Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) hege21


hege21
senior tag

2004 EP2 Sport Civic külső féltengely-gumiharang cseréltem a hétvégén,de az aksikábelt elfelejtettem levenni valószínű ezért kaptam egy ABS sárga lámpát ajándékba :(
Kitudom törölni házilag vagy csak kiolvasóval?

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#34952) tboy93 válasza hege21 (#34951) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem egy obd2 olvasóval ki tudod.

(#34953) hege21 válasza tboy93 (#34952) üzenetére


hege21
senior tag

ELM 327 van de az állítólak csak a motor hibakód törlésére jó...

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#34954) tboy93 válasza hege21 (#34953) üzenetére


tboy93
nagyúr

Próba szerencse... ha már kéznél van nem veszíthetsz semmit :)

(#34955) hege21 válasza tboy93 (#34954) üzenetére


hege21
senior tag

Azzal nem ment :(

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#34956) LógaGéza válasza tboy93 (#34952) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem tudja :(

hege21
Ha minden klappol az ABS körül, akkor nem kéne világítania. Nekem is világított, kivillogtattam a hibát, jobb első jeladó, kicseréltem, és elaludt a lámpa, nem kellett törölgetni semmit.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34957) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Hi!

A/C-vel volt valakinek hasonló gondja? Nyáron, volt h már nekem is ennyire durva volt, h kapcsolgatott a klíma:
https://www.youtube.com/watch?v=H9muS64B-ik

Több helyen láttam/olvastam, h a szívócsonk járatait érdemes lehet kitakarítani, de a sima alapjárattal nagy gond nincs. Csak akkor, mikor bekapcsolom a klímát, mivel akkor láthatóan lemegy a fordulat. Mintha nem érzékelné az ECU, h a klíma bekapcsolt, ezért magasabb RPM-et kell tartani. (Vagy legalább megtartani.)

Mennyi óra szerint az alapjáratotok, és mennyire változik ha bekapcsoljátok a klímát? Mindezt üzemmeleg motornál légy szí! D15Z6 motorok érdekelnének elsősorban.

Ja és fontos: gyújtás ráadásakor ég a Check Engine lámpa pár másodpercig, de utána nem. Tehát az izzó jó, hibakód nincs.

[ Szerkesztve ]

(#34958) EQMontoya válasza Elmör (#34944) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szedi a lábát szépen, el kell ismerni.
Azért mókás lehet a 250re limitált németeket letolni egy 15 éves Civiccel. :)

Same rules apply!

(#34959) demars


demars
addikt

Mi a vélemény egy utólagos toronymerevítőről?
Van értelme? Mármint tudom, hogy van.... :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34960) >>>W!nman* válasza >>>W!nman* (#34957) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Olvasgattam angol nyelvű fórumokon és ezek a tanácsok merültek fel:
- IACV és TB tisztítás (Idle Air Control valve és Throttle Body -pillangószelpes alkatrész)
- volt akinek a szerviz a benzinvezetékeit takarította ki
- gyenge akku cseréje (enyém amúgy érezhetően lélektani határon van és a processzoros töltő is igen sokáig töltötte nem túl rég, pedig csak 45Ah-ás)

LINK

9:30 - itt is van szépség:
https://www.youtube.com/watch?v=5b3rrA6e7O4

(#34961) EQMontoya válasza demars (#34959) üzenetére


EQMontoya
veterán

Van, simán. :)

Same rules apply!

(#34962) Elmör válasza EQMontoya (#34958) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszönöm neked is és mindenkinek. :)
A kisautó már 18 éves is elmúlt (1996-os gyártás, 97 júniusában lett forgalomba helyezve Magyarországon először, második tulaj apum a biztosítás olcsósítása miatt [20 éves voltam mikor vettük 2005-ben], de ő talán egyszer ha vezette).
Megmondom őszintén egyszer üldöztem egy Bömöst autópályán még 2010-ben, de akkor még a gyári váltóm volt és az 220-nál gps szerint véget ért vagy legalábbis nem tudta jobban kiforgatni a kompresszor, nagyon nem kockáztatok, hogy ilyen sebességgel menjek forgalomban, ezt is sikerült úgy kifogni, hogy nem értem utol senkit, csak mikor már újra 90-el mentem. Ez a Civic azért még nagyon papírautó, óra szerint 230 felé én már kicsit parázok benne, itt meg megapara volt, hiába a Tein futómű, meg a merevítések, azért ezt nem erre találták ki, gondolom egy hasonló korú ITR-ben nem ennyire adrenalin élmény, bár azzal sem vállalnám ugyanezt minden nap. Elmentünk ugyan ma is 2 sráccal egy próbakörre, de leginkább 2-3-4-et húztam meg, 5-ben a legvégén sikerült kifogni egy üresebb szakaszt és óra szerint kicsit 200 fölé menni, de ez tényleg nem heti rutin nálam, azért valamennyire tisztában vagyok vele, hogy csak 1 csavar ne stimmeljen épp akkor és már a végrendeletem életbe is léphet. :U

