Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) gaga1 válasza demars (#34550) üzenetére


gaga1
tag

Amennyire meg tudom allapitani nem a motor felol hallom. Viszont akkor mitol esik a teljesitmeny nagyot ha a kipuff fujna ki? Es miert csak neha?

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#34552) demars válasza gaga1 (#34551) üzenetére


demars
addikt

:))
Mert az egr szelep a kipuffgázt szabályozza.... Ha beragad (zárva) csökken a teljesítményed. Amikor kinyit, meglódul, a gázok távoznak... Ennek is lehet hangja, mert változik...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34554) gaga1 válasza demars (#34552) üzenetére


gaga1
tag

Es ha beragad akkor sziszego hangot adhat?

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#34555) demars válasza gaga1 (#34554) üzenetére


demars
addikt

Na az előbb jól össze kevertem... Ha zárva marad, akkor minden gáz távozik (kipufogó rendszeren keresztül) és nincs teljesítmény csökkenés. Ha nyitva marad, a kipuff gázok egy része visszakerül az égéstérbe, és ez csökkenti a teljesítményt( nincs megfelelő oxigén az égéshez). Ha félig nyitott állapotig jut el a szelep és ott megakad, adhat sziszegő hangot (kis résen át jut be a gáz).
De a szelepet könnyen meg lehet tisztítani. Vagy ha nagyon skót akarsz lenni, le lehet zárni. Utána többé nem lesz ilyen gondod. Csak műszakin lehet elvérzik.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34556) Winner_hun


Winner_hun
félisten

~8,5 literes fogyasztás, eljött a világvége.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34557) honda23 válasza gaga1 (#34554) üzenetére


honda23
aktív tag

Ha vtid van, nincs egr szelep.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#34558) demars válasza honda23 (#34557) üzenetére


demars
addikt

Na tessék...
Bukott az elméletem... :(

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34559) EQMontoya válasza Winner_hun (#34556) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jó, hát 150-nél leesik a sárvédőd, úgy fúj benne a szél. ;]

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#34560) gaga1 válasza Winner_hun (#34556) üzenetére


gaga1
tag

Nekem most 9.1 lett. Ez vegig varosban.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#34561) gaga1 válasza honda23 (#34557) üzenetére


gaga1
tag

Esetleg mas otlet?

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#34562) zolynet válasza Winner_hun (#34556) üzenetére


zolynet
addikt

Mi történt? Betaláltak páran? :DDD
Emiatt ne forgolódj éjszakánként, a következő megint 7 alatt lesz. ;]

Life is too short to stay stock!

(#34563) Winner_hun válasza zolynet (#34562) üzenetére


Winner_hun
félisten

Előtte 7,01 volt, igaz városban.
3-an csomagokkal nyaralás, sok volt az autópálya (kb. 90%). Klíma csak visszafelé ment. Volt néhány rövidtáv meg motortisztítás is de csak ennyi. No mindegy, lassan jöhet a 700km/tank-os kihívás.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34564) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Az elmúlt hetekben én is rácsodálkoztam a Cityre.
Salgótarján-Budapest-Velencei tó-Budapest-Salgótarján távra pont fél tank benzin ment el, nappal, végig klímával, 3 személlyel.
Később Salgótarján-Budapest-Salgótarján távon 5 személlyel klímával szintén fél tank.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#34566) honda23 válasza gaga1 (#34561) üzenetére


honda23
aktív tag

Pontosabb leírást a hibáról, kb fordulatszám, kb 2000 2500nál torpan?

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#34567) gaga1 válasza honda23 (#34566) üzenetére


gaga1
tag

Amikor jelentkezik a hiba kb. 3000-tol mar lassabban porog fel es alig akarja elerni a 8000-es fordulatot. Es kozben folyamatosan sziszeg vagy kifuj.
Elegge bosszanto mikor elozes kozben kezdi.

