Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) axioma válasza peterszky (#5250) üzenetére


axioma
veterán

En felhivtam oket, sajna nem csak remisztgetes. Felmondhatod letoltott adatlappal nyomtatva, postazva.
Mar megint nem volt idom megirni a reklamaciot... es nem is lesz mostansag. Nyomja mar fel valaki mas oket!

(#5252) peterszky válasza axioma (#5251) üzenetére


peterszky
őstag

Hm, ez elég szomorú... Rövid pontokban leírnád, miként megy egy ilyen reklamáció, hátha tudok rá időt szakítani.

What else you gonna do on a Saturday?

(#5253) Flashcash válasza peterszky (#5250) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Meglévő, AXA KamatHozó Bankszámlával rendelkező ügyfeleink 2014. május 1-től vehetik igénybe bármelyik OKÉ Bankszámlát jelenlegi KamatHozó Bankszámlájuk helyett, amennyiben 2014.04.25-ig nyilatkoznak arról, hogy melyik OKÉ számlacsomagot választják. Nem nyilatkozó ügyfeleinknek 2014. május 1-től KamatHozó Bankszámlájuk helyett az OKÉ 1 Bankszámlacsomagot biztosítjuk. - forrás

Az új számlacsomagok kondíciói: LAKOSSÁGI BANKSZÁMLA HIRDETMÉNY

(#5254) axioma válasza peterszky (#5252) üzenetére


axioma
veterán

Igazabol semmi extra, csak kene ket-harom ora hogy atgondoltan es belekothetetlenul, jogilag stimmelosen legyen megfogalmazva, mert ha belekotnek egy mondatba akkor lehet, hogy a tobbit ami lenyeges lenne, azt meg mar ignoraljak...

En siman a pszaf-nek leirtam levelben a tenyeket. Mondjuk en mar veszekedtem veluk egyet telefonon, ezert nem kezdenem az axa-val, hanem egybol irnek alapbol axa, de rogton egyidoben cc a felugyeleti szervnek. Az meg most mar nem a pszaf hanem az mnb.
Az en erveim a kovetkezok lennenek:
- az eddig ingyen levo szamla, amin penz sincs (ergo se forgalmi ertesito nem jon, se indokod nincs belenezni a netbankba) egyik naprol a masikra, kulon ertesites nelkul sulyos forintokkal terhelt lesz (nem is ertem, ott van az email cim mindenkihez, legalabb azt kuldtek volna...)
- a regi szamlak megszuntetese ellenere _me'g_mindig_ szerzodhetok azok is, akar online szamlanyitassal, a regi kondiciokkal reklamozva ([link]), ami minimum a vasarlok megtevesztese
- a szamlatipust nem szuntetik meg, nem vallaljak annak se jogkovetkezmenyet (pl. felmondasi ido, ertesitesi kotelezettseg ajanlva(!), illetve tudtommal ingyen kene kiadniuk a penzt ilyen esetben), se a marketingre valo negativ hatasat [mondjuk sztem ezen tobbet buknak, de mind1, mondjuk csak hogy ok egy szabvanyos megoldast mondvacsinalt okokkal kerulnek meg]
- amennyiben valakinek nem felel meg az uj szamla (pl. nekem), az bukja azt a dijat, amit annak idejen azzal szedtek be nyitasi dijnak (5e Ft), hogy de hat ez nem egy evre hanem 20 evre az osszes fenntartasi koltseget fedezi, de ezt se akarjak visszaadni, re'szara'nyosan sem
- a szerzodest a beleegyezesem nelkul modositjak, nem kondiciot, hanem a termeket, en nem arra szerzodtem mint amit most kapni fogok erte (ha csak a kondicio valtozna, akkor igazuk lenne, de ld. kov. pont)
- az egesz akcio azon ellenorzest hivatott kikerulni, hogy a bankkoltsegekben nem lehet inflacional nagyobb valtozast csinalni, marpedig az eddig inygen fenntartasu szamlat az inflaval se tudnak pozitivba vinni - es ez az ami mar nem fogyasztovedelmi, hanem jogi kategoria
[es igazabol ez az egyetlen baj, mert ha nekem a regi szerzodesemmel osszhangban levo termekre csak uj csomagneven hivatkoznanak, akkor nem erdekelne annyira, de igy ez most konkretan szembe megy a jogszabalyoknak, es az osszes fenti anomaliat ez okozza]
Az elvart mukodes szerintem, es ezt kernem helyreallittatni a levelemben:
- ha megszunik a szamlacsomagom, akkor arrol annak megfeleloen ertesitenek, plusz felm. ido, plusz ingyen az osszes jarulekos koltseg, plusz a nyitasi dijat - mivel ok bontjak a szerzodest, nem en - visszakovetelnem
- amennyiben nincs marketingcelu tajekoztatas engedelyezve az adott ugyfelnek, nem is ajanlgathatnanak masik csomagot buntelenul
- amennyiben van, es reklamozza, csomagvaltas mar persze nem feltetlen papiron alairatva kell, de mindenesetre minimum a szerzodes szintu modositasokhoz tartozo eloirasok betartasaval (mintha ilyenkor a szobeli szerzodest irasban is ki kene kuldeniuk)

