Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) tope válasza tope (#5597) üzenetére


tope
addikt

Számolgattam kicsit
Jelenleg fizetek kb vagy 700 Ft-ot, vagy 775 Ft-ot attól függően hogy érkezik be a csoportos beszedés
Gránit Bajnoknál ez 105Ft / 387Ft lenne havi szinten úgy, 2. eset 3.390Ft-os éves kártyadíjat is beleszámolom.
Túl szép, hogy igaz legyen

Kellene egy személyre szabott kondíciós számolási tábla, ahol látná az ember, hogy mivel számoljon, hogy tényleg jól számolok-e, mert ha ez igaz lenne, akkor szerintem váltanék is.

[ Szerkesztve ]

(#5602) doc válasza tope (#5601) üzenetére


doc
nagyúr

a bankkartya dijan kivul csak az 1 ezrelek utalasi koltseg van, massal nem kell szamolnod
illetve ha kell utasbiztositas, akkor az havi 165 ft

ja meg az SMS is penzbe kerul ha kered, de az engem nem erdekel :)

MOD2: a Granit egyetlen hatranya szerintem (legalabbis van akinek ez hatrany) hogy KP-t befizetni eleg maceras, de en kivenni sem szoktam nemhogy berakni :D

[ Szerkesztve ]

(#5603) tope válasza doc (#5602) üzenetére


tope
addikt

Befizetni én se szoktam, mert AXA-nál se egyszerű. Viszont egy gáz van ezzel a Gránittal, most ha nyitni akarnék, akkor menjek fel Pestre ! (ez van legközelebb), hát köszike, az kicsit drága mulatság.

(#5604) mukibuci válasza tope (#5603) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Szolnok
Barta Józsefné +36-30-737-3268
- [link]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#5605) tope válasza mukibuci (#5604) üzenetére


tope
addikt

Hmm, hmm, kezd izgatni a dolog
Ámbár a kártyaátvételnél írták, hogy legközelebb Pest

[ Szerkesztve ]

(#5606) doc válasza tope (#5605) üzenetére


doc
nagyúr

a kartyat kikuldik postan (en is igy kaptam meg)

(#5607) mukibuci válasza tope (#5605) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nekem még anno postázták :B

honlapon elinditottam a számlanyitást, másnap hívott a helyi képviselő, egyeztettünk időpontot, elmentem hozzá aláírni, majd nem sokkal később küldték a kártyát

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#5608) tope válasza doc (#5606) üzenetére


tope
addikt

Köszi ide is oda is, felhívom.
Egy nagy bajom van még az egésszel, hogy a számlámon lévő pénzt hogy tudnám "ingyen" átteni az új számlára, kb. sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#5609) tlac válasza tope (#5608) üzenetére


tlac
nagyúr

nézd át a kondíciókat, hátha van valami kiskapu

otp-nél sikerült kijátszani azzal, hogy a rendszeres átutalásnak fix díja volt, nem %-os, így két részletben vittem el a pénzem tőlük, töredék költséggel a normál átutaláshoz képest

[ Szerkesztve ]

(#5610) peterszky válasza tope (#5608) üzenetére


peterszky
őstag

AXÁ-nál mivel nincs pénztár, így azt vélelmezem, hogy kötelesek ingyen átküldeni számlazárásnál az általad megjelölt helyre (nemsokára biztosat mondok, a héten megyek be a sajátomat megszüntetni).

What else you gonna do on a Saturday?

(#5611) pdw_ph válasza peterszky (#5610) üzenetére


pdw_ph
tag

Igen, igy csinaljak. Sporolhato vele nemi tranzakcios ado.

(#5612) tope válasza peterszky (#5610) üzenetére


tope
addikt

Köszi előre is a választ, én holnap megkeresem a helyi illetékest, akit itt említettek fentebb, hogy mennyibe is kerülne a Bajnok csomag.

(#5613) peterszky válasza tope (#5597) üzenetére


peterszky
őstag

Azt azért nem szabad elfeledni, hogy a Bajnoknál van egy (azaz két, vagyos) feltétel: 150e a folyószámlán a hó minden nap zárásakor, vagy havi 280e jóváírás, egyébként durran a díj.

