Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65251) galervin93 válasza saen (#65250) üzenetére


galervin93
őstag

Két megjegyzés még:
- a pinki baromi sokáig eláll, sokkal jobban bírja, mint a csonti, ez heteket jelent
- trágyagiliből szoktak "versenygiliszta" néven tartani, ez apró, 2-3 centis, vékony mint a cérna, majdnem olyan, mint a tűzőszúnyog

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#65252) hermanyi válasza galervin93 (#65249) üzenetére


hermanyi
őstag

Van ide haza kb 3 deci belőle :D meg egy jó fél liter vegyes .
Műszáj mert sokszor nem lehet tervezni ,hogy most azonnal kell menni pecázni :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#65253) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Ha lehetne választani két bot között akkor melyiket érdemes? Daiwa N'zone 360 80G (nem Z, nem S hanem a 2021 es modell) vagy a Bydöme TF Fine Max 80g? Kaptam már szavazatot erre és arra is. Láttam már mindkettőt a döme bot egy rendkivül karcsú bot nagyon könnyű volt igazi élvezetpeca bot lehet mig a daiwa kistestvéréből (3,30) kettő is van és imádom de még nem tudtam eldönteni. Nyilván biztos vannak jobbak is de árban most csak ezek játszanak.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#65254) MurdR válasza @mriya@ (#65233) üzenetére


MurdR
veterán

Az egész gyerekkoromat a Fóti tavon töltöttem :))

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#65255) yanna válasza MurdR (#65216) üzenetére


yanna
őstag

Nem volt még probléma vele, de szeretném megelőzni. Nem néz ki jól a fluoro ott, ahol megtörik.

(#65256) BogyóBP válasza yanna (#65255) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nagyon nem és ahol a csomó megcsúszik ott sem :D Ugyhogy ezeket érdemes kerülni.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#65257) Grillo válasza MurdR (#65254) üzenetére


Grillo
senior tag

Mármint a gyerekvárosi tavon? Tervezem már évek óta, de még nem értünk oda.

(#65258) MurdR válasza Grillo (#65257) üzenetére


MurdR
veterán

Nem, a Fóti tóra gondoltam, a vasút mellett Fót végében (Őrbottyán felé)
De Gyermekváros is jó hely, ott jártam ki az általánost. A Gyermekvárosi tó iszonyatosan iszapos, arra készülj fel. Viszont kapitális harcsák vannak benne.
Életem első horgászversenyén ott vettem részt. Sajnos már ott eldőlt, hogy nem én leszek az új Walter Tamás. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#65259) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Ez szinte hihetetlen hogy lehet ezen a hétvégén se tudok elmenni pecázni. 1 napom lesz szabad abból azon a napon esni fog az eső..Szabadság meg nincs hát ez van, az emberek éhesek sütnöm kell nekik a kenyeret.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#65260) @mriya@ válasza MurdR (#65254) üzenetére


@mriya@
őstag

Melyiken, Fótfürdőn, vagy a gyermekvárosin?

Már látom. :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#65261) @mriya@ válasza BogyóBP (#65259) üzenetére


@mriya@
őstag

Majd írsz szabadidődben néhány posztot. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#65262) @mriya@


@mriya@
őstag

3500-ért 15 kiló, idén már erre sincs gondom. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#65263) galervin93 válasza @mriya@ (#65262) üzenetére


galervin93
őstag

Egy márnázós hét az őszi Dunán el is viszi. :D

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#65264) csababarca válasza @mriya@ (#65262) üzenetére


csababarca
őstag

ez milyen márkájú?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#65265) WarninShotZ válasza csababarca (#65264) üzenetére


WarninShotZ
tag

Auchan, ha jól látom.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#65266) @mriya@ válasza galervin93 (#65263) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem márnázok a Dunán.
Néha olyan jól bekeverem az anyagot, hogy két gombóccal elvagyok egész nap. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#65267) @mriya@ válasza WarninShotZ (#65265) üzenetére


