Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64201) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Szél itt is van, hal nincs 9-től. :(

(#64202) @mriya@ válasza Mexbacsi (#64201) üzenetére


@mriya@
őstag

Itt fogdostak néhányat (az egyik horgászt haza is zavarták a pontymatrac nélkülözése miatt), de nekem eddig semmi nem jött. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#64203) Mexbacsi válasza @mriya@ (#64202) üzenetére


Mexbacsi
tag

Most épp a Lőrinci erőműnel vagyok de semmi, előző héten sem volt sajnos. Lehet üres a tó :DDD holnap megnezzuk tesómmal a rönktavat Nagyrédén, hátha... :)

[ Szerkesztve ]

(#64204) Batib válasza Mexbacsi (#64203) üzenetére


Batib
őstag

Majd írj róla! Én is kíváncsi vagyok.
A mi kis tavunkba a héten telepítettek halat, holnaptól lehet horgászni. Délelőtt nem érek rá, talán délután kimegyek. Az idójárástól is függ.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#64205) @mriya@ válasza @mriya@ (#64202) üzenetére


@mriya@
őstag

Megvolt az idei első c&r. :R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#64206) csababarca válasza Zoli bácsi (#64181) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi, pont most gondolkozom, hogy a jelenlegi 2 botom mellé (nevis vanity 3,30 mh, 3,60 h) veszek egy harmadikat, bottartóba pont elférne, csak nem tudom mit lenne érdemes hasonló áron, vagy olcsóbban, ami beleillene a palettába.
mondjuk tökéletesen elhorgászok ezzel a kettővel, csak azért hajt az új iránti vágy is, és gondolkozom egy bojlis boton.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#64207) Mexbacsi válasza Batib (#64204) üzenetére


Mexbacsi
tag

Oké, írok majd + csinálok pár képet. Milyen tó van nálatok?

(#64208) galervin93 válasza csababarca (#64206) üzenetére


galervin93
őstag

Vegyél egy 5-ös spiccet, azzal már lehet egerészni. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#64209) Batib válasza Mexbacsi (#64207) üzenetére


Batib
őstag

http://www.peresto.hu/

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#64210) balou84 válasza BlackmMmDog (#64194) üzenetére


balou84
csendes tag

Én most pont itt vagyok Lajosmizsén. 2 ponty, 5 dévér, mind közepes gilire. Holnap sokan lesznek, érdemes korán jönni.

(#64211) BlackmMmDog válasza balou84 (#64210) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

7 után ott leszek
6-ra ott tudok lenni :D

[ Szerkesztve ]

(#64212) KunEmber válasza A Zéé (#64147) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ma megvolt a Racer tesztpeca, ha majd lebuktatja magát a fórumtag, akkor tudni lehet majd, kihez kell menni Racer ügyben ;] Minden esetre köszönöm neki nagyon a lehetőséget!

Szóval, Walter Racer 360 LQ 60 gr: felső 1\3 irdatlan puha, 2\3 alig mozog, alsó harmad karó, meg sem mozdul. Teljesen más, mint a Vanitym, azon nem lehet érezni a keszeget, még a kispontyot is alig. Ez a bot tetszett, iszonyú nagyokat rúgott vele a hal, határozottan közvetítette a kezembe a rángatást. Ha az a keszeges bot ismérve, hogy tőből hajlik, akkor a Racer nem az. Ha az a keszeges bot ismérve, hogy vékony a blank, hogy a hihetetlen hajlékony spiccel életemben először láttam a 4 centis géb kapását, vagy az, hogy elképesztően átadja a 30-as bodorka rúgását, akkor a Racer keszeges bot. Egy biztos, jó bot, tetszik.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#64213) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Kána tórol valaki tud valamit? Sehol semmi info, lehet ott horgászni?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#64214) hermanyi válasza BogyóBP (#64213) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem kapta meg a tulaj az üzemeltetési engedélyt . :(

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#64215) vendingo


vendingo
veterán

Ismeri, próbálta már valaki a nevis whisper spiccbotokat?
Esélyem nincs szépkártyával shimanot venni. Nem mintha bárhol árulnának topkategóriás spiccbotot. Érdekelne, hogy mit tud ez 30 ezerért.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#64216) A Zéé válasza KunEmber (#64212) üzenetére


