Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) papp_no1 válasza Mela Kehes (#14350) üzenetére


papp_no1
senior tag

(#14352) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Ezt ismeri valaki? Lehet beruházok egyre :)

Vagy ezt?

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#14353) snooze válasza Sickboy25 (#14352) üzenetére


snooze
veterán

ha azt akarod,hogy letörjön a csati,akkor vegyél.. :)

GO Gunners!!!

(#14354) Mela Kehes válasza papp_no1 (#14351) üzenetére


Mela Kehes
addikt

:R

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#14355) Sickboy25 válasza snooze (#14353) üzenetére


Sickboy25
addikt

Milyen csati? ;]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#14356) válasza Sickboy25 (#14355) üzenetére



őstag

Olyan csati, hogy még az alaplap is eltörhet.

(#14357) Sickboy25 válasza (#14356) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nah fasza... Vagy a telefon ketté :DDD

Nah ja amúgy a töltő résznél, lehet bántaná...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#14358) Ragnar95 válasza Sickboy25 (#14352) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem van hasonlóm, mint a fölső, csak feketében, a töltőcsatit nem bántja, csak épp kb 500mAh-s 1900 helyett, mivel csak olyan 25%-ot tölt az akksin+1 nap alatt magától lemerül...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14359) Sickboy25 válasza Ragnar95 (#14358) üzenetére


Sickboy25
addikt

akkor nem kell... Gondoltam, hogy ez már túl szép, hogy igaz legyen...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#14360)



őstag

UK-ból akarok egy rövidhullámú rádiót venni eBay-en keresztül. Kell rá vámot fizetni? Kb. 69-76£ szállítással.

(#14361) máyköl


máyköl
veterán

Újra I4 tulajdonos lettem! :)
Egy iPad 1 -et vettem nem rég üzleti célból 50 -ért. Erre fizettem rá 5 ezer Ft. -ot egy I4 -ért...
Gyári független, fekete, 16 -os. :)

(#14362) Mela Kehes válasza máyköl (#14361) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Isten hozott újra itthon.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#14363) manchester85 válasza máyköl (#14361) üzenetére


manchester85
addikt

Magyarul kihoztál egy gyári függetlent 55-ből? Szép! Vajon mikor faragsz rá egyszer egy hibásra vagy bármi nem várt gebaszra. :)

i6 Silver

(#14364) Blaise válasza máyköl (#14361) üzenetére


Blaise
veterán

55-ért független i4? :D

Nem kívánok rosszat, de...

[ Szerkesztve ]

(#14365) joey04 válasza manchester85 (#14363) üzenetére


joey04
titán

Összességében már akkor is nyert az üzleteken, ha egyszer beszopja. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14366) máyköl válasza manchester85 (#14363) üzenetére


máyköl
veterán

Ne csináld már, inkább örülj neki, hogy így kihoztam. :DDD
Ha t -mobilos lenne a cucc, már kapnám a hideget/meleget, hogy mennyi idő múlva tiltják le, de így viszont 55 -ből van egy biztos iPhone -om. Ráadásul nem is 0 napos újonccal cseréltem, hanem egy ős régi taggal, akit már én is régebb óta ismerek a fórumról... :)

(#14367) Sickboy25 válasza (#14360) üzenetére


Sickboy25
addikt

nem

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#14368) manchester85 válasza máyköl (#14366) üzenetére


manchester85
addikt

Hát ügyes vagy, gratulálok! :) Csak meglep, hogy ennyi balfék van a világon. Mert valljuk be, hülyék nélkül nem lehet jó üzletet csinálni. :U

i6 Silver

(#14369) máyköl válasza manchester85 (#14368) üzenetére


máyköl
veterán

Persze. Megmondom őszintén, a havi keresetem egy része az ilyen seftelésekből van.

