Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Kbali válasza tope (#4898) üzenetére


Kbali
nagyúr

Helyetted nem tudunk dönteni, nemigen van most jó ajánlat :(

(#4902) polonic válasza Kbali (#4900) üzenetére


polonic
félisten

Nagyon-nagyon jó lenne! Vissza a kőkorszakba jelmondata is lehetne ezeknek a tranzakciós adókkal kapcsolatos intézkedéseknek. Sajnos amíg a király van a trónon, addig ez nem igen fog változni. :(

[ Szerkesztve ]

(#4903) asvald válasza fasyrt (#1) üzenetére


asvald
senior tag

Heló!

Lehet nem ez a megfelelő topik a bajomra , de megpróbálom hátha :

Ma kaptam egy utalást mivel szeretnék eladni egy meghirdetett termékemet , de nem annyi összegről kaptam értesítést SMS-ben mint amennyiről vártam. Létezik az hogyha valaki utal a számlámra pénzt 31ezer kialkudott összeget és csak 29ezerről kapok értesítést? Egyébként unicreditről van szó ,de még ilyet nem láttam vagy nem annyit utalt az illető vagy a bankom átvágott

Előre is köszönöm a segítségeteket

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#4904) doc válasza asvald (#4903) üzenetére


doc
nagyúr

semeddig nem tart megnezni a szamlatortenetet, ott azonnal latod hogy pontosan mennyi erkezett
az meg konnyen elkepzelheto hogy a Unicredit levont valamilyen koltseget, ezert minuszba mentel (pl. bankkartya eves dija, stb)

(#4905) asvald válasza doc (#4904) üzenetére


asvald
senior tag

Az még jó is lenne ,de nem tudok belépni valamiért a spektrába : pedig jó jelszó stb van megadva , és azt írja hogy tiltva vagyok szerverről :D

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#4906) axioma válasza asvald (#4905) üzenetére


axioma
veterán

Akkor marad a telefon vagy fiok. Amugy tenyleg nezd mar meg az sms-t, hgoy beerkezo tranzakcio osszege vagy az uj egyenleg amit keveselsz.

(#4907) asvald válasza axioma (#4906) üzenetére


asvald
senior tag

Ennyi van az sms-be : Az ön számlájára jóváírás történt . Küldő kis jános :egyenlege 29822ft ennyi van benne

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#4908) horvathd válasza asvald (#4907) üzenetére


horvathd
aktív tag

Akkor ez nem a küldött összeg, hanem a számlád egyenlege.

"The Kid just rages for a while."

(#4909) asvald válasza horvathd (#4908) üzenetére


asvald
senior tag

közben írtam unicreditnek és 3x rossz jelszót adtam meg ezért tiltották
Állítólag volt egy kezdetleges jelszóm amit első belépésnél meg kellet volna változtatnom , erre viszont már nem is emlékszem, mert kb 1x se léptem be meg valahogyan elkerülte a figyelmem .
A lényeg , hogy tudom miért nem tudok hozzáférni a fiókomhoz

Mindenesetre köszönöm a segítséget :R

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#4910) hoffman_


hoffman_
nagyúr

azt meg tudja mondani valaki, hogy ez mi a franc? nem tudtam rájönni, mkb student netbankárban köszön vissza. egy hete még csak 3 ezer volt.

Kártyatranzakciók és éjszakai azonnali átvezetések miatt számláin 6 214 HUF értéket zároltunk.
Jövőben teljesülő, értéknapos tételeiről, tranzakcióiról a Folyamatban lévő megbízások között tájékozódhat.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4911) doc válasza hoffman_ (#4910) üzenetére


doc
nagyúr

valami kartyas vasarlas, hogy mit vettel vele, azt neked kell tudnod, de valoszinuleg a netbankban is meg tudod nezni

(#4912) horvathd válasza hoffman_ (#4910) üzenetére


horvathd
aktív tag

A Folyamatban lévő megbízásoknál nem írja, hogy miből jön ki ez az összeg? De ha jól sejtem a kártyás vásárlások összegét zárolták, amiket csak pár nap múlva fognak könyvelni.

"The Kid just rages for a while."

(#4913) hoffman_


hoffman_
nagyúr

de, megtaláltam. érdekes, mert legutóbb, mikor néztem, nem találtam. valamit bénázhattam biztos. köszönöm, így már tiszta :R

az, hogy zárolva lett, az azt jelenti, hogy levonják az összeget, csak maga a könyvelés történik később, hogy megjelenjen a kivonatban? ennek mi az oka egyébként?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4914) Kbali válasza hoffman_ (#4913) üzenetére


Kbali
nagyúr

A kártyás vásárlások, kpfelvétek normálismenete, hogy a tranzakció authorizációja során zárolják az adott összeget a számládon, majd a folyamattól függően max. néhány napon belül ténylegesen meg is terhelik a számládat. Azért foglalnak be, hogy később más tranzakcióval véletlenül ne tudd megterhelni a számládat.

