Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) g@bo válasza doc (#5299) üzenetére


g@bo
nagyúr

láttátok már a citi csomagjait? hát nem egy népbank.. :D mocskos drága lett. kiváncsi vagyok, mikor kotródnak ki.

(#5302) doc válasza SzGee (#5300) üzenetére


doc
nagyúr

Ne a latra szolo kamattal hasonlitsd ossze, ugyanis ha jol tudom (ha nem, akkor FIXME!) a CITInel MINDIG ott kell lennie a ketmillionak, kulonben egybol radsozzak a sokezres havidijat. Tehat mindig van ketmillio forint amihez nem nyulhatsz, vagyis pont olyan mintha le lenne kotve.

(#5303) SzGee válasza doc (#5302) üzenetére


SzGee
aktív tag

elvileg úgy van, hogy a havi átlagegyenleg kell 2 milla, ezt úgy is teljesítheted, hogy 60 misit átutalsz egy napra... :)

If you leave me, can I come, too?

(#5304) peterszky válasza Flashcash (#5253) üzenetére


peterszky
őstag

Ma jött meg róla a levél, persze nem ajánlottan. Küldték, hogy lehet választani, plusz a szerződést mellé.

What else you gonna do on a Saturday?

(#5305) axioma válasza peterszky (#5304) üzenetére


axioma
veterán

Igen, azzal nincs is baj, aki valaszt. Azzal van, aki nem akar se valasztani, se valtoztatni, nem irja ala a szerzodesmodositast, es megis beteszik kedvezotlenebb csomagba.
Az viszont igaz, hogy igy tulkepp ha akarta az ember, rendes papiros levelben is elolvashatta, bar en csak atfutottam de nem az volt az erzesem, hogy egy atveresrol tajekoztatnak, hanem hogy ujdonsagot ajanlanak, a valtozasok (hatranyok) emlegetese nelkul.

(#5306) domesz


domesz
aktív tag

Sziasztok!

Én is kaptam az axatól levlet, és nekem ennyi volt, lemondom.
Van lehetőségem ezt nem személyesen intézni? Jár bármiféle költséggel a lemondás? Dombornyomott VISA kártyám van.

Amit kinéztem az az OTP Jump vagy a Magnet csillag. Legtöbbet paypalra, neten kártyás fizetése és sima utalásra használom, minden más elenyésző.

Szerintetek melyik a legkedvezőbb számomra?

köszi

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#5307) Misi 007 válasza domesz (#5306) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Én is hasonló cipőben járok szóval ebből lemondás lesz.
Elvileg ezt kell kitölteni majd két tanúval aláíratni és visszaküldeni nekik postán.
A Magnet csillagja jó választásnak tűnik én is szemezek vele.

(#5308) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
100 euro-t utaltam OTP-s számlaszámról egy horvát OTP-s számlaszámra. Létezik, hogy ennek a banki költsége 2500Ft?? A számlatörténetben találtam egy 2500Ft-os "költség és jutalék" című levonást ugyanazon a napon, mint amikor az utalás történt. Köszi

g@bo: Életemben nem vettem még ilyen drágán euro-t pláne ha még ezt a lóvét is beleszámolom...Brutál-metál :Y Köszi a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#5309) g@bo válasza dave93 (#5308) üzenetére


g@bo
nagyúr

simán, mivel x%+fix ft de minimun 2500 ft. vagy x.

megy a kasza..

(#5310) jbinder válasza dave93 (#5308) üzenetére


jbinder
csendes tag

Legközelebb utalj TransferWise-zal. Középárfolyamon váltanak, plusz ez esetben 1 euró jutalékot kell nekik fizetni + helyi utalás díja az OTP-nél.

(#5311) flash-


flash-
veterán

Sziasztok

szeretnék segítséget kérni tőletek
hol nyissak folyószámlát?
havi 1-2 pénzfelvét lenne, és 1-2 kártyával való fizetés.
illetve a legolcsóbb olyan kártya kellene hozzá amivel lehet paypalon fizetni gondolom ez a maestro.

Ezeknek figyelembevételével melyiket ajánljátok inkább?OTP vagy K&H?

ez a kettő van csak itt ahol lakom...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5312) cannibal


cannibal
senior tag

Az Erste oldalán hol lehet megtalálni a számlacsomagokat? Akárhová kattintok, csak az egyszámla nevű termékük jön fel. :F

(#5313) KurtCobain válasza cannibal (#5312) üzenetére


KurtCobain
őstag

Csak döntöttem, és Magnet Csillag lesz a CIB Online helyett.
Van amúgy valami buktatója (amin átsiklottam)?

