Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) !Overdose! válasza tboy93 (#34700) üzenetére


!Overdose!
őstag

Talán egy picit, de nem sokkal.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34702) DeathAdder válasza BlacKSouL (#34691) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jogos :B

"kinyomó rúd hozzá lett igazítva az új kuplunghoz?"

Teljesen arra gondoltam hogy a kuplung szerelésekor a váltónál van valami amit hozzá kellett igazítani, nem is gondoltam hogy ezt a pedálra érted, én hülye :B

honda23 hát ja.. most viszont gondolkodom, hogy kivegyem a bakokból a keményítőket. Nem pattog el, nem rángat, nem rázkódik, nagyon szépen működik :K

Elmör - :R így teszek, köszi.
Nem áll szándékomban motort tuningolni, illetve ilyen kuplungot betenni, szóval inkább megpróbálom hátha kell valakinek :)

Linkeden jól látható az is hogy mely autókkal kompatibilis, szóval tudom majd mihez ajánlani ha lesz érdeklődő :K

[ Szerkesztve ]

(#34703) honda23 válasza tboy93 (#34700) üzenetére


honda23
aktív tag

Igen. 6gen és 7gen civic sedanba nem fért el a lábam elől. 7gen accordban az üléspozício tokéletes, sőt 7gen3d sport civicben is.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#34704) honda23 válasza DeathAdder (#34702) üzenetére


honda23
aktív tag

Én kivenném. Imádtam a gyári kuplungot az ep3ban. Gyári jó bakokkal tökéletes.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#34705) ambrus14 válasza tboy93 (#34700) üzenetére


ambrus14
tag

Így néz ki a vasam! :DDD



Viszont hengerfejezés után 30km-el kijött megint a check engine lámpa :\
Azt hittem meg fog ez is oldódni egyúttal de sajnos valami más miatt éghet.

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#34706) DeathAdder válasza honda23 (#34704) üzenetére


DeathAdder
veterán

Egyetértek, szerintem is :K

(#34707) demars


demars
addikt

Contitech szíjról mi a vélemény?
Én inkább vennék skf vagy gates szíjat... Azokról jót hallottam.
Csepeli honda bontó contitech szíjat küldene 6500 ért...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34708) !Overdose! válasza ambrus14 (#34705) üzenetére


!Overdose!
őstag

Mi a hibakód?

demars: A Contitech gyári minőség, ahogy a Gates is. Az SKF nem gyárt szíjat, csak csomagol valami zsákbamacskát.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34709) tboy93 válasza ambrus14 (#34705) üzenetére


tboy93
nagyúr

Wow, milyen fura hibrid ez az autó? Fényezett kilincs, lámpamosó, FL hátsó lökős? Mikori a vas? Mekkora gumma van rajta?

(#34710) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Gyári EP3 hátsó dobnak milyen hangja van? Nem akarok ordítóst, csak egy kicsit kellemesebb, mélyebb hangot.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34711) DeathAdder válasza LógaGéza (#34710) üzenetére


DeathAdder
veterán

Semmi extra, garázsban feltűnően mélyebb bubogós, főleg amikor állóhullám keletkezik, de ez a hatás a szabadban már elveszik.
Ha nyomod neki, akkor inkább csak motorból üvölt az ep3 is :)

(#34712) >>>W!nman* válasza LógaGéza (#34671) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Hi!

"Kinyomó a benyomott kuplungnál hallatszik" -ez most komoly? És szikla szilárdan... :N

(#34713) EQMontoya válasza >>>W!nman* (#34712) üzenetére


EQMontoya
veterán

Miért, szerinted mikor kap terhelést a kinyomócsapágy? :)

Same rules apply!

(#34714) sunny84 válasza honda23 (#34703) üzenetére


sunny84
senior tag

nincs hely mi :D

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#34715) LógaGéza válasza DeathAdder (#34711) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor még mindig ott tartok, hogy nem tudom milyen kipuffot vegyek... Csak le kéne cserélni a gyárit, de attól félek, hogy valami üvöltőset kapok. Nem akarom, hogy a szomszéd faluban is halljanak, csak egy kicsit mélyebb hangot, és valamivel szebb kinézetet, mert a gyári kipuff nem mutat jól a toldattal :N

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34716) !Overdose! válasza LógaGéza (#34715) üzenetére


