Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Pachenkoooo


Pachenkoooo
tag

Egy érdekes kérdést szeretnék feltenni...
Ha varrok magamnak egy levéltárcát, ami mágnessel záródik, akkor ez a bankkártya működésébe beleszólhat, árthat a kártyának?

(#4052) axioma válasza Pachenkoooo (#4051) üzenetére


axioma
veterán

Nem biztos hogy relevans, de tapasztalat: a mobiltokom olyan ovtok, amiben van kartyaknak is plusz hely, az igazolvanyokon kivul egy axa-s kartya is van benne. Ez a tok enyhe magnes segitsegevel zarodik (de tenyleg enyhe, ha nem pontosan erkezik akkor igazitani kell hogy behuzzon), es ebbol nem volt me'g ugy fel ev alatt bankkartya-problemam. Mondjuk azt a kartyam csak nfc es chip formaban hasznaltam azota, a magnescsikot lehet hogy tonkretette, de manapsag az mar nem hiszem hogy gyakran kell (es van masik kartyam mashol tarolva, ha ilyen gond adodna).

[ Szerkesztve ]

(#4053) B-Man072


B-Man072
tag

Sziasztok!

Ebay-en szeretnék venni/eladni. Van egy otp junioros számlám, mastercard-os kártyával, de nem enged regisztrálni. Nem fogadja el a kártyámat :F Ez miért lehet? Próbáljak meg egy másik bankot? Az sem baj, ha van a kártyának éves díja, csak tudjam használni végre..

◄► [Termékeim: http://href.hu/x/kmee] ◄► [Megbízhatóságom: http://href.hu/x/kmeg] ◄► [Telefonon gyorsabban elérsz 9h-19h] ◄►

(#4054) Hintalow válasza B-Man072 (#4053) üzenetére


Hintalow
senior tag

Mit ír ki, amikor nem fogadja el a kártyádat? Kártya aktív? van pénz a számlán? (min. olyan 700Ft) bankot már kérdezted? ők mit látnak a kísérletből?
Csak azért kérdezem ezeket, mert manapság már az igényel külön erőfeszítést, ha olyan kártyát akarsz találni amit NEM lehet használni neten, tehát kicsi az esély, hogy a kártyatípussal van probléma.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#4055) B-Man072 válasza Hintalow (#4054) üzenetére


B-Man072
tag

Azt hogy a kártya érvénytelen. Pedig aktív kártya, napi használatban van. Pénz van rajta, több is mint 700Ft. Az itteni OTP-ben elég suták, valamelyik még azt sem tudja hogy miről van szó..

◄► [Termékeim: http://href.hu/x/kmee] ◄► [Megbízhatóságom: http://href.hu/x/kmeg] ◄► [Telefonon gyorsabban elérsz 9h-19h] ◄►

(#4056) doc válasza B-Man072 (#4055) üzenetére


doc
nagyúr

ez valami Mastercard Electronic kartya?

(#4057) B-Man072 válasza doc (#4056) üzenetére


B-Man072
tag

Sima otp junioros mastercard

◄► [Termékeim: http://href.hu/x/kmee] ◄► [Megbízhatóságom: http://href.hu/x/kmeg] ◄► [Telefonon gyorsabban elérsz 9h-19h] ◄►

(#4058) doc válasza B-Man072 (#4057) üzenetére


doc
nagyúr

mi az hogy "sima"?
ketlem hogy a junior szamlahoz dombornyomott kartyat adnanak...

(#4059) B-Man072 válasza doc (#4058) üzenetére


B-Man072
tag

nem dombornyomott

◄► [Termékeim: http://href.hu/x/kmee] ◄► [Megbízhatóságom: http://href.hu/x/kmeg] ◄► [Telefonon gyorsabban elérsz 9h-19h] ◄►

(#4060) doc válasza B-Man072 (#4059) üzenetére


doc
nagyúr

tehat Electronic?