Jövőre ha sikerül akkor pakolunk bele még +100 pacikát és egy hosszabb váltót, mert el szeretném egyszer érni vele a 300-at és ahhoz kicsit több erő fog kelleni. Csak egyszer, de azt is jó lenne dokumentálni, hogy tudott ilyet.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#34963) EQMontoya válasza Elmör (#34962) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hogy lesz belőle +100 paci? Gondolom, nem csak szimpla turbónyomás-növelés, hanem elég sok mechanikai változás kell, kezdve a váltótól, a féltengelyeken át a motor összes mechanikus alkatrészéig.

Same rules apply!

(#34964) Elmör válasza EQMontoya (#34963) üzenetére


Elmör
senior tag

Úgy, hogy az 1.6-os épített blokkot el fogom adni és berakunk helyette egy 1.8-as Dartonos blokkot, de a hengerfej marad+turbo is, max az injektorokat kell kicserélni nagyobbra meg újra kell programozni. A Darton pont azért kell, hogy nyomást tudjunk emelni, mondjuk 1.6-1.8bar-ra.
A váltó még kérdéses, hogy marad és csak kap egy hosszabb 5-öst vagy komplett csere, a féltengelyek 450 paciig hitelesítettek, igaz már csak szeptember végéig garisok.
A nyomás emelést ennél a blokknál már nem ajánlották, viszont ha megveszem ebbe is a Darton hüvelyeket akkor valószínűleg ugyanúgy kellene dugattyú is új meg stb, tehát akkor már jobb lenne 1.8-as vagy akár 2.0 blokkot venni alapból üresen és abba felépíteni mindent. Jövő év február-március felé tervezem, addigra lenne pénzem rá, de ha nem lesz akkor max marad még jövőre az 1.6 így ahogy van és 2017-ben megépül a kocsi, mert szezon közepén már nem fogok nekiállni szétkapni, hogy pont a találkozókra ne legyen autóm meg Balcsizásra erre-arra. Nem annyira sürgős szerencsére a dolog, inkább tartós legyen. :))

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#34965) EQMontoya válasza Elmör (#34964) üzenetére


EQMontoya
veterán

És azon nem gondolkodtál, hogy ennyi befektetett pénzből és energiából inkább építesz valami komolyabb hátsókerekest? :)
No offense, de szerintem 400 ló körüli teljesítmény első keréken tényleg csak autópályán lesz kihasználható, hétköznapi közlekedésre viszont minden lesz, csak élvezetes nem.

Same rules apply!

(#34966) !Overdose! válasza >>>W!nman* (#34957) üzenetére


!Overdose!
őstag

99%, hogy semmit nem kell takarítanod. Egyszerűen cseréld le az akksit. Van egy fölös vadiúj 45-ös Yuasa-m, amit beszeráron (noname árban) oda tudok adni. Természetesen 2 év - néhány nap garanciával.

Az akksim halála előtti néhány hétben nekem is rossz volt az alapjáratom klímával. Most gyári érték bárhogy is kapcsolgatom a fogyasztókat. A pontos értéket holnap lefényképezem neked.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34967) Elmör válasza EQMontoya (#34965) üzenetére


Elmör
senior tag

Van jó pár oka, hogy miért nincs, de eléggé hosszú lenne itt most leírni, inkább privátban.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#34968) gaga1 válasza Elmör (#34944) üzenetére


gaga1
tag

Azt a mocskosteremburajatneki de megy az a vas. :)

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#34969) Snoop-y válasza Elmör (#34962) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az a durva hogy egy gyari Supra a 280 loval ha halal lassan is de eleri a 300-at.
En nem eroltetnem ezt a helyedben amugy ha szerencsed van csak magadat fogod megolni :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34970) Snoop-y válasza EQMontoya (#34965) üzenetére


Snoop-y
veterán

A nissanom gps szerint 325 loval ment 265-t. Az is halalfelelem volt. Egy civicben ez inkabb mar kamikaze akcio ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34971) EQMontoya válasza Snoop-y (#34970) üzenetére


EQMontoya
veterán

Milyen Nissan volt az?

Same rules apply!

(#34972) honda23 válasza Elmör (#34962) üzenetére


honda23
aktív tag

Egyetértek, papírautó, és sajnos a 6 gen futóműve és kormányműve nem alkalmas 200 feletti tempóra.