What else you gonna do on a Saturday?

(#5614) tope válasza peterszky (#5613) üzenetére


tope
addikt

Most is több van a számlán, szóval ez elvileg nem okozna problémát (illetve igen, mert azt a pénz elvileg ingyen nem tudom sehogyse átteni a másikra), a jóváírás az nem lenne meg mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#5615) tzimash


tzimash
őstag

sziasztok!
Tegnap előtt vásároltam (céges) webshop-ból (hollandia) egy terméket, 18 euró értékben. Egy webes felületen írtuk be a bankkártya adatait (mastercard, otp). A "leokézást" követően azonnal jött az sms, hogy az összeg levonásra került, és egy hibaüzi is a böngészőben, hogy a tranzakció sikertelen... az összeg eltűnt a számláról "valahová", de ez a számlatörténetben nem látszik, csak kb 5700ft-tal kevesebb van, továbbá beígért e-mail sem érkezett meg a rendelés állapotáról, pedig elvileg kellene. Már írtam a webshop ügyfélszolgálatának, de eddig semmi.
Olyan mintha az OTP zárolta volna az összeget valamiért, ez normális?

(#5616) BÁ Nutrition válasza tzimash (#5615) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem akkor szokott látszani ilyen zárolt összeg a netbankon ha veszek vmit valami boltban, mondjuk lidül
gondolom van vmi ellenőrzés, visszaigazolási eljárás aztán csak utánna küldik a manit.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5617) pdw_ph válasza tzimash (#5615) üzenetére


pdw_ph
tag

Igen. Ilyenkor zárolták a pénzed 15-30 napra, de mivel a webshop nem fogja kérni (elvileg, mivel nem volt sikeres a tranzakció) a pénzt utána feloldják.

(#5618) .tnm válasza doc (#5594) üzenetére


.tnm
addikt

úgy értettem, amit írtam, hogy a saját ATM-eiken keresztül ingyen van a banknak az egyenleg lekérdezés.

sok-sok Gránit-os, ill. bankváltásos kérdés? (nem csak doc-nak)

Próbáltátok már ezt a bankváltást? (Amikor az új bank intézi a régi számláról átköltözést.) Az egyenleget ilyenkor áthozzák, vagy továbbra is át kell utalni (ki kel venni, be kell fizetni)? Ha előbbi, akkor ez ingyen van?
Vagy ez semmi másra nem jó, csak hogy a rendszeres átutalásokat, meg hogy csop. beszedéseket átvezessék az új bankba (merthogy ilyenem egy sincs, de viszonylag nagyobb összeget vinnék át és szeretném minél kisebb büntivel megúszni).

Pesti vagyok, így nem okoz problémát akármelyik pesti fiókjukba bemenni. Érdemes, vagy inkább neten keresztül kössem és egyeztessek egy ügyintézővel? Mennyien szoktak lenni? Vagy mindenképpen neten kell kezdeni?

Van valami felület, ahol ki lehet próbálni a netbankjukat, vagy csak ez van (ez aktuális egyáltalán)?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5619) tlac válasza .tnm (#5618) üzenetére


tlac
nagyúr

Vagy ez semmi másra nem jó, csak hogy a rendszeres átutalásokat, meg hogy csop. beszedéseket átvezessék az új bankba

tudtommal ez csak ennyi szokott lenni

(#5620) doc válasza .tnm (#5618) üzenetére


doc
nagyúr

en nem kertem bankavaltasnal az automatikus ezmegazt, elintezem a szamla megnyitasa utan kezzel, par perc alatt megvolt
azt szemely szerint nem hiszem hogy a masik szamlad egyenleget automatikusan es ingyen atvezetnek...

