Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) Kbali válasza SG3rg0 (#4330) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha még aktuális, akkor Generali vagy Genertel párost is nézd meg (pl.: Netrisk erre is jó már).
Aegon is jó volt, de mostanság drága, igaz lehet náluk all risk biztosítást is kötni (nekem ez pont a duplájába kerülne a Generalis biztosításomnak).

(#4352) Kbali válasza axioma (#4327) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nyaralok, de igen mond, sőt mást is.
Egyébként szerintem nincs semmilyen együttműködés állambácsi és a bankok között, mert akkor nem itt tartanánk, ill. nem ezekre a tranzakciókra vetették volna ki az illetéket.
Sajnos amíg a kedves ügyfelek elsődleges bankválasztási szempontja az, hogy melyik bank fiókja van legközelebb a lakhelyemhez vagy munkahelyemhez, addig kellenek a fiókok (lásd ezt a topikot is).
Én úgy gondolom, hogy most sikerült beindítani a felelős vásárlást a bankolásban is, csak sajnos ehhez kellett a "tranzakciós illetéknek" nevezett banki forgalmi adó, ami viszont önmagában megdrágítja a bankolást.
Korábban azért tűnhetett kartellesnek a bankok árazása, mert valóban nem volt verseny, az ügyfelek nem nézték a konkurenciát, nem váltottak bankot, emiatt a bankok el tudták adni ennyiért is a szolgáltatásaikat. Tudod kereskedelmi axióma, hogy annyiért adod a szolgáltatást, amennyiért megveszik, nem kevesebbért - ezért értelmetlen holmi extraprofitokról beszélni bármilyen vállalat esetén.

(#4353) Egorov


Egorov
aktív tag

Sziasztok

K&H bank, csomagváltás téma. Trambulinról minimum számlacsomagra váltottam.
--> A fene sem gondolta volna, hogy 2 napig nem lehet használni a kártyát, azt hittem csak bemegyek, átírnak valami aztán csókolom.
--> Ami volt pénz a számlán azt át kellett helyezni (utalni) az új számlára.
--> Ma néztem ATM-en egyenleget, úgy látszik, hogy a pénz sikeresen megérkezett.
--> Viszont ha belépek az e-bankba, akkor még mindig a trambulinos számla jelenik meg 320HUF van rajta.

Változni fog ez, automatán megcsinálja bank, hogy a minimum számla jelenjen meg, amint belépek az e-bankba vagy muszáj leszek telefonálni?
Remélem, hogy a számlaszámom tényleg nem változott meg, ahogy a néni ígérte.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4354) doc válasza Egorov (#4353) üzenetére


doc
nagyúr

ha a szamlaszamod nem valtozik, akkor miert kellene az uj szamlara utalni?
a ketto kozul valamelyik nem stimmel

(#4355) Egorov válasza doc (#4354) üzenetére


Egorov
aktív tag

Igen tudom. Kérdeztem is a nőcit, hogy ezmiez, de azt mondta, hogy ezt így kell csinálni, de a számlaszámom nem fog változni. A szerződésen is a régi számlaszám szerepel. Valamiért át kellett vezetni a lóvét, nem tudom, hogy miért.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4356) axioma válasza doc (#4354) üzenetére


axioma
veterán

Emlekeim szerint nekunk a zerot is ugy csinaltak, hogy uj szamla letrehoz, penz atrak, es utana rendeltek hozza a regi szamlaszamot, mert az addig alatta levo "penztarca" a link atkotesevel ment a levesbe. Azt mar nem tudom, hogy mennyi ido volt, mi me'g a legelejen nyitottunk olyat.

Ja, mar remlik, azert nevezetes a dolog, mert megnyitni a ferjem neven nyitottak az ujat, de ahhoz hogy engem felvegyenek masodik tulajnak, ahhoz kertek volna valami 4 szamjegyu osszeget (ezres vagy akar tobb is). Mi meg eppen akkor is hisztisek voltunk rajuk, mert honapok ota hadakoztunk hogy miert csak draga szamlarol torleszthetunk nekik, erre jott gordiuszi megoldaskent az, hogy attertunk zerora, de kulon ezert fizetni nekik mar nem voltunk hajlandoak (hozzatartozik a sztorihoz, hogy anno-anno talan abn-ambro szamla lehetett ez, vagy lehet hogy nem csak valamiert me'g a hitelunk elott volt a ferjemnek, es akkor utolag koltoztem ra, de evekkel a zero elott).

