Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) Sungoo válasza szgzuri (#70837) üzenetére


Sungoo
addikt

Örülök, hogy csak félreértés volt! :R Eredményes öreg Dunázást!

(#70852) sasa311 válasza Zoli bácsi (#70850) üzenetére


sasa311
veterán

Én is rarepültem két cb60-ra, köszi a tippet :R

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70853) BlackmMmDog válasza BlackmMmDog (#70849) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Nehezen ,de jött egy 8 kilós

(#70854) hermanyi


hermanyi
őstag

Pedig a dunai hal@szlé úgy finom ha van benne koncér ingola, buco 15-20 centis süsü és 2-3kilos harcsa szeleteknek.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70855) BlackmMmDog válasza hermanyi (#70854) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ha meg a halőr meglát pirosra paskolja a feneked. :DDD ;]

(#70856) jjohn válasza BlackmMmDog (#70853) üzenetére


jjohn
aktív tag

Gratula! Nehezen is de meg van nem. :C

(#70857) hermanyi válasza BlackmMmDog (#70855) üzenetére


hermanyi
őstag

Meg kell hívni ebédre. Mondva neki, hogy leves után lesz egy jó marinált petényi márna kuviubival 🤣🤣🤣

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70858) BlackmMmDog válasza jjohn (#70856) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Köszönöm, ez a víz nem olyan könnyen adja a halait. :B

hermanyi
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#70859) jjohn


jjohn
aktív tag

Én ezt a szépséget fogtam két éve.

(#70860) 4Grider válasza jjohn (#70859) üzenetére


4Grider
nagyúr

Anno, a szivárványos ökléhez hasonlóan a selymes durbincsot is használták süllőcsalinak a Dunán. Mára már szerencsére mind a két faj védett.

(#70861) jjohn válasza 4Grider (#70860) üzenetére


jjohn
aktív tag

Ha már süllőzni kellene, akkor géb is nagyon jó kopoltyú fedelet vissza hajlítani, belekap az áramlat és jobban mozgatja ahogy mondják. Még nem próbáltam.

(#70862) 4Grider válasza jjohn (#70861) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itt a szezon, ki lehet próbálni, már ha szereted szadizni a csalihalakat...

(#70863) jansky1 válasza 4Grider (#70862) üzenetére


jansky1
senior tag

Mivel másabb, mint a taposott hal, szelet, vagy a filé? Nyilván előtte megöli, onnantól meg miért szadizás?

(#70864) jjohn válasza 4Grider (#70862) üzenetére


jjohn
aktív tag

Inkább pergetek, de az is ritka pedig lenne pár szép süllő, csukesz gondolom.

(#70865) 4Grider válasza jansky1 (#70863) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én nem abból indultam ki, hogy megölik a csalihalakat, mielőtt a kopoltyújukat hajtogatják. Persze lehet, hogy rossz helyekre járok pecázni...

(#70866) 4Grider válasza jjohn (#70864) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Dunán nagyon sok jó süllős hely van az ismerteken kívül is. A gond az, hogy a többségük csónakos, partról ui. jellemzően csak limányban lehet úgy vezetni a műcsalit, hogy fogós legyen. A csuka a Dunán nekem mellékesként szokott néha beugrani.

(#70867) jjohn válasza 4Grider (#70866) üzenetére


jjohn
aktív tag

Az igaz csónakkal jobb lenne, de nem mostanában fogok beinvesztálni egy "ladikba". Ahol néha pergetek a partról el lehet érni a süllőket, a másik helyen vannak csukák.

(#70868) Daidalosz válasza 4Grider (#70865) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Folyóvízi süllőzéskor gyakran használt és eredményes módszer, hogy a megölt kishalat a gerince mentén több helyen megroppantják, esetleg meg is vágják, a kopoltyúfedőket merőlegesen kitörik, és farok felől tűzik fel. Ilyenkor a sodrâs bele- belekap, pörgeti, emelgeti. Ha így süllőzök, az egyik csalit meg szoktam lebegteti, míg ki nem derül, hogy aznap erre, vagy a könnyítés nélkülire van több kapás. Leggyakrabban a törés, akadó, limány nélküli, monoton mederszakaszokon használom, ott szerintem eredményesebb, mint az élő hal, vagy a szelet.

[ Szerkesztve ]

(#70869) jansky1 válasza 4Grider (#70865) üzenetére


jansky1
senior tag

Csodálkozom, mert most kétszer egymás után, rövid időn belül is bele lett marva egy-egy fórumtársba. Aki követi a csoportot, az tudja, hogy ez nem a rapsicok, nyakra főre halat elhordók, notórius állatkínzók terepe.
Béke.