[ Szerkesztve ]

(#5255) tope válasza axioma (#5254) üzenetére


tope
addikt

Akkor már csak az a kérdés, hova is menjünk, melyik bankhoz ?

(#5256) axioma válasza tope (#5255) üzenetére


axioma
veterán

Ha a tobbes szamot azert kerdezted, mert nekem is valtani kell es kikerestem, hat nalam az a helyzet, hogy van a ferjemnek egy KH Zero, amig azt nem olik meg, annal jobb nem kell. Nekem egyebkent van ezen kivul Raiff szamlam is de az is hasznalaton kivul, a cib-et most szuntettem meg, elvagyok azzal hogy a kh-bol osztjuk szet a penzt es a hetkoznapokban meg hitelkartyat hasznalok (visszaterites).

cocka: egyertelmuen az allami plusz terhek miatt (most ezt az utolso lepest az ingyenes kpfelvet miatt, elotte a world mastercard kinyirasat a tr.ado miatt) leptek meg, nem az elmult evek miatt... a bank alapvetoen a kamatmarzsbol is gazdalkodhatna, a kulonfele dijak csak a hasznalatot korlatozzak esszerubb mertekre.

[ Szerkesztve ]

(#5257) cocka válasza axioma (#5254) üzenetére


cocka
veterán

egyik naprol a masikra, kulon ertesites nelkul sulyos forintokkal terhelt lesz

Ez főleg úgy érdekes, hogy sokan az ingyenesség miatt választották őket. Gondolom évekig "hiányt szenvedtek" emiatt és most próbálják meg behajtani az évekig tartó viszonylagos "ingyesség" árát. :D

Azt láttam még, hogy a számlavezetési díjak "roppant barátságosak" a feltételek nem teljesülése esetén meg a kp. felvét se gyenge, bármely belföldiből 650 Ft + mittomén hány %. Hát ettől még a cib is olcsóbb. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5258) SzGee válasza axioma (#5256) üzenetére


SzGee
aktív tag

én azt nem értem az egészben, hogy mi az értelme a World Mastercardnak 16 ezer Ft-os éves díjért, ha a késleltetett terhelést az új díjcsomagok szerint egy 0%-ot kamatozó számlán fogják végrehajtani
ennyire hülyének nézik az embereket?

If you leave me, can I come, too?

(#5259) axioma válasza SzGee (#5258) üzenetére


axioma
veterán

Addig volt ertelme, amig volt barmely vasarlasra (kiveve allamkincstar) fix visszaterites (elozo honaptol fuggoen negyed, fel vagy 1%). Illetve ket esetben van me'g ertelme: 1. kihasznalod hogy barhonnan a vilagon 4 ingyen kiveted van (bar ez nem tudom, hogy megmaradt-e, januarban me'g igaz volt) 2. kihasznalod a biztositast, ami jar vele (ilyet is ismerek, akinek ezert eri meg, olcsobb mint a kevesebbet nyujto utazasi biztositasok, es a csaladra is kiterjesztheto)

[ Szerkesztve ]

(#5260) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
1 hónap múlva hazaköltözök Angliából és viszek haza majdnem 2 milliót.
Bankszámlát szeretnék nyitni, csak nem tudom melyik banknál lenne a legjobb.
Igényeim:
-minél olcsóbb számlavezetés és hasonló díjak
-mindenképpen szeretnék egy működő internetbankot
-lehetőleg ingyenes, vagy minél kedvezőbb pénzfelvétel
-nem szeretnék sms-t, se havonta érkező levelet

Nagyjából ennyi. A közelemben van K&H, Erste, OTP, Allianz.
De nem messze lakok Debrecentől, úgy hogy szinte bármilyen bank elérhető.

Kérlek ajánljatok korrekt bankot nekem.

Köszönöm.

