Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.
Sos kérdés, cib banknál mennyi a számla nyitási díj?
Válaszokat köszi.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#5802) Blaise válasza sketchifun (#5801) üzenetére


Blaise
veterán

Van még egyátalán ilyen díj?

(#5803) kew válasza sketchifun (#5801) üzenetére


kew
senior tag

0 Ft

(#5804) sketchifun


sketchifun
senior tag

Rájöttem hogy nincs. :)

Nyitottam egy számlát. Master Cardot szerettem volna, de CIB-nél csak gold van, évi 20k kártyadíj fejében. Ezért visa dombornyomott lett kiválasztva. Kérlek, mondjátok, hogy nem nyúltam mellé, és a PP szeretni fogja. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#5805) doc válasza sketchifun (#5804) üzenetére


doc
nagyúr

a Paypalnak tokmindegy, a kerdes hogy te szeretni fogod-e :D
bar most mar nincs feltetlen nagy kulonbseg, pont multkor beszeltuk hogy mar bankfuggo hogy mikor hogyan valtanak
a CIBnek meg mondjuk amugy is katasztrofalis arfolyamai vannak...

(#5806) szabogabor10 válasza doc (#5805) üzenetére


szabogabor10
veterán

-

Kicsit benéztem, a CIB-es valuta árfolyamot néztem véletlenül, az meg 316. Mondjuk ez is elég sok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5807) doc válasza szabogabor10 (#5806) üzenetére


doc
nagyúr

a Granitnal MNB arfolyam ALATT szamoljak a devizat :)

(#5808) szabogabor10 válasza doc (#5807) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az viszont szép :)

Ahogy nézem, a Granitnál most az euró számlakonverziós árfolyam 314, a deviza 311. Gondolom ha a forint számlámról euróban vásárolnék valamit, a számlakonverziós árfolyamon váltanának, jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5809) doc válasza szabogabor10 (#5808) üzenetére


doc
nagyúr

passz, regebben nezegettem hogy mennyiert adtak es mindig nagyon olcso volt
a legutolso euros vasarlasom ez:

Eredeti összeg
-1,37 EUR
Terhelés összege
-428,00 HUF
Értéknap
2014.07.03.
Összeg
-428,00 HUF

ez azert mar felette van az aznapi MNB kozepnek (36 fillerrel, ha jol szamoltam)

(#5810) cocka válasza sketchifun (#5804) üzenetére


cocka
veterán

A mezei elektronikust is szereti. Csak a paypal miatt rohadt felesleges dombornyomottat kérni.

(#5811) Blaise válasza sketchifun (#5804) üzenetére


Blaise
veterán

Felesleges volt azt kérni. Dombornyomott akkor előny, ha sokat jársz külföldön mindenfelé, és ott kártyával szeretnél fizetni. A PayPal már a legócskább Maestro kártyát is megeszi...

(#5812) sketchifun válasza Blaise (#5811) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem látom hátrányát ennek a kártyának, semmivel sem drágább az elektronikusnál. Ergo, ez a része tök mindegy, de ezek szerint ez szélesebb körben használható. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#5813) cocka válasza sketchifun (#5812) üzenetére


cocka
veterán

Egész pontosan 3000 Ft-tal drágább. Ha ez neked semmi, nem mehet valami rosszul.

(#5814) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok!

szeretnék bankszámlát nyitni, jelenleg az otp-nél vagyok, de irgalmatlan drága minden és ma megelégeltem.

A bankszámlával semmit nem csinálok, max felrakok rá havi 10-12.000 forintot, amit át is utalok rögtön a diákhitelnek.

nem érkezne rá jövedelem, tisztában vagyok vele, hogy így ingyen nem kapok sehol semmit, de szerintetek melyiket lenne érdemes választani? Én ezeket tudtam összeszedni, a célom a minél alacsonyabb havi költség, a lehető legalacsonyabb éves díjjal.

Jelenleg az otp-nél 3600 forint körül (kártyadíj) van az éves díj és 1500 ft (számlavezetés) a havi díj

kh

bb

rájfájzen

A neveket direkt írtam így ;) nem szeretném reklámozni egyiket sem :)

Köszönök minden ötletet, mielőtt valaki nekem támadna, nem mocskos adócsaló vagyok, hanem munkanélküli.

