Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) KMT válasza attika89 (#4750) üzenetére


KMT
addikt

Nehéz lehet a két legrosszabb közül választani. :)

(#4752) attika89 válasza KMT (#4751) üzenetére


attika89
senior tag

Mit lenne érdemes megnéznem?

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#4753) polonic válasza attika89 (#4752) üzenetére


polonic
félisten

Milyenek a bankolási szokásaid, mennyi jóváírás érkezik a számlára havonta?

(#4754) KMT válasza attika89 (#4752) üzenetére


KMT
addikt

Picit olvasgass vissza. Mindig ugyanoda jutunk... pl. hogy itt kezdj: [link]

(#4755) attika89 válasza polonic (#4753) üzenetére


attika89
senior tag

Egyetemista vagyok, 24 éves, nincs rendszeres jövedelmem, ami fixen menne rá minden hónapban. Általában kb 5-10e Ft. (van mikor jóval több, van mikor alig 5e)
Netes vásárlások, netbank, PayPal amik leginkább mennek, valamint eseti bankközi forint átutalások netbankon keresztül és max 2 pénzfelvétel ATM-ből összesen max 15e Ft értékben.

KMT, nézem/néztem a rációt, de pl sokszor nem teljesülnek a kedvezményekre jogosító jóváírási feltételek

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#4756) KMT válasza attika89 (#4755) üzenetére


KMT
addikt

Erste DIák, (Gránit Sztár)?

(#4757) attika89 válasza KMT (#4756) üzenetére


attika89
senior tag

Az Erste-t néztem már.
26 éves korig él a dolog, szóval két év múlva mindenképp váltanom kellene. Bár ahogy mostanában alakulnak a dolgok elég kiszámíthatatlan mind, szóval lehet amúgy is váltani kell majd....Lehet nem is kellene hosszabb távra tervezni egyenlőre?

Minél tovább keresgélek, annál kevésbé tudom mi legyen :F

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#4758) KMT válasza attika89 (#4757) üzenetére


KMT
addikt

Pontosan. Két évente férjen bele pár óra ügyintézés, hogy a legkedvezőbbet válaszd. :)

(#4759) maathe


maathe
senior tag

Tudnátok ajánlani egy bankot ahol van van diákoknak valamilyen csomag? Amik fontosak lennének:
- olcsó számla ill kártya díj
- olyan kártya, amit a PayPal is elfogad (pl. CIB-es Visa Electron-t nem fogadja el, bár van külön netkártya)
- jó netbank

Perpill a CIB-nél vagyok, ahol megszűnt a CIBEZZ számlacsomag, szóval mostantól havi 800 Ft-ot húznak számladíjként, az éves kártyadíj pedig 3500 Ft, ami két kártya esetében nem kevés. Mivel nincs állandó keresetem, ezért nekem nem ér meg ennyit az egész, szóval lépnem kell minél hamarabb.

Előre is köszi.

(#4760) cekkk válasza maathe (#4759) üzenetére


cekkk
veterán

A cibes netes kártyát nekem elfogadja. Kérj olyat ha nem mész át másik bankhoz.

(#4761) maathe válasza cekkk (#4760) üzenetére


maathe
senior tag

Azt nekem is elfogadja, csak az Electron-t nem :)
Nekem jobb lenne, ha csak egy számlám és kártyám lenne, mert már elegem van a folyamatos átvezetésekből amikor fizetnem kell, főleg mióta van ez a mobiltoken-es cucc, azóta még nagyobb szopó. Tudom biztonságosabb a két számla, de akkor is :)

Ezt néztem ki: [link]
Véleménye van valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#4762) cekkk válasza maathe (#4761) üzenetére


cekkk
veterán

Én jobban szeretem ezt, mindig annyit teszek rá amennyire szükségem van. Bár ha te nem szereted azt is megértem.

(#4763) KubanitoS válasza maathe (#4761) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nagyjából ezzel kapcsolatosan jöttem én is pont ide.

Én magam is az MKB banknál vagyok, az általad kinézett Student csomaggal kezdtem, majd jött a Karrier (kiöregedtem a Studentből), ami kb ugyanaz, mint a Student csak több pénzért...