[ Szerkesztve ]

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#34568) honda23 válasza gaga1 (#34567) üzenetére


honda23
aktív tag

Ez lehet valamilyen vákumcső a motornál, vagy leömlő repedés gyanús is, de akkor nem megy el a teljesítmény drasztikusan.
Nekem akkor volt ilyen, amikor áthúzott egy gyertyakábelem, mert megrágta a nyest, ment mind a négy hengerem, viszont 2500-nál betorpant, nem ment, majd hirtelen megjött az erő.
Sziszeg és kifúj, az pedig valamilyen levegő probléma lesz, át kellene nézni az összes vákumcsövet, gyorsan megvan, amúgy is hallod, adj kézzel gázt a pillangószelepen és meghallod, alapjáraton sokszor nem hallani, nekem a map szenzornál volt egy kis helyen kilyukadva, megtörve anno.
Gyertyakábel ha átenged, azon a ponton nem a megszokott vastagságú, hanem sokkal vastagabb, 1-2 centis rész szokott lenni.

Vtec hibánál, ha meg is van az olajnyomás, de nincs nyitás, akkor 5500-tól nem megy, addig jó.

Viszont még egy tipp, katalizátor alul van vtiben, ott még kifújhat a szondánál, na akkor más afr-t számol az ecu, az tud meglepit csinálni még, esetleg kipuffrendszer, de akkor sincs drasztikus teljesítménycsökkentés, nálam sem volt sem leömlőrepedésnél katalizátornál, sem dobok miatt.

Vákumcsövek, gyújtáskábel átnézése pár perc.

Valaki majd még mond okosat.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#34569) gaga1 válasza honda23 (#34568) üzenetére


gaga1
tag

Koszi.Atnezzuk. Fura hogy csinalt mar ilyet egy honapja de akkor nagy csattogasok,sziszegesek utan egy nagyobb pukkanassal rendbejott.(7000 fordulaton mentem amig jo nem lett).

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#34570) gaga1 válasza gaga1 (#34569) üzenetére


gaga1
tag

Olyan is volt hogy meglepoen jol ment,mint addig sosem.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#34571) honda23 válasza gaga1 (#34569) üzenetére


honda23
aktív tag

Gyújtásbeállítás 16 fokon kell legyen, +-2 fok, előgyújtásnál, utógyújtásnál csattoghat pl., és nem is megy.
Azt minden régebbi autóban azonnal ellenőriztettem és beállíttattam. Gyújtáskábel miatt is csattoghat, pukkanhat a hirtelen hengerkihagyás miatt.
2001 utáni 7 gen civicben már automata gyújtásállítás van szerencsére.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#34572) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,

nem rég sikerült megvennem első autómat: Honda Civic 1.8 sport 8 gen. Eddig minden rózsaszínköd, imádom :). Viszont valahogyan szeretnék bele aux, de még jobb lenne usb vagy bluetooth kapcsolódást zenelejátszás céljából. Ezt ajánlották páran, viszont semmi tapasztalatom nincs vele.
Ha valakinek van elmondaná véleményét vagy alternatívát?

Köszi

(#34573) Winner_hun válasza gaga1 (#34569) üzenetére


Winner_hun
félisten

nagy csattogasok,sziszegesek utan egy nagyobb pukkanassal rendbejott.(7000 fordulaton mentem amig jo nem lett)

Tőled se vennék autót. Ahelyett hogy megnézetnéd mi baja inkább hajtod ész nélkül...
Nekem csattogna eszembe nem jutna addig erőltetni míg jó nem lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34574) Snoop-y válasza jófejsrác (#34572) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az audiohoz nem tudok hozzaszolni de a kocsihoz gratula es sok balesetmentes ;) :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34575) demars


demars
addikt

Tud valaki olcsó, megbízható járgányt, ami eladó?
Hölgynek lenne, szaladgálós autónak. A hangsúly a megbízhatón van...
Győr és környéke előny. Sajnos nekem nincs szemem, hogy észre vegyek apró árulkodó jeleket. .

Szerk.. Most irt. 200 ezret szánna rá (+ átírás, kötelező szerviz)
Ideiglenesen kellene neki, néhány hónapra...