(#4915) hoffman_ válasza Kbali (#4914) üzenetére


hoffman_
nagyúr

érthető, köszönöm :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4916) Kbali válasza hoffman_ (#4915) üzenetére


Kbali
nagyúr

nincs mit

(#4917) tope válasza Kbali (#4901) üzenetére


tope
addikt

Hát úgy nézz ki maradok ahol vagyok, régen is az AXA volt az egyik legjobb, és ahogy nézem, most sincs ez nagyon másként.
Csak az zavar, hogy majd minden ami ingyenes volt eddig, az pénzbe van, de ez máshol is így van, vagy már volt is.

(#4918) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Kellene nekem egy kis segítség, tipp.
Tényállás a következő lenne. A K&H-nál vagyok, és sokallom a számlám költségeit. Havi díj 900 ft, éves díj 6k környéke, és az sms info szolgáltatásukat se tudom lemondani neten már hónapok óta, mert valamilyen véletlen folytán nem elérhető ez az adott menüpontjuk. Szóval éves szinten "kicsit" sokallom azt a 15-16k-t. Nem rég új melóhelyen dolgozok, ahol már nem utalják a fizut, hanem kp-ben kapom meg. Gondoltam is rá, hogy megszűntetem a számlám, és nem is nyitok máshol se újat. Viszont, csak jó lenne, ha lenne, mert megszoktam, hogy kártyával fizetek, ill. jobb lenne a bankban tartani a fizetésemet, nem a "párnám alatt".
nagy elvárásaim nem lennének, egyszeri ingyenes pénzfelvételi lehetőség, és hogy 6-7k környékén legyen az éves költségem.
Melyik bankot, számlacsomagot tudnátok ajánlani? A Gránit bankot ajánlották a debreceni topikban, de nincs nálunk irodájuk, ami fontos lenne, mert mint írtam, szeretném a fizum nagyobb részét berakni minden hónapban.

Köszi!

(#4919) tope válasza SOAD19 (#4918) üzenetére


tope
addikt

Itt nézz szét, illetve ezt is nézd meg

(#4920) axioma válasza SOAD19 (#4918) üzenetére


axioma
veterán

Ingyenes kp-felvetet draga kormanyunk megoldotta neked, cska egy kicsit legyel turelemmel.
Viszont nem lenne egyszerubb forditva, hogy milyen bankok vannak feletek, azokbol hatha konnyebb a neked valo konstrukciot ajanlani...
Egyebkent en utananeznek a helyedben, hogy a bankautomatas keszpenzbefizetes mennyire elerheto feletek, meg milyen koltsegu, mert lehet hogy meg mindig jobban jarsz vele. Bar en talan 20 eve egyszer hasznaltam eletemben osszesen, de ilyen esetben jol johet. (Nyilvan ha nem kell kp-t kezelo fiokokat fenntartani, akkor olcsobb tud lenni a szamla. Az axa is ilyen peldaul.)

[ Szerkesztve ]

(#4921) SOAD19 válasza axioma (#4920) üzenetére


SOAD19
addikt

Ja, igen, nem is csoda, hisz mo, jobban teljesít! :P
A linkelt oldal kalkulátora alapján FHB, meg a Unicredit tűnik jónak. Először a Raiffeisent néztem ki, csak utána vettem észre, hogy a kalkulátor a kedvezményes haví díjjal számol, ahhoz meg 280 eft befizetés kell, vagy több milliós megtakarítás...
Most nézem az Axa-t, de nem találom a számlacsomagok leírását. :(((

[ Szerkesztve ]

(#4922) horvathd válasza SOAD19 (#4921) üzenetére


horvathd
aktív tag

Raiffeisennél még szóba jöhet a bázis számla, aminek nincs havi díja. Kártya hozzá jelenleg ~2600 Ft/év. Ha nem utalsz semmit, akkor csak annyi plusz költsége van, hogy a kártyás váráslásoknál külön meg kell fizetni a 0,3%-os tranzakciós adót.

AXA Bank kondíciók: [link] Ez sem rossz választás, bár a kártya drágább 370 Ft/hó, viszont, ha utalni kell, akkor nincs fix költése az utalásnak, csak a tranzakciós adó. Befizetni pedig sárga csekkel lehet a számlára (0,6%-os adó mellett).

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#4923) SOAD19 válasza horvathd (#4922) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! :R

(#4924) peterszky


peterszky
őstag

Jól értelmezem az AXA papíromon, hogy a bejövő nemzetközi devizautalásnál az IBAN mellé nem az alap SWIFT/BIC kódot kell megadni, hanem ezt: "MAVOHUHB" (Volksbank)?