Bátran tudom neked javasolni a csomagot, én meg voltam elégedve vele, van is egy internetes kártyám is hozzá, aminek 680 forint az éves díja és megy Paypallal. Remélem látod azt a fantasztikus újdonságot, hogy a Student csomag használatához most már minden egyes hónapban minimum 35000 forintot utalni kell a számlára...

A saját dolgom:

Mint ahogy említettem nekem Karrier csomagom volt. A napokban voltam a bankban és közölték, hogy megváltoztak a dolgok annyiból, hogy a továbbiakban csak akkor tudom továbbra is használni ezt a csomagot, ha havonta 70.000 forintot utalok rá. Mondtam, hogy ez nem megy, ezért másik csomagra kellett váltanom, ami most már 800 ft/hó számlavezetési díjjal rendelkezik (viszont ebben legalább már benne van az éves kártyadíjtól kezdve a netes bankkártyámig az SMS és netbankár szolgáltatásig bezárólag minden).

A lényeg: nekem azt mondták, hogy november hó végéig minden egyes Student és Karrierszámla csomag tulajdonost, aki nem teljesíti a kötelező havi jóváírásokat (35, illetve 70 ezer HUF) automatikusan átrakják egy másik, jóval drágább számlacsomagra. (Azt hiszem ez kártyadíjjal együtt valami 1100 forint/hó-ra jött volna ki.)

A hivatalos weboldalon viszont a következőt lehet olvasni:

Az MKB Karrier Szolgáltatáscsomagot minden magyar fiatal igényelheti 16-28 éves kor között*, 2013. július 1-jét követő igénylés esetén utalj havi minimum 70 000 Ft-ot a bankszámládra.

Én nyilván nem idén nyitottam a csomagot, a honlapon viszont azt látni, hogy ez a fizetősdi csak az idei igénylésekre vonatkozik, a régiekre visszamenőleg nem. Most akkor mi van? :F

Bevallom, kötve hiszem, hogy az ügyintézők átvertek, hazudtak volna nekem, már régóta tartom a kapcsolatot velük, mindenkit név szerint ismerek, ráadásul különböző napon, egymástól függetlenül két ügyintéző is emlékeztetett rá, hogy csinálni kellene valamit, mert lemondják a számlacsomagom a havi átutalás hiánya miatt.

Ha van itt MKB Student, vagy Karrier számlacsomagot használó felhasználó, akkor örömmel venném, ha leírná vajon ő is így járt-e.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#4764) cocka válasza KubanitoS (#4763) üzenetére


cocka
veterán

kötve hiszem, hogy az ügyintézők átvertek

Megtehetik azt akaratlanul is. Egyébként pedig bemész a bankba kinyomtatod az ÁSZF-et és az orruk alá dugod a 85-ször bekarikázott ominózus részt, ha nem hiszik, hogy ez így van.

Egyébként se látom értelmét a bekeményítésnek, tekintve, hogy 28 éves kor után úgy is megszűnik a csomag, tehát a régieknek (arról nem is beszélve, hogy csak egyszer lehet igényelni) előbb-utóbb úgy is megszűnik, az újaknál meg már eleve van ez a feltétel.

(#4765) maathe válasza KubanitoS (#4763) üzenetére


maathe
senior tag

Na akkor ez is ki van lőve, nem tudom garantálni a havi 35k-t.

(#4766) horvathd válasza maathe (#4765) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha nem vagy még 26, akkor az Erste Diákszámla is jó választás lehet.

"The Kid just rages for a while."

(#4767) maathe válasza horvathd (#4766) üzenetére


maathe
senior tag

Esetleg OTP Junior?

(#4769) g@bo válasza Flashcash (#4768) üzenetére


g@bo
nagyúr

régebben is volt ingyenes kp felvét, akár 2 is. de ilyen pofátlan adószedés nem.

mondjuk, a bankokat sem sajnálom, mert komoly részük van a devizahiteles cumiban, de azért mindennek van egy határa. előbb kellett volna gondolkodni.
raiff már távozáson agyal, lassan melyik nem?

(#4770) polonic válasza g@bo (#4769) üzenetére


polonic
félisten

Gyorsan megváltoztatta a véleményét a vezér. Nem régen még azt mondta, hogy maradni szeretnének.
De mondjuk meg sem lepődöm a gyors álláspont változtatáson.