Üdv!

(#5815) Blaise válasza ilyen_85 (#5814) üzenetére


Blaise
veterán

OTP Simple nem jó?

(#5816) sketchifun válasza cocka (#5813) üzenetére


sketchifun
senior tag

Elsiklottál azon részlet felett, hogy az első év ingyenes. Utána, ha tényleg nem éri meg, díjmentes a váltás. :)

Más: Nem értem a kiakadást. Egy programozó fizetése nettó 300 felett van, de még egy junior is meg kapja a 250-et, a jövedelem topik szerint. Én autóvillamossági szerelő vagyok mostmár. Havi nettó 140 fizetés, majd a próbaidő lejárta után 160-180 plusz cafeteria. Az nem olyan hű de sok. Nem értem a magyar társadalmat. Sírnak az emberek, hogy nincs munka, meg nem jó a fizetés. De azt egyik statisztika és média hír sem tartalmazza, hogy az a sok munka nélküli még a 8 általánost sem tudja fel mutatni. Érdekes, munkát sem találni. Hétfőn kezdtem állást keresni, kedden adtam le az önéletrajzot, szerdán hívtak fel, csütörtökön interjú, pénteken meg első munka nap. Szerintem nem arról van itt szó, még ország szinten se, amit hallunk. Van itt munka, csupán olyan nincs, amihez elég a 6 osztály.(4 első meg 2 második) A munka bérek sem olyan rosszak. Nem tudom mit vár a magyar nép. Majd a betanított segédmunkára kap havi nettó 300-at?

Na, itt be is fejeztem a teljesen szubjektív monológomat. Aki meg hitetlenkedik, fáradjon át a jövedelem topikba. Ha én hazudok, akkor azok, akik ott nyilvánosságra hozták a fizetésüket, szintén.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#5817) albert8


albert8
addikt

Üdv!

Kérdeznék pár dolgot a külföldi vásárlással kapcsolatban.
Szlovákba és csehbae szeretnék vele fizetni. OTP-s mastercardról lenne szó. Junior csomagom van, ha jól emlékazem ehhez nem tudom van e ilyen lehetőség. Kell valami + költség ehhez? bankba befizetni?

Valamint ugye tennék rá eurot meg koronát is, ha lehet. Még csak forint volt rajta, igy nem tudom képes-e rá.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#5818) ilyen_85 válasza Blaise (#5815) üzenetére


ilyen_85
senior tag

nem találtam semmit arra, hogy mi van akkor ha nincs rendszeres jövedelmem, egyébként az igényeimnek megfelelne.

(#5819) szabogabor10 válasza albert8 (#5817) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!

Mivel gondolom forint alapú számlád van, így deviza nem lehet rajta, csak forint. A külföldi vásárlások értékét deviza eladási árfolyamon a bank minden esetben átváltja forintra (MC esetén a váltás menete: helyi valuta --> EUR --> HUF), és ezzel az összeggel fogja megterhelni a számládat. Külön díja nincs.

ilyen_85: A kondilista szerint ha nem teljesülnek a feltételek, 722 Ft a számlavezetési díj, ha nem kérsz papír alapú bankszámla kivonatot, és 833 Ft, ha kérsz.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5820) Jester01


Jester01
veterán

BB

Bankkártya újragyártása, cseréje
- ügyfél kérésére típusváltás,vagy designváltás esetén 1 990 Ft
- ATM által bevont kártya esetében 690 Ft

Akkor vonassam be automatával és úgy olcsóbban kapok paypassos kártyát? ;] (Mivel nem paypassosat már nem adnak, de az én régi kártyám még 2 évig érvényes lenne...)

Jester

(#5821) cocka válasza sketchifun (#5816) üzenetére


cocka
veterán

Havi nettó 140 fizetés, majd a próbaidő lejárta után 160-180 plusz cafeteria.

Melyik városban?

Érdekes, munkát sem találni. Hétfőn kezdtem állást keresni, kedden adtam le az önéletrajzot, szerdán hívtak fel, csütörtökön interjú, pénteken meg első munka nap.

