Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) KMT válasza cocka (#4198) üzenetére


KMT
addikt

Cibezz havidíj is korrekt 60--> 800ft. *fekveröhög*

Malacpersely elutalás 0,6%. *haját tépi*

(#4202) cocka válasza KMT (#4201) üzenetére


cocka
veterán

Átfutottam nagy gyorsan. Lényegében egyenlőségjelet lehetne tenni a cibezz és a cib online közé. Így a cibezzhez eredetileg írt feltétel is okafogyottá válik, hiszen így semmi értelme.

(#4203) cocka válasza axioma (#4200) üzenetére


cocka
veterán

Paypalra lehetne vajon szabalyosan munkaber-kifizetest iranyitani?

A paypalon az email cím a számlaazonosítód. Egy email címet hogy értelmezel a GIRO számlaszámok rendszerében?

MKK: Konkrétan abból a díjszabásból csak annyi maradt már érvényben, hogy számlavezetési 0 Ft, bankkártya éves díja: 0 Ft, egyenleglekérdezés 0 Ft. Slussz.

(#4204) axioma válasza cocka (#4203) üzenetére


axioma
veterán

De ez megmaradt? Vagyis ez az allapot lesz szept.30-tol is, ez mar biztos?
Berakhattak volna egy jo kis utalas is 0-t, az nem csokkentes, csak nem emeles...

Hat, pp-ra tudnak topup kuldeni, a megjegyzes mezo alapjan, csak az ugye bukik a nevazonossag elvaras miatt. Viszont forditva gondoltam, ceg penze (valahonnan) mar a pp-on, es belul utalja. Ez szerintem pp szempontjabol nem probl, inkabb a magyar NAV gyanus hogy nem szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#4205) cocka válasza axioma (#4204) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudok róla semmit, de ha nem marad meg, akkor mi értelme van az egész kedvezménycsomagnak?

Remélem ez nem jut arra a sorsra, mint a cibezz, ami gyakorlatilag egy natúr online csomag lett így.

(#4206) axioma válasza cocka (#4205) üzenetére


axioma
veterán

OK, mennem kell ugyis mas miatt be a fiokba, ugyhogy rakerdezek. De nem ma lesz, hanem valamikor 2 heten belul.

(#4207) Flashcash válasza Predator2 (#4199) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem nagyon lehet már találni kedvezményes csomagokat, ebben a kategóriában.

Talán az MKB Karrier: [link]

-Feltétel havi 70ezer Ft beérkező forrás, 28éves korig lehet használni
-Havidíj: 165Ft/hó
-ingyenes MasterCard Unembossed PayPass bankkártya (ebay/paypal/külföldi vásárlás működik vele, több bank 3-4000Ft-ot kér évente egy ilyen kártyáért)
-netbank/mobilbank/kártyaőr és netbank hitelesítő sms-ek ingyenesek
-havi 2db. kedvezményes ATM kp. felvétel bármely belföldi ATM-ből, ahol csak a tranzakciós adót kell megfizetni (100ezerFt-onként 600Ft)
-netbank utalás 42ft+tranzakciós adó
-bankkártyás vásárlás ingyenes

Még a CIB Online-t is nézd meg, amiben több a fix áras díjtétel.

[ Szerkesztve ]

(#4208) grabber


grabber
addikt

Hello!

A céges számlát átvinnénk a BB-től a K&H-hoz,mert az előzőnél havi 4k körül van a díja,míg az utóbbinál ez ingyenes.
Van ellenérv vagy jobb ötlet?

Ha beválik,átvinnénk szerintem a személyes számlákat is.

(#4209) polonic válasza Flashcash (#4207) üzenetére


polonic
félisten

A fantasztikus adóemeléseknek hála a cib online bankszámla csatlakozott a legszarabb bankszámlák közé.