(#14370) snooze válasza máyköl (#14369) üzenetére


snooze
veterán

és ezek után be is fizeted az adot és az eho-t tisztességesen.. :) :) :)

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#14371) válasza Sickboy25 (#14367) üzenetére



őstag

Union belül....OK leesett :R :R

[ Szerkesztve ]

(#14372) válasza manchester85 (#14368) üzenetére



őstag

Gondolom azóta a régi tulaj már kaparja a falat. De az is akitől megvette 50-ért, mert 60-ért mennek. Két balekot is sikerült átverni.

(#14373) Mr X válasza (#14372) üzenetére


Mr X
veterán

Miért verte volna át? Ennyiért odaadta az illető, pedig ingyen lett volna, hogy utánanézzen a piaci értékének.

(#14374) Kashim


Kashim
őstag

Na meg is jött a külső akku, amit iPhone topicba írtam, hogy rendelek. Közelmúltban volt róla egy rövid hír Mobilarénán is, ott tetszett meg és néztem ki magamnak, árban is nagyon vonzó volt a piacon lévő megoldásokkal összevetve. Rohadt gyorsan kihozták, múlt pénteken rendeltem meg, igaz nem is az alap szállítással kértem.
Nagy plusz pont, hogy csak 20 dolcsit írtak értékként a vámosoknak, ezért nem került rá sem áfa sem vámköltség és 1 nap alatt át is ment a procedúrán.

Sok mindent még nem tudok írni róla, mert épp töltődik, de néhány első benyomás:

Pozitívumok:
• Méretre pont még hordozható kategória, kicsit még nagyobbnak is képzeltem
• Adnak hozzá mindenféle csatlakozófejet, szerintem nincs mai készülék amit nem lehetne vele tölteni, még egyedi Samus csatikat adnak hozzá
• Adnak hozzá jó kis összehúzható szütyőt amibe pont belepasszol
• Súlyra meglepően könnyű, ez pozitívum, de amiatt megkérdőjelezhető a kapacitása, remélem nem lesz vele gond

Vállalható dolgok:
• Külsőre picit jobbra számítottam, de így is elég kulturáltan mutat

Negatívumok:
• Full műanyag, szerencsére nem a biliműanyag PP fajta, ennek ellenére egyik sarka kicsit nyekereg nyomásra, ez összességében nem tetszett, a tükrös felület is kicsit erőltetett
• Sajnos nem foglalkoznak vele, hogy Európából rendeli az ember, ugyanúgy US fali töltőt adnak hozzá, így adapter, vagy meglévő fali töltő nélkül használhatatlan a cucc
• Számítógép USB-ről nem kap elég kakaót, ugyan pislákol ha rádugjuk, de hiába is várná ki az ember a lassabb töltést, nem lehet ezzel a módszerrel teljesen feltölteni, így muszáj neki 2 amperes fali töltőn adagolni az áramot

• Két USB csatlakozó van rajt, egyik 1 másik 2 ampert tud, több helyen olvastam, hogy ez valójában parasztvakítás, majd megmérem, ha feltöltött végre. Töltési idő szempontjából ez nem elhanyagolható dolog.

Az a tervem, hogy egy héten keresztül csak erről töltöm a telefonom, ha kiállja a próbát megérte, ha nem akkor így jártam. Ha jól becsülöm tudnia kell 7x csutkára feltölteni egy i4-et. Ennek tekintetében a próbát is ki kell állnia gond nélkül, ha nem kamu a kapacitás.

Majd leírom a használatbeli tapasztalatokat is, ha valaki szemezne még vele, úgy láttam mostanában sokan keresgélnek külső akkumulátorokat.

[ Szerkesztve ]

(#14375) máyköl válasza (#14372) üzenetére


máyköl
veterán

Most komolyan mondod, hogy szerinted átvertem az illetőt? Könyörgöm, ne játszd már ennyire meg az álszentséget...

[ Szerkesztve ]

(#14376) b4zsi- válasza (#14372) üzenetére


b4zsi-
őstag

Ha kaparja van is miért , de ez nem a vevő hibája:). Eladok valamit utána szoktam járni, hogy mennyiért mennek a piacon... Amúgy meg lehet Ő is már olcsón szerezte és túl sokat gondolsz bele a dolgokba...