(#70870) galervin93 válasza BlackmMmDog (#70849) üzenetére


galervin93
őstag

Én búfelejtőnek elmentem Gyálra a Sós-tóra, hétvégi versenyről maradt keszeges kaja meg csonti, matcheztem egy jót, bár a szél nem könnyítette a dolgot. Kellemes meglepetés, hogy jó sok a keszeg, jött pár kárász meg két potyka is, így jót szórakoztam a finom szerkóval.
Viszont a mai nap non plus ultrája, hogy egy szélroham felborította a tálcán a cuccaim egy részét, a telefonom meg bepottyant a vízbe... :W Ezen a helyen pont nem mélyül hirtelen, így ki tudtam kapni, de kikapcsolni már nem tudtam, szerencsétlen 2 órán keresztül folyamatosan próbált újraindulni, most egy zacsi rizsben szárad reggelig, meglátjuk... Imádom az ilyen "kár volt felkelni is" napokat... :N

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70871) KunEmber válasza galervin93 (#70870) üzenetére


KunEmber
senior tag

Én épp jeleztem a főnökségnek, hogy a következő telefon is IP védett legyen, vagy ne is vegyenek. :DDD Szóval, tökre megértem.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70872) Grillo válasza galervin93 (#70870) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem szerencsém volt, az enyém nem teljesen vízálló, de IP68, az meg elég volt ahhoz, hogy a csobbanás, és fél perc keresgélést túlélje. Annyit jelzett a droid, hogy vizet érez az usb portban, de kicsit szárogatva, kufújva teszi a dolgát azóta is.

(#70873) 4Grider válasza jansky1 (#70869) üzenetére


4Grider
nagyúr

Abszolút nem akartam belemarni senkibe, tényleg olyan helyeken pecázom a budapesti és Közép-Dunai szakaszon ahol velem szemben az élő halcsalit preferálják. Nálam alapból nincs kihajtható kopoltyú a csalihalon ha épp azzal pecázok, ritkán fordul elő, hogy rajtahagyom a fejet is.

(#70874) BlackmMmDog válasza galervin93 (#70870) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Részvétem :(

Holnap újra rá próbálok, nem akartam menni, de faterom rákérdezett hogy akkor holnap is pecázok. Mondtam volna hogy nem. :DDD
Pergető bot is bepakolva, hátha a ragadózó állomány táplálkozik :B

(#70875) KunEmber válasza Grillo (#70872) üzenetére


KunEmber
senior tag

Én az IP68-as telót az első napján beraktam a fürdőkádba magam mellé, hogy tényleg lehet-e a víz alatt fényképezni. ;] Bírta, csak fél napig utána vezeték nélkül lehetett tölteni, ami meg nem volt.

4Grider: életemben nem hallottam, hogy kihajtott kopoltyús hallal pecáznak. Van előnye annak, hogy 31 évesen autodidakta módon kezdtem el... Remélem, ezek egyszer kimennek a 'divatból'. Már mint ezek az emberek.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70876) Steady74 válasza KunEmber (#70875) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Keress 1980-as évekből Magyar Horgász újságokat, dr. Hunyad Attila és Ferenczy Dénes kalandjait, dunai süllőzéseit imádtam gyerekként olvasni. Ott voltam ilyenek, meg a Bakcsiról olvastam régebben.

(#70877) aladarazurbe válasza galervin93 (#70870) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

A pácolva előkészített telefont lègkeverős sütőben 30fokon próbáld meg befejezni. Családi recept :)

(#70878) sasa311 válasza galervin93 (#70870) üzenetére


sasa311
veterán

Nyugi, nekem a poroszlói kikötő (alján) pihen a kocsikulcsom, az is egy deficites peca volt :DDD

Megjöttek a Haldorádó akciós CB-60ak. Jó nehéz és nagyobb, mint hittem, de masszívnak tűnik és szinte tökéletes a zsinórképe:

65 tekerés (az elvileg kb. 65 méter) 28-as Benzár method zsinór alátétnek és egy guriga 30-as black feeder by Döme zsinór, pont megtölti a dobot.

Külön érdekesség, hogy a 28-as Benzár zsinór egyértelműen sokkal vastagabb (és sprődebb is!) mint a Döme zsinór, pedig az sem méretpontos. ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70879) yanna válasza Steady74 (#70876) üzenetére


yanna
őstag

+ Bokor Karcsi.

(#70880) Daidalosz válasza KunEmber (#70875) üzenetére


Daidalosz
kezdő

A "kitört kopoltyús" csalizást nem élő hallal végzik, természetesen. Így aztán nem gondolom, hogy a módszernek, vagy használóinak ki kellene menniük a divatból.

(#70881) jansky1 válasza KunEmber (#70875) üzenetére


jansky1
senior tag

17.15-től kb.
Döglött hal kopoltyúját hajtogatják!

(#70882) Steady74 válasza sasa311 (#70878) üzenetére


Steady74
Topikgazda

használd egészséggel!! :R

(#70883) jansky1 válasza sasa311 (#70878) üzenetére


jansky1
senior tag

Nagyon jó orsó. Első gyorsfékes orsóm. Elején sokat bénáztam a fékkel, de mára megszoktam, sőt megszerettem. :K

(#70884) Horvi válasza sasa311 (#70878) üzenetére


Horvi
őstag

Jó nagynak tűnnek. Milyen boton "mutat" jól ez a méret?

Hello darkness, my old friend...

(#70885) saen válasza Horvi (#70884) üzenetére


saen
veterán

Pontyozó botokon.

