Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) zoli03 válasza hoffman_ (#4850) üzenetére


zoli03
őstag

Nem a PayPal-ra gondolsz? A PayPass más, az nem fog menni netkártyával.

(#4852) hoffman_ válasza zoli03 (#4851) üzenetére


hoffman_
nagyúr

oh my, de-de, persze, paypal :DDD a nagy sietségben félreolvastam. paypasst nem használok én sem egyáltalán.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4853) Kbali válasza hoffman_ (#4848) üzenetére


Kbali
nagyúr

Erre a pdf-re gondolsz? Ebben 90 Ft a csomagdíj, ill. 105 Ft a postán kiküldött bankszámlakivonat díja.
Kártya díjmenetes, paspass 600, nem 700. Biztosan mindent jól adtál meg?
A kp felvét 2 db valóban díjmentes, csak a 6 ezrelék tranzakciós illetéket hárítja át, ez is le van írva. Ennél olcsóbb csomagot nemigen fogsz találni.

(#4854) hoffman_ válasza Kbali (#4853) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen erre. akkor felületes voltam(ami sanszos, most nagyon kapkodok épp), de mi az a 345 huf számlavezetési díj?

és akkor mire vont le 680ft éves főkártyadíjat? se nem 600, se nem 700... meg illene megkérdezni, hogy szeretnék-e paypassost.

plusz továbbra sem értem, hogy miért és hova tűnt el majdnem 2000 forintom, amikor pénzem sem volt, hogy használjam. ha ez a legolcsóbb, az szomorú. nem nagy pénz, de sok kicsi sokra megy, havi 40-60 ezres pénzmozgásnál ne tünögessen el nekem 2 rongyom, főleg úgy, hogy kitalálni se tudom az ebankom alapján sem, hogy mire.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4855) Kbali válasza hoffman_ (#4854) üzenetére


Kbali
nagyúr

Bankszámlakivonat? Tételesen tartalmaznia kell a díjakat.
Egyébként nem lépted át a korhatárt vagy ilyesmi és raktak át másik csomagba?

(#4856) hoffman_ válasza Kbali (#4855) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen tudom, megnéztem, és nem sikerült összeadjam. de majd megnézem mégegyszer tüzetesebben, nem sanszos, hogy a bank oldaláról van hiba. lényegtelen, ha valamire felszámolták, akkor is sokallom. a korhatárt tuti nem, 26 volt eddig, ha nem vitték lejjebb, akkor még van időm azért.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4857) zoli03 válasza hoffman_ (#4856) üzenetére


zoli03
őstag

Én több éve náluk vagyok, azóta 24 év a határ, a Karriernél 28 év. De ha van Diákhiteled, akkor más feltételek vannak.

(#4858) hoffman_ válasza zoli03 (#4857) üzenetére


hoffman_
nagyúr

még ebbe is beleférek picit, szóval nem itt lesz a kutya elásva. diákhitelem viszont van. erről hol találtál infót?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4859) Kbali válasza hoffman_ (#4858) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kondilistában van ilyen kitétel: "a 2013. július 1-jét követő igénylés esetén havi nettó 35 000 Ft egyösszegű utalás jóváírása a szolgáltatáscsomag keretében megnyitott bankszámlára". Ha utána igényelted és nincs ilyen jóváírás, akkor lehet, hogy a normál számlavezetési díjat terhelték?
Ha ezzel sem jön ki a dolog, akkor reklamáld meg a TeleBANKáron keresztül. Feltétlenül reklamációt jelezz, mert arra 30 napon belül érdemi választ kell adniuk írásban (ezt az igényedet is jelezd). A reklamáció telefonos leadásához szerintem azonosított hívásra lesz szükséged.

(#4860) hoffman_ válasza Kbali (#4859) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszönöm a tipped :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4861) zoli03 válasza hoffman_ (#4858) üzenetére


zoli03
őstag

Minden benne van a kondíciókban:

Jogosultság megszűnésének esetei:

Diákhitellel nem rendelkező ügyfelek esetén:
- ha a csomag igénybevételét az Ügyfél lemondja,
- ha a diákigazolvány érvényessége megszűnik,
- ha az Ügyfél 24. életévét betöltötte.
Diákhitellel rendelkező ügyfelek esetén:
- ha a csomag igénybevételét az Ügyfél lemondja,
- ha az Ügyfél nem rendelkezik érvényes Diákhitel-szerződéssel, valamint érvényes diákigazolvánnyal vagy iskolalátogatási igazolással,
- ha a diákhitel folyósítása megszűnik.