Mázli. Természetesen mindenkinek ilyen könnyen megy. :U

Nem értem a magyar társadalmat. Sírnak az emberek, hogy nincs munka, meg nem jó a fizetés.

Márpedig van az országban nem is egy olyan környék ahol bizony ez a helyzet. Ja hogy te nem ilyen környéken élsz?! Mázli.

az a sok munka nélküli még a 8 általánost sem tudja fel mutatni.

Az egy másik történet, főleg hogy az olyan emberekben van pár vonóval. De összemosni őket azokkal, akik komolyabb végzettségekkel sem találnak munkát, elég nagy ostobaság. Arról a mérhetetlen nagyfokú negatív diszkriminációról meg ne is beszéljünk, ahogyan a mélyen tisztelt munkáltatók (illetve a HR-es csatlósaik) hozzáállnak a munkanélküliekhez. Az előszűrések csak egy "kis" kívánnivalót hagynak maguk után.

Van itt munka, csupán olyan nincs, amihez elég a 6 osztály.(4 első meg 2 második)

Hajjajj bőven, de nemcsak kifogás, hogy miért nem akar az ember dolgozni, hanem legalább ugyanennyi ok is, hogy miért nem akarja az illetőt a kedves munkaadó foglalkoztatni. Úgy is mondhatnám, hogy kettőn áll a vásár. Meg miért a diákmunkás a kiváltságos meg miért kell 3 hónap próbaidő után kirúgdosni a pályakezdőket a picsába, hiszen van millió másik és hát így lehet rajtuk vastagon spórolni.

(#5822) Fr0z3n válasza cocka (#5821) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nem szoktam ilyet csinálni egy számomra idegen topicban, de +1. Mélységesen egyet értek a reakcióval.

(#5823) sketchifun válasza cocka (#5821) üzenetére


sketchifun
senior tag

Természetesen kinek nem inge...

Csupán arról a rétegről beszélek, aki körülöttem él. Erre felé ez a divat, pedig a nagyfalu ide csak 30km. Mégis, akik már nem járnak iskolába, ismerőseim 60%-a betanított segédmunkát végez. 30% betanított segédmunkát keres, mert nincs szakképzettsége. A maradék 10% pedig fele-fele arányban szakmában keres munkát, vagy szakmában dolgozik. Ezt persze egyetlen statisztika, vagy politikai szennyel fűszerezett média maszlag sem említi... De ez már itt erős off, szóval ha gondolod, szívesen folytatom veled privátban a beszélgetést.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#5824) .tnm válasza sketchifun (#5823) üzenetére


.tnm
addikt

ne haragudj, de nagyon sokat általánosítasz csak az alapján, amely keveset személyesen látsz a világból. a saját álláskeresésedet extrapolálod mindenkire -- és miközben kívánom Neked a legjobbakat, azért konklúziót csak akkor kéne levonnod, ha még egy év múlva is megvan ez az állás és fizetést is mindig időben és pontosan megkaptad.

azt se tudom, hogy honnan veszed, hogy nem készülnek "olyan" statisztikák. aki kicsit jártasabb a témában, az tudja, hogy itthon strukturális munkanélküliség van. a media elleni kritikával egyet lehet érteni, de semmilyen téren nem szokás bármilyen témával egy kampányszlogennyinél mélyebben foglalkozni, és tulajdonképpen erre széleskörű igény sincs.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5825) cocka válasza sketchifun (#5823) üzenetére


cocka
veterán

pedig a nagyfalu ide csak 30km.

Akkor mindent értek. Ha egy picit keletebbre jössz, egyből változik a leányzó fekvése. És gondolom a nagyfaluba jársz dolgozni, nem a kisfaluban dolgozol ott helyben.

[ Szerkesztve ]

(#5826) tope


tope
addikt

Érdemes havi kb 330-410 Ft összegért bankot váltani ?
Havi 695-772 Ft -> 360 Ft
Egy előnye annyiban lenne, hogy egy nagyobb ellátottságú bank (AXA->Raiffeisen). Egyébként bankba nem nagyon mentem most se, ezután se, mindent online ha lehet.