(#5261) .tnm válasza tibbike01 (#5260) üzenetére


.tnm
addikt

és itthon is lesz rendszeres bevételed? mert ha igen, akkor az nagyon sokat számít a választásnál, ha meg nem, akkor kb. jobban jársz jelenleg, ha a párnád alatt tartod... :( (vagy legalább a választásokig vársz, hátha :U )

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5262) axioma válasza tibbike01 (#5260) üzenetére


axioma
veterán

A helyedben azt inkabb fontban hagynam... sot, ha nem muszaj a kinti szamladat megszuntetni, megneznem, hogy mennyiert veszel fel kinti bankszamlarol itthon penzt (elni belole). Ismeros amcsi szamlarol el (oda mondjuk erkezik jovedelem) ilyen modon itthonrol.

(#5263) tibbike01


tibbike01
őstag

Egyenlőre nem, de majd idővel (remélem minél hamarabb) lesz rendszeres havi bevételem.

(#5264) tibbike01


tibbike01
őstag

Egyébként a három közül melyik a legjobb: Erste-K&H-OTP??

(#5265) cocka válasza tibbike01 (#5264) üzenetére


cocka
veterán

Egyik rosszabb, mint a másik.

Szóval a kérdés eleve rossz. Esetleg ha úgy kérdezted volna, hogy a három közül melyik a kevésbé rossz. :D

(#5266) tibbike01


tibbike01
őstag

Ennyire rossz lenne a helyzet? :U

Mondjuk itt kint Lloyds bankos vagyok, 1 éve semmilyen díjat nem vontak le, bármennyiszer bárhonnan veszek le pénzt ingyenes, és még egy nagyon jó internetbank is jár hozzá.

Gondolom ilyen otthon nincs :DD

Szerk: ja bocsi egyszer vontak le pár fontot mikor magyarországi számlaszámra utaltam pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#5267) cocka válasza tibbike01 (#5266) üzenetére


cocka
veterán

Hát bizony nincs. Vagy az van, hogy rendszeres jövedelem átutalást mutatsz fel és akkor hú de kedvező a dolog vagy fizeted a "baráti összegű" havi díjat.

Van egy-két 0 Ft-os számla, de azokat max. csak Pesten lehet személyesen nyitni. Meg van pl. a raiffeisen-féle bázis, ahol ugyan 0 a számlavezetési díj, de talán még a jóváírásért is fizetni kell.

Az egyetlen könnyebbség, ami valóban ingyenes az a nyilatkozatot követő kétszeri kp. felvét bármely belföldi atmből.

Az erste pl. most alakította át a "tarifáit" és ha pl. semmilyen feltételt nem teljesítesz, csak egy mezei számlát akarsz náluk, az 990/hó. Hát tök olcsó mit akarsz. :DDD

(#5268) tibbike01


tibbike01
őstag

Ja ezt az Erstét pont most nézem...nevetséges.

Lehet inkább tényleg a párna alá kellene beraknom a pénzem.

Régen Cib-es voltam, Cibezz számlacsomagban, akkor még diák voltam.

Azt szerettem, nagyon minimálisak voltak a levonások, korrekt kis bank.

[ Szerkesztve ]

(#5269) cocka válasza tibbike01 (#5268) üzenetére


cocka
veterán

Tudom, én is cibes vagyok még most is. De az megszűnt van helyette fincsi kis 798 Ft-os számlavezetési díj, meg ilyen apróságok, hogy kártyás vásárlás 10 Ft/tranzakció és hasonló fincsiségek. Talán egyetlen pozitívum, hogy 39 Ft az átutalás díja (netbankban bankon kívülre).

Meg ja a kártya is volt kezdetben valami 500 Ft, utána felemelték kb. 750 Ft-ra, aztán most meg hirtelen 3500 Ft és egy dekával nem tud többet.

Szal. ami régebben max. 700-ból kijött ÉVENTE, az most alsó hangon 13000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#5270) tibbike01


tibbike01
őstag

Hát ez nagyon kiábrándító :(( :(((

Mi történt hogy ilyen drasztikusan megnőttek a költségek?

(#5271) cocka válasza tibbike01 (#5270) üzenetére


cocka
veterán

Tranzakciós illetéket vezetett be a kormány + a cib úgy gondolta, hogy egyébként is drasztikusan árat emel és folyamatosan az ügyfélnek kedvező csomagokat szüntet meg, mert csak. Majd itt a fórumon a szakértők beszélnek az okokról.