(#5621) .tnm


.tnm
addikt

Btw. OTP Simple-ról tapasztalatok? Perpill jobbnak tűnik, mint a Gránit Bajnok (ami egyébként a jelöltem lenne), de két egy dolog zavar:
- akciósként hirdetik, így nem tudom, hogy mennyire stabilak a kondíciói (meg ugye OTP általában nem a legolcsóbb szokott lenni)
- "Ügyintézési tételdíj fióki ügyintézés esetén 499 Ft/alkalom" <- ez nem tudom, hogy micsoda, de ha ez azt jelentené, hogy ha be kell mennem érdeklődni, vagy asztalt csapkodni esetleg számlát megszüntetni majd, akkor is 500 Ft-ot kell fizetni, akkor esélytelen ez a csomag. (Ha csak arra vonatkozik, amit netbank-ból is lehet intézni, akkor ok.)

Szerk: valóban pont azt jelenti, hogy amit neten is lehet intézni, azért ne telefonálj, ne menny be:
"A Simple Direkt internetes csatornán díjmentesen elvégezhető/rögzíthető tranzakciók (kedvezménycsomag váltás, lekötés, folyószámlahitel aktiválás) fiókban/telefonon történő intézése fióki/telefonos ügyintézési díj
megfizetésével jár. Napon belüli több fióki/telefonos ügyintézés esetén is csak egy fióki/telefonos ügyintézési díj kerül felszámításra."

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5622) KurtCobain válasza .tnm (#5618) üzenetére


KurtCobain
őstag

Én amikor váltottam CIB-ről Magnetre, megkérdeztem telefonon hogy bankváltás játszik-e, akkor a hölgy azt mondta, hogy elég hosszadalmas és bonyolult folyamat, és inkább hagyjuk... :DDD

Mmm'kay?

(#5623) cocka válasza KurtCobain (#5622) üzenetére


cocka
veterán

És jók a tapasztalataid? Minden oké? Netbank mennyire stabil, mindig elérhető?

(#5624) tope válasza tope (#5608) üzenetére


tope
addikt

Na úgy nézz ki ez megoldott, mert ingyen átteszik az új számlára a pénzt.

(#5625) .tnm válasza tope (#5624) üzenetére


.tnm
addikt

hogyhogy? melyik banktól melyikbe mész át? (és hogyan sikerült ezt elérni?)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5626) kew


kew
senior tag

Én is próbáltam, hogy a gránit intézze a bankváltást, de a cib visszadobta a kérelmet, mert nem egyezett az aláírásminta :) Mondjuk a cibes számlámat kb 8 éve nyitottam, változott a szignóm.

Így mikor a cibhez bementem lemondani a számlát, ott át kellett utalnom a rajta lévő pénzt a gránit számlára, viszont a cib online csomagnál fix 39 Ft utalási díj van, tehát nem volt nagy költsége.

A csoportos beszedéseket pedig a gránit netbankon keresztül fel lehet szépen venni, és már vonogatják is.

(#5627) peterszky válasza .tnm (#5618) üzenetére


peterszky
őstag

A "bankváltás", ami a régi - új intézet között zajlik, az nem vonatkozik az egyenlegre. Csak a csoportos beszedésekre, állandó megbízásokra, ezeket vezetik át Neked.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#5628) tope válasza .tnm (#5625) üzenetére