(#5827) pdw_ph válasza tope (#5826) üzenetére


pdw_ph
tag

Egyenfuggo, szerintem nem. Azt is kalkulald bele hogy minimum 2-3 orat elversz a regi meg az uj bankfiokban.
Tegyuk fel 1000Ft az orabered, akkor ez 3000Ft. 360x12 = 4320 forint sporolas evente, minusz 3ezer mar csak 1320 forint az elso evben. Apropenz.

(#5828) albert8 válasza szabogabor10 (#5819) üzenetére


albert8
addikt

Tehát akkor, ha devizát akarok akkor új szerződés kell? Nem lehet bőviteni?

Ettől függetlenül akkor tudok vásárolni vele kint, csak átváltogatja a bank, ha jól értem. :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#5829) szabogabor10 válasza albert8 (#5828) üzenetére


szabogabor10
veterán

Így van.
Bővíteni nem lehet, külön devizaszámlát kell nyitni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5830) tope válasza pdw_ph (#5827) üzenetére


tope
addikt

Kb 15-20 perc alatt megvan (az új bankszámlához az adatok nagyrésze már náluk van), napi 30 percet ki lehet menni a munkahelyről, szóval a 3.000 Ft-ot el is lehet felejteni. A régi bankomba meg be se tudok menni, mert nincs helyben, de nem is kell.

(#5831) pdw_ph válasza tope (#5830) üzenetére


pdw_ph
tag

Ok, akkor csinald :) Ettol fuggetlenul evi 4320 forinttol semmi nem fog valtozni az eletedben :)

(#5832) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!

Ha nem érkezik havonta a számlámra összeg, csak úgymond tárolni, és néha használni akarok 1 millió ft-ot egy bankban akkor melyik bankot érdemes választanom?

Vagy ilyen esetben maradjon a kéz-pénz?

Köszönöm!

(#5833) axioma válasza tibbike01 (#5832) üzenetére


axioma
veterán

Bank kell legyen? MAK szamla, nem ke'r enni, utalas / kp felvet tr.adoert, csak az ingyenes 150e nincs (cserebe csak 3 ezrelek a kp-felvet is ha nem valtozott), es meg tudod idolegesen allamkincstari kamatozasra is ingyen mozgatni (2-3 het mulva lejaro dkj vasarlasa peldaul).
Egy nagy hatranya van, ha barhova utalsz onnan ki, az MAK penznek latszik, es a megjegyzes rovat nem mindig megy at, igy pl. mkb eg.pt. problemazott hogy hova konyvelje, de szerencsere me'g a tagi azonositom a megjegyzes elejen megvolt es felhivtak.

[ Szerkesztve ]

(#5834) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Erste bank-nál van ez a sárgacsekk befizetés menüpont neten. Ha kitöltöm az ott lévő sárgacsekkett, és elküldöm a pénzt (fundamenta), az pontosan ugyan olyan mintha bemennék postára és befizetném a csekket?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5835) tlac válasza enginev3.0 (#5834) üzenetére


tlac
nagyúr

egy sima átutalás lesz belőle, a kitöltött adatokkal

(#5836) enginev3.0 válasza tlac (#5835) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tehát akkor nem teszi meg
Akkor minek van külön menüpont :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5837) kew válasza enginev3.0 (#5836) üzenetére


kew
senior tag

Ha a postan adod fel a csekket, az is sima utalas, csak a posta intezi...:)
Eleg a csekken levo szla szamra elutalni a dijat, megjegyzesben egy szerzodes szammal

(#5838) Hintalow válasza enginev3.0 (#5836) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ahogy fentebb írták, a sárga csekk is csak egy utalás.
Azért van szinte minden netbanknál ilyen sárga csekk menűpont, mert van egy jókora réteg, akik képtelenek elvonatkoztatni a postai csekkbefizetéstől, és neten csak úgy tudják utalással kifizetni a számláikat (ami ugye teljesen ugyanaz, mint a csekk) ha eléjük tolnak egy ilyen stilizált csekk felületet, hogy ismerős formában tudják megadni az adatokat, mert különben nem tudnának eligazodni rajta.

