Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) polonic


polonic
félisten

Egy üzletnek az MCC kódját azt ki lehet deríteni valahogy?

(#4652) cocka válasza polonic (#4651) üzenetére


cocka
veterán

MCC kód? Azaz?

[ Szerkesztve ]

(#4653) polonic válasza cocka (#4652) üzenetére


polonic
félisten

Merchant Category Code

(#4654) cocka válasza polonic (#4653) üzenetére


cocka
veterán

Minek az neked?

(#4655) polonic válasza cocka (#4654) üzenetére


polonic
félisten

Vajon miert? Gondolj bele egy kicsit. :)

(#4656) axioma válasza cocka (#4654) üzenetére


axioma
veterán

Gondolom penzvisszateritesi kategoria miatt... jo dolog az!
Erste Joker es Citi Life a ket legeselyesebb, amelyik miatt kerdezheti, a tobbi csak spec. dolgokat zar ki, ok meg MCC-tol fuggo merteku kedvezmenyt adnak.

polonic: random vasarlas cetlijen nincs rajta? En pont ma reggel kidobaltam az ilyen szemeteket a penztarcambol, de mintha.

Ja megtalaltam egyet, vagy nem. Hacsak nincs benne az egyik hosszuban elrejtve.

(#4657) polonic válasza axioma (#4656) üzenetére


polonic
félisten

Igen, amiatt.
A kartya pedig a raiffeisen onecard. Az idoszakos visszaterites miatt kerdezem.

Oszinten szolva soha nem neztem azokatna papirokat. Nekem is csak most ugrott be, hogy megnezzm. De egy sincs keznel, mindig kidobom ezeket.

(#4658) axioma válasza polonic (#4657) üzenetére


axioma
veterán

Ja, az eszembe se jutott, pedig tenyleg.

(#4659) Agostino


Agostino
addikt

üdv

mostanra lett nagyon tele a tudatom az otp simple csomagjával. sokadszorra játszák azt el velem, hogy a neten indított utalásomat mindenféle különösebb magyarázat nélkül nem teljesítik, annyit írnak: nem sikerült. nem, nem részletezik, megnéztem. a héten küldtek nekem egy újabb kártyát, úgy, hogy az ezelőtti is kb három-négy hónapja van meg. gőzöm sincsen mire fel kaptam, kérni nem kértem. nos, mindenesetre most untam meg őket, az el nem utalt összeg miatt még jól rám is húzott késedelmi díjat a közös képviselet, tök jogosan hozzáteszem, de részemről itt van vége a történetnek.

banki szokásaim, gondolom így könnyebb:

teljesen rendszertelen havi pénzfelvétel, de maximum kettő
neten utalok mindent
paypasst köszönöm nem kérek
paypal kell
van egy nagyobb összegű megtakarításom. ehhez kártyával nem akarok hozzáférni, de neten szeretném mozgatni oda vissza

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4660) axioma válasza Agostino (#4659) üzenetére


axioma
veterán

Munkaber-jovairas van? Csak utalasokra vonatkozo tr.ado nelkul nehez ma mar meguszni (plusz eves kartyadij, felvet dij). Paypass van ahol kikapcsolhato, van ahol nem (axa biztos ilyen), de nekem eleg furcsa ettol tartani, mar csak azert is, mert 1-2 even belul varhatoan az osszes szoba joheto kartya jo esellyel tudni fogja, tehat csak annyit nyersz vele, hogy amig nem cserelik, addig marad.
Masreszt meg az ev kozbeni csere nem para, csak akkor, ha a kartyadijat ugy terhelik, hogy ezzel megszivd. Nem lehet, hogy valami kifuto kartyad volt? Nekem cib kuldott egyszer ram egy kartyat varatlanul, igaz ott mintha tipusvaltas is lett volna, de nem fizettettek tobbet ettol.