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34576) Snoop-y válasza demars (#34575) üzenetére


Snoop-y
veterán

pffff 200K -ert biciklit kell venni es az megbizhato lesz :U

Ha nagyon szerencseje van akkor talan egy regi swiftet kifoghat ennyiert :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34577) fi:zi'k válasza Snoop-y (#34576) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A Polo Classicom pl nemigen ér többet, pedig nagyjából rendben van: friss műszaki, új fékek, szűrők, olaj.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34578) demars válasza Snoop-y (#34576) üzenetére


demars
addikt

Én is swiftre gondoltam... Az megy ha van benne benya.
Amúgy női logika... Kb 2-3 hónapig kellene neki, ezért olcsót akar. Arra nem gondol, ha hulladékot vesz, nem tudja használni...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34579) LógaGéza válasza jófejsrác (#34572) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Először is gratula az autóhoz, sok balesetmentest! :)

Másodszor - minőség is kellene, vagy csak szeretnéd, hogy szóljon. Gyári fejegységet meg szeretnéd tartani?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34580) demars válasza Snoop-y (#34576) üzenetére


demars
addikt

Na felvetettem neki a swift lehetőségét... Tetszik neki!!! :K
Na akkor a nagy kérdés: ennyi pízér melyiket??? Kisebb karcok stb. nem lényeg. Ne rohadjon nagyon, motor, futómű legyen jó!
Ez?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34581) jófejsrác válasza LógaGéza (#34579) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Köszönöm a jó kívánságot :)). Legszívesebben a telefonomat csatlakoztatnám bluetoothon keresztül. Láttam ilyen fm transmitter dolgokat, de kétesnek találom a minőséget így látatlanban.
Minőség számít, mert nem szeretnék sistergést és akadozó lejátszást. Gyári fejegység megtartása nem létkérdés, ha nem lesz csúnyább az autó belseje :)

De akkor már egy bónuszkérdés: milyen olajat tegyek az autóba? 97k km-el vettem, végig hivatalos márkaszervizben volt kezelve. Azt tanácsolták, hogy olajat és szűrőt cseréljek benne. Novemberben volt gyári szervizben. A kocsit nem tiltásig nyomom :B

Köszi

(#34582) demars válasza demars (#34580) üzenetére


demars
addikt

Vagy ez?
Tudom... Meg kell nézni!
De azért jó lenne a tapasztaltak véleménye is...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34583) szőröscica válasza demars (#34578) üzenetére


szőröscica
addikt

Két-három hónapra inkább járjon taxival.

(#34584) gaga1 válasza Winner_hun (#34573) üzenetére


gaga1
tag

Mielott ezt csinaltam megnezettem szerelovel es o mondta hajtsam meg.
Ha azt hallottam volna hogy a motorter felol jon a hang akkor nem teszem. De mivel a kipuff felol jott igy tettem.
A csattogas az inkabb kifujo hang volt.
Igaz nem ertek az autohoz de teljesen hulye nem vagyok!

[ Szerkesztve ]

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#34585) LógaGéza válasza jófejsrác (#34581) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha jól rémlik, 8genhez csak 2DINes beépítőkeretek vannak, a 2DINes fejegységek meg csöppet drágábban kezdődnek. Legolcsóbban ténylegesen a gyári fejegység megtartásával jársz, és hozzá egy minőségibb illesztő.

Olaj: BlacKSouL ezen a részen elég jól leírta, hogy mit, miért, és hogy, ajánlott az idevágó hsz-eket elolvasni. Ráadásul ha jól rémlik ő is hasonló járművet hajt :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34586) demars válasza LógaGéza (#34585) üzenetére


demars
addikt

Ha beszerelem működni fog vele a multi kormány?
Néztem korábban egy oldalon, gyári helyre építhető gps képes, kijelzős komplett rendszert, de az 152k volt. Arról azt írták, hogy működik a can bus rendszer... Picit sokallom érte... Pedig nagyon tetszetős!

Tessék! Ez az az oldal..

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34587) jófejsrác válasza LógaGéza (#34585) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Hát ez a rádiós téma valóban nem olcsó mulatság, ráadásul az a pioneer cucc kinézetre nekem elég "gagyi" :). Az illesztő sem olcsó mutatvány ahhjjj :). Valamit majd kitalálok.

Olajtémát majd átnyálazom!

(#34588) Sátán44 válasza jófejsrác (#34572) üzenetére


Sátán44
addikt

Hello!

