Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) hermanyi válasza orthodox (#45249) üzenetére


hermanyi
őstag

vendingo ahogy írja annyiból simán el lehet indulni ,csak arra figyelj ,más botját felszerelését nehogy a kezedbe vedd utána 2-3 évig . :D
Ha ezt nem tartod be nagyon drága tud lenni (saját tapasztalat ) .
Method kezdésnek nem tudom én nem ajánlanám ,igaz az egyik legegyszerűbb leghatékonyabb módszer csak nagyon rá lehet kattanni (én személy szerint tiltanám ,mert legális kapálás )

Más : Ma sikerült olyat horgásznom ,hogy az ellenségeimnek sem kívánom . Fúl középre kellett ülnöm úgy ,hogy 15cm víz volt a láda alatt . Ládámtól kb 3,5m re még csak 50cm es víz volt és ott volt a szakadék . 11,5 ben erőltettem a rakot 3 órán keresztül (kár volt el is ment a verseny ) . 3 óra alatt fogtam 150-250g halat kb ,majd az utolsó órában elkezdtem a snecizést (utálom) De mint kiderült ezt kellett volna erőltetni mert ez az egyetlenegy hal volt amit viszonylag ütemesen lehetett fogni . A dolog szépséghibája az volt ,hogy amint etetőanyag ment be az úszó mellé eltűntek a snecik , kis balinok (utólag kiderült ,hogy ez nem csak nálam volt így hanem aki nyerte a versenyt 3,5 óra tömény snecizés neki is csak így jöttek . 5400g ot szedett össze . ) . Ha a horgon csonti vagy pinki vagy giliszta volt hozzá sem szagolt . Snecizésnél egyetlenegy módszer működött az pedig a viszonylag száraz földes szúnyog és a horgon is csak a szúnyog 2-4 szál . Ha több volt megint nem húzta el . :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45252) orthodox válasza hermanyi (#45251) üzenetére


orthodox
lelkes újonc

Szia, hogy erted hogy ne vegyem kezbe? :D
Orsobol melyik az ajanlott marka?
Kb 80-90 m-ert kell dobnom ehez kell nekem doboeloke zsinor?

(#45253) vendingo válasza orthodox (#45252) üzenetére


vendingo
veterán

Miért kell akkorát dobni?
Ne ülj fel a Döme féle távdobásos baromságra.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45254) saen válasza orthodox (#45252) üzenetére


saen
veterán

Kell dobóelőke és ennyiért orsó fronton csodát nem kell várni (igaz egyébként se ;] ) Ha Walter botot veszel, vegyél hozzá Walter orsót nyugodtan.

(#45255) hermanyi válasza orthodox (#45252) üzenetére


hermanyi
őstag

Én sajnos nem tudok ajánlani ebben az ársávban . Olcsóval kezdtem, tetszett is tök jó is volt semmi bajom nem volt vele . Majd egyik nap a kezembe akadt egy ismerős botja (ezt nem kellett volna) azota botra orsóra apróságokra szerintem 200 körül járok . Ja 2 db feederem van .

5 ha a tó és 80-90 m ? Szemközti oldalra nem lehet átmenni ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45256) orthodox válasza saen (#45254) üzenetére


orthodox
lelkes újonc

Alapvetoen egy bojlis to lenne, az allasok mellett befele kb 15-20m nadfal van gondolom addig eleg sekely. Attol nagyobbat kell dobnom. Doboelokenek milyen fonott zsinor kell es milyen vastag?
Akkor sima bordas kosarat vegyek?

(#45257) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Van egy általános kisokos hogy mekkora hosszú és dobosúlyú feeder botra mekkora orsók valók? Nekem a 360 as heavy feederen most egy 65 ös nyeletőfékes van de mikor bevágtam majdnem kifordult a csuklóm kétszer is.. :U

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#45258) vendingo válasza BogyóBP (#45257) üzenetére


vendingo
veterán

Nem a méret, a súly a lényeg.
Amúgy 4000-es orsót mondanék így látatlanba.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45259) BogyóBP válasza vendingo (#45258) üzenetére


BogyóBP
addikt

Van egy pár 4000 es orsom de azok nagyon kicsik. Már ami a dobátmérőt illeti: Okuma carbonite match baitfeeder, spro passion 740, by dome power fighter 4000,

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#45260) vendingo válasza BogyóBP (#45259) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem 3000-es stradicom van ami gyakorlatilag 2500-as 3000-es dobbal. 3 méteres feederen használom, gondom még nem volt. Szeretem, hogy pici és könnyű. 20-60 méterre horgászok..

