Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) sityupityu válasza joe979 (#45400) üzenetére


sityupityu
veterán

Miért nem jársz? Illetve miért csak tavakra? Emlékszem tavaly még beszéltük is, hogy egyszer kimennék veled egy ilyen esti fővárosi gettópecára. Dunai pecásként mindig is ki akartam próbálni a fővárost, biztos hogy van egy hangulata az egésznek...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#45402) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Tegnap délutánt a Rába parton töltöttem, a volt vasúti hídnál, Nick és Rábakecöl közt. Kanyar után a belső ívhez ültem, csendesebb víz is volt. Két tört gubancgátlós feeder szerelék lett bevetve. Illetve egyik picker volt, 20gr-os kosárral, előttem a szinte álló vízbe csontival csalizva. A River Feedert 80gr-os (+ megtöltött sajtos kajával) kosárral beküldtem a sodrásba. Pár méter után megállt. Csontira állandóan picsándli géb jött, a sodrásban botvivős kapások után mindig leakadás. Ja, ott sajtos dippelt pellettel csaliztam, szilikon hajszálelőkén. Sokadik kapás után rájöttem mi a gond a sodrásban, elment a horog hegye (Ennyit jelent basszus). Feltettem egy fonott hajszálelőkés horgot, és maradtam a bevált sajtos pelletnél, pickeren meg kukoricára váltottam. Innentől meglettek 80%-ban a kapások, azért volt néha leakadás. Csak márna jött inkább, illetve kukoricára két kisebb domolykó veszített rajt. Márnából a fotózott volt talán a legnagyobb, általában 30cm körüliek jöttek. Fűzött kukorica nem vált be a hajszálelőkén, ritkább kapást eredményezett. Ez a Mosella Magnetic Carp dippelt sajtos pellet jól bevált, mondjuk jó fél-3/4 óra után leázik, de addig vonzotta a márnát.


(#45403) joe979 válasza sityupityu (#45401) üzenetére


joe979
aktív tag

Ráfoghatnám az idő miatt , sok a meló, ami igaz is.
De a mélyebb ok az a Crohn-betegség , és a vele járó kellemetlen dolgai ....

Szissz

(#45404) Steady74 válasza joe979 (#45403) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Óbakker :(

(#45405) sityupityu válasza joe979 (#45403) üzenetére


sityupityu
veterán

Értem, sajnálom...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#45406) A Zéé


A Zéé
addikt

Nagy volt a szél, de ha már rákészültem, elmentem fater stégjére:

Match esélytelen volt, maradt a feeder, ugyanaz a felállás, mint múlt héten, direkt nem csereléltem még élőkét sem.

Csókoltatom a dégi, és tereskei pontyokat!
Mondjuk most 2 keszeg ment el az LWG-ről...

Just a simple Lineman...

(#45407) joe979 válasza Zoli bácsi (#45402) üzenetére


joe979
aktív tag

és (#45406) A Zéé

Jó helyek , jó halak ....
Ja Tereske kapja be ;]

Szissz

(#45408) csƵ


csƵ
őstag

Véletlen ráakadtam egy Walter bejelentkezésre. Elvileg idén/jövőre lesz 2 új botja, made in UK.
2020-ban pedig jönnek a megfizethető botok.

(#45409) Steady74 válasza csƵ (#45408) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Igen, 2 hete a Desedarol jelentkezett be, bydome trollkodott egyet. Egy botja jon iden (emlkékeim szerint) 2020ban több.

(#45410) jansky1 válasza Steady74 (#45409) üzenetére


jansky1
senior tag

Én jót röhögtem rajta :DDD

(#45411) galervin93


galervin93
őstag

Izzítsátok a longast cuccokat. ;]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#45412) gban válasza galervin93 (#45411) üzenetére


gban
Közösségépítő

5000 Ft nevezési díj hogy dobjál egyet a mezőn :Y
Megint egy lehúzás, igaz, önkéntes alapon.
Kicseszésből nyitni kellene a lehúzás ellen egy weboldalt, egy ezresért regisztrálhat bárki és beírhatja mennyit tud dobni.
Aki láthatóan nem eleget, az megspórolhat egy ötöst.
A nyereményekhez meg szerezzenek szponzort, van aki pont örül is ha ilyenhez adhatja a nevét.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#45413) miska17 válasza szetcsuszott (#45314) üzenetére


miska17
tag

Köszi az infót ! - és valóban, mit mit is adhatnak el a bótosok...