Ha nem vagyok indiszkrét elmondanád, hogy hol sikerült szert tenned az autóra? Milyen évjáratú? :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#34589) LógaGéza válasza jófejsrác (#34587) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem mondtam, hogy ez a legjobb, csak linkeltem egyet, ami már elfogadható hangú, és az ársáv alján van. Ha 2DINest vennék (és megengedné a pénztárcám), én valamilyen ilyenben gondolkodnék :B

demars
Melyikre gondolsz? A Densionnal elvileg működik.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34590) demars válasza LógaGéza (#34589) üzenetére


demars
addikt

Na... Akkor az nem is vészes...
Amit én először láttam, az is hasonló volt... csak 152 ért.
Ez a 40 ezer már barátibb!! Csak be tudom e itthon szerelni... Átkötözni és hekkelni nem akarom (nem biztos, hogy menne) . A beszerelés költségét megúsznám...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34591) jófejsrác válasza Sátán44 (#34588) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Szia,

magánszemélytől vettem Miskolcról (nem volt meghírdetve az erre szakosodott oldalakon) és 2007-es :).

@LógaGéza: ez az Alpine cucc már tényleg elég vad :), viszont az ára valóban borsos. De az a baj, hogy elgondolkoztam rajta... Van valakinek ilyen dension cucc beszerelve az autójába? A BT kapcsolódásról szeretnék személyesen meggyőződni. Egyik ismerősömnek ilyen van és a pároztatás 10-ből 1x vagy még az sem megy.

(#34592) LógaGéza válasza jófejsrác (#34591) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez egy túlárazott kínai vacak, ne csodálkozz, ha nem megy vele a BT :D

Egy fórumtársról tudok akinek van/volt hasonlója, talán pont eladó is (igaz az Dension Gateway Pro BT), dobok egy PÜ-t a nevével.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34593) tboy93


tboy93
nagyúr

No, megint elégedett vagyok a fogyival :) Balaton trip (Bp.-almádi), odafele óra szerint 150km/h klíma nélkül (2 fő + csomagok), ott egy almádi-tihany trip, 50-90km/h, aztán haza szintén 150km/h + klíma. Telitankkal indultam, otthon szintén telitank első kattanásig ugyan azon a kúton és kútfejen. 313km, 20,26L benzin, 6.5L/100km fogyi :) Még ha nem is teljesen pontos, akkor se rossz. Másik aminek örülök és eddig nem volt alkalmam kipróbálni, az autópályatempó + klíma, alig észrevehető a teljesítménycsökkenés amit a klíma okoz, valószínűleg azért mert 150-nél 4500-at forog a motor, itt meg eléggé rugalmas, eskü jobban gyorsít 5.-ben 150-ről mint 120-ról :DDD A magas fordulat vitathatatlan előnye a rugalmasság, a 100 km M7-es szakasz alatt szerintem vissza se váltottam 5.-ből.

Tudom, hogy nem egy erőgép ez a d14z5, de tőlem kap egy vállveregetést :C

[ Szerkesztve ]

(#34594) NoLF válasza tboy93 (#34593) üzenetére


NoLF
addikt

Es ha nem 150eztel volna hanem 120, akkor 11 perccel kesobb ersz oda meg vissza, es lemegy 6ra a fogyi :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#34595) tboy93 válasza NoLF (#34594) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha meg 90-el, akkor 22 perc hátrány és 5.5L? ;]

(#34596) Snoop-y válasza tboy93 (#34595) üzenetére


Snoop-y
veterán

En mindig beallok egy kamion moge es ugy megyek... ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34597) Snoop-y válasza jófejsrác (#34591) üzenetére


Snoop-y
veterán

Milyen felszereltsegu?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34598) NoLF válasza tboy93 (#34595) üzenetére


NoLF
addikt

Pontosan, vagy kevesebb :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#34599) Tibee86


Tibee86
veterán

Én is nem olyan rég vidékeztem egy hosszabbat (D15B2), olyan 300km pálya (120-130 néha 150-160), 150km országút (100-110), maradék város és 500km-re ~5.9 jött ki. Melóba járás (5km oda 5 vissza) néha kicsit elrúgva azért inkább 7, a legdurvább eddig 7,8 volt. És ha végre eljutnék oda, hogy az undorító, gyűlölt kipufugómat végre lecserélném még javulhatna is kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#34600) tboy93 válasza Tibee86 (#34599) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezt milyen geppel erted el?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.