(#4061) B-Man072 válasza doc (#4060) üzenetére


B-Man072
tag

Hát akkor valószínűleg igen :) Nem igazán értek ezekhez

◄► [Termékeim: http://href.hu/x/kmee] ◄► [Megbízhatóságom: http://href.hu/x/kmeg] ◄► [Telefonon gyorsabban elérsz 9h-19h] ◄►

(#4062) doc válasza B-Man072 (#4061) üzenetére


doc
nagyúr

akkor nem lenne egyszerubb elovenni a penztarcadbol es megnezni? :U

(#4063) B-Man072 válasza doc (#4062) üzenetére


B-Man072
tag

Csak annyi van ráírva hogy mastercard. Electron nincs

◄► [Termékeim: http://href.hu/x/kmee] ◄► [Megbízhatóságom: http://href.hu/x/kmeg] ◄► [Telefonon gyorsabban elérsz 9h-19h] ◄►

(#4064) lorcsi


lorcsi
veterán

az FHB bank menynire számít jónak ?
aktív bankszámlám van náluk..
létezik, hogy külföldi vásárlás esetén nem von le extra díjakat, csak az átváltási kts.-t ?
mert ha így van, akkor tök fölösleges kivennia pénzt ési váltóhoz szaladni hisz náluk használom sem drágább a fizetés-átváltás stb..

igaz most voltam bent érdeklődni, de hihetetlenül hangzik amiket mondott :F

[ Szerkesztve ]

(#4065) doc válasza lorcsi (#4064) üzenetére


doc
nagyúr

persze hogy nem von le, szerintem egyetlen bank sem von le vasarlasert dijat
az viszont nem igaz, hogy igy nem dragabb, a bankok jellemzoen lenyegesen rosszabb arfolyamon szamolnak, mint a penzvaltok (bar hogy az FHB milyen ilyen szempontbol, azt nem tudom)

(#4066) lorcsi válasza doc (#4065) üzenetére


lorcsi
veterán

megkerestem pár helyi váltót helyben
correct
nádix
fhb--ezen belül az ügyintéző szerint a kereskedelmi az ami külföldi vásárlásokra vonatkozik
engem az euro és a HRK részek érdekenek
nem látok nagy eltérést, sőt

én is sokkal rosszabbra számítottam, de így azért bőven átgondolom, hogy felvegyem-e a kp.-p jó drágán vagy csak utaljak..

[ Szerkesztve ]

(#4067) cocka válasza doc (#4056) üzenetére


cocka
veterán

Tudomásom szerint az OTP-nél sosem volt Mastercard Electronic. Ezt a kártyatípust, amúgy is kizárólag belföldi használatra tervezték (amolyan Maestro-féle koppintás) és tudomásom szerint évekkel ezelőtt lehetett hozzájutni a Cetelemnél meg a CIB-nél a megtakarítási számlához. Szvsz ma már egyátalán nem igényelhető sehol.

ketlem hogy a junior szamlahoz dombornyomott kartyat adnanak...

Na jó reggelt kívánok. A vésett nem egyenlő az Electronickal. :DD

A Mastercard Electronic az egy terméknév. Nem keverendő össze a Mastercard unembossed-tal, ami szintén vésett és kezdettől fogva elfogadják dombornyomást nem igénylő cnps tranzakciókhoz (lásd netes vásárlás), ellentétben a Mastercard Electronickal.

Persze nyilvánvaló, hogy a fent említett két kártyatípuson rajta van, hogy eletronic use only

(#4068) Hintalow válasza B-Man072 (#4055) üzenetére


Hintalow
senior tag

Háát az otp-s junior számlacsomagod van, akkor ezek a kártyák lehetnek hozzá:
[link]

a számlacsomag leírásában ez van: "Éves díjmentes 1 db Junior bankkártya a számlacsomaghoz, amely internetes vásárlásra is alkalmas"

Szerintem semmi gond nem lehet a kártyának a netes használatával.