Illetve pár kérdés:

Minimum fizetési számla egyenleg 1 000 Ft <--- ez ugye az, hogy 1000Ft alá nem eshet a számlaegyenleg?!
Minimális pénzforgalmi jutalék fizetési számlánként* 190 Ft <-- ez pontosan mi?

Online számlanyitásnál kérdez egy ilyet:
Rendelkezésre jogosultak száma: 0, 1, vagy 2 <-- itt melyiket kel választani?

Mmm'kay?

(#5314) polonic válasza cannibal (#5312) üzenetére


polonic
félisten

A kondíciók között biztos megtalálod.

Egyébként már nem lehet újonnan más számlát igényelni, csak ez az egyszámla van különböző feltételekkel.

(#5315) cannibal válasza polonic (#5314) üzenetére


cannibal
senior tag

Köszi, akkor nem fárasztom tovább magam :))
Egyébként tetszik ez a megtakarítási számla összekapcsolás dolog és hogy ingyen tudok utalni a megtakarítási számlára. Más banknál van ehhez hasonló értelmes megoldás? Vagyis van egy fő számla bankkártyával amire jön a fizu és van egy megtakarítási számla amire utalhatom minden hónapban a megtakarítást?

(#5316) axioma válasza cannibal (#5315) üzenetére


axioma
veterán

Kb. mindenhol.
Bankon beluli sajat szamlak kozti tranzakciot me'g az allam se buntet, igy par kiveteltol eltekintve (Raiff megtak-rol vissza mar regen is penzes volt) altalaban ingyenes. Megtak. szamla meg nem feltetlen ilyen neven, es valtozo kondiciokkal (a kamat mennyi, illetve mitol fugg) szerintem kb. minden nagyobb bankban van.

(#5317) cannibal válasza axioma (#5316) üzenetére


cannibal
senior tag

Azt vágom, hogy más banknál is van ilyen, csak olyan nyomin van sokszor megfogalmazva. Már bújom egy ideje a kondíciós listákat, de nehezen tudom őket összehasonlítani. Nincsenek nagy igényeim csak legyen egyszerű, átlátható és megbízható. Ha valakinek van erre egy bevált jó megoldása ne tartsa vissza. :K

(#5318) Kbali válasza KurtCobain (#5313) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem a válaszok
Minimum fizetési számla egyenleg 1 000 Ft <--- ez ugye az, hogy 1000Ft alá nem eshet a számlaegyenleg?! -> igen
Minimális pénzforgalmi jutalék fizetési számlánként* 190 Ft <-- ez pontosan mi? -> a havi tranzakciós jutalék min. 190 Ft, akkor is, ha nem mozgattál rajta semmit
Rendelkezésre jogosultak száma: 0, 1, vagy 2 <-- itt melyiket kel választani? -> ha szeretnéd, hogy más is hozzáférjen a számlához (meghatalmazott), értelmezésem szerint 0= csak te.

(#5319) Kbali válasza cannibal (#5317) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egy példa: CIB Online számla + CIB Malacpersely

(#5320) cocka válasza KurtCobain (#5313) üzenetére


cocka
veterán

Egyet nem értek. Ha a magnet csillag oszlopot nézed, akkor miért foglalkozol a 190 Ft-os pénzforgalmi jutalékkal?

(#5321) KMT válasza Kbali (#5319) üzenetére


KMT
addikt

Egyébként ennél szerintem olcsóbban megúszható egy olcsóbb számla és kincstárjegyek vásárlása az államkincstártól opció.

(#5322) KurtCobain válasza Kbali (#5318) üzenetére


KurtCobain
őstag

Én is így értelmeztem, köszi a megerősítést! :R

(#5320) cocka:
Na kérlek szépen, ez a figyelmetlenség. :) :R

Mmm'kay?

(#5323) cocka válasza KurtCobain (#5322) üzenetére


cocka
veterán

Majd tájékoztass milyen a netbankja. :D Ha már az a webcímük, hogy www.netbank.hu. :D

(#5324) cocka válasza cocka (#5323) üzenetére


cocka
veterán

Ja bocsánat. Itt van: [link]

(#5325) cocka


cocka
veterán

Más.