Most hogy próbálgattam Mcpherson, DW, gólyalábas felső kormányösszekötős(ep3 erősített féltengely) futóműveket, ki kell jelentenem, hogy sajnos a Mcpherson futóműve a Civicekben a hátsó hosszlengőkarral, nagy szilenttel egy vicc, vtimnél is az volt, teljesen patika futóműnél, DW Accord(igaz ültetve) 5 lengőkaros hátsó futóművel és az ep3 futóműve meg eszi ezt reggelire. Nincs orrtolás, nincs hátsó tengely tapadásvesztés, elrugózás, kormány holtjáték, ep3 elektromos kormányműve pl simán alkalmas lenne 300 feletti tempóra is, 220-nál is bármilyen manővert meg lehetett vele csinálni.
Accord is tetszik eddig, bár nem olyan jó, mint az ep3 futóműve, de egyben sportos és mégis lágy, nem pattog el.
Gratula a verdához és sok sikert a további átalakításokhoz, ha lesz még. :)

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#34973) Snoop-y válasza EQMontoya (#34971) üzenetére


Snoop-y
veterán

sx200 stage 2

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34974) honda23 válasza Snoop-y (#34973) üzenetére


honda23
aktív tag

Lehetőségem lesz majd csapatni egy 350z-t, akitől megvettem az Accordot, vett egyet.
Nagyon kivi leszek rá, mit tud, németből hozta be azt is.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#34975) Snoop-y válasza EQMontoya (#34965) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ennyi penzbol mar epiteni sem kene csak megvenni siman ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34976) Snoop-y válasza honda23 (#34974) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jo kis verda az kivancsi vagyok a velemenyedre. Ez mar a faceliftes?
FL anniversary az eleg jol halad mar de mondjuk vesekoved abban sem lenne :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34977) DeathAdder válasza Snoop-y (#34969) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez tényleg érdekes, s egyes egyszerűbb bmw vagy merciknek is van nagyon jó végsebességük ahhoz képest hogy a lóerejük és gyorsulásuk elég genyó. Épp ma beszéltünk erről a haverral, talán jobban rámentek erre..

pl. 2001-es c 200 coupe merci, gyári 9.7-es gyorsulás, 236 végsebesség, és csak 160 ló.

honda23 - én ugyan még nem mentem vele, de gyorsulásban eléggé csalódtam benne (első genes 280 lovas).
Haverom negyeden fej fej mellett ment vele végig a 944 turboval, tőlem meg a porsche a rajtnál megugrott egy fél autóhosszt de utána végig tartottam sajnos hátsó kerék ellen nincs nagyon mit tenni hiába a jó gumi, nagyon nehéz megfogni FWD-vel egy jó rajtot, főleg az ep3-al a rövid egyes miatt. Többet nem is megyek helyből :N

Azért majd számolj be, kíváncsi vagyok :R

[ Szerkesztve ]

(#34978) zolynet válasza Snoop-y (#34969) üzenetére


zolynet
addikt

+1 :K

Elmör: Miért hajkurászod a számokat? Minek? ... ennyi pénzből egy lakást vehettél volna már, meg amennyi rá akarsz költeni abból is. Nekem sem csak autó az autóm, hanem hobbi szinten építgetem is, de megvannak a határok, nem minden pénzem ebbe teszem/ölöm.

Life is too short to stay stock!

(#34979) Snoop-y válasza zolynet (#34978) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azzal nekem nincs problemam mindenki arra kolti a zsetonjat amire akarja. Szerintem ennel gyorsabbra egyszeruen felesleges megcsinalni mert egyreszt megjobban uzemoras lesz masreszt a hasznalhatosag rovasara fog menni azt a vegen majd csak egyenesben lehet vele menni de csak akkor ha lesz rajta fekezoernyo :D (azert ralocsolni kb fel egy millat hogy 3x felgyorsuljak 300-ra az kicsit eros nekem )

Szerintem azok az idok lassan elmultak hogy kis penzbol sleepert epitunk es lenyomjuk a nagyvasakat.

Mar a hot hatch kategoria is 3-400 lonal tart...

zolynet: En most olyan autot keresek amivel nagy elmeny lesz autozni/palyazni es nem kell izgulni mikor esik szet.

Mar dc5-t is nezek :B

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34980) zolynet válasza Snoop-y (#34979) üzenetére


zolynet
addikt

Tegnap megnéztem az ats kínálatot egy szlovák oldalon. :B (csak nézelődés)

Life is too short to stay stock!

(#34981) gaga1 válasza zolynet (#34980) üzenetére


gaga1
tag

ATS-eket en is szoktam nezegetni. Nagyon tetszenek. Igaz kb. 150-ig ugy megy mint a VTI,de utana elmegy. Legalabb is Youtube lexikon szerint. 😊

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#34982) !Overdose! válasza honda23 (#34972) üzenetére


!Overdose!
őstag

Csak a félreértések elkerülése végett. A 6gen első futóműve nem McPherson, hanem DW.