Ne bankfiókba mászkálj, az ott (és főleg az otp-nél) ülő, sokszor 40-50-es ügyintézők nem túl internet és online vásárlás kompatibilisek. Hívd fel az ügyfélszolgálatot, lehet hogy oda kellenek is telefonos kódok, és nézzék meg, hogy látnak -e valamit a paypalon történt próbálkozásaidból.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#4069) mad-banzai


mad-banzai
újonc

Sziasztok

Van aki estleg esrtenél netbankos és regisztrált paypalon ? Mi a francért nem írja ki a kódot a netbank mikor 400 Ft zárol a paypal a megrősítéshez ?

(#4070) axioma válasza mad-banzai (#4069) üzenetére


axioma
veterán

Netbankfuggo. Van amelyik majd csak tenyleges terhelesnel jeleniti meg a commentet. De ha felhivod oket (telebank), ok vszinu latjak mar elotte is. Vagy varsz 1-2 napot...

(#4071) tlac


tlac
nagyúr

Úgy látom az erste előrelátó betétszámláról nem volt szó még itt, alapjában a cib-es malacperselyre hasonlít. Kicsit más feltételekkel működik, de ha jól látom magasabb kamatot ad, mint a cib-es megoldás.
Erste szupernullás csomag mellé gondolkozok egy ilyet nyitni. Így előnye lenne, hogy ingyen lenne a számla és pénzmozgatás is. Egy havi kamatot buknék ha levennék róla pénzt.
Egy nagyobb kezdőösszeggel indítanám és utalná menne rá havonta a 40k.
Van valami esetleg, ami ellene szólhat és ezért inkább a malacperselyt nyissam vagy egyéb alternatív lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#4072) doc válasza tlac (#4071) üzenetére


doc
nagyúr

a malacpersely egy eve meg nagyon jo volt (evi 7% kamat!), mostanra nagyon bezuhant (3.5%), az egyetlen pozitivuma a likviditas maradt
ha legalabb havi 40ezret bele tudsz tenni, akkor az Erstes megoldas lenyegesen jobb, felteve hogy mar van Erstes szamlad (ugyan az oldalon nem latom, de felteszem hogy amugy ingyenes az elorelato szamla)
ha nincs, akkor viszont az erstes folyoszamla dijaval egyutt mar meggondolando hogy mennyire eri meg (bar ha eleg nagy osszeg van rajta, akkor meg ugy is megerheti ha csak emiatt nyitsz egy erstes folyoszamlat, bar akkor mar inkabb korulneznek mashol valami kedvezo megtakaritasi lehetoseg utan)

(#4073) tlac válasza doc (#4072) üzenetére


tlac
nagyúr

köszönöm

van már szupernullám, a 40 is ok
a kondíciók itt vannak, ingyen van

bar akkor mar inkabb korulneznek mashol valami kedvezo megtakaritasi lehetoseg utan

esetleg ilyet tudsz mondani, ami elég likvid?

[ Szerkesztve ]

(#4074) doc válasza tlac (#4073) üzenetére


doc
nagyúr

Likvidet nem igazan (legalabbis a Malacnal/Erstenel jobbat nem), de amekkora a kamatado, nem is igazan erdemes, en is attolom a malacban levo osszes penzt ev vegen TBSZ-re. Aztan hogy ev kozben hova gyujtogetem majd jovore, azt meg meglatjuk :U