(#4771) Kbali válasza g@bo (#4769) üzenetére


Kbali
nagyúr

Portfolio.hu-n van egy érdekes riportrészlet a Commerzbank hazai vezérével. Ő most azt jósolja, hogy néhány éven belül jelentősen koncentrálódik a hazai bankpiac és nem indokolja a magyar gazdaság teljesítőképessége, hogy ennyi kereskedelmi (univerzális) bank legyen a piacon (Ausztriát hozza példának).

(#4772) Kbali válasza polonic (#4770) üzenetére


Kbali
nagyúr

Újraszámolták a jövő évet :(

(#4773) g@bo válasza Kbali (#4771) üzenetére


g@bo
nagyúr

láttam... részemről azért igényelnék 1-2 multi bankot, amivel külföldön is előnyt élvezhetek...
gondolok arra, hogy a magyar citibank az amerikai valós része lenne, és valódi előnyt jelentene, pl erste kinti automatáit sajátként kezeli. v mi.
a többi, mint valami franchise névhasználó, mehet is haza.. ill. szükésge lenne az országnak multikra, melyek mögötti anyabank némi eurót dollárt pumpál ide, ha kell.. de nagyon úgy fest, szép lassan "hazavágják" a bankrendszert ezek a polyácák.

[ Szerkesztve ]

(#4774) Vicoo


Vicoo
senior tag

Sziasztok !

Valaki tudna segíteni abban , hogyan kell a CIB internetbankba belépni? Most álltam át a mobiltokenes megoldásra de nem enged be. Eddig elég volt a felhasználónév jelszó, most meg ha beírom nem neged be, ha a token által generált jelszót írom azzal se... Mi a fenét kell ezzel csinálni??

(#4775) axioma válasza Vicoo (#4774) üzenetére


axioma
veterán

Az elofordulhat, hogy a tokenes felhasznaloneved nem ugyanaz lett, mint az elozo volt (bar nekem csak tokencserenel csinaltak ujat), nezd meg a szerzodeseden.
Ezen tul volt akinek elirtak a token sorszamat, aztan vissza kellett mennie...
Harmadreszt - bar elegge nem valoszinu, de tuti ra fognak kerdezni - probald meg a token szinkronizaciot, amit a weboldalon irnak.

(#4776) Vicoo válasza axioma (#4775) üzenetére


Vicoo
senior tag

Ja megvan: a jelszavam az a nyolc jegyű elektronikus szolgáltatásokhoz való számom lett, csak ezt elfelejtették mondani. A segítő videóban mondta a fickó, hogy ezt kell beírni, ja mondom ok...

(#4777) cocka válasza Vicoo (#4774) üzenetére


cocka
veterán

Amikor átszerződtél a banki papírlapra rákerült egy 8 számjegyű felhasználói azonosító, mely alapesetben a számlaszámod középső 8 jegye, de ha nem, akkor az említett papírlapon megtalálod a helyes számot, azt írdd be a korábbi 2 betű 2 számjegy 2 betű formátumú helyett.

Az ELSŐ jelszót megküldik smsben, ami szintén ha jól emlékszem egy 8 számjegyű karaktersor. (ezt utána arra változtatod, amire akarod)

Ezen tul volt akinek elirtak a token sorszamat, aztan vissza kellett mennie...

Na ja, azt mindenképp nézd meg, hogy a tokeneden szereplő sorszám egyezik-e a szerződés lapján szereplővel, mert ellenkező esetben kb. semmilyen körülmények közt nem enged be, ha volt szinkronizálva a token, ha nem.

(#4778) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

No, most jutottam el oda, hogy nyissak számlát.
Az OTP-re gondoltam, azon belül is a Junior Light-ra.
Az lenne a kérdésem, hogy ha bebattyogok a helyi fiókba, akkor ha viszem a személyes irataimat, azon kívül kell valamit vinnem magammal?
Pénz szükséges? Gondolok itt arra, hogy szükséges kezdőösszeget befizetni?