Ez alapján, ha van Diákhiteled és elmúltál 24 éves, akkor se raknak át másik csomagba.

(#4862) polonic


polonic
félisten

Tudni lehet azt, hogy itt Magyarországon mennyi a jelenlegi interchange díj? Ha jól tudom hitelkártyáknál ez magasabb is?

(#4863) Flashcash válasza hoffman_ (#4848) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

El kell olvasni és értelmezni a kondíciós listát.

-a számládhoz nem jár ingyenes visa netkártya, annak az éves díját vonták le (ugyanez a kártya pl. az Erstenél 975Ft)
-a számlavezetési díj 90ft/hó
-"ingyenes készpénzfelvételt ír mkb automatából, direkt egyben kiveszem a zsét, hogy ne vonogasson le, ezek után erről is szép százalékot lehúz mégis."
Aludtál az elmúlt három hónapban? :) Az ATM kp. felvételnél a Matolcsy által kivetett tranzakciós adót vonják le ami 0,6%, ez nem a bank díja, hanem az államháztartást gazdagítod vele.
Lehet az a gond, hogy erre nem írta elő a kormány, hogy milyen színnel kell kiemelni a számlákon, úgy mint a rezsicsökkentésnél. ;)

mi a legjobb csomag most, amit egyetemistaként igénybe lehet venni?
A banki díjemelések után, amelyek tovább folytatódnak majd Januárban, igencsak válogatnod kell majd, de az is lehet, hogy nem marad majd olyan csomag ami megfelel a feltételeidnek vagy majd a váltás után jönnek a meglepetés díjtételek....

[ Szerkesztve ]

(#4864) hoffman_ válasza Flashcash (#4863) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ha a netkártyára vonatkozott a levonás, akkor semmi probléma azzal a résszel, de a főkártya szerintem továbbra sem azt jelenti. a számlavezetési díj 90ft-ot is értem, de akkor továbbra se tudom, hogy mi ez:

2. Havi bankszámlavezetési díj 345 Ft/bankszámla

való igaz, hogy csak nagyon kapkodva és felületesen néztem át, nem tudtam most nyugiban leülni elé. a kp felvétel mizériát tudom(bár aludtam is bőven, nem követtem nyomon), naivan azt gondoltam, hogy egy student kaliberű csomagban csak marad egy ingyenes havi felvétel, tévedtem. nem lesz itt váltás, megvárom, hogy mi lesz ennek a hajcihőnek a vége.

köszi a választ :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4865) Flashcash válasza hoffman_ (#4864) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

2. Havi bankszámlavezetési díj 345 Ft/bankszámla
Ez egy normál számla számlavezetési díja, kb. minden banknál van ilyen.
Neked nem normál számlád van hanem számlacsomagban vagy, ahol a számlacsomag nevénél fel vannak tüntetve a vonatkozó költségek.

Sőt nehezítésként ez a pdf kb. tízféle különböző számlacsomag díjait is tartalmazza.

Ez a kondíciós lista a cibezz új feltételeit tartalmazza (korábban az egyik legkedvezőbb áru diák csomag volt), nyugodtan össze lehet hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#4866) hoffman_ válasza Flashcash (#4865) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jesszus, megvan a hiba, és most elég cikiben vagyok. mivel a student oldaláról nyitottam meg ezt a pdf-t, és ugye felületes is voltam, azt hittem, hogy ez az egész rá vonatkozik. így görgetve már más a gyerek fekvése.

gyenge nap nekem ez a mai, sry...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4867) polonic válasza polonic (#4862) üzenetére


polonic
félisten

Közdben megtaláltam, ha valakit még érdekelne.

"Magyarországon a MasterCard 0,7 százalékot, plusz 12 forintot, míg a Visa díja 0,15 százalék, plusz 0,015 eurót számol fel ezen a címen."

Ez fog változni maximum 0,2 (betéti kártyák) és 0,3 (hitelkártyák) %-ra.