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45261) csƵ válasza BogyóBP (#45257) üzenetére


csƵ
őstag

Az én kisokosom: kb. kétszer annyi legyen az orsó súlya, mint a boté.

(#45262) Steady74 válasza csƵ (#45261) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ezt még nem hallottam, de lehet egy "ökölszabály", vagy kiindulópont vasárláskor. Szerintem 2.7-3m közötti botokra 3000 méret, 3.3-3.6 közözz 3000/4000 orsóméret, 3.6-3.9 4000/4500/5000 méret, 3.9 felett 5000 vagy felette lehet az ideális.

(#45263) csƵ válasza Steady74 (#45262) üzenetére


csƵ
őstag

Igen, ez is jó kiindulópont lehetne, de gyártónként totál eltér a számozás.

(#45264) DIEGO15 válasza vendingo (#45242) üzenetére


DIEGO15
őstag

"Ellenben bojlis boton még a 3-5 kilós halak élvezhetetlen kategória, gyakorlatilag csak csörlőzés."

Azért ez nem teljesen igaz :D

Egy 2,75-3,00 lbs bottal élvezet a fárasztása még a 3-5 kilós halnak is. Nyilván nem annyira, mint egy a light feederrel, de én a 3,00lbs Daiwa black widow-mat nem adnám semmiért, annyira élvezetes vele fárasztani. :)

(#45265) Zoli bácsi válasza BogyóBP (#45257) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Mekkorát vágtál be, sporttárs...?? :D
Szerintem rossz helyen fogtad a botot, vagy egy kézzel. :)
Bojlis bot sem törte el még senki kis kezét, pedig ott már van súlya a felszerelésnek. :C

(#45266) galervin93 válasza Steady74 (#45240) üzenetére


galervin93
őstag

Szép kis csapat gyűlt össze, grat a szervezésért és hogy ilyen szép számmal összegyűltetek!
Sajnálom hogy nem jutottam el még egyszer sem, de ami késik... :-)

