Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Anonymusxx válasza KMT (#5099) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

A gránitbank Ász számlacsomag nem kedvezményes havidíjja 1 990 Ft, az otp net számla nem kedvezményes havidíjja 1 289 Ft.

A bankmonitor.hu-n találtam ezeket az infókat.

(#5102) mukibuci válasza Anonymusxx (#5101) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és a gránit sztár miért nem jó neked arra a minimális használatra :F miért kell szinte a legnagyobb csomag?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#5103) KMT válasza Anonymusxx (#5101) üzenetére


KMT
addikt

Az ilyen keresőoldalak támpontnak jók, de azért érdemes jobban utánanézni.

Ne akarj annyira otp-t...

(#5104) Anonymusxx válasza mukibuci (#5102) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Mert hirtelen csak azt a csomagot találtam meg, ez meg pont elkerülte a figyelmemet.
Nagy nehezen sikerült megtalálnom az oldalukon hogy melyik csomag mennyibe kerül, és az teljesen ingyenes amit ajánlottál, viszont én inkább helyi bankban gondolkozom.
Főleg ha valóban csak kb ezer ft-os különbség van az otp és a gránit között. Ha nagyobb lenne akkor talán megcsinálnám.

KMT: Miért ne akarjak Otp-ét?

[ Szerkesztve ]

(#5105) cocka válasza Anonymusxx (#5104) üzenetére


cocka
veterán

Az OTP kész ráfizetés. Akinek esze és lehetősége volt, az már rég otthagyta őket a picsába. Mondom ezt úgy, hogy én is voltam otps.

(#5106) mukibuci válasza Anonymusxx (#5104) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ezer forint havonta az nagyon sok, főleg az általad említett 30-40 ezres havi mozgáshoz. nekem is minimális pénzmozgás van a gránit számlámon, de havonta 100-150 forintból kijövök, nem számítva a kártya éves díját - ami szintén feleannyi, mint máshol

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#5107) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

cocka:
Akkor tudna valaki ajánlani egy jobbat, amihez nem kell utazgatni ? :)

mukibuci : Jól hangzik, meg is csinálnám, csak az a távolság ne lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#5108) cocka válasza Anonymusxx (#5107) üzenetére


cocka
veterán

Honnan tudjam én azt, hogy neked honnan és mennyit kell utazni?

(#5109) Anonymusxx válasza cocka (#5108) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Korábban írtam hogy nálunk nincs ilyen bank.

Amúgy találtam olyat hogy Raiffeisen Mindennapok számla, ez elvileg 588 ft havonta,a netbank ingyenes.

(#5110) Salak


Salak
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni, hogy hol érdemes most devizaszámlát (euro) nyitni?
Nem sok mindenre használnám a számlát, leginkább a pénz tárolsára és esetleg külföldön történő fizetésre/KP felvételre.

Forintszámlám az Unicreditnél van, de nem tűnik olcsónak a devizaszámla.

Van esetleg jobb/költséghatékonyabb megoldás?

Köszönöm előre is!

"Winners never quit and quitters never win."

(#5111) g@bo válasza Salak (#5110) üzenetére


g@bo
nagyúr

unicredit is igazi mocsok, kevesebb az éves kamat, mint a kp felvét dija (eur 1.09%) a számlavezetési dij pont emiatt pofátlan is.

a legolcsóbb a vánkosbank...

(#5112) Salak válasza g@bo (#5111) üzenetére


Salak
tag

melyik kondíciós listában találtad meg a kp felvéte díját? Én csak a forintalapúakat találtam meg :\

A "vánkosbank" melyik? :)

"Winners never quit and quitters never win."

(#5113) g@bo válasza Salak (#5112) üzenetére


g@bo
nagyúr

asszem pénztári műveletek. mivel 1 hónapj kisöpörtem az eur számlám -átvertek- megtapasztaltam mennyi. :)

vánkos? a fejed alatt. ennél jobbat én se találtam ami legalább 0-ás lenne, nem lopkodnák apránként a pénzed.

eddig a raiffeisen ingyenes volt, de azok is megbolondultak. esetleg nézd meg fhb.