!Overdose!
őstag

Akkor a twin loop rendszerű dob lesz a neked :K való.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34717) demars válasza !Overdose! (#34708) üzenetére


demars
addikt

No ezt sem tudtam...
Amúgy jó lett a klímám... Kicseréltük a tekercset! :DD
Régi szíjjal próbáltuk. Az újat holnap hozzák meg. Délután készre szereljük!
Lelazitottuk a motort, hogy hozzá férjünk... Sajna nincs kép, mert siettünk és csupa kosz volt a kezem... Úgy meg nem fotózók... :(
Csak a szíj felrakásához lőttem párat. Holnap feldobom.
Köszi mindenkinek a segítséget!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34718) DeathAdder válasza LógaGéza (#34715) üzenetére


DeathAdder
veterán

Egy hangmintával tudok szolgálni esetleg, szabadban készült (míg vártam a havert az utcán, ilyenkor kiszállok az autóból és hallgatom ahogy jár a motor :D) a sok apró mellékzörej ne zavarjon meg, azok csak az éjjeli tücsök ciripelése (tücsök ha nem tévedek)

(#34719) bbubby00 válasza LógaGéza (#34715) üzenetére


bbubby00
őstag

Ha elmész egy kipushoz, azok tudnak neked gyártani olyat, amilyet szeretnél :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#34720) demars


demars
addikt

Kép1

A sufni garázs... :))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34721) BlacKSouL válasza demars (#34720) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A lökhárító bal sarkán mintha a tolatóradar hiányának hatását látnám, :) a lámpák meg nagyon mattnak tűnnek, de lehet hogy csak a kép nem olyan jó.

Erről jut eszembe: tolatóradart honnan érdemes beszerezni?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#34722) runner 125 válasza demars (#34720) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mi ez, F4i? :)

BlacKSouL

Érdemes nem a legolcsóbb, 5-6.000ft-os kitet megvenni. A HR-V-be én Valeo-t vettem. Nagyon jó minőség, tulajdonképpen mint egy gyári. Fényezhetőek az érzékelők és mindent tartalmaz a szett.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34723) LógaGéza válasza runner 125 (#34722) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mennyire működik jól? Nehéz volt felszerelni?
Én is gondolkodtam rajta, de rendszámkeretbe rakhatón, legalább nem kéne furkálni.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34724) BlacKSouL válasza runner 125 (#34722) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A Civicbe belealkudtuk anno a gyárit, de a Citybe nem volt rendelhető. Viszont utóbbinál már a második holttérből eredő apró baleset bizonyítja, hogy már 2008-ben bele kellett volna tenni...
Én is normálisabb minőséget keresek, nem kell kijelző, meg villogó, meg semmi, csak legyen megbízható, festhető, és ha van ami síkba süllyeszthető, az meg pláne jó pont. Valeot néztem én is, ott annál nem írta a festhetőséget, de attól még lehet, és az peremes kiálló, de mondjuk a Civic gyári is az..

Szerelésben ez mennyire sok/macera? Átlagos normál szerelők meg tudják csinálni? Ezt már nem biztos hogy házilag szívesen megcsinálnám. Lökhárító szerelése, kipofozása, illetve a lámpa ideiglenes helyretétele nem volt gond, de elektronikába meg kábelezésbe nem szívesen fognék.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#34725) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a type-r-t élőben már nézte valaki?

(#34726) ambrus14 válasza tboy93 (#34709) üzenetére


ambrus14
tag

2001-es, korábban volt benne xenon, azért került rá a lámpamosó, 17-es kerekkel van :)
Mitől lenne FL-es a hátsó lökhárító?
!Overdose!: Holnap megyek kiolvastatni, hogy mi a hiba...

[ Szerkesztve ]

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#34727) runner 125 válasza LógaGéza (#34723) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tökéletesen, a szerelőm szerint több francia autóban a gyári radarokat is a Valeo szálíltja.

Áh, ezt felejtsd el. Középen érzékel, a rendszám szélességéig, de mi van ha az autó sarkánál van valami alul (korlát, egyebek..)
Még korábban vettem ecsetelős, színkódhelyes javítófestéket, becsiszolást követően azzal lekentem, majd ment rá 2 réteg lakk, szinte csak közelről látszik, h nem gyári a festése.
Precízen ki kell mérni a távolságokat és olyan lesz, mint a gyári.

