Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) doc válasza polonic (#4949) üzenetére


doc
nagyúr

Közvetlenül a forint számlámra utalásnál a jóváírás is pénzbe kerül, ha jól sejtem és ez drága mulatság.
nekem Granitnal 20 euro kornyeki beerkezo utalasnal talan 30 forint volt a kulonbseg, kibirhato :)

(#4952) Hintalow válasza polonic (#4949) üzenetére


Hintalow
senior tag

A legtöbb banknál mind a beérkező tétel jóváírásának (ha váltani kell, tehát pl. eur érkezik forint számlára) mind a számlák között konverziónak van díjja, nem jönnél ki jobban valószinűleg ha devizaszámlára kapnád és váltogatnád.

Bár ha jól emlékszem a Rafinál vagy, ott van olyan, hogy devizaváltás azonnali árfolyamon, olyankor feldob egy éppen aktuális árfolyamot amin váltaná, és ha elfogadod átváltja azonnal díj nélkül, ergó még jó is lehet az elképzelésedhez.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#4953) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Van itt valaki a Budapest banknál??köszi

(#4954) doc válasza Remekelek28 (#4953) üzenetére


doc
nagyúr

nekem van naluk szamlam, de csak a lakashitel miatt, amugy nem hasznalom

(#4955) Remekelek28 válasza doc (#4954) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ok köszi,közbe irtam privátot,de olyan van itt aki már utalt bankfiókból?
Az érdekelne,hogha megtörtént az utalás,akkor ezen a bizonylaton kell e lenni saját aláirásnak és dátumnak?Vagy nem kötelező,csak kiadják és vagy aláirom,vagy sem...köszönöm.

(#4956) doc válasza Remekelek28 (#4955) üzenetére


doc
nagyúr

kellene, de mint mondtam, a papirfecni semmit nem jelent
szerinted mennyi ideig tart otthon kitolteni egyet, es rahamisitani egy halvany belyegzot?

(#4957) g@bo válasza Remekelek28 (#4955) üzenetére


g@bo
nagyúr

kell aláirás rá, különben mi azonosít? és értéknap.
ha nincs fedezet a számlán 3 napig sorba, majd kuka.
netbankos világban ez a papper vicc.

bevittek az erdőbe?

(#4958) Remekelek28 válasza doc (#4956) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nyilván erre is gondoltam,ezért is érdeklődök,hogy valós lehet e amit kaptam bizonylatot. Egyébként ketten vagyunk az erdőbe,de a másiknak van aláirás..

(#4959) g@bo válasza Remekelek28 (#4958) üzenetére


g@bo
nagyúr

lehet valós, de ez a bizonylat nem ér semmit. ha nincs fedezet az ügyfél számláján 3 napig, visszadobják neki.
ha van, 4 órán belül számládon lenne a pénz.

(#4960) Remekelek28 válasza g@bo (#4959) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem lenne rajta,mert banki utalásnál másnap érkezik csak meg,ha 2 konkurens banktól megy az utalás. A banki ügyfélszolgálatnál,meg azt se tudják,hogyan kell kitölteni az ilyet :U
mindegy,majd lesz valahogy.

(#4961) g@bo válasza Remekelek28 (#4960) üzenetére


g@bo
nagyúr

két konkurens bank közötti elszámolás is max 4 óra. ez elektronikusan leadott megbízásokra érvényes, de a papír alapon leadott tételeket is aznap könyvelik és küldik.

(#4962) Remekelek28 válasza g@bo (#4961) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ezt nekem a banki ügyfélszolgálat mondta 2x is,két különböző személy.
Jobb alul,ahol a bank teszi a közlenényt egy ilyen pecsét látszik.
Az jól kivehető,hogy 13 DEC 23
Aznap adta fel 11 30 körül.

[ Szerkesztve ]

(#4963) mukibuci válasza Remekelek28 (#4962) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a következő munkanap 12.30, addig még nyugodtan aludhatsz

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4964) Remekelek28 válasza mukibuci (#4963) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ha egy itteni csaló tartozik neked 100+ ezer ft-nyi összeggel akkor nem,hogy az alvás nem nyugodt de még az ébrenlét se. :( .de ez már máshova tartozik..