[ Szerkesztve ]

(#4868) doc


doc
nagyúr

a CIB Online szamlacsomagnal csak akkor lesz kedvezmenyes a havidij (398ft) ha kimondottan fizetes erkezik ra, vagy csak az osszeg szamit?
a honlap alapjan " Legalább havi 50 000 Ft, egyösszegű jövedelemátutalás a CIB Online Magánszámlára", de hogy ki mit fogad el, azt bankja valogatja...

(#4869) axioma válasza doc (#4868) üzenetére


axioma
veterán

Munkaber kell legyen abban az ertelemben, hogy ceg kell utalja es rendszeresen. Azt nem tudom, hogy a kozlemeny vagy az utalastipus szamit-e naluk, de azt tudom, hogy ok mar x eve elfogadtak nekem, kozben kiderult hogy valamilyen szempontbol rossz beallitassal kuldtek meg az idei ev elejen is. Szoval egy koztes mod, de az biztos, hogy magadnak nem tudod elintezni.

(#4870) doc válasza axioma (#4869) üzenetére


doc
nagyúr

koszi, igy akkor buko a trukkozes, 900 ft-ba belekerulne a malacperselybol online szamlara atrakott penzt elutalni masik szamlara, siman ugyeskedes nelkul meg bo 2000 ft, annyit nem er a vergodes, akkor siman kuldom oszt' jovan...

(#4871) axioma válasza doc (#4870) üzenetére


axioma
veterán

Hm, lehet hogy nem muszaj hogy ceg legyen... de a sajat nevedrol erkezo tuti nem jo.
Sajna a cib jol bedragitott mindent, en is uszok ket sziaszimbaval, 15e-et 900Ft felett lehetne kivenni (utalni nem lehet, kartya nicns es mar rendelni se lehet hozza).

(#4872) doc válasza axioma (#4871) üzenetére


doc
nagyúr

annyira nem vergodok rajta, parszazezer forintrol van szo, elutaltam siman igy kerult kb. 2200 forintba, tulelem :) azt a kb. 1300 forintot meg, amennyit sporolnek nem er meg a felnapos bankban papirozgatas

(#4873) KMT válasza doc (#4872) üzenetére


KMT
addikt

Hát igen, én is megvárom a téli akció után járó bónuszt tavasszal, utána egy menetben áttérek erre a tokenes-re és nyitok egy online-t. Végül is így két körből meglesz a megszüntetéssel együtt.

(#4874) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Van itt olyan, aki CIB internetbanknál MobilTokent használ? Tényleg olyan rémes, mint azt mondják?! Google play kommenteknél legalábbis... Vagy érdemesebb az Easy Tokent használni? Anyagilag (még egy évig) mindkettő ingyenes lenne, így azon nem múlik... Ötlet, vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#4875) doc


doc
nagyúr

tenyleg, ha mar CIB token...
ahhoz, hogy belepjek a netbankba es egyenleget/szamlatortenetet nezzek, ugye nem kell?
mert masra (most mar) nem hasznalom a netbankot, es ha nem muszaj nem szenvednek a hulye tokenekkel

(#4876) polonic válasza kutkut (#4874) üzenetére


polonic
félisten

Én használtam. Nálam teljesen jól működött. Próbáld ki.

Egyébként nem gondolkodtál még bankváltáson? A cib számlák már nem éppen a legjobbak szerintem.

(#4877) kutkut válasza polonic (#4876) üzenetére


kutkut
addikt

Dehogynem! :DDD Pláne, mióta 800Ft lett a havi számlavezetési díj. :Y Egyetemistaként azért ez nem túl kellemes... Szóval visszatérve a kérdésre de, csak jelenleg nincs időm ezzel foglalkozni. Inkább gyorsan működésre kéne bírjam az internetbankomat, hogy tudjak utalni egy kis pénzt a neptun gyűjtőszámlára... ;]:))

Amúgy köszi, kipróbálom. :R

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#4878) maathe


maathe
senior tag

OTP-nél neten igényeltem egy Jump számlacsomagot és rá pár napra kaptam egy emailt:

Ezúton tájékoztatjuk, hogy az OTP Bank honlapján 2013. december 7.-n kezdeményezett folyószámla nyitási igényét elfogadtuk. A bankszámla szerződés aláírására, valamint a bankkártya átvételére az igénylés során Ön által megjelölt OTP Bank fiók fogja felkérni. A bankkártya elkészültéről az Ön választásának megfelelően fogjuk értesíteni.

