Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Latency válasza sagesz93 (#4600) üzenetére


Latency
senior tag

Az a 3500 Ft valószínűleg a bankkártya éves díja. Sajnos a CIBEZZ megszűnik és Online lesz belőle, ami bizony tud drága is lenni, ha keveset használod.

(#4602) peterszky válasza Latency (#4601) üzenetére


peterszky
őstag

Ez szerintem olyan egyszeri zárolás, amit valami különadó (talán nem folyt be elég tranzakciós illeték) miatt vetnek ki egyes bankok, főleg a vállalati ügyfelekre.

What else you gonna do on a Saturday?

(#4603) Latency válasza peterszky (#4602) üzenetére


Latency
senior tag

Ezt találtam rá: [link]
Talán nem volt éppen elég pénz a számlán, amikor terhelték volna a kártya éves díját, ezért később tették meg, de már ilyen néven.
Tudtommal nincs még olyan bank aki a lakossági ügyfelekre is áthárította volna az utólag rájuk vágott adót.

(#4604) KMT válasza sagesz93 (#4600) üzenetére


KMT
addikt

Gránit sztár, főleg, ha nem kell kártya.

(#4605) Kbali válasza peterszky (#4602) üzenetére


Kbali
nagyúr

Találgass még, hideg...

(#4606) chungee


chungee
addikt

Csak netes vásárlásra számlát nyitottam Unicredit-nél. Privát 0 csomag. Csak kártyadíjat kell fizetni 1 évre 1.250 ft semmi más. Vásárlás kártyával free.

(#4607) Drughi


Drughi
addikt

Valakinek van az Unicreditnél Partner Ikon számlacsomagja?
Most készülünk ilyet kötni a párommal, aki köztisztviselőként dolgozik, így jogosult erre a számlacsomagra.
Egyedüli feltétel, a havi 200k jövedelem érkezése a számlára
Elviekben 2000FT a havidíj és ezen felül semmi egyéb költség nincs. (amennyiben betartjuk a havi 2-2 kp felvételt a "hazai" autómatából és az "idegenből")
Tehát nincs, kp felvételi díj (a fent említett 4 esetben)
nincs tranzakciós díj semmilyen esetben és irányba
ingyenes az sms szolgáltatás (nincs díja a szolgáltatásnak és az elküldött sms-ek után sem kell fizetni)
ingyenes a netbank, telebank minden egyéb kiegészítővel.
Egyedül az éves kártyadíjat kell kifizetni (amit mindenhol), de jelenleg azt is 50% kedvezménnyel adják, saját áraikhoz képest.
Ha esetleg valakinek ilyen csomagja volt / van, az dobhatna egy pü-t, hogy neki bejött-e.
Más véleményét is várom :)

(#4608) g@bo válasza Drughi (#4607) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem volt dolgozói csomag, de megszüntettem mikor egy repjegyvásárlásnál érdekesen konvertáltak.

valahl tuti lehúznak ezek is. de figyelmes használtattal nem lesz gáz.

(#4609) Drughi válasza g@bo (#4608) üzenetére


Drughi
addikt

ez a csomag felelt meg a legjobban a mi igényeinknek és mivel itt van egy fix díj, ellenben minden egyéb számunkra használt és fontos dolog díjmentes, így egyszerű a kalkuláció.
Milyen apró betűs költségek lehetnek?

[ Szerkesztve ]

(#4610) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Megszűnt a CIBEZZ csomagom és nézegetem a bankmonitor.hu-n a lehetőségeket. Alaphelyzetben maradnék a CIB-nél, mert bevált a webbankjuk, és kedvelem a bankfiókos ügyintézésüket, közel vannak a fiókjaik, minden okés volt eddig. Az ONLINE csomagot néztem és ha nem veszek fel kp.-t, hanem csak utalok és kártyával fizetek, teljesen korrekt áraik vannak. A kártya éves díja még viszonylag magas, ha jól láttam, de más bankoknál meg az utalás a nagy összeg...

Valami elkerülte a figyelmemet?