@mriya@
őstag

Lyessz. :D

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#65268) vendingo válasza @mriya@ (#65262) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem 15kg kb 3 évre elég, pedig sokat járok. Preston S-es kosár. 100-200g/ horgászat. :)
Ez nekem annyiból jó, hogy ilyen kis fogyással nem gond a top/prémium kaják használata, mert 1 kg 5-8 alkalomra elég. Én eddig nem véltem különbséget abban, hogy mennyi kaja fér egy kosárba. Jön a hal 15g kajára is.
Mondjuk ha elkezdek idén aktívan spiccezni, akkor fogyni fog nálam is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#65269) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#65262) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hermanyi mesternek egy alapozó etetésre sem lenne elég. ;]
Tegnap mikor ezt a sorát olvastam este:
"Van ide haza kb 3 deci belőle :D meg egy jó fél liter vegyes ."
Őszintén megmondom nem a csonti-pinki jutott eszembe, meg is néztem mire reagált. :D Sokszor ha gép elé ülök, utólsó hsz.-tól visszafele kezdek olvasni....
BogyóBP sporttársat megtaláltam FB. Method pecás csoportban, felismertem a kérdésről.. :)
Felénk sajnos nincs Auchan, a Dechatlonban láttam olcsón etetőanyagot, nagyobb csomagolásban, azt hiszem 10kg-os kiszerelés volt (Aztán lehet csak öt..).

(#65270) bercsi válasza Zoli bácsi (#65269) üzenetére


bercsi
aktív tag

10 igen. Én tervezek venni, pont jó lesz mikor a csúzlival való gombócolást fogom gyakorolni :D

(#65271) lumpy92 válasza vendingo (#65268) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia.
Van kinézett spiccbot mostanra?
Én egy 7 méteres EnergoTeam SilverPole bottal nyomom (tűspicces), viszont a 410 g-os tömege sokszor felveti bennem a csere lehetőségét:)

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#65272) BlackmMmDog válasza csababarca (#65264) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Lantos mix gyártja az Auchannak

(#65273) @mriya@ válasza vendingo (#65268) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerintem nekem legalább 2 évre elég lesz.

Amikor hideg a víz, nem használok etetőanyagot, ne kelljen kezet mosmom. :DDD

Ha megmarad az anyag, le szoktam fagyasztani.
Jó lesz az még máskor. :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#65274) BlackmMmDog válasza vendingo (#65268) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

50kg / év nálam elmegy. Jelenleg kb. 20kg van itthon, olcsóbbtól a drágábbig.

(#65275) @mriya@ válasza BlackmMmDog (#65274) üzenetére


@mriya@
őstag

Én biztosan nem fogok beszórni annyi kaját.
Ha nem fogok halat emiatt, akkor így jártam. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#65276) vendingo válasza lumpy92 (#65271) üzenetére


vendingo
veterán

Et blade pole: 6m, 190g, de sajna csőspicces.
A 7 méteres már aránytalanúl nehéz.
De láttam alin is olcsó botokat kis súllyal.
Ha van zsetonod és könnyű botot keresel, akkor speedmaster.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#65277) hermanyi válasza Zoli bácsi (#65269) üzenetére


hermanyi
őstag

15 kiló volt ,hogy egy hétvégén elment :D és az csak az etető anyag , ment mellé még 50 kiló agyag is :D De akkor reggeltől este 7 ig lent voltam szombat és vasárnap :D
Utána meg 3 nap csak pihengetés .
Etető anyag amúgy jelenleg nem sok van idehaza ,kb 10-15 kiló , földből kb 25 , löszből úgy 20 kiló és agyagból van 2 zsák ami 60 kiló .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#65278) galervin93 válasza @mriya@ (#65266) üzenetére


galervin93
őstag

Az jó sok halat odacsalhat. :N

---

Van amikor mennyiség, van amikor minőség kell. Versenyen meg mindkettő. Én a methodot megoldom Aquával, kaja max pár zacskó panírnak. A match, hosszúelőkés feeder az más, ott jobban kell a mennyiség. Ha meg Duna, akkor tényleg no limit.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#65279) @mriya@ válasza galervin93 (#65278) üzenetére


