Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) hermanyi válasza partxxx (#45850) üzenetére


hermanyi
őstag

abban is .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45852) galervin93


galervin93
őstag

Csütörtökőn voltunk egy kisebb társasággal horgászni Magyarnándorban a Rézparti víztározón. Egy patak felduzzasztásával jött létre, az ehhez kozelebb eső partról kb. 50-60 méteres dobással elérhető. A mögötte lévő 15-20 méter akadós, utána megint tiszta. 360-a botokkal a patak közelebbi felén az akadók előtt methodoztunk, míg a nehéztüzérséggel pelletfeederrel megetettem egy helyet az akadókon túl és azt horgásztam egész nap. Ez utóbbi sajnos mindössze egyetlen keszeget hozott meg némi mocorgást, de semmi komoly halat, az alapozás 5 kosár Aqua volt, kosárba is ez meg mindenféle kaja került vegyesen, illetve viszonylag nagy csali a horogra, de a nagyobb halak nem igazán voltak aktívak. A két rövidebb feederrel method kosárba gyümölcs, mézeskalács, illetve fokhagyma-mandula kaják mentek, mindegyikkel fogtunk halat, de valahogy mégis a mandulás cucc működött igazán. Csalinak bármilyen pici pop-up agy wafters ment, illetve később egyik boton csonti. 20-60 dekás keszegek és 30 dekától egészen 1.20kg-ig kárászok jöttek. Csalinál csak arra kellett figyelni, hogy elüssön a színe a kajától, akkor gyorsan jött kapás. A fehérhal mellett jött három pici potyesz is (kiló, másfél). Többiek nem fogtak pontyot, csak apám egyet, én kettőt.
Összességében jó buli volt, kár hogy a bajszosok nem voltak aktívabbak, de a kicsikkel annyi akció volt, hogy így is jól szórakoztunk.
Most meg megyek vásárolni, hétfő-kedd sógorral csónakból mártogatós-tapogatós süllőzés, reggel-este meg partról feederezés. Asszonyok meg el lesznek otthon. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#45853) Grillo


Grillo
senior tag

Én akkor most kimegyek Sződligetre dobálni.
Délelőtt volt a kiscsajnak zsúr, fel kell dolgoznom az élményeket. :DDD

(#45854) bilon73


bilon73
aktív tag

ma annyira jó idő volt, hogy tele volt a part. alig volt hely.
10-17 óráig jött öt ponty, és egy elment a szar fékem miatt. nem mondom, hogy pörgős peca volt, de kellemes nap volt.
lehet nekem ez volt az év utolsó horgászata.

most pedig írok a jézuskának, hogy kéne két új nyeletőfékes orsó :)

[ Szerkesztve ]

(#45855) A Zéé válasza Grillo (#45853) üzenetére


A Zéé
addikt

Eredmény?

Just a simple Lineman...

(#45856) Grillo válasza A Zéé (#45855) üzenetére


Grillo
senior tag

Szép idő volt. Kb. ennyi. :DDD

(#45857) #12681728


#12681728
törölt tag

Sziasztok!

Ti milyen kötéssel kötitek össze a fonott dobóelőkét a monofil zsinórral?

(#45858) csƵ válasza #12681728 (#45857) üzenetére


csƵ
őstag

FG knottal kötöm össze a fonottat a fluorocarbonnal. Gondolom ugyanez az elv mononál is. A legerősebb és legvékonyabb csomó.

