Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) NoLF válasza tboy93 (#34196) üzenetére


NoLF
addikt

Szerintem egyik se, vegyel gyarit.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#34202) tboy93 válasza NoLF (#34201) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyári ES4 felnit el tudnám képzelni az autón, ha találnék használtan :O

Illetve a másik fontos szempont, 50k határ a szettre (gumi nélkül természetesen).

[ Szerkesztve ]

(#34203) NoLF válasza tboy93 (#34202) üzenetére


NoLF
addikt

ha anyameke elado lenne... de nem elado. azon van a teli, vmi fos alessio-n meg a nyari szett... hiaba mondtam nekik, hogy ne.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#34204) !Overdose! válasza tboy93 (#34196) üzenetére


!Overdose!
őstag

Dezent, de tehermentesítő és csavarszettet is kell vegyél hozzá, így én is inkább egy gyárira szavazok. :K

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34205) tboy93 válasza !Overdose! (#34204) üzenetére


tboy93
nagyúr

Csavar miert kene? Gyuru meg 3-5k/4db. Irtam Endrenek, gyari garniturat tud adni 110-ert :)

[ Szerkesztve ]

(#34206) szőröscica válasza zolynet (#34192) üzenetére


szőröscica
addikt

Vagy vehettél volna gyári rendszert a kályhacsövek helyett, és 10 évig nem lenne bajod. Nálam nem akkora respect, hogy garanciaidőben tönkremegy valami és kicserélik.

(#34207) demars


demars
addikt

Ma voltam Pesten, elhoztuk kolléga mokkáját!
440 km-t mentem vele, gyakorlatilag csak két fél órás megszakítással.
A klímám megadta magát... semmi hideget nem fúj! Induláskor még érezhető volt, hogy hideget ad, de mire oda értünk semmi... Vissza fele majd szétfőttem! Amint kapok időpontot viszem töltetni... remélem "csak" a gáz ment el és nincs egyéb gondja!
Ami még érdekes, hogy egy piros lámpánál nem bírtam induláskor betenni 1-be! Meg utána 4-ből alig jött ki üresbe! A kuplungom mintha picit túl lent fogna... lehet, hogy nem emel ki teljesen... Csak ezen én nem tudok állítani, mint a bowdeneseken... Ezt is megnézetem valamikor...
Amúgy hasítottunk :)) pályán élvezet volt menni vele... nem sokan villogtak le... félek is, hogy kapom a drága fotót! ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34208) zolynet válasza szőröscica (#34206) üzenetére


zolynet
addikt

Nem ment volna az tönkre ha nem pályázok, a motorosok évenként mennek tömni, mert kifújja.
Ez azért nem olyan tönkremenés ami normál használat mellett történik!
Nem a csövezés ment tönkre, onnantól kezdve meg csak a gyárinál jobb dolgok vannak ráaggatva, hiába kályhacső a vége. Én szeretem h egy nyúl el tud bújni benne. :D
A respekt azért van mert tavaly március elején csináltattam és onnantól az 1év gari már azért lejárt, illetve egy fillért nem kértek el az erősebb kerámia gyapotért sem!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#34209) !Overdose! válasza tboy93 (#34205) üzenetére


!Overdose!
őstag

A gyári Honda acél és alufelnikhez rádiuszos anya kell, az aftermarket alufelnikhez pedig kúpos.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34210) Snoop-y válasza zolynet (#34208) üzenetére


Snoop-y
veterán

Palyazni buddyclub kell.
Egyreszt 20kg minusz a gyari rendszerhez kepest masreszt nincs ami tonkremenjen benne. Varosban meg lehet hasznalni silencerrel. ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34211) zolynet válasza Snoop-y (#34210) üzenetére


zolynet
addikt

Az a recsegős hang nekem nagyon paraszt, az nekem nem gyere be, inkább ez a kis bubus mély az ami tetszik.

Life is too short to stay stock!

(#34212) Snoop-y válasza zolynet (#34211) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem az a lenyeg hogy hogyan szol :D
Silencerrel meg nem recseg ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34213) zolynet válasza Snoop-y (#34212) üzenetére


zolynet
addikt

Boddyclub silencerrel olyan mint a citromos és/vagy alkoholmentes sör vagy a guminő. :))

Life is too short to stay stock!

