Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) KurtCobain válasza cocka (#5400) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nem. Online számlanyitásnál azt nem pipáltam be, így nincs is.
Netbankon belül lehet kérni, ha valakinek kell. Egy sms-t kaptam, de azt még a szerződés írás előtt, az az első bejelentkezéshez való jelszót tartalmazta, az free.

Mmm'kay?

(#5402) Cyrin válasza cocka (#5399) üzenetére


Cyrin
addikt

tudom miről beszélsz, nekem is volt ilyen otp-s számlám. De ez gyakorlatilag ugyanaz, nem kell utalgatni, helyette limitet állítasz.

(#5403) cocka válasza KurtCobain (#5401) üzenetére


cocka
veterán

Zseniális. És gondolom 0 Ft-os számlavezetést választottál. :)

Az átutalás is nagyon kedvezőnek tűnik. Kérdés hogy a tranzakcióval egy időben terhelik-e a díját vagy hó végén ahogy pl. a BB-nél?

A bankkártya kötelező?

(#5404) KurtCobain válasza cocka (#5403) üzenetére


KurtCobain
őstag

Mivel jelenleg nincs állandó jövedelmem, így igen. :) Ezt nekik is elmondtam, és azt is, hogyha úgy alakul, akkor nem fogok fukarkodni.
Erről fogalmam sincs, ha lesz tapasztalatom róla, akkor leírom mindenképp.

Szerintem nem kötelező, mert az online számlanyitásnál a bankkártya is a kiegészítő szolgáltatásoknál pipálható be, mint ahogy az SMS is.
MasterCard Alap 2400Ft/év, a dombornyomott MasterCard 3600Ft.

Mmm'kay?

(#5405) randras


randras
veterán

Sziasztok,

Netes fizetésre (PP és direkt), és utalásokra szeretnék egy számlát a jelenlegi magas költségei miatt.

Netes fizetés miatt gondolom MasterCard kell, dombornyomott. Szeretném, ha minőségi lenne a netbank, pl. zárolt tételek közleményei látszódnának, nem kellene kötelezően mobilos bejelentkezés megerősítés, jó lenne Android és iOS alkalmazás is natívan. 0-24-es ÜF kell.

Lényegében ennyi a fontos, legyen minél olcsóbb a két fenti és a vezetési díjak, lehessen limiteket, értesítést kikapcsolni a tranzakciókról, bár ez szerintem nyilvánvalóan teljesül mindenhol.

:R

[ Szerkesztve ]

(#5406) .tnm válasza randras (#5405) üzenetére


.tnm
addikt

nem tudom, hol akarsz neten fizetni, de sztem kb mindenhol elfogadják a nem dombornyomott Mustárkártyát is és a Váza electron-t is (az se dombornyomott).

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5407) randras válasza .tnm (#5406) üzenetére


randras
veterán

Hát CIB-nél külön internet kártya van, mert a fő kártya nem alkalmas rá.

Ja, azt kifelejtettem, hogy a CIB-tőe menekülök, OTP se legyen.

(#5408) Pug válasza randras (#5407) üzenetére


Pug
veterán

A főkártya is jó hozzá a CIB-nél, az internetkártya biztonsági okokból hasznos, mivel csak online lehet vele tranzaktálni és kötelező hozzá az elkülönített forint alszámla.

(#5409) cocka válasza randras (#5407) üzenetére


cocka
veterán

Ez a száz éve kibocsátott hullámos grafikájú visa electronjaikra volt igaz, azóta már a visa electronjaikat is engedélyezték netes fizetésre.

(#5410) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!
Diák vagyok, 19 éves. Havi 20 és 50 körül keresnék egy hónapban.
Amik fontosak lennének:
- havi legalább 1 ingyenes kp felvét
- ingyenes számlavezetés
- lehessen vele neten vásárolni és utalni (és lehetőleg a lehető legolcsóbban :DDD )

Erre még mindig az Erste Diákszámla a legjobb megoldás? :R

(#5411) randras válasza cocka (#5409) üzenetére


randras
veterán

Jó értem, de ez a kérdés szempontjából irreleváns. :U

(#5412) Tomi0703 válasza Tomi0703 (#5410) üzenetére


Tomi0703
őstag

Hat mar nem olyan jo mint anno. Meg januar kozepe fele terveztem, hogy nyitok, de elmaradt. Viszont januar vegen valtoztak a dolgok... Mar nem ingyenes a kartyadij evente, hanem 5k. A no azt mondta csak ez valtozott.
Igy melyik bank lenne ajanlott?