(#45414) (jan)


(jan)
őstag

Urak! Az UV feny mire jo egy horgaszfejlampaban?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#45415) Zoli bácsi válasza (jan) (#45414) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

UV? Azt még nem láttam......
Piros szokott lenni általában a fejlámpákon, állítólag nem zavarja (nem látják) a halakat, és a szúnyogokat sem vonzza...Ja és gilisztát is lehet vele szedni. :)
Zöldről hallottam még, a harcsahorgászoknak.
De UV? Az a pénzvizsgálóknak van, illetve őőőőő (ez komoly) a megszáradt sperma világít az UV lámpától a ruhán, lepedőn. Horgászati célra még nem láttam..... De lehet le vagyok maradva... :)

(#45416) zsolt1225 válasza (jan) (#45414) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Nem lehet, hogy jobban látod vele a zsinórt éjszaka?

(#45417) Steady74 válasza zsolt1225 (#45416) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Vagy a szúnyogok, esetleg a halőr nem látja :DDD

(#45418) gban válasza Steady74 (#45417) üzenetére


gban
Közösségépítő

Meg tudod nézni éjjel hogy valódi-e a pénz amit az eladott halért kapsz :P

Postázást nem vállalok.

(#45419) Steady74 válasza gban (#45418) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:DDD

(#45420) sityupityu válasza Zoli bácsi (#45415) üzenetére


sityupityu
veterán

Lehet, hogy egy skorpió kereső fejlámpája van. :) A skorpiók is világítanak uv fényben.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#45421) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Tergnapi sebes körösi pergetés eredménye egyben az új Daiwa Ninja X 2,70m 15-50gr botom tesztje amit direkt csukázásra vettem a másik Laserfish Carbo Brown 2,40m 10-30gr túl rövidnek itéltem meg és egy kicsit gyengus ha sodrásba kerül a csali.

Sajnos megfelelő hal hiján nem tudtam tesztelni a botot kellően, de egy kicsit csalódás. Sajnos elég durung jelleg. A Laserfish Carbo Brown sokkal kifinomultabb pálca.

[ Szerkesztve ]

(#45422) joe979


joe979
aktív tag

Nem lehetnek rossz pálcák, csak sajnos Mo mindenki feederben gondolkozik ... Folyón meg pláne ...

Szissz

(#45423) Emu


Emu
őstag

Hétvégén visznek haverok egy kisebb tóra Ács mellé, ahol a halállomány 75%-a ponty, 15% amur, a többi egyéb hal.
Aki esetleg hétvégén volt kint, tudna segíteni, hogy a lehűlő vízben milyen jellegű csalikkal sikerült pontyot szákba terelni? Aqua garant mellett milyen másik etetőben gondolkodjak? Szeretném felavatni az új botot :)

(#45424) galervin93 válasza Emu (#45423) üzenetére


galervin93
őstag

Haver nekem most van kint egy pontyos vízen, kukoricás (csemegés) etetés már nem igazán működik neki, szóval a kiadós "magos" etetés szerintem már felejtős. Az aqua "büdösnek" jó lehet, mellé érdemes egy édesebb, gyümölcsös vonallal is próbálkozni (gondolom method lesz). Plusz a pelletek mellett ne maradjon otthon a csonti, gili sem (ha nagyon finomkodni akarsz, akkor egy 14-16-os monofil előke, 10-12-es horog, csonti, pinki, ha csak kicsit is éhesek a bajszosok, ezt tán már csak nem hagyják ott :) ).
Csütörtökön megyek elvileg én is, beszámolok, mi a harci helyzet. :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#45425) Emu válasza galervin93 (#45424) üzenetére


Emu
őstag

Nem gondoltam nagy alapozó etetésre, elsősorban method lenne a cél. Odarakom match botot is, de előrejelzésben szeles időt mond, így a feederekre kell hagyatkoznom szerintem. Élő csalit mindenképp viszek(arra ha más nem kis hal jön), nem szeretnék "buzi" maradni :)

(#45426) hunited88


hunited88
tag

Járt valaki mostanában Balmazújvároson a Sziki-tavon? :)

(#45427) csƵ válasza hunited88 (#45426) üzenetére


csƵ
őstag

Vagyunk itt vagy 4-en. :)

(#45428) hunited88 válasza csƵ (#45427) üzenetére


hunited88
tag

Hétvégén jó idő lesz aztán kipróbálnám magam itt, nem voltam még sosem.
Etetőanyagban,csaliban tudnál valami tippet adni? Mik azok amik mennek igazán?
Esetleg valami jó hely ahova érdemes ülni? :)
Köszi :)

(#45429) Madn!ght válasza Emu (#45423) üzenetére


Madn!ght
addikt

Múlt hétvégén mi is "áztattunk" a kollégámmal, mindketten feedereztünk. Az idő elég hűvös (10 C körüli), ráadásul viharos szél is fújt. Az etetőanyag 8mm-es pellet, csemegekukorica, valamint Bait-tech spec. G green volt, némi csontival. A methodkosárban 2mm-es aquagarant, a csali szilikonkukorica volt. Ahogy tapasztaltam az édesebb (epres, ananászos) több kapást eredményezett, mint a fokhagymás. Attraktor ananászos, illetve narancs-csoki volt.
Az etetést követően kb 1 óra múlva sorban jöttek a kapások. Felváltva bajszos, dévér, valamint kárász is.
Próbáltam váltogatni a csalit popupra, wafterra de azokra mozdítás se jött.

