Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) polonic válasza chatran (#5150) üzenetére


polonic
félisten

Ennél szinte csak jobbak vannak, szerintem.

Mennyi a havi bejövő összeg?

(#5152) chatran válasza polonic (#5151) üzenetére


chatran
őstag

kb 150-200

(#5153) polonic válasza chatran (#5152) üzenetére


polonic
félisten

Akkor pl raiffeisen díjnullázó plusz számla. Vagy gránit banknál valamelyik számlacsomag.

(#5154) axioma válasza chatran (#5152) üzenetére


axioma
veterán

Akkor hogyhogy nem a kedvezmenyes dijat fizeted a cib-nel? Mintha ez a teljes lenne.

(#5155) chatran válasza axioma (#5154) üzenetére


chatran
őstag

A kedvezményes havidíj olyan 400 Ft lehet, ha jól tudom

1. Legalább havi 50 000 Ft, egyösszegű jövedelemátutalás a CIB Online Magánszámlára, és

2. Minimum 2 db megbízás tetszőlegesen kombinálva az alábbiak közül

csoportos beszedési megbízásra vonatkozó felhatalmazás
Díjnet számlafizetés teljesítése Internet bankon keresztül
minimum 1000 Ft állandó átutalási, illetve Internet Bankon megadott eseti átutalási megbízás teljesítése

Ha jól értelmezem, ha havonta van mondjuk 2x 1000Ft eseti utalásom, akkor a kedvezményes hívidíjat fizetem?

[ Szerkesztve ]

(#5156) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ha valaki akar még Erste Szupernulla szerű számlát nyitni, akkor van egy hasonló ajánlat az Erste-nél Privilégium számla néven: kondíciók

Erste Privilégium "M": ha csak KP. felvételre és vásárlásra kell, de nem utalsz
-100ezer Ft beérkező jövedelem mellett
-ingyen visa electron kártya, netbank, ingyen ATM KP. felvét igényelhető

Erste Privilégium "L": hasonló mint a szupernulla számla

(#5157) axioma válasza chatran (#5155) üzenetére


axioma
veterán

Sztem ennel egyszerubb, ha mar csak kijatszani akarod, ha adsz (ket) megbizast valami szolgaltatonak kozuzemire, aztan felhivod a kozuzemet, hogy atternel csekkre vagy utalasra (ha nem akarod hogy tenyleg vonjak). Ok ugyanis nem ertesitik a bankot, csak egyszeruen nem fognak vonni...
Egyebkent megint buli lehet a kerekparos klubtagsagi, ha a fentiek teljesulnek, akkor nemcsak hogy ingyen lesz a felar helyett, hanem fele penzert utalsz (39 helyett 20 vagy 19), feleert van a kartya stb. Igaz, 4050Ft az eves tagsagi mastercarddal fizetve.

(#5158) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Budapest banknál nincs valaki?

Olvastam egy ilyen mondatot, ami igen gáz szerintem.

A kedvezményt a bank díjvisszatérítésként adja, azaz a tranzakció díját az ügyfél fizetési számlájáról a hónap utolsó napján levonja, majd 5 munkanapon belül visszatéríti.

Már elnézést, de tranzakciós díjakat miért a hónap utolsó napján vonnak le? Nem akkor kéne, amikor pl. kártyával felveszed a pénzt rögtön utána?

Most függetlenül az ingyenes kp.felvét lehetőségétől, (mondjuk már az is gáz, hogy nem elengedik a díjat, hanem 5 munkanapon belül visszatérítik plusz nem bármely belföldi atmből vehetsz ki 2-szer "ingyen", hanem csak BB atmekből és idegenből meg csak 1-szer, ha nem vettél fel BB atmből) ha mondjuk tegyük fel már díjat számítanak fel a kp. felvétjeimért, akkor ha pl. 15-én veszek fel kp.-t, akkor nem vonják le 15-én a számláról a felvétel díját majd csak hó végén? És akkor addig legalább zárolva van a lóvé vagy költheted nyugodtan, a végén meg esetleg mínuszba mész? Átutalási díjakra is ugyanez vonatkozik?