tope
addikt

Rákérdeztem a jelenlegi bankomnál, hogy mennyibe kerülne a rajta lévő összeg átutalása másik számlára, ha szeretném megszüntetni a számlámat:
"A számla megszüntetésekor díjmentesen utaljuk ki Önnek a számlán lévő összeget"
Az egész szöveg:
Köszönjük, hogy Bankunkhoz fordult.
Megkeresésével kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:
A bankunknál vezetett számla megszüntetését kizárólag írásos formában, eredeti aláírással ellátva tudjuk elfogadni. Ez történhet formanyomtatvány kitöltésével (a nyomtatvány beszerezhető bármelyik Régióközpontunkban, illetve Telefonos Ügyfélszolgálatunkon keresztül, ez esetben postai úton eljuttatjuk az Ön részére) vagy szabad formátumú nyilatkozat beküldésével. Ezt a nyilatkozatot bármelyik Régióközpontunkban leadhatja, vagy beküldheti részünkre postai úton a 1396, Budapest Pf. 494. címre.
A nyilatkozatnak tartalmaznia kell a számlatulajdonos nevét, állandó lakcímét, a megszüntetendő számla számát, célszámla számot ahova a számlán lévő egyenleget kéri átutalni, valamint a számlatulajdonos eredeti aláírását.
Az eljárás megkönnyítése érdekében levelünk mellékleteként küldjük Önnek a szükséges nyomtatványt.
Vállalkozások bankszámla szerződésének megszüntetése esetén a számlamegszüntetési nyilatkozatot az aláírási címpéldánnyal rendelkező személynek (személyeknek) szükséges aláírnia. (Együttes aláírás esetén a vállalkozás nevében eljáró személyek együttes aláírása szükséges a számlamegszüntető nyilatkozaton is)
Amennyiben aktív státuszú bankkártya tartozik a számlához a bankszámla megszüntetésére leghamarabb a vonatkozó igény bankhoz történő érkezését követő 30 nap elteltével kerülhet sor
A bankszámla megszüntetése az alábbi feltételek együttes teljesülése esetén lehetséges:
- A bankszámla egyenlege nem negatív
- A mindenkor hatályos Hirdetmény szerinti számlazárási díjnak megfelelő összeg a bankszámlán rendelkezésre áll (amennyiben a számlát több mint 1 éve nyitotta a számlamegszüntetés díjmentes, amennyiben nem telt még el 1 év a számlanyitás óta, a számlamegszüntetés díja 1.000 Ft.)
- A bankszámlán nem áll sorban teljesítésre váró azonnali beszedési megbízás
A számla megszüntetésekor díjmentesen utaljuk ki Önnek a számlán lévő összeget.
A számla megszüntetéséről a záró számlaszerződés- és záró számlakivonat megküldésével értesítjük.

(#5629) .tnm válasza tope (#5628) üzenetére


.tnm
addikt

thx. félek tőle, hogy ez csak az Axa "jófejsége"

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5630) Reaper


Reaper
őstag

Milyen szép gerinctelen egy banda ez a citibank. Most kaptam egy kedves emailt, hogy felülvizsgálták a számlaszerződésemet, blablabla, nem tudjuk tovább biztosítani a régi, 2010-ben indított 0ftos számlámat.
Helyette ott a lehetőségem, hogy válasszam a Citi Priority, vagy "...ha nem felel meg elképzelésének..." akkor ott a Citi Global.
Egyéb esetben megszüntetik a számlámat, amire azért rendszeresen érkezik 400e+ minden hónapban, persze jelenleg ennek nagy részét el is költöm.
Meg lehet ezt a döntést fellebbezni náluk? Esetleg támadni valamilyen formában?
Vagy kénytelen vagyok elfogadni, hogy ezt megtehetik, és keressek más bankot?
Ha igen, akkor melyiket, milyen csomaggal? Mik a tapasztalatok?

(#5631) polonic válasza Reaper (#5630) üzenetére


polonic
félisten

Ha ennyi érkezik a számlára, akkor raiffeisen premium számla. Ingyen van minden kb. Vagy még k&h okos csomagokat, a gránit csomagjait is megnézheted.

[ Szerkesztve ]

(#5632) axioma válasza Reaper (#5630) üzenetére


axioma
veterán

Rendes felmondassal barmikor felmondhatjak, szerzodesi szabadsag van, csak be kell tartaniuk ami a felmondasra vonatkozik (es amit elfogadtal szerzodeskor). Kivetel lehet a feltetelek kozott szerepelt, hogy x idore biztositjak, mint anno a Raiff-nal az ingyenes szamlavez. 20 evig vallalkozoira, ott azert nem hiszem hogy ok nelkul felmondhatjak. Orulj, mert legalabb korrektek. Nezd meg az Axa-t... vagy a cib is amit csinalt a cibezz-zel (bar ott talan jogilag rendben volt, mert kedvezmenykent szerepelt, az axa-nal jogilag is sarosak).
Nekem is sok dolgot mondott mar fel a masik fel, fokent hitelkartyakat, egyetlen szolgaltatas van tudtommal ami szerzodes jellegu de a ceg nem bonthatja, az az egyetemes szolgaltatas az alap kozmuvekre.