(#70886) jansky1 válasza Horvi (#70884) üzenetére


jansky1
senior tag

390 mh-n elég ormótlan, átköltözött 420xh-ra, azon csecse :DDD

(#70887) Horvi válasza jansky1 (#70886) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor ez nem az én világom szerintem :DD

saen Így már érthető a méret :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70888) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

A CB 60-at én is nagyollottam feederre.
Oda az INC 6000 kell. Kompaktabb, kisebb az orsó test, meg a dob is. Rövidebb bojlis botra, Heavy feederre tökéletes.
Lesznek még akciók ősszel, ilyenkor szokott jönni a Fekete Pákó..vagy mineve....Meg karácsony előtt is....Atyaúristen.....Mintha most rendeltem volna a Haldorádó karácsony előtti akciójából..Basszus, lassan 1 éve.... :U :U
Na, megint öregebbek lesztek egy évvel..Vén trottyosok! ;]
Ja, szóval karácsony előtt is szoktak akciók lenni. Majd szólok ha látok valami jót.
Nem romlik a bankba a pénzetek! ;]
:) :) :) :)

(#70889) Horvi válasza Zoli bácsi (#70888) üzenetére


Horvi
őstag

Erre gondolsz gondolom. Itt akciós bár hogy ez igazi akció-e az más kérdés :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70890) sasa311 válasza Horvi (#70884) üzenetére


sasa311
veterán

150gr dobósúlyú feederre vettem. De ha beválik akkor a longbow-t lecserélem a bojlis botokon is.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70891) Zoli bácsi válasza Horvi (#70889) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen ez akciós ár, már sajnos jól elszálltak az árak. :K

(#70892) KunEmber válasza jansky1 (#70881) üzenetére


KunEmber
senior tag

+Daidalosz

Köszi, azt hittem ezt élve kell. Látszik, hogy nem hallottam még a témáról. :R

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70893) Grillo válasza KunEmber (#70875) üzenetére


Grillo
senior tag

Én emlékem szerint Bokor Károly süllőzős könyvében is van, persze szigorúan döglött hallal. Igaziból műcsalit csinálsz az élőből, más kérdés, mit bír az ember gyomra.

(#70894) galervin93 válasza Grillo (#70893) üzenetére


galervin93
őstag

Ó, mennyit "pergettem" csuxira úgy, hogy két viszonylag apró drilling, egy a kishal orrába, egy a hát- és a farokúszó közé. Mindenféle súly nélkül csak óvatosan belibbentve, ugye a "hulló falevél"... Na ennél élethűbb csali nem nagyon van. :)

Jelentem a teló túlélte. :DDD A rizs segített, igaz két apróbb szemet ki kellett műteni a jack-aljból, de úgy néz ki amúgy kutya baja. :D Pedig dedikált IP-ratingje nincs is (Xiaomi Mi9 Lite - szeretem ezeket a kínai csodákat, előtte Meizu volt; még általában akkor ugrok bele ezekbe a cuccokba, amikor itthon nem ismerik, ezen is röhögtek az ismerőseim, milyen hülye nevű cucc... :D Madarat tolláról, telefont...? :DD)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70895) @mriya@


@mriya@
őstag

Ma déltől vége a karanténnak, peca indul. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70896) Redneck


Redneck
veterán

Alkalmi pontyozásra, szeretnénk venni felszerelést kettőnknek karácsonyra, a régi, 80-as 90-es évekből örökölt eszközök helyett. A korábban itt kapott tippeket elmentettem, az ajánlott két bot és nyeletőfékes orsó, 40-50 közötti összeg lenne, de minden kiegészítőből szeretnénk újat melléjük.

Előbb láttunk a Fishing and Huntingon egy reklámot, amiben egy ilyen szettet adnak 22 rugóért. Ez ilyen gagyi, TV shoppos cucc, vagy miért ilyen olcsó? :Y

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#70897) saen válasza Redneck (#70896) üzenetére


saen
veterán

Én nem kínoznám magam ilyen cuccal, kb ipari hulladék kategória. Itteni ajánlásokkal sokkal jobban jársz.

(#70898) Redneck válasza saen (#70897) üzenetére


Redneck
veterán

Gondoltam, csak mivel nem értek hozzá, gondoltam rákérdezek. Gyerkőcnek vagy totál kezdőknek, biztos jó valamire. Mondjuk amivel mi pecáztunk az elmúlt 2 évben, az se épp profi cucc... :D

A NEVIS FULLBACK TELE 270 40-80G botot, és a DÖME CARP FIGHTER FEEDER LCS 5000 orsót fogjuk venni, ahogy itt javasolták. :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#70899) saen válasza Redneck (#70898) üzenetére


saen
veterán

Én a gyerekemnek se vennék ilyet, teljesen komolyan mondom. Persze valameddig biztos működik, de én még emlékszem milyen volt gyerekként szar cuccal szenvedni. Ma már van használható cucc elérhető áron.

(#70900) Redneck válasza saen (#70899) üzenetére


Redneck
veterán

Jogos, és érthető, de lehet a pusztulat 80-as 90-es évekből maradt, ütött-kopott cuccunknál még ez is jobb. :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.