(#14377) válasza Kashim (#14374) üzenetére



őstag

7-szer biztos nem. Azt lenne jó tudni, hogy mekkora a töltő árama, és mennyi idő kell a iPhone feltöltéséhez. Brutál nagy, de azt tudom elképzelni, hogy jó ha kétszer. szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#14378) Kashim válasza (#14377) üzenetére


Kashim
őstag

Ha minden igaz i4-ben 1420 mAh kapacitású akku van.
Azért jól néznénk ki ha egy ekkora akksival csak kétszer tudnám feltölteni. :P
Na de majd a hosszú tesztben kiderül.

(#14379) válasza Kashim (#14378) üzenetére



őstag

Tényleg nem akarlak elkeseríteni, és nem tudom hányszor, mert ki kéne számolni. Az a "tippem", hogy 100%-ra egyszer sem.

A töltés megkezdésekkor folyik a legtöbb áram, ahogy töltődik, úgy csökken, mert a feszültség kiegyenlítődik. A külső akkuknál számítani kell a disszipációra, ami meddő teljesítménynek vehetünk. Ezt a hálózati töltők játszva pótolják.A rossz hatásfok miatt a 10.000mA/h a valóságban nem tudom mennyi. :)

Viszont érdekel a tapasztalatod.

[ Szerkesztve ]

(#14380) Kashim válasza (#14379) üzenetére


Kashim
őstag

Értem. Jobban járok akkor, ha rá-rá töltögetek. Mondjuk 50% alá nagyon ritkán engedem a telót, ha jól tudom az aksinak sem tesz jót ha sűrűn mélyen jár.
Na de majd kiderül tényleg használat közben. Azért szomorú lennék ha csak ennyit bírna, plusz ez azt is jelentené, hogy az ilyen 2-3 ezer mAh kapacitásúak, amelyekkel 1-2x szintén fel lehet tölteni, gyak. nem különböznének ettől a monstrumtól.

(#14381) kali válasza Kashim (#14380) üzenetére


kali
legenda

nem csak a mAh számít, de azért tényleg kíváncsi leszek a tényleges teljesítményére!

(#14382) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Most, hogy hazaértem, kéne 220voltos adapter az iPad töltőmhöz, valaki nem tud olyan boltot, ahol lehet kapni a töltő levehető EU-s végét? Egy fekete kábelem van, ami belemegy az iPad töltőbe, de az úgy nem túl esztétikus :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14383) ittakary válasza Ragnar95 (#14382) üzenetére


ittakary
nagyúr

Lol es ki a f.szt erdekel hogy nez ki a tolto? :DDD ennyire ne legyel applemajom mert az ilyenek miatt utaljak az apple felhasznalokat...

Amugy meg jobb is a fekete kabellel meg praktikusabb is mert hosszabb a tolto. Nem mellesleg nekem is igy van es a telomat is ezzel toltom mert agybol is nyomkodhatom (amugy nem lenne eleg hosszu)

(#14384) Ragnar95 válasza ittakary (#14383) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem amiatt,h apple, csak az nem vmi szép, h a fehér töltőből kilóg egy fekete kábel, elég sufnituning megoldás :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14385) whitezo88 válasza Ragnar95 (#14384) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mivel amcsi a macbookom, nekem is fekete pótkábellel van megtoldva a táp. szerintem nem csúnya, és legalább hosszabb is.

(#14386) ittakary


ittakary
nagyúr

Lol... iPad fekszik sik asztalon fogta magat es elfordult magatol :D ilyen se volt meg soha...

(#14387) manchester85 válasza ittakary (#14386) üzenetére


manchester85
addikt

A képernyő, vagy a teljes iPad? :DDD

i6 Silver

(#14388) máyköl válasza Ragnar95 (#14384) üzenetére


máyköl
veterán

Gondolom, hogy nem szépségszalonban szeretnéd tölteni, otthonra meg nem mindegy?
Ne hülyéskedj már... Nekem is a fekete kábeles megoldás van, pont lesz@rom, hogy a szobám sarkába hogyan néz ki.