A Zéé
addikt

Nekem sincs keszegező botom, de ez alapján a Racer hozza azt, amire kitalálták :) Lágy spicc, hogy lásd a kapást, kemény középrész, hogy hamar felőrölje az 2-3 kilós halakat, merev alja, hogy irányítani is tudd.
Amúgy én a match botoknál volt a így. Whisper Carp Match-al is mennyire tetszett az elején a keszegezés, mert hogy mennyivel finomabb, mint a feeder. Aztán vettem egy sima Whisper Match-et is, aztán az megint egy új dimenzió lett, és minden 30 dekás halról azt hittem, hogy na ez most valami szörnyeteg lesz, és a SN Fine-t is elkezdtem merev karónak érezni :D Nem is tudom, hogy egy igazi keszeges matchbot után mit gondolnék a mostaniakról...

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#64217) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Rönktó első meg van :)

Szerk. Közben megjott egy kis ponty is, nincs egy kilós :)

[ Szerkesztve ]

(#64218) @mriya@ válasza @mriya@ (#64202) üzenetére


@mriya@
őstag

Egy hellyel délebbre. :DDD
i

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#64219) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

"Keszegező bot....." :D
Bocsi, nem rajtatok röhögök. Azon, hogy én is kinevezek valami lágy kis botot keszegezőnek, néha egy 4m-es Boló-t. Amíg bent van egy fenekező bot, vagy egy erősebb feeder nagyobb csalival, célzottan pontyra, amurra, addig hogy ne unatkozzak, a partszélen csinálok egy kis etetést, aztán (gondolom én) el szórakozok a dévérekkel, karikákkal. A "keszegező" bottal ;] . Csonti, kis horog, esetleg egy szem csemege kukorica....Általában úszó, vagy ritkán lágy picker. Na, ilyenkor szokott az lenni a vége hogy szerelek..vagy előveszek egy erősebb botot, mert a keszegező készség végszereléke ott lóg valamelyik vízbe nyúló bokor ágain. Persze sokszor sikeresen merítek, de nyáron egy 4-5 kilós pontyot, amurt, egy ilyen készséggel nehéz elfordítani a bokortól, mert abba fog berohanni. :)
A Rábcán pontyot sosem fogtam úgy, hogy arra horgásztam. Pedig próbáltam célzottan, MH feeder, nagyobb csali. Az összes kárászozás közbe jött, a "keszegező" felszerelésre. :D

(#64220) Sungoo válasza Zoli bácsi (#64219) üzenetére


Sungoo
addikt

Legközelebb rakj használatit a végszerelékre! :DDD Egyébként így szokott lenni, tavaly én is match bottal akasztottam a legnagyobb amúromat.

(#64221) @mriya@


@mriya@
őstag

13 kg, c&r. :DDD

Ahogyan küzdött, 20 kiló felettinek gondoltam. :U

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#64222) vendingo válasza @mriya@ (#64221) üzenetére


vendingo
veterán

Vagy csak te gyengültél le a télen. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#64223) @mriya@ válasza vendingo (#64222) üzenetére


@mriya@
őstag

Képtelenség, a dióverő sem hajlott még ennyire sosem. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#64224) hermanyi válasza Zoli bácsi (#64219) üzenetére


hermanyi
őstag

Azon nem gondolkoztatok el ,hogy ha 2 bottal pecázol . Az egyik egy keményebb nagyhalas a másik egy (nevezzük keszegesnek) mé a készségesre jön a nagyobb hal ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#64225) @mriya@


@mriya@
őstag

5,1 kg, c&r. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#64226) KunEmber válasza @mriya@ (#64225) üzenetére


KunEmber
senior tag

Mire horgászol, ha mind C&R? Mármint mit akarsz ma hazavinni? Busát?

Megvettem a Racert végül. 330, 50 gr. Remélem nem bánom meg. :N Mondjuk adnak hozzá ingyen egy ötezres utalványt, kedves tőlük.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#64227) saen válasza KunEmber (#64226) üzenetére


saen
veterán

Felső limit van náluk pontyra, ezeket vissza kell engednie.