Mintha az lenne mogotte, hogy a szamlacsomagot azt valahol teljesen mas rendszer szerint (adatbazisban?) kezelik mint a sima szamlakat, ott nincs informatikai atjaras, bar a programjuk persze mindkettot eleri. De ez mar csak valami felmondat alapjan, talan.

[ Szerkesztve ]

(#4357) cocka válasza axioma (#4356) üzenetére


cocka
veterán

Na szóval, akkor easy tokennél meg kell adni a sima jelszót is a generált mellett?

Vagy tulajdonképpen mi garantálja, hogy ha valaki más megszerzi az easy tokent, akkor ne léphessen be vele ő? Tekintve, hogy az egyedi azonosító (ami ugye 2 betű, 2 szám, 2 betű) kevésbé megjegyezhető, mint mondjuk a számlaszámod középső 8 jegye.

Mert ha a belépéshez elég ez a 8 számjegy + a token által generált jelszó, akkor rajtam kívül csak az nem lép be a saját netbankod(m)ba, aki nem akar. :D

De ha úgy néz ki a történet, hogy:

8 számjegy:
régi jelszó:
token által generált jelszó:

(akkor kicsit jobb a helyzet, bár nem sokkal)

(#4358) cocka válasza cocka (#4357) üzenetére


cocka
veterán

Másrészt:

Adja meg az első belépéshez szükséges jelszavát, melyet a CIB Bank sms-ben küldött az Ön részére.

Ezért az smsért fizetni kell? Csak egyszer küldik?

(#4359) odrif válasza cocka (#4358) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Mind ehhez a kavaráshoz nekem még be is kell menni sort ülni a bankba?

20 éve a Prohardveren

(#4360) Kbali válasza odrif (#4359) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehet call centeren is, ha mobil tokent akarsz, sőt azt netbankon is

(#4361) cocka válasza Kbali (#4360) üzenetére


cocka
veterán

Jaja, mert valószínűleg az embereknél minden bokorban és fán terem egy okostelefon. :DD

(#4362) peterszky válasza doc (#4354) üzenetére


peterszky
őstag

K&H-nál van egy ú.n. "számlaforgatás", előd/utód számlák, és ezeket összekötik. Gondolom megvan az oka, miért így csinálják (vagy nincs :DDD).

What else you gonna do on a Saturday?

(#4363) peterszky válasza doc (#4324) üzenetére


peterszky
őstag

OTP ;]

What else you gonna do on a Saturday?

(#4364) odrif válasza Kbali (#4360) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tehát jegyezzek meg egy 2 betű 2 szám 2 betű belépési nevet, egy PIN kódot meg egy oszág-zászlót. :DDD

"A sikeres regisztrációt követően megjelenik az Ön PIN kód emlékeztetője (egy ország neve és annak zászlaja), kérjük, jegyezze meg!"

20 éve a Prohardveren

(#4365) cocka válasza odrif (#4359) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom melyik városban lax, nálunk hál'istennek kettő van összesen, ami azért jó, mert a többség mindig csak az egyikbe megy, szóval akármikor megyek a másikba kb. sosem kell várni + elvileg a bankot is kibővítették (talán már évek óta úgy van) plusz helyiségekkel, úgyhogy még ha kívülről soknak is tűnik az ember, belül mindig kevesebben vannak.

Tény viszont, hogy a másik bankban állandóan 15-20 perceket kellett sorba ülni. :D :W

(#4366) roti86


roti86
őstag

Sziasztok,

Ezzel az oldallal végzett kalkuláció alapján az OTP simple számla lenne a legkedvezőbb, jelenleg OTP Jump-ba vagyok. Ez csak egy kiegészítő szolgáltatás vagy átválthatok simple-re jump-ról? Ezen hirdetmény alapján nyoma sincs, hogy létezne :U

(#4367) axioma válasza cocka (#4357) üzenetére


axioma
veterán

Nem ismerem a simple-t, mar mondtam, hogy nekem a pin kodos van. Es nem feltetlen a kozepso 8 szamjegy, csak elsore az volt. Most tok mas.

(#4368) Flashcash válasza roti86 (#4366) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

OTP Simple hirdetmény
Javasolt alaposan átnézni, különösen a 09.21.-től érvényes változásokat.