(#4210) janes1976 válasza polonic (#4209) üzenetére


janes1976
őstag

Mind szar lesz. :(((

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#4211) adam3 válasza polonic (#4209) üzenetére


adam3
aktív tag

Azért még annyira nem vészes. MKK kártyával nincs havi és kártyadíj sem. Ha SMS-t nem kérsz és havi 1 kp kivét elég, mellette 5 utalás, 5 csoportos és 20 kártyás fizetéssel a havi költség: 1009Ft + 333Ft (MKK éves díj egy hónapra)

Sztem az emelések után hasonló havi költségekkel lehet számolni mindenhol... De ha tudtok jobbat hasonló használatra, szóljatok :)

(#4212) polonic válasza adam3 (#4211) üzenetére


polonic
félisten

Nekem nem kell mondjuk MKK kártya sem, nem is tudom mi az. Munkahely miatt is kapok kedvezményt.
De ez akkor is szánalmas. KP fevlétel 519 Ft lett saját automatából. Azért havi minimum egyszer kell felvenni lóvét. . .
Aztán az állandó átutalások 200 Ft-ba fognak kerülni. Eddig ingyenesek voltak. Havi kettő állandó átutalásom van. Aztán még van három csoportos megbízásom. Ez is ingyen volt eddig.
Van állandó átvezetési megbízásom is. Mostantól ez is pénzbe kerül.
Na meg a kártyás vásárlás is pénzbe kerül, ez is ingyen volt eddig.

Én gyakorlatilag minden fizetést online intéztem és kártyával vásároltam. Eddig ez nulla pénzembe került. Most meg rámszakad nemtom mennyi plusz költség.

Elmehetnek a francba ezek a büdös gyökerek. Harmadik világbeli országokban van ilyen buzi tranzakciós adó. Ráadásul egy év sem telt el és emelkedett egyből.

[ Szerkesztve ]

(#4213) janes1976 válasza polonic (#4212) üzenetére


janes1976
őstag

A vicc az, hogy gyakorlatilag majdnem a fizetésünk fele adó + még ez is. Amúgy én se értem mit képzelnek, hogy rohadnának meg. Én is mindig kártyával fizetek, Citi TOP csomagba vagyok, itt is tejelni kell kártyás vásárlás után. Felháborító. :( :(( :((( :o :O

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#4214) adam3 válasza polonic (#4212) üzenetére


adam3
aktív tag

Akkor nézd meg melyik kedvezmény kategóriát kapod, mert pl az enyémmel a dombornyomott kártya is ingyenes és azzal nem kell fizetni vásárlások után.

(#4215) polonic válasza adam3 (#4214) üzenetére


polonic
félisten

Tudom melyik kedvezménykategóriában vagyok, nem kell megnézni. Nekem nincs dombornyomott kártyám ingyen.
De ha még ilyenem is lenne, ez csak egy dolog. Ez sajna nem vigasztalna. :(

(#4216) doc válasza janes1976 (#4213) üzenetére


doc
nagyúr

en augusztusban meg is szuntetem a Citi TOP-ot, is teljesen ertelmetlen es nagyon draga lett :(

(#4217) KMT válasza doc (#4216) üzenetére


KMT
addikt

Én is csak az ingyenes kártya, devizaszámlák és díjmentesség (csak tr. adó átterhelés) miatt tartom meg...

(#4218) odrif válasza doc (#4216) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Mindegyik ilyen drága, vagy nem?
Bármelyik bankhoz megyek. (mész)

Citibanknál is fizetni kell a kártyás vásárlások után a top díjcsomagba, ha igen mennyit?

20 éve a Prohardveren

(#4219) doc válasza odrif (#4218) üzenetére


doc
nagyúr

en most a Granitnal vagyok, ott csak a legutolso emelest fizettetik ki (0.1% utalasra, a kartyas vasarlas ingyenes)

a Citi TOP-nal a kartyas vasarlas 0.3%, vagyis attoltak az ugyfelre a teljes tranzakcios adot (akarcsak az utalasnal es KP felvetelnel)

(#4220) polonic válasza polonic (#4212) üzenetére


polonic
félisten

Az én igényeimnek melyik számlacsomag felel meg a legjobban? Van valami ötletetek?

(#4221) KMT válasza polonic (#4220) üzenetére


KMT
addikt

Nem értem, miért kell ezt kéthetente leírni valakinek: :F

1. beállítod

2. Figyelsz a "későbbi" költségekre.

3. A kinézett néhány legjobb ajánlat kondícióit (figyelve a hatályba lépési időkre) letöltöd a bank honlapjáról, és megnézed, hogy tényleg jó adatokkal számolt-e a kalkulátor, nincs-e valami rejtett költség stb.

4. Oszt kész.

(#4222) axioma válasza adam3 (#4211) üzenetére


axioma
veterán

Nem ertem, te is ugy mondod az MKK kedvezmenyt, mintha tuti lenne hogy megmarad ugyanebben a formaban... miert is olyan biztos? En erosen arra szamitok, hogy huznak lefele azokbol a kedvezmenyekbol is, csak mivel nem publikus csomag, nem tudjuk me'g.