(#5413) cocka válasza Tomi0703 (#5412) üzenetére


cocka
veterán

Azokat nem értem, akik nyivákolnak amiatt, hogy nem ingyenes a kártyadíj, amit évente EGYSZER vonnak le, ugyanakkor a számlavezetési díj miatt általában nincs morgás. :F

(#5414) Tomi0703 válasza cocka (#5413) üzenetére


Tomi0703
őstag

Azért nincs mert az ingyenes.

(#5415) Pug válasza Tomi0703 (#5414) üzenetére


Pug
veterán

Már ha ingyenes és persze milyen feltételek mellet ingyenes és meddig ingyenes. ;] ;)

[ Szerkesztve ]

(#5416) cocka válasza Tomi0703 (#5414) üzenetére


cocka
veterán

Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány feltételek nélküli ingyenes számlavezetési díjú számla van elfogadható tranzakciós díjakkal.

Kb. Magnet csillag, Gránit sztár slussz.

(#5417) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

Kicsit utána nézegettem a jelnelegi számla/kártya csomagomnak. Jelenleg CIB online számlacsomagom van egy Visa Inspiron (?) kártyával és egy netkártya.

Most próbálom összeszedni az éves fix költségeket, hogy esetleg keressek egy másikat.
Ha jól összegzem, akkor:
798/398 (jövedelem, utalástól függően) a számlavezetési
59ft a kártyaértesítő +25/sms ha van valami
plusz részemről van utazási védelem, az valami 3k körül van évente.

jól számolom ennyi?

Mivel a kártya kondíciós listájában azt láttam még, hogy ennek a kátyának van éves díja, 3499Ft, eddig nem tűnt fel, hogy számoltak volna fel nekem kártya éves díjat, de lehet csak átsiklottam felette, létezhet, hogy fel fognak számolni a jövőben ilyet?

(#5418) doc válasza Mr. Teddy (#5417) üzenetére


doc
nagyúr

miota van meg a kartya?
sok banknal az elso eves dijat akcios jelleggel nem szamoljak fel, lehet hogy ezert nem lattad meg

(#5419) Mr. Teddy válasza doc (#5418) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Jó kérdés, ez a kártya már több mint egy éves, de ez előtt volt egy másik is. Maga a számla az így megvan vagy 4-5 éve. Szóval max kártyacsere volt, semmiképp nem vagyok új számlanyitó.

(#5420) axioma válasza Mr. Teddy (#5419) üzenetére


axioma
veterán

Az online-ban ha jol emlekszem a mindenkori elso beteti kartya ingyenes eves dijjal van.
SMS ertesito nekem nem volt, a netes hozzaferes ingyenes, nekem az a ratekintes eleg volt.
Ha semmit nem forgalmazol rajta, akkor biztos van olcsobb. Nekem van peldaul Raiff minimal (talan Bazis) csomagom mert termekkapcsolassal muszaj volt, az ingyen van, az okoskartya kerul csak penzbe hozza, na de ha onnan vasarlason kivul barmit akarsz...

(#5421) Mr. Teddy válasza axioma (#5420) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Mostanság olvasgattam a pdf-et, de abban így már nem írták. Lehet én siklottam félre, de mivel néztem, a többi banknál is kb 3-4k egy alap kártya, lehet itt is az. A különbség az, hogy csomó banknál ilyen kártyadíj mellett a számlavezetési díj töredéke csak a cibhez képest.
Most a budapest bankos számlákat nézegettem, hogy nem tűnik rossznak.

(#5422) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Ennek a raiffaisen díjnullázó/ díjnullázó-plusz számlákban mi a buktató? Ha az ember teljesíti a havi fizuutalást, akkor azon kívül lehet valami para? Egész szimpi, de akkor is furcsán nulla minden. És az éves kártyadíj sem vészes, annyi mint máshol.