(#4369) Kbali válasza cocka (#4361) üzenetére


Kbali
nagyúr

Van hardveres token is, nem kell hozzá okotelefon. Egyébként létezett már 10 éve is mobiltoken java alapon

(#4370) Kbali válasza odrif (#4364) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nemá, hogy ez nem megy :-) A sima tokennél meg 8 jegyű kód, meg a token négyjegyűje

(#4371) roti86 válasza Flashcash (#4368) üzenetére


roti86
őstag

Köszi, így már nem is olyan jó ajánlat, egyelőre maradok a s*ggemen és nem ugrálok :R

szerk.: most vettem észre, hogy az előző hozzászólásomban nem linkeltem a kalkulációra igénybevett oldalt: ő lenne az: Link. itt említést sem tesznek a 09.21-i változásokról :(((

[ Szerkesztve ]

(#4372) KMT válasza roti86 (#4371) üzenetére


KMT
addikt

Hát promóciós...

(#4373) horvathd


horvathd
aktív tag

Voltam bent CIB fiókban, és többek között az ügyintézőt megkérdeztem a tokenekről és a kerékpárosklubos számlacsomagról.

A tokenek mellett nem lehet jelszót megadni, azaz az EasyToken esetén gyakorlatilag védtelen vagy lopás esetén, illetve ha valaki hozzáfér az engedélyed nélkül. A sima Tokent 4 jegyű PIN kód védi.

A Kerékpárosklub tagoknak járó kedvezménycsomag kondíciója nem változik szeptember 30-tól.

"The Kid just rages for a while."

(#4374) cocka válasza horvathd (#4373) üzenetére


cocka
veterán

Adja meg az első belépéshez szükséges jelszavát, melyet a CIB Bank sms-ben küldött az Ön részére.

Akkor az ott mi a leírásban?!

Kérjük, belépés után adja meg - a későbbiekben használni kívánt belépési jelszavát.

A mit? :)

tól

Remélem ez a rag helyes. :)

[ Szerkesztve ]

(#4375) Directors válasza horvathd (#4373) üzenetére


Directors
senior tag

Ez nagyon jó hír. Köszönjük az információt. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4376) horvathd válasza cocka (#4374) üzenetére


horvathd
aktív tag

Akkor lehet, hogy rosszul tudta az ügyintéző, hogy kell-e jelszó. Lehet, hogy írok majd egy email az ügyfélszolgálatnak.

A tól rag helyes, szeptember 30. után is ingyenes marad a számlavezetés és kártyadíj, az egyéb kondíciók az alap számlacsomag díjai szerinte változnak.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#4377) .tnm válasza cocka (#4374) üzenetére


.tnm
addikt

nem kötözködésképp, de:
első belépéshez szükséges jelszavát
ez alapján a későbbi belépéseknél nincs akkor generált átmeneti jelszó, tehát igaz lehet, hogy ha ellopják a tokent, akkor szívsz

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4378) cocka válasza .tnm (#4377) üzenetére


cocka
veterán

Kérjük, belépés után adja meg - a későbbiekben használni kívánt belépési jelszavát.

Mi a faszt ér a lopott tokennel, ha a jelszót nem tudja? :D Nincs több kérdésem.

Az azonosító adatok közül mindkét esetben 3 van:

1. 8 jegyű felhasználói azonosító

2. Sima token esetén pin kód, easy token esetén a felületen megadható jelszó

3. A token által generált 6 jegyű kód

(#4379) .tnm válasza cocka (#4378) üzenetére


.tnm
addikt

félreértettem, azt hittem az átmeneti jelszót hiányolja, ami másik csatornán jön (jellemzően sms-esben).

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4380) Salak


Salak
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.

Eddig a CIB Cibezz számlacsomagját használtam, de egyrészt hamarosan nem leszek rá jogosult az életkori korlát miatt, másrészt az október 1-től hatályos változások fényében nem is hinném, hogy érdemes lenne itt maradnom, így a bankváltáson töröm a fejem.