(#64228) @mriya@ válasza KunEmber (#64226) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem akarok hazavinni semmit.
Nincs kedvem halat pucolni. :B
De 5 kiló fölött vissza kell engedni őket, a második emiatt lett 5,1 kilós. :DDD

Az idei első pontyot elvihettem volna, de másfél kilós hallal én nem kínlódok. :U

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#64229) jpeetr


jpeetr
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani gyorsfékes feeder orsót? Nem baj ha nagyobb méretű.
A keret 60ezer/db

Köszönöm

(#64230) Kelvin válasza hermanyi (#64224) üzenetére


Kelvin
őstag

"Azon nem gondolkoztatok el ,hogy ha 2 bottal pecázol . Az egyik egy keményebb nagyhalas a másik egy (nevezzük keszegesnek) mé a készségesre jön a nagyobb hal ?"

Mert pont arra fele úszott. :DDD

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#64231) KunEmber válasza @mriya@ (#64228) üzenetére


KunEmber
senior tag

Óóó

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#64232) BogyóBP válasza hermanyi (#64214) üzenetére


BogyóBP
addikt

Miért mi történt? Elhanyagolt a víz? :(

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#64233) hermanyi válasza Kelvin (#64230) üzenetére


hermanyi
őstag

gondold igy :D

szerk:
BogyóBP
Nem nem az . Az okát nem tudom csak a tényeket . Megy is a szabadrablás rendesen .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#64234) Kelvin válasza hermanyi (#64233) üzenetére


Kelvin
őstag

Minden érmének két oldala van, a lehetőségekhez képest én is mindig finomítok.
Ehhez azonban a halnak is ott kell lennie.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#64235) @mriya@ válasza KunEmber (#64231) üzenetére


@mriya@
őstag

A 2,5-4,5 kiló pontyokat szoktam hazavinni, azokat már meg tudom pucolni. :K

Sajnos amúrból csak 5+-osokat fogtam. :O

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#64236) horcsog válasza @mriya@ (#64225) üzenetére


horcsog
tag

Ezeket is etetőkosár nélkül sima ólom + csalival fogtad? Ha igen akkor megsüvegelem a teljesítményed. :) Vagy olyan helyen voltál ahol nagyon sok a hal de még akkor is . Viszont ha sima ólomnál így jön próbáld már ki az egyiken darával mennyivel lenne több kapásod, ha több lenne. 5:1-hez saccolnám legalább a darás javára de kíváncsi lennék mi sülne ki belőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#64237) horcsog válasza vendingo (#64215) üzenetére


horcsog
tag

Nem ismerem ezt a nevis spiccbotot. Nekem egy 5-ös nexave-m van mint legkomolyabb spiccbot. Messze nem topkategória de imádom azt a botot. Nem tudom milyen lehet nagyon hosszúban de 5-ösben mintha egy papírlapot fognék és gyors bot de mellette nagyon jól dolgozik. Nem is tudom milyen lehet mondjuk egy antares ami árban ennek a többszöröse ha ez ilyen. Igaz ez régi széria 15-20 év között lehet. Újak milyenek érdemes e annyit rákölteni amennyit elkérnek értük passz.

(#64238) Zoli bácsi válasza jpeetr (#64229) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Döme Fine 6000 [link]
Benzár : [link]
Walter Tomi amit használ: [link]
Döme Long Cast: [link]
Pár ötlet. Szerintem mindegyik jó, új Benzár orsókat a pletykák a Ryobi-val hozzák összefüggésbe.
Szerintem már 30 ezerért használható, jó orsót kapsz, persze ha van zsé...a Daiwa-t venném. :)

Hermanyi: Természetesen elgondolkodtam, meg a választ is tudjuk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64239) @mriya@ válasza horcsog (#64236) üzenetére


@mriya@
őstag

Távdobó ólom, és borsos bojli.
Amíg hideg a víz, és nem használok etetőanyagot. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#64240) BogyóBP válasza Zoli bácsi (#64238) üzenetére


BogyóBP
addikt

A benzár orsó nem gyorsfékes.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#64241) Zoli bácsi válasza BogyóBP (#64240) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Bocsi, igaz. Szerintem ezzel kevertem, ennél olvashattam hogy gyorsfékes: [link] :R

(#64242) szgzuri válasza jpeetr (#64229) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Nordfishing-ről rendelve ez a Daiwa gyorsfékes orsó [link] viszonylag jó áron elérhető, én a Dunán, heavy feeder boton használom. Nézegettem a Lexa W orsót is, de mivel annak nagy az áttétele, ezért azt nem mertem megvenni, féltem, hogy a 150 grammos kosarak kitekerését hosszú távon nem bírná. Persze tavi pecánál ez talán kevésbbé fontos.

