Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) tlac válasza janes1976 (#4249) üzenetére


tlac
nagyúr

azt én is nagyon bánom, de hát ki tudta előre a jövőt?
na mindegy, az erste 15k-s akciója valamennyire kárpótol, ha tényleg megérkezik

(#4252) zoli03


zoli03
őstag

Most MKB Student számlacsomagom van, de lassan nem fogok megfelelni a feltételeknek (év végén 24 éves leszek). Nem is lett volna baj, automatikusan átkerültem volna a Karrier csomagba 28 éves koromig, de most már van olyan feltétel, hogy havi nettó 70000 Ft egyösszegű jóváírás kell hozzá, aminek nem felelek meg. Most akkor milyen számlacsomagba fognak automatikusan átrakni?

(#4253) KMT válasza tlac (#4251) üzenetére


KMT
addikt

Senki, pont azért kellett nyitni. Mit veszthettél vele? Pár órát? Mert ha marad ingyenes, akkor elég jól jártál, ha nem, akkor meg ingyen leléphetsz...

(#4254) janes1976 válasza KMT (#4253) üzenetére


janes1976
őstag

Jó de azt se lehetett tudni, hogy pl. a City Top csomagja az egyik legrosszabb lesz. Megjósolhatatlan.

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#4255) #41635072


#41635072
törölt tag

Maestro kártyákkal még mindig csak kevés online helyen lehet fizetni?
Mekkora ennek a kártyának az elfogadottsága?
Budapest Bank Play számlacsomagja tetszik, de csak maestro kártyát adnak hozzá..

(#4256) tlac válasza KMT (#4253) üzenetére


tlac
nagyúr

több "ingyenes" számlát nem biztos, hogy meg tudok megnyitni, mert jó eséllyel nem fogom tudni ehhez a feltételeket teljesíteni mindegyikben

plusz nagyon kiszámíthatatlan volt már akkor is, hogy melyik bank mit fog lépni

kiszámíthatatlan környezetben nehéz jól lépni

(#4255) Tel Elek:

nekem a paypal működött vele, azzal meg sok mindent le lehet fedni

(#4257) KMT válasza janes1976 (#4254) üzenetére


KMT
addikt

Legrosszabb? Biztos velem van a baj, de a 150 ezres feltétel miatt 450 forintba kerül havonta (feltételezve, nem kérsz sms értesítést és hogy a 150e-t elutalod onnan, vagy elköltöd kártyával; de mondjuk ha lekötöd, akkor ez kevesebb).

(De hitelkártyával kombinálva még ez sincs.)

Ezért minden ingyen van, csak a tranzakciós adó marad. Ingyen kártya + deviza számlák + 1 külföldi ATM havonta. Mivel a kártya fél perc alatt állítható a számlák közt, így ezzel egy rakat konverziós költséget meg lehet spórolni. És mivel van, hogy euró bevételem van, valamint néha utazom, ez már néhány szállás/repjegy foglaláskor visszahozza az árát. De netes vásárlásra is tök jó, mert váltóban olcsóbban kapsz pl dollárt, fontot, befizeted, azt költöd, és így itt sem buksz...

Persze csak forintszámlával használva már elgondolkodtató lenne a dolog.

(#4256) tlac:
"több "ingyenes" számlát nem biztos, hogy meg tudok megnyitni, mert jó eséllyel nem fogom tudni ehhez a feltételeket teljesíteni mindegyikben"

Nem értem. Tudod, csak legfeljebb többet kell utalgatni havonta, Citi, Gránit, K&h, ezek között utalgatok 150e-t, hogy "lenullázzam őket", és így eddig minimális tr. adót "fizettem", most is csak a fenti Citi-s lesz szinte.