(#34214) Snoop-y válasza zolynet (#34213) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez igaz de varosban silencer nelkul fejloves jar erte ha elkap a rendor ;]

Amugy eppen autokeresesben vagyok. Valoszinu EP3 lesz az utodja bubunak plusz erkezik a megane utodja is egy Ufo civic szemelyeben :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34215) tboy93 válasza !Overdose! (#34209) üzenetére


tboy93
nagyúr

Múltkor beszéltem valakivel és úgy rémlik fel tudta rakni az aftermarket felniket gyári csavarokkal :F

(#34216) !Overdose! válasza tboy93 (#34215) üzenetére


!Overdose!
őstag

Fizikailag persze fel megy, de nem kicsit balesetveszélyes.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34217) tboy93 válasza !Overdose! (#34216) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hmm. Szóval azt mondod, hogy ez rádiuszos?

(#34218) EQMontoya válasza tboy93 (#34217) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ilyenem van 12x1.5-os, 16db, ha kell.

Same rules apply!

(#34219) tboy93 válasza EQMontoya (#34218) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem is ilyenem van, azert kerdem hogy ez milyen :D

(#34220) !Overdose! válasza tboy93 (#34217) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igen, a felfekvő felület íves alakú. A kúposnál egyenes.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34221) tboy93 válasza !Overdose! (#34220) üzenetére


tboy93
nagyúr

Koszi, igy mar ertem a kulonbseget :K

Egyebkent mivel kerekort is akarok venni, ezert igyis-ugyis uj csavarok kellenek...

[ Szerkesztve ]

(#34222) zolynet válasza Snoop-y (#34214) üzenetére


zolynet
addikt

Élményautóbb talán az EP3 (bár semmi összehasonlítási alapom),
illetve a fenntartása ugye, megértem a cserét.
Azért azzal a bubuval valaki nagyon jól jár. :)

Egy srác csinált egy gyönyörű ats-t, megkívántam:

Én is erre gondoltam mikor nézegettem az ats-eket kicsit jobban, hogy leszarom a színét hogy milyen, legyen frankón egybe az körbematricázom. Nagyon szépen megcsinálta a srác, élőben is láttam a hétvégén, naggggyyon finom! :K

Life is too short to stay stock!

(#34223) DeathAdder válasza Snoop-y (#34214) üzenetére


DeathAdder
veterán

JDM ep3? :)

(#34224) Snoop-y válasza zolynet (#34222) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csak optika vagy az tenyleg egy Euro-R? ;)

Hat oszinten itt az EP3 nagyobb elmeny lesz. Sztradan nem lehet tolni ( amennyivel megyek abban a tartomanyban kb ugyanazt fogja tudni )
Kis kanyargos szar utakon lehet jobban bejon majd a dodgem feeling ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34225) Snoop-y válasza DeathAdder (#34223) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen. Jatszosnak nem veszek mar semmi mast csak JDM autot.

Motorhoz nem akarok piszkalni viszont ehhez olcsobb lesz a fast road setup.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34226) zolynet válasza Snoop-y (#34224) üzenetére


zolynet
addikt

Csak optika.....ha nyomat egy reflösst akkor már póverben is ottvan.
Emiatt csak nem szereli át a kormányt a másik oldalra. :DDD

Life is too short to stay stock!

(#34227) Snoop-y válasza zolynet (#34226) üzenetére


Snoop-y
veterán

De a valtot es az LSD-t is cserelni kell vagy ez valami magic reflush ? :P ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34228) tboy93


tboy93
nagyúr

Szerintetek milyen lenne ez a felni? Ma rakták fel netre, közel is van, olcsó is, nem is néz ki szerintem rosszul.

Lehet ma elmegyek megnézni :)

(#34229) bbubby00 válasza zolynet (#34226) üzenetére


bbubby00
őstag

Van már nagyobb féked előre? Lehet egyik ismimnek lesz egy eladója!

(#34228) tboy93: Nekem bejön! :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#34230) tboy93 válasza bbubby00 (#34229) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ajj, az a baj hogy ez se annyira jó buli, mind a 4 felni hibás picit (padka), hiába 25k a felni ha 40-45k a felújítása :( Lassan már ott tartok hogy veszek egy új szettet :O

(#34231) EQMontoya válasza tboy93 (#34230) üzenetére


EQMontoya
veterán

35-ből megvan fullra. Gropa kft.

Same rules apply!