Ez az utólag terheljük a tranzakciós díjakat hó végén sztori erősen az otpre emlékeztet. :W

(#5159) doc válasza axioma (#5157) üzenetére


doc
nagyúr

akkor ennel mar nem egyszerubb, ha beallitja a Netbankban a csoportos beszedes engedelyezeset valami random szolgaltatonak, akik nyilvan ugysem vonnak?

(#5160) pdw_ph válasza cocka (#5158) üzenetére


pdw_ph
tag

Feltételezem egyszerűbb nekik technikailag. Erste is hó végén számolja le, nem tranzakcióként. Szerintem ez amugy altalanos gyakorlat.

(#5161) VásRló


VásRló
tag

Sziasztok

Tudtok mondani olyan bankot, ahol lehet készpénzt befizetni, és ingyenes az utalás költsége?

(#5162) pdw_ph válasza VásRló (#5161) üzenetére


pdw_ph
tag

Nincs ilyen (utóbbi), csak ha relatíve magasabb jövedelmed van (280e+).

(#5163) VásRló válasza pdw_ph (#5162) üzenetére


VásRló
tag

Esetleg a Cib Online, ott 39 ft az utalási díj, kb 800 forint havidíj mellett.

(#5164) polonic válasza pdw_ph (#5162) üzenetére


polonic
félisten

Van ilyen, az elobb emlitett dijnullazo plusz ilyen, osszesn 100ezer ftigmingyenes az utalas. Aztan a k&h okos csomagjaiban is ingyenes az elso x darab utalas.

(#5165) pdw_ph válasza polonic (#5164) üzenetére


pdw_ph
tag

Jó hát nem az kérdezte hogy milyen korlátokkal ingyenes az utalás, hanem hogy van e :)

(#5166) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Sziasztok!
Melyik mostanság a legolcsóbb bank? Mármint a fenntartási költségeket tekintve.
Most a CIB-nél vagyok, Online csomagban, 800 pénz a havi számlavezetési díj, és úgymond alig használom, inkább csak netes vásárlásra (értsd: nem érkezik rá rendszeres jövedelem).

Mmm'kay?

(#5167) axioma válasza KurtCobain (#5166) üzenetére


axioma
veterán

Axa mintha csak havi kartyadijat terhelne, de nem eskuszom, nezd meg.

(#5168) pdw_ph válasza KurtCobain (#5166) üzenetére


pdw_ph
tag

Ja, Axa relative olcso, ezenkivul Rafazom Aktivitas szamlanak egyszeruen teljesitheto feltetelei vannak.

(#5169) cocka válasza KurtCobain (#5166) üzenetére


cocka
veterán

Vagy esetleg Gránit sztár vagy magnet csillag. Mást nem igazán tudok, ami feltételek nélkül lenne olcsó. Mostanában néztem végig szinte minden létező bank kondíciós listáját és azt kell mondjam, hogy vagy az van, hogy feltételekkel adnak ingyen számlavezetést vagy kedvezőnek hazudottat, de ugye a 120-150k-t is elő kell teremteni, szóval ha nincs annyi, akkor a feltételekért cserébe igen "baráti" összegeket képesek számlavezetési díj címszóval az ügyfélre terhelni. A másik dolog, hogy a feltételek nélküli 0 Ft-os számlák egyéb kondícióit is érdemes végignézni, mert könnyen lehet, hogy a kevés közül pont olyanba futsz bele, ahol a számlavezetés ugyan 0, de az összes többi tranzakció még neten is horror áron van. Szal. az ilyen alapszámla, szimpla számla, bázis és társai igencsak felejtősek.

Másrészt Pesten kívül a kp. befizetés egy gránitos vagy magnetes számlára igencsak felejtős, a postai rózsaszín csekk meg drága.