Mi a következő lépés? Menjek be a bankba véglegesíteni a dolgot vagy még várnom kell valamire?

[ Szerkesztve ]

(#4879) mukibuci válasza maathe (#4878) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

A bankszámla szerződés aláírására, valamint a bankkártya átvételére az igénylés során Ön által megjelölt OTP Bank fiók fogja felkérni.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4880) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Üdv!
Én is váltanék bankot, most hogy megszűnt a CIBEZZ számlacsomag. Így nem túl kedvező, amit kínálnak.
Amire szükségem lenne:
-normális internetbank
-netes átutaláskor minél kisebb összeg felszámítása
-lehetőleg ne legyen számlavezetési díj (vagy csak jelképes)
-lehetőleg ne legyen kártyahasználati díj
Nem érkezik havi rendszerességgel pénz a számlámra. Legfeljebb akkor fog ösztöndíj érkezni, ha az egyetemen az átlagom megüti a szintet, de ez még kérdéses. Túl nagy összegű tranzakciókat sem bonyolítok le. Netről elég sok mindent szoktam rendelni, ezért egy külön internetkártya sem lenne rossz (ahogy a CIB-nél van most).
Eddig az Erste Diákszámlát néztem:[link] Ezzel van tapasztalata valakinek? Apróbetűs, buktató, lehúzó részek vannak? Illetve a K&H Trambulin ajánlatát néztem: [link]
Az OTP-ről sok rosszat hallok, ezért azt sztornóztam.
Melyik bank lenne a nyerőbb? Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

meg

(#4881) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Az ingyenes készpénzfelvétel "pozitív hatása" egyre inkább érezhető lesz a lakosság számára:
A Citibank számos lakossági ügyfele bankszámláját mondja fel.

(#4882) maathe válasza mukibuci (#4879) üzenetére


maathe
senior tag

Ez kb. mennyi idő? Valakinek van tapasztalata? :)

(#4883) axioma válasza Flashcash (#4881) üzenetére


axioma
veterán

Nekem folyamatosan hasznalt malev hitelkartyamat (eddig megtarthattam, csak kedvezmenyt nem kaptam mar, az addigi meg elveszett nyilvan) szinten most mondtak fel.

(#4884) kutkut válasza doc (#4875) üzenetére


kutkut
addikt

"Nem kötelező a Szerződésmódosítás, abban az esetben, ha a Felhasználó az Elektronikus Szolgáltatást csak számlainformációk lekérdezésére, vagy megbízások rögzítésére használja, vagyis Szerződése Lekérdezési és / vagy Rögzítői Szolgáltatási csomaggal került beállításra, akkor nem kötelező a Szerződés fentiek szerinti módosítása." :)

Meizu MX3 32GB

(#4885) doc válasza kutkut (#4884) üzenetére


doc
nagyúr

ez jo hir, koszi
mar csak az a kerdes, hogy ezt a "lekerdezesi szolgaltatasi csomagot" vajon hogy lehet beallitani? :S
korulnezek a netbankban, hatha...

(#4886) peugeotmate válasza peugeotmate (#4880) üzenetére


peugeotmate
őstag

Erstes Visa Electron kártyát mekkora eséllyel fogok tudni külföldön használni?

meg

(#4887) peugeotmate válasza peugeotmate (#4886) üzenetére


peugeotmate
őstag

Illetve azt jól látom itt, hogy az interneten való utaláskor a 24 forintos díjra minden esetben még rápakolják az utalt összeg 0,3 %-át? :Y

[ Szerkesztve ]

meg

(#4888) Flashcash válasza peugeotmate (#4887) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A netbank átutalásnál a Matolcsy által kivetett tranzakciós adót vonják le ami 0,3%, ez nem a bank díja, hanem az államháztartást gazdagítod vele.

Kevés olyan számlacsomag van még, ahol nem hárítják át ezt a költséget a fogyasztókra.