(#4258) janes1976 válasza KMT (#4257) üzenetére


janes1976
őstag

Természetesen csak forintszámlára értettem, mivel nekem CSAK ez van. :K

Ja és a friss, szeptemberi kondíciókra gondoltam (nem a jelenlegire), ahol is a kártyás vásárlást is teljes mértékben átterhelik (igazából ez az egy nagyon bassza a pici csőrömet). :O

Így valóban az egyik legrosszabb lesz. :(((

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#4259) doc válasza KMT (#4257) üzenetére


doc
nagyúr

legrosszabbnak en sem mondanam, lenyegeben a tranzakcios adot fizettetik ki es kesz, meg a kartya is ingyen van
en azert szuntetem meg mert a Granit Bajnok sokkal kedvezobb (vasarlas ingyenes, utalas 0.1%, a bankkartya eves dijat meg a latraszolo kamat is kitermeli), es onnan elutalni a Citibe 150.000-et kapasbol 150 HUF, a Citibol elkolteni meg annal is sokkal tobb, csak azert meg nem fizetek sokszaz forintot havonta hogy ket kartyam legyen, ne egy
pedig a kulfoldi kp-felvetel meg az EUR szamla nem rossz, de nekem ennyit nem er :(

(#4260) janes1976 válasza doc (#4259) üzenetére


janes1976
őstag

Ezért kérdezem hogy a Gránit milyen bank, mert én is a váltáson gondolkodom. Gránit bajnokot néztem ki szintúgy. :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#4261) Kbali válasza janes1976 (#4260) üzenetére


Kbali
nagyúr

Részben már állami....

(#4262) KMT válasza janes1976 (#4260) üzenetére


KMT
addikt

Olvass vissza. Illetve annyira ne, mert elijedsz. :) Folyószámlára, meg betétlekötésre szerintem továbbra is az egyik legjobb alternatíva. Persze ne legyen ott az összes megtakarításod, ha félsz az ilyen állambácsiúgyiselveszi esetektől.

(#4263) janes1976 válasza KMT (#4262) üzenetére


janes1976
őstag

Valószínűleg Gránit lesz belőle, de még kivárok. Állam bácsi elveszitől meg nem félek, mivel EU-ba vagyunk, bármi gáz van, 30 millióig az EU megtéríti. :D

Sima ft folyószámlába gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#4264) Kbali válasza janes1976 (#4263) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem a "sima" fizetőképtelenségre gondoltunk.

(#4265) .tnm válasza janes1976 (#4263) üzenetére


.tnm
addikt

ezárt is visszaolvashatsz a topikban. az hogy az eu-ban vagyunk az is ki tudja menyire stabil állapot; de ha a 30 millió az az OBA 100 000 €-s védelméből jön, akkor az is magyar és afölött is az állambácsi "felügyel".
"Az OBA gazdálkodását az Állami Számvevőszék ellenőrzi, amely az Országgyűlésnek tartozik beszámolással."

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4266) #41635072


#41635072
törölt tag

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy erste-nél mennyi idő alatt érkezik meg a kártya?
Gondolom 10 munkanap alatt nem 100%.

(#4267) g@bo


g@bo
nagyúr

magyarország nehezed de elérte, hogy a bankolás luxus tevékenység... :)

előtte is pofátlan volt, hogy egyáltalán pénz kérnek azért, hogy odavidd a kis tőkéd, de most? kabaré.

a lekötött betétek szánalmasak, sokkal jobb egy euro kupac nájlonszatyorban, mint egy szla. csak ne csórják el. a nav v bárki legalább nem fogja...

(#4268) tlac válasza KMT (#4257) üzenetére


tlac
nagyúr

az erste-nél munkabér kell, hogy legyen, a többit nem néztem meg, hogy miket fogad el

de még ha nullásak is, többet fenntartani költséges
az akkori helyzetben mikor kötöttem a szupernullás számlát, még jó döntés volt (és annyira még most sem rossz)

[ Szerkesztve ]

(#4269) KMT válasza tlac (#4268) üzenetére


KMT
addikt

Ki beszélt erste-ről? Az a kivétel. Asszem én feladom...

Nem költséges, mert leegyszerűsítve mindegyik bankot arra használod, amire az a legkedvezőbb.

Vagy pl ha van egy régebben nyitott K&H zéród és egy Gránit számlád, akkor előbbinél ingyenes kártya, ATM négyszer, utalás stb, a Gránitot meg arra használod, hogy tudj honnan havi 150e-t megforgatni, 150 forintért. Ha nincs ennyi fizud, akkor nem tud ingyenes lenni a zéró. De inkább nem magyarázom tovább, mert lehet, felesleges....

(#4270) polonic


polonic
félisten

Külföldi bankszámlanyitással mennyire vagytok képben?
Milyen bonyoldalmakkal járna, ha oda utaltatnám a fizetésemet? Egyáltalán járható út ez?