(#64243) vendingo válasza horcsog (#64237) üzenetére


vendingo
veterán

Régi vágyam egy technium, vagy speedmaster bot. A 7-8 méteresek is nagyon könnyűek. A gond az, hogy itthon ezeknek nincs piacuk, ezért nem is tartják. Arról, meg csak álmodozom, hogy netán szépkártyával tudnék venni. Nevis botot meg mindenhol árulnak, ez a whisper a csúcskategóriájuk, de még azt se írják sehol, hogy tű vagy cső spiccesek, pedig eléggé fontos infó. Súlyban viszont többet nyomnak 40-60 grammal mint a shimano botok, ami 6-8 méternél már jelentős.
Ha majd nyitnak az üzletek megkérek valakit hogy tapizza meg nekem, mert felénk ilyen drága botot nem tartanak készleten.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#64244) BogyóBP válasza szgzuri (#64242) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ez tök ugyanaz mint a mostani Daiwa TDM 4012 QD, bár lehet a dobkiképzése más egy picit meg ez fehér helyett piros festéket kapott, de kb ugyanaz. Nekem is ilyen orsó van, az egyik legjobb ár érték arányban.


Zoli bácsi:

Az emliatt Benzar orsó mind a match feeder mind a method feeder verzió talpába ugyanaz a fém cimke van mint a Ryoby Zauber GT match orsomban, és a dizajn közt sincs akkora eltérés, de valahogy meghajtva mégis olyan más a két orsó.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#64245) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho!
Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert már agyvérzést kapok!
Adott egy horgász (édesapám), aki 2019ben igényelt egy horgászkártyát (vagy mit), aminek segítségével nagyon egyszerüen meg tudta venni a területi engedélyeket és/vagy napijegyeket. Ám idéntől, ezt online kellene intézni a horgászjegy.hu-n keresztül, nah és itt jön a bibi.
Amikor ő igényelte, akkor ide regisztrálnia nem kellett, csak a boltban kifizetett X forintot, majd megkapta postán. Most már kéne, de ha új felhasználót regisztrálok neki, akkor nincs olyan lehetőség hogy nekem már van ilyen kártyám, csak hogy magamnak, vagy a gyermekemnek szeretnék ilyet igényelni. Ha meg kérek új kártyát, annak meg már megint díja van, meg a franc tudja.
Van egy szám az oldalon, azt felhívta, ott egy hölgy közölte vele hogy igen...neki van kártyája, és ennyi. Meg adott egy 4 számjegyü kódot neki, de hogy azt hova kéne beírni, és milyen felhasználóval, azt senki se tudja.

Valaki tudna segíteni, mert mi nem értjük..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#64246) hermanyi válasza BogyóBP (#64244) üzenetére


hermanyi
őstag

Más a belseje is ,nem csak a festés .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#64247) Kelvin válasza BogyóBP (#64244) üzenetére


Kelvin
őstag

Hát nagyon nem ugyanaz a két orsó....
Daiwa TD Feeder 4012 QD: 6 csapágy vs 4, fékerő: 8kg vs 12kg, súly 440g vs 400, stb...

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#64248) hermanyi válasza Sirandrish (#64245) üzenetére


hermanyi
őstag

A boltban ahol igényelte a kártyát ott kapott egy papírt . Azon vannak a belépési adatai amivel a horgászjegy.hu ra be tud lépni .
Nem szabad új regget csinálni .
Ha van halőr ismerős akkor Ő többet tud segíteni ,mert lát mindent is .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#64249) yanna válasza Sirandrish (#64245) üzenetére


yanna
őstag

Nem tudom milyen kódot mondták, felhasználó nevet, meg jelszót kell kérni, kérdezni.

(#64250) Sirandrish válasza hermanyi (#64248) üzenetére


Sirandrish
legenda

& yanna Azt meg tudják ott mondani azon a telefonszámon?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.