(#4075) axioma válasza tlac (#4071) üzenetére


axioma
veterán

Jelen kondiciok szerint a malacpersely egyetlen letezo elonye, hogy lehet belole akar 3, igy aztan ha ho elejen ki akarsz venni, libikokaztatsz egyet (azaz a teljes maradekot a masik, addig ures szamlara attolod), es nem lesz 0% (koruli) az a honap sem, csak eppen a masikon teljesul a feltetel a novekedesrol. [Egy ideig jatszottam is, ill. fioki ugyintezo meg is erositette, hoyg ez teljesen normalisan mehet igy, semmi akadalya.] Erste nem tudom, enged-e kettot fenntartani parhuzamosan. Illetve ismerve az erstet, en gyanakodnek, hogy kb. 3-6 honap beetetesi idoszak lehet, a kondiciok barmikor valtoztathatoak 15 nappal elobb bejelentve... szoval en nem biznek ebben mint jo allando megoldas, de ha ingyen van, hasznald ki addig is nyugodtan, csak az a kerdes, mennyiert tudsz utana osszessegeben hozzajutni, mert tudtommal me'g a szupernulla aug. utani kondicioi nincsenek meg.
Egyre inkabb megeri ha elkoltod a penzed inkabb... az mar a tied. Kisebb osszeget dragabb lehet kivenni - ha ugy adodik, lassan lehet hogy majd kartyarol elkolteni is -, mint amennyit bent kamatozik. LTP-ket lehet me'g okositva hasznalni, ha van az embernek felmutathato lakascelja, de az nem tokere hanem havi megtakaritasra van kihegyezve, plusz nagyon nem likvid.

(#4076) tlac válasza axioma (#4075) üzenetére


tlac
nagyúr

csak egyet lehet ersténél
most nem rég májusban csökkentették a kamatot, csak marad még ez egy ideig
köszi az infókat, megerősítettek abban, hogy jó lesz ez nekem

(#4077) KMT válasza doc (#4072) üzenetére


KMT
addikt

Az a "lényegesen", fél százalék, a malac egyelőre 4,5%, az erste is gyaníthatólag csökkenni fog hamarosan.

Aki meg regisztrált az akció(k)ra, és kevés pénze van bent, az meg jobban is járhat a malaccal.

(#4078) doc válasza KMT (#4077) üzenetére


doc
nagyúr

nem igazan fel szazalek, a malac ugyanis par nap mulva 3.5%-ra csokken (nem veletlenul irtam ennyit)
az akciora en is regisztraltam anno, de azert a 2000/4000 forintert nem erdemes bent tartani (bar ahogy irtad is, kicsit osszegnel meg megerheto), en is csak azert nem raktam at eddig a TBSZ-re, mert valamennyit azert akarok normalis likvid helyen is tartani

(#4079) axioma válasza KMT (#4077) üzenetére


axioma
veterán

Malacnal ezert jo a 3, ketto libikoka az igazi tokenek, egy pedig az akcios, amin szigoruan csak annyi van, hogy jarjon a plusz penz ;)

[ Szerkesztve ]

(#4080) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ma hozta a postás a MKK kártyámat.

Pénteken el is mennék megcsináltatni a számlámat és kérnék bankkártyát is.
Él még ez a kedvezmény a "CIB Online" csomaghoz ugye?
Bankkártyának pedig a Visa Inspire kártyát kérjem? ez van ingyen ugye?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4081) cocka válasza Directors (#4080) üzenetére


cocka
veterán

az

(#4082) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok! Gránit bank ajánlgatásával most vissza lehet venni, állambácsi meghatározó tulajdonrészt szerzett benne...

(#4083) doc válasza Kbali (#4082) üzenetére


doc
nagyúr

miert, innentol legalabb azt a bankot nem nyirjak ki, a sajat fejostehenuket nem fogjak levagni :)

(#4084) Kbali válasza doc (#4083) üzenetére


Kbali
nagyúr

fejőstehén - ebben gondolkozz... :O

[ Szerkesztve ]

(#4085) axioma válasza doc (#4083) üzenetére


axioma
veterán

Hat, en inkabb arra gondolnek, hogy az itt levo toket lehet legegyszerubben lenyulni... mindennapi bankolasra ettol meg jo lehet pl. neked aki tobb labon allsz, de hogy nagy osszeget nem tennek be, az biztos. [Mondom en, akinek - na nem sajat tokekent, de - dkj allomanya van...]