Az mondjuk kissé vicces, hogy súlykolják mennyire fontos, hogy kártyával vásároljon a nép, de 10 Ft a tranzakciókénti díja (hangsúlyozom a cibnél) és közben van 2 ingyen kp.felvét. :C

[ Szerkesztve ]

(#5272) tibbike01 válasza cocka (#5271) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez így tényleg ellentmondásos :Y

Habár lehet épp azért fontos (legalábbis a banknak) hogy kártyával vásároljunk, hogy minél több pénzt lenyúlhasson az ügyfeleitől. :C

[ Szerkesztve ]

(#5273) KurtCobain válasza tibbike01 (#5270) üzenetére


KurtCobain
őstag

Én is a CIB-nél vagyok, még én is diákként csináltam a számlát, alig vontak valamit. Aztán jött viktor bátyánk és oda a szabadság. :)
Kerestem én is másik bankot, de egyik drágább, mint a másik. Ha nem találok zárós határidőn belül munkát, akkor inkább megszüntetem a számlát...
Illetve gondolkozok még a Gránit bankon, de ki tudja meddig lesz ingyé'.

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#5274) g@bo válasza tibbike01 (#5270) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát te nem követed a hazai rablógazdaság eseményeit? ;]

a kinti számlád eszedbe ne jusson megszüntetni, itthon a legjobb a párnaciha, fontban, és akkor váltod át a zsetont, mikor kell.

ez nem vicc.

(#5275) Kbali válasza tibbike01 (#5272) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez nem a banknak fontos, hanem by the way a komplett gazdaságnak, ugyanis a készpénzezés elég drága mindenkinek.
A CIB-es 10 Ft-os vásárlási díj pedig csak a nem dombornyomott kártyák esetén van, ill. feltételek teljesülése esetén a számlavezetés is fele (online számlacsomagnál).

(#5276) cocka válasza Kbali (#5275) üzenetére


cocka
veterán

És itthonra mi a picsának dombornyomott kártya? Dupla annyiba kerül a biztosítás miatt és cserébe csak annyival tud többet, hogy imprinterrel is működik, ami itthon ritka, mint a fehér holló.

Régebben még volt jelentősége, amikor egy rakat elektronikus kártya nem működött netes fizetésnél, de ma már gyakorlatilag majdnem mind működik.

(#5277) Kbali válasza cocka (#5276) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az nem volt kitétel, hogy itthonra. Ha meg szoktál utazni külföldre, akkor a beépített biztosítás jól jön.
Meg még vannak begyepes dolgok, amik nem mennek nem dombornyomott kártyával (pl. autóbérlés).

(#5278) cocka válasza Kbali (#5277) üzenetére


cocka
veterán

Ha azt tervezi, hogy hazajön, akkor gyanús nem? Plusz 2 millió forint megléte nem feltétlenül egyenértékű azzal, hogy havi legalább 50 ezer HUF jövedelemjóváírása lesz a számlán. Ezért írtam alapból a 798-at.

(#5279) g@bo válasza Kbali (#5277) üzenetére


g@bo
nagyúr

megtartja a kinti barclay's kártyáját, ami ingyé van, pl autóbérlésre... :U

itthon meg a legprimitívebb visa electron is jó, évi 3600é. :DDD ( ez a rezsicsökkentés előtt volt vagy 900 huf )

(#5280) doc


doc
nagyúr

itt azert vannak nehanyan akiket erinthet: Gond van a hazai Visa kártyákkal, akadozhat a fizetés

nekem MasterCardom van :D

(#5281) Kbali válasza cocka (#5278) üzenetére


Kbali
nagyúr

Úgy értettem, hogy kizarólag itthonra

(#5282) csapee válasza tibbike01 (#5272) üzenetére


csapee
senior tag

Nincs odakint olyan bank, akinél Unión belül nincs külön díj kpfelvétre vagy vásárlásra? lehet jobban járnál egy kinti számla használatával, amúgy is legtöbb dolgot lehet már neten intézni.

Csapee

(#5283) tibbike01


tibbike01
őstag

De miért nem jobb az a megoldás, hogy ha most váltom át forintba a fontjaimat?
Most nagyon jó áron váltják a pénzváltók, biztos hallottátok, hogy az euro és a font az egekben.

Később úgy is lejjebb megy, főleg nyáron, nyaralások idején.

Egyébként nem fogom megszüntetni egy darabig a kinti számlámat, mivel épp azon a napon kapom rá az utolsó fizut amikor repülök haza, így esélyem sincs megszüntetni :D reggel gyorsan még egy ATM pénzfelvétel :)

csapee: lehet hogy van ilyen bank, de nem igazán tetszene ez a fajta felállás.