A lényeg, hogy tudjam webes vásárlásra használni, akár a jelenlegi külön netes vásárlós számlával+kártyával, vagy ilyesmivel.

Kérdésként felmerült bennem, hogy a számlára bankfiókban befizetett pénz jövedelemnek minősül-e?

50k felett feleannyi a számlavezetési díj. Gyakorlatilag én fizetek be a számlára (ezért sem izgat az automatából kivétel), meg érkezik rá ösztöndíj, ez a jelenlegi jövedelem...
Segítsetek légyszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#4611) axioma válasza Drughi (#4607) üzenetére


axioma
veterán

Es forgalmazol annyit egy atlagos honapban, hogy megeri a 2e havidij? Mondjuk egy Erste szupernullahoz kepest? Ha felmillas fizut irtal volna, nem kerdeznem...

(#4612) axioma válasza somasz (#4610) üzenetére


axioma
veterán

Hat szerintem a mostani cibezz csomagod pont az online kondicioival ment tovabb...
Jovedelem az csak munkaviszonybol szarmazo jovedelem lehet, annak van egy kodja, hogy azzal is kuldjek. A befizetes nem jo helyette.
Igazabol az a baj, hogy az igazan olcsosito neked a kerekparosklubos lenne, de az meg januar kozepetol megszunik, bar igerik allitolag hogy valamit majd kitalalnak, de meg semmi konkretum. A 4e Ft meg 3 honapra kicsit sok lenne... (MKK eves tagdij a kedvezmeny tuti fennallasanak vegeig).
Egyebkent mennyire nagyon favorizalod a cib-et? Ott tok megszunt a fiatalok kedvezmenyes csomagja mint fogalom, mas banknal me'g talalsz, ugyhogy elofordulhat, hogy olcsobban jossz ki. De persze ha valamennyi plusz koltseget bevallalsz miattuk, akkor hajra, tenyleg az online a legnormalisabb csomagjuk szerintem is.

Ja figyelj hogy azt a kartyat kerdd, amelyiknel nincs vasarlasi koltseg. Es az utalast meg ugye tudod, hogy az a 39Ft atalany 13e alatt tobb, mint a 3 ezrelek?

[ Szerkesztve ]

(#4613) Drughi válasza axioma (#4611) üzenetére


Drughi
addikt

220k a jövedelmünk jelenleg. Ebből 30-40k a megtakarítás, a többit elköltjük.
Csak az sms szolgáltatás lenne vagy 500ft havonta. Ha két telefonra nézem, akkor több is.
Emellett mindenre ott van a 0,3% / 0,6%-os extra díj.

lehet, hogy olcsóbban kijönne (de nem sokkal), de nekem megéri azt, hogy ne kelljen számolgatnom havonta, vagy, hogy meggondoljam veszek-e fel 3. vagy 4. alkalommal is pénzt atm-ből.

[ Szerkesztve ]

(#4614) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

a CITIBANK irtó "ganaj? szimpatikus a könnyed -netes- fedezeti szla állithatóság a bankkari mögé.

van máshol is ilyen, inyenes!!! devizaszámlavezetés mellett?

[ Szerkesztve ]

(#4615) axioma válasza Drughi (#4613) üzenetére


axioma
veterán

Jaaa... en az sms-t nem szoktam nezni, kikapcsolom (jo, konnyen vagyok, mert supershop hitelkartyat meg axa visszateritoset hasznalok, es ezekrol ingyen jon az sms). Sorry, akkor lehet hogy az a jo a ti helyzetetekben.

(#4616) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

A legújabb választási hírek szerint a kormány ingyenes kp. felvételt akar biztosítani alanyi jogon mindenkinek kb. 150000Ft összeghatárig, ráadásul olyan módon, hogy a felvett összeg után az államnak befizetendő hat ezrelékes tranzakciós adót, a banknak kötelezően be kell fizetnie, miközben az ügyfelektől nem kérhetnek semmit közvetlenül az ATM kp. felvételért (még a tranzakciós adót sem).