@mriya@
őstag

Általában fogogatok, ha pedig nem, akkor sem esem kétségbe.
Végülis horgászni megyek le, nem pedig halat fogni. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#65280) lumpy92 válasza vendingo (#65276) üzenetére


lumpy92
aktív tag

És begumiztatod?
Anno sokat keresgéltem a neten csere alternatívára. Speedmaster nyílván profi és jó lenne, de kb. Még kézbe venni se lehet sehol itthon, mindenhol rendelni kell. Sajnos keveset jutok ki pecázni, ezért egyelőre nem lesz csere, nem érné meg egy drága bot arra a pár alkalomra.
A gyűjtésem elvesztettem, de emlékeim szerint ár/súly arányban egy maver bot volt a befutó. Ha meg a realitás talaján maradok, akkor a Nevis Whisper 700, 328 grammal, de mar ez is 28k. Na majd egyszer:DDD

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#65281) sasa311 válasza @mriya@ (#65262) üzenetére


sasa311
veterán

Nincs rajta véletlen egy összetétel (konkrétan fehérje tartalom)?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#65282) @mriya@ válasza sasa311 (#65281) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#65283) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok! Egy barátom újrakezdené a pecát, segítek neki összeszedni method feeder-hez a dolgokat. /ő választotta/
Nincs ideje vagy nem szeretne kötögetni, ajánlhatok neki előkötött Guru MWG Bayonet Ready Rigs / Guru MWG Speedstop Ready Rigs?
Nem ismerem a guru előke zsinórt sem ezt a horgot, de gondolom rossz nem lehet. Évi 10-20 pecához gondolom egy 4-6 csomag, elég lehet neki.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#65284) fojtviki válasza Kelvin (#65283) üzenetére


fojtviki
senior tag

Evi 10-20 pecahoz kell 30-40-50 darab horog?:B

[ Szerkesztve ]

(#65285) Kelvin válasza fojtviki (#65284) üzenetére


Kelvin
őstag

Beszakítja, megtépik, eldobja a szereléket illetve időnként nem árt cserélni sem. Valamint legalább két horog és előke méret sem árt, a csali variálása miatt.
Amúgy a kérdés első felére a válasz jobban érdekelne.
(most nézem csak, nem túl vastagok az előkék egy 0,20-0,22-es fő zsinórhoz?)

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#65286) A Zéé válasza fojtviki (#65284) üzenetére


A Zéé
addikt

attól függ :D
Methoddal, sima, egyenes fenekű, akadómentes vízben bőven jó egy horog több horgászatra is, még akkor is, ha halakat is fogsz.
Aztán máskor meg van olyan, hogy 3 dobásból 3 előke megy rottyra, mert beszakad, leakad, összetekeredik saját magával, beleakad a kövekbe... Utóbbi kettő főként kimondottan hosszú előkékkel könnyen elő tud fordulni.

#65285 Kelvin
Guru zsinórja horgai külön.külön jók, szerintem előkét is tud kötni a gyár. :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#65287) fojtviki válasza A Zéé (#65286) üzenetére


fojtviki
senior tag

Mondjuk, ha meg en dobalok akkor meg foleg. Most is ahogy megkaptam a botot, elso bedobas a fara ment :DDD De jo is, hogy be lettek linkelve ezek a horgok, rendelek en is mert a jobbik felem nem fogja megkotozgetni nekem :DD

(#65288) Steady74 válasza Kelvin (#65283) üzenetére


Steady74
Topikgazda

a bayonettes szart felejtsétek el, leesik róla a csali, egy kalap sz@rt ér. A másik, ha kicsi csalit rak fel, azt szétrepeszti. Csalikarikásat nézzél, vagy a HD-nek van rendes csalitüskét előkéje meg a Topmixnek is talán.