Más: végre sikerült letesztelni a WCII botot. Nos egymáshoz viszonyítva tényleg másabb "élmény" a mantához képest. A hossza még egy kicsit szokatlan, illetve ahogy tapasztaltam a 3oz-s spiccnél nem szükséges keményebbet használnom. (szubjektív tapasztalat)

[/ L]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#45430) csƵ válasza hunited88 (#45428) üzenetére


csƵ
őstag

Milyen módszerrel horgászol?

(#45431) hunited88 válasza csƵ (#45430) üzenetére


hunited88
tag

Az egyik bottal methodozás lesz a másik sima pellet kosár.

(#45432) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Nemtudom végülis megvettem a KORUM FEEDER 2017 12' 90G os botot, nem akartam kisebb dobosúlyut venni mert ahol tolom ott van mikor meszebb is kell dobni. Sokáig tanakodtam hogy a seria walter 360 asát vegyem vagy a korum botot, de végül utobbinál döntöttem, karcsu elegáns bot szerintem B akciós lehet, kicsit kemény de nagyon tetszik egyenlőre, jól összerakott bot, a gyűrűje közül nagyon szépen fut ki a zsinor és a súlya is elenyészű ahhoz képes hogy majdnem egy Heavy feeder. Mondjuk a manta logic II.-m igy pihenni kényszerül nemtudom mit teszek majd vele. Mondjuk van egy maver abyss X botom is de az 2 részes, így nagyon hosszú a szállitásnál de azt imádtam azt a botot, szinte elkopásig használtam, már a rezgőspiccen alig látszik hogy piros, inkább már világos naracssárga, ez a bot ahhoz hasonlit, annyi különbséggel hogy szerintem nem parabola akciós mig a maver igen. Amit vettél ezt a monster feedert is láttam a walterlandba kiállitva 50 körül az is kurva jól nézett ki, fájt is kicsit a szivem.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#45433) csƵ válasza hunited88 (#45431) üzenetére


csƵ
őstag

Én ezt a három részt ajánlom:

(#45434) Steady74 válasza Madn!ght (#45429) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Egy észrevétel csak: nincs nagy hasa a botoknak ilyen alátámasztásnál? Én általában a 2. és a 3. gyűrű közé teszem a tartót.

(#45435) Madn!ght válasza Steady74 (#45434) üzenetére


Madn!ght
addikt

Kicsit csalóka a kép, mert a székben ülve fotóztam. Egyébként teljesen egyenesek voltak a botok. ;) :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#45436) galervin93 válasza Steady74 (#45434) üzenetére


galervin93
őstag

Én is kb. egy métert szoktam hagyni minimum a spiccgyűrűtől. Bár szélben néha jobb, ha közelebb van a támasz a spicchez.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#45437) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Ti használtok szinezett zsinort és ha igen milyent? Én attól tartok hogy látja a hal a festett zsinort de lehet nincs igazam. Amiket probáltam már és nem vált be: Haldorado record carp fluo, nevis red carp feeder, nevis sensor fluo. Mindegyike sprőd, "törés" után szép kis harmonika alakot vesz fel olyan lesz mint a p*naszőr.. Lágy zsinorba nem gyártanak ilyent? A Nevis zsinorjain olyan mintha lenne valami furcsa bevonat ami fog közé szoritva le is lehet róla "szedni" ez után a zsinor kinézete azon a helyen olyan lesz mintha űthúztam volna két összezárt kő között. :F

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#45438) saen válasza BogyóBP (#45437) üzenetére


saen
veterán

Ha nem horgászol éjszaka akkor felejtsd el a szines zsinórt.

(#45439) hunited88 válasza csƵ (#45433) üzenetére


hunited88
tag

Köszönöm az infot 🙂
Fuu a piros mar azonnal csabito. Vizmelyseg milyen? :)
Etetni kell vagy vigyek valami finomabb pelletet?
Egy ideje szemezek Dömének a fagyos ponty pellet packjaval hogy ki kellene probalni.