Mennyire bevett gyakorlat, hogy a bankok a jutalékokat és díjakat hó végén egyszerre terhelik?

Gondolok itt arra, hogy mondjuk pl. felveszel kp.-t (tekintsünk most el a havi 2 ingyenes felvét lehetőségétől), átutalsz stb..

És vannak bankok, ahol ezeknek a tranzakcióknak a díját hó végén egyszerre vonják, nem pedig akkor amikor egyébként esedékes lenne.

Ebben mi a jó? Figyeljen jobban a kedves ügyfél, hogy mire mennyit költ, mert hó végén meglepődhet? :F

(#5326) KurtCobain válasza cocka (#5323) üzenetére


KurtCobain
őstag

Majd írok róla pár szót. :)

Remélem az élesben az ékezetek jók.. amúgy CIB és OTP után elég gagyinak tűnik. :) Bár ugye a loginnál írják, hogy frissítés lesz (volt), már csak nem így néz ki. :DDD

Mmm'kay?

(#5327) cocka válasza KurtCobain (#5326) üzenetére


cocka
veterán

Átállítod windóz 1250-re a kódolást.

(#5328) Kbali válasza cocka (#5325) üzenetére


Kbali
nagyúr

Inkább attól függ, hogyan működik a számlavezető rendszer.

(#5329) pdw_ph válasza cannibal (#5312) üzenetére


pdw_ph
tag

Mivel már csak az van ez nem meglepő :)

(#5330) pdw_ph válasza cocka (#5325) üzenetére


pdw_ph
tag

Abszolút bevett gyakorlat. A nagyvállalatoknál a minden hónapban végrehajtandó dolgokat jellemzően hó végén futtatják.

(#5331) cocka válasza pdw_ph (#5330) üzenetére


cocka
veterán

Lakossági számlákra gondoltam itt elsősorban. Pl. a CIB valós időben vonja. Tehát ha hónap közepén utaltál, akkor az átutalás díja hónap közepén terhelődik, nem hó végén. De mondjuk szerintem tök logikus, hogy a tranzakcióval egy időben vonják a tranzakciós díjat, nem hó végén.

(#5332) axioma válasza cocka (#5331) üzenetére


axioma
veterán

M.tarsam epp tegnap szitkozodott emiatt. Megerkezett a fizuja, van szamlafigyelo szolgaltatasa, jott az sms. Aztan jott egy kovetkezo sms, hogy az elozo sms miatt 10Ft-ot beterheltek... viccesek.

(#5333) tlac válasza axioma (#5332) üzenetére


tlac
nagyúr

Aztan jott egy kovetkezo sms

még erre is be kellett volna terhelni, meg aztán arra is :D

(#5334) tope válasza axioma (#5332) üzenetére


tope
addikt

Ahogy nézem a Magnet-nál is van ez a 10 vagy 20 Ft-os SMS díj, szóval, ha online is akarod használni, akkor nem is olyan olcsó.

(#5335) axioma válasza tlac (#5333) üzenetére


axioma
veterán

Nyilvan rogton kikereste, hogy hol lehet limiteket allitani hozza... de egyebkent igen, en is azt gondoltam, hogy na most majd vegtelen ciklusba megy, de vszinu ezt a hibat mar kikuszoboltek (azt nem szeretnem megtippelni, hogy tesztelesi szakaszban vagy ugyfelnel ;] )

Tope: magnetot nem en mondtam mert nem ismerem, de az online nekem a netes felulet, sms-t en csak az ingyenes helyeken szoktam kerni (egyes hitelkartyakhoz ingyen van, meglepo modon a ho vegi zaro sms me'g az otp amexhez is). Ha nagyon olyan a kartya, hogy hurcibalom is magammal, de nem ingyen sms, akkor valami erosebb limittel (10-50e) szoktam megtamogatni arra az esetre, ha elhagynam.

[ Szerkesztve ]

(#5336) cocka válasza axioma (#5335) üzenetére


cocka
veterán

Én meg egyszerűen meg se rendelem vagy lemondom, hogy ne jöjjön semmi. Idegesítő, ráadásul lényegében a semmiért fizetsz. Még jó, hogy a mobilszolgáltatónak az sms fogadásáért nem kell fizetni.