(#5114) Salak válasza g@bo (#5113) üzenetére


Salak
tag

köszönöm szépen!

Most nézem, ez a Gránit deviza csomag egész emberinek tűnik. Mondjuk itt meg nincs feltüntetve, hogy mennyibe kerülne hozzá bankkártya + KP felvétel, stb.
Nézelődőm még.

"Winners never quit and quitters never win."

(#5115) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Munkahely miatt szükségem van American Express vagy MasterCard hitelkártyára OTP-nél. Jelenleg Jump számlacsomagom és van és nincs is nagy kedvem átváltani másra...
Melyiket tudjátok ajánlani?
- American Express Blue
- American Express Gold
- MasterCard klasszik
- MasterCard aranya

Külföldön kell sokat fizetnem vele és a cégem a számla benyújtása után tudja nekem a pénzt átutalni. Évente néhány hónapban havi 500e is összejön ilyen költségek mellett.
Valami online összehasonlító táblázat nincs a költségekről?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#5116) axioma válasza Immy (#5115) üzenetére


axioma
veterán

Az ilyen cegek nem adnak ingyen koltesi kartyat neked? Siemensnel az volt, nem otp hanem kozvetlen amex. (Azert pont koltesi, es nem hitelkartya, mert ott nem lehet gorgetni a teteleket es kamatozasig jutni... bunti van ha nem fizeted vissza vagy kerettullepsz, de kamatoztatas nincs.) Raadasul ok a bankkartya egyenlege alapjan (valtasi arfolyaman) adta'k vissza a devizas koltest, kozvetlen a kartyaszamlara utalva.
A junior mellett nem tudom, hogy kapsz-e 500e hitelkeretet... mar csak ezert is jutott rogton a fenti az eszembe. Persze ha combos fizud van, akkor siman! Amex blue-m van, legalabb az 1% tenyleg visszajon, evi max. 30e-ig.

(#5117) Immy válasza axioma (#5116) üzenetére


Immy
őstag

Az amex az nem az American Express rövidítése? Mert akkor OTP-nél is ugyanolyan amex-et kapok nem?
Blue-nak mennyi az éves fenntartási költsége mindennel együtt?
Természetesen mindent visszafizetnék időben, mert nem akarok semmi féle "hülye" kamatot.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#5118) axioma válasza Immy (#5117) üzenetére


axioma
veterán

De, de megis masik termek.
Az otp amex kartyatarsasag altal elfogadott, de amugy sima hitelkartyat ad (sot, az otp amex eseten me'g ha visszafizeted a zaras elott, zarasig akkor se hasznalhatod el ujra a penzed, 1 honapon belul az ossz kolteseid nem haladhatjak meg sehogy a hitelkeretet - termeszetesen a jovairas a hitelkartyaszamlan megtortenik, csak nem noveli vissza a kartya koltesi limitjet).
Az amex viszont kozvetlen a cegeknek, pont ilyen esetre, corporate kartyat kinal. Mondjuk ehhez kell valamekkora darabszam, ugyhogy nalunk mindenki megkapta, es lehetett sajat celra is hasznalni (mintha ott ment volna a visszatoltom - ujra hasznalom is).
Blue nagysagrendileg 10e alatt marad, legalabbis az en meglevo kartyamon, es emelgetik rendesen a hitelkeretet, ha kell ha nem. Az ujak lehet, hogy mar mas kondiciokkal vannak! Nezd meg van kulon az amex kartyaknak weboldala az otp-rol indulva. Eves kartyadij van (arra vigyazz, hogy nehgoy az esedekesseg honapjaban a limit kornyekeig kolts, mert triggerelnek ra, hogy mikor tudnak olyankor beterhelni, hogy atleped, es lehuzhatnak me'g 1-2 kartyadijnyira...), meg havidij. Illetve egy nagyon nagy atveres van otp-nel minden hitelkartyara, ha nem figyelsz: a beszedesi megbizas, ami arra lenne hogy a szamladrol kiegyenlitsek a tartozast, na az csak az 5% vagy mennyi kotelezo torlesztest es esetleges dijakat veszi le, nem pedig a 100%-ot, a tobbi kamatozik! Tipikus trukk hitelkartyaknal, a Rafi okoskartyanal is pont ugyanezt eljatszottak, de raadasul komoly havi teljesitesi dijert. Na szoval me'g ezt kell megnezd, hogy mennyiert utalsz oda, bar ha atvezetes sajat szamlak kozt, az lehet ingyenes.