(#5423) cocka válasza Mr. Teddy (#5421) üzenetére


cocka
veterán

Azt azért vedd hozzá, hogy BB-ék most szervezték újra a csomagjaikat és azokon az átutalási díjakon kicsit lesokkolódtam. 305 Ft min. egy elektronikus átutalás bankon kívülre? Noooooooormális? :DD

(#5424) Mr. Teddy válasza cocka (#5423) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a prémium plusz 1-es számlacsomagot néztem. :)
Ennél:
-számlavezetési díj 30000Ft kártyás vásárlás esetén 0Ft.
-bankon belülre/kívülre utalás: 0.3%
-vásárlás bankkártyával: ingyenes.

És akkor a készpénzfelvétel az attól függ milyen kártyával teszi meg az ember. Mivel nekem spec jól jön az utasbiztosítás, így Visa dombornyomottal, aminek éves díja 5990Ft, a kp felvétel saját és idegen banktól is 0.3%, a két ingyenesen felül persze.

Ehhez képest a mostani Cibesnél, 789 (van hogy ha összejön 389ft) a havi számlavezetési, 39Ft az utalás, vagy 3500 az éves kártyadíj, és ehhez még jön valami borsos kp felvétel, és 3500 körüli utas biztosítás.

Jó, az tény, hogy a prémium plusz 1-hez havi legalább 250.000Ft összegnek kell érkeznie havonta a számlára, így érthető miért olcsóbb.

Közben agyaltam a raiffaisen díjnullázó számláján, minden jó lett volna, de idegen banktól 700ft körül van a kp felvét, egyszer kell hirtelen egy olyan, máris kifizettem az olcsó számlának a díját.

(#5425) cocka válasza Mr. Teddy (#5424) üzenetére


cocka
veterán

789 (van hogy ha összejön 389ft)

Jó lesz az 798-nak és 398-nak is. :D

-számlavezetési díj 30000Ft kártyás vásárlás esetén 0Ft.

Ez mekkora LOL. Úgy is értelmezhető, hogy a számlavezetési díj 30 ezer Ft és ha kártyával vásárolsz, akkor 0. :D

Ehhez képest nyilván arról van szó, hogy legalább 30 ezer Ft értékben kell kártyás vásárlásokat csinálnod az adott hónapban ahhoz, hogy 0 legyen a számlavezetési díj.

(#5426) Mr. Teddy válasza cocka (#5425) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Ez mekkora LOL. Úgy is értelmezhető, hogy a számlavezetési díj 30 ezer Ft és ha kártyával vásárolsz, akkor 0. :D

Ööö, nem, ez úgy értelmezhető, hogy a számlavezetés 100Ft, ha kártyával vásárolsz 30k-ért minimum, akkor 0. Csak most nem volt kedvem mindent leírni, megtalálható a bank oldalán egy eldugott pdf-ben. :)

Nem szándékom univerzális "bestbuy" számlát találnom, inkább az igényeimhez mérten keresek egy optimálisat, hogy minimalizáljam a lehúzást. Bár ezzel gondolom mindenki így van. :)

(#5427) doc válasza Mr. Teddy (#5426) üzenetére


doc
nagyúr

a Raiffeisen Premium Goldja es a Granit Bajnokja is kimondottan olcso a megfelelo jovedelem eseten (nekem ez utobbi van, a Raiffeisen hajszallal dragabb lenne a kamat hianya es a dragabb biztositas miatt)

(#5428) tlac


tlac
nagyúr

a másik topikban nem ékezett válasz, bedobom ide is, hátha:

Ha féléves vagy éves kincstárjegyet szeretnék venni, azt hol érdemesebb, saját banknál (erste) vagy a webkincstáron?
A webkincstáros megoldás az elég tiszta, visszautalásnak van egyedül költsége. A másik esetben meg ezt megúsznám, viszont nem tudom, hogy a járulékos költségek miatt lehet, hogy még rosszabb is lenne ez az út. Próbáltam az erste oldalán hirdetményekből és egyéb dzsungelekből kibogozni a díjakat, de elsőre nagy falat lett.