[ Szerkesztve ]

Samsung S9

(#4779) cocka válasza Víz Elek (#4778) üzenetére


cocka
veterán

Úgy tudom, hogy nem. K&H-nál meg Ersténél és AXA-nál szokás már az elején tarhálni. Az OTP megteszi ezt bőven közben is. Számlazárás dettó ingyenes, feltéve, hogy nincs tartozásod a bank felé.

(#4780) Víz Elek válasza cocka (#4779) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Köszi, rákérdeztem az online ügyfélszolgálatnál, s azt mondták, hogy nem kell kezdőösszeg.
Személyi, lakcímkártya elég is. :))

Samsung S9

(#4781) KMT


KMT
addikt

Miért OTP? :F

(#4782) polonic válasza KMT (#4781) üzenetére


polonic
félisten

Mer' hát az a mi bankunk. :DDD

(#4783) mukibuci válasza polonic (#4782) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

lassan a tied is az övék lesz ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4784) polonic válasza mukibuci (#4783) üzenetére


polonic
félisten

A bundás mindenedet! :D
Nehogy az otp vegye meg, mert akkor oda a minden jóságnak, folyószámlámnak, hitelkártyámnak. Nem akarom. :O Bár ha más veszi meg, az sem biztosíték semmire.

(#4785) maathe


maathe
senior tag

CIB-nél mennyibe fáj ha megakarom szüntetni a számlám? Illetve ha van pénz a számlámon akkor azt előtte vegyem ki vagy majd ott elintézik?

(#4786) polonic válasza maathe (#4785) üzenetére


polonic
félisten

Nem kerül pénzbe. Inkább utald át egy másik számlára. Kivétel nagyon drága.

(#4787) maathe válasza polonic (#4786) üzenetére


maathe
senior tag

Az igaz. A héten vettem ki egy 10-est és 'csak' 500 Ft-ot húztak még pluszba. Arra gondoltam, hogy ott a bankba odaadják valahogy a rajt lévő pénzt, így lenne a legegyszerűbb nekem.

(#4788) mukibuci válasza maathe (#4787) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

rafinál megadtam az új bankszámlaszámom és átutalták, amikor mentem megszüntetni a számlám

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4789) .tnm válasza maathe (#4787) üzenetére


.tnm
addikt

ha simán megszünteted a számlát, akkor nem adják oda a rajta lévő pénzt? muszáj a megszüntetés előtt felvenni? ha lehet megszüntetés részeként felvenni, akkor az készpénzfelvételnek számít? (szerintem nem, szerintem szerződésbontásnak, amelynek keretein belül a náluk tárolt pénzt akár ki is adhatnák, szolgáltatási díj nélkül)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4790) doc válasza .tnm (#4789) üzenetére


doc
nagyúr

mikor en szuntettem meg a Rafinal, mondta a csaj hogy atpasszolja a sorszamomat a penztarhoz, vegyem fel
en meg neztem ra hulyen hogy nem fogok 800 forintert sorban allni, nem lehet atutalni? szajat huzva, fintorogva, de atutalta :)

[ Szerkesztve ]

(#4791) .tnm


.tnm
addikt

de a 800 Ft-ot terhelés nélkül vetted volna fel, ugye? (nekem erste-ben hasonló volt, csak ott 8 Ft tartozásom volt... 10 Ft befizetéséért álltam sorba. -- ami alatt persze az ügyintézőm is állt, hiszen a papírmunka közepében voltunk.)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4792) doc válasza .tnm (#4791) üzenetére


doc
nagyúr

gondolom igen, legalabbis nem mondta a csajszi hogy egyebkent ez nekem 600 forinttomba kerul :D

de hogy ez minden banknal/szamlacsomagnal igy van-e, azt nem tudom, legegyszerubb megkerdezni

[ Szerkesztve ]

(#4793) cocka válasza maathe (#4787) üzenetére


cocka
veterán

Következő a helyzet. Az átutalás más bankba neten csak 39 Ft. Úgyhogy ha megszüntetést tervezel, akkor az új számládra célszerű átutaltatni úgy, hogy lehetőleg 1000-nél kevesebb maradjon a számlán (vagy akár az egészet is átutalhatod). Az 1000 alatti összeget meg ingyen kiadják kp.-ban, ha megszünteted a számlát.