(#4965) mukibuci válasza Remekelek28 (#4964) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

izgulhatsz is, csak értelme nincs :( ha a bankban azt mondták, hogy köv napra (ami munkanap) kapod meg a lóvét, akkor az 12.30, hiába telt el közte egy hét

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4966) g@bo válasza Remekelek28 (#4964) üzenetére


g@bo
nagyúr

megnyugtatóbb lenne egy számla print scr, ahol látszik már a terhelés... max még hozzád nem ért meg.
mindenesetre 100 rugót előre utalni.... több, mint bátor. :R

(#4967) Kbali válasza Remekelek28 (#4962) üzenetére


Kbali
nagyúr

Bár nem látszik, de valószínűleg ez csak egy érkeztető bélyegző, semmit nem garantál, max. annyit, hogy ekkor dugták be a gépbe.
Papíros átutalás pedig következő nap érkezik a számlára, ha még időben adták be. 11:30 még annak tűnik, de jogos, hogy ma vagy 30-án kellene a számládon lennie.

(#4968) Remekelek28 válasza Kbali (#4967) üzenetére


Remekelek28
őstag

De ha már berakták a gépbe,akkor csak befizetett valamit a tag ,nem? Gondolom kitöltve odaadta a bankosnak,az felvitte az adatokat és ha van fedezete és megtörtént a tranzakció nyomott egy pecsétet.

[ Szerkesztve ]

(#4969) axioma válasza Remekelek28 (#4968) üzenetére


axioma
veterán

Egyszer regen volt ilyen cetlivel dolgom, de akkor ugy volt, hogy cetlit kitolt, az ugyfelterben allo automatan belyegez, majd alatta a dobozba bedob. Az utalast majd akkor intezik, amikor kiszedik a dobozbol, megnezik hogy ervenyesek-e a szamlatulaj adatok, utana hogy a szamlatulaj szamlajan van-e fedezet, es ha van, inditjak. Ettol me'g a fotozott papirt gepi nyomtatassal akar Matyas kiraly neven levo szamlat kamuzva is csinalhatsz, koze nem lesz ahhoz, hogy ez az utalas meg is fog tortenni.

(#4970) Kbali válasza Remekelek28 (#4968) üzenetére


Kbali
nagyúr

A gép egy automata érkeztető, amihez odamegy az ügyfél, berakja a cetlit, amit a gép érkeztet, majd bedobja egy dobozba. A dobozt valamikor kora délután kiürítik, megnézik, hogy mi jött be pl. 13 óra előtt, azokat elkezdik feldogozni, azaz aláírás ellenőrzés, rögzítés, stb.. (vagy egy az egyben szkennelik), tehát már réges rég nincs az ügyfél a fiókban, mire elkezdik az érdemi feldolgozást.
Axióma megelőzött, nem olvastam végig az eszmefuttatását.

[ Szerkesztve ]

(#4971) concret_hp


concret_hp
addikt

nemtom volt-e már, de a cibes bringás kedvezményt igénybe vevőknek:

Ahogy azt korábban írtuk, a CIB bank számlavezetési kondíciói és kedvezményei 2014. január 15-től megváltoznak.

A Kerékpárosklub tagként az eddigi ún. “CIB XL Munkavállalói Juttatási Csomag”-ról, a “CIB online számlacsomagra” kell áttérned, melyből tagságod igazolásával további jelentős kedvezményeket kapsz. A számlavezetési díj akár ingyenes is lehet, az éves kártya- és társkártya díjaiból pedig 50 % kedvezményt kaphatsz.

Ezért kérjük, fáradj be mielőbb a Neked megfelelő CIB fiókba és kérd a csomagváltoztatást. A csomagváltás 2014. január 15-ig ingyenes, utána a díja 1.900 Ft.
A CIB online számlacsomag kondíciós listája itt
A Kerékpárosklub tagoknak nyújtott kedvezmények listája itt
Új tagjaink és azon régi tagjaink, akik most szeretnének a CIB partnerei lenni, az új CIB online csomagot jelöljék meg számlanyitáskor.

Ezzel, az előreláthatólag utolsó hírünkkel szeretnénk boldog újévet, kellemes ünnepeket, jó pihenést is kívánni, meg természetesen jó bringázást!

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4972) reflxx


reflxx
aktív tag

Üdv! Szeretném lecserélni K&H trambulin (diák) kártyámat, mert felnőttként tekintenek rám mióta betöltöttem 18. életévemet :(
Elvárásaim kb ezek lennének:
- havidíj mentes
-adott havi 1-2 ingyenes kp felvét
-nincs ilyen-olyan + költség
-(lehet vele neten vásárolni)

Mivel ilyen lehetőség gondolom nincs, olyan kellene ami azért a legtöbb feltételnek megfelel :DD
Előre is köszönet!

(#4973) mukibuci válasza Remekelek28 (#4964) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

megjött az utalás?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4974) Remekelek28 válasza mukibuci (#4973) üzenetére


Remekelek28
őstag

természetesen nem.... :(

(#4975) Flashcash válasza reflxx (#4972) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A lényegről nem írtál, azaz milyen feltételeket tudsz teljesíteni.
-rendszeres jövedelem?
-diák vagy?