(#4271) tlac válasza polonic (#4270) üzenetére


tlac
nagyúr

vigyázz, mert lehet adóznod is kell utána
[link]
érdemes a linkelt blogot olvasni, rengeteg hasznos infót lehet találni

(#4269) KMT:

én
egyébként értem miről beszélsz
és jól utána kellene számolnom, hogy megéri-e, ami ráadásul könnyen borul bármikor

(#4272) doc válasza polonic (#4270) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem kerdezd meg a munkahelyedet hogy hajlandoak-e kulfoldi szamlara utalni a fizetest, mert valoszinuleg nemleges lesz a valasz (rendszerint joparezer forint egy kulfoldi utalas, bar a ceges szamlanal ez eleg valtozo)

(#4273) Directors válasza Directors (#4241) üzenetére


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ez lenne az új kondíció? CIB MKK

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4274) horvathd válasza Directors (#4273) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ezek elég régóta nem aktuális kondíciók.

"The Kid just rages for a while."

(#4275) cocka válasza horvathd (#4274) üzenetére


cocka
veterán

Én csak azt nem értem, hogy hogy a fenébe jut valaki el erre a honlapra:

http://mkc1.drupalworks.hu/ amikor eleve a http://kerekparosklub.hu a címük, meg a google is ezt dobja találatként. Ez a drupalworksös cím max. az n+1. találat lehet a google-ben. :D

(#4276) Directors válasza horvathd (#4274) üzenetére


Directors
senior tag

Értem. Köszi.

cocka : Hát én is csak próbáltam mindenhogy rátalálni hátha lesz valami infó arról,hogy mennyire tudnak bennünket megkoppasztani pénzügyileg.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4277) odrif válasza Directors (#4276) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hát arról most bőven van infó mindenhol. :(

20 éve a Prohardveren

(#4278) Directors válasza odrif (#4277) üzenetére


Directors
senior tag

Jaja van rendesen csak az MKK-s ról nem találtam még semmit. :((

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4279) axioma válasza Directors (#4278) üzenetére


axioma
veterán

En rovidre zartam: irtam az mkk-nak, hogy ha van infojuk, osszak meg. OoOR jott, 5-etol van a helyen az illetekes, gondolom nem ez lesz az elso dolga, de felteszem jovo het vegere azert mar lesz valami.

(#4280) horvathd válasza axioma (#4279) üzenetére


horvathd
aktív tag

Esetleg aki CIB fiók közelében jár, megpróbálhatna ott is érdeklődni.

"The Kid just rages for a while."

(#4281) axioma válasza horvathd (#4280) üzenetére


axioma
veterán

Haaat, legfeljebb ha kinyomtatva hozzajut, mert egyebkent ez egy nem publikus csomag es igy sztem a hirdetmenye se biztos, hogy ki van fuggesztve, mint ahogy a neten sincs kint, ellenben meg mondani - akar joszandekkal is, de "nem talaltam mast" alapon rossz doksibol - buntetlenul mondhat barmit, rosszat is. Eleve a fiokokban nem ismerik ezt a max. 2e embert - gyakorlatban gondolom max. 500 lesz az - erint. Ezert indultam a masik iranybol.

(#4282) _Karesz_


_Karesz_
tag

Üdv néktek. Mai nappal otthagytam az OTP-t és szeretnék magamnak új bankszámlát nyitni. Két hasonló Kondíciójú ajánlatot találtam azoknál a bankoknál, akiknek szintén van fiókjuk a városban.

Az első a tokikban elég gyakran emlegetett MKB karrier. Olcsó számlavezetési díj,, ingyen Mastercard olcsó utalás, pénzfelvétel, viszont feltétel, hogy havi 70 ezer jóváírása legyen minimum minden hónapban. Viszont ha véletlen beteg leszek és elmegyek táppénzre, ez már ki van lőve, mert úgy sajna az utalt fizetésem nem éri el a 70-et.

A másik amit kinéztem, az a Raiffeisen Aktivitás csomagja, itt akkor ingyenes a számlavezetés, ha minimum 50 ezres terhelés van rajta havonta, minimum 4 tranzakcióból. Na most ez általában megvan. Viszont itt a kártyáért fizetni kell, ellenben ingyenes a kártyás vásárlás és az utalás, valamint a csoportos díjbeszedés is.

Melyiket válasszam? Van valakinek tapasztalata egyik, illetve másik bankkal kapcsolatban?