Én tegnap Érsekvadkerten horgásztam, az előző napi eső picit feláztatta az amúgy is csúszós, nyomvályús utat, nem volt sétagalopp a bejutás, de végül sikerült. :D Hosszas előkészületek után 8.30-kor kezdtük meg a versenyt 10 fővel. Az előzetes infók + az időjárás miatt (előtte markáns front, tegnap meg hűvös-szeles idő) én mindenképpen a light feederezésnél maradtam. Pontyra nem igazán lehetett számítani, a kárászok is finnyásak voltak az előző napokban, így gondoltam a keszeges irány lehet a jó, ennek megfelelően kevertem a kaját is. Nem túl mély vízre kerültem, olyan 20-22 méter környékén találtam egy kisebb törést, a World Champpel 3.30-ban már egy 5 grammos 4 soros kosárral is elértem, de a szél miatt felmentem 10 grammra, ez volt a biztos. Az alapozás 1 kiló kaja volt, kosárba maradt ugyanennyi + 2 kiló földes szúnyog. Nos nagyon szenvedős peca volt, baromi finnyásan kaptak, a kezdeti 12-es előke 14-es horogról lementem egészen 0.08/18-ig, bár ez utóbbi feleslegesnek bizonyult, mert több kapást nem értem el vele, így visszamentem 10/16-ra, ez volt a nyerő 55 centis hosszban. 4 és fél óra peca alatt végül 4640 gramm halat fogtam, szinte kivétel nélkül dévér és karika jött, de nem túl nagyok, főleg 10-25 dekásak, illetve volt egy szebb fél kiló körüli, plusz egy jó 60 dekás kárász. A kapások a verseny első kétharmadában csak akkor érkeztek, ha nem etető került a kosárba, hanem csakis szúnyog, a végén már felélénkültek a halak, ekkor a kosár közepe kaja, két vége földes szúnyog volt. Az utolsó kis keszeget az utolsó percben fogtam, a szomszédom néhány keszeg mellett 4 szép kárászt is fogott, és mint utóbb kiderült, az utolsó halam volt a döntő, végül 4640 grammal sikerült megszereznem az első helyet.
A csapat nagy része rakózott illetve matchezett, ezekkel 4 kilóig jutottak, mi ketten a szomszéddal voltunk azok, akik végig feedereztek. Ugyanakkor a kettőnk taktikája más volt, ő a ritkásabb dobálást, etetést és a nagyobb csalikat próbálta, míg én a gyakori, 2-3 percenkénti dobálásokkal folyamatosan juttattam be a kaját. Ennek megfelelően ő ritkán fogott, de akkor az egyedsúly jóval nagyobb volt, mint nálam, én viszont viszonylag ütemesen fogtam az apróságokat. Csali eleinte 3 szál szúnyog, aztán pinki-két szúnyog, majd egy-egy csonti-pinki, mert a végére már egészen belejöttek a halak. (Sajnos a tűzőnek gyalázatos volt a minősége, de nem kifogás, mert együtt kaptuk, mindenkinek ilyen volt).
Szóval jó kis peca volt, ahol az volt a szerencsém, hogy a kárászok későn kezdtek el kajálni, és a keszegek is a fenéken táplálkoztak.
(A slusszpoén az, hogy verseny után kb. háromnegyed óra szünet után tartottunk még egy rapid "feederversenyt" is öten, fejenként több kárász, szép keszegek... Akkor kezdtek el kajálnia halak, én is majdnem annyit fogtam ebben az egy órában, mint előtte 4.5 alatt...)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#45267) orthodox válasza DIEGO15 (#45264) üzenetére


orthodox
lelkes újonc

Király, most megint elbizonytalanodtam. :D

(#45268) DIEGO15 válasza orthodox (#45267) üzenetére


DIEGO15
őstag

Pedig nem akartalak :D
De nehogy félreértsd. Egy light/medium feederrel biztosan nagyobb élmény fárasztani kisebb/közepes testű halakat, mint akármelyik bojlis bottal. Én elsősorban azért bojlizok, mert nem szeretek gépészkedni. Nálam a horgászat 60% peca, 40%pihenés.

Még azzal is érdemes számolnod, hogy nem annyira olcsó a bojlizás, mint amennyire drága. Csak, hogy néhány példát mondjak az eszköztárból, amire szükséged lesz: dobócső, etetőrakéta (bottal), elektromos kapásjelző stb. Ezekre feedezéskor nem nagyon van szükség. :) Ha a legolcsóbban (de már hazsnálható minőség) szeretnéd megúszni, akkor is 60-70eft-nál indul és még nem voltál horgászni, de ez tényleg a belépőszint alja és 1bot, 1 orsó.

[ Szerkesztve ]

(#45269) gban


gban
Közösségépítő

A szombati meg a mai napot elnézve jó választás volt a vasárnapi közös peca.
Nekem is csak a vasárnap maradt, de szerencsére nekem sem volt rossz.
Pergetve megint nem jött semmi, és kishal is alig volt fogható, de élő halra jött azért 2 csuka, ezek már nagyon méretesnek tűntek, meg egy balin (élő halra! - ez nem szokása ha jól tudom, vagy tévedek? Annyira óvatos hal, ráadásul a szerelék is elég egyszerű, nem is értem hogyhogy nem volt neki gyanús, meg azért a víz is tele van kishallal).
A balint megmértem, 49 centi és 1,6 kiló volt. Már az úszót is úgy vitte azonnal mint a rakéta, nem molyolt vele mint a csukák, aztán ment rendesen bevágás után is. Szép példány volt.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#45270) FireFox1996 válasza gban (#45269) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nem tudom mennyire jellemző rá a balinra, de döglött / fagyasztott kis hallal este balint is fogtam néha. Akkora kapást csinált, hogy majdnem leveri a botot a tartóról, pedig nyelető be volt kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#45271) saen válasza DIEGO15 (#45268) üzenetére


saen
veterán

Azért ennyire ne miszitifikáljuk túl a bojlizást. Az csak egy szimpla fenekező horgászat, kapásjelzővel, nincs ott semmi varázslat. Nincs szükség elektromos kapásjelzőre meg semmi ilyen extrára ha valaki nem heteket tölt a parton. Emellett csalizni sem kötelező bojlival. Semmivel sem drágább, mint a feeder peca.

