Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) runner 125 válasza honda23 (#34096) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hogy adhatta ezt el, ha továbbra is ő árulja? Nem csak az ő képeivel van fent a hirdetés, nézd meg, ott van alul, ő árulja most is.

mod. Évi 17.000-es futás miért ilyen hihetetlen egy benziens autótól?
A HR-V-be nálunk évi 9-10.000 kerül, a Volvo-ba 4-5.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34102) honda23 válasza runner 125 (#34101) üzenetére


honda23
aktív tag

Egyrészt németből hozta, akkor márciusban volt 100e Ft-tal olcsóbb, 6-8 hete tűnt el a hahuról.
Ebben már akkor 300 felett volt. Azt állítja, hogy nem tekert, kicsit érdekes, én 2 milláig néztem 3 7gen accord sportot, katasztrofálisak voltak, még jó, hogy kettőt meg tudott nézni nekem más.
Németben általában minimum 30-at fut egy autó, de akár 100-at is évente...
Az enyémet az ismim 3-4 évesen hozta be 40e km környékén. Azzal szerencséje volt, most van benne 168 nálam.
El kell menni, meg kell nézni, ennyi.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#34103) ambrus14 válasza !Overdose! (#34089) üzenetére


ambrus14
tag

Esetleg tud valaki 21. kerület környékén jó autóvillamosságit? Sajnos hiába is szedném szét ha nincs semmim, hogy kimérjem hol a hiba. :O

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#34104) szőröscica válasza honda23 (#34102) üzenetére


szőröscica
addikt

Én heti rendszerességgel nézegetem a hirdetéseit, de szerintem nem ugyanarról az autóról beszélsz. Valóban volt egy magas futású 2.4-ese, de úgy gondolom, nem ez volt. Másrészt, ha 300k km után ilyen állapotban van a kormánya és az ülése, akkor ez egy kurva jó konstrukció. :DDD

ambrus14: XVII-ben tudok, közel a nulláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#34105) sunny84


sunny84
senior tag

ez nem az a kocsi , az ilyen kékes volt , de amúgy ez is volt fényezve , de sztem ebben hihető ez a km futás ,
ülések széle , kormány , küszöbök , váltó bőrözés stb rendben ..

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#34106) honda23 válasza sunny84 (#34105) üzenetére


honda23
aktív tag

Lehet, hogy nem az, le kellett volna mentenem a képeket.

Mintha az nem lett volna ültetve.

Mindegy is, viszont a kormányon kellene egy minimális kopásnak lennie, legalábbis szokott, 7 gen civic és accordon ennyi km-nél.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#34107) LógaGéza válasza tboy93 (#34090) üzenetére


LógaGéza
addikt

Sajnos nem tudok egy elemet se mutatni, amin nincs kisebb/nagyobb hiba :(
Amikor megvettem, tudtam, hogy olyat veszek, amire költeni kell, hogy jó legyen. A vételi árhoz ha hozzácsapom a fényezés költségét, akkor se vagyok még közel se a jobb állapotúhoz :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34108) fi:zi'k válasza honda23 (#34100) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tudom, hogy ki ő, de akkor megint nem értem, hogy itt miért írod azt amit.

Ja már látom, hogy vmivel kevered.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34109) tboy93 válasza LógaGéza (#34107) üzenetére


tboy93
nagyúr

Inkább ültesd le ;] még mindig megvannak azok a fránya rugók :DDD

(#34110) bandus


bandus
veterán

8gen ufó civicnek van valami buktatója, típushiba, amire figyelni kell vásárláskor? esetleg kerülendő évjárat? melyik motor muzsikál jól benne? 1.8 benzin, vagy inkább 2.2 dízel?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34111) LógaGéza válasza tboy93 (#34109) üzenetére


LógaGéza
addikt

Láttam FBn. Mennyit engedsz a feléből? ;]

Amúgy ma is lekoppantam egy helyen a szomszéd városba menet, sajna nem hiszem, hogy jó ötlet lenne... :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34112) tboy93 válasza LógaGéza (#34111) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha viszel minden mást ami a hirdetésben van alku nélkül akkor a rugó ingyen a tied ;] :P

(#34113) LógaGéza válasza tboy93 (#34112) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én a hirdetésben csak a rugót láttam postával, ezekszerint fizetem a postát, és enyém a rugó?
Küldjem a címem?