(#45859) dugo35


dugo35
csendes újonc

Tegnapi napom tanulsága nyeletőféket nem hiába találták ki ,érdemes használni :)
17.kerületi Csali-tavon voltam ,nem rossz kis tó csak sajna ellepték a törpeharcsák.
Fogtam spiccbottal rengeteg keszeget,feederrel sok törpeharcsát sajnos....
Egy 5-ös töpotykát meg egy 2-es tükröt aminél persze nem használtam a nyeletőt mert mindig elfelejtem hogy van és bevágásnál gubancolódok. De kellet volna mert éppen mással voltam elfoglalva és csak azt vettem észre hogy a botom fele már vízben van ,persze vízbe elkaptam mondanom se kell hideg a víz :D :D telefon és elektromos cigerattam a zsebembe ,elázott . De hála égnek mind a kettőbe életet tudtam lehelni most :)
Szóval nyeletőféket ezentúl megtanulom használni :D :D :D

(#45860) stevewonder válasza csƵ (#45858) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Nem túl nagy az a csomó? Mármint hosszú, mint a ló.... Én mahint vagy dupla unit jobban preferálom. Azokat szinte nem is látod, ha jól meg van kötve.

(#45861) csƵ válasza stevewonder (#45860) üzenetére


csƵ
őstag

Nem.

(#45862) Grillo válasza A Zéé (#45855) üzenetére


Grillo
senior tag

De lehet ma is kimegyek, de akkor most az öbölben próbálkozom. Tegnap a torkolatnál, meg a kövezésen dobáltam. Hihetetlen, milyen tiszta a víz.

(#45863) tween


tween
őstag

Első dobás :

Utána ugyanott :

De nem ő volt, üres a szája :

(#45864) csƵ válasza tween (#45863) üzenetére


csƵ
őstag

Mutathatod a pergető csoportban, hogy elszakadt Pázmány előkéje.

(#45865) Grillo válasza tween (#45863) üzenetére


Grillo
senior tag

Csukát szoktatok enni is?

(#45866) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Mai szerény balin, de a környezet kárpótolt. :)

(#45867) tween válasza Grillo (#45865) üzenetére


tween
őstag

Én semmilyen halat :N
CsZ: Nem szakadt, a csukapofa vágta el. Nem megyek feszültséget generálni, azt meghagyom neked :DDD

(#45868) A Zéé válasza Grillo (#45862) üzenetére


A Zéé
addikt

Én majd a Balatont nézem meg kedden, ha normális időjárás lesz.

Just a simple Lineman...

(#45869) Grillo válasza A Zéé (#45868) üzenetére


Grillo
senior tag

Na hát ezaz, lehet az eső miatt nem megyek ki. Bár, ha csak szemerkél, akkor lehet megpróbálom 4-5 körül.
Bár tegnap sötétedésre feltámadt a szél, és fáj is kissé a bal fülem.

(#45870) joe979


joe979
aktív tag

A Stonfo kiegészítői mennyire érhetőek el nálunk ? Ha jól emlékszem, akkor talán nekik van , vagy volt ? Végdugó kellene a merítőnyél végére .... 3méterben zavaró, hogy könnyedén odalehet csapni bárminek. Egyelőre, ha úgy adódik akkor húzok rá egy szar zoknit és csókolom csókolom

Szissz

(#45871) vendingo válasza Grillo (#45869) üzenetére


vendingo
veterán

Felénk hideg van, meg nagy szél. Tegnap kellett volna mennem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45872) Grillo válasza vendingo (#45871) üzenetére


Grillo
senior tag

Holnapra jobb időt mond.

(#45873) stevewonder válasza csƵ (#45861) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Ez milyen vastag zsinór?

(#45874) csƵ válasza stevewonder (#45873) üzenetére


csƵ
őstag

0.07 fonott és 0.28 mono.

(#45875) vendingo válasza Grillo (#45872) üzenetére


vendingo
veterán

Remélem is, takarmányhalat kell fognom télire.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45876) FireFox1996 válasza vendingo (#45871) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

RSD főágon teljes tilalom van okt. végéig, mert pár tonna pontyot raktak bele, sőt a halak védelme miatt év végéig sem lehet este 6h és reggel 6h között horgászni. Ezt jól kitalálták az okosok :W
Szegény asszonyom hogy bírja ezt az időszakot peca nélkül :Y

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#45877) hermanyi válasza FireFox1996 (#45876) üzenetére


hermanyi
őstag

Az a gáz ,hogy csak Ráckevétől lefelé ment a telepítés .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45878) FireFox1996 válasza hermanyi (#45877) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Te nem viszel haza pontyot, én sem nagyon. Ez kevésbé zavar. Inkább engedjenek horgászni!

