Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) tboy93 válasza !Overdose! (#34398) üzenetére


tboy93
nagyúr

Android™ 2.3 platform

Szerintem ezt kerüld el jó messzire. Amikor megjelent már akkor is elavult rendszert használt, olyan iszonyat lassú lesz, hogy te magad fogod kib@szni a kocsiból. Sajnos ezekbe általában fél gigánál kevesebb memória és valami 1 magos soc kerül, ami manapság egy 20 ezer Ft-os tablet elpicsáz teljesítményben :( Jó dolog az android, de előbb építenék be egy 20k-s tabletet 160k munkadíjért a kocsiba mintsem hogy ezt a parrot cuccot használjam.

[ Szerkesztve ]

(#34402) !Overdose! válasza Tsebacsi (#34399) üzenetére


!Overdose!
őstag

Sokan forgalmazzák. Az ára 200k alatt van.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34403) !Overdose! válasza tboy93 (#34401) üzenetére


!Overdose!
őstag

Próbáltam, nem a levegőbe beszélek. Valóban nem mai hardware van mögötte, de kellemes sebességgel működik a rendszer. Egy Waze-nek vagy egy iGO Primo-nak nem is kell hatalmas erőmű. Vagy vehetsz márkás, jobb hangminőségű 2din fejegységet, ahogy te mondod, de akkor a navi lesz körülményes (rossz, nehezen frissíthető, nincs vagy rossz TMC). A tablet vagy egy nagyobb kijelzős okostelefon a legköltségkímélőbb megoldás valóban, de ha valaki beépített szeretne...

Szerk: Apróság, de ezzel és egy ELM327-tel direkt poén kiíratni infókat a kijelzőre. Szerintem tényleg jó cucc, kár, hogy nincs alatta erősebb hardware, de nekem így is nagyon tetszett. :K

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34404) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm a segítséget srácok! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#34405) tboy93 válasza !Overdose! (#34403) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én nagyon fázok a gyenge droidos cuccoktól, munkám miatt volt már pár gyengébb tabi a kezemben és oltári cummantás tud lenni :( Főleg azután ha felraksz pár szoftvert. Amúgy a többivel egyetértek.

(#34406) !Overdose! válasza tboy93 (#34405) üzenetére


!Overdose!
őstag

Remélem mire autót cserélek már lesz egy gyorsabb változata ennek vagy más gyártók is előállnak Android alapú termékekkel. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34407) tboy93 válasza !Overdose! (#34406) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én látom benne a jövőt, sokszor elgondolkodtam már droidos tablet beépítésén, de inkább a hangminőség felé hajlok, azt meg sajnos nem tudja biztosítani egyik tablet sem.

(#34408) LógaGéza válasza tboy93 (#34407) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ezen én is elgondolkoztam sokat, a hangminőség nem is lenne baj (Android L-től elég jól bánik az USB-s hangkártyákkal), inkább a szoftveres háttér... Nem találtam egyszerűen olyan programot, amivel át tudom rakni a telefonon érkező hívásom a tabletre...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34409) tonyi


tonyi
tag

RPC márkájú kuplungszettet használt már valaki? Milyen minőségű? Egyáltalán kell stage 2-es vagy elég a stage 1 is?
Konkrétan erről lenne szó.
Egy maximum 160-180 lóerő körül tervezett d16v1-hez lenne.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#34410) ambrus14


ambrus14
tag

Sziasztok!

Elképzelhető h már 178k kmnél hengerfejes lesz a 2001-es D16V1-es motorom? Tegnap vittem szervízbe mert elfogyott belőle többször is a víz és túlmelegedett és a szervíz ma értesített hogy ez a probléma vele.
Hol vagy kinél lenne érdemes ezt megjavítattni? (mert a szervíz elég borsos árat mondott rá)
Más kérdés, mivel összesen nem mentem 3000km-t a kocsval mióta megvettem, tudnám-e érvényesíteni 6 hónapon belüli szavatosságomat magánszemélytől vásárlás esetén?
Nem tudom, hogy tudott-e a hibáról, de direkt elvittem átvizsgáltatni a kocsit a honda szabóhoz, ahol fel sem merült motorikus probléma. Aztán vásárlás után 20km-el felvillant a check engine lámpa...amit valószínüleg direkt törölt a rendszerből, egyszerűen az akksi lehúzásával vásárlás és átvizsgálás előtt.
Mit tanácsoltok? :O

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#34411) !Overdose! válasza tonyi (#34409) üzenetére


!Overdose!
őstag

Turbós lesz? Standalone ECU-val?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34412) !Overdose! válasza ambrus14 (#34410) üzenetére


!Overdose!
őstag

Minden elképzelhető. Ez nem a futott km-ek függvénye, nem egy kopóalkatrészről beszélünk. Hengerfejes több műszaki és vezetéstechnikai okból is lehet egy autó.

