Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wajk


Wajk
addikt

Gratula az Asus-nak a kitartásért. A hátoldala nagyon tetszik, de a kamera és a vezetékmentes töltés hiánya. Kár érte. Ez inkább felső/középkategóriás. Árban meg? A 256GB-os Mini-t vettem 300K alatt 3 év garral. Akkor már inkább az S22, de az meg akksiban elég vékony lett.

Szóval marad a 13 Mini. Azt nekem nagyon eltalálták. :K De figyelem a rezdüléseket 6" alatt fronton. Xiaomi-ra még kíváncsi lettem volna.

Most még a 6,5" a sláger, de lehet újra előtérbe kerül majd a hordozhatóság is és akkor megtérül az Asus kitartása.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#2) giroud199 válasza Wajk (#1) üzenetére


giroud199
aktív tag

Ezzel a soc-al szerintem minden felejtős...minek az erő ,ha 20perc után 45%-át visszaveszi és szinte minden fronton korlátozza a felhasználót.... :U
nem is ertem ,mit erőltetik még ezt a gyártól....ott a snapi870, mindenre is kényelmesen elég és van +2óra screen on time :B

[ Szerkesztve ]

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#3) Viper26 válasza Wajk (#1) üzenetére


Viper26
nagyúr

13 mini volt nekem is, és most bizony hiányzik. :D

Sajnos ha néha játszol telón vagy egy kis Netflix is van mellette, ahhoz pici a kijelző, aztán lehet csak szokni kellett volna.

Pixel 7 | FR955

(#4) joey04


joey04
titán

Nekem kis kezem van, így a "kompakt" telefonok is nagyok egykezes használatra, akkor viszont már legyen tepsi, a sok egyéb előnye miatt, így ez a készülék nem érdekel, de valóban jól össze lett rakva, és a mérethez képest különösen jó az üzemidő. Kamerák lehetnének jobbak, meg lehetne tele is. Akinek nem fontos a kamera és kisebb telefon kell, annak jó lehet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) vacs


vacs
veterán

Helló.
Elolvastam a tesztet és két dolgot hiányolok, illetve kérdezném:
- a sztereó hangszóró nem lett megemlítve!
- dupla koppos felébresztést és lezárást tud?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#6) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

eSIM támogatás?

(#7) Shyciii válasza Wajk (#1) üzenetére


Shyciii
veterán

OFF

Wajk? Te vagy az? WajkIUI Motorola Defy-re? Ha igen, akkor ezer éve nem láttalak, de még mindig minden tiszteletem az akkori munkásságod előtt :R

[ Szerkesztve ]

(#8) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Na ennek is az LG szerű kontrasztos szegéllyel körberajzolós kamera algoritmusa van. Minden levél olyan mintha körbe lenne húzva a szegélye. Ez az egyik legbánább hatású képfeldolgozás amit a mobilokban használnak. Ennél még a kevesebb kontraszt is jobb.

(#9) CabalX


CabalX
aktív tag

De jó lenne egy piacra dobási akció, vagy majd Black Friday keretében egy nagyobb akciózás rá - hátha addig kiderül hogy van-e bármi probléma vele.
Figyelemre méltó telefon, minden tekintetben. :)

(#10) Bog válasza vacs (#5) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

"A sztereó hatás eléréséhez a beszédhangszóró egészíti ki az alulra került multimédiás hangszórót, a telefonban dolgozik egy Qualcomm Aqstic WSA8835-ös erősítő és a 3,5 milliméteres fülhallgató csatlakozót egy WSA9385-ös DAC segíti."

Tud.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) Wajk válasza <Adamsky> (#6) üzenetére


Wajk
addikt

:N 2x nanoSIM (dual standby)

#7 Shyciii: köszi szépen, az már régen volt :D de szerettem a hobbim. A jövőbeni munkámat is annak köszönhettem, hogy megszerettem a mókolást és a boncolást :) szép volt, jó volt.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#12) Khadris


Khadris
csendes tag

Nagyon vártam, hátha ez jó lesz, és nem kell másfélszer annyiért ROG 6, ami túl nagy is, meg túl célhardver is , de most parázom a melegedésen. Kellene a zsebre dugható kicsi méret, az erős hardver, a jó hangszóró, de azért játszanék is napi fél-egy órát. Legalább az AeroActive Cooler rádugható lenne :((

(#13) youngboy


youngboy
senior tag

Na de ennyi pénzért csak egy ekkorát?
:))
Egyébként nekem bejön. Még az álltalam utált és teljesen praktikátlan kamera dudorokat is elviselhetőbb kinézetűvé tudták tenni.