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#45879) hermanyi válasza FireFox1996 (#45878) üzenetére


hermanyi
őstag

Holnap megyek pecázni . :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45880) joe979


joe979
aktív tag

Most néztem rá a 2018-as Maros Mix katalógusra, pár napja szóba jött kigyártja neki a csalit, mert hasonló a Stég cuccához .... A meglepetés az elején ért, Walter mint tulajdonosként szerepel többed magával ...... a többi adja magát, van e köze a Stéghez :)

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#45881) hermanyi válasza joe979 (#45880) üzenetére


hermanyi
őstag

Csinálnak maguknak mondvacsinált konkurenciát :DDD

szerk .

Utálsz engem pont leszarom vedd a konkurencia termékét akkor is a én zsebem tömöd :DD

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45882) gban


gban
Közösségépítő

Szombaton úgy nézett ki, végre érzik a csukák a hideget, jött egy pergetve (alig pergettem, 5 perc után jött), meg 2 kishalra, plusz egy sügér is kishalra.
Kishalat viszont úgy kellett kiimádkozni hogy legyen mit feltenni.

Bevetettem a frissen vett csalihalfogó hálót is, amiről értekeztünk korábban.
Eredmény: bedob, csonti rászór, vár 10 mp, kiemel, 2 pont jó kishal meg sok apró.
Ezek után sehol nem tudtam se kenyérre, se csontira, se etetőanyagra rácsalni őket a hálóra, csak mini sügerek vagy naphal volt rajta, de leginkább semmi.
Mindezt úgy hogy ismerem hol vannak.

Vasárnap viszont annyi kishal jött hogy ment jópár a fagyasztóba is, egész nap jöttek volna ha akarom.
Gondoltam itt a hideg, sok a kishal, jó csukás nap lesz.
Erre egész nap 1 kapás volt, azonnal elindult be a nádba az úszóval, de üres bevágás volt.
Gyanús hogy ezek sügerek, többször volt ilyen, és a csuka általában a víz felé indul, nem a nád felé a tapasztalatok alapján.

Pergettem is elég sokat, de az is totál betli volt.

Postázást nem vállalok.

(#45883) bilon73 válasza joe979 (#45880) üzenetére


bilon73
aktív tag

Walter anyósa meg apósa etetőanyag gyártó. De ezt nem is titkolja.

(#45884) sityupityu válasza vendingo (#45871) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálunk meg ma gyönyörű idő van a tegnapival ellentétben.

szerk: Ja, hogy ezt még tegnap írtad...el vagyok szédülve kicsit. :DDD

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#45885) vendingo válasza sityupityu (#45884) üzenetére


vendingo
veterán

Tegnaphoz képest jobb a mai szitu, de nincsen banánérlelő meleg. Kicsit csúszunk az ebéddel, szóval nem biztos, hogy megyek ma pecázni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45886) tween


tween
őstag

(#45887) vendingo


vendingo
veterán

Hirtelen vezérelt ötletből kimentem a fertőre gumiszúnyoggal aprítani a küszöket. Minden dobásra volt jelentkező. Csukázni semmi értelme nincsen, mert van bőven mit enniük. 1 pici rablást láttam, ennyi. A teknősnek jövő nyárig van takarmány. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45888) Grillo


Grillo
senior tag

Na én is voltam kint, most a sződligeti öblöt vallattam, jó sokan voltak.
Egy 25 süllő jött kis helyzetre, másolat nagyon kapkodtak.
Az öböl szájánál kifelé fogott egy szörfölő hallal fenéken egy 35 cm-est.