Én egyébként a Honda Szabóhoz mennék vissza, akik adtak neked egy pecsétes papírt az autó állapotáról, ami nem fedi a valóságot.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34413) tonyi válasza !Overdose! (#34411) üzenetére


tonyi
tag

Egyenlőre még nem tudom biztosan, hogy turbósítva lesz vagy marad szívó(d16y8 szívósor+ crower stage2 vez.tengely). Viszont a turbós megoldással lényegesen több erőt lehet nyerni.
Egyébként az eredeti terv az ev1+ k20a2 lett volna, de az pénz megy a lakás önerőbe.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#34414) !Overdose! válasza tonyi (#34413) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem lenne egyszerűbb eladni és venni egy CTR-t? A szívótuning fajlagosan drága, a turbósìtás pedig rejt néhány buktatót. Esetleg off gyárilag turbós autót, ami húzható? ECU hogy lesz megoldva? A gyári alkalmatlan a tuningra, a standalone viszont nem tudja a gyári komfortfunkciókat.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34415) LógaGéza válasza tonyi (#34413) üzenetére


LógaGéza
addikt

D16Y8 szívósorra gondoltam már én is, mennyi pluszt adott? Bonyolult volt felrakni?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34416) Snoop-y válasza tonyi (#34413) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem felejtsd el ezt a programozgatast meg tengelyezest egy szivo auton. En is csinaltam egy vagyonba kerult.

Sporolj meg es vagy gyari ctr/vti vagy K swap (nem mintha az olcso lenne meg nagyon otthon nem biznam sok emberre aki normalisan be is szereli)

Amugy a kocsi futomuve meg a fekek le vannak mar cserelve?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34417) DeathAdder válasza tonyi (#34409) üzenetére


DeathAdder
veterán

Egyezek az előttem szólókkal, valag pénzt rálocsolsz, de sosem lesz igazán sport(os) és még elöl is fog húzni, ami nem feltétlen fasza ha csigázol :N ..és szívsz vele, mert szívni fogsz, mert mindenki szív.
Meg ott van a fék, futómű is...

Kuplungot nem ismerem, de ha abból indulok ki hogy a CTR-t a gyári kuplung 300 le -ig fogja akkor én inkább gyárit vennék, nem ilyen rövid csúszású kemény stage 123456 szarokat, ami részben legalábbis nekem tönkre bassza az autózás élményét :))

Persze azért jó volna megtudni mit is tud a gyári kuplung D16V1-ben.

(#34418) Snoop-y válasza DeathAdder (#34417) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kar hogy nem lehet plusszolni itt :D

Egyelore nincs olyan verda a piacon amit megvennek. Ek9-et keresek K20-as mocival ;]
De elobb az asszonynak kell verdat szerezni. 1.8 Ufo EX felszereltseggel ( bor,navi,napfenyteto meg a tobbi sallang klima,telefon etc )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34419) DeathAdder válasza Snoop-y (#34418) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az egy igazi kuriózum lenne :K

JDM EP3 -ról leadtál? Sima gyári ek9 nem játszik?

Passzold le bubut zasszonynak Te meg jer vissza közénk ;]

(#34420) Snoop-y válasza DeathAdder (#34419) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem meg nem teljesen de azok is baszom dragak sajnos es abban az arban mar akkor inkabb egy DC5 Integra :B
EK9 meg egy vaddiszno lenne a K20-al. Bubutol megvalunk az biztos ( masodik autonak felesleges lenne amennyit okorkodok vele arra jo lesz a civic is ( lehet meg nagyobb elmeny is lesz ) ;]

Sima EK9-et nem akarok kell a 200 lo meg a ketliteres moci :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34421) DeathAdder válasza Snoop-y (#34420) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, mondjuk van benne igazság :K

Mostanában egyre több felől hallom, hogy nagyobb élményt ad egy olyan moci amit ki lehet autózni a határain, nekem sajnos ehhez még nincsen összehasonlítási alapom :N