(#14389) eszgé100 válasza ittakary (#14386) üzenetére


eszgé100
őstag

Biztos megharagudott rád, ez van mikor két tűz között vagy, először az asszony fordul el az iPad miatt, aztán meg fordítva ;]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14390) Ragnar95 válasza whitezo88 (#14385) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha nincs más megoldás, akkor marad ez, csak gondoltam, ha max egy ezresért lehet kapni eu töltőfejet, akkor mégiscsak jobb az, de ha nem hát nem :P :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14391) máyköl válasza Ragnar95 (#14390) üzenetére


máyköl
veterán

(#14392) ittakary válasza manchester85 (#14387) üzenetére


ittakary
nagyúr

Paranormalis jelenseg :D

(#14393) válasza Ragnar95 (#14384) üzenetére



őstag

Ne hagyd magad :K Nehogy már az legyen a szégyen, hogy valaki igényes. Ez a sötét Balkán. :W

(#14394) DanielK


DanielK
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy winre csak muszájból fejleszt az Apple (iTunes, Safari stb.).
Amióta megvan a macem nagyon durva, hogy pl normálisan működik a wifi sync. Látja a rendszer a telefont és le is szinkronizál vele.
Vagy a safari gyors és nem crashel be folyton.

Más: vettem egy brando protector plus fóliát a telefonra. Nagyon bejön! :C Végre nem kell óránként törölgetni a kijelzőt és jól "csúszik" az ujjam is rajta! :K

(#14395) Ragnar95 válasza (#14393) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Énis úgy vagyok vele, hogyha van lehetőségem a jobbat/szebbet megvenni, akkor inkább azt választom :K
májköl: köszönöm, ez mindjárt szimpatikusabb és jó áron is van :R
DanielK: én ezt már win tulajként is tudtam, de mióta macet használók valóban sokkal jobb az oprendszer mellett az összes Apple progi, Safari sokkal stabilabb + elég jól jön,h újranyitja az ablakokat és talán gyorsabb is vmivel, iTunesnál pedig a sebesség nagyon szembetűnő+itt működik a wifi sync tökéletesen :DD
Amúgy szerintem direkt nem csinálja meg az Apple olyan jóra az alkalmazásait winre, mint Macre,h ezzel is váltásra sarkalljon :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14396) válasza Ragnar95 (#14395) üzenetére



őstag

Gondolom egy páran elküldtek valahová, de a diplomácia nem az erősségem :D

Letöltöttem a Carat-ot, szerintem nagyon jó kis app. csak időt kell adni neki. Energi felhasználásról készít grafikont - a kiugróan magas fogyasztású futó appok. Naplózza a bugokat, és tanácsokkal, figyelmezésekkel lát el. Akik akkut akku gondokkal küzdenek, merüljenek el benne. :D
Ez egy olyan app, amiről 1-2 hét használat után érdemes kiállítani a izonyítványt. Én megelőlegezek neki egy piros pontot. :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#14397) vadászcsiga válasza (#14396) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én is letöltöttem tegnap de töröltem mert folyamatosan hasznalja a gps-t. Lehet hogy egyik oldalon segít de másrészről ezzel csökkenti az akkuidőt.

(#14398) válasza vadászcsiga (#14397) üzenetére



őstag

Én nem engedélyeztem. Az csak az egyetem statisztikájának kell, szvsz semmi köze az app-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#14399) vadászcsiga válasza (#14398) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja?! Ilyen app ikonnal nálam akkor sem megy át a léc alatt :D
Répa az vagy mi?

(#14400) Tibee86 válasza (#14396) üzenetére


Tibee86
veterán

Felraktam, meglátjuk majd mit művel, két hét múlva jelentkezem. :DDD
A répa ikonját meg eldugtam egy mappába :D

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.