Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) hermanyi válasza csƵ (#45300) üzenetére


hermanyi
őstag

550 es Guru az tuti jó potyozni

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45302) joe979


joe979
aktív tag

Úgy érzem vennem kell egy normális merítőnyelet ;] de bevárom az akciókat .

Szissz

(#45303) jansky1


jansky1
senior tag

Csukázni az a) szereléket szoktam elkészíteni, de mostanában állandóan összetekeredik a fonott zsinór meg az ólom előkéje. Tudtok erre megoldást? Vagy van bevált csukázó szereléketek, ami le van súlyozva? Lehet valami kötésvédő gumikúpot kéne ráeszkábálni.

Hétvégi pecám az előzőhöz képest nem volt valami nagy szám. Egy 8kg-os amur megmentette a túrát, azon kívül 1 süllő élő küszre (3 elment, ment az óvd a süllőt, ne nyelesd), 1 csuka pergetve, meg éjszaka számtalan lapát dévér, kárász. Pontyok most elkerültek.

(#45302) joe979: Black friday, vagy milyen akciókra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#45304) joe979 válasza jansky1 (#45303) üzenetére


joe979
aktív tag

Pontyshow, vagy a karácsony előtti mizéria .... Sztem elég lesz egy Nevis Whisper Power

Szissz

(#45305) gban válasza jansky1 (#45303) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is ezt a szereléket használom, és ezt teszem rá. Valamennyit segít, de ennél is oda kell figyelni - azért ezt mert ez volt kéznél :B

Lehet ilyesmiben kellene gondolkodnod.

Postázást nem vállalok.

(#45306) jansky1 válasza gban (#45305) üzenetére


jansky1
senior tag

Ezt a gubancgátlós megoldást fenekezős süllőzésnél használom, de miért is ne lehetne megcsinálni úszós csukázóra. Köszi, jó ötlet.

A 40 cm-es biztos jól el fogja tartani.

(#45307) FireFox1996 válasza jansky1 (#45303) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

2 botot használok csukázni, nálam balról jobbra folyik a víz, a jobb oldali botra a b)-t használom, mert a bot megtartja a zsínort, és a víz nem tudja elvinni, max csak az élő hal tudja mozgatni, de úgy még jobb.

A bal oldali botra meg stupekot teszek + 50-70 gr-s ólommal, vagy ilyen T-tartót, 22 cms, így elég hosszú, a hosszú szálra meg teszek egy hungarocell golyót (henger alakút, kb 1,5 x 2,5 cm méretű) vízszintesen tartás miatt, ami mozgatható, és a hal méretétől függően igazítom azt.

Ez a T-tartó kb 2-300 ft/db, a hungarocell golyó meg talán 50ft, így sokkal olcsóbb, mint egy csukázó stupek.
Csuka meg nem válogat, így nem nagyon zavarja őket.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#45308) hermanyi válasza joe979 (#45304) üzenetére


hermanyi
őstag

Whisper 16 körül van. Én 13 ért vettem a powercoret, nem nehezebb és jobb a forgása a vastagság miatt.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45309) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Tanácsot kérnék olyantól aki Bolognaival horgászik és esetleg használ-e íves-ágas bottartót, hogy nem dől-e el a bot súlyától?

Illetve, melyik a legolcsóbb ajánlható első fékes orsó egy 6m -es bolora?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#45310) jansky1 válasza FireFox1996 (#45307) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi, ehhez a T távtartóhoz hogyan csatlakoztatsz (drót)előkét?

(#45311) FireFox1996 válasza jansky1 (#45310) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

van nekem otthon krimpelő fogóm, azt használom. de ha nincs, akkor fonottal is tudod hozzá kötni ;) Egy kis hurkot csinálsz fonottból, és a végén összefűzöd a dróttal...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#45312) gban válasza FireFox1996 (#45311) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az általam használt T-hez is kell a drót elé egy bármilyen zsinór mert arra se lehet ugye a drótelőke forgóját máshogy rárögzíteni, de nem is baj ha hosszabb így az előke és messzebb megy a zsinórtól a kishal.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#45313) joe979 válasza hermanyi (#45308) üzenetére


joe979
aktív tag

Súlyát letudnád mérni ?

Szissz

(#45314) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Annyira nem off, úgyhogy nem halványítom ki: Most beszéltem kíváncsiságból a haltáp kft-vel telefonon

harcsa nevelőtáp az itt feltüntetett beltartalommal, süllyedő kivitelben, 20 kg-os zsákkal bruttó (!) 7400 ft. Az 370 ft/kg.

ponty-tilápia nevelőtáp bruttó (!) 280 ft/kg.