BlacKSouL

Igen, pontosan így voltam vele én is. Ha már egyszer szétbontottam és ennyit kínlódtam vele, akkor legyen tartós, megbízható, ne kelljen havonta valamelyik érzékelőfejet cserélni..

Kifejezetten én is csak csipogóshoz ragaszkodtam. Nem fogok mindenféle giccses, 80-as éveket idéző színes kijelzősorral ellátott radarképet felaggatni sehova.
Van hozzá egy sima csipogó, amit alulra, a pedálsor fölé rögzítettem, tökéletes.

H érted a síkba süllyeszthetőséget? Eleve a lökhárítót ki kell fúrni, pereme az utólagos radaroknak van, hisz arra ül fel. Max a mai modern, gyári radaroknál látni olyat, h perem nélkül megoldják a lökhárítóba illesztést.

Festhető egyébként a Valeo, csak meg kell csiszolni előtte.

Ha van egy kicsi műszaki érzéked, magad is meg tudod csinálni. Csak annyiban kértem segítséget villamosmérnök barátomtól h mérjen ki egy pozitívot, negatívot (ezekhez hülye vagyok), a többit én oldottam meg.
Lökhárító le, majd lemos, ki kell mérni pontosan a furatok helyét, be kell dugiszálni az érzékelőket, az egészet a lökhárító mögött össze kell gyorskötözőzni, majd a csoportosító kábellel be kell húzni valahogy az autó belsejébe. (A központi egységen egyértelműen el vannak jelölve: A B C D kábel és bemenet - hülyebiztos.) A bal hátsó lámpát is levettem, ott van ilyen nyílás, majd a hátsó hangszóró alatti térbe felraktam a kütyü vezérlőjét, innen pedig előre lett húzva a küszöbműanyagok alatt a csipogó. Ennyi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34728) tboy93 válasza ambrus14 (#34726) üzenetére


tboy93
nagyúr

Attol hogy ilyen az NFL-es hatso lokos: link. Nekem is NFL gepem van, de vettem FL lokost mert szebb, csak meg nem kerult fel a gepre (valszeg nem is fog).

(#34729) >>>W!nman* válasza EQMontoya (#34713) üzenetére


>>>W!nman*
tag

És miért terhelésen lehetne hangja?

Egyéni tapasztalatom az offtopik autóval, h kinyomatlan pedál esetén van hangja a kinyomócsapágynak.

(#34730) !Overdose! válasza tboy93 (#34728) üzenetére


!Overdose!
őstag

Egyébként a színe is elüt, ha megnézed jobban a képet.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34731) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Békalámpás -6. generáció- Civichez keresek utángyártott lámpát. DEPO márkájún agyalok, szerintetek mi lenne a legjobb? Gyári kinézeten gondolkodom, nem kell angel eyes és hasonlók... :)

Sajna DEPO honlapján viszont nem találok ilyet, illetve az emailemre se válaszoltak 1 nap alatt. Holnap felhívom őket, ha szerintetek is érdemes DEPO-ban gondolkodni...

Fékmesternél pedig csak TYC van most elvileg... 15k/db áron.

[ Szerkesztve ]

(#34732) !Overdose! válasza >>>W!nman* (#34731) üzenetére


!Overdose!
őstag

[link]

A Depo egész tűrhető minőség.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34733) >>>W!nman* válasza !Overdose! (#34732) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Hú! Tényleg! Rossz csoportot néztem... :))

Köszi! :) :R

Az viszont kérdéses még számomra, hogy ezek elektromos állításhoz előkészítettek-e? Motor nem kell rá, csak h fel tudjam rakni... Mert most a jobb oldalon DEPO-s van, de nem elektromos állítású...

Ha tűrhető, akkor mi az ami jó? Gyári sokkal jobb pl?

(#34734) !Overdose! válasza >>>W!nman* (#34733) üzenetére


!Overdose!
őstag

Általában sokkal jobbak a gyári fényszórók, mint az utángyártottak, de jelen esetben a gyári is olyan gyertyaláng, hogy nem éri meg beruházni rá.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34735) >>>W!nman* válasza >>>W!nman* (#34733) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Közben észrevettem, h van 2. oldal is...
És ott pedig azt, h van (bel. áll.) jelölésű is, ami gondolom azt jelenti, h "belső állítású" azaz elektromos motoros... (bowdenes gondolom nem létezett (?))