Röviden: a pénzügyi/technikai analfabétáknak van :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#5839) enginev3.0 válasza Hintalow (#5838) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor inkább úgy fizetem mostantól
Csak olyan furcsa, hogy itt lesz egy csomó "befizetetlen" csekk :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5840) doc válasza enginev3.0 (#5839) üzenetére


doc
nagyúr

en mar evek ota igy intezem ami csekken jon
utalas utan meg osszetepem, igy nem fogom meg egyszer befizetni

(#5841) Hintalow válasza enginev3.0 (#5839) üzenetére


Hintalow
senior tag

A fundamenta nem tud elektronikus számlát?
Nekem már semmi papír alap nem jön, mindegyik küldi a mail-t, hogy mikori határidőre, mennyit, milyen közleménnyel, és utalom.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#5842) enginev3.0 válasza Hintalow (#5841) üzenetére


enginev3.0
félisten

De tudna, csak a módosítás drága
Nálam is csak ez az egy működött papíron

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5843) Jester01


Jester01
veterán

Viszont az utalásért a számlacsomagtól függően még te fogsz fizetni, a postai befizetés pedig már benne van a számlaösszegben.

Jester

(#5844) polonic válasza Jester01 (#5843) üzenetére


polonic
félisten

Nem feltétlen. Vannak még olyan csomagok, ahol ingyenes az utalás. De persze kisebb részben.
Érdemes lenne csoportos beszedésre áttérni, az még többnyire ingyen van. Ha meg hitelkártyáról vonják, az után még visszatérítést is kaphat az ember.

(#5845) enginev3.0 válasza Jester01 (#5843) üzenetére


enginev3.0
félisten

5150-et kell fizetnem, és 5350ft a csekk miatt amit tényleg befizetek

De múltkor vettem fel a 2 havi ingyenes kp felvétel után harmadjára még pénzt, 20k felvétel 800ft
Megoldották

Ezek után mit csodálkoznék ha lenne olyan, ahol nem kell még fizetésre fizetnem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5846) Hintalow válasza Jester01 (#5843) üzenetére


Hintalow
senior tag

Meg aztán postára járjon az akinek féltucat nőnemű szülője van ;]
(főleg most amikor a létszámhiánnyal küzdő posta rendkívül kompetens módon, leépítéssel lát neki a problémának :( )

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#5847) Jester01


Jester01
veterán

Nem állítottam, hogy nem lehet ingyenes, azért írtam, hogy "számlacsomagtól függően".
Azt meg mindenki eldöntheti magának, hogy az ideje mennyit ér.

Jester

(#5848) tibbike01 válasza axioma (#5833) üzenetére


tibbike01
őstag

Elég zöldfülű vagyok a témában? Ehhez a MAK számlához járna nekem bankkártya? Internetes vásárlás megoldható lenne?
Illetve internet bank-ra is szükségem lenne.

Szóval inkább maradnék a bank által vezetett számlánál...

[ Szerkesztve ]

(#5849) cocka válasza tibbike01 (#5848) üzenetére


cocka
veterán

Az nem MAK számla, hanem MÁK (csak szerintem axioma nem mindenhol használ ékezetet, gondolom megvan a saját magyarázata erre) azaz Magyar Államkincstár. Úgy tudom a Váci úton van a központjuk, de hogy bankszámlát hogy lehet náluk nyitni úgy, ahogy egy bármely másik kereskedelmi banknál tennéd, arról lövésem sincs.

(#5850) axioma válasza tibbike01 (#5848) üzenetére


axioma
veterán

Igen, MA'K, es nem, kartya nincs hozza. De azt irtad, csak tarolni, neha onnan hasznalni akarnal... ha abbol kozvetlenul vasarolni is szeretnel akkor nem jo megoldas. Egyebkent igen, barki nyithat szamlat, adokartya kell hozza, es barmelyik kirendeltsegen, 1x kell oda menni (ill. ha kp-t akarsz kozvetlen, azt is ott tudod). Netbank jellegu hozzaferes van, netkincstar talan a neve. Mondjuk a kincstarjegy onmagaban nem hoz tobbet mint a megtak. szamlak, az ingyenesseg ellensulyozhatja.

cocka: hivatalos doksik es egyertelmusito repulo ekezetek kivetelevel egyaltalan nem hasznalok ekezeteket....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.