Érdemes összevetni a beltartalmakat az aquagarant pelletekkel, kb ugyanaz, mivel azok is haltápok. ja, az ügyvezetővel beszéltem, azt mondta, szoktak horgászoknak is gyártani nagy tételben, külön kérésre olyat amilyet kérnek..A nagy tétel az több zsák. Kérdem: szerintetek több ezerért/kg vajon mit veszünk a horgászboltban?

Annyi, hogy aki Szarvas közelében lakik annak jackpot, mert nem foglalkoznak postázgatással, ők tényleg csak gyártók, el kell érte menni, bemenni az üzembe, és készletről annyit veszel amennyit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#45315) saen válasza szetcsuszott (#45314) üzenetére


saen
veterán

Horgászboltban ugyanazeket veszed, csak még a bolt is keres rajta, esetleg még néhány közvetítő.

(#45316) hermanyi válasza joe979 (#45313) üzenetére


hermanyi
őstag

Estefelé természetesen.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45317) jansky1 válasza szetcsuszott (#45314) üzenetére


jansky1
senior tag

Tök jó, köszi az infot. Tesztelni kéne, hogy összeáll-e úgy, mint az aqua. Vagy próbálta már valaki ?
Ponty előnevelőnek is jó az összetétele. Csak kicsinek tűnik a szemcseméret, a legnagyobb: 1,4-2,1 mm (Pe III.)

(#45318) szetcsuszott válasza jansky1 (#45317) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Nagyjából ugyanaz, mint az aqua, ha megnézed a nyersfehérje, zsír, stb makronutriensek arányát. Az aquás klasszik ponty 1-2 százalék fehérje-rost-zsír eltéréssel ugyanaz, mint a haltáp kft-s ponty-tilápia amit linkeltem. Szerintem nincs új a nap alatt, csodálkoznék, ha érezhetően különbözne az aquától. Nem mind süllyedő, az előnevelő az pont lebeg, meg az ivadéknevelő is, meg alapból a harcsa is, de abból pont most van raktáron direkt süllyedő, valamelyik horgász cég rendelte. Kérésre olyat gyártanak amilyet akarsz, azt mondták. Gondolom egy bizonyos mennyiségi minimum fölött.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#45319) jansky1 válasza szetcsuszott (#45318) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi. Tilápiás nagynak tűnik a 5 milliméterével. Kérdés, hogy mennyi az a mennyiség, aminek nekiállnak gyártani. A harcsás 3 milliméteres nem tűnik rossznak viszont. Maradt nekik belőle, vagy viszi mindet a megrendelő?

[ Szerkesztve ]

(#45320) szetcsuszott válasza jansky1 (#45319) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Azt mondta, ha most kell (mert több tápjuk csak idényszerűen van raktáron, pl ponty ivadéknevelő meg előnevelő nyilván csak ivadék -és előnevelés időszakában) akkor ebből a kétféléből van süllyedő. Szóval szerintem van nekik több, egyébként nem mondta volna, hogy ha bemegyek akkor vehetek... De amúgy ha csak lebegő van, az sem baj, hiszen A MESTER elhozta nekünk a pellethorgászat legújabb kori szent grálját, a PÉNI PELLETPUMPÁT :R :DD :DD

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#45321) zsolt1225 válasza szetcsuszott (#45320) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Egy kis süllyedős 2mm-es nekem is jól jönne, mostanában nagyon bejött a horgászatok alkalmával, de nem a közelben van Miskolchoz Szarvas :( Mire lemennék érte benzinköltséggel...

(#45322) partxxx válasza zsolt1225 (#45321) üzenetére


partxxx
tag

3mm kis felhősítővel panírozva is jó :) ;)

(#45323) hermanyi válasza hermanyi (#45316) üzenetére


hermanyi
őstag

Parancsolja. Amúgy jó az súj elosztása.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45324) Steady74 válasza hermanyi (#45323) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ne csak a nyéltagot mérd le ;]

(#45325) hermanyi válasza Steady74 (#45324) üzenetére


hermanyi
őstag

Papa ez nem Drennan Acolyte merítő ,hogy csalni keljen :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45326) Steady74 válasza hermanyi (#45325) üzenetére


Steady74
Topikgazda

1:1 :DDD

(#45327) Zoli bácsi válasza Nerazim (#45309) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Használok Bolot, de nem szoktam letenni, illetve ha leteszem (Torpedo Tuning úszót helyben tartva) a vízpartra leszúrt egyszerű tartóra teszem, amit méjyre szúrok, bot vége meg simán a fűben van.
A linkelt bottartót használom, feederezéshez. A 6m-es bolo lazább talajból könnyen kifordítaná szerintem, ekkora bot már meghúzná.
Az én bolomon [lilyen] orsóból van a legkisebb (20-as vagy 25-ös méret) Tökéletes, pici, könnyű.