[ Szerkesztve ]

(#4889) peugeotmate válasza Flashcash (#4888) üzenetére


peugeotmate
őstag

Bocsánat, le vagyok maradva ezen a téren alaposan. (Az első félév az egyetemen elég sok időt elvett az életemből, így nem tudtam követni a híreket elég alaposan, most kezdek normalizálódni. :D ) Valóban, találtam egy frissebb kondíciós listát a CIBEZZ számlacsomagról, ahol szintén fel van tüntetve a 0,3%-os terhelés. [link] Sőt, itt minimum 146 forintot fel is számolnak. Szóval egész biztosan nem éri meg számomra már ez a csomag. Az Erste Diákszámlánál akkor utalásonként minden esetben csak a 24 forint + 3 ezreléket vonják le utalásonként, ugye?

meg

(#4890) KMT válasza peugeotmate (#4889) üzenetére


KMT
addikt

Találtál szeptemberinél frissebb hirdetményt? Lehet, hogy érdemes megvárni, hogy mit lépnek, egyébként jó csomag.

(#4891) peugeotmate válasza KMT (#4890) üzenetére


peugeotmate
őstag

A 800 forintos számlavezetési díj nem szimpatikus. Erre még rájön a főkártya díja (3400 forint) és utalásonként minimum 150 forint. Annyira már nem jó a CIBEZZ csomag ezek alapján, szerintem.

meg

(#4892) KMT válasza peugeotmate (#4891) üzenetére


KMT
addikt

Az erste-ről beszéltem.

(#4893) polonic


polonic
félisten

Komolyan mondom, a six payment services féle terminálok a legjobbak. Nem kell kiadnod a kártyát a kezedből akkor sem, ha nem paypass-szal fizetsz. Mindent magadnak csinálsz. Gyors és jók a nyomógombjai a terminálnak. Nem kell erőszakkal nyomkodni, mint egyes régebbi otp féle terminálokon.

(#4894) tope


tope
addikt

Jelenleg AXA-nál vagyok, és kiváncsiságból megnéztem, melyik banknál lenne olcsóbb a megadott adatok alapján ha váltanék, és csak 1 találat volt, a Budapest Bank, viszont a rövid leírásban nem tűnt nagyon meggyőzőnek, szóval ezek szerint jó helyen vagyok. Esetleg valakinek valami más ötlete lenne-e, hogy hova merre ?

(#4895) Kbali válasza tope (#4894) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hol, mi alapján kerestél, mik az igényeid - ezek hiányában nehéz lesz segíteni.

(#4896) tope válasza Kbali (#4895) üzenetére


tope
addikt

Itt kerestem
Utalni nem szoktam sűrűn, csoportos beszedés 3db/hó, készpénzfelvétel ritkán, számlaértesítő ha letölthető megteszi, netbank kell (sőt), jelenleg PayPass kártyám van.
Igények, hát ne kerüljön semmibe (csoportos beszedés, számlavezetés, kártyás fizetés, eseti utalás, egyéb havi díj ne legyen), meg EBKM legyen minél magasabb, de ez nem összeegyeztethető.

(#4897) Kbali válasza tope (#4896) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elsőnek még próbáld meg a bankracio.hu-t is, legyen legalább két kalkulátoros eredmény. Az ingyenes mindentől el kell sajna szokni, szinte mindenhol legalább a tranzakciós illetéket fizetni kell valamilyen mértékben.
Kormányunk nagyrabecsült tevékenysége következtében, ha nyilatkozol, akkor havi 2 db kpfelvét ingyenes lesz bárhol, max. 150e Ft értékben.

(#4898) tope válasza Kbali (#4897) üzenetére


tope
addikt

Készpénz mint írtam nem nagyon szoktam felvenni, szóval az hidegen hagy, igaz már megléptem, hogy ingyen legyen.
Eddig, mármint tavaly nem volt számlavezetési díjam, nem volt a csoportos utalások után se díj,és az EBKM is magasabb volt, de hát jött ez a nem normális barom és kitalálta hogy úgy szüntetjük meg a készpénzes dolgokat, hogy megadóztatjuk a bankokat (naná ők meg minket, mert hülye lenne lenyelni, mert ép ezt a kiskaput meghagyták)
Pont a hozzászolásod előtt találtam meg az oldalt, lett jobb mint ami most van, de az apróbetűs részek, hát ...

(#4899) mukibuci válasza Kbali (#4897) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azoknak, akik nem élnek vele, adhatnának más kedvezményeket :B ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4900) Kbali válasza mukibuci (#4899) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egyetértek, de jobb lenne, ha az egészet elfelejtenék, ill. kivetnék a valóban spekulatív tranzakciókra, mint máshol, és akkor a bankok is visszaállíthatnák a kedvezményes csomagokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.