(#34232) !Overdose! válasza tboy93 (#34228) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ennél a lemez is jobb. :O

EQMontoya: Telifénnyel? :Y

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34233) tboy93 válasza EQMontoya (#34231) üzenetére


tboy93
nagyúr

4 felni csiszolas-kitt-feny 10k-bol? :Y

(#34234) fi:zi'k válasza zolynet (#34222) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Itt s környékén is van egy fehér Accord ilyen antracit felnivel, bitang jól néz ki. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34235) EQMontoya válasza tboy93 (#34233) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, a 323-am felnijeit 30-ért vagy 35-ért csinálták meg, a 4db-ot. Görgőzés, homokszórás, festés, tükörpolír.

Same rules apply!

(#34236) tboy93 válasza EQMontoya (#34235) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja hogy úgy, persze :K 25+35k ~60-ban állna meg. Nem sietem el, még filózom rajta, elképzelhető hogy akkor már inkább veszek egy zsír új enzo-t 80-ért...

(#34237) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Kozben otleteket is gyujtok:

Ismet honda epites/swap projekten gondolkodom es otleteket/velemenyeket varok melyik lehet a jobb megoldas:

EK9 K20A swap ( megeri azert a + 35Le -ert ? )

EE9 K20A swap ( ez eleg elborult otlet viszont abban a kis kaszniban a 220 paci eleg jol hasithat ( elozo setup kb 200Le volt )

EP3 JDM (motorikusan gyari maradna)

Barmelyik projektbe is kezdek bele a kocsi track/fast street beallitasal futna tehat fekek,szilentek,futomu,stabilizatorok,felnik cseresek lesznek.

Nem szeretnek motort epiteni ( szivtam vele eleget nincs az az isten hogy megegyszer annak nekikezdjek ;] )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34238) szőröscica válasza zolynet (#34208) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor viszont a garanciára vonatkozó kijelentésem visszavonom, valóban korrektek voltak. :)

(#34239) !Overdose! válasza Snoop-y (#34237) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem "csak" 35 lóerőről van szó B16B vs. K20A esetében. A K20 karaktere véleményem szerint sokkal jobb.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34240) Snoop-y válasza !Overdose! (#34239) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez igaz meg nem kell szanaszejjel forgatni :B :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34241) m3tr0 válasza Snoop-y (#34237) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nem akarok beleszólni, de egy Subaru Impreza után egy első kerekes Type-R nem tudom mennyire lesz élmény.
Nyilván te jobban tudod,nekem sajnos még nem adatott meg ilyen vasakat vezetnem pláne nem birtokolnom, de Impreza után sztem kevés lesz az EP3.

EK9-et csak képről láttam...De amúgy miért kell mennie a Bubunak? :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#34242) Snoop-y válasza m3tr0 (#34241) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az STI-t egyreszt sajnalom nyuzni masreszt meg marhara nem lehet utcan kihasznalni vagy legalabbis nekem nem annyira sikerul :D

Nalunk kis szuk kanyargos belathatatlan utak vannak (ergo elozni nem nagyon lehet ha meg megis arra eleg egy type-r is)
Masik ok ,hogy szeretnek palyazni is ahova az STI-t meg kene erositeni. Barmily hihetetlen is de utcai kivitelben total alkalmatlan ra mind motorikusan mind futomuvileg :(

Ezt atepiteni meg kb a kocsi arat ra kene koltenem megegyszer de lehet hogy keveset mondtam :((

A VT-m annak idejen nagyon nagy elmeny volt eleg lesz az nekem szerintem :)
Ha ramszakadna a bank akkor talan vennek egy GC8 STI-t ami mar track ready de ezt tuti nem kezdem el farigcsalni.

Palyazni egy kis szivoval olcsobb lesz elmenyben meg ugyanaz es nem kell izgulni hogy szetesik.

Egy konnyu felni szett is kb felebol megvan mint egy STI-re
Fek,gumi szinten szoval tudom majd szepen upgradelni a jarganyt :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34243) zolynet válasza bbubby00 (#34229) üzenetére


zolynet
addikt

Nincs és most még nem is lesz, ahhoz zsebbe kellene nyúlni, és ugye pont 50%-osak a tárcsák, így előtte inkább elhasználom ezt. Elég szép összeget kellene ráfizetnem, és nem hiszem h az én használt tárcsa+betét kombómat jó árban el tudnám adni, így marad.