Ha a fenti tervek megvalósulnak, akkor minden bank ismét teljesen át fogja szabni a számlacsomagjait, én a következőkre számítok ebben az esetben:
-emelkedő kártyadíjak min. 6000-15000Ft/év
-ingyenes bankkártyához kapcsolódó utazási biztosítások megszüntetése
-emelkedő számlavezetési díjak, 0Ft-os csomagok feltételeinek további szigorítása vagy a kedvezményes csomagok megszüntetése
-emelkedő elektronikus tranzakciós díjtételek (netbank átutalás, sms díjak, bankkártyás vásárlás stb.)
-ATM automaták fokozatos leszerelése

Összességében nem érdemes most új csomagot keresni, mert ismét minden változhat pár hónapon belül.
Magyarországon egy dolog biztos, a folyamatos ökörködés, változás és a körbe körbe járás. Néhány hónapja még a készpénz visszaszorítása volt a nagy jelszó a tranzakciós pénzbehajtás mögött, már ez sem cél csak a sarcolás és a populizmus.

[ Szerkesztve ]

(#4617) polonic válasza Flashcash (#4616) üzenetére


polonic
félisten

Ezek nem normálisak basszus....

(#4618) doc válasza Flashcash (#4616) üzenetére


doc
nagyúr

ez sem cél csak a sarcolás és a populizmus.
mar a legelejetol erre ment ki a jatek :U

(#4619) axioma válasza Flashcash (#4616) üzenetére


axioma
veterán

Nekem 2 db olyan kartyam van, ahol eddig is ingyenes volt havi tobb darab, es fizettek utana az adot. Az miert valtozna?

Amugy agyrem ez az egesz, en a rezsicsokkentesre latok ra (aramszolgaltatok a komoly eletveszelyen kivul karbantartas nelkul hagyjak lerohadni a rendszert, persze igy nem rendelnek a munkahelyemtol sem... gondolom kitalalhato a ram vonatkozo eredmeny; ugyanez lesz a bankoknal, mibe hogy valasztasok utan ha ezek a korulmenyek maradnak, bejon nekik hogy futva menekulnek a kulfoldi tulajdonu bankok... cib mar most beszukitett, szunteti be a szolgaltatasokat meg a celcsoportok garmadajat)

[ Szerkesztve ]

(#4620) doc válasza axioma (#4619) üzenetére


doc
nagyúr

azert gondolom az Neked sem ujdonsag, hogy az ilyen nagyon-nagyon ritka :U

(#4621) axioma válasza doc (#4620) üzenetére


axioma
veterán

Nyilvan igazad van, bocsi. Masreszt, igy ok egyre jobbak lesznek (jo, a kh zero nem kotheto, az axa meg magas fix diju, de visszajon nekem boven).

(#4622) Flashcash válasza axioma (#4619) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem is van ingyenes, tranzakciós adó nélküli kp. felvételt biztosító számlám.
Ezeknek a számláknak feltételei vannak, vagy már lezárt számlacsomagok. A bank azért biztosítja neked feltételek mellett, mert azt reméli, hogy az egyéb pénzügyi tranzakcióid fedezik az itt elszenvedett veszteséget.

Ez szűnik meg most, hiszen ezentúl nem a felhasználók néhány százalékának (pl. fizu jóváírást teljesítő, számlacsomagot megfelelően kiválasztó, tudatos ügyfelek) kell biztosítani az ingyen kp. felvételt, hanem mindenkinek, minden számlacsomagban, alanyi jogon.

Az a folyamat ami pl. a CIB-nél lezajlott amikor a kedvezményes számláikat felszámolták, tovább fog folytatódni, hiszen az itt keletkező 30-40milliárdos veszteséget is tovább hárítják majd az ügyfelekre.