(#5429) Tomi0703 válasza cocka (#5416) üzenetére


Tomi0703
őstag

Ezt nezegegem most, de pl Erstenel mar elavult, de most MKB-t meg BB-t nezem. Bar MKB szerintem kiesik, 90 ft a havidij (ez nem lenne problema) es havi szinten min. 35k-nek erkeznie kell ra. Ezt nem biztos, hogy minden honapban tudnam teljesiteni. BB-nek meg meg a kondicios listajat nem sikerult megtalalnom. :(
Magnetet megneztem, nem rossz, csak a 200 ft-os havidij van. Granit lenne a legeslegjobb, csak eleg messze elek Pesttol, sajna.

Kar, hogy lecsusztam a diakszamlarol... Nem volt semmi koltseg, az utalas volt kicsit magas, de hat ha 3-4 havonta utaltam volna akkor sokat mondtam. + nagy halozat... Ahh, mindegy is.

(#5430) cocka válasza Tomi0703 (#5429) üzenetére


cocka
veterán

A Budapest bank végre eljutott arra a szintre, hogy nem egy káosz a kondi listájuk. Eddig az volt, ömlesztve egybebaszva minden, ha pl. volt vmi kedvezményes csomag, akkor csak a kedvezményeket írták össze, aztán odaírták, hogy egyéb esetben nézz meg egy másik kondi listát. Úgyhogy hót gáz.

Amúgy itt a legfrissebb:

[link]

(#5431) Mr. Teddy válasza cocka (#5430) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Na igen, mire én is megtaláltam. Aztán gondolom felvettek egy lelkes kezdő dokumentumszerkesztő fiatalt aki megcsinálta átláthatóra. Az más kérdés, hogy a BB-nél a kártyákat összehasonlító listát nem találtam. Vagy nem is kell összehasonlító, csak a marketing oldalon kívül valami korrektebb leírás az egyes kártyák miket is tudnak.

(#5432) Hintalow válasza tlac (#5428) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az ersténél nagy nehezen megtaláltam, hogy az épszámla díjja a portfólió 0,01%-a min 500 Ft/hó, és az állampapír tranzakcióknak is van díjja
(nem biztos, hogy pontosak a díjjak, mert az ertse honlapja ilyen szempontból számomra horror, több év banki tapasztalattal képtelen voltam megtalálni a befektetési kondíciókat a hirdetmények között, az ászf-ből néztem ki)

Szerintem jobban megéri a webkincstár.

Esetleg ha van valaki, aki jobban kiigazodik az erstén, akkor pontosabb infó is jöhet, én feladtam :(

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#5433) tlac válasza Hintalow (#5432) üzenetére


tlac
nagyúr

ezzel az infóval én is találkoztam valahol google-özés során
van egy erstebroker oldal is, lehet onnan kellene kihámozni
talán ez lenne?
ha jól értettem a netes felülete a netbroker, amiről valahol azt olvastam ingyenes, máshol meg azt, hogy nem
katasztrófa

plusz amitől félek még, hogy bármikor változhatnak a kondíciók, a webkincstárnál talán kevésbé fognak

(#5434) Hintalow válasza tlac (#5433) üzenetére


Hintalow
senior tag

A netes hozzáférés lehet, hogy ingyenes, viszont magának az értékpapír számlának tuti van díjja.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#5435) pdw_ph válasza tlac (#5433) üzenetére


pdw_ph
tag

Állampapírokat csak a webkincstárnál érdemes, ott konkrétan 0Ft. Ennél bármi csak drágább lehet.

Más: most hogy megb*szta a Matolcsy a bankokat pl. az Erste visszaállítja a tényleg 0Ft-os utalásokat májustól (szupernullánál). Érdemes megnézni a saját bankjaitokat is.

(#5436) g@bo válasza pdw_ph (#5435) üzenetére


g@bo
nagyúr

erste visa electron 5900 huf / év.... :R

(#5437) tlac válasza g@bo (#5436) üzenetére


tlac
nagyúr

3122-t látok
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5438) g@bo válasza tlac (#5437) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor itt is nézd meg, de kiegyezhetünk 4900 ban. [link]

(#5439) tlac válasza g@bo (#5438) üzenetére


tlac
nagyúr

arra írtál, hogy szupernulla ismét "nulla" lesz és én ebből arra következtettem, hogy ezzel párhuzamosan megemeli jobban a kártyadíjat
ami szerencsére nem történt meg, csak 52Ft-tal lett több

amit te linkeltél az az EgySzámlához van, amit én, kb. az összes többihez

(#5440) pdw_ph válasza tlac (#5439) üzenetére


pdw_ph
tag

Egyszamla szar ahogy van, minden korabbi szamlahoz ~3ezer korul vannak az egyszerubb kartyak.