;]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34114) tonyi


tonyi
tag

Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek a következő dologban.
Adott egy 7g5d d16v1- gyel. Augusztusban le kell cserélnem a fékeket. Az már biztos, hogy hátul Ebc normál tárcsa lesz fekete betéttel, de még nem tudtam eldönteni, hogy elöl milyen legyen. Normál tárcsa fekete vagy zöld betéttel, turbo groove vagy usr tárcsa zöld betéttel.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#34115) zolynet válasza tonyi (#34114) üzenetére


zolynet
addikt

Elég a normál tárcsa előre is, nem kell oda erősebb. :N

szerk: kivéve ha pályázni akarsz vele :U

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#34116) BlacKSouL válasza zolynet (#34115) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A magasabb ártól eltekintve van valamilyen hátránya az egy szinttel magasabb tárcsa-betét kombónak?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#34117) tboy93 válasza BlacKSouL (#34116) üzenetére


tboy93
nagyúr

En olyasmit hallottam, hogy pl. a yellow beteteket mar melegiteni kell, utcai hasznalatban az nem lehet tul szerencses :/

(#34118) Snoop-y válasza tboy93 (#34117) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem kell melegiteni oket ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34119) Snoop-y válasza BlacKSouL (#34116) üzenetére


Snoop-y
veterán

Onmagaban nem lesz sokkal hatekonyabb mert hianyzik a tobbi osszetevo (pl nagyobb tarcsa,tobb dugo)
Nyilvan jobb lesz valamivel de normal autora szerintem felesleges uber tarcsat es fekbetetet venni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34120) Snoop-y válasza Snoop-y (#34119) üzenetére


Snoop-y
veterán

Plane hogy az alap ebc tarcsa is jobb mint a gyari!

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34121) zolynet válasza BlacKSouL (#34116) üzenetére


zolynet
addikt

Nincsen. Bár sokakat zavar hogy eléggé porol.
Télen sincs hátrány. Egyetlen egyszer éreztem hogy na most gyengébb a fék reggel, de akkor verdestek a mínusz 10+ fokok, ergo lefagyott az egész tárcsa. Ettől eltekintve nem kell melegíteni, 1-1 nagyobbat taposni reggelente. :N

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#34122) tboy93


tboy93
nagyúr

Az utobbi idoben en is kezdem erezni, hogy kicsit gyengecske a fek a hondan, de nincs szivem (es folos penzem ;]) lecserelni az 50%-os beteteket + 75%-os tarcsat :( (minden gyari)

[ Szerkesztve ]

(#34123) Snoop-y válasza tboy93 (#34122) üzenetére


Snoop-y
veterán

Fekfolyadekot erdemes lehet cserelni ha regen nem volt.
Amugy nem bantanam. Ird fel a listara ha elfogy a gyari akkor valtsal egy picivel jobbra.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34124) tboy93 válasza Snoop-y (#34123) üzenetére


tboy93
nagyúr

Arrol mintha azt olvastam volna, hogy eleg nagy szop@s cserelni. Gyari cuccokhoz gyari vagy motul/ebc fekfolyadek?

(#34125) zolynet válasza tboy93 (#34124) üzenetére


zolynet
addikt

Most vettem motul5.1 fékfolyadékot 1900huf/0.5liter, keresd TypeVLacit a crx-ről. :K
Amúgy meg azt is hallottam h bármilyen márkájú 5.1 tökéletes.
Teljesen gyári hondába meg a dot4 is fasza, legyen 2évente lecserélve azt viszontlátásra.

#34126 Snoop-y: egy gyári 7g5d-be nem kell rbf660, felesleges költekezés, de még szerintem a dot5.1-es fékolaj is ... azzal annyi a gond ha megy szervízbe és rá kellene kicsit tölteni akkor nem biztos hogy a szerelőnél lesz olyan, de dot4-es gyári olaj már több mint valószínű (Imiből indulok ki)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#34126) Snoop-y válasza tboy93 (#34124) üzenetére


Snoop-y
veterán

En motult hasznalok ( RBF660 ) meg kell nezni mit lehet belerakni es akkor abbol egy motul vagy EBC fekfolyadekot.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34127) tboy93 válasza zolynet (#34125) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lacit ismerem, mindent tole veszek :K Viszont kicsit tudatlan vagyok, 0.5L eleg egy komplett cserere?