(#4223) adam3 válasza axioma (#4222) üzenetére


adam3
aktív tag

Amilyen szinten megemelték az egyéb díjakat és a kártyás vásárlás is fizetős lett kétlem, hogy ne engednék el azt a néhány száz ft havidíjat és kártyadíjat egy munkavállalói juttatási csomagban.

(#4224) polonic válasza KMT (#4221) üzenetére


polonic
félisten

Bocsánat, hoyg megkérdeztem. Megyek is.
Csak azt nem tudom, hogy minek van ez a topik akkor.

[ Szerkesztve ]

(#4225) DeFranco válasza polonic (#4224) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nézd meg az Erste Szupernullát. Ha teljesíted a feltételeket, akkor egész jó.

(#4226) doc válasza polonic (#4224) üzenetére


doc
nagyúr

a topic a kapcsolodo temak megvitatasara van, nem azert hogy 2 naponta tok ugyanazt a sablon kerdest megvalaszoljuk
ott a kalkulator, amit hetente 2-3 alkalommal linkelunk, ha picit visszaolvastal volna akkor konnyen megtalalod

kellene egy temaosszefoglalo hsz, ahova ezt be lehetne irni, elkerulendo az ilyen problemakat, azt azert csak-csak elolvassa aki idevetodik

(#4227) odrif válasza doc (#4226) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez egy moderátornak kb 3 perc. Vagy tévedek? :F

20 éve a Prohardveren

(#4228) DeFranco válasza doc (#4226) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az a kalkulátor sokszor úgy szar ahogy van. Van, hogy jót dob, de van hogy teljesen félrevezet, még ha pontosan belövöd amit kell akkor is.

(#4229) doc válasza odrif (#4227) üzenetére


doc
nagyúr

a moderatornak pontosan annyi ido megirni a hozzaszolast mint barki masnak :)
ha senki nem vallalja, akkor majd megcsinalom en ha raerek (talan este, vagy jovo heten)

DeFranco:
ennek mi lehet az oka? nem eleg naprakesz?
de gondolom meg mindig jobb, mint mikor valaki ugy ajanl egy adott termeket, hogy alig ismer azon kivul 1-2-t
mindenesetre kiindulasi alapnak szerintem jo, aztan utana az ott jonak kihozott verziokrol mar siman lehet beszelni :)

[ Szerkesztve ]

(#4230) DeFranco válasza doc (#4229) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na úgy már igen... általában az első 5-ben, de az első 10-ben biztosan benne van, ami a favorit lesz, de jellemzően nem a (promók alatti) első. Most kivételesen pont azt hozta ki elsőnek, amit kellett.

De az első párnak utána kell nézni (és ezt illik elmondani a linkelés mellett) mert nem biztos, hogy annyi-amennyi.

(#4231) odrif


odrif
MODERÁTOR

20 éve a Prohardveren

(#4232) doc válasza odrif (#4231) üzenetére


doc
nagyúr

ebbol is latszik hogy akinek egy csopp esze van az nem veszi fel KP-ben a megtakaritast (plane nem egymilliot)
de nehogy itt is elkezdjuk ezt a marhasagot, boven eleg facebookon is ezt latni... :U

[ Szerkesztve ]

(#4233) odrif válasza doc (#4232) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen, onnan van. ;)

Egyébként nem sok embernek van MO-n megtakarítása, és ha esetleg ki kell venni, akkor nincs mit tenni. Sajnos

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#4234) cocka válasza janes1976 (#4213) üzenetére


cocka
veterán

gyakorlatilag majdnem a fizetésünk fele adó + még ez is

Reklám: Pont a [link] fix tv Gumiszoba (videotárból elérhető) című műsorában számolgatták, hogy mibe kerül az, hogy pl. csak kocsit tart az ember, de szóba került még az ÁFA is meg még egyéb adónemek. Asszem egész konkrétan a 2. részben van, de akinek van ideje érdemes végignézni az egészet. A muty-muty-muty már szállóige lett. :D

miert is olyan biztos?

Mert ha nem marad meg, gyakorlatilag semmi értelme.

doc: ott a kalkulator, amit hetente 2-3 alkalommal linkelunk, ha picit visszaolvastal volna akkor konnyen megtalalod

Kalkulátorok helyett én inkább a kondíciós listák nézegetését részesítem előnyben. Autentikusabb, mint egy gyűjtögető oldal, ami tuti, hogy le van maradva. :D

(#4235) DeFranco


DeFranco
nagyúr

bocs, nem olvastam vissza, sürgős lenne:

a mai lekötésekre (sima, nem TBSZ) már számolnak majd EHO-t vagy ma még nem?