Az Accord futómű fényévekkel jobb természetesen, de ez természetes. Az alsó-középkategóriában nem várható el 5 lengőkaros hátsó futómű sem a gyártási sem a karbantartási költségek miatt.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34983) zolynet válasza gaga1 (#34981) üzenetére


zolynet
addikt

Nüasznyi a különbség, illetve egy refluss ecu-val kicsit még dinamikusabbá lehet tenni, nem túl nagy befektetéssel. Ezt az ösvényt meg már szépen kitaposták az accordosok. :)

Life is too short to stay stock!

(#34984) Snoop-y válasza gaga1 (#34981) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mmmm abbol en a 2.2 motorost vennem. Az meg nem intelligencs vetek vagy ha ujabb kell akkor Euro-R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34985) Snoop-y válasza gaga1 (#34981) üzenetére


Snoop-y
veterán

El biza cimboramnak 2.4 automata van es az 100 felett szedi a labat rendesen :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34986) gaga1 válasza Snoop-y (#34984) üzenetére


gaga1
tag

A Type R-re gondolsz? Az a baj hogy azt ha jol tudom csak 2002 korulig gyartottak. Es eleg ritka. En a 2.4 Type S-re gondoltam.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#34987) Snoop-y válasza gaga1 (#34986) üzenetére


Snoop-y
veterán

Japan verziojara ( mar ha ujabb kell mint 2002 ) Ez K20 amit valami hihetetlen logika alapjan Euro-R -nek neveztek el.
2007-ig volt de az nagyon draga. Akkor mar inkabb egy DC5

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34988) Elmör válasza zolynet (#34978) üzenetére


Elmör
senior tag

Ez nekem valahol ugyanúgy az álmom, mint ahogy neked volt kb. az, hogy eljuss a Zöld pokolba, csak ez kicsit költségesebb, mint mondjuk ha el akarnál jutni a VTi-vel egy amcsi pályára. Bele lehetne ölni másba is a pénzt, meg szoktam is (PC és utazás), de most ez van jelenleg leginkább nálam a toppon. Lakásom van, de tesóm lakik benne, úgy voltam vele,hogy neki van párja, nekem nincs, akkor miért ne lakhatna ő külön, én meg elvagyok a szülőkkel egy házban, ha akarom itt is lehet hangosan zenét hallgatni vagy nyugodtan aludni, ráadásul garázs is van, azért télen nem mindegy, hogy ő az utcán álló kocsivan indul kapargatás után vagy én meg a garázsból rögtön, ráadásul kényelmesen vagyok, mert van itthon mindig valami kaja, igaz néha kicsit több a meló itthon, mint egy panelban, de jobban élek, mint anno Bp-en és nem is vágyok vissza, max azért, mert itt semmi sincs, mindenért Bp-re kell menni, de az a pár alkalom 1 évben belefér.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#34989) gaga1 válasza Snoop-y (#34987) üzenetére


gaga1
tag

Meg kellett nezzem mi az a DC5😊

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#34990) NoLF válasza gaga1 (#34989) üzenetére


NoLF
addikt

Integra smit europanak annyira nem gyartottak, mint kellett volna... Persze itt kint van belole szepen.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#34991) Snoop-y válasza gaga1 (#34989) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es tetszett amit talaltal? ;]

Mai hondak kozul talan az egyik legszebb.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34992) gaga1 válasza Snoop-y (#34991) üzenetére


gaga1
tag

Elfogadnam😊

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#34993) Snoop-y válasza gaga1 (#34992) üzenetére


Snoop-y
veterán

Milyen smiley ez amit hasznalsz? Soha nem latom csak valami szurke negyzetet :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34994) DeathAdder válasza Snoop-y (#34993) üzenetére


DeathAdder
veterán

csak mobillal látom én is, szerintem mobillal íródik

(#34995) !Overdose! válasza Snoop-y (#34993) üzenetére


!Overdose!
őstag

Firefox alól látszik.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34996) Snoop-y válasza !Overdose! (#34995) üzenetére


Snoop-y
veterán

Firefox alol nezem :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34997) Winner_hun válasza Snoop-y (#34996) üzenetére


Winner_hun
félisten

Karakterkészlettel lesz gond.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34998) Elmör válasza !Overdose! (#34995) üzenetére


Elmör
senior tag

Nekem is látszik.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#34999) runner 125 válasza Winner_hun (#34997) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nálam még színe is van.. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35000) Winner_hun válasza runner 125 (#34999) üzenetére


Winner_hun
félisten

No akkor már csak az a kérdés hogy kinél mozog, esetleg hangot is ad?:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.