Nézelődtem elég sokat már a lehetőségekről, és eddig ezek az opciók merültek fel bennem:

Erste Szupernulla számlacsomag

Gránit Bank Ász számlacsomag

Simple számlacsomag

Raiffeisen Díjnullázó számlacsomag

Pusztán a számokat nézve talán a Gránit Bank a legkedvezőbb, de őszintén szólva picit ódzkodok a bank "új" jellegétől, a fiókok hiányától. Nem tudom, hogy van e valakinek tapasztalata ezzel a bankkal kapcsolatban, mennyire érdemes hozzájuk menni.

Alapvetően amire használnám a bankszámlám/bankkártyám:

- ide jönne a munkabérem
- kártyás vásárlások (hetente 5-8 db átlagban)
- KP felvétel ATM-ből (havi 1-2)
- csoportos beszedési megbízások (közüzemi számlák, TV, internet)
- netes vásárlás
- ha úgy adódik, a pénz egy részének lekötése
- nem lenne baj, ha lenne mondjuk valamiféle utasbiztosítás a kártyához

Ezek közül tudnátok ajánlani valamelyiket vagy lebeszélni valamelyikről?
Netán ezeken kívül tudtok esetleg jobb alternatívát a fentiek fényében?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Szép estét!

"Winners never quit and quitters never win."

(#4381) Braddock válasza Salak (#4380) üzenetére


Braddock
őstag

Szia!
UniCredit?

A Príma számlacsomag az alábbi szolgáltatásokat kínálja díjmentesen:
-Havonta az első belföldi UniCredit ATM-en történő készpénzfelvétel.
-Korlátlan számú csoportos beszedési megbízás.
-Korlátlan számú állandó forint átutalási megbízás.
-A bankszámlára érkező jóváírásokról díjmentes SMS-t küldünk.
-A bankkártyás tranzakciókról díjmentes SMS-t küldünk.
-A számlacsomaghoz 50%-os kibocsátói díj kedvezménnyel igényelhet MasterCard® PayPass™ /MasterCard Standard® vagy Visa Classic bankkártyát.
A számlacsomaghoz kibocsátói és tagsági díj nélkül igényelhet 1 db MasterCard® PayPass™ társkártyát.
-A bankkártyával történő vásárlás díjmentes.

További kiemelt kedvezmények:
Príma számla „aktivitás kedvezmény” jóváírás: A számlacsomag költségeiből és a hitelkamatokból évente 15 százalékot, legfeljebb 10.000 forintot visszakap7.
Lekötött betéti ajánlat: bankunk 1 hónapos automatikusan megújuló forintbetétet kínál azon ügyfeleinek, akik a betétlekötési megbízás időpontjában Príma számlacsomaggal rendelkeznek. Ebben a konstrukcióban lekötött betét esetén az adott betéti periódusra a betét lekötésének napján (a fordulónapon) érvényes jegybanki alapkamat 0,50%-kal csökkentett mértékével megegyező mértékű kamat érvényes8.
A számla havi zárlati díja: 999 Ft

Ennyit nekem megérnek a fentiek.

Utasbiztosítás, szerintem bármelyikhez köthető.

Csak azért írtam, mert úgy látom, ez eléggé lefedi az igényeidet.
Sajnos ennél jobban nem értek hozzá, csak most váltok erre a CIB-től.

[ Szerkesztve ]

(#4382) doc válasza Salak (#4380) üzenetére


doc
nagyúr

en a Granitnal vagyok, szoval roluk tudok nyilatkozni
annyira azert nem uj (bar a tobbihez kepest az :) ), van multjuk, es az ovatos hozzaallas miatt eleg stabilak is
az ugyfelszolgalatuk abszolut elso osztalyu, gyorsak, segitokeszek, valodi valaszt adnak
a netbank eleg halovany, szokni kell a fura logikajat, de miutan megszoktad nem veszes
fiokjuk tenyleg csak egy van (meg az orszagban tobb 'ugyfelszolgalati pont'), de ez miert baj? le kene mar szokni igy 2013-ban arrol hogy bankfiokba rohangalunk, nem is ertem miert kellene? :F
netbankban illetve az ugyfelszolgalaton keresztul (a netbankbol sima irasos uzenetet kuldve) barmit el lehet intezni
a bankbetetekre nagyon jo kamatokat adnak
utasbiztositas havi 165 ft (CIG Pannonia), nekem is az van

(#4383) _Karesz_ válasza Salak (#4380) üzenetére


_Karesz_
tag

Most váltottam Raiffeisen aktivitás csomagra, Onecard kártyával, eddig egész korrektnek tűnik ez a bank.