(#5170) Pug válasza doc (#5159) üzenetére


Pug
veterán

Az nem jó, mert random szolgáltató (akinél nincsen élő fogyasztóazonosítója) nem fogja visszaigazolni a csoportost.

(#5171) kew válasza cocka (#5169) üzenetére


kew
senior tag

Sziasztok,

Én is otthagynám a cib-et, sajna már nem versenyképesek a csomagjai, ráadásul mc kártyát sem ad már a jövőben...
A lentebb ajánlottak közül az Axa kamathozó, vagy Gránit sztár csomagok lennének megfelelőek nekem. Sok mozgás nem lenne a számlán, havi 80k körüli összeget teszek rá, amiből fizetem a havi fizetnivalókat (2 db állandó beszedési, 2-3 utalás és néhány netes vásárlás).

Nekem elsőre a Gránit szimpatikusabb, nem lesz vele gondom? Mik a vélemények róla? Az általuk kiadott nem dombornyomott mc kártya alkalmas internetes fizetésre?
Jelenleg a cibnél dombornyomottam van, de feleslegesen nem fizetnék érte többet.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#5172) KurtCobain válasza axioma (#5167) üzenetére


KurtCobain
őstag

& (#5168) pdw_ph & (#5169) cocka
:R
Kb minden bankot megnéztem, meg összehasonlító oldalakat.
Valóban a Gránit és a Magnet lenne a legolcsóbb, de ilyen kis noname bankhoz nem szeretnék menni, a cocka által leírt dolgok miatt.
Egy ideig akkor marad még a CIB.

Mmm'kay?

(#5173) mukibuci válasza KurtCobain (#5172) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azért pestiként nem számít annyira hátrányosnak, ha csak pesten tudsz készpénzt befizetni, mint pl ha soproni lennél :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#5174) doc válasza KurtCobain (#5172) üzenetére


doc
nagyúr

"noname bank" lol :DDD

(#5175) KurtCobain válasza mukibuci (#5173) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nem is miattam. :)
Én is hirdetek dolgokat, és múltkor is olyan vidéki személy vásárolt, akinek nem volt bankszámlája, így bekocogott egy CIB Bankba és befizette.

doc: :))

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#5176) cocka válasza kew (#5171) üzenetére


cocka
veterán

Az általuk kiadott nem dombornyomott mc kártya alkalmas internetes fizetésre?

Miután Mastercard van ráírva alkalmas netes fizetésre.

[ Szerkesztve ]

(#5177) troland26


troland26
őstag

sziasztok

Érdeklődnék , hogy az ingyenes készpénz felvételhez ebben a hónapban lehet még regisztrálni ? Takarékszövetkezetnél van folyószámlám , de online nem volt elérhető a regisztráció . Ha személyesen bemegyek az aktuális kirendeltségre akkor igénybe tudom még venni mondjuk márciustól ?

(#5178) doc válasza troland26 (#5177) üzenetére


doc
nagyúr

lehet, a kovetkezo honaptol lesz ervenyes

(#5179) pdw_ph válasza troland26 (#5177) üzenetére


pdw_ph
tag

Valahogy úgy van a szabály, hogy adott hónap 20.-áig regelve a következő hónaptól érvényes.

(#5180) troland26


troland26
őstag

pdw_ph & Doc köszönöm, :R akkor hétfőn be is megyek :)

[ Szerkesztve ]

(#5181) horvathd


horvathd
aktív tag

Hamarosan az AXA megváltoztatja a értékesített bankszámlacsomagjait, lényegesen drágábbak lesznek az új számlák. [link].

Szerencsére a meglévő számlák költsége nem változik lényesen: [link].

Aki az AXÁ-nál szeretne számlát nyitni, nem halogassa sokáig.

"The Kid just rages for a while."