(#4623) Flashcash válasza axioma (#4619) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az energiaelosztó hálózatok kirablása ideális lehetőség így a választások előtt. A hálózatok karbantartásán rengeteget lehet spórolni büntetlenül, a problémák nem most, hanem 3-6 év után jelentkeznek csak a lakosság által is észlelhető mértékben. Kb. olyan eszes megoldás ez mint anno a gázártámogatásra korlátlanul elköltött milliárdok. Az okosak országában nem a hosszútávon csökkenő energiafelhasználást biztosító energiahatékonysági programokba (szigetelés, fűtésrendszer, nyílászárók stb.), hanem a korlátlan pazarlásba fektettünk be.

(#4624) axioma válasza Flashcash (#4622) üzenetére


axioma
veterán

Hat sztem pl. a kh zeroban a haverok vannak, igy azt azert nem mozgattak amikor lett volna alkalmuk... Amugy mivel ott kb. semminek sincs dija, nem tudjak min behozni. Mondjuk az uj netbank hibaival lassan oruljenek, hogy van me'g ott valaki...
Az axa-nal meg csak a kartyas vasarlas es koltes merteketol fuggoen a kp-felvet parszor ingyenes, mas nem. Na de ott meg nem utalok soha, csak penz megy ra amit elkoltok vagy kiveszek. Es jol valtjak a devizat (paypalhoz ez van kotve).

(#4625) KMT válasza Flashcash (#4616) üzenetére


KMT
addikt

No de ehhez még hozzájön a kártyás vásárlás is. Úgy már annyira nem ellentmondásos. De vajon marad csak az utalás?!

(#4626) Kbali válasza axioma (#4624) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem haverok vannak a csomagban, hanem (mint a Citinél) úgy volt megfogalmazva a díjstruktúra, hogy a hatályos szabályok szerint nem emelhettek (vezethettek be) díjat, emiatt a csomag maradt, de már nem igényelhető.
Amúgy az e-bankkal mi a gond (konkrétum kellene, ha tudsz mondani)? Az átállás már emlékeim szerint lassan 3 hónapja volt, most a mobilbankban is váltottak verziót, meg az e-bankban is (ott már legalább 4x).

[ Szerkesztve ]

(#4627) axioma válasza Kbali (#4626) üzenetére


axioma
veterán

Netbank:
1. uj beszedesi megbizas, utolso info: sikeresen rogzitve, 2 het mulva rajuk telefonalas, hogy miert nincs a listaban, erre 20 perc - persze mi fizettuk - telefonalas soran kiderult, hogy jaaaa... hat ahhoz nem nyult meg senki (bar nem ertem, miert is kene), majd visszahivas utan hirtelen rafogtak, hogy a tuloldal utasitotta el mindkettot, ahol mindket tuloldal tagadja, hogy barmi infot kapott volna a banktol -> gyanithatoan nem az volt a baj, hogy nem akartak vele foglalkozni, hanem a rendszer valamiert nem hozta be a megfelelo sorba feldolgozasra
2. nem lehet beszedesi megbizast modositani, csak torolni, ujrarakni (allitolag az a baj, hogy szokoz meg kotojel vagy volt es nem kellett volna vagy forditva az "azonositoja a szolgaltatonal" resznel, valoszinuleg azota javitott hiba, hogy ok eleve rahuztak a "csak szamjegyek" mintat), namarmost a beszedesit me'g klonozni se lehet, nullarol kell kezdeni az egeszet (a regi tudta siman)
3. multkor ugy szallt el az egesz, hogy azt hiszem 14 megbizast felvitele es sms-kodjanak beirasa utan behalt a rendszeruk nem is beigert karbantartas csak ugy egyszer csak, persze akkor is hivhattuk jo penzert oket, de nem volt mar bent hatteres, igy egy ideig igergettek, hogy rogzitik a tevekenysegnaplo alapjan es javitjak, ugyanis a vegyesen azonnali es allando atutalasokat azt kb. 6 kulonbozo (volt koztuk normal is) allapotba sikerult hozni, ami egy ugyviteli rendszernel eleve nonszensz, hogy nem jol mukodik a rollback. Vegul megint az lett a megoldasuk, hogy ami nem jo azt toroljuk ki es vigyuk fel ujra (mondjuk azon kivul, hogy mindezt az utalas napjan deritettek ki, es nem mindenkinek van ideje felorakat ott ulni munkaidoben elotte, meg mazlink hogy a ferjem raert, igy nem csusztunk miattuk a helyi adokkal).
Ja es ezen alkalommal, mikor a hanyatteses utan visszajott a rendszer, az ket munkanap elotti munkanap esteje volt, es este nem masnapra, hanem harmadnapra akarta rogziteni az azonnali atutalasokat, es valasztani se lehetett a masnapot (szerintem szept. 10-11-12-13 kornyeken volt ez valamikor). Ezt akkor ki se tudtak javitani. Azt nem tudom, hogy ez allando vagy az akkori allapot hibaja volt-e, gyakorlatilag azota csak havi 1-2 alkalommal lepunk be, az volt pont az atkoltozes.