(#4086) doc válasza axioma (#4085) üzenetére


doc
nagyúr

hm, ez is egy megfontolando allaspont (bar amig az OBA vedelem all ra, addig azert valamennyire biztonsagban erzem az ottani penzemet is)
a tobb labon allas meg a mai 'stabil' gazdasagi viszonyok kozepette szerintem letkerdes :(

(#4087) royalka


royalka
őstag

Sziasztok, jelenleg a Budapest banknál vagyok. Eddig nem nagyon foglalkoztam, hogy hogyan kezeli a pénzem. De ma kicsit nézegettem az smseket az utalásaimról és álltalába többet von le mint amit én utaltam. Pl.: 3600 helyett 4075, 900 helyett 1834(ez elég komoly), stb, a utólsó 2 utalás meg annyi amennyit szándékoztam küldeni. Olyan csomagom van hogy az utalásokra ne tegye rá a pénzt (470ft/hó), amúgy valami 200 pár forintot kérne + valamennyi %-t. Más bank is ekkora patkány? :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#4088) doc válasza royalka (#4087) üzenetére


doc
nagyúr

Be kell menni a bankba es megkerdezni hogy mi is az, de meg egyszerubb ha bejelentkezel netbankban es megnezed a szamlatortenetet.
A BB egyebkent tapasztalatom szerint nem hogy nem "patkany", hanem kimondottan korrekt bank, meg ha eleg dragak is

(#4089) royalka válasza doc (#4088) üzenetére


royalka
őstag

Rendben, gépről átnézem + bemegyek rákérdezek. De ez akkor is sántít. Mert ha valami pluszt von le akkor miért nem azt írja. Köszi a válszat.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#4090) gajdy


gajdy
csendes tag

Hello mindeki!
Ahogy a téma neve is adott bankot keresek. 19 éves leendő egyetemistaként keresgélek a témában, reményeim szerint akadnak kedvező csomagok diákok számára. Nem vagyok otthon ezekben a banki témákban, ez lenne az első számlanyitás, mivel eddig nem szorultam rá a dologra(bankkártyára is szükségem lenne).
Lényeg az olcsó számlavezetés és lehetőleg ingyenes értesítés lenne valamint, hogy bankkártyámat tudjam használni díjmentesen netes külföldi vásárlásokra főleg ebay-ről és nevesebb websohpokból Kínából.
Kevés pénzt várnék a számlámra havonta és vásárolni sem tervezek vele sokat személyesen (havi néhány alkalom). Kézpénz felvétel első néhány alkalom nem árt ha ingyenes. E linkről tájékozódva az MKB Student csomagja tűnik számomra a legoptimálisabbnak, viszont érdekelne a véleményetek, nem-e elsiklottam valami fölött? Akinek van ilyen számlája mennyire van megelégedve vele? Többi szolgáltatást biztos van nem vagyok jártas, de vevő vagyok új véleményekre is.

(#4091) KMT válasza gajdy (#4090) üzenetére


KMT
addikt

Még ne, egyelőre bizonytalan, melyik lesz kedvezőbb... [link]

Amúgy kereshetsz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4092) gajdy válasza KMT (#4091) üzenetére


gajdy
csendes tag

Az a baj h sürgősebb lenne a dolog. Mikor tisztázódik nagyjából a helyzet és jelentős változásokra lehet számatni? MKB-val kapcsolatban lehet tudni valamit?(student csomag érdekel)

(#4093) axioma válasza gajdy (#4092) üzenetére


axioma
veterán

En azt gondolom, hogy ha muszaj most valasztani, akkor koss barmit, elvileg ha hajlando vagy kesobb valtani, akkor csak a hasznalat idejere szamolnak fel mindenfele dolgot (jo, vannak kiskapuk, de elvben azert nagyreszt igaz). Egyelore ne irj ala semmi olyat, hogy nem szuntetheted meg x idon belul, es amikor lesz uj kondilista mindenhol, akkor kitalalod, mi legyen.

(#4094) Directors


Directors
senior tag

Üdv!

A Cib online számlacsomagnál alap szolgáltatások ezek a sms küldözgetések?
Nem lehet valahogy ezt megoldani,hogy ne küldözgessék nekem az sms-t?
Elég költségesnek tűnik ez.