(#45269) gban: balin is simán jön élő/döglött halra, úgy lehet legjobban észrevenni ha egyszer csak repül a bot :DDD

(#45272) gban válasza FireFox1996 (#45270) üzenetére


gban
Közösségépítő

Olyankor amikor már nem nagyon volt kishal a vízben?
Fenéken? Nekem úszón, vízközt úszkált.
Ez kora délután jött, csakúgy mint a nyár eleji 48-as (az soványabb volt, 1,30 talán) pergetett.

saen: bot itt is tuti repült volna ha nem kapom fel azonnal.
A féket behúztam, bevágtam, de már jó messze járt az úszó :DDD

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#45273) DIEGO15 válasza saen (#45271) üzenetére


DIEGO15
őstag

Egy percig nem misztifikáltam túl, csak tényeket írtam. Ha nem bojlival etetsz és csalizol, akkor az már nem bojlizás, hanem hagyományos fenekező horgászat. Nem a bot teszi bojlizássá, hanem a bojli. A bojlis horgászatban nem használnak kosarat sem. Pasztaólom és a pva, vagy bejuttatod partról valahogy, de ahhoz meg dobócső,rakéta, vagy hajó kell. Egyik sem olcsó.

Lehet simán kosárral, etetőanyaggal és bojlival csalizva is horgászni. Ebben az esetben talán ez lenne a célravezető és lényegesen olcsóbb, de azt már nem bojlizásnak hívjuk :)

(#45274) saen válasza DIEGO15 (#45273) üzenetére


saen
veterán

Ez a bojlizás szó ez valami itthon kitalált baromság. Pontyhorgászat van, ami arról szól, hogy kapitális halakat próbálsz meg fogni és ennek az egyik eszköze a bojli, semmi több. Nem kell hozzá egyik sem amit írtál...

(#45275) gban válasza saen (#45274) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ebbe kár belemenni, miután van bojlis ágy, bojlis ernyő, bojlis alsónadrág, stb. (és ezzel nem célom megbántani egy bojlist sem). De ezt már korábban végigragoztam, nem akarom megint, csak annyit akarok ezzel mondani hogy a marketingesek mindent kitalálnak hogy minél több dolgot el tudjanak adni.
Az meg más történet hogy ki mire használja a 'módszer' nevét.
Amúgy nekem az a furcsa, DIEGO-nak is alapértelmezett hogy a bejuttatása a bojliknak nem egyszerű - miért, ha 20 méterre dobod a bojlikat etetni, meg a csalit is, az már nem bojlizás?

Postázást nem vállalok.

(#45276) FireFox1996 válasza gban (#45272) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

igen, ősszel, akkor 3-4 db hungarocell golyóval ráfűzve a fonott előkére, felemelem a kis halat kb 10-15 cm-re a fenéktől, nem mondhatom, hogy finom a szerelékem, így azt sem mondhatom, hogy óvatos volt a balin :C

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#45277) DIEGO15 válasza saen (#45274) üzenetére


DIEGO15
őstag

Neked ez a véleményed, nekem pedig nem.

(#45275) gban
Azt, hogy mindenféle termékre ráírják, hogy boljis, csak azért, hogy sokkal több pénzt kérjenek érte, én is masszívan elitélem. Gyakorlatilag a vásárló lehúzása, igaz nem jobban mint pl. az apple termékek.

Soha nem veszek meg semmit csak azért, mert az van ráírva, hogy bojlis, sőt mostanában elég sok mindent alie-ról veszek a pecákhoz.