(#4384) .tnm válasza doc (#4382) üzenetére


.tnm
addikt

"le kene mar szokni igy 2013-ban arrol hogy bankfiokba rohangalunk, nem is ertem miert kellene?"

lehet, hogy a gránit kivételes ebből a szempontból, de eddig számlanyitáson, záráson és pénztárbefizetésen kívül minden esetben azért kellett bemennem a bankfiókba, mert a bank csinált valamit, amit nem értettem (nem véletlenül zavaros volt a "tájékoztatás" arról, hogy mi történt), csinált valamit, amit nem kértem és hátrányosan érintett, vagy kiderült, hogy az előző bentjártamkor az ügyintéző rosszul csinált/mondott valamit.

befektetéseknél a kondíciós listák értelmezéséhez is sokszor kell az ügyintéző (meg azok, akiket segítségért telefonon felhív közben...), ha egyszeri ember vagy, aki nem kondíciós listákkal és banktörvényi szabályozással kel és fekszik.

azzal persze egyetértek, hogy a sima folyószámla-ügyintézéshez elég lenne kétszer bemenni (nyitáskor, záráskor), de ez szerintem inkább a bankokon múlik sajnos.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4385) doc válasza .tnm (#4384) üzenetére


doc
nagyúr

ha problemad van, akkor elvileg telefonon is tudsz erdeklodni
de Granitnal ez sem kell, a netbankbol kuldesz uzenetet a banknak, egy-ket oran belul valaszolnak korrektul
en eddig talan ketszer irtam nekik, egyszer mikor a PayPal zarolas megjegyzes rovataban levo kodot akartam megtudni, csak annyit irtam nekik hogy a megjegyzes kell, erre a valasz az volt hogy "a PayPal regisztracios kodja: XXXX" :D
egyszer meg valamit nem ertettem, mar nem tudom hogy milyen ugyben, akkor is korrekt, gyors es ertheto valaszt kaptam, szoval csillagos otos :)

(#4386) .tnm válasza doc (#4385) üzenetére


.tnm
addikt

általánosságban beszéltem. telefonban nagyon nehéz mutatni valamit az ügyintézőnek, vagy neki neked. meg az életben nem fogod tudni magad visszakérni ugyanahhoz az ügyintézőhöz, akivel tegnap/múlt héten/stb. már beszéltél és emlékszik az egész ügyre (pedig sok esetben rengeteget számít sajnos.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4387) cocka válasza doc (#4382) üzenetére


cocka
veterán

le kene mar szokni igy 2013-ban arrol hogy bankfiokba rohangalunk, nem is ertem miert kellene?

Készpénz befizetés mond valamit? Vannak még páran, akik kézbe kapják ebben az országban a lóvét. Bármilyen hihetetlen.

netbankban illetve az ugyfelszolgalaton keresztul (a netbankbol sima irasos uzenetet kuldve) barmit el lehet intezni

Kivéve amit nem. Pl. szerződést sem lehet módosítani.

amit nem kértem és hátrányosan érintett, vagy kiderült, hogy az előző bentjártamkor az ügyintéző rosszul csinált/mondott valamit.

Ott a pont!

akivel tegnap/múlt héten/stb. már beszéltél és emlékszik az egész ügyre (pedig sok esetben rengeteget számít sajnos.

Nemcsak bankoknál, de más szolgáltatóknál is elég gáz, hogy örökké elölről kell kezdeni ugyanazt a mondókát meg összevissza kapcsolgatnak, aztán amikor megunod, hogy pingponglabda módjára ide-oda passzolgatnak, (mert még maguknak se vallanák be, hogy nem értenek hozzá) akkor még ott van az is, hogy ha sínen is van ugyan az ügy, nem tudja a bal kéz, mit csinál a jobb és persze egymásra tologatják a felelősséget, te pedig képletesen szólva két tűz közt örlődsz. :W :W De ha fizetni kell valamit, akkor mindig sürgős és mindenképpen megtalálnak. Ha te akarsz vmit, akkor meg szopjál köcsög! A magyar mentalitású bürokrácia!