(#65289) galervin93


galervin93
őstag

Na fasza, most jött a levél, hogy a hétvégi verseny Maconkán az előtározó helyett a főtározón lesz a gáton. :( Valaki behúz két malac potykát, és meg is nyerte... Na mindegy, ez van, itt kell alkotni. De ezt a pályát legalább ismerem egy kicsit. Holnap meg pénteken edzés, kíváncsi vagyok mit lehet fogni.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#65290) vendingo válasza lumpy92 (#65280) üzenetére


vendingo
veterán

Hülye szokás a spiccet gumizni, itt a bot dolgozik. Ha valaki nagyhalazni szeretne, az vegyen rakót, vagy más botot.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#65291) A Zéé válasza Steady74 (#65288) üzenetére


A Zéé
addikt

ezek szerint mégis tudnak szart :D

Just a simple Lineman...

(#65292) shtirley válasza saen (#65121) üzenetére


shtirley
tag

Üdv mindenkinek!
Már egy ideje olvasom a topikot hozzászólás nélkül, de most orsó vásárlás előtt állok és határozott elképzelésem van arról hogy mit is szeretnék.
Ezért kérdezném, hogy mi a probléma a Daiwa orsókkal a megfizethető kategóriában? Már gyárt orsót 20e Ft környékén is. Persze ez nem a prémium szegmens de még mindig jobban megbíznék benne mint egy AliExpress-en rendelt sokcsapágyas csodában aminél a garancia érvényesítésének esélye szinte nulla. Ezzel nem azt akarom mondani hogy ott nem lehet használható orsókat venni, csak szerintem nagyobb a kockázata a mellényúlásnak. Éppen ezért kezdőnek inkább ajánlanék általam megbízhatónak tartott márkát rendes garanciával.
Ilyen márka a Shimano, ami többféle méretben és változatban megtalálható a botzsákomban, és ilyen márkának tartottam eddig a Daiwa-t is.

(#65293) saen válasza shtirley (#65292) üzenetére


saen
veterán

Csak annyi a baj, hogy kevesebbet kapsz a pénzedért, mint más márkáknál. Az olcsó Daiwa a lehető legrosszabb választás, akkor sokkal inkább már Shimano.

Garancia meg nem sokat ér az orsóknál. Ha gyárilag rossz cuccot kapsz, akkor az Alin is visszakapod a pénzed. Egy későbbi problémánál itthon se lesz sok esélyed.

Persze ha határozott elképzelésed van akkor én nem akarlak semmiről lebeszélni, hajrá.

(#65294) Kelvin válasza Steady74 (#65288) üzenetére


Kelvin
őstag

Köszi az infót, berendeltem neki. Ez a bait band megoldás nekem is tetszik, elég univerzális csalirögzítést tesz lehetővé. Lehet én is kipróbálom, esetleg van valami márka ajánlásod/tipped? (Gardner, Guru, Matrix)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#65295) vendingo válasza shtirley (#65292) üzenetére


vendingo
veterán

20 ezerért csak daiwa feliratot kapsz egy tajvani orsón. A daiwa szerintem 50k alatt csak átcimkéz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#65296) shtirley válasza saen (#65293) üzenetére


shtirley
tag

Jó-jó, értem amit mondasz, ez a véleményed. De mi a baj a Daiwa orsókkal?
Lassan ötven vagyok, nyolc éves korom óta horgászom. Mostanra megtanultam, hogy inkább költök a megbízhatóbb minőségre, mint pár évente újat vegyek valamiből, mert tönkre ment.
Persze semmi bajom azzal ahogy te állsz a dologhoz, csak nekem ellentmondásos volt amit írtál.