A 20méterre pecázás is lehet bojlizás, nem mondtam olyat, hogy nem, de 40méterre már nem dobod el kézzel a bojlikat. :)

(#45278) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Számomra a feederezés inkább kereső peca, pár órás, max fél-1 napos horgászat.
A fenekező horgászat amit etetőkosárral, kukoricával, teleszkópos piros végű bottal általában az idősebb sporik űznek.
Bojlisnak gondolom azokat a sporttársakat, akik hosszabb időre, nagyobb hal reményében ülnek ki a partra, jellemzően bojlis bottal, és persze bojlival horgászva.

Lényeg hogy jól megférünk egymás mellett!!! :) :))

(#45279) galervin93 válasza Zoli bácsi (#45278) üzenetére


galervin93
őstag

Lényeg hogy jól megférünk egymás mellett!!!

Mert muszáj. ;]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#45280) hermanyi


hermanyi
őstag

Jaj de jó, szeretem ezt a témát. Amúgy szerintem 2 drága horgászmodszer van. Az egyik a pergetés a másik a rakozás. Persze ezeket is lehet csóró mód csinálni.

40 m re meg kitalálták a csuzlit. 😊

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45281) sityupityu válasza gban (#45269) üzenetére


sityupityu
veterán

Egyáltalán nem fura, hogy élő kishalra jött balin. Sokan csinálják, hogy fölraknak snecit a vízfelszínen szabadon úszva kifejezetten balinra horgászva így. És nagyon sokszor be is jön amikor döglött a víz illetve amikor egyszerűen nem akar rámenni semmire sem Ez akár nyári meleg is lehet amikor rengeteg a táplálékhal, és mégis lehet így balint fogni (sokszor csak így).

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#45282) sityupityu válasza hermanyi (#45280) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem a bojlizást is nyugodtan ide lehet sorolni. Sőt...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#45283) gban válasza sityupityu (#45281) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, a lényeget nem mondtam. Kis bodorkára jött, ez is meg a nagyobbik csuka is, olyan 8-10 centisre.
A kisebb csuka meg 5-6 centis vörösszárnyúra, sajnos nem volt már más horogravaló méret.

Postázást nem vállalok.

(#45284) saen válasza hermanyi (#45280) üzenetére


saen
veterán

Pergetés szerintem egyeltalán nem drága, legalábbis egy pontyos vagy rakós pecához képest. Töredék a felszerelés igénye és nincs "fixen vízbeszórt" cucc, mint minden békéshalas pecánál.
Igaz az indulás kicsit zsebbenyúlós tud lenni, mert kell egy bizonyos műcsali készlet, de utána fenntartani már nem vészes.

(#45285) Emu válasza gban (#45283) üzenetére


Emu
őstag

Tegnap délután ki volt adva feladatnak, hogy halászlébe kárász kell, menjek és fogjak. Ki is mentem, de nem volt szerencsém, csak ilyen 10dkg környéki apróságok jöttek amit az ember megpucolni sem szeretne. Felraktam nagyobb horgot, és a pár szem csonti helyett ment egy giliszta a horogra.
Sikerült egyből darabosabb kárászokat fogni, majd egy gyors elhúzós kapásra után valami erőteljes védekezésbe kezdett. 4-es harcsa lett, match bottal megfogva külön öröm volt. Zsinór persze az úszóig tiszta nyálka, fél óra volt mire le sikerült takaríani.
Idén ez volt az első hal amit elhoztam, halászlé helyett harcsapaprikás lesz. :))

(#45286) Steady74 válasza saen (#45284) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Azért amikor a 6 féle pergetőbot, botonkét egy Stella befigyel, azért az nem olcsó :DDD túl lehet azzal is lőni a célon, de nyilván mindenki magának állítja be a határokat meddig megy el anyagilag ebben a hobbiban.

(#45287) FireFox1996 válasza saen (#45284) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

1 márkás wobbler akár 3-4e ft-tól felfelé indul, és több méretben, több mélységben, különböző mozgással, különböző halakra stb. lehet kombinálni, hogy milyet vegyél... Szóval szerintem a pergetés sem olcsó.