(#4388) doc válasza cocka (#4387) üzenetére


doc
nagyúr

ha fontos a kp-s befizetes, akkor vagy keresel olyan bankot akinek mindenhol vannak fiokjai (es ennek arat nyilvan meg is fizetteti veled), vagy olyat, aminel lehet ATM-en keresztul befizetni.
Egyebkent ha KP-ben kapod a penzt, akkor valoszinuleg teljesen felesleges befizetni, mert mikor elkoltod (kiveszed, elutalod, sok helyen mar a vasarlas is) penzbe kerul. Szoval ha nem komolyabb osszegrol (tobb szazezer) van szo, akkor lehet hogy jobban jarsz ha otthon tartod...

Mit akarsz a szerzodesen modositani? Nekem kb. 16 eve van bankszamlam, de meg egyszer sem kellett szerzodesmodositas miatt bankfiokba mennem :U

Az ugyintezo hibas tajekoztatasara meg egyertelmuen az irasos forma a legjobb (lasd pl. Granit :D), mert ott egyszeruen beidezheted amit mondtak, nyoma van a rendszerben, stb.
A bankfiokban ha hulyeseget mond az ugyintezo es az alapjan er teged hatrany/anyagi veszteseg, akkor csak a bank joindulatan mulik hogy vallalja-e a felelosseget, vagy megrantja a vallat azzal hogy "alairtad? alairtad, akkor kuss"

(#4389) Salak válasza Salak (#4380) üzenetére


Salak
tag

Köszönöm szépen az ötleteiteket, tanácsaitokat.

Noha végleges döntést még nem hoztam, preferenciasorrend azért kezd kialakulni bennem:

1. Raiffeisen Díjnullázó
2. Erste Szupernulla
3. Gránit Ász

Úgy látom a Raiffeisen számla a legtöbb dologban teljesen lefedi az igényeimet és elég kedvező az árazása is.
Egyedül a netbankról nem találtam meg pontosan a díjakat, hogy van-e havidíja és ha igen, mennyi, mert csak annyit találtam, hogy egyszeri csatlakozási díj nincs, a kártya és számlafigyelő sms szolgáltatás pedig 106-106 HUF/hó és 21huf/db az sms díja.

"Winners never quit and quitters never win."

(#4390) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

Bankszámla kellene, munka ügyben.

Amire kell:
-A kártyát valószínüleg használnám netes vásárlásra is.
-Saját ATM-ből lehetőleg olcsó, vagy legalább egyszer ingyenes pénzfelvétel.
-Netbank.

A közelemben fellelhető bankok, ezek közül választanék:
-PátriaTakarék - Takarék Pont
-OTP
-CIB24
-K&H
-Raiffaisen
-Budapest Bank

És ami fontos, 18 éves vagyok, diák.
Válaszokat előre is köszönöm.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#4391) _Karesz_ válasza sketchifun (#4390) üzenetére


_Karesz_
tag

otp junior, 24 éves korodig ez a legjobb szerintem

[ Szerkesztve ]

(#4392) .tnm válasza _Karesz_ (#4391) üzenetére


.tnm
addikt

budapest bank play minden ingyen van (kivéve tranzakciós adó, illetve utalásoknak van asszem valami kis díja). 30 éves korig (de diák kell a megnyitáshoz). havi első 2 pénzfelvétel saját atm-ból csak tr. adóval terhelt. (vagy havi 1 bármilyen atm-ből)
sajnos csak maestro kártyát adnak ingyen, amit nem mindenhol fogadnak el netes vásárlásnál.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4393) KMT válasza _Karesz_ (#4391) üzenetére


KMT
addikt

Felejtsük már el azt a bankot.

Erste Diákszámla, csak kártyaőr szolgáltatással.

(#4394) _Karesz_ válasza KMT (#4393) üzenetére


_Karesz_
tag

Juniorral semmi bajom nem volt náluk, ott ingyen volt minden. Utána kezdődtek a gondok, mikor betöltöttem a 24-et.

(#4395) axioma válasza _Karesz_ (#4394) üzenetére


axioma
veterán

Mar a junior is draga. Multkor a gyerek szamlajarol felvenni kellett az osszes maradekot (osztalypenz volt rajta, mert nem volt 5 szulo aki hajlando lett volna nyitni ingyen szamlat hogy rendes osztalypenzes lehessen), eleg rendesen megvagtak erte. Tavaly decemberig persze nekunk is jo volt. (Mondjuk az se szep toluk, hogy pin-kodot nem tudnak a kartyan cserelni, csak uj kartyat gyartani, nem is ertem hogy ezt igy miert.)