Ha nem más bankba, hanem csak úgy és nem lesz másik, akkor összegtől függően vagy atm vagy ügyintéző, jobbat nem tudok. :B

(#4794) .tnm válasza cocka (#4793) üzenetére


.tnm
addikt

utaláson tranzakciós adó?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4795) cocka válasza .tnm (#4794) üzenetére


cocka
veterán

Nem elemzem, hogy a díj milyen elemekből tevődik össze. 39 Ft és pont. Nézd meg a díjszabásban.

(#4796) .tnm válasza cocka (#4795) üzenetére


.tnm
addikt

fix 39 Ft bármennyit utalsz, bármilyen számlád van CIB-nél? (BB-nél vagyok)
(nem vitatkozni akarok, csak nagyon jól hangzik -- de nincs időm ajánlatokat bújni most)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4797) horvathd válasza .tnm (#4796) üzenetére


horvathd
aktív tag

Online számlacsomag, és internetbankos utalás esetén.

"The Kid just rages for a while."

(#4798) polonic válasza .tnm (#4796) üzenetére


polonic
félisten

A többi díj viszont nagyon nem hangzik jól.

(#4799) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Érdeklődnék, hogy szerintetek jó-e a jelenlegi OTP Junior számlám vagy esetleg érdemesebb lenne áttérnem az Axa-hoz azon belül is a KamatHozó bankszámlára?

Anno majdnem 10 éve nyitottunk nekem számlát, konkrétan a már említett OTP Junior-t. Most viszont felmentem a netrisk.hu-ra és ott a faitaloknak javasolt résznél az Axa van az első helyen a már korábban említett HamatHozó bankszámla csomagjával.

Én a kártyámat úgy használnám, hogy amint megkapom a fizumat (85-100k Ft) azt le is veszem egyből, max ritkán hagynék rajta, internetes vásárlásra szánt csekély összeget (max 1-2k Ft), valamint évente 1x lenne rajta annyi, hogy a kötelező gépjármű biztosítás + CASCO összegét le tudják vonni.

Boltban történő vásárlásnál jobb szeretem ha KP van nálam mert akkor legalább tudom milyen keretek között tudok csinálni hétvégi bevásárlást, plusz nem kell lekérnem a számlám aktuális egyenlegét.

Viszont szeretnék egy számlát csinálni amire félreteszek annyi pénzt amennyit tudok (pl: 5-20k Ft).
Megtakarításnak melyik szerintetek a legjobb amit bármilyen célra felhasználhatok és időben olyan 5-10 évre le tudok kötni. esetleg mennyi időre jobb lekötni a leendő megtakarításomat?

A Sberbank mennyire megbízható ezek fényében: [link], [link]

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4800) axioma válasza Puma K (#4799) üzenetére


axioma
veterán

En sose kell lekerjem az egyenleget, azt tudom hogy befele mikor erkezik penz, az utolso vasarlaskori egyenleget meg irja a kartyaor sms. Bar azt nem tudom, hogy a normal kartyakra azt mennyiert adja az Axa, nekem ingyenes, mert world mastercardom van (de mar nem ajanlom, jan.1-tol annyira szar feltetelek lesznek, hogy en is szinte biztos, hogy visszaadom).
Sajnos a te hasznalati szokasaidnak pont kedvez a mostani amokfutasa a kormanynak, ugyhogy bevalhat az axa. Es nyithatsz vip szamlat melle amihez nem is fersz hozza a kartyaval, oda atvezetgetni a megtakaritasokat (bar annak azt hiszem az elso parszazezerig szarabb a kamata, csak felette jobb). De ha ugyse vasarolsz kartyaval, akkor a kamathozon is lehet a megtakaritasod... ma mar sehol nem adnak igazan erdemi kamatot a nem celhoz kotott es viszonylag likvid megtakaritasokra.
Hosszabb ido eseten a kamatadomentes (tbsz) szamlak is szoba johetnek, igazabol azon nem vesztesz ha tbsz-re teszed es nem hagyod bent, csak amit kiveszel arra fizeted a megfelelo kamatadot. Csak meg kell erteni ezt az evenkent egyet kell futtatni dolgot...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.