(#65297) sasa311 válasza shtirley (#65292) üzenetére


sasa311
veterán

Ez még csak nem is Daiwa sajátosság. Szinte mindenre igaz az esetek 99.9%-ában, hogy egy prémium márka belépő szintű terméke szinte mindig rosszabb ár-érték arányban, mint egy nem prémium márka azonos árkategóriája (ami ez esetben nem a belépő szint, hanem pl. az erős középkategória).

Az ok drámaian egyszerű: A márkanevet és a marketinget fizeted meg.

Amit én szeretek az a jó márkák 2nd grade brandjei (pl. Browning / Zebco), ahol gyk. ugyan azt a terméket tudod néha megkapni fele áron, csak mondjuk gagyibb festéssel.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#65298) saen válasza shtirley (#65296) üzenetére


saen
veterán

Én megfordítanám a kérdést. Miért gondolod, hogy az olcsó Daiwák jók? A Daiwa a hírnevét a felsőkategóriával szerezte, soha nem voltak nekik jó olcsó orsóik. Miért gondolod, hogy ma vannak? Mitől lenne jobb egy 20k-s Daiwa orsó, mint egy 20k-s Aliexpresses orsó? Tényleg érdekelne a válasz.
Emellett értem amit írsz, mindenki tartós cuccot szeretne, ez érthető. Azt azonban el kell fogadni, hogy a tartósság ma nem cél a gyártóknál, egyiknél sem. Persze direkt nem csinálnak szart, de azt látni kell, hogy árpontokra terveznek orsókat és bele kell férni bizonyos költség keretbe, emellett könnyűnek kell lennie, emellett kell a légies futás, a szépen rakott zsinórkép, kell bizonyos feature is és akkor ezek után jön az, hogy ne essen szét az első héten. Ebből nem nehéz kikövetkeztetni, hogy a tartósság az nem mindig sikerül úgy ahogy kéne... A modellek meg olyan gyorsan változnak, hogy mire kiderül valamiről, hogy jó vagy rossz-e, akkor már nem lehet kapni.
Olcsó kategóriában egyértelműen az ali-s orsók viszik a prímet. Ott direktbe a gyártótól veszed (vagy sokkal közelebbről, mint a nagy márkáknál), nincs 27 darab képviselet közbeiktatva akik mind felveszik a pénzüket a továbbértékesítéshez. Emellett vannak olyan alis orsókat forgalmazó cégek akik kifejezetten mondják is, hogy ugyanott készül az orsójuk ahol bizonyos Daiwa modellek. A drága Daiwa/Shimano orsók jobbak, mint az ali-sok, de annyi pénzből meg veszek 10 alis orsót, tippre tovább fog menni a 10 alis, mint az egyszem csúcs Daiwa/Shimano.
Összegezve, Daiwán sokkal több addicionális költség van egy orsón amit megfizetsz, mint egy kisebb, kevésbé ismert márkánál. Ezért lesz gyengébb egy olcsó orsó Daiwából. Persze lehet szerencséd, hogy kifogsz egy jól sikerült darabot, de a nagy számok törvénye alapján erre nem nagy az esély.

(#65299) shtirley válasza sasa311 (#65297) üzenetére


shtirley
tag

Ott a pont.
Ezért érzem ellentmondásosnak Saen kolléga kijelentését, hogy 20-30e forintért csak szart lehetne venni, az ennyibe sem kerülő Alis orsók a jók,a Daiwa viszont szar. Szerintem inkább ez lett volna jó tanács annak, aki az első orsóját nézegeti.
Én nem a Daiwa renoméját szeretném védeni. Az is csak egy gyártó, aki a piaci trendek szerinti legnagyobb nyereségre törekszik.

(#65300) shtirley válasza saen (#65298) üzenetére


shtirley
tag

Na, ha ezt írtad volna elsőre, akkor még most is csak csendes olvasója lennék a topiknak. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.