[ Szerkesztve ]

(#5633) Reaper


Reaper
őstag

Ha megtehetik, ha nem, akkor sem szép dolog, köszi mindkettőtöknek, megnézem ezeket a csomagokat, a Raiffeisen jónak tűnik, szerintem az lesz a befutó.

(#5634) Flashcash válasza Reaper (#5630) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#5635) Reaper válasza Flashcash (#5634) üzenetére


Reaper
őstag

Már érzem is, hogy milyen jó nekem :DDD

(#5636) aizen92


aizen92
addikt

Lakossági folyoszámlára, nem tudja valaki véletlenül, mennyi lenne a kezelési költség, ha devizában kapnék rá 110€-t?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#5637) polonic válasza aizen92 (#5636) üzenetére


polonic
félisten

Nézd meg a bankod kondíciós listájában.

(#5638) aizen92 válasza polonic (#5637) üzenetére


aizen92
addikt

Na megnéztem, aztán felhívtam őket, és OTPnél 2 €.... :Y csak néztem, hogy mivan. 100€ig ingyenes....

Az én számlámra, Erste Bank. 2000 forint a kezelési költség. :(((
Érdekes...

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#5639) Flashcash válasza aizen92 (#5636) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Múltkor ezzel utaltam Németországba 300Ft-ért, gondolom visszafele is ugyanúgy működik.
https://transferwise.com/

(#5640) aizen92 válasza Flashcash (#5639) üzenetére


aizen92
addikt

Köszönöm, de fizetést kapok egy német cégtől, így ők csak a saját bankjukon keresztül tudnak utalni.
De elmentem mert jól jöhet egyszer. :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#5641) Kbali válasza aizen92 (#5640) üzenetére


Kbali
nagyúr

Unicrditnél fix 500 ft volt anno

(#5642) Varoz


Varoz
őstag

Gránit Sztár
Társtulajdonossal nyitom annak van plusz költsége a második kártyán kívül?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#5643) .tnm


.tnm
addikt

Gránit netbank-ban mit jelent némelyik kérvénynél/levélnél (leadott megbízások listájánál), a "pont" oszlop?

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5644) tope válasza mukibuci (#5604) üzenetére


tope
addikt

Hát mint kiderült nem lehet helyben intézni, szóval így meg már nem éri meg váltanom, mert ha el kell ezért menni más városba, akkor amit nyernék éves szinten, azt bebukom az utazási költséggel.
Van másik Bank, aki olcsó, és lehet Szolnokon intézni a nyitását ?

(#5645) doc válasza tope (#5644) üzenetére


doc
nagyúr

nem lehet? :F
dehogynem, miert ne lehetne?

(#5646) gabriel.


gabriel.
újonc

Raiffeisennél ingyenes a számlavezetés devizaszámla esetén is: raiffeisen.hu/maganszemely/bankszamlak/devizaszamla

[ Szerkesztve ]

(#5647) tope válasza doc (#5645) üzenetére


tope
addikt

Akit fentebb linkeltek Szolnoki kapcsolattartót, nem érhető el, más meg nincs.

UI: 2 napja még volt ott név

[ Szerkesztve ]

(#5648) doc válasza tope (#5647) üzenetére


doc
nagyúr

hm, most megneztem a contant oldalon, elvileg nincs is szolnoki...

(#5649) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Szeretnék nyitni egy internetes bankszámlát a következőkhöz:
- Belföldi utalás, internetes fizetés
- Google play alkalmazások vásárlása
- Külföldi internetes fizetés.

Igények, használat.
- Minél alacsonyabb kártyadíj és utalási költség.
- Kamat nem kell, nem fontos
- Készpézfelvételi díj mindegy, mert csak befizetni és utalni fogok
- Mit érdemes még leírnom?

Melyik bank, melyik számlacsomagja (vagy hogy is hívják :) ) lenne a legalkalmasabb nekem?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#5650) doc válasza emiki6 (#5649) üzenetére


doc
nagyúr

mekkora osszeg erkezik rendszeresen (havonta)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.