(#5119) Immy válasza axioma (#5118) üzenetére


Immy
őstag

Igen, itt most az a fő lényeg, hogy mennyiért tudok odautalni. Mert gondolom OTP számlámról OTP hitelkártyára ingyen tudok utalni. De az OTP számlámról az amex-ra már nyilván nem. Mennyit vonhatnak le ilyenkor az utalásért évente, ha havi 100-200ezret kell ráutalnom mindig?
Komolyan mondom utáltam az összes hitelkártyát, amikor valaki mindig rámakarta dumálni akkor örömmel hajtottam el, erre most kénytelen vagyok mégis beállni a sorrba...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#5120) polonic


polonic
félisten

Tegnap kellett volna jóváírni a hitelkártyaszámlámon a költéseim után az összeget, de ez nem jött össze a Raiffeisennek. Ilyenkor ügyfélszolgálat, gondolom. Gyorsan el szokták ezt intézni?

(#5121) axioma válasza Immy (#5119) üzenetére


axioma
veterán

Az bizony egy otp hitelkartyaszam mogotte. Az otp amex kartyak otp-s szamlaszamuak, 117-es bankkoddal kezdodnek, igy az nem atutalas lesz, hanem sajat szamlak kozotti atvezetes. De megkerdezheted toluk.
A hitelkartyak nem az ordogtol valok, par eve remekul (havi 10-20e-et) kerestunk netto rajtuk, sajna most mar ez a trukk nagyjabol megszunt. Tudni kell hasznalni, es soha nem elfelejteni a hataridot, ennyi.

polonic: Volt ra pelda a korabban okoskartyakkal, hogy nem kaptuk meg idoben (ami eleve nem fordulokor van hanem utana honap kozepe vagy valami ilyesmi), de aztan volt hogy csuszassal, de az eredeti erteknappal jovairtak.
Viszont az tobbszor fordult elo naluk, hogy valami baromsaggal lehuztak a jogosultak kozul. Nevezetesen az okos hitelkartya az reszben beteti is, es ezert a folyoszamlarol akartak az eves dijat lehuzni, ami persze ures volt. Ekkor amig eszre nem vettuk, minusz parezerben, sot elofordult, hogy csak minusz partiz forintban volt a szamla, de ez mar szerintuk eleg indok arra, hogy mint tartozast felhalmozo ugyfelet kizarjanak a visszateritesbol. Ugyhogy telefonalj...

(#5122) polonic válasza axioma (#5121) üzenetére


polonic
félisten

Közben megérkezett a jóváírás mai értéknappal.

(#5123) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

remek, tegnap csináltam egy raifeisenes számlát, és már nem tudok belépni a netbankomba, mikor kb egy fél órával ezelőtt még sikerült. Azt írja hogy " Hibás Direkt azonosító, vagy jelszó."

[ Szerkesztve ]

(#5124) polonic


polonic
félisten

Ti mit tudtok erről?

A jóváírási akciót a Bank 2014. Január15-i hatállyal visszavonja.. A 2014. január 14. napjáig végrehajtott és Ügyfél hitelkártya-számláján terhelt vásárlások utáni jóváírásra 2014. január hónap végéig kerül sor.

Raiffeisenről van szó.

Valaki beírta egy másik fórumba. De a weboldalon még hirdetik a onecard 5-3-1 %-os akciót. Kondíciós listában, hitelkártya visszatérítési feltételekben nem találni.

Még hogy nem változtatnak a bankok az interchange díjak szabájozása miatt. Köszönjük a tudjuk kiknek...