What else you gonna do on a Saturday?

(#4925) horvathd válasza peterszky (#4924) üzenetére


horvathd
aktív tag

Igen, így van.

"The Kid just rages for a while."

(#4926) peterszky válasza horvathd (#4925) üzenetére


peterszky
őstag

Köszi a megerősítést.

What else you gonna do on a Saturday?

(#4927) horvathd


horvathd
aktív tag

A Magyar Kerékpárosklub tagoknak járó CIB-es kedvezmény mégsem szűnik meg teljesen. Részletek: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#4928) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Holnap (szombaton) ugye tudok számlát nyitni az Erstenél? :B

meg

(#4929) cocka válasza horvathd (#4927) üzenetére


cocka
veterán

Az a vicc, hogy elsősorban a számlavezetési díj feltétel nélküli ingyenességében rejlett eddig a csomag lényege. Most ez kb. elvész.

(#4930) cocka válasza horvathd (#4927) üzenetére


cocka
veterán

Jól látom, hogy csak a dombornyomott kártyára jár az 50% kedvezmény?

Azért a kp. felvétel díja se semmi. Baráti áron 519 Ft helyett mindössze, 363 Ft-ért vehetsz fel pénzt cib atmből. :DD

(#4931) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Az Erstenek jól látom hogy nincs külön netbank applikációja mobilra?

meg

(#4932) sanzi89


sanzi89
addikt

Nálam okosabbakat kérdezek. Erste-s Diákszámla folyószámlám van, eddig úgy volt, hogy havi első készpénzfelvétel saját automatából ingyenes. Legutóbb, mikor felvettem róla lóvét lenyúltak 600Ft-tal, pedig a Centerben az Erste-s ATM-ből vettem fel pénzt. A neten a szerződés új feltételeiben egy ilyet találtam:

Készpénz felvétel | A Bank saját ATM-jénél belföldön és külföldön | havi első 0Ft
Készpénz felvétel | az Erste Bankcsoport ATM-jeiből | +(0,60%)

Ez azt jelenti, hogy ami konkrétan a bankfiókban van ATM arról ingyenes, ami meg össze-vissza szétszórva bevásárlóközpontokban meg fizetős? Természetesen erről egy büdös szó infót nem kaptam...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4933) .tnm válasza sanzi89 (#4932) üzenetére


.tnm
addikt

ez nem olyan, hogy hónap végén jóváírják az első felvétel díját? (amúgy ez a 0.6% ugye pont a tranzakciós adó)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4934) sanzi89 válasza .tnm (#4933) üzenetére


sanzi89
addikt

Eddig nem így működött, tehát szerintem nem. Szimplán ennyibe kerül és kész. Az, hogy milyen adó nagy ívben leszarom, a bankom egy mukkot nem szólt erről. Az adót majd a kormány meg a bank lemeccseli egymással, az én reszortom az ilyen buziságokat figyelemmel kísérni.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4935) cocka válasza sanzi89 (#4932) üzenetére


cocka
veterán

Hát ahogy olvasom, a bankkártyás díjszabásban egy árva büdös kukk sincs arról, hogy havonta bármennyi is ingyenes lenne. Ha pontosan 600 Ft-ot vontak le, akkor elvileg 90 ezret vettél fel.

(#4936) cocka válasza cocka (#4935) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk azt sem ártana tudni, hogy melyik csomagban vagy, mert ugye más-más feltételeknél más-más "ingyenes" kp. felvét van.

(#4937) KMT válasza cocka (#4936) üzenetére


KMT
addikt

Írta, hogy diákszámla, és ott azok a díjak vannak, amit írt.

Úgyhogy kérdés, hogy mi számít saját, és mi bankcsoporti ATM-nek. Illetve az lehet még, hogy nem az első kp felvétel volt a hónapban.

Amúgy meg tessék nyilatkozni a havi két ingyenes kp felvételre!

(#4938) sanzi89 válasza cocka (#4935) üzenetére


sanzi89
addikt

Pedig ott van az. Írtam is, hogy Erste Diákszámla csomagom van, ott pedig feketén-fehéren virít az első ingyenes kp felvétel.