(#4628) aizen92


aizen92
addikt

jelentem most lett elegem a cib-bankból.egészen szeptember végéig mindig is szerettem őket olcsók voltak nyitottak és jól tájékoztattak mindenről egészen IDÁIG.
1. barátnőmmel havonta le szoktuk csekkolni neten miket vonnak le. 800 azaz 800 forint számlavezetési díj...... emellé még az 1 forintos éves kártya díj. felhívom őket bla bla. de ha érkezik 50ezer forint feletti jövedelem a számlára akkor CSAK 300 forint. most megkérdeztem volna tőle legszívesebben hogy egy diákoknak szánt számlára ad1. hogy a fenébe jönne bármiféle jövedelem ad2. de még 50 ezer forint felett!
2. neki kellett utalni nővérének máltára X összeget. azt mondták a bankban otthonról intézze el mert az úgy olcsóbb netbankon keresztül. na most elárulom levontak 10 ezer forintot különböző deviza alapú tranzakcióó teljesítés díja gyanánt és még egyebeket. összes 10 ezer forintot. majd fogta magát és a pénzt meg nem utalta át lévén hogy -10 rugó miatt a kijelölt összeget már nem lehetett átutalni. de összesítve a 10-est leszedte és nem adták még vissza. ma megyek be "asztalt borogatni".
3. egy internetes melómból származó jövedelmemen meg csücsűlnek. a cég azt írja teljesítették a kifizetést de 3 napja nincs a számlámon ( 3 munkanap ). egy másik kollégának meg 1 nap alatt megjött. vicc kategória. nem először csinálják.

az 1-es történethez hozzátartozik hogy a cibezz megszűnik és hogy jan. 1-én változnak a szerződési feltételek ennek ellenére már most szeptembertől bevezették ezt a havi számlavezetési 800 forintos díjat. semmilyen tájékoztatást nem kaptam ezzel kapcsolatban. gondolkozok fogyasztóvédelmen de sok lenne a macera így inkább megszüntetem a számlám.

- kérdésem a kövi. Erste-nél találtam ezt a diák számlát. nincs kártyadíj, számlavezetés stb. mik a tapasztalatok erste-vel kapcsolatban? megéri oda átmenni?

másik hogy mi egy számlamegszüntetés menete? bemegyek azt mondom hogy jöttem megszüntetni ( telefonon csak hebegtek habogtak ) kell kötbért fizetni? 6 éve kötöttem a számlát.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#4629) polonic válasza aizen92 (#4628) üzenetére


polonic
félisten

Bemész, mondod megszüntetnéd a számlát, viszlát, nem hagyod magad győzködni, aztán kijösz.

(#4630) aizen92 válasza polonic (#4629) üzenetére


aizen92
addikt

az aktuális összeg ami rajta van azzal mi lesz? megkapom kes-be?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#4631) polonic válasza aizen92 (#4630) üzenetére


polonic
félisten

Vedd fel automatából a pénzt vagy utald át egy másik számlára, ha van lehetőség rá, ez a legolcsóbb. Figyelve azt, hogy a kp felvétel/utalás költsége miatt ne menjen minuszba a számla.