(#45440) stevewonder válasza BogyóBP (#45437) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Szia.
Én Gardner sure castot használok. Van piros is és sima átlátszó. Szerintem az egyik legjobb zsinór. Bojlis boton van 30-as is és az sem veszi fel a dob formáját. Mondjuk 25-ös asszem a legvékonyabb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45441) Steady74 válasza hunited88 (#45439) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Picit olcsóbban kijössz, ha aqua classic pelletet használsz és azt aromázod. A Döme-pack jó, de irreálisan drága, 2500-2700 talán.

(#45442) hunited88 válasza Steady74 (#45441) üzenetére


hunited88
tag

Annyi annyi ahogy irod is, csak a kivancsisag hajt.
Viszont amin meglepodtem most hetvegen hogy a Betamix etetoanyagok nagyon tartalmasak, nem is gondoltam volna. A kekszes hasznaltam es meglepoen sok pellet volt benne.

(#45443) csƵ válasza hunited88 (#45439) üzenetére


csƵ
őstag

Másfél méter körül. Én AquaGarant pelletet töltök a kosárba már egy éve. Bevált, szeretem. Egyébként javarészt én is ott horgászom a piros sávban.

(#45444) hunited88 válasza csƵ (#45443) üzenetére


hunited88
tag

Akkor valami pelletes vonal lesz.
Sokmagos mixel vagy kukoricaval magaban erdemes meg szerinted etetni kicsit?

(#45445) csƵ válasza hunited88 (#45444) üzenetére


csƵ
őstag

Attól függ, hogy mit akarsz fogni.

(#45446) hunited88 válasza csƵ (#45445) üzenetére


hunited88
tag

Ponty, amur lenne az elso celpont.
A piros savban a nadtovet megszorni, hatha lakik ott valaki 🙂

(#45447) Zoli bácsi válasza BogyóBP (#45437) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Használok, és ezeket is amit leírtál. Én 0,30-as főzsinór alatt dobóelőkét kötök mindenhova, ahol 30gr-nál nagyobb kosarat használok. Egy fenekező-bojlis bottal 25-ös zsinórral megtömött kosarakat használva pár dobás után már ugrik össze, sérült a zsinór.
Szóval dobóelőkét kell kötni, monofilt, vagy fonottat. Én 0,30-as monofilt, és 0,14-0,18-as fonottat használok.
Amúgy nem vettem észre hogy a fluo sárga zsinór, vagy a rikítósárga tört gubancgátló cső annyira zavarná a halat. A piros zsinórokra meg azt írják, hogy a vízben láthatatlan. (Lehet benne valami, állíttólag a fejlámpa piros fényét sem látják)
Egyébként én is kissé merevellem ezeket a zsinórokat, de annyira nem rosszak. :)
Awa-shima márkában találtam olcsó, jó zsinört, de ritkán kapni felénk, a Gorilla feeder is bevált nekem. Nevisnek is vannak jó madzagjai, csak több zsetonért. Ha akarod tudni milyen a merev zsinór, vegyél CZ Bull Dog-ot, nekem leugrott a dobról...Másnak meg bevált.. :)

(#45448) BogyóBP válasza Zoli bácsi (#45447) üzenetére


BogyóBP
addikt

Majd még kiprobálom döme gábor piros zsinorját, mert a nevis red carp feeder egy fing volt, nagyon szép de nagyon merev is.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#45449) Emu válasza Madn!ght (#45429) üzenetére


Emu
őstag

Köszi az infót!
Elején mennyi kaját szórtatok be alapozásnak?

(#45450) Zoli bácsi válasza BogyóBP (#45448) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hát......Lehet ugyanaz, csak a név más..meg az ára. :) Ahogy a botok is átcímkézett Nevis botok.
Nekem több botomon jelenleg is a Nevis Red Carp feeder van, nem mondom hogy csúcsminőség, de eléggé használható. Nekem 0,18-0,25-ös méret közt van, a vékonyak feederen, a 0,25-ös fenekező boton, dobóelőkével.
Múltkor feltekertem egy olyan zsinórt.....Ilyet nem láttam...Szóval fenekező botra tettem, ha jól emlékezem, 0,30-as méretben. Bedobtam, kapásjelző fel, zsinór feszít.... Pár perc múlva azt látom, hogy a zsinór feljött a víz tetejére, ahol feszítés után elérte a víztükröt, és a víz alatt ment, ott vagy 10-15m a felszínen úszott. Ilyet még nem láttam, ehhez képest a Red Carp feeder egy álom zsinór. :)
De mivel azért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak, tapasztalatot cseréljünk, elárulom a sporttársaknak hogy a "lebegő zsinór" CXP UV Fluo, abból is a narancssárga. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.