(#4661) Agostino válasza axioma (#4660) üzenetére


Agostino
addikt

persze, érkezik rá munkabér, pontos összegre nem térnék ki : ) a paypass a legkevesebb de attól herótom van, hogy hetente képesek felhívni elégedettséget mérni, de az nem megy, hogy rendesen utaljon a rendszerük. a kártyám kétlem, hogy kifutó darab, kifejezetten ilyen simple fasságom van. egyékbént 28 leszek pár hét múlva, azt hiszem a kor itt-ott számít

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4662) dragonfx válasza Agostino (#4661) üzenetére


dragonfx
veterán

engem a paypass.ba az idegesit hogy 5ből 3 helyne xar nem müködik.neme gy árintáshanem ott kell cselezgetni odaérinteni tartani cosmot félbeszakad...stb....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4663) polonic válasza dragonfx (#4662) üzenetére


polonic
félisten

Nekem csak a Tesco önkiszolgáló pénztárainál van gond.

(#4664) KMT válasza Agostino (#4661) üzenetére


KMT
addikt

Pedig összegtől függően érdemes választani, Gránit, Raiffeisen, Erste, esetleg K&H számlái közül.

(#4665) axioma válasza dragonfx (#4662) üzenetére


axioma
veterán

Ott lehuzatod rendesen, nem?

(#4666) axioma válasza Agostino (#4661) üzenetére


axioma
veterán

Hat altalaban 150e felett mar van olyan lehetoseg, hogy a tr.ado kartyas vasarlason kivuli reszet fizeted, havidij nelkul vagy csak kevessel, eves kartyadijjal. Szupernulla, Granit nem tudom melyik, Raiff is azt hiszem csinalja meg a dijnullazot valamilyen kombinacioban, talan Citi sztem nem jo mert az ujakra raterheli a kartyas vasarlasnal is. A KH meg pont lehet hogy jo neked, mert fizu + megtakaritasra ad jobb kondiciot (bar sztem nem biztos, hogy az egyeb ajanlatoknal jobb). Meg kicsit kilog az Axa world mastercard kartyaval, amennyiben havi eleg sokat koltesz (a kozuzemit peldaul atterelni oda utalas helyett), akkor szumma meg az ingyent is elerheti; plusz van ugye spec. szamlaja a nem mozgatott tokere.

(#4667) chungee


chungee
addikt

Valaki tud ésszerű válasz adni a következőre:F

Ezt 1,25 usd és ezt 1,49 usd vettem. Összesen 3,75 usd. MasterCard-ot használtam. Viszont 948,82 ft-ot levont :Y

Én számoltam el :B Korrekt volt, 210 ft/usd árfolyamon számolt. :K

[ Szerkesztve ]

(#4668) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ha a Cib banknál az Easy Token-t megakarom igényelni akkor milyen papírokat kell magammal vinnem a bankba?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4669) horvathd válasza Directors (#4668) üzenetére


horvathd
aktív tag

Csak a szokásos személyi és lakcímkártya kell, hogy az ügyintéző azonosíthasson. Esetleg viheted az ügyfélkártyádat is, hogy hamarabb megtaláljon a rendszerben.

Plus még célszerű elvinned a telefont is amire majd az aktiváló SMS-t kéred. Ezzel a fiókban lévő számítógépen leellenőrizheted, hogy működik-e a token.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#4670) cocka válasza horvathd (#4669) üzenetére


cocka
veterán

a fiókban lévő számítógépen leellenőrizheted, hogy működik-e a token.

Vagy hogy nem lett-e elírva a token sorszáma. :D Mert nekem ugyan működött a token, csak a netbankot nem ahhoz a sorszámú tokenhez rendelték. :D

(#4671) Directors válasza horvathd (#4669) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöktől!

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4672) headhunter


headhunter
addikt

"OTP meglepetést", mindenki megkapta?

Bankkártya éves díja : -3.570

Net számlacsomagom van évek óta, de ilyen tétel még eddig nem szerepelt...

Bonsai Ducenak köszönjem meg, amiért "nem terhelték" át a Bankadót?!