(#14) youngboy válasza Wajk (#11) üzenetére


youngboy
senior tag

Szóval patológián fogsz dolgozni?
:)

(#15) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem nagyon tetszetősre sikeredett ez a Zenfone 9, és elképzelhető hogy ősszel erre fogok váltani Xperia 5 II-ről. Játszik még az S22-is, de valahogy ez mint formára mint küllemre jobban bejön. iPhone vonalon most sajnálom csak igazán hogy az Apple kinyiffantotta a Minit, mert talán a 13 Mini még jobban kézre állna mint ez, de hosszútávon nem akarok már 13 Miniben gondolkodni. (A 120hz-s kijelző átka).

All→M8

(#16) koshmar


koshmar
őstag

A cím alatt a legutolsó szó az "középszerű" akart lenni. :)

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17) Doki42


Doki42
őstag

Szerintem jó ez a teló, ha előbb jön nálam befutó…
Tetszett a cikk, köszi :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#18) Mircinko válasza callmeakos (#15) üzenetére


Mircinko
senior tag

Ha lehet tudni az Xperiával mi a gond hogy váltani akarsz? Vacilálok a két teló között. Mindig is Sony párti voltam a minőség és a kompakt méret miatt. Viszont az Asus megoldása is nagyon tetszik, tényleg csak az értesítő led hiányát tudom felróni mint hiányosság :)

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#19) <Adamsky> válasza Wajk (#11) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... vagyis nincs. Attól, hogy van benne SIM foglalat még tudhatna eSIM-et, nem? :U
Egyébként én érzem csak úgy, hogy 2022-ben gáz úgy kihozni egy felsőkategóriás telefont, hogy abban nincs eSIM támogatás? :F

(#20) Wajk válasza <Adamsky> (#19) üzenetére


Wajk
addikt

ott van smiley -> :N Azt hittem érthető.
Ha van eSim azt szokták jelezni egyértelműen, pl 1 eSim és 1 nanoSim. Másrészt egyet értek, ez is nálam a középkategóriát erősíti.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#21) Thom!


Thom!
veterán

Nagyon gyenge a kamera... :W

(#22) sMogyi86

Nekem az USB 3 hiánya fáj csak egyedül, de az már évek óta.
És még csak nem is a sebesség miatt, hanem a képernyő csatlakoztathatóság végett.
Az egy nagyon-nagyon-nagyon... hasznos funkció. Nem értem miért spórolják le? Nem néztem utána, de létezik, hogy a chipsetek nem tudják ebben a kategóriában? :F
Mondjuk itt azt írják 3.0. Létezhet? Mert még hivatalos ASUS oldalon is nagyban megy a hallgatás erről. :W

[ Szerkesztve ]

"A félelem az elme gyilkosa."

(#23) janeszgol


janeszgol
félisten

Jó kis telefon. A kamera sem középszerű, pl a színvilága kimondottan jó.

(#24) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Nagyon vártam a telefont, nagyin bejon, de arra jutottam, hogy a zenfone 8 120 ezerrel olcsóbban sokkal jobban megeri, számomra csak hátlap desingban és uzemidoben jobb a 9.

(#25) Benőke válasza Cannabis7 (#24) üzenetére


Benőke
őstag

Z8 ban még az újlenyomatolvasó is megér egy misét. Inkább béna mint jó.
Spec elfogadtam így, mert tudása mérete egyébként szuper nekem.