Ha van/lesz még tanulói jogviszonyod akkor:
Erste Diákszámla
részletes kondíciós lista

(#4976) reflxx válasza Flashcash (#4975) üzenetére


reflxx
aktív tag

Jövedelem 0
Igen, diák vagyok.
Főleg arra kellene a kártya, hogy legyen rajta egy kisebb összeg amit szükség esetén le tudok venni boltban ilyesmi vagy néha tudjak vásárolni a neten.

Ez a tanulói jogviszony hogy van pontosan??

Én is ezt az erste diákszámlát néztem. Lehet valami hátulütője?? :R

[ Szerkesztve ]

(#4977) sanzi89 válasza reflxx (#4976) üzenetére


sanzi89
addikt

Lényegében egy érvényes diákigazolvány kell. Lehet ideiglenes diák is.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4978) g@bo válasza Remekelek28 (#4974) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát, 100 rugónál lehet ülnék kocsiba, és elmennék a pénzemért... :(

(#4979) .tnm válasza Remekelek28 (#4974) üzenetére


.tnm
addikt

ha ez megnyugtat én paypal-tól utaltattam vissza pénzt még 26-án és az se jött még meg... (Budapest Bank-ba). lehet, hogy két egymást követő munkanap kell, hogy rendesen és biztosan lekönyveljenek átutalásokat.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4980) doc válasza .tnm (#4979) üzenetére


doc
nagyúr

a Paypalnak semmi koze ehhez. Magyarorszagi szamlak kozott torveny irja elo a 4 orankenti tranzakciokat.
Lehet mindenfele meseket kitalalni, de sokkal egyszerubb lenne belatni, amit mar napok ota mondunk, es szepen elmenni a rendorsegre fejlelentest tenni. Ugy meg van ra egy keveske esely, hogy valamikor a jovoben viszontlat valamennyit a felelotlenul elszort penzbol.

(#4981) .tnm válasza doc (#4980) üzenetére


.tnm
addikt

annyi köze van csak a paypal-nak, hogy a paypal részéről a mai napon már azt írta, hogy teljesült a tranzakció a netbank-ban viszont nincs ott.

ezenkívül van a Giro-nak is egy hibaaránya. azt nem írja a kolléga, hogy a feladó válaszol-e pü-re? megnézte-e, hogy látszik-e a számláján a terhelés vagy nem is reagál. utóbbi esetben persze rendőrség. de írhatna részleteket. vagy legalábbis én nem fogom azt mondani, hogy rohanjon rendőrségre, amíg nem zárható ki nagy valószínűséggel hogy technikai probléma lépett fel.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4982) doc válasza .tnm (#4981) üzenetére


doc
nagyúr

Nem tudom hogy a Paypal hogy intezi a kifizetest, de ha kulfoldi szamlarol utalnak, az eltart par napig, de ha magyar bankbol, de a delutani zaras utan inditottak, akkor az is csak holnap fog megjelenni a szamladon.
A lenti esetben viszont az utalas mar megerkezett volna, ha valoban meg a mai elotti munkanapon elutaljak (marpedig a papirral azt akarta bizonygatni az elado hogy ez megtortent), es legkesobb ma delig meg kellett volna erkeznie.
Termeszetesen elkepzelheto hogy csak valami veletlen gikszer folytan nem tortent ez meg, de most oszinten, ennek mennyi az eselye?
Illetve ilyenkor alap, hogy az illeto elerheto es magyarazatot ad. Ha sem contact nincs, sem penz, akkor azt nehez magyarazni. :U

(#4983) .tnm válasza doc (#4982) üzenetére


.tnm
addikt

teljesen igazad van. csak ugye mi azt nem tudjuk, hogy nincs contact, mert erről nem mondott semmit a kolléga, csak annyit, hogy pénz nincs. (amennyit most legutóbb írt, akár még az is lehet, hogy beszélt a csókával, elismerte, hogy nem ment el a pénz és haladékot kért. sokminden nem derül ki abból a hsz-ből.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4984) Kbali válasza doc (#4980) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kicsit javítanék: nem törvény, "csak" MNB rendelet, másrészt csak az elektronikus átutalásokra érvényes a 4 óra.

(#4985) Remekelek28 válasza .tnm (#4979) üzenetére


Remekelek28
őstag

Annyi a különbség kettőnk ügye között,hogy mig neked el lett utalva egy valós összeg,addig nekem kiderült,hogy semmi nem lett utalva. Ezért nem érkezhetett meg.
Természetesen rendőrség lesz. Részleteket azért nem irok,mert lehet más is olvassa rajtunk kivül.