[ Szerkesztve ]

(#4673) Agostino válasza headhunter (#4672) üzenetére


Agostino
addikt

nekem is levonták szépen kulturáltan. nézegettem is ez mi a fasz és miért októberben. meg egyébként melyik év? mert ha például váltok akkor tessék mondani visszakapom? hiszen nem kell egy évig tüsténkedniük nekem

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4674) g@bo válasza headhunter (#4672) üzenetére


g@bo
nagyúr

:C nekem a raiffesien rabolt. iszonyat lehúzás megy...

(#4675) polonic válasza g@bo (#4674) üzenetére


polonic
félisten

Milyen jogcimen?

(#4676) tlac válasza headhunter (#4672) üzenetére


tlac
nagyúr

én meg megkaptam az erstés 15k-mat :P

(#4677) doc válasza Agostino (#4673) üzenetére


doc
nagyúr

nekem nem levontak, hanem visszaadtak a Granitnal :D

(#4678) axioma


axioma
veterán

Miutan bejelentettek, hogy marad a bankado, innentol torlendo a KH januartol elvileg eletbe lepett volna - hasznalhatobb - kondilistaja. Meg gondolom egy csomo bank megint emelni fog... ezert, meg a 150e-ert. [Es meg mindig van, aki ezt az ingyen kivetet a kormany bankok elleni eredmenyenek tartja...]

(#4679) headhunter válasza Agostino (#4673) üzenetére


headhunter
addikt

Google "barangolás" után...

-2.040Ft levonásra számítson, akinek webkártyája is van a 3.570Ft mellé?

A K&H Bankhoz hasonlóan az OTP Bank esetében is csaknem változatlanok a csomagokba foglalt kedvezmények (havi ingyenes készpénzfelvételek, csoportos beszedési díjkedvezmények), ezáltal az ügyfelek - optimális számlahasználat esetén - akár egyáltalán nem érezhetik meg a tranzakciós adó hatásait. Ami változik a kedvezmények között, az az, hogy a Tempó és Net számlacsomagban megszűnik a folyamatos éves kártyadíj-mentesség, 2013. január 1-től ez csak az első éves kártyadíjra vonatkozik. Vagyis egy olyan Net számlacsomagos ügyfél, aki havonta legfeljebb 2 alkalommal vesz fel készpénzt az OTP saját ATM hálózatában, a többi kötelezettségeit átutalással teljesíti, emellett bankkártyájával vásárol, az csak abban fogja megérezni a pénzügyi tranzakciós illeték hatását, hogy ezentúl az évfordulókon fog fizetni éves kártyadíjat, melynek mértéke elektronikus bankkártya esetében 2.040 Ft (önmagában nem emelkedett).

FIGYELEM! EZ A 2013. JANUÁRI DÍJEMELÉSEKET TARTALMAZÓ CIKK!...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A bankkártyák tekintetében az éves díjak változnak 2013. szeptember 21-től. A változások az alábbiak:
- Maestro számlakártya 2.810 Ft-ról 3.570 Ft-ra,- a Junior Start 158 Ft-ról 170 Ft-ra
- a VISA Electron Junior Plusz, OTP Bank – VISA Electron PTE, KGE, BKF, MCO Junior, MCO PTE Junior és az MCO ISIC Junior 475 Ft-ról 750 Ft-ra,
- a Maestro, MCO, MCO ISIC, Maestro PayPass Fesztiválkártya és Multipont Maestro 2.810 Ft-ról 3.570 Ft-ra,
- a VISA Classic, MasterCard Standard és Multipont MasterCard Klub 5.590 Ft-ról 6.630 Ft-ra,
- a Multipont Maesto PayPass 2.940 Ft-ról 2.960 Ft-ra.

A MasterCard Privát Banki Aranykártya éves díja marad 17.842 Ft, a WEBkártyáé pedig 1.090 Ft. Szintén marad a MasterCard PayPass Matrica kibocsátási díja 3.200 Ft, az éves díj pedig 2.150 Ft.