Ebből a típusból 2 féle van, STANLEY típusú és VALEO típusú. A VALEO miben más vajon? A STANLEY a gyári, azt tudom... Ezért is hajlok affelé egyelőre... De azért kivácsi lennék a másikra is.

Illetve milyen más márkában érdemes gondolkodni? Pár ezren nem műlik, sok évre veszem a lámpát és látni szeretnék a lehető legjobban... Jelenleg nem kielégítő a hatásfoka, bár tudom, h típusgond is, viszont nincs viszonyítási alapom, h milyen egy fullos gyári...
Izzók nem gagyik, OSRAM Nightbreaker, vagy hasonló... Más autóban is ilyet használok és ott tökély lett. Igaz, 4foncsor van elől... :)

(#34736) tboy93 válasza !Overdose! (#34730) üzenetére


tboy93
nagyúr

Valoban, talan egy kicsit. Ez megmagyarazza miert van rajta :K

(#34737) ambrus14 válasza tboy93 (#34736) üzenetére


ambrus14
tag

Hát én már így vettem, azt sajna láttam én is, hogy az cserélve volt, de az nem tűnt fel, hogy FL-es, mert annyira minimális a különbség, de hát annyira kevés sedan van jó állapotú, ez volt a legjobb azok közül amiket megnéztem.
Sajna a motorhibára csak elhozatal után derült fény... :((

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#34738) tboy93 válasza ambrus14 (#34737) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem gaz, jobban nez ki az FL lokos :K

(#34739) sunny84 válasza ambrus14 (#34726) üzenetére


sunny84
senior tag

enyém is hasonló

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#34740) ambrus14 válasza sunny84 (#34739) üzenetére


ambrus14
tag

A világos belsőből ítélve a tied alapból FL-es szerintem! Mikori is a tied?

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#34741) BlacKSouL válasza runner 125 (#34727) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez hagyományos, peremes, a perem, és a radar a lökhárító síkjából kiemelkedik.

Ez meg süllyesztett, lejjebb a képen látszik, hogy hogy néz ki.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#34742) sunny84 válasza ambrus14 (#34740) üzenetére


sunny84
senior tag

2003 év végi

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#34743) tboy93 válasza ambrus14 (#34740) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sunnye is NFL :)

(#34744) sunny84 válasza tboy93 (#34743) üzenetére


sunny84
senior tag

:P csak annyi hogy : vezetö - utas - oldallégzsák , el ablak elöl hátul , el füthetö tükör , abs , esp ...

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#34745) sunny84 válasza ambrus14 (#34705) üzenetére


sunny84
senior tag

ua mint a tied

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#34746) tboy93 válasza sunny84 (#34744) üzenetére


tboy93
nagyúr

Esp? Nem eps-re gondolsz?

(#34747) demars válasza BlacKSouL (#34721) üzenetére


demars
addikt

Nem matt egyik sem! Így kép alapján gondolom a bal oldalira gondolsz... De ennyit csal a kép...
A benyomódás az engem is zavar, de előbb a fém cuccokat javíttatom.. A lőkös nem fog rohadni...
Azért meglátszik a 255 ezer km... De még most is pöpec! Igaz jönnek elő gondok, de amíg nem kell belenyúlni a motorba, váltóba, addig no para...!!!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34748) runner 125 válasza BlacKSouL (#34741) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh ez nekem is új. Nem tudom h síkba süllyeszthető radart lehet utólag is vásárolni. De gyanítom ehhez teljes lökhárítót kell fújni, mert úgy esélytelen kifúrni, h ne legyen sorjás, ne pattogjon le egy picit is a festék.
Nem beszélve az áráról, 35k zúzós érte.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34749) demars válasza runner 125 (#34748) üzenetére


demars
addikt

Megbízhatóak ezek az utólagos radarok?
Honnan tudom, hogy milyen szögben kell beállítani? Hogy ne jelezzen feleslegesen...
Illetve ez kikapcsolható? Pl utánfutózáskor ha tolat az ember... elég idegesítő lehet.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34750) BlacKSouL válasza runner 125 (#34748) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Valószínűleg én is maradok a peremesnél. Nem is annyira az ára miatt, mert ha jó, nem baj, ha picit drágább, de ha mondjuk 20-ért van igazán jó egyszerű peremes, akkor egy olyanra szerintem beruházok majd.

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.