@KMT
Biztos, hogy első felvétel volt a hónapban. A kérdést teljesen jól látod: "mi számít saját, és mi bankcsoporti ATM-nek". Erről - mondjuk ahol logikus lenne - egy árva mukk nincs az ATM keresőben.
Már nyilatkoztam, csak a végére szeretnék járni a dolognak.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4939) .tnm válasza sanzi89 (#4938) üzenetére


.tnm
addikt

áh,

szövegértés: elégtelen :P

az oldaltörés megzavar Téged, így lenne egyben:

Készpénz felvétel
A Bank saját ATM-jénél belföldön és külföldön az Erste Bankcsoport ATM-jeiből:
havi első 0 Ft + (0,60%), azt követően 0,58% + 60 Ft + (0,60%)

szóval ott van feketén-fehéren, hogy 100ezer Ft felvétele hónap elején 600 Ft, amivel a kormány idén bevezetett tranzakciós adóját hárítják át, mint kb. minden más bank is teszi.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4940) KMT válasza .tnm (#4939) üzenetére


KMT
addikt

És tényleg. De gonosz.

(#4941) cocka válasza .tnm (#4939) üzenetére


cocka
veterán

Jaja, épp ezt akartam írni, hogy nem írtam olyan nagy baromságot, hiszen a 0.6% mindenütt ott van függetlenül attól, hogy "ingyenes"nek van-e hazudva vagy sem. Ezért is tettem már korábban is idézőjelbe.

[ Szerkesztve ]

(#4942) sanzi89 válasza .tnm (#4939) üzenetére


sanzi89
addikt

Bakker, igazad van. Na mindegy, így buktam 2*600Ft-ot. Nehogy készpénzben kérjem a hatalmas - minimálbér - fizetésem ezek után.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4943) Flashcash válasza cocka (#4941) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Van olyan K&H-s csomag, ahol havi 2 kp. felvétel saját automatából díjmentes és tranzakciós adó sem terheli. Bár a bankok többsége így az Erste is simán áthárította a 0,6%-ot.

[ Szerkesztve ]

(#4944) doc válasza Flashcash (#4943) üzenetére


doc
nagyúr

havonta egy ezresert :Y

(#4945) KMT válasza sanzi89 (#4942) üzenetére


KMT
addikt

mégegyszer:
[link]

(#4946) sanzi89 válasza KMT (#4945) üzenetére


sanzi89
addikt

Mégegyszer: "Már nyilatkoztam..."

Csak már nagyon unom, hogy mire hozzájutok a fizetésemhez levontak pénzt ezért meg azért én meg folyamatosan kövessem az egyoldalú szerződésmódosítgatásokat mikor mi az új hepp, amiért pénzt nyúlnak le tőlem.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4947) Flashcash válasza doc (#4944) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-150ezer beérkező utalás esetén 520Ft
-anno amikor oda váltottunk még nem volt ez az ingyenes kp. felvét törvény, így azzal számoltam, hogy egy 90ezres kp. felvéttel már behozza az árát, és emellett még van benne éves díj nélkül bankkártya és 2+2 tranzakciós adó mentes netbank utalás/állandó utalás is

-Persze hángöri nem az a hely, ahol 1-2 hónapra előre bármit ki tudsz számolni, itt a folyamatosan változó törvények miatt nem lehet és nem is érdemes semmit előre tervezni.
-Szerintem a készpénz, illegális gazdaság bővülésével a most meghozott törvények is vissza lesznek vonva 1-2 éven belül.

(#4948) g@bo válasza Flashcash (#4947) üzenetére


g@bo
nagyúr

lassan nem érdemes számlát vezetni. minden mehet kp és sárga csekken.
lekötött betétek kamata pofátlanul alacsony, extra adóval, a kamu inflációt se hozza vissza.
gyakorlatilag minden költség, ha hozzáérsz a pénzedhez az, ha nem, az.

vánkosban a della, színtiszta "megtakarítás".

éljen a középkor.

(#4949) polonic


polonic
félisten

Devizaszámlát kéne nyitnom, ahol a legolcsóbb. Arra kéne, hogy néha jön eurós utalásom, azt tudjam fogadni és utána bankon belül átvezetni vagy átutalni ezt a forint számlámra.
Közvetlenül a forint számlámra utalásnál a jóváírás is pénzbe kerül, ha jól sejtem és ez drága mulatság. Ezért érdeklődöm.
Vannak itt buktatók? Átutalásnál, átvezetésnél bankon belüla forint számlára van költség?

Tudom-tudom, a kondíciós listák. Meg fogom őket nézni. De előbb kérdezek, hátha van olyan, akinek van és leírja a tapasztalatot.

[ Szerkesztve ]

(#4950) horvathd válasza polonic (#4949) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szerintem mindegy, hogy külföldről vagy belföldről érkezik a deviza utalása forint számládra a költséget úgyis felszámolják. Ezért célszerű a meglévő bankodnál megnézni a devizaszámlát. Esetleg másik banknál forint és devizaszámlét együtt nézni.

A költség pedig bankonként eltérő. CIB-nél tudom, hogy saját számlák között nincs plusz költsége az ilyen utaláoknak

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.