(#4632) doc


doc
nagyúr

tenyleg, ha mar szoba kerult:
CIB euros malacperselybol hogy lehet a legkevesebb extra koltseggel felvenni a penzt? (nagyjabol mindegy hogy euroban vagy forintban)
nem nagy osszeg, 4-500 euro korul

(#4633) Kbali válasza axioma (#4627) üzenetére


Kbali
nagyúr

A kettesre tudom mondani, hogy limiten kívül mást nem lehet módosítani felhatalmazásoknál, mert ez giro pénzforgalmi szabvány, minden esetben ha mást rontottál el, akkor törlés és új megadása.
A többi passz, mert az elsőnek is automatikusan, emberi beavatkozás nélkül kellene történnie.

(#4634) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

otp net számlacsomagom van jelenleg 2 db kártyával.az egyik a feleségemé.havi szinten kicsit kevesebb mint 250K jövedelem érkezik a számlára.újabban borzalmasan sok lét "nyúlnak le" így szeretnék bankot váltani.

ami mindnképp kellene:

- a hagyományos számla mellett egy virtuális számla/kártya,ahonnan/amivel intézem a külföldi és esetleg belföldi vásárlásokat/kifizetéseket (paranoiás vagyok,úgyhogy ehhez ragaszkodnék)
- havi minimum 2 ingyenes,vagy akár több nagyon kedvező pénzfelvét
- olcsó számlavezetési díj
- a kártyák díja se legyen horror árban
- lehetőleg ingyenes,vagy minél olcsóbb kártyás vásárlás (havi cca. 10-15db-ot bonyolítunk le)
- ingyenes sms őr (nem tudom,hogy így hívják-e a biztonsági sms-eket,amiket belépésnél és tranzakcióknál küld a bank)
- tájékoztató sms nem kell
- van vagy 3-4 csoportos beszedési megbízásunk (~55k körül),lehetőleg ez se legyen túl magas
- van egy kisebb megtakarításunk >500k
- a virtuális számla és a normál folyószámla közötti ingyenes tranzakciók

egyelőre ennyi fontos dolog jutott eszembe.de kérdezzetek,ha nem elég az infó,vagy vmi nem elég világos.
köszi előre is!

(#4635) betyarr válasza betyarr (#4634) üzenetére


betyarr
veterán

ja igen: egy normálisan működő weblap sem ártana a bankoláshoz.

(#4636) axioma válasza Kbali (#4633) üzenetére


axioma
veterán

Egeszen biztos vagyok benne, hogy ez nem IGY igaz. Ugy el tudom hinni, hogy amennyiben egyszer mar beallt (azaz a masik oldalnak elkuldtek es az elfogadta), akkor modositani nem lehet.
De egy template-et, ami sose kerult ervenyre, miert ne lehetne akar modositani, akar klonozni?
Persze, szovegnek jo az indokod, biztos neked is igy mondtak, de inkabb mondjuk ki az igazat, szarul adtak meg a programozoknak a kovetelmenyeket. Vagy hat legalabbis nem eletszeruen. Erre mondom, hogy bena az uj felulet.

(#4637) Kbali válasza axioma (#4636) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nincs igazad, de hagyjuk...

(#4638) axioma válasza Kbali (#4637) üzenetére


axioma
veterán

Akkor is, ha engem erdekel? (Priviben is, ha itt zavar.) Leginkabb a klonozas tiltasat nem ertem. Meg hogy a korabbi netbankban meg mas banknal - na jo, ezt most mar nem tudom ellenorizni, mert mindent atvittunk oda, de volt mar hogy modositottam - miert lehet, ha elvileg ennyire tilos lenne?

[ Szerkesztve ]

(#4639) peterszky válasza Kbali (#4605) üzenetére


peterszky
őstag

Valóban tipp volt, de ha mondjuk tudod, akkor akár meg is válaszolhattad volna :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#4640) peterszky válasza Kbali (#4633) üzenetére


peterszky
őstag

Lehet módosítani még a felhatalmazás érvényességének vége dátumát is a Giro szabvány szerint :) Azt pedig tényleg bankja válogatja, hogy az ügyfélnek milyen adatokat enged módosítani és azt majd hogyan rendezi le utána (törli az aktuálisat, kiküldi az újat, stb...).