(#45328) peterkiss9 válasza jansky1 (#45303) üzenetére


peterkiss9
csendes újonc

Szia. Amit en használok lesúlyozott csukázásra és nem keveredik össze az a következő.
Olyan mint az első képen csak tovább lett fejlesztve.
Elöször az úszó, alatta egy egyenes 3mm átmérőjü gubancgátló csö kb30cm. Középen van egy tripla forgó. A fozsinor a felső ágba van bekötve. Az oldalsóba jön a drótelőke kb 20cm, belehurkolva a forgóba, erre ráhúzok egy kb 10 centi zsugorcsövet, felhúzom a forgóra is és rámelegítem a drótelőkére és a forgóra is. Ez kellő merevséget ad a drótelőkének, a kishal nem tud rákeveredni a fözsinórra.
A forgó alsó ágába 0.22es zsinóron egy szintén 30cmes egyenes gubancgátló csö egy sörétólommal megütköztetve. A felsöt is megütköztetem egy söréttel és mindkettö csövet felhúzom a forgóhoz.
Alatta a vízmélységtöl függöen zsinór és egy végólom.
A vékony zsinór az akadóban horgászathoz kell, ha esetleg leakad csak az ólom megy el.
Leírva egy kicsit bonyolult. Barátaimmal évek óta ezt a módszert használjuk. Fontos hogy az ereszték pontosan legyen beállítva, igy a kishal nem keveri össze a szerkót.

[ Szerkesztve ]

(#45329) joe979 válasza hermanyi (#45323) üzenetére


joe979
aktív tag

:R

Szissz

(#45330) jansky1 válasza peterkiss9 (#45328) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi, nem bonyolult ez :). Az alsó, felső gubancgátló csőnek mi a szerepe? A zsugorcső eltartja gondolom szépen a drótelőkét.

(#45331) csƵ


csƵ
őstag

"A Magyar Horgászkártyák gyártása októberben kezdődik, a folyamat 30-60 naptári napot vesz igénybe a postázási idővel együtt. A kártyapostázás ajánlott küldeményben történik a regisztráció során megadott levelezési címekre."

Lesz vajon horgászkártya 2019-es szezonkezdésre? Én kétlem. :)

(#45332) vendingo válasza csƵ (#45331) üzenetére


vendingo
veterán

Jó ha tavaszra lesz belőle valami, sőt, szerintem jövőre nem is lesz még kötelező.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45333) DIEGO15 válasza vendingo (#45332) üzenetére


DIEGO15
őstag

2020-ig nem lesz kötelező és addig nem is nagyon van értelme :)

(#45334) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Elég sok itt a feeder horgász, hátha érdekel valakit. Szerintem ennyiért jó vétel.
Shimano Ultegra 5500 XTD kuponnal most ~ 32500ft. [link]

(#45335) Tomek0108 válasza DIEGO15 (#45333) üzenetére


Tomek0108
csendes tag

"7. Mikor lép életbe a horgászkártya, ki kötelezett a regisztrációra és a horgászkártya kiváltására?

A horgászkártya kiváltása már 2018. szeptember 1-jétől biztosított és ajánlott, 2019. január 1-jét követően pedig az egyesületi tagságra kötelezett, vagy döntésük alapján tagi jogviszonyt létesítő horgászok esetében a horgászat gyakorlásának, egyben az egyesületi tagság létesítésének, megújításának, az állami horgászjegy kiváltásának az általános és előzetes feltétele lesz. A nem egyesületi tag külföldi horgászok és a gyermekek esetében a kártya kiváltása 2019-től továbbra is opcionális marad."

A MOHOSZ oldaláról

A dolgok bonyolultsága abban áll, hogy nem bírjuk felfogni egyszerűségét...

(#45336) mano660 válasza B4l!nt (#45334) üzenetére


mano660
tag

... ha már Angling Direct, egy órája kaptam meg tőlük, a múlt héten (csütörtök) rendelt botot (Preston Monster Feeder 11' Light), és a Guru előkéket (0.13, 0.15).
A bot nagyon tetszik, főpróba (ha terv szerint haladnak a dolgok) pénteken. :))

[ Szerkesztve ]

(#45337) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Apropó, horgászkártya....Megjött már valakinek? Ha jól emlékezem, kb 30 napra írták hogy küldik. Sokan már 1.-én regisztráltak, én azt hiszem 8.-án. Nekem nem jött, de nem is várom még..Viszont akik első nap regisztráltak, lassan időszerű az érkezés... :)

Szerk: Kaida márkáról tudtok valamit? Feeder cuccal találkoztam, elég olcsó árkategóriában. Ma elmentem csontiért, és találtam egy igényesen kinéző, full parafa nyelű pergetőbotot, 5-20gr, talán 2,1m lehetett. Vékony, könnyű, igényes...Gyanúsan olcsó (7e) és Kaida néven.... :)

[ Szerkesztve ]

(#45338) DIEGO15 válasza Tomek0108 (#45335) üzenetére


DIEGO15
őstag

Ezek szerint valamit benéztem egy cikkben.