(#5125) Flashcash válasza polonic (#5124) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#5126) polonic válasza Flashcash (#5125) üzenetére


polonic
félisten

Közben már én is megtaláltam. Néztem de nem láttam. Ez a onecardra nem vonatkozik, ott megmarad a jóváírás. Az oxygénnél szűnik meg.

(#5127) polonic


polonic
félisten

Ez nem lehet igaz. Persze a birkák meg benyelik, hogy ú igen, de jó.

Hogy erősödik ettől a készpénzmentes fizetés, azt mondja már meg ennek a majomnak valaki.
Az átutalást és kártyás fizetést kellett volna illetékmentessé tenni teljesen.

(#5128) axioma válasza polonic (#5127) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem ezt az ervet olyanok talaltak ki, akinek a bankban akkor is marad egy fizunyi penze, ha az adott havit mar felvette. Igy tehat a kivett kp helyett is siman hasznalhat szamlapenzt. A tobbsegnel vagy-vagy all rendelkezesre, es arrol nem is beszelve, hogy a kartyas fizetes is van mar ahol penzbe kerul...

Mas: van valakinek tapasztalatbol infoja, hogy OTP-nel kamatozo kincstarjegy az milyen termekek megletevel tarthato? Egy rokonnak kertek segitseget, hogy lejaros es hova tegye, de nem tudom, hogy milyen koltseggel lehetne ujra allampapirba rakni vagy akar felvenni. Persze szukseg eseten kiszedem a kondilistabol, csak siman el tudom kepzelni, hogy 5 fele szetszorva vannak erre vonatkozo kondiciok es csak a felet talalom meg...

(#5129) pdw_ph válasza axioma (#5128) üzenetére


pdw_ph
tag

Értékpapírszámla kell hozzá, akármilyen költséggel. Ha csak KKJ kell és a rokonod "egyszerűbb" fajta (értsd idősebb v kevésbé hozzáértő) akkor a postán a legegyszerűbb venni, ha pedig hajlandó kicsit tenni érte akkor a MÁK-nál érdemesebb számlát nyitni webkincstár hozzáféréssel, ami teljesen ingyenes. Banknál nem fogsz ennél jobb feltételek találni.

(#5130) axioma válasza pdw_ph (#5129) üzenetére


axioma
veterán

Koszi az infot!
Igen, idosebb, es azt gondolta hogy mashol lenyegesen jobb kamatokat kap. Webkincstar kizarva. Kozben megneztem, otp ertekpapirszamla felevente ezres minimum, evi 1.1 ezrelek....
Postat koszi, megnezem neki.

[ Szerkesztve ]

(#5131) pdw_ph válasza axioma (#5130) üzenetére


pdw_ph
tag

Akkor tuti hogy a posta lesz a nyerő.

(#5132) polonic válasza axioma (#5130) üzenetére


polonic
félisten

Mi a baj a webkincstarral?

(#5133) axioma válasza polonic (#5132) üzenetére


axioma
veterán

80+ eves, emlekeim szerint mobilja sincs csak vezetekes.

(#5134) tlac


tlac
nagyúr

az ersténél megindult az átszervezés
az összes számlájuk értékesítését befejezték, helyette van egy: EgySzámla
[link]

kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a régiekkel...

[ Szerkesztve ]

(#5135) concret_hp válasza tlac (#5134) üzenetére


concret_hp
addikt

milyen érdekes egybeesés van a díjszabásnál valamivel ;]
Korlátlan számú kedvezményes NetBank forint átutalás*
Valamennyi Erste NetBankon indított eseti forint átutalás banki díja kedvezményes: 0 Ft + 0,30%,de legfeljebb 6 000 Ft.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5136) cocka válasza concret_hp (#5135) üzenetére


cocka
veterán

Hát a 0.3% elég sok helyen ottfigyel.

Amúgy tiszta szerencse, hogy értesültem erről, mert most filózok azon, hogy le kéne lépni a cibtől, de akkor így az erste kilőve.

Látom kártyaárak, felvét díjak előzőekhez képest izomból emelve.