What else you gonna do on a Saturday?

(#4641) Kbali válasza peterszky (#4640) üzenetére


Kbali
nagyúr

Bocs, ez utóbbit elfelejtettem. A másik esetre más is válaszolt, azaz semmi köze ahhoz, amit írtál.

(#4642) Kbali válasza axioma (#4638) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha megtudom a tutit, jelentkezem.

(#4643) betyarr válasza betyarr (#4635) üzenetére


betyarr
veterán

up!
vagy túl sokat akarok?egyszerre nem megy ennyi minden?

(#4644) Drughi válasza betyarr (#4643) üzenetére


Drughi
addikt

Ha esetleg valamelyikőtök (te vagy párod) közalkalmazott, akkor tudom javasolni az unicredit partner ikon csomagját.
Havi 2k a számlavezetési díj, de ezen felül minden ingyenes. Sem egyéb havidíj, sem másodlagos költségek.
Nem hárítják át a tranzakciós adót, semmit.
Havi 2 kp felvétel saját autómatából és 2kp felvétel idegen autómatából ingyenes. (ezen felül viszont rohadt drága)
Ingyenes sms szolgáltatás, ingyenes csoportos beszedés stb...

A kártyák átlagárban vannak, most 50%-kal olcsóbb, így ha 2 kártyát kértek (1fő dombornyomott, meg egy elektronikus mastercard), akkor kb 5000ft, az elején. A következő évben ez már 10 rugó.

Mi is ezt választottuk párommal, mert ahogy kiszámoltuk pl az Erste szupernullánál nem biztos, hogy olcsóbb lett volna...

Nekünk egyelőre úgy néz ki bejön

[ Szerkesztve ]

(#4645) polonic válasza Drughi (#4644) üzenetére


polonic
félisten

Biztos, hogy megér ez évi 24 ezer Ft-ot? Jóval olcsóbban ki lehet jönni más számlákkal.

(#4646) axioma válasza polonic (#4645) üzenetére


axioma
veterán

Ez a mondat igy biztos legalabb egy kiegeszitesert kialt: "attol fugg!" Hasznalati szokasoktol leginkabb.

(#4647) Drughi válasza polonic (#4645) üzenetére


Drughi
addikt

Igen.
Nekem az mkb-nál havi havi 900-1100ft között jött ki a számlavezetésem, páromnak a cibnél, 1200-1300ft. +ehhez jönnek az éves kártyadíjak.
Mivel külön-külön nem tudnánk egy jobb számlát igényelni (mert nincs meg a havi jóváírás), illetve egyszerűbb a közös számla, így kettőnknek megéri 1 drágább számlát vezetni.
Cserébe sokkal átláthatóbb.

Az ersténél lehet olcsóbban jönnénk ki éves szinten, de kevesebbet is kapnánk érte.
A kártya díjakat ott nem ismerem, de sejtem nem ingyenes.

Ezt természetesen úgy kell nézni, hogy 2 emberre lebontva. Egyedül nem érné meg, de mivel egy háztartásban élünk nem mindegy, hogy külön-külön mennyit fizetünk.

[ Szerkesztve ]

(#4648) betyarr válasza Drughi (#4644) üzenetére


betyarr
veterán

ez azért brutál sok.ennyi még most sincsen az otp-nél.

(#4649) polonic


polonic
félisten

Tudjátok azt, mit jelenthet, hogy folyósítási adatokra vár egy hitelkártya?

(#4650) Hintalow válasza polonic (#4649) üzenetére


Hintalow
senior tag

Én azt mondanám, hogy még nincs kész a bírálat (vagy már elbírálták esetleg?) ha igen, akkor gondolom van némi átfutási ideje a rendszerben.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.