És ezeket idővel el is veszíted: beledobtad a nádba, nem tudod kiszedni, télen már nem mersz levetközni, hogy belemássz, és kiszeded, túl mélyre ment a wobbler, és beleakad vmi akadóba, és ott is marad, vagy a hal leszakította... És pótolni kell, ami megint nem olcsó...

pl. [link]

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#45288) vendingo válasza saen (#45284) üzenetére


vendingo
veterán

Minden halra külön botom van, ráadásul az se mindegy, hogy fél kilós cuccal, vagy 300 grammossal dobálsz. A feederezés nekem fillérekbe van a pergetéshez képest.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45289) saen


saen
veterán

Ha mindent megveszel tényleg lehet drága, de akkor a rakósbotos pecánál számoljunk olyan etetőanyaggal amit Walter dobál versenyen, az se lesz olcsó, főleg nem élőanyaggal együtt. Pontyozásnál meg számoljunk márkás bojlival és szorjuk rendesen és akkor legyen ott is sok márkás cuccunk, szereljük fel a sátrat még Nash lábtörlővel is és akkor hasonlítgassuk a költségeket.
Én elsősorban pergetőhorgász vagyok, van itthon felsőkategóriás cucc is, mind csaliból, mind felszerelésből is, ritkaság is, pontosan tudom mi mennyibe kerül. Ettől függetlenül ha az ember ésszel csinálja akkor olcsón ki lehet jönni úgy, hogy nem megy az eredményesség rovására.

(#45290) Zoli bácsi válasza vendingo (#45288) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

"Minden halra külön botom van"
Mármint minden halfajra, ugye sporttárs..? ;]

(#45291) A Zéé válasza FireFox1996 (#45287) üzenetére


A Zéé
addikt

Egyik sem olcsó, de azért wobblert jó esetben nem szakítasz be minden pecán :N
Míg pl. egy dunai minimál úszózásra kb. 2000 Ft kalkulálható/alkalom, amit fix. De tegnap is elment kb. 3000 pénz csak az etetőre, csalikra, leamortizált előkékre, és ott se flancoltam :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#45292) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Na jó nem akartam itt vitát szítani :D

(#45293) hermanyi válasza saen (#45289) üzenetére


hermanyi
őstag

Amikor van egy jó szar napod és eldobsz 2 Salmot 3 Rapalát akkor jönnek a tételek . :DD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45294) csƵ


csƵ
őstag

Ez a merítő jó lehet pontyra?

(#45295) hermanyi válasza csƵ (#45294) üzenetére


hermanyi
őstag

szerintem tescosra minden féle kép

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45296) csƵ válasza hermanyi (#45295) üzenetére


csƵ
őstag

És, ha beesik egy nagyobb? Inkább ne firtassam? :D

(#45297) DIEGO15 válasza csƵ (#45296) üzenetére


DIEGO15
őstag

A feje belefér :D

(#45298) Steady74 válasza csƵ (#45296) üzenetére


Steady74
Topikgazda

6-8kg-is a 60cm-es jó lehet, de már akkora amurt vagy egy 5ös tokhalat eléggé necces meríteni vele.

szerk.: amúgy ez nem lehet rossz (Imre voltam).

[ Szerkesztve ]

(#45299) hermanyi válasza Steady74 (#45298) üzenetére


hermanyi
őstag

én a jelenlegi keszeges colmic fejet használom és 6 kg ig pontyban jó vagyok vele :D Igaz már nem mindegy ott ,hogy hogy teszem alá vagy honnan húzom rá a halra ,de az még pont belefér . Igaz utána a keretet hajtogatni kell ,hogy legyen valami formája :D

Elvileg a héten jön a MAP Silver az szerintem 8 kg ig jó lesz :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45300) csƵ válasza Steady74 (#45298) üzenetére


csƵ
őstag

60 centis kifogyott, van egy erős és nehéz Korum 55 centis hálóm, az simán bírja a 6-8 kg körüli pontyokat is, mellé szeretnék egy könnyebbet, ami nem összehajtható és ugyanúgy rábízhatom magam, ha nagyobb hal kerül szákba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.