(#5441) Tomi0703 válasza cocka (#5430) üzenetére


Tomi0703
őstag

Na hát megnéztem pontosabban a dolgokat. Hát nem vagyok valami vidám, jobbra számítottam. Már komolyan az OTP Junior felé hajlok.

(#5442) sunpswd


sunpswd
csendes tag

Sziasztok!

Axa OKE 4 szamlat szeretnek, de van egy kikotes, hogy havi 300k jovedelemnek kell erkeznie az ingyenesseghez (amugy 3900 Ft). Arra gondoltam, hogy nyitok mashol is egy szamlat es majd ide-oda utalgatok, hogy teljesuljenek a feltetelek. (Axa-n havi 300k-ig ingyenes az utalas).

Ahogy vegigneztem az ajanlatokat a rafi dijnullazoja (+ nelkul) tunik a legjobb megoldasnak. Gondoljatok, hogy ez igy mukodni fog? Mi lehet a buktato?

Koszi,
Janos

(#5443) axioma válasza sunpswd (#5442) üzenetére


axioma
veterán

Ha jovedelem beerkezese az eloiras, akkor azt jovedelem tipusnak megjelolve fogadjak csak el. Azt meg sima magan folyoszamlarol majdnem sose tudod beallitani (valamelyik kicsinel volt kivetel).

(#5444) sunpswd válasza axioma (#5443) üzenetére


sunpswd
csendes tag

Szo szerint ez a kovetelmeny:

"Jövedelem jóváírásként a Bank az AXA Bankon kívüli pénzforgalmi szolgáltatótól/banktól, vagy az AXA Bankon belülről, de nem saját, hanem idegen vállalkozói pénzforgalmi
bankszámláról, forint lakossági bankszámlára beérkezett vagy csekken befizetett jövedelmet fogadja el. A Bankon belüli, saját bankszámlák közötti átvezetéssel történő jóváírást
a Bank jövedelem jóváírásként nem fogadja el."

Nekem ebbol az jon le, hogy jo lesz ha amsik szamlarolutalok. Mondjuk a csekkes resz eleg erdekes...

J.

(#5445) axioma válasza sunpswd (#5444) üzenetére


axioma
veterán

Benne van hogy vallalkozoirol kell erkezzen. A lakossagi szo utana az nem vagylagos, hanem a celszamla tipusara megkotes.
De mi lenne ha felhivnad oket? Kerek perec megmondjak.

Szerk. hm, ugy is lehet erteni, hogy kivulrol barhonnan, belulrol meg vallalkozoirol... ah, jogasz szovegek emberi nyelven, mindig igy lesz amig nem matematikai kifejezesekkel raknak ossze egy es-vagy reszt is tartalmazo feltetelt :U

[ Szerkesztve ]

(#5446) tope válasza sunpswd (#5442) üzenetére


tope
addikt

Szerintem azzal, hogy ide-oda utalgatod, attól még nem lesz "jövedelem"

(#5447) janes1976


janes1976
őstag

Nofene! :D

[link]

Még jó hogy türelmes voltam és nem váltottam. ;)

Ha váltottam volna, akkor most ez lenne. :O

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5448) doc válasza janes1976 (#5447) üzenetére


doc
nagyúr

en valtottam, megsem sir a szam, meg igy sem jartam rosszabbul (sot) :)

(#5449) janes1976 válasza doc (#5448) üzenetére


janes1976
őstag

De mér? Volt kedvezőbb? Itt nincs többezres éves kártyadíj a domborkártyára. Egy pár bank felnyomta ezt a díjat az égbe. Én nem találtam. :N

Ja de a Gránit meg a Magnet aszem csak ezek.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5450) doc válasza janes1976 (#5449) üzenetére


doc
nagyúr

Granit Bajnok + VIP tagsag: kartyadij nincs, szamlavezetesi dij nincs, az utalasokra van 1 ezreleknyi dij plusz havi 165 forint az utasbiztositas ha kell - cserebe fizetnek latraszolo kamatot, es nagyon jok a beteti kamataik, szoval kb. egalban van a CITIvel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.