[ Szerkesztve ]

(#5284) g@bo válasza tibbike01 (#5283) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát, most 372 körül veszik a fontot. 380 volt tán a max.

(#5285) tibbike01 válasza g@bo (#5284) üzenetére


tibbike01
őstag

Ezt a legprimitívebb visa elektront évi 3600-ért ezt melyik banknál mondod?

(#5286) tibbike01


tibbike01
őstag

(#5287) polonic válasza g@bo (#5284) üzenetére


polonic
félisten

Volt regebben 440 is

(#5288) tildy válasza polonic (#5287) üzenetére


tildy
nagyúr

Hol? 410 volt kb a max, ezelőtt jopar evvel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5289) polonic válasza tildy (#5288) üzenetére


polonic
félisten

Meg nem mondom pontosan mikor es hol volt, de jo regen mar. Ez remlik nekem, ez a 440-es ar.

(#5290) g@bo válasza tibbike01 (#5285) üzenetére


g@bo
nagyúr

bocsánat, erste csak 3070, cib 3499, otp maesrto mco 3570.

most jobb? egyébként mi a jelentőssége? :(

(#5291) axioma válasza tibbike01 (#5283) üzenetére


axioma
veterán

Csak akkor jo megoldas most atvaltani, ha tovabbi (Ft inflacio feletti) deviza-aremelkedest nem josolsz. Jelen helyzetben ebben en nem lennek biztos... de ha szerinted erosodni fog (ami nem a nyaralastol fugg azert), akkor persze valtsd at.

(#5292) tildy válasza polonic (#5289) üzenetére


tildy
nagyúr

Az elmult tiz evben nem volt 413-nal tobb. Korabbrol sem tudok, hogy lett volna.

Elnezest, igazad van, sosem gondoltam volna: 2000-2001: meg 453 is volt!

[link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5293) g@bo válasza axioma (#5291) üzenetére


g@bo
nagyúr

szerintem választások után lehet bármi. fel s le is. addig eur 310 körül.

(#5294) cocka válasza tildy (#5292) üzenetére


cocka
veterán

Ja nekem is valami 2003 rémlett, hogy akkor rohadt magas volt.

(#5295) axioma válasza g@bo (#5293) üzenetére


axioma
veterán

Nincs nekunk szerintem annyi szerencsenk - tobbsegileg sutnivalonk - hogy barmi is valtozzon, sajnos. Igy en nem szamitok erosodesre.

(#5296) Zomby8 válasza tibbike01 (#5286) üzenetére


Zomby8
tag

Nezted a Citibank 0-Ft-os szamlajat? Asszem most mar Citi Priority a neve. Ha van min. 2m Ft-od akkor minden ingyenes (kp felvetel, penzatutalasok, stb).

Javitsatok ki ha tevednek...

(#5297) doc válasza Zomby8 (#5296) üzenetére


doc
nagyúr

es nem kapsz ra kamatot, amitol az kabasbol kb. 6ezer forintba kerul havonta (az elbukott kamat miatt)
tisztara megeri :DDD

(#5298) SzGee válasza doc (#5297) üzenetére


SzGee
aktív tag

kapsz rá kamatot, takarékszámlán tartva a jegybanki alapkamat -0,25%-ot adják

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#5299) doc válasza SzGee (#5298) üzenetére


doc
nagyúr

nem ugy van hogy latra szolo egyenleg kell a folyoszamlan?
de az MNB alapkamat -0.25% meg mindig eleg nevetseges, barhol kapsz MNB+1%-os kamatot
vagyis evi 1% veszteseged igy is lesz, ami 2millanal 20ezer, vagyis havi majdnem 2000 forintba meg mindig kerul a szamlavezetes...
nagyon jo volt regen a CITI, en is naluk voltam amig el nem csesztek a TOP csomagot... :(

[ Szerkesztve ]

(#5300) SzGee válasza doc (#5299) üzenetére


SzGee
aktív tag

hol kapsz látra szólóan mnb+1%-ot?
csak arra akartam reflektálni, hogy nem buksz havi 3 ezret a számlával
helyette kapsz a 2 millióra havi 3150 Ft "kamatot" (ezt a összeget nehéz kamatnak nevezni), onnan kezdve minden ingyen van, csak a bankkártya kerül évi 6 ezerbe (azért ez is elég pofátlanság)

If you leave me, can I come, too?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.