További szeptemberi díjváltozások az OTP Banknál...

[ Szerkesztve ]

(#4680) zöld drazi


zöld drazi
csendes tag

Sziasztok,
CIB Cibezz számlám van, de mostanában emelkedtek feek, ráadásul itt nálunk nagyon bunkók a cibes nőcik, szóval ideje lenne pattanni. Eddig csak náluk volt bankszámlám, ezért kikérnem a véleményeteket. Közelben van Rafi, Erste és OTP fiók.
Akkor lássuk a medvét:
- Nincs jövedelem utalás számlámra.
- Nincs semmilyen beszedés, rezsiszámla befizetés.
- Nagyon ritkán utalok pénzt, csak akkor, ha Hardverapron vásárolok valamit.

- Jó lenne minél olcsóbban megúszni a számlavezetési díjat.
- 1 darab főkártya lesz csak és az mindenképpen VISA Classic legyen. Más nem jó és lehetőleg ne legyen nagyon drága (~7e)
- Sokat vásárolok kártyával, így erre semmi ne jöjjön rá!
- Havonta 1-2x veszek ki pénzt, jó lenne valamiféle csökkentett fee.
- Csak netbankolni szoktam, fiókba ritkán járok, szeretek mindent neten elintézni. Lehetőleg netbankolásért ne legyen plusz ktsg.

[ Szerkesztve ]

(#4681) zöld drazi válasza zöld drazi (#4680) üzenetére


zöld drazi
csendes tag

Ami talán még fontos lehet, hogy 25 éves vagyok. Most így első blikkre az OTP Jump számlacsomagját néztem ki. Lehet hozzá VISA Classicot kérni és nem kell hozzá se diák, se jövedelem.

(#4682) KMT válasza zöld drazi (#4680) üzenetére


KMT
addikt

Ha van 120e bejövő (nem bér), akkor Raiffeisen díjnullázó, ha költesz eleget, akkor aktivitás. Vagy Erste szimpla. Amúgy meg Gránit sztár.

(#4683) zöld drazi válasza KMT (#4682) üzenetére


zöld drazi
csendes tag

Annyi van, csak nem jövedelem :) Rafi tetszik. Köszönöm a segítséget.

(#4684) polonic válasza KMT (#4682) üzenetére


polonic
félisten

Sőt! 150 ezer bejövőnél a díjnullázó plusz is van. Ingyen utalás 100 ezert Ft-ig. Havi két felvétel maximum 150 ezer Ft-ig ingyenes.

(#4685) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
10.000Ftot kellene fizetnem valakinek egy CIB-es bankszámlára. Jelenleg hogy járok jobban? Ha bemegyek egy CIB bankfiókba és KP-ban befizetem (ha jól tudom már ez sincs ingyen) vagy ha netbankon keresztül átutalom az összeget az én OTP-s számlámról? Köszi :R

(#4686) cocka válasza dave93 (#4685) üzenetére


cocka
veterán

(ha jól tudom már ez sincs ingyen)

Rosszul.

[link]

(#4687) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segitseget szeretnek kerni, hogy hol is nyissak szamlat.
Amit tudni kell, 22 eves vagyok, s elso munkahelyem miatt szeretnek nyitni szamlaszamot.

Fobb szempontok.:
-havi 1-2 dijmentes, vagy olcso kp felvetel.
-ingyenes, vagy kicsi penzert valo internetes utalas.
-kedvezo szamlavezetesi dij.

De igazabol minden ajanlatra kivancsi vagyok, mivel nem tudom, hogy milyen koltsegekkel jar egy szamlaszam.

Elore is koszonom. :))

Samsung S9

(#4688) polonic válasza Víz Elek (#4687) üzenetére


polonic
félisten

Mennyi lesz a szamlan a havi jovairas? Ennek fuggvenyeben kinnyebb ajanlani.
De egyebkent a raiffeisen dijnullazo plusz, dijnullazo es aktivitas szamlakat nezd meg elso korben.