(#4236) odrif válasza DeFranco (#4235) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Sok helyen akciósan a maira még nem. (ha jól emlékszem)

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#4237) axioma válasza DeFranco (#4235) üzenetére


axioma
veterán

Tudtommal a sima lekotesre idoaranyosan.
Vagy ha berakod tbsz-be me'g ma, de felveszed ido elott, akkor arra nem, mert tartosnak szamit. Ra is repultek par helyen reklamnak... kiskapu.
szerk. ido elott = mielott a kamatado-felezest vagy elengedest mege'rne' a szamla, vagyis praktikusan 2017. jan. 1 elotti felvetelek eseten is az eho nem jatszik (a kamatado igen)

[ Szerkesztve ]

(#4238) DeFranco válasza odrif (#4236) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, hogy csak egyes helyeken... nice

@axioma: köszi :) (a fundamentás ügynök még mindig nem hívott... lehet letett rólam)

(#4239) doc válasza cocka (#4234) üzenetére


doc
nagyúr

az auto sokba kerul, foleg hogy a magyar mentalitas szerint muszaj mutatos, uj auto amivel lehet vaganykodni (akkor is ha 20 evig nyogi a reszleteket szerencsetlen)
a kiszamolo blogon is volt errol (legalabb) egy bejegyzes
bar azokkal a szamitasokkal sem ertek egyet teljesen, nekem pl. filleres kategoria az auto (180ezerert vettem majdnem egy eve, atirattam, azota vettem ra egy hasznalt teligumi-garniturat meg 4000 forintert lampat, ezen kivul csak a tankolas, biztositas, teljesitmenyado kerult penzbe)
de ez mar elegge offtopic itt

a kalkulator par masodperc alatt eled dobja a listat, mig tobb tucat bank sok tucat szamlajanak kondicios listajanak vegigolvasgatasa es osszehasonlitasa tobb napos melo...

(#4240) axioma válasza doc (#4239) üzenetére


axioma
veterán

Auto nelkul sokan elnek. Bankszamla nelkul csak ott lehet, ahol hajlando a munkaltato kp. adni a beredet, viszont mivel azert o is fizet, hat ugyanott vagy, hogy valahol be fogja szamitani.
Enyim Cinque kicsit tobb volt (240 talan), de csak mert nem ertek az autohoz es ezt jobb allapotban tartottak, mint az atlagost, megsporolom a szervizen nem sok ido alatt. A kispokot csereltem le majdnem egy eve vele :)

A bankszamlakkal az a baj, ami a mobil elofizukkal, meg mas szolgaltatasokkal: a kornyezetunkhoz (szomszed orszagokhoz) kepest baromi draga. Marpedig mi azt erzekeljuk, hogy relativ sokban van, nem azt hogy mint osszeg sok vagy sem. [Meg persze a tr.ado elotti allapothoz kepest, mikozben a fizuk nem nottek.] Es mindekozben az allam egyes mukodesi teruletein meg csak kp-t fogad el, amit adoztat mikor hozzajutsz, nekem pl. vesszoparipam a gyerekek kajapenze... ki van ez talalva kerem.

(#4241) Directors válasza cocka (#4198) üzenetére


Directors
senior tag

Akkor az MKK-s kedvezményes csomagról még nincs díjszabás?
Én egynlőre nem találtam csak a sima Online-ról.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4242) Predator2 válasza Flashcash (#4207) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszod.

Kíváncsiságból megpróbáltam a kalkulátorral is a számítást és a közelében sincs az általad ajánlottnak.[link] az első 10-ben sincs benne az MKB

Most akkor lehet hinni a kalkulátornak vagy sem?

MKB-vel kapcsolatban:

-28éves korig lehet használni >> utána mi történik?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4243) cocka válasza Predator2 (#4242) üzenetére


cocka
veterán

Na mondom megnézem már az mkb díjszabását és azon röhögtem, hogy az elektronikus, amiben nagy kegyesen ingyenes a netbank (jobban mondva sms aktív szolgáltatás) csomagdíja 495 Ft. Mondom ez tök jó, hát 495 Ft-ért cserébe minden ingyen van. Utána olvasom, hogy számlavezetési díj + 345 Ft. Ja 840 Ft az már nem annyira szép.