(#4283) polonic válasza doc (#4272) üzenetére


polonic
félisten

Azt mondják a HR-en, hogy nem gond nekik a külföldi bankszámla. Szóval akkor innen kéne továbblépn valahogy.

Vannak külföldön egyáltalán ingyenes bankszámlák? Lehet nekem is nyitni magyarként?

(#4284) doc válasza polonic (#4283) üzenetére


doc
nagyúr

nyithatsz kulfoldon bankszamlat, persze
ingyenesen is talalhatsz
a kerdes az, hogy mit kezdesz vele? Mert amig csak kartyaval akarsz fizetni a vasarlasert, addig jol jartal
De amint szukseged lesz keszpenzre vagy utalnod kell, azonnal SOKKAL tobbe fog kerulni, mint egy ugyesen megvalasztott magyar szamka

(#4285) polonic válasza doc (#4284) üzenetére


polonic
félisten

Na igen, meg kell gondolni.
De mondjuk a számláimat kártyával fizetem, gyakorlatilag mindenhol kártyával fizetek.
Jó, azért nyilvánvalóan készpénzt is tartok valamennyit magamnál.

Én csak ugyanazt akarom elérni, mint amilyen eddig a cib online volt nekem. De sajnos erre nem találok opciót itthon.

(#4286) KMT válasza _Karesz_ (#4282) üzenetére


KMT
addikt

Ha nincs meg a 70 bejövő, akkor legyen annyi félrerakva olyan célra, hogy be tudd fizetni.

Egyébként meg nézd meg a gránit bank csomagjait.

(#4287) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

Kérdéseim lennének ha tudtok segítsetek:

A gránit bajnokot nézem jól látom hogy az ÁSZhoz képest az a különbség hogy nincs az ászban ingyenes ATM készpénzfelvétel?

Ha az ÁSZ-ban veszek fel pénzt ATMből az mennyibe kerül a hírdetmény alapján?

Olyat tudok csinálni hogy Bajnok csomaggal kezdek és ha lenne olyan hónap hogy nem teljesülnek a feltételek az ingyenes számlavezetésre vonatkozóan átváltok ÁSZ csomagra, ezzel megspórólva a számlavezdíj kiszámlázását?

Köszönöm a válaszokat! :R

Kell, vagy rakom el?!

(#4288) KMT válasza Shy (#4287) üzenetére


KMT
addikt

Nem, nem csak annyi a különbség. Egyébként szeptembertől ott se lesz ingyenes, csak kedvezményes, de az is elég jó.

Egyébként miért nem nézed meg te a hirdetményt? Ez a szept-től aktuális: [link]

A csomagmódosítás 1e ft, nem hiszem, hogy megéri váltogatni.

(#4289) Shy


Shy
tag

K&H bővített számlacsomag-ot nézem ha teljesül a feltétel 250k beérkező összeg, akkor 885ft ugyan a számlavezetési díj, de 4-4 kézpénzfelvét,csop besz megbízás,utalás ingyenes és nincs ilyen ezrelékes lehúzás a tranzakciók után, és a kártyás vásárlásért sem húznak le!!!Vélemény? A gránit bajnok nem látom mivel lenne jobb! Köszönöm az eddigi hozzászólásokat

:R

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#4290) ádika86


ádika86
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg az OTP-nél vagyok Jump számlacsomagban, de szeretném őket otthagyni...

Nézegettem a bankszámlákat ezen az oldalon [link]

Igazából az Erste Szupernulla szimpatikus, leginkább a WizzAir-es bankkártya miatt. Elég sokat utazok, így elég sokat tankolok és évente 1-2 ingyen út simán összejönne. De nem igazán vagyok jártas a szeptembertől élő változásokban és nem tudom, hogy az Erste-s csomag milyen mértékben drágul majd.

Havi 2-3 pénzfelvételt szoktam igénybe venni, változó ATM-ekből és 3-4 online utalást indítok átlagosan. A kártyát viszonylag sokszor használnám, és dombornyomott kéne. 150000 megvan minden hónapban azzal nincs gond.