(#4396) horvathd válasza cocka (#4378) üzenetére


horvathd
aktív tag

Megjött a válasz a CIB ügyfélszolgálattól a Easy Tokenes emailemre:

Tájékoztatni szeretném, hogy az Easy Token mellett egyéb jelszavas azonosításra nincs szükség és lehetőség sincs ennek igénylésére. A token által generált jelszóval tud majd belépni és ezzel tudja a tranzakciókat is jóváhagyni.

Hát így elég érdekes a dolog.

"The Kid just rages for a while."

(#4397) cocka válasza _Karesz_ (#4394) üzenetére


cocka
veterán

ott ingyen volt minden.

Nekem már előtte is gondok voltak, ugyanis a bankon kívüli netbankos átutalások már 10 éve is hadisarcként voltak értelmezhetőek. És kezdtem kibaszottul unni, hogy 180 meg 200 Ft-okat vonnak egy átutalásért + akkor a kártya sem volt ingyen bár nagyon kedvező áron adták és MINDEN EGYES kp.felvétért fizetni kellett, méghozzá nem is keveset. Arról nem is beszélve, hogy a 24 év alattiaknak egy fix díj vagy havonta egy-két ingyenes felvét OTP ATM-ből (ha már úgy teleszórták az országot úgy mond) sokkal értékelhetőbb lett volna. Szóval én szűk 2 évig bírtam az OTP harácsolását, utána közöltem velük, hogy a soha viszont nem látásra.

az Easy Token mellett egyéb jelszavas azonosításra nincs szükség és lehetőség sincs ennek igénylésére.

Nem tudom hogy kérdezted, bízok a jó fogalmazóképességedben, de szerintem ez a mondat kétféleképpen is értelmezhető. Az egyik értelemzése az, amit szerintem mindketten mögé gondoltunk és passzolna az általad feltett kérdésre válasz gyanánt, hogy az easy token használatakor nem lehet külön jelszót megadni, ami ugye azt a célt szolgálná, hogy Pityi Palkó ne tudjon belépni egy újonnan generált jelszóval, ha sikerült vhogy megtudnia, lelesnie a felhasználói azonosítódat (mert ugye nincs csillagokkal, pontokkal rejtjelezve), ami azért iszonyat gáz, ha így van.

Másrészt viszont értelmezhető úgy is, hogy az easy token szolgáltatáson kívül egyéb szolgáltatás keretében jelszavas azonosítás nem lehetséges. (ami mellesleg szintén baromság, mert aki nem óhajt teljes funkcionalitású netbankot igénybe venni, az továbbra is használhatja a 6 karakter + jelszó kombót)

Egy már easy tokent használó embert kellene megkérdezni arról, hogy hogy működik ez a gyakorlatban, mert úgy látszik, hogy még saját berkeken belül sincsenek tisztában a dologgal, tekintve, hogy a honlapjuknak NAPRAKÉSZ információkat kéne tartalmazni mindenről és ott márpedig le van írva hogy egy jelszót is meg kell adni. Mellesleg úgy is lenne logikus.

Szerintem amikor majd átszerződök kérni fogom a felhasználói azonosító megváltoztatását is, mert ugyebár most köztudott, hogy általában a számlaszámod középső 8 jegye.

(#4398) odrif válasza cocka (#4397) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"nem óhajt teljes funkcionalitású netbankot igénybe venni"

Na ezt lenne jó tudni pontosan mit jelent.

20 éve a Prohardveren

(#4399) horvathd válasza cocka (#4397) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ezt kérdeztem:

Az Easy Tokennel kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy az eszköz használata mellett továbbra is van-e lehetőség / szükséges-e a belépéshez külön jelszót megadni?

Az internetes honlapon lévő tájékoztató alapján, azt gondolnám, hogy igen, de a mai napon az egyik fiókban azt a tájékoztatást kaptam, hogy a token mellett nincs lehetőség jelszó használatára.

Ez alapján szerintem egyértelmű a válasz, hogy az ügyfélszolgálatos szerinte nincs jelszóval védve az Easy Token.

"The Kid just rages for a while."

(#4400) Directors válasza horvathd (#4399) üzenetére


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ezt az Easy Tokent mikortól kell igénybe venni? Mikortól lesz kötelező használni?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.