(#34422) Snoop-y válasza DeathAdder (#34421) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat itt nalunk tuti nem tudod kozuton kihasznalni ( mire kezdened elvezni hogy mit lep addigra kb haromszor vesztetted el a jogsidat illetve hely sincs nagyon felgyorsulni oke nyomsz parszor egy egy padlot de amennyire lehet menni itt a szuk szar korforgalmas utakon arra egy palyafutomuves Civic szerintem nagyobb elmeny lesz) Fentebb mar irtam igy ez a setup a bubun versenypalyara keves.
Akarok egy hulyegyerek autot ami motorikusan gyari, futomuve feke egyben van lehet vele palyazgatni es ha esetleg megis szejjelborul akkor sem nagy kaland felujitani. Egyszer tuti hazamennek vele Honda talira ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34423) bbubby00 válasza Snoop-y (#34422) üzenetére


bbubby00
őstag

Csak hogy szarul érezzük magunkat, mi?! :P :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#34424) Snoop-y válasza bbubby00 (#34423) üzenetére


Snoop-y
veterán

ugyanmar vannak otthon olyan hondak aminek a csodajara jarnak :D

Egy EK9 k20-al fasza meg minden de azert nem hiszem hogy ettol rosszul erezne barki is magat :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34425) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Na végül nem kellett kuplungtárcsát cserélnem, váltócsere megvolt, és végre megszünt a kerregés, nyelestengely csapágy is hangtalan :C Remélem sokáig így marad.

Viszont cserélnem kell a:
- Jobb első fékbetétet: gondolom ezt csak párba kell cserélni (párba is árulják?). Nézem a Fékmesteren az EBC-ket, anno itt ki lett már vesézve, hogy utcára elég a Blackstuff - gondolom ez van Fékmesteren normálként jelölve. Viszont van olyan, hogy Akebono és Girling fékrendszer. Hogy tudom meg, hogy melyik kell nekem?
- Jobb első ABS jeladót - ez csak bontóban kapható?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34426) !Overdose! válasza LógaGéza (#34425) üzenetére


!Overdose!
őstag

Párban kell cserélni és úgy is árulják. Azt,hogy milyen rendszerű legbiztosabban úgy tudod meg, hogy leellenőrzöd a fékbetét formáját. Mindkettő máshogy néz ki. Alvázszám alapján is utánanézhetsz online EPC-ben persze, de az nem 100%-os infó. Jeladót akár szalonban is vehetsz, de bontva olcsóbb lesz.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34427) LógaGéza válasza !Overdose! (#34426) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez alapján első ránézésre Girling, viszont Unixnál azt írják a hasonló alakúra, hogy Fékrendszer: TRW. Mindegy, lekapom holnap a kereket, és ránézek...

Akik vettek mostanában fékbetétet, honnan vették? Van valami tuti EBC forrás? :D Én csak Fékmesteren láttam eddig.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34428) sunny84 válasza LógaGéza (#34427) üzenetére


sunny84
senior tag

én zimmermann -t választottam , jókat hallottam róla sokan ajánlották , kicsit jobban utána jártam és a szerelőm unixnál szerválta ott van kedvezménye ,fékek marha jól teljesítenek , bátran ajánlani tudom :K

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#34429) zolynet válasza sunny84 (#34428) üzenetére


zolynet
addikt

+1 ... normál használatra én is zimmermann-t vennék :K

Life is too short to stay stock!

(#34430) !Overdose! válasza LógaGéza (#34427) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én az ebcbrakes.hu-ról vettem, mert gyorsabban beszerezték, mint a Fékmester.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34431) zolynet válasza !Overdose! (#34430) üzenetére


zolynet
addikt

Mielőtt ezekről az oldalakról vennék kérnék be árajánlatot TypeVLacitól is, mert pl nekem a 262-es fékre a sárga betéteket 33.700ért hozza, a 37480forinttal szemben. :U

Life is too short to stay stock!

(#34432) Krissz80 válasza !Overdose! (#34365) üzenetére


Krissz80
senior tag

Köszi a válaszokat.
Ahol voltam fóliázó az ezt nekem nem mondta, de a 78%os zöld szélvédőm miatt már ránézésre sem ajánlotta.
Így kapott egy sötét csíkot a szélvédő tetejére.

Sajnos nekem LLUMAR van 14%os hővédelemmel oldalt, aminél ugyan érezni, hogy az üveggel együtt szűri a meleget, de még úgy is érzem a napot amikor betűz oldalról.