Tudtok esetleg valamiről, amiért ne válasszam az Erstet? Bármilyen tanács jól jönne :) Előre is köszi! :R

Predator G3-571-77QK

(#4291) doc válasza Shy (#4289) üzenetére


doc
nagyúr

a Granit bajnok egyreszt ott jobb, hogy ott nincs havonta 885 ft dij (ez havi 900ezernyi utalasnal lenne rosszabb mint az altalad emlitett, az alatt siman jobb)
igaz hogy kartyadij elvileg van, de havi 400ezer beerkezo osszegnel visszaadjak az eves dijat (tehat ingyenes), marpedig 400 ezernel sokkal kevesebb lesz a koltseged mint 885 ft
raadasul adnak egy nem nagy, de a semminel tobb latraszolo kamatot is :)

(#4292) KMT válasza Shy (#4289) üzenetére


KMT
addikt

A vásárlás a gránitnál is ingyenes. Viszont ott van bankkártyadíj.

A 885 forint majd később lesz aktuális, addig változgat...

Szóval ki kell számolni, de mivel a bajnok 0,1 és 0,3%-ot hárít csak át, így még a kártyadíjt is levonva, havi több százezer forintos forgalomnál lehet csak olcsóbb a k&h. Ráadásul mivel csak havi 4 tranzakciókig kedvezményes, így ezeknek nagy összegűeknek kell lennie. Ezeket vedd figyelembe...

(#4293) Shy válasza doc (#4291) üzenetére


Shy
tag

Köszi a választ, ezt nem egésszen értem hogy 400E Ft havi mozgásnál adják vissza az éves kártyadíjat? Ez nem érthető számomra..

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#4294) Shy válasza KMT (#4292) üzenetére


Shy
tag

Köszi neked is

Kell, vagy rakom el?!

(#4295) doc válasza Shy (#4293) üzenetére


doc
nagyúr

Ennel kicsit bonyolultabb :)
Negyedevente megnezik, hogy az utobbi 3 honap mindegyikeben erkezett-e legalabb 400ezer a szamladra, ha igen, akkor bekerulsz a VIP Clubba, ami tobbek (pl. kis kamatkedvezmeny a betetekre) kozott azzal is jar, hogy azonnal visszautaljak az eves kartyadijat.
Vagy evente vagy negyedevente ellenorzik hogy teljesul-e ez a feltetel, ha nem, akkor kikerulsz, vagyis ha evente legalabb egyszer a negyedev mindharom honapjaban kapsz 400ezret, akkor ingyen van a kartya.

[ Szerkesztve ]

(#4296) Flashcash válasza ádika86 (#4290) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az Erste Szupernulla új feltételei Szeptember 2.-tól:

-ATM kp. felvét saját ATM-ből korlátlan számban (150EzerFt feltétel teljesítését követő hónaptól): 0Ft + 0,6% (100ezerFt-nál 600Ft)
-ATM kp. felvét idegen belföldi ATM-ből: 1,29% + 350Ft + 0,6% (100ezerFt-nál 2240Ft)
-Netbank eseti vagy állandó utalás bankon kívül: 0Ft + 0,3% max. 6000Ft (100ezerFt-nál 300Ft)
-Bankkártyás vásárlás: 0Ft
-Mastercard Standard dombornyomott kártya éves díja 6830Ft
-Mastercard Unembossed kártya éves díja 4070Ft
-Mastercard Standard WIZZ Air co-branded kártya éves díja 7375Ft
-Számlacsomag díja, ha a beérkező min. 150ezerFt-os feltétel nem teljesül: 1655Ft

[ Szerkesztve ]

(#4297) g@bo válasza Flashcash (#4296) üzenetére


g@bo
nagyúr

ezek már rég nem banki szolgáltatások, hanem egyszerű rablás.

bedobod a pénzed a bankba, röhej kamatért, és még fizetsz, hogy elköltsed azt? :DDD

(#4298) Kbali válasza g@bo (#4297) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ehhez köze nincs a banknak, csak nem forgalmi adónak hívják, hanem tranzakciós illetéknek ( bár gondolom, ezt tudod)

(#4299) cocka válasza g@bo (#4297) üzenetére


cocka
veterán

Már csak azt várom mikor lesz a kp. befizetés fizetős. Sőt részben már most is az, ha 50 db érménél többet adsz be.

Amúgy meg hogy illeték vagy adó vagy járulék az csak a fogalmakkal való játszadozás, a lényeg az, hogy fizetni kell.

(#4300) Kbali válasza cocka (#4299) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vállálkozásoknak már általában kell fizetni a kp befizetésért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.