(#26) ddaydome


ddaydome
senior tag

Nagyon jó lenne, ha szolgáltatónál is lehetne kapni vagy valamelyik nagynál meg lehet nyomogatni egy picit. Ennek a procinak a hűtése minden gyártónál gond, szóval nem egyedi eset. Én azt gondolom, hogy jó vétel lehet, de tényleg látni kéne. Én nagyon vártam ezt a telefont és a tesztet, de 250 körül lehet nekem jó vétel. Az meg még vagy 0,5 év legalább vagy több.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#27) sBc


sBc
aktív tag

Külsőre nagyon tetszik, de sajnos nem tud olyan dolgokat amiket Samsung s10e-m. (iQ töltés, USB3, Dex)

(#28) batai15


batai15
félisten

Kár a Qi töltés hiánya miatt.

(#29) callmeakos válasza Mircinko (#18) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Igazándiból nincs komolyabb gond vele, csak 2 év után el tudom mondani, hogy nem azt kaptam amit vártam. A kamera nem a legjobb, a 21:9es képarány a gyakorlatban inkább hátrány mint feature, nincs gyorstoltes, nincs vezetéknélküli töltés, az ujjlenyomat olvasó meg folyamatosan szivat.

All→M8

(#30) realist


realist
őstag

Cím tekintetében talán megjelenhetett volna némi humor. Mondjuk, nemi célzás, hogy azoknak akik rövidet, de vastagot keresnek vagy vmi ilyesmi :D

(#31) Plug Life válasza realist (#30) üzenetére


Plug Life
aktív tag

Szóval te a fanyar, intellektuális humor kedvelője vagy?

(#32) natë


natë
nagyúr

Szép mobil, jó méretben és gyenge kamerával. :(

(#33) <Adamsky> válasza Wajk (#20) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Bocsi, hülye vagyok eSIM témában. :) Csak tudom, hogy "trendi", ill. jó ha van.
" ... szokták jelezni egyértelműen ... " - ez igaz. Ha tudná, biztos eldicsekedtek volna vele. Más kérdés, hogy ha nincs, azt is meg kellene szerintem említeni - mint negatívum - egy ilyen készülék tesztje esetén.

(#34) Hallosz


Hallosz
senior tag

Jól néz ki, nekem nagyon bejön.

Azon gondolkodom, hogy miért erőltetik a bikaerős processzort, ha a melegedés miatt középszerűre lassul? :F

Mert lakni, muszáj.

(#35) <Adamsky> válasza Hallosz (#34) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... miért erőltetik a bikaerős processzort, ha a melegedés miatt középszerűre lassul?"
Erre nincs értelme válasz.
Ez a telefon egy közepes SoC-al, 1db tisztességes kamerával, vezetékmentes töltéssel lenne számomra a tökéletes telefon (na, jó ehhez az kellene, hogy lyuk is eltűnjön a kijelzőről, de erre perpillanat kisebb az esély, mint a lottó 5-ösre)

(#36) realist válasza Plug Life (#31) üzenetére


realist
őstag

Is-is, a termékhez talán ez illik ;)

(#37) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Jó telefon lenne ez, de nem ilyen áron. Most komolyan, S22 árban, gyengébb kamerákkal, vezeték nélküli töltés nélkül, eSim nélkül, 5 éves szoftvertámogatás nélkül, nagyobb kávákkal (tudom, ez már szőrszálhasogatás, de egy S22-höz képest pl. egy A52-nek zavaróan vastagok a szélei, és ránézésre ennek is "markánsabb" a kávája, mint az S22-nek). És ugye Samsungot szolgáltatónál is lehet kapni, akár 0%-os részletre, ezt meg ki kell csengetni egybe, ami azért nem mindegy.

(#39) nbalus2k válasza sMogyi86 (#22) üzenetére


nbalus2k
csendes tag

Ugyan ez a bajom 256/16 zenphone 8. Minden szuper amíg az usb-c monitorra nem akartam családnak képeket mutatni. És a ciki, hogy ez a régi samsung s9-en is már szuperül ment.

De az ujjlenyomat olvasó az idei feature jövőre talán jön az usb 3+

Nem mintha az ujjlenyomat olvasó miatt nem gondolkodnék el ezen. Annyira rossz a Z8-on :W

[ Szerkesztve ]

(#40) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet. Jó telefon lett.