(#34433) tboy93


tboy93
nagyúr

Tegnap kicserlte Imi a legszuromet gyarira, TypeV altal kuldott utangyartott filtron sajna nem volt jo bele :( Vettem 1.5L ferodo fekdolyadekot, mar csak be kene jelentkeznem a cserere Imihez :))

(#34434) NoLF


NoLF
addikt

Letezik ekkora barom mint en? Vmelyik nap fulledt ido volt es bekapcsoltam a klimat, oruletes benzinszag kezdett el omleni az utasterbe. Megalltam azonnal hogy megnezzem mi tortent, hat amekkora allat vagyok par napja mikor ratoltottem egy kis olajat szegenyre, nem tettem vissza az olajbetolto sapkat... Napokig igy kozlekedtem az autoval :( darvin-dij eselyes. Ebayrol vettem es 1 nap alatt itt volt, de akkor is...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#34435) DeathAdder válasza bbubby00 (#34423) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én már attól szarul érezném magam ha meglátnám az új CTR-t, már pedig van pár delikvens aki előre rendelte és már az évadzáróra azzal akart volna begurulni.
No nem azért mert annyira kéne, hanem azért mert ha kéne is tudnám, hogy nem bírnám megvenni, vagyis szarul érezném magamat :DDD

Snoop-y - Tökéletesen megértem, haver is hasonlóképp "szív" kanadában a 265 lovas kóreai vackával :D
Még a gyári CTR-t is van hogy soknak érzem, vti-vel jobbakat tudtam vadulni.
Akkor lehet én is elmennék arra a talira, mert eddig bőségesen kielégített amiket képeken láttam :))

[ Szerkesztve ]

(#34436) honda23 válasza tboy93 (#34433) üzenetére


honda23
aktív tag

Accordra ep3ra elég volt fél liter.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#34437) tboy93 válasza honda23 (#34436) üzenetére


tboy93
nagyúr

Imi azt mondta vegyek minimum egy litert, gondoltam ne legyen keves, veszek 1.5-et :) Ugyis at kell mosni a rendszert, meg amugy sem volt draga.

(#34438) DeathAdder válasza tboy93 (#34437) üzenetére


DeathAdder
veterán

félből is maradni fog jócskán, de ti érzitek... :)

(#34439) EQMontoya válasza NoLF (#34434) üzenetére


EQMontoya
veterán

:D
Előfordul az ilyen, valszeg sok nem folyt ki, leginkább csak a gőze.

Same rules apply!

(#34440) tboy93


tboy93
nagyúr

Az mennyire normalis hogy melegszik a fenyszorom? 1 ora utan olyan forro, hogy alig birom megfogni :Y

(#34441) zolynet válasza tboy93 (#34437) üzenetére


zolynet
addikt

1.5l nem kell, de 2x0.5l elkél....nekem kellett a 2flakont is bontani. Jó lesz az tartaléknak. :K

Life is too short to stay stock!

(#34442) !Overdose! válasza tboy93 (#34440) üzenetére


!Overdose!
őstag

Normális. 55W fűti.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34443) tboy93 válasza !Overdose! (#34442) üzenetére


tboy93
nagyúr

Koszi akkor nem parazok :R Viszont a masodik ledes helyzetjelzom is megadta magat, asszem tobbet nem rakok be :D

(#34444) fi:zi'k válasza tboy93 (#34440) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ne már, hogy ez újdonság. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34445) runner 125 válasza tboy93 (#34443) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem ilyen van benne, már fél éve, mindkettő jól szolgál azóta is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34446) tboy93


tboy93
nagyúr

2 eve kezdtek el komolyabban erdekelni az autok, meg eleg sok minden ujdonsag szamomra :D

Runner, ledekkel mar nem akarok annyira baszakodni, iszonyat macera a helyzetjelzo csere a kerek felol. Inkabb rakok be xenongazzal toltott GE izzot, kaptam multkor egy parat ingyé, az is feheren vilagit es muszakin se szolnak erte :)

[ Szerkesztve ]

(#34447) fi:zi'k válasza tboy93 (#34446) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez eddig oké, de gondolom nem barlangban éltél eddig és láttál/fogtál már izzót, kompakt fénycsövet. Azok is melegszenek ám. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34448) tboy93 válasza fi:zi'k (#34447) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nalunk csak gyertya van otthon :DDD :P

(#34449) fi:zi'k válasza tboy93 (#34448) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És az se fűt, ha ég? ;]

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34450) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Féktárcsa/fékbetét témában érdeklődnék.

Láttam, hogy EBC-t nagyon kedvelitek, de igazából 2x annyiba kerülne mint ha vennék Delphi-t, vagy Hella Pagid-ot, vagy TRW-t.

Ezek közül mit ajánlanátok?

tárcsa/betét előre:

Hella Pagid / Zimmermann (21k)
Delphi/Delphi (26k)
TRW/TRW (28k)

Ti melyiket vennétek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.