(#5182) cocka válasza horvathd (#5181) üzenetére


cocka
veterán

Azért azt tudnám értékelni, ha törvényi szabályozás révén vmilyen egységes ütemezésben jelennének meg az összes banknál az újabb hirdetmények, kondíciós listák, mert ez így rohadtul gáz. Mondjuk pl. havonta vagy 2 havonta. Kötelezném őket, hogy akkor a megadott időközönként egy hónappal a hatályosság előtt tegyék közzé a dolgokat, plusz írják bele azt is, ha nem változott semmi.

Egyik január óta "alszik", a másik februárban módosít, a harmadik márciusban, a negyedik meg áprilisban. Zseniális.

(#5183) .tnm válasza cocka (#5182) üzenetére


.tnm
addikt

Te pedig, ha nem akarsz szívni, akkor folyamatosan mozgatod a pénzed, amikor a bank is levonja a kis díjait, meg az állam is levonja a tranzakciós adót. csak a pénz tulajdonosának áll érdekében (főleg ilyen kamatok mellett), hogy egy helyben hagyhassa a pénzét és az gyarapodhasson.

= nem lesz törvényi szabályozás...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5184) Pug válasza cocka (#5182) üzenetére


Pug
veterán

Törvényi kötelezettség van is. Díjkondíciókat negatív irányban érintő változásokat 60 naptári nappal megelőzően kötelesek is a pénzintézetek kifüggeszteni a bankfiókokban és közzétenni a honlapon.

(#5185) .tnm


.tnm
addikt

testvérem pár napon belül munkába áll, a munkáltató ragaszkodik hozzá, hogy legyen bankszámlája (eddig nem volt neki). sajnos nincs abban a helyzetben, hogy válogathasson a lehetőségek között. mit érdemes választani, ha:
- kb. nettó minimálbér havi összeg érkezne csak rá (ha ez megszűnik, valszeg a számlát is megszüntetné)
- elképzelhető, hogy ezt az összeget egyből fel is venné egyösszegben (az új ingyenes felvétel lehetőségével élve), de ha olcsóbb, akkor lehet hagyna valamennyit a számlán, ha ezzel elkerülhető a havi díj
- bankkártya nem kell neki, nem utal, nincsenek csoportos beszedések
- nem gyűjt, tehát nincs szüksége kamatokra

gyakorlatilag a legolcsóbb megoldást keressük, ahol van is bankszámlája, de igazából pont annyira használná, mintha kézbe kapná meg a pénzt.

ötletek? (bankrációban nem bízom, mert gyanúsan ugyanaz az az 5 bank ismétlődik legjobb 15 ajánlatként)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5186) horvathd válasza .tnm (#5185) üzenetére


horvathd
aktív tag

A Raiffeisen Bazis szamlacsomag megfelelo lenne, de ki tudja meddig marad ingyenes.

"The Kid just rages for a while."

(#5187) cocka válasza horvathd (#5186) üzenetére


cocka
veterán

Ameddig a tranzakciós díjai olyan magasak, hogy abba talán külön nem is kellett beépíteni a kormány tranzakciós illetékeit. :D

(#5188) KMT válasza .tnm (#5185) üzenetére


KMT
addikt

Lehet, hogy érdemes megnézni a Gránit bank sztár csomagját. A kártyának lesz csak díja, a 2. évtől 3e ft körül. És akkor az ingyenes kp felvétel miatt bármelyik atm-nél felvehet pénzt havi 2x.

(#5189) cocka válasza KMT (#5188) üzenetére


cocka
veterán

"ingyenes" készpénzfelvétel díj ellenében

(#5190) doc válasza cocka (#5189) üzenetére


doc
nagyúr

:F

(#5191) Kbali válasza .tnm (#5185) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha van a közeletekben, akkor egy takszöv is jó lehet. Ha a testvéred napközben is tud menni, akár még kártya sem kell.