[ Szerkesztve ]

(#5137) concret_hp válasza cocka (#5136) üzenetére


concret_hp
addikt

én is azon filózok, csak azt nem tudom hova :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5138) pdw_ph válasza tlac (#5134) üzenetére


pdw_ph
tag

Haha, ez nagy vicc ez a számla. Viszont az Előrelátót lecserélték és 0.15%-al magasabb a kamat rá, plussz kevesebbet kell rá utalni.

(#5139) tlac válasza pdw_ph (#5138) üzenetére


tlac
nagyúr

Viszont az Előrelátót lecserélték és 0.15%-al magasabb a kamat rá, plussz kevesebbet kell rá utalni.

ezt linkelnéd?

(#5140) pdw_ph válasza tlac (#5139) üzenetére


pdw_ph
tag

http://erstebank.hu/static/internet/download/LBBH_m1_3_20140129.pdf

Az megszunt elorelato meg a 1_4-ben van.

[ Szerkesztve ]

(#5141) maathe


maathe
senior tag

Az normális, hogy az OTP minden egyes utalásnál levon egy 200 és 300 Ft közötti összeget? Junior-os vagyok. Kicsit sokallom.

(#5142) cocka válasza maathe (#5141) üzenetére


cocka
veterán

Sajnos otpéknél ez normális. Anno ez volt a fő ok, ami miatt otptől leléptem. Brutál drága az átutalás még juniorosoknak is. Régebben is bankon kívülre simán 100 Ft felett volt egy természetesen netbankban.

(#5143) pdw_ph válasza maathe (#5141) üzenetére


pdw_ph
tag

Persze, OTP-nél minden fos amióta létezik :)

(#5144) pdw_ph válasza pdw_ph (#5140) üzenetére


pdw_ph
tag

Ja, de amugy trukkosek. Ez a CelBetet szamla csak Egyszamla melle nyithato. Ergo az Egyszamla koltsegei boven elviszik azt a 0.15% extra kamatot az Elorelatohoz kepest.
Ugyhogy egyelore marad az elorelato, legfeljebb megszuntetem ha leviszik a kamatot a beka segge ala.

(#5145) tlac válasza pdw_ph (#5144) üzenetére


tlac
nagyúr

hm, én még nem néztem meg alaposan, de akkor ezek szerint lehet felesleges is

de az Előrelátón már így is folyamatosan csökkentették a kamatot, egyelőre nekem is marad
(bár nézegetem ezt a kincstárjegyes webkincstáros dolgot is, hátha esetleg jobb, de így elsőre nem)

[ Szerkesztve ]

(#5146) pdw_ph válasza tlac (#5145) üzenetére


pdw_ph
tag

Nekem nem is a kamat a lényeg. Vésztartalékom van rajta csak és az a tény hogy bukod a havi kamatot pont elősegíti azt, hogy ne is jusson eszembe hozzányúlni :)

(#5147) Nordik


Nordik
őstag

A kondíciós listába hol találom azt a részt, hogy mennyibe kerül nekem ha valahol bankkártyával fizetek. Cib Classic Magánszámláról van szó.

(#5148) polonic válasza Nordik (#5147) üzenetére


polonic
félisten

(#5149) Nordik válasza polonic (#5148) üzenetére


Nordik
őstag

Valahogy éreztem. :)

Tehát akkor 10Ft vásárlásonként Cib Visa Inspire kártyával. Remélem jól értelmezem. Nekem kicsit bonyolultak ezek a banki dolgok. :))

[ Szerkesztve ]

(#5150) chatran


chatran
őstag

Nekem már egy ideje, CIB online csomagom van. Én is gondolkodom, hogy le kellene lépni, de elnézve a konkurencia ajánlatát nagyon nehéz a döntés. A CIB-nél a legfájóbb a havi 800Ft-os számlavezetési díj. A vásárlásonkénti 10 FT meg az utalásokért legombolt 35Ft annyira nem vészes. Kp-t nagyon ritkán veszek fel automatákból, általában kártyával vásárolok meg a netbankot használom. Az egyszeri utalásaim is minimálisak, közüzemi befizetéseim nincsenek.
Tudtok esetleg jobbat a jelenlegi számlámnál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.