Ezekre gondolok: "CIB Mobilbank

- Biztonsági SMS üzenetek a CIB bankkártyával végzett
tranzakciókról (kártyafigyelő szolgáltatás)
54 Ft / hó / Telefonszám

- SMS üzenetek a bankszámlán történt terhelésekről és jóváírásokról (számlafigyelő szolgáltatás)
218 Ft / hó / Telefonszám

Meg erről a "Token"-ről sem hallottam még sosem. Ezt is adják automatikusan és ezt kell használnom mindig?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4095) horvathd válasza Directors (#4094) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nem kötelező kérni az SMS szolgáltatást.

A Token egy egyszer használatos jelszavakat generáló eszköz, ami az internetbankhoz lehet, de nem kötelező igényelni. Növeli a biztonságot, mert a CIB-nél nincs SMS jelszó szolgáltatás.

"The Kid just rages for a while."

(#4096) cocka válasza Directors (#4094) üzenetére


cocka
veterán

Nem lehet valahogy ezt megoldani,hogy ne küldözgessék nekem az sms-t?

Belépsz a netbankodba (ami remélhetőleg teljes értékű) és a vhol a legalsó menük valamelyikénél van olyan, hogy CIB mobilbank. Mondd le az összes smst. A belépésről szóló biztonsági smseket is ki lehet kapcsolni elvileg, bár én úgy emlékszem, hogy azt a cib mobilbank részben nem lehet lemondani. Szóval azt elvileg lemondhatod a cib24-en. Nekem SEMMILYEN sms nem jön, be is baszna, elég volt anno. Kb. teleszemetelték a kártyámat az smseikkel. Semmi értelme.

Ezt is adják automatikusan és ezt kell használnom mindig?

Nem tudom. Nekem nem adták.

[ Szerkesztve ]

(#4097) axioma válasza Directors (#4094) üzenetére


axioma
veterán

SMS volt, a kodgeneralo kutyu eseten:
- ha cegkent van szamlad, akkor kotelezo ezt hasznalni
- ha maganszemely vagy, akkor vagy maradsz a "statikus" jelszonal, vagy kersz tokent, de onnantol kezdve csak azzal egyutt hasznalhato
[Valoszinuleg megszokas alapjan ajanlgatjak, Bekason pl. meglepodtek hogy kerek, mert hogy a cegesek is utaljak, utolag kertem mert eredetileg sima statikus jelszavasra tettek; cocka meg ezek szerint mar ezt kapta default-ban, max. ha nem akarja akkor kulon keresre allitottak volna az egyszerubbik modra.]
A kutyu sajnos nem orokeletu, es ne'mileg szivas, hogy a lecserelese csak uj netbank belepesi 8 jegyu szammal jar, elmaszik a szamlaszamod kozepso 8 szamjegyetol. Ellenben en bankolashoz elengedhetetlennek tartom a biztonsag miatt...
A belepo sms meg volt hogy nagyon sokara jott. De latszolag lemondhattam valamivel, mert nekem mostansag nem jon, igaz nem is kell, foleg ha nem ingyen van.

(#4098) Directors válasza cocka (#4096) üzenetére


Directors
senior tag

Így már értem.
Köszönöm a segítségeteket! :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4099) cocka válasza axioma (#4097) üzenetére


cocka
veterán

cocka meg ezek szerint mar ezt kapta default-ban

Nem kaptam tokent. Tudomásom szerint amikor megnyitottam a számlát, akkor még nem is volt ilyen tokenes lehetőség, úgyhogy nincs tokenem, azóta meg nem is rendeltem, mert úgy is elhagynám. SMS-t meg alapból nem kértem semmihez, csak amikor a netkártyát megrendeltem, automatikusan bekapcsolták a kártyafigyelőt, aztán netbankban meg kikapcsoltam. Kész. Tehát nincs se token, se sms. Token soha nem is volt.

(#4100) axioma válasza cocka (#4099) üzenetére


axioma
veterán

Ah, ra se rants, en olvastam feluletesen. Ugy tunt, azt olvastam, hogy neked _adtak_. Ezek szerint maganszemelyeknel nem is nagyon emlegetik, csak aki konkretan ker, az kap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.