(#45339) Madn!ght válasza B4l!nt (#45334) üzenetére


Madn!ght
addikt

Köszi, rendeltem is még egyet! :R

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#45340) sityupityu válasza Tomek0108 (#45335) üzenetére


sityupityu
veterán

Pontosan így van ahogy írod. A jelenlegi álláspont szerint ha nincs kártyád akkor 2019-től nem válthatsz engedélyt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#45341) gban válasza sityupityu (#45340) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kíváncsi leszek mikor módosítják a kapacitás hiánya (értsd: hozzá nem értés, bénázás, csak addig fontos míg megnyerem a pályázatot hogy menjen a mutyi) okán.
Ne legyen igazam de szerintem a nagy számú igénylés váratlanul fogja érni őket mint a közterületeseket az első hó.
Annyi a különbség hogy az első havat egy héttel előre jelzi a meteorológia, ezt meg hónapokkal előre ki lehet kalkulálni az idei adatok alapján.

Postázást nem vállalok.

(#45342) peterkiss9 válasza jansky1 (#45330) üzenetére


peterkiss9
csendes újonc

Gubancgátló cső nélkül a kishal tud gubancot okozni ezt tapasztaltuk. A zsugorcső merevít a drótelökén, de egy nagyobb csalihal össze tud keveredni a fozsiinórral. Így én minden esetben használok hozzá gubancgátló csövet alul és felül. Nálunk kapható egy méteres hosszban, ebböl vágok le.

[ Szerkesztve ]

(#45343) jansky1 válasza peterkiss9 (#45342) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi.

(#45341) gban: Szerintem fel tudták mérni, hogy mennyi kártyát kell kiállítaniuk.

[ Szerkesztve ]

(#45344) Steady74


Steady74
Topikgazda

2.4m, 90+kg. Állítólag rakóval.

(#45345) sityupityu válasza gban (#45341) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, nagyon könnyen elképzelhető, hogy az lesz a vége amit mondasz.
Hogy pénzben nagyot szakítottak ezen az egészen? Az nem kétséges. :K

szerk: (#45344) Steady74 Na persze. Lehet, hogy azzal akasztották meg, de hogy nem azzal szedték ki az is biztos. :DDD :N

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#45346) Steady74 válasza sityupityu (#45345) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Van fent a yt-n videó de nem tudom telefonról linkelni.

(#45347) hermanyi válasza Steady74 (#45346) üzenetére


hermanyi
őstag

[link] Hüle France :D Ez a nagy nem lett megörökítve ,de ehhez a Colochoz képest snecis a G50 :DD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45348) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nagyhalas orsókat nézegettem, és körülnéztem a Carp Zoomnál.Rákerestem a Jumbo nevű orsójukra a neten, a kereső elvitt egy gyakorikérdések oldalra. Azt írta egy hozzászóló, hogy ugyanezt az orsót meg lehet venni más néven olcsóbban, ha valakit érdekel, privátban megmondja. Nekem nem kellett írnom, amúgy is nagyon emlékeztetett egy másik orsóra ez a Jumbó......Megnéztem a képeket.
Szerintetek..?

(#45349) gban válasza Zoli bácsi (#45348) üzenetére


gban
Közösségépítő

Elvileg mindkettő 5+1 csapágyas, viszont a CZ az 10000-es, míg az Oreel max. kapható mérete 8000.
Megnéztem, ez nem csak játék a számokkal, előbbire 485m 40-es fér, utóbbira 205m - igaz, ez simán lehet a dobtól is. Bár utóbbi szám azért nekem elég kevésnek tűnik.

Postázást nem vállalok.

(#45350) szetcsuszott válasza Zoli bácsi (#45348) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Távdobásra kell vagy nagy halakra, vagy mindkettőre? Mennyit szánsz rá? A nyeletőfék feltétlenül kell?
Az ilyen böszme nagy, direkt távdobásra kitalált orsók a hozzáértők szerint nem bírják a hosszan tartó komoly igénybevételt, az egyetlen előnyük, hogy nagy orsó-nagy dob, tehát nagyot lehet velük dobni.

Várunk sok szeretettel a pergető horgászok-kínai cuccok, és/vagy a bojlis és pontyhorgász cuccok aliexpressről csoportban ;)

Én a magam részéről hazai piacról soha a büdös életben nem veszek többet orsót, mióta megjött az első kínaim, és kipróbáltam...

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.