(#5337) kew válasza cocka (#5336) üzenetére


kew
senior tag

Vajon arra is vonnak sms díjat, mikor a netbank kiküld egy hitelesítő kódot bankszámla műveleteknél? (gránit bank esetében)

(#5338) cocka válasza kew (#5337) üzenetére


cocka
veterán

Nem. Arra nem szokás. Főleg, ha elengedhetetlen feltétele, hogy egyáltalán beléphess a netbankba.

(#5339) mukibuci válasza kew (#5337) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

:N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#5340) .tnm válasza kew (#5337) üzenetére


.tnm
addikt

pontosan nem tudom, de általában arra nem szoktak (a belépéskor kapottért sem)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5341) tope válasza kew (#5337) üzenetére


tope
addikt

Pl a Magnet Bank 10Ft-ot számol fel erre ha ennek lehet hinni. lásd Netbank sor

(#5342) cocka válasza tope (#5341) üzenetére


cocka
veterán

Egyszerű. Nem rendeled meg. Ha azt mondják, hogy márpedig kötelező megrendelni (ÉS fizetni is kell vagy az üzenetenkénti vagy havi díjat ne adj isten mindkettőt), akkor nem írod alá a szerződést és kész. :D

(#5343) tope válasza cocka (#5342) üzenetére


tope
addikt

Nem akarom megrendelni, csak alternatívát nézegettem, és ezt ajánlották, de itt is ugyanúgy ki kell csengetni a pénzt, szóval menjen a francba az összes bank.

(#5344) cocka válasza tope (#5343) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem ami díjak terén felháborító az az, ha netbank használatáért havi díjat kérnek vagy ha kártyás vásárlásért tranzakciós díjat vonnak.

Tranzakciós illeték ide vagy oda, az azért irtó nagy baromság, hogy fizetni kell azért, hogy fizethess. A POS bérlésből nincs a banknak annyi bevétele, hogy ki tudja gazdálkodni a vásárlások után felszámított tranzakciós illetéket? Háát.. :U

(#5345) Kbali válasza cocka (#5344) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hidd el lassan már nincs annyi bevétel, ami kitermeli a költségeket, nemhiába próbálnak meg minden eszközzel emelni. Ugyebár kedves törvényhozóink a kártyás tételek utáni tranzakciós illetéket az ígértekkel ellentétben nem törölték el, mikor megemelték az ATM-es trill-t, ill. kötelezővé tették a havi 2x díjmentes kp felvétet.
Amúgy meg miért hiszi mindenki, hogy egy internetbank, mobilbank ingyen van? Csak úgy terem az égből? Biza ki kell fejleszteni, üzemeltetni, ügyfélszolgálattal segíteni, stb... Ez mind pénz. Sajnos az utóbbi 1-2 elcseszett kormányzati bőrlenyúzása okozta, hogy az egekbe emelkedtek a banki költségek....

(#5346) cocka válasza Kbali (#5345) üzenetére


cocka
veterán

Ezek után csak egy kérdés motoszkál a fejemben:

Ön kinél bankol? :DDD

(#5347) tope válasza cocka (#5344) üzenetére


tope
addikt

Hagyne mondjam, hogy nekem tavaly Januárban ingyen volt a bankszámlám, sőt 2,5% körüli éves EBKM-mal kamatozott is a pénzem, ma meg pénzbe is kerül meg 0,1% az EBKM. (Köszi Fidesz)

(#5348) cocka válasza tope (#5347) üzenetére


cocka
veterán

Nekem is ingyen volt. Már nincs.

(#5349) Kbali válasza cocka (#5346) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elárulom: jelenleg már csak CIB/CITI :)

(#5350) cocka


cocka
veterán

Mondjuk én vmiféle rendeletben vagy törvényben kötelezném a bankokat arra, hogy a (kormány által bevezetett tranzakciós illetékektől függetlenül) tranzakciós díjakat a tranzakcióval lehetőleg egy időben vonják le, mert szerintem ez alapvetően így helyes és így logikus. A hó végi trükközésnek maximum akkor lehet értelme, ha mondjuk az ügyfél adott havi tranzakcióitól (ill. azok számától) teszik függővé, hogy mit adnak ingyenesen és mit nem.

De ez utóbbi meg azért rossz gyakorlat, mert így kiszámíthatatlanná válnak a költségek.

Ezért utáltam az otpt is, mert ott is annyi HA volt + kellően kaotikus a kondi listájuk is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.