A jövő most van

(#41) #11083776 válasza giroud199 (#2) üzenetére


#11083776
törölt tag

gondolom (remelem,hogy ha nem jatszom akkor nem melegszik),mert azert ez benchmark volt ,oke nem szabadna
a nothing mobile 1 -be ezert nem raktak csucs soc-ot de sok a hiba meg a bug amirol persze nbe mbeszelnek a lefizetett senkihazi youtuberek

(#42) #11083776 válasza #11083776 (#41) üzenetére


#11083776
törölt tag

persze ne komoly lovekra gondolj pl ingyen megkapja a mobilt meg ilyen pitisegek a piti dolgozni nem akaro embereknek.
ja es nem ilyen profira gondolok mint a mobilarena termeszetesen.

[ Szerkesztve ]

(#43) #11083776 válasza callmeakos (#15) üzenetére


#11083776
törölt tag

igen sajnos meg kell fizetni a samsung gagyisagat,pl kamera kozepen van.nem a szelen,akksi asusnal jobb,es le kell tiltani vagy 120 prccess-et,blootwaret......

mindig is a samu volt a leglasubb ,legg laggolos ,leg instabilabb rendszerem -bar mara mar eleg jo lett siman megvennem (de az akksi,kozepen a kemera miatt persze nem)
(soha nem ertette aki nem hasznalt stock androidot),persze mindig fenyeztek
csak enny a szemet rajta
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44) Hallosz válasza <Adamsky> (#35) üzenetére


Hallosz
senior tag

+1 :K

Mert lakni, muszáj.

(#45) Hallosz válasza #11083776 (#43) üzenetére


Hallosz
senior tag

Hm. . . kipróbálnék egy Samut stock droiddal.

Mert lakni, muszáj.

(#46) viragdani01 válasza sMogyi86 (#22) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Az Asus küldött egy többoldalas leírást a telefonhoz még a bemutató előtt, abban 2.0-ás USB-t írtak, vezetékes kivetítést nem is tud a teló tapasztalataink szerint, csak vezeték nélküli screen mirroringot.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#47) sMogyi86 válasza viragdani01 (#46) üzenetére

Köszi! :/

[ Szerkesztve ]

"A félelem az elme gyilkosa."

(#48) ddaydome válasza K0vasz (#37) üzenetére


ddaydome
senior tag

Nekem a tökéletes Android felület a stock droid. A szoftvertámogatásban valóban nem ígérnek, ami tényleg kérdőjeles. De van benne egy rendes dac, jack, szuper kijelző és azért vállalható kamera, no meg töltő eszköz is. Szóval árnyalt a kép.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#49) <Adamsky> válasza K0vasz (#37) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem vitatom, vannak az S22-nek előnyei a ZF9-el szemben, de ez a másik irányba is igaz. Ami nekem fontos (sorrendben!):
• térerő, vételi képességek: sajnos nagyon sok helyről azt hallom, hogy az Exynos-ok ilyen szempontból gyengén szerepelnek. Az ZF8-at pedig kifejezetten dícsérték.
• ujjlenyomat olvasó: rettenetesen rühellem, ha az lassú, vagy nem jól működik. Az S22-ről, ill. az ultrahangos megoldásáról szintén hallottam már rosszat (lassú, néha instabil).
• üzemidő

• minél tisztább rendszer (itt úgy érzem az Asus a nyerő)
• support (2 főverzió van beígérve → Android 14 + 2 év sec. patch). Lehet a Samsung-ra több lesz (5 év?), de azért ez a 2+2 se tűnik vészesnek
• jack csatlakozó + jó minőségű DAC

Ami nekem fájóan hiányzik az a vezetékmentes töltés, de úgy látszik valahol meg kell hozzam azt a bizonyos kompromisszumot.

[ Szerkesztve ]

(#50) Thom! válasza <Adamsky> (#49) üzenetére


Thom!
veterán

Kamerarendszer gyenge ZF9-nél, pedig hardver adott.
Szoftverfrissítés talán hozhat előrelépést de sok jót nem várok.
Bármilyen exynos kuka számomra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.