Life is too short to stay stock!

(#34244) sunny84 válasza Snoop-y (#34237) üzenetére


sunny84
senior tag

EK9 K20A swap és a EE9 K20A swap között gondolkodnék a helyedben , nem kell őket agyon forgatni , karakteres motorok és nem mellesleg jobban megdobban a hondások szíve az előző 2 modell láttán mint az EP3 JDM nél ,nekem szvsz sosem tetszett az ep3 segge , pedig van a családban 2 is de nem adja annyira :B

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#34245) zolynet válasza Snoop-y (#34237) üzenetére


zolynet
addikt

Ugyan nem K20 swap hanem K24, de itt van néhány kiforrott megoldás: K24 mod engines :U

Vagy EP3 JDM és akkor nincs szívás, illetve csak futómű, gumma, felni, fék....

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#34246) laci06


laci06
senior tag

Erről esetleg valaki olvasott valami bővebbet?
Mondjuk útvonalat látta valaki valahol? Esetleg, valami részletes adat, hogy hol mennyivel mentek?
Vagyis az lenne a kérdésem, hogy ez a motor tényleg ennyire jó, vagy ez nagyon "kamu", és a 2,82 az nagyon odafigyelve végig városon kívül stb. jött ki?

(#34247) tboy93 válasza laci06 (#34246) üzenetére


tboy93
nagyúr

Biztos lehetsz benne hogy ebben kb 0 város van, illetve az átlagsebesség is valahol 70km/h környékén lehet :) Ettől függetlenül ez egy nagyon jó motor, de csodát nem kell tőle várni.

(#34248) DeathAdder válasza Snoop-y (#34237) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szerintem is JDM EP3, legkevesebbet szívnál vele. (vagy szinte semmit)
Ugyan kompromisszumot kell kötni a kisbusz formával, nekem is jobban tetszik az ek9, bár egy k20 swap-al nagyon harapós lehetne abban a bódéban.
Másik dolog meg hogy már én szívok hogy átvigyem a gyári motor erejét az aszfaltra,próbáltam már néhányat egy rakás pénzem benne van gumikban, és még a most agyon istenített (ráadásul direkt ezért a gyárihoz képest is nagyobb) AD08R -eket is megcsikkantja hármasban, nem tudom mi lenne akkor ha egy 6gen civic bódéjába tennéd azt a motort, vagy EE9-be ;] Gondolom egyesed és kettesed sem igazán lenne jó gumikkal sem :N

Ezért sem lesz több FWD-m ami az erősebb autókat illeti. Elképzelni nem tudom mit csinálhat FK3 310 lóerővel meg a turbo adta brutális nyomatékkal első keréken, de olvastam valahol hogy a kerekek szépen elforognak még hármasban is :)

_____
más:

Ma végre bent az új vezérlés, na de ez kellett nagyon hiába mondják hogy nincs előírva k20-ra csere intervallum.
Teljesen megszűnt a klattyogós hang, és ugyan a régi lánc még feszes volt, a feszítő is jól feszített mégis meg volt nyúlva kb fél centit.
És ugye írtam nemrég, hogy egyik cartársnak alig több mint 100 ezer után is 2 szemet meg volt nyúlva.

Vezetőket kár volt cserélni, semmi bajuk nem volt, ráadásul többe került mint a lánc és a feszítő :F Na de mindegy, így legalább most nyugodt vagyok.

Sokkal csendesebben és szebben jár a motor, tényleg öröm hallgatni, ez hiányzott nekem! Mintha hugyoznék olyan szépen jár, úgy elhallgattuk a mesteremmel :))

Két hét múlva még egy kuplung csere, már megvan a gyári szett és ha ott vagyunk kap egy JDM-es lendkereket is hála Snoop-y -nak, és asszem végeztem is a mechanikával :)

(#34249) Snoop-y válasza tboy93 (#34247) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam ha meg valahol lejto volt ott tuti gurultak szelarnyekban kamionok kozt etc.
Megane 2-vel csinaltam anno 4 literes fogyasztast (kis utak illetve autopalya 2 szemely csomagokkal Skociabol vissza Londonba ) de azert ugy nem kozlekednek vele nap mint nap...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34250) Snoop-y válasza DeathAdder (#34248) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tiedben van LSD?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.