(#34128) zolynet válasza tboy93 (#34127) üzenetére


zolynet
addikt

Nem elég. 2 x 0,5liter kell a biztonság kedvéért, illetve ha után kell tölteni majd.

#34129 Snoop-y: na az jó ötlet, nekem is úgy kellett volna. Nem győztük levadászni a szutykot, h az olaj se menjen kárba.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#34129) Snoop-y válasza tboy93 (#34127) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha regen nem volt cserelve akkor en igy csinalnam:

Vennek valami szutyok fekfolyadekot lehetoleg valami rikito szinut es azzal kimosnam a rendszert aztan mehet bele az uj ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34130) tboy93 válasza zolynet (#34128) üzenetére


tboy93
nagyúr

Zsir, koszi. Majd a kovetkezo rendeleshez hozzacsapom :) :R

Snoop-y: szerelore fogom bizni az tuti, szerintem siman lehet, hogy meg a gyari fekfolyadek van benne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34131) Snoop-y válasza tboy93 (#34130) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mindenkeppen! Nem mintha doktoratus kene hozza de szopas tud lenni.
Sokkal egyszerubb ha fel van emelve a kocsi kerekek lent es akkor nem kell gorcsolni meg bujkalni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34132) DeathAdder válasza tboy93 (#34130) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nekem a RBF660 ment, nem tudom a tiéd miben lehet más, de nekem fél liter sem kellett a fék és kuplungnak.
Mondjuk ha átmosni is akarod 1x-2x akkor kell egy 2x-3x annyi :D

btw, akkor az most komoly hogy fékfolyadékot ajánlatos 2 évente cserélni? még akkor is ha ez nálam cirka ~10e km? :F

(#34133) Snoop-y válasza DeathAdder (#34132) üzenetére


Snoop-y
veterán

Subarunal 2 ev vagy 20K ha jol tevedek
Baja nem lesz ha lecsereled. Mondjuk egy RBF660-at nehez elforralni annak sok baja nem lesz ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34134) DeathAdder válasza Snoop-y (#34133) üzenetére


DeathAdder
veterán

Na akkor nekem megteszi tovább is :K

Úgysem vagyok egy nagy fékezős bajnok, aki úgy centizi ki hogy megálljon egy-egy utca végén, motorféket inkább preferálom, na de ha kell akkor azért jó ha van :))

(#34135) !Overdose! válasza DeathAdder (#34132) üzenetére


!Overdose!
őstag

Azért kell 2 évente cserélni a fékfolyadékot, mert higroszkópos tulajdonságú, azaz felveszi a levegő nedvességtartalmát és ezáltal csökken a forráspontja. Valójában meg lehet méretni szervizben vagy vásárolni egy tesztert.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34136) BlacKSouL válasza !Overdose! (#34135) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mondjuk az hogy csökken a forráspont még nem feltétlen kézzelfogható probléma :) Az már inkább, hogy az alacsonyabb forráspont miatt fékezéskor a munkahengerek felforrósodásakor a folyadék is felforrna, de épp nyomás alatt nem fog, csak mikor felengedjük. Akkor hirtelen gőzbuborékok keletkeznek éppen a hengerek mögött, és a rákövetkező pedáltaposásnál nem a betétet nyomjuk meg a hengerrel, hanem a gőzbuborékokat nyomjuk össze...

A yellow betétek előmelegítéséről meg azt gondolom, hogy egyetlen 50-ről 0-ra fékezéssel kb. 100°C-t tud melegedni a betét, (és a tárcsa) sőt, többet, mert ha ráköpök azonnal elsistereg.
Nekem sokkal inkább a tárcsámmal van bajom, mert hidegen semmit nem érezni, de nagyobb tempóról fékezgetve már folyamatosan egyre jobban ráz, legutóbb 120-ról fékeztem 4 részletben 50-re, és a 4.-nél már a fejemben terveztem mi a teendő ha szétrobban a fékem, annyira rázott. Aztán pár km után visszahűlt, és nyoma sem volt a remegésnek.
Felszabályzást hidegen csinálják? Mert úgy tűnik melegen van gondom.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#34137) zolynet


zolynet
addikt

Jajj a szívem, mit találtam:
24mm rear sway bar

Rohadás essen ezekbe, hogy egy vasdarab ilyen drága. :(((
Bömöshöz egy 27-28mm vastagabb stabrúd ilyen 6-8ezer pénzbe kerül.

