@ válasza @mriya@ (#70691) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70694) hermanyi válasza @mriya@ (#70691) üzenetére


hermanyi
őstag

ha sikeres lesz a hétvégém pontos címet elkérem majd :D Tavaszi Forum peca occo belépőért megoldott lesz :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70695) @mriya@ válasza hermanyi (#70694) üzenetére


@mriya@
őstag

Nemadomoda!
Eminyé lesz. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70696) Sungoo válasza @mriya@ (#70693) üzenetére


Sungoo
addikt

170 guriga, apartmanokkal, szállodával, büfével együtt. ;]

(#70697) BlackmMmDog válasza @mriya@ (#70662) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Még nagyobb a verseny alatt [link]

Csongítást elítélem, de most már szigorúan nézik

(#70698) hermanyi válasza Sungoo (#70696) üzenetére


hermanyi
őstag

Megyét kérek ahol eme ingatlan elhelyezkedik , Sajnos finnyás vagyok ,így nem költözöm bárhová :D

@mriya@ a tiedről is :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70699) Sungoo válasza hermanyi (#70698) üzenetére


Sungoo
addikt

Hopp valaki megvette, “kicsit” többért van kirakva. :DDD [link]

(#70700) hermanyi válasza Sungoo (#70699) üzenetére


hermanyi
őstag

Az ingatlanok külön helyrajzi számon vannak nyilvántartva, így igény szerint akár egymástól függetlenül is megvásárolhatók. A tó az apartmanokkal, faházakkal, horgász bolttal együtt : 180.000.000 Ft. A rendezvényházat a hozzátartozó épületekkel együtt: 120.000.000 Ft-os áron kínáljuk.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.