(#4244) Flashcash válasza Predator2 (#4242) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az általad belinkelt képen a szuper kalkulátor által első helyen ajánlott Gránit Bajnok számlacsomag alapfeltétele a következő:
"Amennyiben az adott hónapban(2):
A) legalább 280 000 Ft összegben, legfeljebb két tételben
érkezett jóváírás a bankszámlára
VAGY
B) a bankszámla nap végi záróegyenlege minden nap
legalább 150 000 Ft. "

Ha a fenti feltételt nem teljesíted akkor a számlacsomag havidíja 2990Ft/hó

Nem szoktam kalkulátorokat használni mert pontatlanok, szerintem maximum arra jók, hogy felhívják a figyelmet egy-egy jobb ajánlatra, de a részletes kondíciós lista ellenőrzését nem váltják ki. A kondíciós listák tartalmazzák a valós költségeket amit meg kell fizetned, nem a kalkulátor valaki által betáplált, gyakran már rég elavult adatai.

Számlacsomag esetén ha megvannak a kiválasztott bankok, akkor a neten kb. 3 perc alatt ellenőrizhetők a főbb kritériumok:
-számlavezetési díj
-elektronikus utalás
-atm kp. felvét
-netbank
-bankkártya
-mobil szolgáltatások stb. stb.

MKB Karrier: A meghatározott időszak után elveszted a jogosultságot a számlacsomagra, vagy választasz egy drágábbat, vagy megszünteted a számládat. Bár 3 év Magyarországon óriási idő, ennyi idő alatt 55X fognak még változtatni az adókon az aktuális széljárásnak megfelelően, így máshol sem fogsz találni hosszútávra fix számlacsomagot.

[ Szerkesztve ]

(#4245) Flashcash válasza cocka (#4243) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az MKB nem olcsó bank, számlavezetési díjban nem hiszem, hogy normál csomagokkal versenyezni tudna, ha nincs valamilyen egyéb céges kedvezményed.

Tartalmaz a számlacsomag egy ingyenes Mastercard Unembossed PayPass bankkártyát, igény esetén pedig egy ingyenes Visa Internet bankkártyát.
Vannak olyan bankok ahol ezért elkérnek évi 3-4000Ft-ot.

A bankkártya őr SMS-ek igyenesek, nincs SMS darab díj.
Tudom, hogy te ezt nem használod, de az emberek 80% meg igen, ezért is kb. 12....30Ft között kér vásárlásonként a bankok 95%-a és havi jópár száz Ft-ot lehet kifizetni rá a bankkártyás vásárlások elterjedésével.

(#4246) janes1976 válasza Flashcash (#4244) üzenetére


janes1976
őstag

"B) a bankszámla nap végi záróegyenlege minden nap legalább 150 000 Ft."

Ez most azt jelenti, hogy 150e-nek kell rajta lenni mindig, ha alámész, akkor 2990 Ft. Jól értelmezem? :F

Tehát ha van rajta mindig (minden nap) 150e, akkor jó a csomag. Magyarul. :D

Azért kérdezem, mert Citi TOP-ba vagyok és ez atom rossz lesz és váltáson gondolkodom. :F

Akkor a Gránit nem olyan rossz. ;)

Amúgy erről a bankról valami infó? Lehet hogy én vagyok setít, de csak mostanában hallottam róla. :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#4247) Flashcash válasza janes1976 (#4246) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen, ha a hónap bármely napján a napi záróegyenleged 150ezer alatt van és nem teljesíted az A feltételt sem, akkor arra a hónapra 2990Ft lesz a havidíj.

[ Szerkesztve ]

(#4248) #41635072


#41635072
törölt tag

Na ahogy elnézem CIB-nél 800Ft lesza CIBEZZ számlacsomag számlavezetési díja, plusz az utalásokért is fizetni kell majd. Ez így már nevetséges, elkezdek keresgélni valami másik bankot.

(#4249) janes1976


janes1976
őstag

Na most bánom, hogy a K&H Zéróba nem mentem át, pedig nagyon gondolkodtam rajta. Rossz döntés volt de nagyon. :O

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#4250) #41635072 válasza #41635072 (#4248) üzenetére


#41635072
törölt tag

Úgy látom CIBEZZ helyett csak az erste diákszámla jöhet számításba, azonban náluk még nincs ki a szeptembertől érvényes kondíciós lista.
Esetleg aki hasonló cipőben jár, tudna ajánlani másik bankot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.