(#4689) Víz Elek válasza polonic (#4688) üzenetére


Víz Elek
senior tag

100.000 Ft alatti lesz a havi ráérkezendő fizetés.

Samsung S9

(#4690) polonic válasza Víz Elek (#4689) üzenetére


polonic
félisten

Amit így én ajánlani tudok akkor, az a raiffeisen aktivitás számla. 4 feltételnek kell teljesülnie az ingyenes számlavezetéshez. Atutalásoknál csak a tranzakciós adó van, csoportos beszedés ingyenes. Kp felvétel 250 Ft-ba kerül havi kétszer.

De egyébként itt van egy bankszámla kalkulátor. Ez alapján hátha könnyebb lesz dönteni. Vagy majd javasol más is valami jó számlát.

(#4691) zöld drazi válasza polonic (#4690) üzenetére


zöld drazi
csendes tag

Ha jól veszem ki, mondjuk utalok 2 részletben 40 ezer forintot és 3x vásárolok 20 ezer forint értékben, akkor ingyenes a számlavezetés?

Kedvezményesen vehet fel készpénzt havonta 2 alkalommal bármelyik hazai bankautomatából.

Ez most akkor OTPs is lehet ?

[ Szerkesztve ]

(#4692) polonic válasza zöld drazi (#4691) üzenetére


polonic
félisten

Nem taglalják azt, hogy a 4 feltételnek mind különbözőnek kell lenni.

Ez alapján igen, bármely automatából.

(#4693) mukibuci válasza polonic (#4690) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

rafival csak az a baj, hogy 300ft az sms küldés, plusz minden smsért is külön kell fizetni :(

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4694) polonic válasza mukibuci (#4693) üzenetére


polonic
félisten

300 Ft? Nekem 79 Ft az sms szolgáltatás havi díja, sms-enként 21 Ft. És én csak a jóváírásokról kértem sms-t. Így egy 100-asból megúszom. Igazából erre sem lenne szükségem, mert kb minden nap többször belépek a netbankba. Így legalább tudom, hogy a fizetés pontosan mikor érkezik.

De premium számláva ez mind ingyen van. Csak az nem mindenkinek jut. :D

Egyébként igaz, hogy a Raiffeisen a plusz szolgáltatások díjával húzza le az embert.

[ Szerkesztve ]

(#4695) mukibuci válasza polonic (#4694) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nekem tavaly még aktivitás számlám volt náluk és mivel már "régi" ügyfél voltam, ezért 75+75ft volt az sms szolgáltatás, de az újaknak már több volt akkor is :K jobb ez így most, hogy nincs külön havidíja az SMSnek sem ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4696) polonic válasza mukibuci (#4695) üzenetére


polonic
félisten

Mesélj csak erről valamit Bundás, hogy is csinálod azt, hogy csak 300 Ft a mobilbanking szolgáltatás és nincs sms díj? :)

(#4697) mukibuci válasza polonic (#4696) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

[link]

Direktnet belépés értesítő SMS szolg: 106Ft
mobil banking kártyainfó: 79Ft
mobil banking számlainfó: 79Ft

plusz az sms-ek külön pénzbe is kerülnek.

én nagyon egyszerűen oldottam ezt meg, már nem vagyok raiffeisennél és nincs havidíja az sms szolgáltatásnak, csak darabjáért fizetek 18Ft-ot ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4698) polonic válasza mukibuci (#4697) üzenetére


polonic
félisten

Ja, ezeket tudom. Azt hittem, hogy valami másféle szolgáltatás is van.
Kis furfangos vagy. Itt titkolózol, hogy nem is vagy raiffeisenes én meg jól azt hittem. :D

(#4699) mukibuci válasza polonic (#4698) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

12 héten keresztül minden héten mentem hozzájuk egy kártyacserét elintézni - cserélték is közbe 3x, de egyik se volt jó - aztán meguntam és bankot váltottam :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4700) Víz Elek válasza polonic (#4690) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Köszönöm szépen az ajánlást! :))

Samsung S9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.