(#45889) hermanyi


hermanyi
őstag

Megvolt első rakosbotos márnázásom . Tetszett . Sajnos az úszót alul méreteztem ez miatt csak gyors úsztatásos peca játszott . :(
Kaja : 3 kiló Timár sajtos (sőtét) 8 kg folyóvízi agyag , fél kiló főt kender , 1 flaska sajt aroma , fél kiló PV1 , 2 doboz kukorica ,fél liter csonti .

Az alul-méretezett úszó ami valójában 28g

ezekből is volt nem kevés

Dolgozik a leharcolt G50

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45890) Grillo válasza Grillo (#45888) üzenetére


Grillo
senior tag

Fú, látom telefon kicsit feljavította a szöveget.
Egy 25 cm-es süllő jött kis twisterre, és mások sem nagyon kapkodtak.
Élő hallal fogott a srác, és nem szörfölt.

(#45891) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Hárosi Öbölbe jár valaki? Valamiért nem tudok fogni ott halat már vagy 20 alkalom óta. Csalinak már mindent probáltunk, csemege, üveges kukorica, mézes, pálinkás, rumos, sima semmi, lebegő pellet semmi, csonti csak kis keszegek gilisztára egy raklap törpeharcsa de ponty vagy más nem..Kárász sem. Nem értem.. Probáltuk method feederrel hosszú előkéssel (25-30cm előkehossz), távdobo pellet kosár, sehol semmi. Mit rontunk el? Egy valag etetőanyag fajtát probáltunk már de az sem hozott eredményt. A halak pedig túrnak szinte bugyog a víz, hol nagyobb hol persenéses túrás vonalak de a csalihoz nem nyúlnak. Lebegővel is ugyanez. Több helyet is néztünk már de nem változott a helyzet. A vizállás a szokotthoz képest nagyon alacsony, sokáig voltam itt tag de sose emlékszem ennyire rossz fogási rátára, mindig fogtunk ha lementem. :W

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#45892) csƵ válasza hermanyi (#45889) üzenetére


csƵ
őstag

Márnát fogtál?

(#45893) hermanyi válasza csƵ (#45892) üzenetére


hermanyi
őstag

Igen sikerült fogni egy pár db ot . 3 at hoztunk el ketten a többi ment vissza .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45894) vendingo válasza hermanyi (#45893) üzenetére


vendingo
veterán

Ízre, állagra, szálkásságra milyen? Hasonló mint pl. a ponty?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45895) hermanyi válasza vendingo (#45894) üzenetére


hermanyi
őstag

Szerintem finom ,de majd 1 hét múlva kérdezd meg mert akkorra lesz kész ,ha holnap kirántom . Szálkamentesítésen fog átesni ,mert elég szálkás ,de az ecetes mustármagos hagymás ázás ,ezt orvosolja és teljesen szálka mentes lesz .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45896) vendingo válasza hermanyi (#45895) üzenetére


vendingo
veterán

Inkább maradok a süllőnél. Utálom a szálkát, meg az ecetet is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45897) fess válasza hermanyi (#45895) üzenetére


fess
őstag

Ezt hogy készíted? Beirdalod és ez megy rá pácszerűen? Ettől megpuhul a szálka?

(#45898) hermanyi válasza fess (#45897) üzenetére


hermanyi
őstag

megpucolod ,felszeleteled kb 3 cm vastag szeletekre . én fokhagymás tejbe szoktam panírozás előtt tenni egy fél órára . majd rendesen kipanir liszt tojás zsemlemorzsa . forró olajban kisüt . Megvárod míg kihűl és mehet az ecetes hagymás cukros mustármagos lébe (lepje el ) ezt beteszed a hűtőbe és 1 hét múlva eheted ,de minimum 3 nap .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45899) Grillo válasza hermanyi (#45898) üzenetére


Grillo
senior tag

Vávává, és ha kiszeded a léből, újra sütöd, vagy valami? Vagy ez egy előrántott ruszli lesz?

(#45900) joe979 válasza hermanyi (#45893) üzenetére


joe979
aktív tag

Szééép :K

Szissz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.