(#5192) cocka válasza doc (#5190) üzenetére


cocka
veterán

Ott van a díjszabásban. 2 db "ingyenes" készpénz, ami nem ingyenes, mert CSAK a tranzakciós illetéket kell kifizetni, ami 0.6%. Vagyis úgy ingyenes, hogy nem az.

(#5193) Kbali válasza cocka (#5192) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor az biza szabálytalamn, mert a csodás törvé ny alapján ennek a tranzakciónak nem hárítható át a trill-je

(#5194) mukibuci válasza Kbali (#5193) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Amennyiben a főkártya birtokos tesz nyilatkozatot a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról szóló 2009. évi LXXXV. törvény 36/A §-a alapján a havi kétszeri, összesen legfeljebb 150 ezer forintig terjedő ingyenes készpénzfelvétel igénybevételéről és a havi első vagy az első két készpénzfelvételt a főkártyával hajtja végre, akkor ezen tranzakciók beleszámolandók jelen Hirdetményben feltüntetett díjmentes/kedvezményes készpénzfelvételek száma közé! Amennyiben az első, vagy a második készpénzfelvétellel átlépésre kerül a 2009. évi LXXXV. törvény 36/A §-a szerinti 150 ezer forint limit, a 150 ezer forintot meghaladó összeg után a mindenkor hatályos hirdetményben meghatározott díj kerül felszámításra, az alkalmazott fix összegű illetve minimum díj arányosítása nélkül.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#5195) Kbali válasza mukibuci (#5194) üzenetére


Kbali
nagyúr

?

(#5196) mukibuci válasza Kbali (#5195) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

arra akartam célozni, hogy nincs ott semmi szabálytalan, mert a 2 teljesen ingyenes kp felvét csak akkor jár, ha kéri - és ez szerepel is a díjszabásban

és mivel nyilván nem kötelező kérni - nem ez van feltüntetve alapértelmezettként

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#5197) doc válasza cocka (#5192) üzenetére


doc
nagyúr

(6) Amennyiben a főkártya birtokos tesz nyilatkozatot a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról szóló 2009. évi LXXXV. törvény 36/A §-a alapján a havi kétszeri, összesen legfeljebb 150 ezer forintig terjedő ingyenes készpénzfelvétel igénybevételéről és a havi első vagy az első két készpénzfelvételt a főkártyával hajtja végre, akkor ezen tranzakciók beleszámolandók jelen Hirdetményben feltüntetett díjmentes/kedvezményes készpénzfelvételek száma közé!
Amennyiben az első, vagy a második készpénzfelvétellel átlépésre kerül a 2009. évi LXXXV. törvény 36/A §-a szerinti 150 ezer forint limit, a 150 ezer forintot meghaladó összeg után a mindenkor hatályos hirdetményben meghatározott díj kerül felszámításra, az alkalmazott fix összegű illetve minimum díj arányosítása nélkül.

MOD: basszus, elkestem :DD

[ Szerkesztve ]

(#5198) Flashcash válasza .tnm (#5185) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Erste Privilégium S számlacsomag:

-számlavezetési díj 620Ft, ha adott hónapban min. 60ezerFt jövedelem érkezik be a számlára, akkor 310Ft
-ingyenes visa electron, netes vásárlásra is alkalmas bankkártya (nem világos, hogy csak 1 évig vagy tovább is)
-netbank/telebank ingyenes
-a törvényben meghatározott ingyenes kp. felvételt lehet igényelni a netbankban

(#5199) Kbali válasza mukibuci (#5196) üzenetére


Kbali
nagyúr

:))

(#5200) .tnm válasza horvathd (#5186) üzenetére


.tnm
addikt

+ KMT, Kbali, Flashcash

Köszönöm szépen! :R

Most megpróbáljuk először azt elérni, hogy valamelyikünknek a már létező bankszámlájára érkezhessen a fizetés. Nevezetesen valamelyikünk bankjánál elérni, hogy fogadják a más névre érkező munkabért. Erről van valakinek tapasztalata? -- Ha ez nem számít off topic-nak. :)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.