[ Szerkesztve ]

(#4986) paci88


paci88
tag

Sziasztok!
Valaki esetleg tudna nekem ajánlani olyan bankot(bankkártyát) amelyik minimális költséggel jár? Minimális alatt értem azt hogy pl nem havi 5000. Csak app store vásárlásra használnám. Jah és fizetés nem kártyára érkezik, én fizetném be a számlára. Az esetleges válaszokat előre is köszönöm!

(#4987) Remekelek28 válasza doc (#4982) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ez egészen hihetetlen.... Most jött meg :)) :C Öröm bódottá :D

(#4988) .tnm válasza Remekelek28 (#4987) üzenetére


.tnm
addikt

akkor mégis el lett utalva korábban? vagy csak tegnap/ma utalta el?

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4989) Remekelek28 válasza .tnm (#4988) üzenetére


Remekelek28
őstag

Foggalmam sincs. Tegnap már rendesen fenyegettem. Hivogatott is délután. Még dél körül irtam neki,hogy ha most siet és átutalja neten,még aznap megkapom.. De akkor közölte,hogy nincs pénz a számláján mert kp-be fizette be előző munkanapnap az utalást. a lényeg,hogy nem csak egyedül vagyok akinek tartozik. Kártéritésként mindenkinek többet küld vissza.
Rossz játék ez..
Többé nincs előre utalás,tanuljatok belőle ti is...
16 pozitivval,nulla negativval pozitiv kommentekkel sajnos meg lehet vezetni az embert..

(#4990) horvathd válasza paci88 (#4986) üzenetére


horvathd
aktív tag

Raiffeisen Bázis + Nem dombornyomott Start OKOSkártya: 2635 Ft/év. [link] [link]

Esetleg AXA KamatHozó + MasterCard Standard 370 Ft/hó. [link]

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#4991) .tnm válasza Remekelek28 (#4989) üzenetére


.tnm
addikt

16 pozitív az új rendszerben? mert az kb azt jelenti, hogy két embernek eladott valami, egytől meg vett.

ez az egyik legnagyobb gyengesége az új rendszernek.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4992) paci88 válasza horvathd (#4990) üzenetére


paci88
tag

Köszönöm!

(#4993) doc válasza Remekelek28 (#4989) üzenetére


doc
nagyúr

wow, ez nagyon jo hir, orulok hogy megoldodott :C
mondjuk ez eleg egyertelmuen mutatja, hogy a hatarozott fellepes es a fenyegetozes meghozta a hatasat, es tegnap delutan elutalta

(#4994) Remekelek28 válasza doc (#4993) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ahhoz képest,hogy már a rendőrségi feljelentésre gyűjtöttem az adatokat,infókat stb,ez megváltás. :) Főleg azért mert én azt hittem a mai nem munkanap.
TNM: Egy ember nem egy pozitivat adhat? Ez akkor valóban rossz..

[ Szerkesztve ]

(#4995) .tnm válasza Remekelek28 (#4994) üzenetére


.tnm
addikt

az új rendszerben egy eladó 7-et kaphat, vevő 2-t ugyanazért az adás-vételért.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4996) Remekelek28 válasza .tnm (#4995) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ez akkor elég rossz és én is ebbe a csapdába estem meg más is,van akinek 170-el lóg.. Eladott még korábban 2 gilisztát valósan legálisan,begyűjtötte a jó pontokat,utána meg lehet csalni lopni,hiszen a 16 pozitivra nem sokan kételkednének. Persze az is kell hozzá hogy ne ismerd 100%-osan a rendszert,meg egy kis naivság.. Sok áldozat lesz még itt.

[ Szerkesztve ]

(#4997) g@bo válasza Remekelek28 (#4996) üzenetére


g@bo
nagyúr

a vaterán régi trükk volt a piros. sokan a filléres vásárlásaikkal kaptak 200 ajánló pontot, majd nekiáltak lehúzni a népet, akik nem olvasták el, hogy jó vásárló volt egy fogpiszkálóra... majd utaltak nekik 10 20 rongyokat. 1 hét kasza, majd eltűnés.

(#4998) Remekelek28 válasza g@bo (#4997) üzenetére


Remekelek28
őstag

igen és gondolom hamis cimmel,bár a bankszámlaszám alapján tetten érhető,de lehet csak kis összegekkel játszott,nameg semmi vagyona nincs.

(#4999) .tnm válasza Remekelek28 (#4998) üzenetére


.tnm
addikt

és a bankszámla egy csövesé, ő meg ATM-ből mindig felvette a pénzt. a rendőrség meg amúgy se szeret dolgozni.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5000) doc


doc
nagyúr

na, terjunk vissza az eredeti temahoz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.