Life is too short to stay stock!

(#34138) Snoop-y válasza zolynet (#34137) üzenetére


Snoop-y
veterán

hjam bubuhoz is ennyi sajnos.
Nezzel whiteline-t hatha az olcsobb.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34139) DeathAdder válasza !Overdose! (#34135) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értelek :)

Ha jól emlékszem van is egyik ismerősömnek ilyen, fel is hívom délután. Jó tudni ezt is, köszi!!

(#34140) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok, egy 2006os Honda Jazzen mennyibe fáj egy EGR szelep csere? Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#34141) !Overdose! válasza JoolsNOS (#34140) üzenetére


!Overdose!
őstag

Motorkód? Az esetek többségében az ultrahangos tisztítás is segít.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34142) JoolsNOS válasza !Overdose! (#34141) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Fogalmam sincs. 1.4est szeretnék majd ha Jazz lesz a választás. 2005-2008as körülit. Gondolom ezekbe ugyanaz a motor van? Tisztában szeretnék lenni a szervízköltségekkel. És ahogy olvastam gyakori az EGR hiba. SZóval érdekelne mennyi a csere, és akár mennyi egy ilyen tisztítás?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#34143) !Overdose! válasza JoolsNOS (#34142) üzenetére


!Overdose!
őstag

A gyári 100k körül van nagyságrendileg, egy tisztítás ennek a töredéke.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34144) demars


demars
addikt

Elkészült a műanyag dekni festése... Dettó olyan, mint BlacKSouL-é :))

Elvileg hétfőn viszem Pestre az egyik kollégámat... Megy a Mokkáért :DDD Elég jó áron tudta venni, 1.4 turbós mocival. Mikor kijött megsasoltam opel szalonban. Nagyon tetszett, de elképesztő áraik vannak. A következő járgányom tuti egy papás városi crossover lesz... egy csecse cr-v... ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34145) tboy93


tboy93
nagyúr

Ma talalkoztan egy 7g3d 1.4 turbo civiccel, nagyon epic :D Igaz, meg csak 0.5bar-on tolt, illetve meg az elektronika nincs teljesen kesz.

(#34146) honda23 válasza tboy93 (#34122) üzenetére


honda23
aktív tag

Cserélj fékfolyadékot, sokkal jobban harap utána. Motul 5.1 0,5l elég.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#34147) JoolsNOS válasza !Overdose! (#34143) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ez szereléssel? Vagy csak az anyag?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#34148) !Overdose! válasza JoolsNOS (#34147) üzenetére


!Overdose!
őstag

Csak anyag. A szerelés nem túl bonyolult, akár otthon is elvégezhető. Szervizben szerintem nem számolnak fel rá egy órát sem. De hangsúlyozom, hogy EGR-t nem szokás cserélni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34149) JoolsNOS válasza !Overdose! (#34148) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ezt a jazz tipushibáknál írják:
Jelenség: Check engine, nem "megy" az autó. EGR.
Megoldás: EGR szelep (kipufogógáz visszavezetésére szolgál) meghibásodása viszont már típushibaként kezelendő, rendszeres elkormolódása miatt. Javítási kísérletként első körben tisztítás ideiglenes megoldást jelenthet, de ha ez nem segít akkor csere.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#34150) !Overdose! válasza JoolsNOS (#34149) üzenetére


!Overdose!
őstag

Látom mit írnak, de mégsem értem a dolgot. Az EGR-t a koksz tömíti el és/vagy támasztja ki. Ha ultrahanggal megtisztítják, akkor gyakorlatilag olyan lesz, mint az új. Miért lenne ez ideiglenes megoldás? Egyébként halkan jegyzem meg, hogy le is lehet vakolni és akkor nincs többé gond vele. Azt sem gondolom egyébként - bármit is írnak - , hogy a Jazz-t jobban érinti az EGR hiba, mint bármely más kategóriatársát. A Jazz gondolom még szívócső befecskendezéses, így nincs is akkora kokszképződés, mint a közvetlen befecskendezéses motorokban.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.